S některými kartami z nové edice už se dá díky prepatchi několik dnů hrát. Například díky "Momir" kartám, které vám conjurnou náhodné bytosti, např. Ornate Imitations
0 hlasů
Here be dragons!
Foto: Wizards of the Coast, Paupergeddon, Possibility Storm, Facebook, X
O víkendu 29. až 30. března se uskutečnil osmý Arena Championship a celkově druhý v novém turnajovém formátu. Ke svým počítačům zasedlo přesně 50 hráčů, mezi kterými jsme měli rovnou 3 želízka v ohni!
Formátem turnaje byl Explorer (tj. prakticky Pioneer), ve kterém měli náskok Rakdos Démoni…
Po sedmi kolech prvního hracího dne postoupilo do toho druhého nejlepších 24 hráčů. Prvních 8 z nich se rovnou zařadilo do eliminačního „pavouka“ do Top 16, další hráli jisté „předkolo“. Jak turnaj pokračoval, Rakdos Démoni se vytráceli a začalo dominovat Mono-Red Aggro. To bylo rovnou šestkrát v Top 8 a čtyřikrát v Top 4… Turnaj se tak dohrával mnoha „mirror matchi“…
Do předchozí grafiky tak doplníme poslední výsledek: Kristoffer Lindqvist ve finále porazil Percyho Fanga 2:0 a stal se šampionem osmého Arena Championshipu!
Kristofferovi k výhře 30 000 $ a pozvánkám na Mistrovství světa a Pro Tour gratulujeme. Poražený finalista obdržel pozvánky stejné, jenom finanční odměna byla už trochu menší (20 000 $). Pozvánky na Pro Tour pak byly připraveny pro hráče z celé Top 16, finanční prémie vlastně pro každého :-)
A jak dopadli naši hráči?
Petrovi se turnaj bohužel vůbec nepodařil. Jakub začal 3-1, ale po třech dalších prohrách do Top 24 nepostoupil, takže také bohužel. Peter se po 5-2 umístil hned v Top 8, kde vypadl (tak trošku vinou i smůly), ale k výhře velmi solidních 10 000 $ a k pozvánce na Pro Tour mu velice gratulujeme! Hodně štěstí na Pro Touru, Peter, a Jakube, Petře, hlavu vzhůru a hodně štěstí v dalších turnajích!
Informace na Arena Championshipu můžete najít na oficiálních stránkách nebo i na MTGMelee, rozbor „metagame“ od Franka Karstena pak tady. Jestli bude budoucnost formátu Explorer (a Pioneer) červená, to se tedy uvidí. Každopádně rozdíl mezi těmito formáty je v současné době už velice malý. Na „papírovém“ formátu Pioneer bylo na Magic Onlinu v uplynulých týdnech k vidění už jenom velice málo karet, které na Magic Aréně nejsou. A ty hraje méně než 1 % „metagame“…
Takže balíčky z Arena Championshipu se pro formát Pioneer klidně nechte inspirovat :-)
I když se formát Pauper „trochu změní“ (viz níže), navštívíme ještě v krátkosti italské Lecco. Na břehu tohoto jezera se totiž uskutečnil velký (738 hráčů!) turnaj právě v tomto formátu. „Metagame“ si můžete prohlédnout v této „aftergeddonové“ analýze:
Po 13 kolech a Top 8 se celkovým vítězem „Pauperového GP“ stal Lorenzo Montana s Bg Pactdollem. Nejúspěšnější balíčky z tohoto turnaje si můžete prohlédnout tady a tady.
Výsledky z Regional Championship Qualifieru
V sobotu 22. března se v pardubické Tolarii uskutečnila kvalifikace na Regional Championship do italské Boloni. Zúčastnilo se jí 16 hráčů (včetně několika zahraničních) a i na takovém formátu jako Standard byl k vidění „Turn 2 Kill“ :-)
Hrálo se 5 kol + Top 4, ve které se umístili Petr Gerlich (Esper Pixie), Jan Pilný (Gruul Leyline), Tomáš Faktor (BG Midrange) a Ievgen Zapolskyi (Boros Midrange).
Celkovým vítězem se stal Jan Pilný, kterému tímto gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí na Regional Championshipu v Boloni!
Aktualizace Banned a Restricted listu
V pondělí 31. března přišla plánovaná aktualizace Banned a Restricted listu. Inu, nějakých změn jsme se dočkali…
Na formátu Modern byla zakázána karta Underworld Breach.
Kdo jste četl minulé Výhledy, tak víte, že na formátu Modern se opět rozmohl nějaký nešvar. Kombo Underworld Breach + Grinding Station bylo přítomno už dlouho, ale Mox Opal to všechno hodně nakopl… A sám „ban“ (pochopitelně?) nedostal. Takže tím posíláme „Breach into Underworld“…
Na formátu Legacy byly zakázány karty Sowing Mycospawn a Troll of Khazad-dûm.
Sowing Mycospawn se v Eldrazi balíčcích na Legacy ukázal jako velice „rampa“ (navíc hledá jakékoli „utility“ země) a také landdestrukce (navíc exiluje i jakékoli základní země). Pro svoji přílišnou výkonnost (které ale samozřejmě také pomáhá dřívější akcelerace z „dvojzemí“) je zakázán.
Co se týče reanimačních balíčků, tak ty na jednu stranu na Legacy chceme, ale Troll of Khazad-dûm byl až příliš „free“ (v případě nepotřeby to je totiž země). Z důvodu nízké „opportunity cost“ byl tak zakázán.
Na formátu Pauper byly zakázány karty Basking Broodscale, Kuldotha Rebirth a Deadly Dispute.
Basking Broodscale vytvářela docela nežádoucí kombo s kartou Sadistic Glee, Kuldotha Rebirth byl zakázán, aby ubral trochu síly červeným balíčkům. A Deadly Dispute byl prostě příliš výkonný s kartami jako Ichor Wellspring.
Na formátu Pauper byly povoleny karty High Tide a Prophetic Prism.
V první řadě někoho možná překvapí, že High Tide je „common“ :-) Ale je to skutečně tak. Tato klasická „kombo karta“ byla zakázána i na formátu Pauper, kde příliš podpůrných karet k sobě nemá. Ale nyní to s ní znovu zkusíme. Stejně tak to znovu zkusíme s kartou Prophetic Prism.
Proč píšu „zkusíme“?
Protože formát Pauper není zatížen finanční zátěží jako formáty ostatní, rozhodl se Pauper Format Panel udělat tyto „pokusné unbany“ („trial unbans“). Pokud se za čtvrt roku zjistí, že je formát kvůli nim v troskách, tak se mohou opět zakázat. Takže si hru s nimi zkuste, ale mějte se na pozoru! :-)
Podrobné zdůvodnění „banů“ a „unbanů“ na formátu Pauper si můžete přečíst sami od Gavina Verheyho.
Co se týče dalších formátů (Standard, Pioneer, Vintage a „digitálních“), tak ty jsou v pořádku a nejsou zapotřebí žádné změny. Nicméně na formátu Vintage se sleduje Lurrus (opět), takže tam v budoucnu k zákazu opět dojít může.
Podrobný stav všech formátů si můžete projít v oficiálním oznámení. Další aktualizace „Banned a Restricted listu“ přijde v pondělí 30. června.
(Aktualizace „Banned listu“ pro formát Commander budou probíhat samostatně. Ta nejbližší je naplánovaná na úterý 22. dubna.)
Po více než deseti letech navštívíme opět svět pěti dračích klanů a jejích chánů (Khans of Tarkir), na kterém se díky Sarkhanově a Uginově manipulaci s časem (Fate Reforged) vytvořila alternativní časová linie, ve které svět ovládli draci v čele s dračími overlordy (Dragons of Tarkir). Protože dračí klany trpěly pod jejich krutovládou, rozhodla se Narset svolat ostatní chány a provést rituál, který na Tarkir přivolal duchovní draky („spirit dragons“). Ti porazili dračí overlordy a klany tak mohly opět prosperovat. Efektem rituálu bylo ovšem i to, že na Tarkiru se neočekávaně mohou objevit velké dračí bouře („dragonstorms“), které plodí další a další draky. A vzhledem k tomu, že pomocí nově otevřených stezek („omenpaths“) se mohou tito draci rozlétávat i do širšího multivesmíru, je to trochu problém :-) Elspeth si to uvědomuje a začne to řešit. Pojďme to řešit společně s ní! ;-)
Odkazy na příběh této sady přijdou ještě trochu níže, nyní se podíváme na základní informace. Ty jsme také přinesli v našem samostatném článku.
Tarkir: Dragonstorm je letošní druhou „klasickou“ sadou, která se zařadí na formát Standard a tím vlastně i na Constructed formáty všechny. Důležité datumy jsou následující:
Členění této sady je jednoduché:
V Play Boosterech je možné otevřít karty s kódy TDM a SPG, a právě ty je možné na Limited hrát.
Po tomto krátkém úvodu se vrhneme na už tradiční „rozcestník“ plný nejdůležitějších odkazů…
Card Image Gallery – V současné době je už sada známa celá, tak už můžete spekulovat nad tím, který dračí klan je nejsilnější! Nebo si vás získá bezbarvý Ugin? :-)
Commander Decklists – Zde si můžete projít decklisty všech pěti klanových balíčků. A současně to je pro neznalé i příležitost všechny tříbarevné klany představit.
Tokeni sady – Zde naleznete odkazy na výše uvedenou Card Image Gallery, ve které se automaticky vyfiltrují všechny tokeny (a pomocné kartičky), které se k této sadě váží. Některé jsou ryze praktické, jiné poněkud zvláštní…
Art Cards – Ve 30 % Play Boosterů je jedna z 54 karet s ilustrací. Dalších 5 % Play Boosterů ji obsahuje ještě navíc vyvedenou se zlatým podpisem ilustrátora anebo s planeswalkerovským symbolem.
Collecting Tarkir: Dragonstorm – Tento rozsáhlý článek nám opět představuje všechny možné karetní „treatmenty“, nová foilování a produkty. Draci se nám pěkně představí v těchto karetních „treatmentech“:
Asi budeme muset uznat, že draci prostě vypadají lépe než vozítka a rámečky a ilustrace tomu také odpovídají. Na všechny „treatmenty“ se podívejte do uvedeného odkazu, my zde ukážeme pouze nový, velmi cenný, serializovaný Mox a rámeček složený ze dvou draků…
Sada také představí dvě nová foilování:
Ptáte se, kde seženete tyto krásné kousky?
Nefoilové „fetchlandy“ vlastně i v Play Boosterech, ale ty s foilováním s „dračími šupinami“ už jenom v Collector Boosterech. Ghostfire karty (foilové i nefoilové) lze otevřít jenom v Collector Boosterech.
Tarkir: Dragonstorm nabízí následující produkty:
Na našem spřáteleném obchodě Veselý Drak si už můžete vyřizovat předobjednávky Play Boosterů, Collector Boosterů, Commander balíčků a Bundlí. Navíc také samozřejmě budou k dispozici i krabičky a herní podložky s motivy sady.
Co se týče Prerelease kitů, tak ty budou protentokrát opět klanové. Jeden z šesti boosterů je totiž připraven v předem dané klanové barevné kombinaci. (Prerelease promo k tomu ale shodné být nemusí.) Při registraci na prerelease si prostě zvolíte klan (Abzan, Jeskai, Sultai, Mardu, Temur) a takový kit dostanete. Při stavbě balíčku se už ale nemusíte ničím omezovat a můžete hrát jakýkoli jiný klan anebo prostě cokoliv. Třeba pětibarvu ;-)
Mechaniky sady a Release Notes představují mechaniky nejenom nové, ale i ty staré. Pro změnu zde nejprve začneme těmi novými.
Těch je celkově sedm! Pět „klanových“ a dvě obecné.
Na kartách klanu Abzan naleznete „keyword action“ Endure („vydržet“). Pokud má bytost „endurnout N“, tak jí buďto dáte N +1/+1 žetonů, nebo vytvoříte token bílého N/N Spirita. To si volíte sami při vyhodnocování této schopnosti. Pokud „endurující“ bytost už v tomto okamžiku není ve hře (protože ji třeba soupeř „podstřelil“), tak prostě vytvoříte N/N Spirita.
Klan Jeskai disponuje schopností Flurry („rozruch“). Jde o tzv. „ability word“ (je psáno pouze kurzívou), kterým se chce prostě vyjádřit to, že pokud sešlete druhé kouzlo v kole, tak se spustí nějaká schopnost. Ta je vždy jiná, tak je kartu vždy nutné přečíst. Například Equilibrium Adept takto získává do konce kola double strike.
Členové klanu Sultai ovládají nekromancii. Na kartách to je ztvárněno pomocí schopnosti Renew („obnovit“).
Pokud je nějaká karta s touto schopností ve vašem hrobě, můžete ji exilnout, zaplatit příslušnou manovou cenu a dát někam nějaké žetony. Na vaše bytosti nejspíš třeba +1/+1 žetony, anebo nějaké „utility žetony“ („flying“, „deathtouch“, „lifelink“ žetony). Jak ale vidíte výše, tak Constrictor Sage pro nějakou soupeřovu bytost připraví klidně i „stun counter“ :-) Je to opravdu různorodé. V každém případě ale lze Renew aktivovat jenom v čase „sorcery“.
Agresivní klan Mardu umí mobilizovat válečníky pomocí schopnosti Mobilize („mobilizovat“). Pokud bytost s „Mobilize N“ zaútočí, tak dostanete N taplých útočících červených 1/1 Warrior tokenů. Na začátku vašeho „end stepu“ se musí obětovat. (Pokud tedy stále ještě žijí.)
Členové klanu Temur souzní s přírodou, která posiluje jejich pouta a magii. Schopnost Harmonize funguje podobně jako schopnost Flashback. Pokud je karta s touto schopností ve vašem hrobě, můžete zaplatit její „Harmonize cost“ a seslat ji znovu (potom už odejde do exilu). Navíc zde ale můžete při „seslání za Harmonize“ tapnout jednu z vašich netapnutých bytostí a zlevníte „Harmonize cost“ o tolik generických man, kolik je síla té tapnuté bytosti. Barevná komponenta „Harmonize costu“ se takto zlevnit nedá. (Tj. pokud například tapnete Emrakul do Harmonize karty Roamer’s Routine, stále musíte ještě zaplatit jednu zelenou manu.)
Po klanových mechanikách nyní k těm obecným. První z nich jsou Omeny („předzvěsti“) …
Tyto karty vypadají jako „adventůry“ a částečně tak také fungují. Buďto sešlete Twinmaw Stormbrooda a získáte 5/4 draka. Nebo sešlete sorcery Charring Bite a… Po jeho vyhodnocení si zamícháte tuto kartu zpět do balíčku!
Jednoduše řečeno: Omeny „na adventůru“ nechodí, jsou to jistým způsobem „modální spelly“. Pokud je Omen zrušen (nebo pokud všechny jeho cíle jsou ztraceny a takzvaně „vyfizluje“), tak se nezamíchá zpět do balíčku, ale odchází na hřbitov.
Poslední schopnost Behold („spatřit“) je tak trošku staronová, protože ji prakticky měly i karty ze starého Tarkiru (například Draconic Roar). Některé karty po vás mohou chtít, abyste (například jako dodatečnou cenu) „Behold a Dragon“. To znamená, že můžete „ukázat“, že kontrolujete nějakého draka, nebo ho ukážete z ruky. V takovém případě získáte (či můžete využít) dodatečný efekt. Například Sarkhan vám může při svém vstupu do hry dát Treasure…
A tím se pomalu dostáváme k mechanikám starším a vracejícím se. Protože je Tarkir „multicolor sada“, je zde k dispozici mnoho nejrůznějších způsobů, jak zafixovat manu. A když „to nepřijde“, tak… Ve starém Tarkiru jsme měli Morphy, zde máme možnost kouzla také stále sesílat, i když za poněkud dražší cenu. Vrací se zde tzv. „two-bridní“ mana…
A dále už čekejte nečekané. Dokonce třeba i takový Suspend anebo Storm. (Tak schválně. Kdo z vás čekal, že v sadě Dragonstorm vyjde karta Dragonstorm? :-) Anebo karta se schopností Storm, kterážto je na tzv. „Storm Scale“ na desítce? :-) Inu, jeden dráček se Stormem ale přece jenom přiletěl… ;-))
Tím se pomalu dostáváme k legendám této sady – tvářím známým i novým. Tato sada je ve skutečnosti „nabitá flavorem“ a pokud vás toto všechno zajímá víc, je tu k dispozici mnoho zdrojů:
Nevím, jak vy, ale já jsem měl vždycky slabost pro Temur…
S touto sadou přišly ještě dvě krátké zprávy. Zaprvé, prerelease v Malajsii a Indonésii proběhnou kvůli zpoždění v přepravě až o týden později. Za druhé, na německých kartách chybí slova „with flying“ u tokenů vytvářených kartou Dragonback Assault. Ale i tam budou tito draci samozřejmě létat, jak je psáno v jiných jazycích, v Gathereru, na Magic Aréně a na Magic Onlinu.
Prerelease Guide obsahuje poměrně zajímavé informace (například soupis všeho „commonového“ a „uncommonového“ zabíjení) a také souhrn deseti dvojbarevných draftovacích archetypů. Což je zajímavé. Já jsem si třeba myslel, že jich je jenom pět tříbarevných… :-)
Pokud vás zajímá Limited prostředí Tarkiru ještě víc, podívejte se na stránky TCGplayer, kde Martin Jůza a Luis Scott-Vargas už začali svoje tradiční rozbory. A pak samozřejmě také na Limited Resources, kam se Luis po jisté drobné pauze zase vrátil…
Prostě celý Magic žije draky a je to velká paráda. Přeji vám hodně štěstí na prerelease! :-)
Draci přiletí na Magic Arénu v úterý 8. dubna, nicméně už 1. dubna proběhl „prepatch“. Co to je „prepatch“?
Počínaje sadou Tarkir: Dragonstorm bude Magic Aréna aktualizována již týden před „release“ nové sady. S novými kartami bude možné interagovat (včetně například stavby nových balíčků), jenom s nimi prostě nebude možné hrát až do samotného „release“.
Proč takto?
Hlavní důvod je ten, že tímto si programátorský tým Arény bude moci nějaké „bugy“ ještě týden před samotným spuštěním nové sady „odladit“, my se na nové karty budeme moci navnadit, takže to je dobré pro všechny. (Říká se tomu „win-win situation“ :-))
Kromě toho příliš dalších novinek není. Až do 8. dubna si na Magic Aréně můžeme zahrát Phantom Cube Draft a War of the Spark Flashback Draft. Pak už ale Arénu ovládnou draci…
Turnaje (nejen) v našich hernách
Po představení nové sady samozřejmě také přichází představení všech možných i nemožných turnajů, kde si s ní můžeme zahrát. Tak pojďme na to! ;-)
Prerelease sady Tarkir: Dragonstorm proběhnou 4. až 6. dubna, tak si nezapomeňte vybrat klan a jít hájit jeho barvy! Pokud se zúčastníte alespoň dvou prerelease ve stejné herně, obdržíte malý planeswalkerovský odznáček, nicméně zajímavější je možná to, že pokud si ve vaší herně koupíte vybrané produkty Tarkiru, obdržíte promokartu Dragon’s Eye Wastes :-)
Toto promo by měly mít k dispozici ty herny, které v této „sezóně“ budou pořádat Magic Academy. Tím se tedy dostáváme k samotné Magic Academy, která má nově i svoje vlastní webové stránky.
Magic Academy má velký rozptyl (11. dubna až 5. června) a hraje se, pokud budou k dispozici začátečníci, na které čeká „retroframe“ promo Dragon’s Hoard.
Standard Showdowny proběhnou v našich hernách přesně ve stejném rozmezí, tj. od 11. dubna do 5. června. Na ty nejlepší čeká poslední karta z Cowboy Bebop edice, a sice Snakeskin Veil.
3. května až 1. června na nás čekají Store Championshipy. Formát těchto turnajů se může (herna od herny) lišit, jisté je, že každý účastník obdrží promo Gleeful Demolition, hráči Top 8 Charming Scroundrela a vítěz foilového Goddrica, Cloaked Revelera.
WPN Premium herny budou mít Charming Scroundrela a Goddrica dokonce vyvedeného s podpisem té dané herny.
Commander Party můžeme navštívit 18. až 24. dubna a také 16. až 22. května. Tam je pro nás připraven promový Dragonspeaker Shaman, ve WPN Premium hernách i jeho foilová verze.
A u formátu Commander ještě zůstaneme. I letos totiž přijdou CommandFesty. První tři se uskuteční podle tohoto rozpisu:
Na nich je typickým promem nefoilová i foilová Reliquary Tower.
Spring Flourishes je nová akce, které se budeme moci zúčastnit v rozmezí 25. dubna až 25. května. Některé herny pro nás budou pořádat Booster Drafty, přičemž v následné hře ještě navíc využijeme tento emblém:
I zde se budou rozdávat promokarty. Každý z účastníků obdrží jednu ze sedmi „Universes Within“ karet, které původně vyšly v Secret Lair x Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves.
O akci Magic Presents: Pride jsme informovali už minule. Proběhne 27. až 29. června, každého Commandera bude možné hrát jako by měl schopnost Partner a promem je Chromatic Lanterna.
Co se týče širšího světa kompetitivního Magicu, tak pokračovat bude Magic Spotlight Series. 11. až 13. dubna nejprve v Denveru (Limited), 30. května až 1. června pak v Indianapolis (Modern). Na účastníky i zde čekají příslušné promokarty.
12. dubna až 20. července proběhne v našich hernách další „runda“ Regional Championship Qualifierů (RCQ). Pořádající herny si sami mohou vybrat, jestli se bude hrát Limited nebo Modern. Pro účastníky jsou připraveni Prosperous Innkeepeři, pro hráče Top 8 Fauna Shamani a pro vítěze dokonce i jeho foilová verze. Ti by se měli kvalifikovat na Regional Championship, který se s největší pravděpodobností uskuteční 21. až 23. listopadu v Antverpách.
A na závěr něco, co přijde poměrně záhy. Od 19. dubna do 1. června se uskuteční „runda“ Regional Championshipů (RC) ve formátu Standard. Ten „náš evropský“ proběhne 25. až 26. dubna v italské Boloni. Kvalifikace na něj byly už ukončeny, ale v pátek bude na místě samozřejmě ještě nějaký ten Last Chance Qualifier (LCQ). Pokud se tam chystáte, doporučuji sledovat stránky Fanfinity a MTGMelee. Každý z účastníků hlavního turnaje obdrží promový Living End, „Top Finisheři“ pak i jeho foilovou verzi.
Secret Lair – Our Boss Is on Vacation Superdrop
„Wizardí Boss“ je nejspíš na dovolené, proto si z nás zaměstnanci trochu vystřelili a připravili pro nás další „sestavy“ Secret Lair. A ano, právě zde se do Magicu dostává populární houbička SpongeBob! :-)
Celkem devět „sestav“ uvěřitelných i méně uvěřitelných karet si můžete prohlédnout tady. Objednávat je můžete přímo od Wizardů do doby, dokud o ně bude zájem. Tento Superdrop nabízí následující „sestavy“:
Secret Lair x SpongeBob SquarePants: Legends of Bikini Bottom obsahuje karty Skrelv, Defector Mite (jako Plankton, Tiny Tyrant); Charix, the Raging Isle (jako Mr. Krabs, Penny Pincher); Grazilaxx, Illithid Scholar (jako Squidward, Sarcastic Snob); Toxrill, the Corrosive (jako Gary, the Snail); Toski, Bearer of Secrets (jako Sandy Cheeks, Martial Astronaut); Barktooth Warbeard (jako Patrick Star) a Jodah, the Unifier (jako SpongeBob SquarePants).
Secret Lair x SpongeBob SquarePants: Internet Sensation obsahuje karty Counterspell; Daze; Inevitable Betrayal; Force of Despair; Night’s Whisper a Food Token.
Secret Lair x SpongeBob SquarePants: Lands Under the Sea obsahuje karty 2x Plains; 2x Island; 2x Swamp; 2x Mountain a 2x Forest.
They Grow Up So Fast obsahuje (reverzibilní) karty Dragonlord Atarka; Dragonlord Dromoka; Dragonlord Kolaghan; Dragonlord Ojutai a Dragonlord Silumgar.
Garden Buds obsahuje karty Ashaya, Soul of the Wild; Elvish Reclaimer; Harrow; World Shaper a Horn of Greed.
Tragic Romance obsahuje karty Skithyrix, the Blight Dragon; Kaalia of the Vast; Angel of Despair a Master of Cruelties.
Twisted Toons obsahuje karty Silence; Winds of Abandon; Culling the Weak; Fatal Push a Young Wolf.
Pick ’em and Stick ’em obsahuje karty Thalia, Heretic Cathar; Clever Impersonator; Hedron Crab; Pitiless Plunderer; Treasure Token a 5 Sticker Sheetů.
Secret Lair High: Class of ’87 obsahuje (reverzibilní) karty Aesi, Tyrant of Gyre Strait; Anje Falkenrath; Chulane, Teller of Tales a Radha, Heart of Keld.
Reverzibilní karty jsou v tomto případě takové, že jsou oboustranné, ale ne v takovém tom Magicovém smyslu jako „double faced“. Prostě na obou stranách karty je nějaký obrázek, a dokonce tam může být i úplně stejná karta ;-)
Všechny karty z tohoto Superdropu si můžete projít v oficiálním oznámení.
Secret Lair x Marvel’s Deadpool: April ’Pools Day
A společně se SpongeBobem přichází do Magicu i Deadpool a není to apríl! :-)
Secret Lair x Marvel’s Deadpool je pouze jedna „sestava“, která obsahuje karty Deadpool, Trading Card; Deadly Rollick; Saw in Half; Blasphemous Act a Vandalblast.
Karta samotného Deadpoola (Deadpool, Trading Card) je pro Magic úplně nová a bude legální na formátech Commander, Legacy a Vintage.
Všechny karty si můžete opět prohlédnout v oficiálním oznámení a objednávat je můžete zde. Tato „sestava“ je k dispozici pouze v omezeném množství (jako normální, tak „rainbow“ foil), nicméně nefoilová by se nějakým způsobem měla dostat i do našich WPN heren v průběhu roku. Tak sledujte, jestli na vás Deadpool nevykoukne z regálů :-)
Draci přiletí do našich heren už tento víkend, tak si užijte prerelease! O týden později pak proběhne dračí bouře v americkém Denveru, protože se tam uskuteční další „oficiální Grand Prix“, a sice Spotlight Series: Dragons. Pro vítěze je nachystán dračí poklad v podobě rovných 288 Collector Boosterů nové sady. Tak nezapomeňte fandit vašim oblíbeným hráčům na Twitchi!
Nebyl by to apríl bez pořádného kameňáku.
Waist se Elesh Norn nebál (oprávněně), takže přinášíme jeho správnou odpověď na tento kvíz!
1) Hazoret (3x mana zbývá).
2) Aktivace Kyklopa – Obětujeme Hero do oponenta (2x mana zbývá).
3) Následuje přesná práce se stackem: Necháme vyhodnotit pouze abilitu Hero, čímž se spustí Elesh a máme to za 2. Damage od Kyklopa je stále na stacku. Soupeř je na 14 životech, my na 11.
4) Crew The Last Ride s pomocí libovolné bytosti. (Snad tedy kromě Hazoret ;-))
5) Hazoret udělá The Last Ride neblokovatelným (1x mana zbývá).
6) 1 dmg od Kyklopa resolvuje, soupeř je na 13 a my díky Elesh na 9.
7) Kyklop hodí Hrdinou po soupeři (0x mana zbývá).
8) 2 dmg pro soupeře a 4 dmg do nás. Stav je tedy 11:5.
9) Následuje útok naší 8/8 The Last Ride.
10) Spustí se Far Fortune, soupeř dostane dmg (10 zbývajících životů) a my dva (3 životy zbývají).
11) A protože je tímto The Last Ride 10/10 a nelze blokovat, tak to byla pro soupeře skutečně poslední jízda :-)
Ano, skutečně je to tak, že soupeřova Elesh Norn nám pomáhá, a že naši „Speed 2“ vůbec nepotřebujeme. (Na „Max Speed“ ji stejně toto kolo vytáhnout nemůžeme.)
Dobrá práce, Waiste. Dobrá práce… ;-)
Hrajeme Tarkir: Dragonstorm (jak jinak?) a soupeř má 13 životů. Začínáme v první hlavní fázi. Dokážeme v tomto kole vyhrát? (Samozřejmě jako vždy musíme respektovat všechny potenciální bloky soupeře a jakékoli líznuté karty jsou pro účel kvízu irelevantní.)
Dnešní Výhledy jsou za námi. Přeji vám hodně zábavy na prerelease a pozor na dračí bouře!
Pepa / Josef Janák / Chainer
S některými kartami z nové edice už se dá díky prepatchi několik dnů hrát. Například díky "Momir" kartám, které vám conjurnou náhodné bytosti, např. Ornate Imitations
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Soutěž o nové Boostery Tarkir: Dragonstorm
Já bych řekl, že se ty dvě stránky myslí i s fotkami/obrázky/decklisty, ale zase by to neměly být samé fotky/obrázky/decklisty. Prostě...
všechny komentářeStředeční výhledy 5/2025
S některými kartami z nové edice už se dá díky prepatchi několik dnů hrát. Například díky "Momir" kartám, které vám conjurnou náhodné...
všechny komentářeTOP ženy ve hře Magic the Gathering
Mě se tedy nejvíce líbí ze zde uvedených Elves of Deep Shadow tato původní verze z Darku. A moje oblíbená karta Liliana of the Veil z edice...
všechny komentářeReport z MtG Modern turnaje v Košicích - 20.03.2025
Super report.
všechny komentářeVelký přehled foilů v karetní hře Magic the Gathering
Som velmi zvedavy, na foilovanie v style dracich supin, uz naozaj Wizardi nevedia, co vymysliet :) inak tu Lilianu som si kukol a ta by...
všechny komentářeStředeční výhledy 4/2025
Když jsme u knih z oblasti science fantasy, které musíte přečíst, tak jsem ještě zapomněl vypíchnout Drsného spasitele od Miroslava...
všechny komentáře