Novinky
Flash News #16/2014
1. WMCQ Praha (Standard)
Čím jiným začít, než domácím WMCQ. Historie říká, že první WCQ pravidelně přiláká nejvíce hráčů. Tentokráte to bylo 171, což je prakticky stejné jako loni (163 hráčů). V Brně očekávám nižší účast a klasických sedm kol…
Německo
Německého WCQ se účastnilo 233 hráčů, což znamenalo devět kol. Do top8 se tam hned dvakrát dostal GB Rock s Nissami, což je deck, který není příliš rozšířený, ačkoli byl k vidění i na PT (kde byl ale jenom jednou ve druhém dni). A právě tenhle deck i celé WCQ vyhrál v rukou Jonase Zimmermanna. Ve finále porazil Stefana Kralla s Fritkou.
Ve zbytku top8 byl další Boros Burn, Monoblue Devotion, BW Midrange, Monored Aggro a GW Aggro.
Polsko
Polského WCQ se zúčastnilo 174 hráčů. V coverage bohužel není zmíněno složení top8, ale vítězný deck je docela zajímavý, jedná se Bant Aggro, přičemž jedinou morou kartou v mainu je Rapid Hybridization. Celkově se deck točí více kolem tokenů, než je obvyklé u GW Aggra. Jako maximální vychytávku je pak v mainu Rootborn Defenses.
Itálie
V Itálii bojovalo o první slot na WMC 187 hráčů. Závěr turnaje se změnil v orgie UW Controlu, když v top4 byly hned tři. Nejlépe si s ním vedl Alessandro Portaro.
Zbylým deckem v top4 bylo opět Bant Aggro. Na rozdíl od toho z Polska hrálo více modrých karet, například Simic Charm. Také se mi líbí maindeck Sundering Growth, naopak u Elspeth se mi zdá, že se do decku vloudila spíše omylem... Ostatní decky v top8 byly Jund Walkers, Bg Devotion, další UWčko a Monoblue Devotion.
Velká Británie
Z Británie přišla pouze kusá infa - účast byla 242 hráčů, což znamenalo devět kol v základní části. Složení top8 je neznámé, ale nejlépe se dařilo Davidu Inglisovi se zajímavým UWR Controlem. David vyhrál WCQ i loni, takže se zřejmě jedná o specialistu na Stndard.
Slovensko
Prvního slovenského WCQ se v Bratislavě účastnilo 54 hráčů, což znamenalo poklidných šest kol. Jasným favoritem v top8 byl Robert Jurkovič s Monoblue Devotion, ale nakonec nestačil ve finále na Jána Tomčániho s Fritkou. Zbytek top8 se skládal ze dvou Jund Walkerů, dalšího Monoblue, UW Controlu, GW Aggra a BW Midrange.
Maďarsko
Maďarského WCQ se účastnilo 61 hráčů. S konkurencí si nejlépe poradil Tamás Nagy s Gb Aggrem, což je deck, se kterým se už předtím dostal do druhého dne na PT. Zbytek top8 vypadal takto: 2× Rw Devotion, 2× Jund Monsters, 1× GW Aggro, 1× Br Devotion a 1× Jund Walkers.
Další výsledky
Brazílie: Gabriel Fehr - Monored Sligh
Rakousko: Robert Lehmann (neznámý deck)
Rusko: Alexei Isupov - GB Midrange
Švédsko: Olle Räde (neznámý deck)
Belgie: Mark Dictus (neznámý deck)
Nizozemí: Iso Been - Monored Sligh
Španělsko: Joan García Esquerdo (neznámý deck)
Bulharsko: Nikola Rashkov - Bu Devotion
Specialitka na závěr
Zdá se, že Monogreen Devotion není ten pravý deck pro Chord of Calling. Co ale takový RUG Midrange s Young Pyromancerem a Goblin Rabblemasterem?! Tenhle deck se začíná pozvolna objevovat na MTGO a hráč s nickem Yu-Ki s tím dokázal vyhrál Daily Standard.
3. PTQ Khans of Tarkir Praha (Modern)
Druhé pražské modernové PTQ přílakalo 122 hráčů, což je podstatně menší číslo než minule, ale je to pochopitelné. Někdo se připravoval na standard a PTQ vynechal a zároveň díky WCQ neměli moc důvodů, proč přijet, zahraniční hráči.
Po sedmi kolech základní části se zrodila vcelku rozmanitá top8, ve které byli čtyři domácí zástupci - David Dobiš s UR Twinem, Dominik Mikoláš a Jakub Erenyi s Jundem a Martin Hrycej s Melira Podem. Zahraniční účastníci hráli dvě Affinity, Tribal Zoo a Boros Burn.
Do finále se nakonec probojoval Alexander Semkin se Zoem a domácí magic zastupoval Martin Hrycej, kterému se nakonec podařilo zvítězit ve třech napínavých hrách.
4. Duel EDH Hradec Králové
Tenhle turnaj se sice konal už na konci července, ale minulé díly byly tak obsáhlé, že ho zařazuji až nyní. Turnaje se zúčastnilo 39 hráčů, což bylo trochu pod očekáváním, ale na druhou stranu letní dovolené byly tou dobou v plném proudu...
Nejhranějším deckem byla Jenara, Asura of War, po které sáhla čtveřice hráčů. Tři hráči si pak vybrali Animara. Dvakrát pak byla k vidění Sigarda, Doran, Vendilion Clique, Marath, The Mimeoplasm a Scion of the Ur-Dragon. Pětibarvy byly celkově velmi rozšířené, kromě Draka bylo k vidění ještě Child of Alara a Horde of Notions. Naopak pouze jeden hráč si vzal nenáviděného Geista (of Saint Traft), o kterém si skoro každý myslel, že to bude nejhranejší deck.
Tentokráte čítala základní část šest kol a do top8 se dostali dva Animarové, Child of Alara, Doran, Sigarda, Erebos, The Mimeoplasm a Marath.
A jak ostatně asi sami víte (díky reportu od vítěze), tak v top8 se nejvíce dařilo Dominikovi Malému s Childou, když ve finále porazil Animara Martina Kubíka. Jeho pětibarva se mi docela líbí, ale přidal bych alespoň pět zemí.
Zvláštní zmínku si pak zaslouží Drahomír Havlíček starší s Doranem. Drahomír svůj deck už dlouhou dobu tuní a má ho celý ve foilu, samozřejmostí pak jsou černookrajové duály a fullartová verze Dorana :)
Čím jiným začít, než domácím WMCQ. Historie říká, že první WCQ pravidelně přiláká nejvíce hráčů. Tentokráte to bylo 171, což je prakticky stejné jako loni (163 hráčů). V Brně očekávám nižší účast a klasických sedm kol…
Ale zpátky do Prahy – WCQ se konalo na novém místě, což byla konferenční místnost v budově Centra Pohybové Medicíny v Chodově. Sajtu zařizovala Najada a musím říct, že tady se Tomáš Klimeš opravdu překonal. Velké prostory, spousta oken, klimatizace a krásný výhled na Prahu z toho dělá jednoznačně nejlepší sajtu, na které jsem kdy v Praze byl!
Základní část čítala osm kol a do top8 bylo potřeba 7:1 - 6:1:1 jednomu smolaři (Jakub Čech) nestačilo, stejně jako na posledním PTQ v menze.
Díky Pro Touru a GP Utrecht bylo jasné, které decky jsou tier1 a drtivá většina hráčů sáhla právě po těchto decích (i když na posledních stolech bylo možno zahlédnout pár Nůžek :) ). To se potvrdilo i v top8, která se skládala ze dvou Jund Monster, GW Aggra, BW Midrange, Monoblacku s modrou splashí v sidu, UW Controlu s Cleansingem, Boros Burnu a Monoblue.
V top8 byla prakticky samá známá jména – Martin Jůza, Kristián Janda, Jan Brožek, Tomáš Kuchta, či Tomáš Petruška.
Ve finále proti sobě nakonec stanuli Martin Jůza s GW Aggrem a Josef Vlach s Monstry. O vítězi rozhodovala až třetí hra, kde se bohužel Juzám zasekl na dvou zemích a po Mizzium Mortars s overloadem bylo jasné, že první WCQ vyhraje Josef Vlach!
Jeho verze byla docela zajímavá – nehrál Domriho ani Rampagery, ale měl v mainu hned playset Scavenging Ooze a také pár Rakdos’s Returnů:
Kompletní decklisty z top8 si pak můžete prohlédnout zde, nebo na stránkách Najady.
Jund Monsters | Josef Vlach |
Main Deck | Sideboard |
4 Llanowar Wastes 4 Temple of Malady 4 Temple of Abandon 4 Stomping Ground 3 Blood Crypt 1 Forest 1 Mountain 2 Mutavault 2 Elvish Mystic 4 Sylvan Caryatid 4 Scavenging Ooze 4 Courser of Kruphix 4 Polukranos, World Eater 3 Stormbreath Dragon 4 Abrupt Decay 4 Dreadbore 3 Rakdos’s Return 2 Chandra, Pyromaster 3 Xenagos, the Reveler | 2 Slaughter Games 2 Golgari Charm 3 Mistcutter Hydra 3 Magma Spray 2 Mizzium Mortars 1 Putrefy 2 Dark Betrayal |
Kompletní decklisty z top8 si pak můžete prohlédnout zde, nebo na stránkách Najady.
2. Ostatní WMCQ
Většinu pondělního odpoledne jsem strávil googlováním top8 výsledků z velkých bašt, jako USA, Japonsko, Itálie, Německo, Polsko, apod… Výsledkem je zhruba patnáctka top8, které si teď můžete prohlédnout.
Jedinou velkou zemí, kde jsem nedokázal nic najít je Francie, čert aby se v tom jejich jazyce vyznal :)
Spojené Státy Americké
Stejně jako loni, i letos je první americký vítěz víceméně naprosto neznámý hráč - Isaac Sears s Monored Slighem. Vlastně celá top8 se obešla bez známých jmen, s čestnou výjimkou Neala Olivera. Zbytek top8 se skládal z Bg Devotion, dvojice Jund Walkerů, Monoblue Devotion, Monoblacku, UW Controlu (Quicken/Cleansing) a Monoblack Aggra.
Japonsko
V Japonsku jsme byli svědky podobného krachu favoritů jako ve Státech. V top8 nebylo jdiné známé jméno. Vítězem se stal Rahman Aryabhima s Fritkou, když ve finále porazil Jund Walkery Fujimury Kazuakiho. Zbytek top8 byl následující: další Boros Burn, Gr Devotion, dvě GW Aggra, BW Midrange a Monored Sligh.
Monored Sligh | Isaac Sears |
Main Deck | Sideboard |
18 Mountain 3 Mutavault 3 Ash Zealot 4 Burning-Tree Emissary 4 Firedrinker Satyr 2 Firefist Striker 4 Foundry Street Denizen 4 Goblin Rabblemaster 3 Legion Loyalist 4 Rakdos Cackler 3 Rubblebelt Maaka 3 Lightning Strike 4 Stoke the Flames 1 Hall of Triumph | 1 Hall of Triumph 4 Eidolon of the Great Revel 1 Electrickery 3 Magma Spray 1 Searing Blood 2 Skullcrack 1 Harness by Force 1 Mizzium Mortars 1 Seismic Stomp |
Jund Walkers | Eric Guillen (top4) |
Main Deck | Sideboard |
4 Llanowar Wastes 4 Temple of Malady 4 Stomping Ground 4 Temple of Abandon 3 Temple of Malice 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 4 Blood Crypt 1 Elvish Mystic 4 Sylvan Caryatid 4 Courser of Kruphix 4 Abrupt Decay 2 Golgari Charm 2 Putrefy 1 Hero’s Downfall 2 Dreadbore 3 Mizzium Mortars 2 Read the Bones 1 Rakdos’s Return 3 Xenagos, the Reveler 1 Chandra, Pyromaster 2 Vraska the Unseen 2 Nissa, Worldwaker 1 Liliana Vess 1 Garruk, Apex Predator | 1 Rakdos’s Return 1 Golgari Charm 2 Anger of the Gods 2 Pithing Needle 2 Stormbreath Dragon 3 Magma Spray 4 Mistcutter Hydra |
Monoblack Aggro | Gabriel Carleton-Barnes (top8) |
Main Deck | Sideboard |
18 Swamp 4 Mutavault 4 Spiteful Returned 4 Herald of Torment 4 Gnarled Scarhide 4 Tormented Hero 4 Pain Seer 3 Lifebane Zombie 2 Mogis’s Marauder 2 Rakdos Cackler 4 Hero’s Downfall 4 Thoughtseize 2 Bile Blight 1 Hall of Triumph | 1 Lifebane Zombie 1 Mogis’s Marauder 2 Erebos, God of the Dead 1 Whip of Erebos 2 Ultimate Price 2 Doom Blade 3 Dark Betrayal 3 Duress |
Japonsko
V Japonsku jsme byli svědky podobného krachu favoritů jako ve Státech. V top8 nebylo jdiné známé jméno. Vítězem se stal Rahman Aryabhima s Fritkou, když ve finále porazil Jund Walkery Fujimury Kazuakiho. Zbytek top8 byl následující: další Boros Burn, Gr Devotion, dvě GW Aggra, BW Midrange a Monored Sligh.
Boros Burn | Rahman Aryabhima |
Main Deck | Sideboard |
9 Mountain 4 Sacred Foundry 4 Battlefield Forge 4 Temple of Triumph 3 Mutavault 4 Young Pyromancer 4 Chandra’s Phoenix 1 Eidolon of the Great Revel 4 Shock 4 Lightning Strike 4 Boros Charm 4 Skullcrack 4 Searing Blood 4 Stoke the Flames 3 Warleader’s Helix | 4 Satyr Firedancer 2 Glare of Heresy 2 Toil // Trouble 2 Chained to the Rocks 2 Chandra, Pyromaster 1 Wear // Tear 1 Anger of the Gods 1 Warleader’s Helix |
Gr Devotion | Syo Hayakawa |
Main Deck | Sideboard |
10 Forest 1 Mountain 4 Stomping Ground 4 Temple of Abandon 4 Nykthos, Shrine to Nyx 4 Elvish Mystic 4 Sylvan Caryatid 4 Burning-Tree Emissary 4 Genesis Hydra 4 Courser of Kruphix 3 Polukranos, World Eater 1 Nylea, God of the Hunt 2 Arbor Colossus 2 Hornet Queen 2 Mizzium Mortars 3 Domri Rade 2 Xenagos, the Reveler 2 Nissa, Worldwaker | 3 Mistcutter Hydra 2 Scavenging Ooze 2 Stormbreath Dragon 2 Nylea's Disciple 2 Setessan Tactics 2 Anger of the Gods 1 Xenagos, God of Revels 1 Hornet Nest |
Německo
Německého WCQ se účastnilo 233 hráčů, což znamenalo devět kol. Do top8 se tam hned dvakrát dostal GB Rock s Nissami, což je deck, který není příliš rozšířený, ačkoli byl k vidění i na PT (kde byl ale jenom jednou ve druhém dni). A právě tenhle deck i celé WCQ vyhrál v rukou Jonase Zimmermanna. Ve finále porazil Stefana Kralla s Fritkou.
Ve zbytku top8 byl další Boros Burn, Monoblue Devotion, BW Midrange, Monored Aggro a GW Aggro.
GB Rock | Jonas Zimmermann |
Main Deck | Sideboard |
4 Mutavault 4 Llanowar Wastes 4 Overgrown Tomb 4 Temple of Malady 2 Urborg, Tomb of Yawgmoth 3 Swamp 2 Forest 4 Desecration Demon 4 Lifebane Zombie 2 Scavenging Ooze 4 Elvish Mystic 4 Pack Rat 3 Underworld Connections 2 Bile Blight 4 Hero’s Downfall 4 Thoughtseize 3 Abrupt Decay 3 Nissa, Worldwaker | 4 Duress 4 Doom Blade 2 Pharika’s Cure 2 Golgari Charm 3 Mistcutter Hydra |
Polsko
Polského WCQ se zúčastnilo 174 hráčů. V coverage bohužel není zmíněno složení top8, ale vítězný deck je docela zajímavý, jedná se Bant Aggro, přičemž jedinou morou kartou v mainu je Rapid Hybridization. Celkově se deck točí více kolem tokenů, než je obvyklé u GW Aggra. Jako maximální vychytávku je pak v mainu Rootborn Defenses.
Bant Aggro | Grzegorz Jezierski |
Main Deck | Sideboard |
4 Temple Garden 4 Mana Confluence 4 Hallowed Fountain 4 Breeding Pool 3 Forest 1 Plains 1 Temple of Enlightenment 2 Temple of Plenty 2 Boon Satyr 4 Voice of Resurgence 4 Experiment One 4 Soldier of the Pantheon 2 Fleecemane Lion 3 Call of the Conclave 3 Advent of the Wurm 4 Rapid Hybridization 1 Gods Willing 3 Rootborn Defenses 4 Selesnya Charm 3 Ajani, Caller of the Pride | 1 Druid’s Deliverance 3 Sundering Growth 2 Swan Song 1 Negate 3 Unflinching Courage 1 Gods Willing 1 Rootborn Defenses 3 Skylasher |
Itálie
V Itálii bojovalo o první slot na WMC 187 hráčů. Závěr turnaje se změnil v orgie UW Controlu, když v top4 byly hned tři. Nejlépe si s ním vedl Alessandro Portaro.
Zbylým deckem v top4 bylo opět Bant Aggro. Na rozdíl od toho z Polska hrálo více modrých karet, například Simic Charm. Také se mi líbí maindeck Sundering Growth, naopak u Elspeth se mi zdá, že se do decku vloudila spíše omylem... Ostatní decky v top8 byly Jund Walkers, Bg Devotion, další UWčko a Monoblue Devotion.
UW Control | Alessandro Portaro |
Main Deck | Sideboard |
4 Hallowed Fountain 4 Temple of Enlightenment 7 Island 2 Mutavault 7 Plains 2 Azorius Guildgate 1 Aetherling 4 Supreme Verdict 4 Dissolve 3 Azorius Charm 4 Sphinx’s Revelation 3 Last Breath 1 Jace’s Ingenuity 4 Detention Sphere 1 Banishing Light 1 Fated Retribution 2 Syncopate 1 Elixir of Immortality 2 Elspeth, Sun’s Champion 3 Jace, Architect of Thought | 4 Nyx-Fleece Ram 2 Archangel of Thune 1 Jace, Memory Adept 1 Dispel 2 Negate 2 Gainsay 2 Reprisal 1 Deicide |
Bant Aggro | Ari Faggin |
Main Deck | Sideboard |
4 Breeding Pool 4 Hallowed Fountain 4 Temple Garden 2 Temple of Mystery 2 Temple of Plenty 2 Mana Confluence 3 Forest 2 Plains 4 Dryad Militant 4 Experiment One 4 Voice of Resurgence 2 Lyev Skyknight 4 Rapid Hybridization 2 Simic Charm 3 Selesnya Charm 1 Sundering Growth 2 Rootborn Defenses 4 Advent of the Wurm 4 Call of the Conclave 2 Ajani, Caller of the Pride 1 Elspeth, Sun’s Champion | 2 Detention Sphere 4 Dispel 1 Elspeth, Sun’s Champion 2 Kiora, the Crashing Wave 1 Rootborn Defenses 1 Selesnya Charm 1 Sundering Growth 3 Unflinching Courage |
Velká Británie
Z Británie přišla pouze kusá infa - účast byla 242 hráčů, což znamenalo devět kol v základní části. Složení top8 je neznámé, ale nejlépe se dařilo Davidu Inglisovi se zajímavým UWR Controlem. David vyhrál WCQ i loni, takže se zřejmě jedná o specialistu na Stndard.
UWR Control | David Inglis |
Main Deck | Sideboard |
1 Battlefield Forge 3 Hallowed Fountain 1 Island 1 Mountain 1 Plains 3 Sacred Foundry 1 Shivan Reef 3 Steam Vents 4 Temple of Enlightenment 4 Temple of Epiphany 4 Temple of Triumph 1 Aetherling 1 Keranos, God of Storms 3 Azorius Charm 4 Dissolve 2 Quicken 4 Sphinx’s Revelation 1 Syncopate 2 Turn // Burn 2 Mizzium Mortars 4 Supreme Verdict 1 Assemble the Legion 4 Detention Sphere 2 Elspeth, Sun’s Champion 3 Jace, Architect of Thought | 2 Anger of the Gods 1 Blind Obedience 2 Counterflux 1 Deicide 1 Glare of Heresy 1 Jace, Memory Adept 2 Nyx-Fleece Ram 1 Pithing Needle 2 Stormbreath Dragon 2 Warleader’s Helix |
Prvního slovenského WCQ se v Bratislavě účastnilo 54 hráčů, což znamenalo poklidných šest kol. Jasným favoritem v top8 byl Robert Jurkovič s Monoblue Devotion, ale nakonec nestačil ve finále na Jána Tomčániho s Fritkou. Zbytek top8 se skládal ze dvou Jund Walkerů, dalšího Monoblue, UW Controlu, GW Aggra a BW Midrange.
Boros Burn | Ján Tomčáni |
Main Deck | Sideboard |
4 Mutavault 4 Battlefield Forge 4 Temple of Triumph 3 Sacred Foundry 9 Mountain 4 Chandra’s Phoenix 4 Young Pyromancer 1 Eidolon of the Great Revel 4 Shock 4 Skullcrack 4 Searing Blood 4 Lightning Strike 4 Boros Charm 4 Stoke the Flames 3 Warleader’s Helix | 2 Chandra, Pyromaster 4 Satyr Firedancer 4 Chained to the Rocks 1 Eidolon of the Great Revel 2 Glare of Heresy 1 Wear // Tear 1 Banishing Light |
Maďarsko
Maďarského WCQ se účastnilo 61 hráčů. S konkurencí si nejlépe poradil Tamás Nagy s Gb Aggrem, což je deck, se kterým se už předtím dostal do druhého dne na PT. Zbytek top8 vypadal takto: 2× Rw Devotion, 2× Jund Monsters, 1× GW Aggro, 1× Br Devotion a 1× Jund Walkers.
Gb Aggro | Tamás Nagy |
Main Deck | Sideboard |
4 Forest 4 Llanowar Wastes 4 Mana Confluence 4 Overgrown Tomb 2 Mutavault 4 Elvish Mystic 4 Experiment One 2 Dryad Militant 4 Scavenging Ooze 4 Kalonian Tusker 4 Lotleth Troll 4 Burning-Tree Emissary 2 Brushstrider 4 Boon Satyr 2 Reverent Hunter 4 Gather Courage 4 Aspect of Hydra | 3 Thoughtseize 4 Golgari Charm 4 Setessan Tactics 4 Ultimate Price |
Rw Devotion | Krisztián Varga (2. místo) |
Main Deck | Sideboard |
10 Mountain 4 Temple of Triumph 4 Sacred Foundry 4 Nykthos, Shrine to Nyx 1 Battlefield Forge 2 Temple of Enlightenment 4 Frostburn Weird 4 Ash Zealot 4 Burning-Tree Emissary 4 Boros Reckoner 4 Fanatic of Mogis 2 Purphoros, God of the Forge 4 Stormbreath Dragon 4 Mizzium Mortars 3 Chained to the Rocks 2 Hammer of Purphoros | 3 Electrickery 2 Magma Spray 1 Chained to the Rocks 3 Boros Charm 2 Chandra, Pyromaster 1 Harness by Force 2 Eidolon of the Great Revel 1 Elspeth, Sun’s Champion |
Další výsledky
Brazílie: Gabriel Fehr - Monored Sligh
Rakousko: Robert Lehmann (neznámý deck)
Rusko: Alexei Isupov - GB Midrange
Švédsko: Olle Räde (neznámý deck)
Belgie: Mark Dictus (neznámý deck)
Nizozemí: Iso Been - Monored Sligh
Španělsko: Joan García Esquerdo (neznámý deck)
Bulharsko: Nikola Rashkov - Bu Devotion
Specialitka na závěr
Zdá se, že Monogreen Devotion není ten pravý deck pro Chord of Calling. Co ale takový RUG Midrange s Young Pyromancerem a Goblin Rabblemasterem?! Tenhle deck se začíná pozvolna objevovat na MTGO a hráč s nickem Yu-Ki s tím dokázal vyhrál Daily Standard.
RUG Callbox | Yu-Ki |
Main Deck | Sideboard |
1 Forest 1 Mountain 1 Mana Confluence 3 Shivan Reef 4 Stomping Ground 4 Temple of Abandon 2 Temple of Epiphany 4 Temple of Mystery 4 Yavimaya Coast 4 Goblin Rabblemaster 1 Hornet Nest 1 Izzet Staticaster 1 Master of Waves 1 Reclamation Sage 1 Scavenging Ooze 4 Young Pyromancer 1 Polukranos, World Eater 1 Purphoros, God of the Forge 4 Chord of Calling 3 Izzet Charm 4 Lightning Strike 1 Shock 3 Stoke the Flames 3 Turn // Burn 1 Chandra, Pyromaster 2 Xenagos, the Reveler | 1 Hornet Nest 1 Izzet Staticaster 3 Nylea’s Disciple 1 Reclamation Sage 1 Scavenging Ooze 3 Magma Spray 2 Negate 1 Setessan Tactics 1 Turn // Burn 1 Keranos, God of Storms |
3. PTQ Khans of Tarkir Praha (Modern)
Druhé pražské modernové PTQ přílakalo 122 hráčů, což je podstatně menší číslo než minule, ale je to pochopitelné. Někdo se připravoval na standard a PTQ vynechal a zároveň díky WCQ neměli moc důvodů, proč přijet, zahraniční hráči.
Po sedmi kolech základní části se zrodila vcelku rozmanitá top8, ve které byli čtyři domácí zástupci - David Dobiš s UR Twinem, Dominik Mikoláš a Jakub Erenyi s Jundem a Martin Hrycej s Melira Podem. Zahraniční účastníci hráli dvě Affinity, Tribal Zoo a Boros Burn.
Do finále se nakonec probojoval Alexander Semkin se Zoem a domácí magic zastupoval Martin Hrycej, kterému se nakonec podařilo zvítězit ve třech napínavých hrách.
Melira Pod | Martin Hrycej |
Main Deck | Sideboard |
4 Verdant Catacombs 3 Misty Rainforest 1 Marsh Flats 1 Temple Garden 2 Overgrown Tomb 1 Godless Shrine 3 Gavony Township 3 Razorverge Thicket 3 Forest 1 Swamp 1 Woodland Cemetery 4 Birds of Paradise 3 Noble Hierarch 1 Viscera Seer 2 Voice of Resurgence 1 Scavenging Ooze 1 Melira, Sylvok Outcast 1 Spellskite 1 Qasali Pridemage 1 Wall of Roots 3 Kitchen Finks 1 Orzhov Pontiff 1 Spike Feeder 1 Eternal Witness 1 Ranger of Eos 1 Linvala, Keeper of Silence 1 Restoration Angel 1 Murderous Redcap 1 Archangel of Thune 1 Shriekmaw 1 Reveillark 2 Abrupt Decay 3 Chord of Calling 4 Birthing Pod | 4 Thoughtseize 1 Scavenging Ooze 1 Sin Collector 1 Eidolon of Rhetoric 1 Burrenton Forge-Tender 1 Kataki, War’s Wage 1 Dismember 2 Path to Exile 1 Reclamation Sage 1 Thrun, the Last Troll 1 Entomber Exarch |
Tribal Zoo | Alexander Semkin |
Main Deck | Sideboard |
4 Misty Rainforest 4 Arid Mesa 4 Scalding Tarn 1 Breeding Pool 1 Sacred Foundry 1 Marsh Flats 1 Steam Vents 1 Blood Crypt 1 Hallowed Fountain 1 Stomping Ground 1 Temple Garden 1 Forest 1 Plains 4 Wild Nacatl 2 Kird Ape 4 Noble Hierarch 3 Snapcaster Mage 4 Tarmogoyf 4 Geist of Saint Traft 1 Ghor-Clan Rampager 4 Tribal Flames 4 Lightning Helix 4 Lightning Bolt 3 Path to Exile 1 Elspeth, Knight-Errant | 1 Ancient Grudge 3 Pillar of Flame 2 Mutagenic Growth 1 Path to Exile 2 Spellskite 1 Stony Silence 1 Ranger of Eos 2 Aven Mindcensor 2 Qasali Pridemage |
4. Duel EDH Hradec Králové
Tenhle turnaj se sice konal už na konci července, ale minulé díly byly tak obsáhlé, že ho zařazuji až nyní. Turnaje se zúčastnilo 39 hráčů, což bylo trochu pod očekáváním, ale na druhou stranu letní dovolené byly tou dobou v plném proudu...
Nejhranějším deckem byla Jenara, Asura of War, po které sáhla čtveřice hráčů. Tři hráči si pak vybrali Animara. Dvakrát pak byla k vidění Sigarda, Doran, Vendilion Clique, Marath, The Mimeoplasm a Scion of the Ur-Dragon. Pětibarvy byly celkově velmi rozšířené, kromě Draka bylo k vidění ještě Child of Alara a Horde of Notions. Naopak pouze jeden hráč si vzal nenáviděného Geista (of Saint Traft), o kterém si skoro každý myslel, že to bude nejhranejší deck.
Tentokráte čítala základní část šest kol a do top8 se dostali dva Animarové, Child of Alara, Doran, Sigarda, Erebos, The Mimeoplasm a Marath.
A jak ostatně asi sami víte (díky reportu od vítěze), tak v top8 se nejvíce dařilo Dominikovi Malému s Childou, když ve finále porazil Animara Martina Kubíka. Jeho pětibarva se mi docela líbí, ale přidal bych alespoň pět zemí.
Child of Alara | Dominik Malý |
Main Deck | Sideboard |
1 Krosan Verge 1 Wasteland 1 Phyrexian Tower 1 High Market 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 1 Bojuka Bog 1 Cavern of Souls 1 Scalding Tarn 1 Bloodstained Mire 1 Marsh Flats 1 Underground Sea 1 Badlands 1 Scrubland 1 Tundra 1 Savannah 1 Plateau 1 Mountain 1 Plains 1 Forest 1 Island 1 Bayou 1 Tropical Island 1 Arid Mesa 1 Flooded Strand 1 Wooded Foothills 1 Windswept Heath 1 Polluted Delta 1 Command Tower 1 Dimir Aqueduct 1 Watery Grave 1 Taiga 1 Volcanic Island 1 Swamp 1 Glen Elendra Archmage 1 Laboratory Maniac 1 Birds of Paradise 1 Necrotic Ooze 1 Street Wraith 1 Griselbrand 1 Ashen Rider 1 Terastodon 1 Elesh Norn, Grand Cenobite 1 Phyrexian Devourer 1 Primeval Titan 1 Triskelion 1 Peek 1 Brainstorm 1 Pact of Negation 1 Abeyance 1 Swan Song 1 Demonic Tutor 1 Explore 1 Nature’s Lore 1 Sylvan Scrying 1 Life from the Loam 1 Duress 1 Thoughtseize 1 Reanimate 1 Unearth 1 Faithless Looting 1 Sinkhole 1 Compulsive Research 1 Life / Death 1 Unburial Rites 1 Deep Analysis 1 Wargate 1 Doomsday 1 Search for Tomorrow 1 Toxic Deluge 1 Buried Alive 1 Probe 1 Careful Study 1 Preordain 1 Ponder 1 Counterspell 1 Predict 1 Daze 1 Memory Lapse 1 Remand 1 Miscalculation 1 Mana Leak 1 Swords to Plowshares 1 Entomb 1 Mystical Tutor 1 Izzet Charm 1 Eladamri’s Call 1 Tainted Pact 1 Gitaxian Probe 1 Unexpectedly Absent 1 Condescend 1 Force of Will 1 Mystical Teachings 1 Fact or Fiction 1 Corpse Dance 1 Perplex 1 Intuition 1 Thirst for Knowledge 1 Necromancy 1 Animate Dead |
Animar, Soul of Elements | Martin Kubík |
Main Deck | Sideboard |
6 Forest 4 Snow-Covered Island 1 Arid Mesa 1 Polluted Delta 1 Scalding Tarn 1 Steam Vents 1 Stomping Ground 1 Taiga 1 Tropical Island 1 Verdant Catacombs 1 Volcanic Island 1 Windswept Heath 1 Mountain 1 Misty Rainforest 1 Bloodstained Mire 1 Breeding Pool 1 City of Brass 1 Command Tower 1 Dryad Arbor 1 Eye of Ugin 1 Flooded Grove 1 Flooded Strand 1 Gaea’s Cradle 1 Wooded Foothills 1 Llanowar Elves 1 Shardless Agent 1 Shrieking Drake 1 Slithermuse 1 Spellskite 1 Sylvan Ranger 1 Tinder Wall 1 Trinket Mage 1 Ulamog, the Infinite Gyre 1 Sea Gate Oracle 1 Reclamation Sage 1 Raven Familiar 1 Lotus Cobra 1 Man-o’-War 1 Mulldrifter 1 Owl Familiar 1 Peregrine Drake 1 Phantasmal Image 1 Phyrexian Metamorph 1 Primeval Titan 1 Quirion Sentinel 1 Wall of Blossoms 1 Wall of Roots 1 Wild Cantor 1 Wirewood Herald 1 Wirewood Symbiote 1 Wood Elves 1 Kozilek, Butcher of Truth 1 Arbor Elf 1 Faerie Impostor 1 Fathom Seer 1 Fierce Empath 1 Flamekin Harbinger 1 Fyndhorn Elves 1 Gatecreeper Vine 1 Gilded Drake 1 Hapless Researcher 1 Imperial Recruiter 1 Elvish Visionary 1 Elvish Mystic 1 Dream Stalker 1 Arctic Merfolk 1 Artisan of Kozilek 1 Augury Owl 1 Birds of Paradise 1 Bloom Tender 1 Bond Beetle 1 Cloud of Faeries 1 Coiling Oracle 1 Cursecatcher 1 Chord of Calling 1 Daze 1 Gush 1 Worldly Tutor 1 Brainstorm 1 Sylvan Tutor 1 Gitaxian Probe 1 Glimpse of Nature 1 Green Sun’s Zenith 1 Land Grant 1 Shared Discovery 1 Earthcraft 1 Survival of the Fittest 1 Utopia Sprawl 1 Wild Growth 1 Cloudstone Curio 1 Skullclamp |
Zvláštní zmínku si pak zaslouží Drahomír Havlíček starší s Doranem. Drahomír svůj deck už dlouhou dobu tuní a má ho celý ve foilu, samozřejmostí pak jsou černookrajové duály a fullartová verze Dorana :)
A to je pro dnešek vše, na viděnou u dalšího vydání.
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.