Reporty
Report z Launch Party - Magic 14, 2HG Sealed v Tolarii
Report z Launch Party - Magic 14, 2HG Sealed v Tolarii
Zdravím všechny čtenáře. Jmenuji se Honza Jílek a chtěl bych se s vámi podělit o skvělý zážitek z Launch Party nové edice M14. Turnaj se konal v pardubické Tolarii a jednalo se o 2HG sealed deck. Všechno začalo asi před třemi týdny, kdy můj dobrý kamarád Miloš J. začal v naší hradecké Mtg skupině hledat na tenhle event parťáka. Protože mám tyhle turnaje v oblibě, neváhal jsem a přihlásil se jako první.
Už si nepamatuji, zda jsem měl v plánu nějakou přípravu „na sucho“, nicméně týden před turnajem jsem měl celkem napilno a podrobné zkoumání všech common se zúžilo na prosté zhlédnutí spoileru. Ráno před turnajem jsme tedy po vydatné snídani nasedli do auta, posbírali další dva kámoše po městě a vyrazili. Z Hradce jsme nově opravenou „rychlodráhou“ dorazili na místo cobydup. Po příjezdu jsme hned zabrali prázdný stůl, ukecám jednoho z kámošů, aby se postaral o poznámky do reportu a už do herny proudily více či méně známé tváře. Zapíšeme se, vyzvedneme proma, sváču a celí nedočkaví zasedneme, vyčkávajíc na rozdání boosterů. Konečně dostáváme svoji kupu, vyslechneme pár dodatků ke hře a můžeme začít.
Dohodli jsme se předem, že si boo rozdělíme fifty: fifty a co si kdo otevře, to si pak nechá. Já naleznu réra jako Savage Summoning, Fiendslayer Paladin, Dark Prophecy, Windreader Sphinx, zatímco druhá hlava koukala na „bomby“ typu aka Galerider Sliver, Shivan Dragon, Haunted Plate Mail a Sanguine Bond. Takže nic moc. Poté se díváme, co máme dál. Nejvíce jsme zvědaví na Slivery, ale to je pro nás menší zklamání. Je jich málo a jsou (ne)pěkně rozdělení do čtyř barev. Myšlenku stavět tribal tedy zavrhneme. Co nám nabízely samotné barvy??
Hned jsme byli zaujati bílou, která nám zaprvé nabízela velmi nízkou křivku se dvojcí Suntail Hawků, jedním Soulmenderem a hlavně dvojici nejen na první pohled skvělých removalů Celestial Flare. V barvě byla dále pro soupeře velmi nepříjemná Wall of Swords, dvakrát trik Pay no Heed, jeden Charging Griffin a Master of Diversion, který nám vyhrával combaty. Velmi podobně na tom s kvalitou byla i zelená. Elvish Mystic se nám hodil svou rychlostí do krámu, triky jako Giant Growth (1x) a Fog(2x) jsou evergreeny (doslova :D), k nimž se ještě počítal Briarpack Alpha. Jádro tvořila těla dvou Rootwall, dvou Giant Spiderů, Rumbling Balotha a Fiendslayer Paladina. Z artefaktů jsme zařadili Accorder’s Shield a Haunted Plate Mail.
O co snazší bylo postavit první deck, tím víc jsme se natrápili při stavbě druhého. Po nějakém tom uvažování jsme rozhodli o vypuštění černé, která neobsahovala dost kvalitních kusů. Tak nám tedy zbyla modrá s červenou, která obsahovala dvě superletadla- Sfingu a Draka. Dále byla v barvách dvojce blesků Shock a Chandra’s Outrage, dále pseudoremovaly Time Ebb a Disperse. Dále jsem vytáhl dvojci Cancelů a jeden Spell Blast na rušení hry soupeřů, dále pak plejádu letadel: 2 Messenger Draky, Nephalia Seakite a Seacost Drake.
Do decku jsem také obsáhnul minitribal sliverů: Galerider, Blur, Battle Slivery a ještě jejich artefaktovou napodobeninu Sliver Constructa. Výplň zajistily karty jako Phantom Warrior, Archaeomancer, Darksteel Ingot na manovou stabilizaci, a Air Servanta. Naposledy zmíním dvojci zvláštních enchantmentů: Zephyr Charge. V praxi se chovaly úplně neskutečně a mnohokrát nám vyhrály hru. Soupeřovy letadla jsme snadno blokovali pozemními prasaty a naopak naše bytosti útočily skoro pokaždé vzduchem. Navíc oba naše balíky obsahovaly několik minikomb, hezkou synergii s Chargemi tvořil např. Air Servant nebo Plummet.
Oba decky takhle vypadaly už ve své finální podobě a jedinou změnou si prošel ten můj, kde jsem vyměnil jednoho Messengera za Rod of Ruin, se kterou bych mohl trestat soupeře za hraní prcků s jedničkou dozadu a topit prázdnou manu za pinkání do protějších hlav. S celkovou stavbou jsme byli celkem spokojeni. Jeden balík byl rychlý tlačák s nízkou křivkou a kupou triků, druhý byl kontrolnější a díky velkému počtu drahých bytostí se jeho síla hlavně projevovala v pozdějších částech hry. Konečně se tak dostáváme k samotným hrám.
1. Hra- Team Kolín
První hru sedíme proti dvojici mladých hráčů. Vyhráváme hod kostkou a tak začneme. Vím, že začínat ve 2HG není až taková výhoda. Vzdáváme se sice výhody dvou karet navíc, ale chceme pokládat hrozby dříve než oni a dostat soupeře do tlaku.
Paradoxně v prvním pokládáme pouze Soulmendera. Takhle brzo ve hře nám přidal opravdu pořádné kvantum životů, ale moc velký zabiják to nebyl. Na druhé straně to však vypadá o poznání nebezpečněji, objevuje se tam postupně dvojice Merfolk špionů a Young Pyromancer. My pokládáme Mastera of Diversion, ale ten vzápětí dostává Shockem. Protější obr vyvolá Seacost Drakea, u nás se objevuje Charging Griffin a chvíli se na střídačku koušeme vzduchem, damage race však vyhráváme díky Soulmenderovi.
Já ruším jejich hru counterspelly a vracením na ruku, při čemž mi značně pomáhá Archeomancer. Když se ale chci zbavit Pyromancera Chandra’s Outragem, zvládnou si ho ochránit Negatem. Vypadá to, že vedeme, ale jen proto, že druhá hlava protihráčů nemá zelené země. Konečně jeden forest dorazí a na stole se objevuje Advocate of the Beast. Toho vracím Time Ebbem na ruku, abych jednoho z oponentů zdržel. Když se po dlouhém boji s velkými ztrátami na obou stranách konečně opravdu hra obrací v náš prospěch, jedna z protějších hlav zahraje Congregate a přidají si dvacet životů. Pro nás je to celkem šok, ale statečně útočíme vytrvale dál. O procházení našich útočníků se postará Zephyr Charge. Pak mi do komba s ní přijde Air Servant a za tu spoustu many, co jsem pomalu nastřádal, tapuji nepříjemné bytosti.
Později ve hře se u opponentů objevuje Guardian of the Ages, to už přestává všechna legrace. Miloš počítá bytosti ve hře, moje země, pak znovu všechny bytosti, podívá se na životy a tvrdí, že pokud zaútočíme vším, porazíme je. Nejdřív na to roztřeseně kývnu, ale pak si bojiště prohlédnu ještě jednou a vidím, že Archaomancer neprojde, takže by jim zbyl jeden život. Rozhodnem se tedy pro částečný útok, při kterém si necháme dost bytostí (a v mém případě hlavně many) na obranu. Poté jsou na řadě oni, aby nám úder vrátili. Tady soupeři rozhodně přecení svého Guardiana, kterého před útokem pošlu do vzduchu a zatapuji, nestačí nám ubrat všechno a tak hru končíme finálním útokem za „lethal“.
2. Hra- Malej a Velkej
Ve druhé hře proti nám nastupuje tatík se svým asi osmiletým synem. Pro změnu začíná soupeř, ale i tak předvedeme agresivní nápor. Už od prvních kol na ně dorážejí Galerider Sliver a Soulmender. Druhého jmenovaného brzy zastaví po zemi Undead Minotaur. I tak si ale zaútočíme, boostneme ho Giant Growthem, soupeř odpoví další +2/+4 „myší“ a já radši nemrtvé prase (pardon, krávu) posílám radši zpět do ruky.
Moje druhá hlava hraje Giant Spidera, ten dostane spacákem. Tak hraje druhého, jenže ten dostává removalem rovněž, tentokrát fóbií. U nepřátel se objevují letadla Charging Griffin a Trained Condora u druhé, menší hlavy se bojiště rojí různými nemrtvými obludami, které jsou nepříjemné hlavně kvůli enchantmentu Dark Prophecy. Já vykládám opět Zephyr Charge a hraji konečně jednu z mých bomb, Windreader Sphinx. Ta se skvěle kombí nejen s mým enchantmentem a malým okřídleným sliverem, ale i s letadly na druhé straně stolu. Odpověď na ní soupeři nenajdou, a tak obrovská karetní výhoda pomalu převažuje misky vah v náš prospěch. Ještě nás trochu pozlobí dvěma Mark of the Vampire, ale jedno zcounterujeme, a druhé jim samo na otočení damage race nestačí. Hru tak končím těsně před vypršením časového limitu s asi sedmi kartami v knihovně. Za současného stavu 2:0 si začínáme celkem věřit na dobré umístění.
3. Hra- Veselí Chlapíci
Dnes podruhé a rozhodně ne naposledy vyhráváme hod kostkou. Necháváme velice agresivní ruku a začínáme oba jednomanovými dropy: Galerider Sliver a Suntail Hawk. Velmi rychlý úvod tak využijme a tlačíme hned od začátku. Protějšek hraje jen Corpse Haulera, toho však sesmahnu šokem a další kolo se do naší armády přidává Master of Diversion, který parádně tapuje blockery. Já klasicky mám už dávnou vyloženou moji Zephyr Charge. Soupeři hrají Divination a Sentinel Griffina, ten toho však kvůli Masterovi moc nepoblokuje. My útočíme každé kolo a jejich životy padají rychle dolů. V jednu chvíli se odehraje bitva triků, kdy útočícího Griffina Bloknu flashovou Seakitou s Giant Growthem a soupeř odpoví Wring Fleshem, takže obě bytosti přežijí. Druhé hlavě chybí do poolu zelená a tak nemá moc co hrát, ale stejně se u ní objeví Air Servant. Mému spojenci ale dorazí Plate mail, který si obleče sokol a po útoku vším jim zbyde jeden život. Já mám na štěstí v ruce Archaomancera… a v hrobě Shock. Tak ho vytáhnu, a ačkoliv už žádná z našich bytostí nemůže do soupeře projít, končíme hru elegantním bleskem do hlavy. 3:0
Po této hře se dozvídáme, že máme nejlepší skóre a začínáme si celkem věřit i na nějakou tu výhru. Nicméně jsme napárováni proti silnému týmu s názvem Přísní Kapitáni ve složení dvou ostřílených hráčů: Daniela Papeže a samotného šéfa Tolarie Petra Brožka.
4. Hra- Přísní Kapitáni
Zase házíme o začátek a opět vyhrávám. V prvních pár kolech se na stole objeví pouze dvojice Suntail Hawků a Archaomancer na naší straně, a malý Striking Sliver. Petr má problém, nechce mu přijít třetí land. Druhá hlava mu vypomáhá Verdant Havenem a on hraje Ajaniho. Já mám však na ruce Chandra’s Outrage, upeču Slivera, přesměruju zranění do planeswalkera a útok našich prcků ho dodělá. Na naší straně se objevuje první z „bomb“, Fiendslayer Paladin. Soupeři hrají Mastera of Diversion a na něj hned Mark of the Vampire. V tu chvíli nám opět pomůže štěstěna a profesionálně si topdecknu Time Ebb. Zameteme tak lifelingového soldáta „pod koberec“, Miloš vynáší Giant Spidera a Haunted Plate Mail, zatímco já nechávám volnou manu na counterspell. Tlačíme, co to dá a životy protivníků pomalu, ale jistě klesají.
Trochu se obrátí hra, když zopakují svoji play alá Master + Mark o. t. Vampire a když mají dokonce cancel na ten můj. Mé druhé hlavě tuto hru však opravdu přeje štěstí a topdeckuje Celestial Flare, která v nejbližším combatu pošle Mastera konečně pod kytky. Protější druhá hlava dostává konečně land a sype na stůl slivery jako po másle. Taky sestřelí Plate Mail a chce zničit mého Phantom Warriora Shockem, ale zranění je preventováno. Znovu se projedeme a zjišťuji, že stačí ubrat ještě dva životy a vyhráli jsme. Jenže po zemi mají dostatečnou armádu a vzduchem létá pouze můj dráček (který už předtím dostal taky Flarem), dva Suntail Hawkové a můj unblock Phantom Warrior. Vyvolají Thorncast Slivera a sebevražedným útokem mi touto abilitou Warriora sesmahnou. Je naše kolo. Miloš topdeckuje Briarpack Alpha a já mám Rod of Ruin. Hawkové letí na zteč a jeden dostává Plummetem, ale druhý, posílený od Alfavlků prochází a hrdinně nám tak přináší výhru. Do finálního kola se tak dostáváme neporaženi.
5. Hra- Kofola Team
Poslední hru, máme bleskurychlý úvod, jako každou předchozí. Začínají sice soupeři, ale my už od prvních kol tlačíme Suntail Hawkem a Soulmenderem. Zatímco Miloš sází na stůl bytosti jako o závod, já vyčkávám ve skrytu s Cancelem. Když ale chci přerušit Giant Spidera, druhá jejich hlava vytáhne Negate. Na jejich stole se objevuje čím dál víc potvor a mé druhé hlavě už začíná docházet dech. Mně se však povede zahrát Blur + Battle Slivera a při jednom útoku se nám podaří ubrat rovných 12 životů. Potom se ale situace začíná obracet v náš neprospěch, ale i tak je dokážeme stáhnout na čtyři životy. Potom se ale soupeři dorazí kombo Bubbling Cauldron + Tenacious Dead, párkrát do něj obětuje i Festering Newta a totáně otočí poměr životů. Miloš nemá karty a chodí mu jen země, jsme téměř bez bytostí, prostě to s námi nevypadá dobře. Chvíli se to ještě snažíme zahrát na remízu, ale pár minut před koncem kola nám životy dochází. 4:1
Po poslední hře, kterou nám prohrálo kombo sestaveno za pět dvanáct, díky bezkonkurenčnímu skóre obsazujeme první pozici a jsme tak vítězi turnaje. Za foto děkuji Petru Brožkovi.
Celkovou výhru si rozdělíme půl na půl. Otevřu si Archangel of Thune, kterého vyměním za karty do EDH, takže jsem s výhrou byl velmi spokojen. A na konec bych chtěl poděkovat všem za příjemný a neobyčejný zážitek.
U příštího článku na shledanou, Honza Jílek
Každý, kdo nám pošle report z prerelease turnaje Magic 2014 konaného 13.-14.07. nebo "release" turnaje konaného 20.-21.07 bude zařazen do soutěže o 10 boosterů nové sady Magic 2014, krabice na karty a Magicové tričko! Více o soutěži se dozvíte zde. Neváhejte se zúčastnit, ceny čekají jen na vás!
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.