Články
Středeční výhledy 3/2025
V dnešních Výhledech odstartujeme Pro Tour Aetherdrift a také Commander Brackets. V závěru navštívíme Piráta! :-)
Foto: Wizards of the Coast, Warhorse Studios, Possibility Storm
- Výsledky z Regional Championshipů
- Výsledky z Regional Championship Qualifieru Miláno
- Aetherdrift je mezi námi!
- Pro Tour Aetherdrift
- Novinky ze světa Magic Arény
- Commander Brackets Beta
- Proma pro profíky
- Secret Lair – Winter Superdrop
- Nadcházející turnaje
Stalo se:
Výsledky z Regional Championshipů
V uplynulých dvou týdnech proběhly celkem tři Regional Championshipy. Ty nejlepší hráče kvalifikovaly na Pro Tour FINAL FANTASY a vítěze (v některých regionech i finalisty) i na Mistrovství světa. Všechny Regional Championshipy této „rundy“ probíhají ve formátu Modern a my je začneme jménem vítěze a balíčkem, se kterým vyhrál.
- USA I – Peter Husisian – Amulet Titan
- Japonsko/Korea – Noah Ma – Boros Energy
- Taiwan – Shih Feng Lin – Boros Energy
I když je region USA už nyní rozdělený na dva, tak se Regional Championshipu v Portlandu zúčastnilo 1028 hráčů! Složení závěrečné Top 8 bylo: 3x Grinding Breach, 2x Eldrazi Ramp, 1x Amulet Titan, 1x Boros Energy a 1x Orzhov Blink.
Regional Championshipu pro Japonsko a Jižní Koreu se zúčastnilo hráčů 241. Složení Top 8 bylo následující: 2x Orzhov Blink, 2x Grinding Breach, 1x Boros Energy, 1x Tameshi Belcher, 1x Eldrazi Ramp a 1x Jeskai Control.
Regional Championship v Taiwanu pak byl v porovnání s předchozími velmi malý. Hrálo jej jenom 82 hráčů a složení Top 8 bylo: 3x Boros Energy, 2x Orzhov Blink, 1x Amulet Titan, 1x Jeskai Energy a 1x Mono-Black Eldrazi.
Výsledky z prvních dvou (amerického a japonského) Regional Championshipu analyzuje Frank Karsten ve svém článku. „Win raty“ nejpopulárnějších balíčků jsou následující:
Je poměrně zajímavé, že i když Boros Energy „ukořistila“ hned dvě první místa, tak celkově je tento balíček vlastně jakoby „pod průměrem“. Velký vzestup zažívá Orzhov Blink a to na těchto dvou turnajích ještě nebyl povolený Ketramose. (Na Taiwanu už povolený byl a byl samozřejmě skvělý.) Takže pozor na tohoto nového boha! :-)
Výsledky z Regional Championship Qualifieru Miláno
V sobotu 15. února se konala kvalifikace na nadcházející Regional Championship v herně Joker Comics & Games v italském Milánu. Zúčastnilo se jí pouze 6 hráčů, kteří si to rozdali v Sealed Decku Aetherdriftu na 3 kola „Švýcarem“. (Který byl tedy ale prakticky přímočarou eliminací.) Celkovým vítězem se stal Josef Janák…
Ano, ano :-) Po nějaké době se mi nějakým způsobem podařilo nějakou kvalifikaci vyhrát :-) RG Vehicly (nebo spíše bytosti s Exhaustem) chodily skvěle, takže jsem s nimi soupeře prostě „přejel“ a velice rád si Regional Championship v Boloni zahraji. A také jsem se po letech dostal do „svých vlastních“ Výhledů, takže super! :-)
Aetherdrift je mezi námi!
Ať už jste byli na prerelease anebo jste s novou sadou už stihli vyhrát nějaké to RCQ, Aetherdrift se na nás přiřítil velkou rychlostí. Prakticky všechny důležité informace jsme stihli probrat už minule. Od té doby vyšel už jenom jeden článek, a sice článek o legendách Aetherdriftu. V něm si můžete přečíst něco dalšího o vašich oblíbených postavách (bozích Amonkhetu, Chandře, Lootovi, ap.) a samozřejmě se tam dozvíte i víc o legendách z Muragandy… ;-)
Co nás čeká:
Pro Tour Aetherdrift
K závodní sadě samozřejmě nesmí chybět pořádný závod! Pro Tour Aetherdrift proběhne v rámci MagicConu: Chicago už tento víkend a tím se také zahájí letošní profesionální Magicová sezóna.
Formátem je Standard, který budou doprovázet drafty Aetherdriftu. Tohoto Pro Touru se zúčastní větší počet hráčů než obvykle (kolem 370), protože mnoho z nich je nějak „Deferred from PT MH3“. Když se podíváme na pozvánky za „Hall of Fame“, tak tu na tento Pro Tour využijí Jon Finkel, Martin Jůza a Raphael Lévy. Z našich hráčů se pak ještě zúčastní Tomáš Krupička za skvělý výkon na Regional Championshipu až v daleké Asii. Martinovi a Tomášovi budeme držet palce!
První hrací den (tj. v pátek 21. února) se rozjede draft Aetherdriftu se 3 koly. Na ně pak naváže 5 kol ve formátu Standard. Do druhého hracího dne postoupí hráči s alespoň 12 turnajovými body (tj. se skóre 4-4 a lepším).
Druhý hrací den proběhne úplně stejným způsobem. Na 3 kola draftu Aetherdriftu naváže 5 kol Standardu. Do Top 8 bývají hráči zařazováni od své 12. výhry, nicméně zde to kvůli většímu počtu hráčů nemusí být tak úplně pravda, takže uvidíme, jak to všechno proběhne.
Třetí hrací den (neděle) bude patřit nejlepším osmi hráčům. Na ně čeká „single elimination“ na „Best-of-Five“ ve formátu Standard. Sideboard je povolen až od třetí hry a po tomto všem zamáváme na šampiona cílovým šachovnicovým praporem… (Doufám, že nebude chybět ani šampaňské :-))
Hraje se o hodně. Na ceny se rozdělí celkem 500 000 $, přičemž vítězi připadne rovnou 50 000 $!
Standard před Pro Tourem analyzoval opět Frank Karsten. Na vrcholu „metagame“ jsou Gruul Aggro a Dimir/Esper „Self-Bounce“ balíčky. Celkově Standard vypadá velmi dobře, ale do toho všeho samozřejmě promluví právě vydaný Aetherdrift.
Z celého turnaje poběží „živá“ coverage (živý komentář bude komentovat dění zpožděné o pár hodin, aby se předešlo velkým prostojům) na www.twitch.tv/magic. V pátek a v sobotu se začne v 18:00 našeho času, v neděli už 17:00.
Další informace můžete sledovat na oficiálních stránkách Pro Touru (kde najdete i „Viewer’s Guide“ od Riche Hagona) a samozřejmě také na sociálních sítích X (@PlayMTG), Bluesky (@magic.wizards.com), ale i dalších, pod hashtagem #PTDFT. Na MagicConu se také určitě odhalí informace o budoucích sadách, tak to sledujte, ať máte nějaký ten náskok ;-)
Novinky ze světa Magic Arény
To, že se Magic Aréna aktualizovala o Aetherdrift, už asi není žádnou novinkou, takže si spíš povíme o raritách karet z „bonus sheetu“ Special Guests. I v „digitálních“ Play Boosterech budou karty ze Special Guests samozřejmě k dispozici (aby to napodobovalo „papírové“ hraní), nicméně pak budou (jsou) k dispozici za tzv. „divoké karty“ v těchto raritách:
- Mythic Rare: Cavalier of Dawn; Chrome Mox; Skysovereign, Consul Flagship
- Rare: Bone Miser; Chandra’s Ignition; Lord of the Undead; Pathbreaker Ibex; Whir of Invention
- Common: Galvanic Blast; Thoughtcast
Minule jsme také přinesli zprávu o tzv. „achievementech“. Jejich oficiální oznámení bylo aktualizováno, takže v něm teď také nalezneme popis všech 113 „achievementů“, o které se můžeme snažit, a také soupis všech odměn, které za jejich splnění můžeme získat (tituly! :-)). A pokud vás zajímá ještě víc, zde naleznete další článek, který popisuje jejich vývoj. Tak šťastné sbírání! :-)
Tento víkend proběhne na Magic Aréně Qualifier Weekend, kterému bude předcházet páteční Qualifier Play-In („Best-of-Three“). Toto všechno se odehraje ve formátu Historic.
Nicméně také můžeme hrát Arena Direct a v Sealed Decku Aetherdriftu zkusit vyzávodit nějaké ty reálné boostery. Tentokrát se jede o Booster Boxy Collector Boosterů (!), tak si nalaďte mašinu a hodně štěstí! :-)
Commander Brackets Beta
Když si Wizardi na podzim loňského roku „přebrali formát Commander pod svá křídla“, přišli také s nápadem nějakého systému hodnocení „síly“ Commander balíčků. A to proto, aby se hráči podobného zaměření/mentality („casual“ <---> „professional“) mohli snadno domluvit, spárovat a pěkně si zahrát. Nyní byly tzv. „Commander Brackets“ zveřejněny, ale pozor! Stále se jedná o „Beta verzi“, která se bude dolaďovat. Hotovo by mělo být přibližně na konci letošního dubna.
Článek představuje nový list tzv. „Game Changer“ karet, ale než se na ně podíváme, tak musíme ještě připomenout list úplně zakázaných karet. (To si myslím, že v tom článku tedy jako dost chybí…) Prostě formát Commander má v první řadě také „Ban list“, který naleznete tady. Naleznete v něm ty nejsilnější karty hry, které by formát Commander také trošku „pošramotily“ – prostě od Black Lotusu až po Jeweled Lotus…
Když už nyní tedy víme, co hrát rozhodně nesmíme, tak nyní tedy k tomu „Game Changer“ listu. Na něj se pro tuto chvíli dostalo následujících 40 karet:
Hrát je můžete – to není problém. Nicméně právě podle počtu karet, které z tohoto listu použijete, se odvodí „síla“ vašeho Commander balíčku. I když ono je za tím ještě něco trošku víc. Pro „sílu“ Commander balíčků byly vytvořeny následující skupiny („brackety“):
Jejich stručný popis je přibližně následující:
Bracket 1: Exhibition – Jde o vyloženě „casual“ balíčky, které jsou postaveny například kolem nějakého příběhového („flavor“) tématu. Neobsahují žádné „Game Changer“ karty, žádná dvoukaretní nekonečná komba, žádné plošné „ničení many“ („mana denial“), žádné karty pro extra kola. „Tutorů“ je v balíčku jenom několik.
Bracket 2: Core – Typickými zástupci těchto balíčků jsou Commander Preconstructed Decky. Neobsahují žádné „Game Changer“ karty, žádná dvoukaretní nekonečná komba a žádné plošné „ničení many“ („mana denial“). Karty pro extra kola mohou být v menším množství přítomny, ale rozhodně by to nemělo být za účelem jejich „zřetězení“. „Tutorů“ je v balíčku jenom několik.
Bracket 3: Upgraded – Toto jsou buďto vylepšené Commander Preconstructed Decky (nebo samozřejmě balíčky sestavené od základu vámi) s poněkud vyšším „power levelem“. Mohou obsahovat maximálně 3 „Game Changer“ karty, mohou obsahovat dvoukaretní nekonečná komba, ale pouze taková, která se realizují až v „late game“. Opět by se neměla plošně „ničit mana“ a ani „řetězit“ extra kola.
Bracket 4: Optimized – Toto už je říše „high powered“ Commanderu, kde je povoleno už všechno (samozřejmě stále kromě „ban listu“). Můžete hrát libovolný počet „Game Changerů“, rychlých dvoukaretních komb, extra kol a „ničení many“, jaké chcete.
Bracket 5: cEDH – Toto je stejné jako Bracket 4 s tím, že váš mindset je ryze kompetitivní. Balíček je postavený nejenom silně a optimálně, ale také v rámci „kompetitivní Commander metagame“. Kromě karet z „ban listu“ můžete hrát opět co chcete a co potřebujete.
Takové je asi hlavní sdělení, nicméně samozřejmě se asi na mnoha místech ptáte: „Proč?“
Za tímhle vším stojí jakási „filozofie“, o které si více můžete přečíst v odkazu výše. Také tam naleznete odpovědi na nejvíc kladené (či anticipované) otázky. Zde se dotkneme jenom některých.
Jak se celý systém používá?
V první řadě se musí říci, že ve vaší domácí herní skupině si můžete nastavit jakákoli pravidla („house rules“, či „Rule 0“) a můžete hrát naprosto jakkoliv a s čím chcete. Nicméně na CommandFestech a při hraní Commanderu na větších akcích (ale i v ve vašich místních hernách), je už dobré „brackety“ respektovat. (Při hledání „ideálních“ spoluhráčů/protihráčů.)
Prostě buďto si vytyčíte cílový „bracket“ a směrem k němu sestavíte balíček. Nebo postupujete obráceně: Sestavíte si balíček a pak si asi tak odvodíte, do jakého „bracketu“ spadá.
Proč je [Karta X] na „Game Changer“ listu?
Vysvětlení opět naleznete v oficiálním oznámení. Typicky ale jde o karty, které jsou buďto inherentně silné („rychlá mana“), nebo „kombo karty“, nebo „tutory“, nebo „zadarmo Counterspelly“, nebo „resetují hru“ (Cyclonic Rift), nebo je poměrně frustrující proti nim hrát.
Mimochodem „Game Changer“ list bude také používán jako jakýsi „Watch list“ pro „Ban list“.
(Ještě by se měla poznamenat jedna věc: Hledání zemí (například „fetchkami“ nebo Rampant Growthem) není považováno za „tutorování“.)
Proč [Karta X] není na „Game Changer“ listu?
Pokud vám v „Game Changer“ listu něco chybí, tak dejte podnět Wizardům nebo členům Commander Format Panelu a kdo ví? Třeba se tam někdy zařadí :-)
Proč Sol Ring není na „Game Changer“ listu?
I když by Sol Ring podle definice „rychlé many“ měl na „Game Changer“ listu být, tak… Se prostě bude „tolerovat“, protože to je prostě Sol Ring… (Žádný jiný důvod prostě neexistuje.)
Hraji na Magic Onlinu. Může mi tento systém nějak pomoci?
Ano. Až tento systém bude doladěn, bude implementován nejenom na Magic Online, ale i do nejrůznějších „deck-buildingových stránek“ (Archidekt, Moxfield, Scryfall, …), takže vám to při zadání vašeho balíčku řekne, do jakého „bracketu“ spadá.
To by bylo pro toto téma zatím asi všechno. Systém se v praxi poprvé vyzkouší na MagicConu v Chicagu, ale samozřejmě jej můžete vyzkoušet ve vašich místních hernách už i vy! Wizardi čekají na „feedback“, tak jim třeba také nějaký poskytněte. Vše by se mělo doladit koncem dubna, kdy by měly/mohly být oznámeny také nějaké „unbany“. Žádné „bany“ se prozatím konat nebudou. Tak Commanderu zdar! :-)
Proma pro profíky
V tomto článku Wizardi zveřejnili informace o dalších kompetitivních turnajích a „rundách“ včetně nových promokaret. Tak pojďme na to!
Po doběhnutí současné „rundy“ Regional Championship Qualifierů začne „runda“ další. Ta bude probíhat od 12. dubna do 20. července a herny si mohou sami zvolit, jestli budou pořádat kvalifikace ve formátu Modern anebo Limited. Pro každého účastníka (nebo spíše možná pro Top 32 hráčů, protože tak jsou tvořeny „kity“) je připraven Prosperous Innkeeper, pro Top 8 nefoilový Fauna Shaman a pro vítěze i foilový.
Regional Championshipy, které se váží prakticky ještě k současné „rundě“ (a kvalifikují na zářijový Pro Tour Edge of Eternities) budou probíhat od 19. dubna do 1. června. Jejich formátem bude Standard a ten náš evropský se uskuteční 24. až 26. dubna v Boloni. (Na stránkách Fanfinity o něm naleznete další podrobnosti.) Každý účastník obdrží nefoilový Living End, „Top Finisheři“ pak i foilový.
Regional Championshipy, které hráče kvalifikují na první Pro Tour roku 2026, proběhnou od 11. října do 23. listopadu. Formátem bude Modern, ale víc se o nich zatím ještě neví.
Magic Spotlight: Foundations se stihl uskutečnit už v prvních dnech letošního roku, na Magic Spotlight: Modern do Utrechtu se všichni těšíme. Magic Spotlight: Dragons proběhne 11. až 13. dubna v Denveru. Formátem hlavního turnaje bude Tarkir: Dragonstorm Limited. Každý účastník obdrží nefoilový Sword of Forge and Frontier a Top 128 hráčů i jeho foilovou verzi. Hráči z Top 8 se kvalifikují na Pro Tour FINAL FANTASY a jaká je hlavní cena pro vítěze? Jeden „case“ Collector Booster Boxů sady Tarkir: Dragonstorm (což je 288 Collector Boosterů!). To je skutečně nahromaděný dračí poklad! :-)
Magic Spotlight: Secret Lair pak proběhne 30. května a 1. června v Indianapolisu. Formátem hlavního turnaje bude Modern. Každý účastník obdrží nefoilového Garruka Wildspeakera, Top 128 hráčů pak i foilového. Nejlepších 8 hráčů se odtud kvalifikuje na Pro Tour Edge of Eternities a vítěz? Ten si bude moci navrhnout „sestavu“ Secret Lair podle svého vlastního výběru! A to je něco, co skutečně stojí za to vyhrát :-)
Secret Lair – Winter Superdrop
Další „proma“ pro nás Wizardi nachystali v Secret Lair – Winter Superdropu. Od 10. února si můžeme přímo od nich objednávat nejrůznější „sestavy“ nejrůznějších karet s nejrůznějšími obrázky. Jejich soupis je následující:
Secret Lair x Hatsune Miku: Winter Diva obsahuje karty Giada, Font of Hope (jako Miku, Font of Pop); Youthful Valkyrie; Counterspell; Swan Song; Brago, King Eternal (jako Miku, Queen Electric) a Scrying Sheets.
Aetherdrifters obsahuje (reverzibilní) karty Parhelion II; Mechtitan Core; Peacewalker Colossus; Reckoner Bankbuster; Smuggler’s Copter a Mechtitan token.
Arcade Racers obsahuje karty Big Score; Final Fortune; Heat Shimmer; Roiling Vortex a Wheel of Misfortune.
City Styles 2: Dressed to Kill obsahuje karty Karmic Guide; Ninja of Deep Hours; Captain Sisay; Selvala, Explorer Returned a Veyran, Voice of Duality.
Featuring: Luke Pearson obsahuje karty Witch of the Moors; Bear Umbra; Realmwalker a Solemn Simulacrum.
Featuring: Mitsuhiro Arita obsahuje karty Light-Paws, Emperor’s Voice; Murktide Regent; Lightning Bolt a Shorikai, Genesis Engine.
Artist Series: Jesper Ejsing obsahuje karty Sun Titan; Breeches, Eager Pillager; Deflecting Swat a Llanowar Elves.
Lorwyn Lightboxes obsahuje karty Ancient Amphitheater; Auntie’s Hovel; Gilt-Leaf Palace; Secluded Glen a Wanderwine Hub.
Všechny obrázky si můžete prohlédnout v přiložených odkazech, my tady ukážeme jenom ty nejneuvěřitelnější.
Nadcházející turnaje
- Qualifier Play-In – 21. února – Historic na Magic Aréně – „Best-of-Three“
- Pro Tour Aetherdrift – 21. až 23. února – Standard a Draft
- Arena Direct – 21. až 23. února – Aetherdrift Sealed Deck na Magic Aréně – „Best-of-One“
- Duel Commander o Dual Landy ve Slaném – 22. února – Duel Commander
- Qualifier Weekend – 22. až 23. února – Historic na Magic Aréně
- 4Seasons Boloňa – 28. února až 2. března – Pioneer a starší formáty
- 1. kvalifikace na Turnaj Vítězů ve Žďáru nad Sázavou – 1. března – Modern
- Regional Championship Čína – 1. až 2. března – Modern
- Destination Qualifier Varšava – 1. až 2. března – Sealed Deck (2 sloty), Modern (2 sloty), Standard (1 slot), Modern (4 sloty), Sealed Deck (1 slot)
Tento víkend bude samozřejmě patřit prvnímu Pro Touru letošní sezóny. Takže nezapomeňte sledovat, jak draftují Aetherdrift profíci a co se všechno dá s novou sadou dělat na Standardu.
Pokud byste si něco chtěli zahrát na Magic Aréně, tak tu je pro vás Arena Direct a Qualifier Play-In. Tento víkend proběhne i Qualifier Weekend, ale na ten je potřeba se kvalifikovat! (Buďto právě na Qualifier Play-Inu, anebo jste prostě byli na Aréně dobří v lednu ;-))
A jestli hrajete Duel Commander, můžete vyrazit na turnaj do Slaného. Pro první příčky jsou připraveny nejenom klasické „duallandy“, ale také „fetchlandy“ z Onslaughtu.
Následující víkend nabídne Modern ve Žďáru nad Sázavou. Turnajová série Turnaj Vítězů se uskuteční i letos! Opět to bude ve spolupráci heren MtgForFun.cz, Černého Rytíře a Tolarie, ke kterým se připojí i brněnská XZONE. Všechny informace (a podrobný rozpis kvalifikačních turnajů) ještě přijdou časem, ale zatím to vypadá, že si série zachová úspěšný minulý formát, tak se zkuste kvalifikovat! ;-)
Pokud budete náhodou v blízkosti Varšavy, můžete tam navštívit Destination Qualifier, který nabízí celkem 10 kvalifikačních slotů na Regional Championship do Boloni.
A pokud budete náhodou v blízkosti Boloni nyní, můžete tam navštívit 4Seasons Winter Tournament, který nabízí kromě Standardu a Limited prakticky asi všechny myslitelné formáty :-)
Střípky:
Kingdom Come: Deliverance II Commander Deck
Chtělo by se říci, že největší herní událostí posledních dvou týdnů bylo vydání Aetherdriftu, ale asi by to nebyla tak úplně pravda :-) Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance II je naprostým hitem, a to samozřejmě nejenom v českých zemích, ale i ve světě. Zaregistrovali ji i na TCGPlayeru, takže jestli si chcete sestavit „Kingdom Come“ Commander balíček, tak tady na něj máte návod ;-)
Pirát loupe boostery :P
Nevím, jestli má tato zpráva nějakou vysokou informační hodnotu, ale… :-)
Po nějaké dlouhé době jsem se spojil s Pirátem (pro neznalé: s Petrem Daňkem) a při řeči se ho tak ptám, jak je tom jeho velká sbírka starých zabalených boosterů a „displayů“. On mi odpoví, že už prakticky všechno prodal (protože z něčeho člověk taky musí být živý, že :-)), ale má ještě asi tak 20 nerozbalených boosterů 7. edice.
Samozřejmě neodolá pokušení a jeden nebo dva, že si „loupne“ ;-) (Protože co kdyby tam náhodou přece jenom byla foilová City of Brass, že? :-))
No a jak večer pokračuje, tak si postupně „loupne“ boostery všechny :-) City of Brass tam není. Maximálně nefoilová Final Fortune. Takže to vyhodnotíme jakože nějaká ta „eura mínus“, ale za tu srandu to stálo. Příště něco zase seženeme a budeme v „loupání“ pokračovat ;-)
Řešení minulého kvízu
V minulém kvízu jsem vám dal možnost zahrát si za oba hráče!
A to proto, že v našem posledním kole jsme zahráli Emrakul, the Promised End a nyní kontrolujeme soupeřovo kolo a rozhodujeme se tak za něj. (Stále ale také přitom kontrolujeme sami sebe a rozhodujeme se za sebe.)
Správné řešení poslal Waist, kterému tímto gratuluji! Jeho řešení vypadá takto:
1) Liliana a discard Griselbrand (zbývají 3 many)
2) Combat fáze, exil Griselbranda z hrobu
3) Adapt Emperor (zbývá jedna mana)
4) Útok Griselbrandem i Emperorem, popř. stačí pouze Emperorem
5) Revoker blokuje Emperora, Griselbranda anděl
6) Revoker je pryč, soupeř má buď 13 či 20 životů
7) Post combat balista za 0, jde do hrobu
8) Soul cauldron exiluje balistu, counter na Griselbranda
9) Griselbrand střelí kamkoli kromě soupeře -> 14/21 životů
10) A protože 14/21 je dělitelné sedmi, soupeř skončí na nule díky vlastnímu démonovi
Pointou je totiž to, že nyní za soupeře aktivujeme Griselbranda dvakrát (respektive třikrát), což ho zabije. Nicméně k tomu musíme nejprve jeho životy dostat na celočíselný násobek sedmi…
Tohle je prostě elegantní a prostě krása :-)
Waist poznamenal, že jedna mana ještě zbývá (takže by mohlo být i jiné/další řešení), ale já se přiznám, že tedy žádné další řešení nevidím. Spíš si říkám, že ty kvízy už možná nejsou tak „tight“ jako kdysi, aby se tím záměrně tak trochu mátlo… Nevím… Zkusíme další! ;-)
Kvíz
Soupeř má 15 životů, 2x Essence of Orthodoxy a Elesh Norn!
My máme… Nějakou různorodou směs karet :-) 13 životů a k tomu „speed 2“!
Začínáme v naší hlavní fázi. Dokážeme v tomto kole vyhrát? (Samozřejmě musíme za soupeře respektovat všechny jeho možné „bloky“ a jakékoli karty líznuté v průběhu kola považujeme za irelevantní.)
Hráči jsou seřazeni na startovní čáře Pro Touru, tak jim nezapomeňte fandit! Příště si projdeme všechny výsledky a také nakoukneme do světa FINAL FANTASY ;-)
Závodu zdar!
Pepa / Josef Janák / Chainer
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Douglas Shuler - jeden z ilustrátorů MtG
Podoba mezi Shulerem a Tutorem třeba nebude náhodná:) Škoda, že to nevyšlo...
všechny komentářeReprinty - vše, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat
Tak kolik reprintů dostane ta Sheoldred? ;-)
všechny komentářeRychlý rozbor Aetherdrift - 1. část
Tak zas komu sa bude chcieť vyhadzovať ničenie na 1-manovy artefakt, ktorý "nič nerobí" :)
všechny komentářePřehled formátů karetní hry Magic the Gathering - II.
Dakujem za príjemnú spätnú väzbu :). Tých formátov a modelov Škodoviek je ešte hodně, tak určite ešte niečo vymyslím.
všechny komentářeStředeční výhledy 2/2025
Opět po čase si zkusím kvíz. A mate mě, že mi zbývá jedna mana, tedy hádám že bude i další řešení. 1) Liliana a discard Griselbrand...
všechny komentářeProč stojí rok starý MtG box více než 45,000Kč?
https://www.tcgplayer.com/product/517451?Printing= - Foil&page=1&irclickid=R44X2kT7cxyKWcR2XExLGQxxUks2 -...
všechny komentáře