Recenze
Duel deck Jace vs. Vraska - shrnutí
Předem upozorňuji, že kompletní recenzi si můžete přečíst na našem sesterském MTG serveru Magic-guru.cz, kde najdete i video recenzi Duel Decku. Toto je pouze zkrácená verze, která by se dala nazvat "manažerské shrnutí" :-).
Duel Deck Jace vs Vraska oficiálně vyšel 14. března 2014 a je k mání za cenu 499,- Kč. Zakoupit si jej můžete na partnerském e-shopu Veselý drak a tím podpoříte fungování serveru. Na tvorbě Duel Decku se podílela již tradiční dvojice autorů, kterými jsou Chris Millar a Sam Stoddard, Duel Deck vychází pouze v anglické a japonské jazykové mutaci (starší Duel Decky vycházely ještě s francouzským, italským, německým a španělským textem), karty mají černý okraj a jsou všechny legální na turnajích v závislosti na formátu.
Důležité informace k Duel Decku
- obsahuje 120 karet, 60 v každém ze dvou balíčků
- návod ke hře, počítadlo životů, tokeny (2 ks)
- zajímavé karty Jace, Vraska, Body Double, Remand, Putrid Leech, Nights Whisper a Future Sight
Decklist Jaceova balíčku:
Jace deck | WoTC |
Main Deck | Sideboard |
1 Dread Statuary 2 Halimar Depths 21 Island 1 Aeon Chronicler 1 Aether Adept 1 Aether Figment 1 Archaeomancer 1 Body Double 1 Chronomaton 1 Crosstown Courier 1 Dream Stalker 1 Errant Ephemeron 1 Jace’s Mindseeker 1 Jace’s Phantasm 2 Krovikan Mist 1 Leyline Phantom 1 Merfolk Wayfinder 1 Phantasmal Bear 1 Phantasmal Dragon 1 Riftwing Cloudskate 1 Sea Gate Oracle 1 Stealer of Secrets 1 Agoraphobia 1 Claustrophobia 1 Control Magic 1 Future Sight 1 Griptide 1 Into the Roil 1 Jace’s Ingenuity 1 Memory Lapse 1 Prohibit 1 Ray of Command 1 Remand 1 Spelltwine 1 Summoner’s Bane 2 Thought Scour 1 Jace, Architect of Thought |
Decklist balíčku Vrasky:
Vraska deck | WoTC |
Main Deck | Sideboard |
9 Forest 1 Golgari Guildgate 1 Rogue’s Passage 11 Swamp 2 Tainted Wood 1 Acidic Slime 1 Corpse Trader 1 Death-Hood Cobra 1 Drooling Groodion 1 Festerhide Boar 2 Gatecreeper Vine 1 Highway Robber 1 Mold Shambler 1 Nekrataal 1 Ohran Viper 1 Oran-Rief Recluse 1 Pulse Tracker 1 Putrid Leech 1 Reaper of the Wilds 1 River Boa 1 Sadistic Augermage 1 Shadow Alley Denizen 1 Slate Street Ruffian 1 Spawnwrithe 1 Stonefare Crocodile 1 Tavern Swindler 1 Vinelasher Kudzu 1 Wight of Precinct Six 1 Consume Strength 1 Grisly Spectacle 1 Hypnotic Cloud 1 Last Kiss 1 Marsh Casualties 1 Night’s Whisper 1 Stab Wound 2 Tragic Slip 1 Treasured Find 1 Underworld Connections 1 Vraska the Unseen |
Jak dopadl vzájemný souboj a porovnání balíčků obou Sférochodců?
Co se hraní týká, tak oba balíčky jsou poměrně solidně hratelné a dobře navzájem vyvážené. Balíčky fungují tak, jak mají, mají dobrou synergii a umí reagovat na sebe navzájem. A opět dle mého názoru velice pěkně ilustrují schopnosti obou planeswalkerů. Především je dost znát, pokud planeswalker přijde na stůl, protože celou hru zvládne jak jeden, tak druhý ovládnout.
Celkový výsledek sice hovoří o převaze Vrasky – ta zvítězila 7x z celkem 11 her.
Jak jsou na tom balíčky finančně vzhledem k celkové ceně?
Řeknu rovnou, vzhledem k obsaženým kartám se jeho koupě rozhodně vyplatí. Je sice třeba počítat se skutečností, že Duel Deckové karty bývají o něco levnější, než jejich vzory z normálních edic, ale dnes se už cena dá brát za lehce ustálenou – přeci jen již pár dní od vydání uběhlo. Tak pojďme trochu počítat. Ceny beru k 25. březnu 2013 na všem jistě známém největším českém obchodě s kartičkami – Černém rytíři. Nejdražší kartou je na Modernu hraný Remand, ten pořídíte za 2 stovky. Jace má nyní cenu 150,- Kč, Vraska pak stojí polovinu – tedy 75 kaček. Konekce koupíte samostatně za 40,- Kč, Ohran Viper za 25,- Kč a dalších 6 rare a uncommononů stojí mezi 10-20 korunami. Pokud bych tedy sečetl jen ty nejdražší karty, dostávám se k hodnotě 580,- Kč. K tomu zbytek karet včetně basic landů od 5,- Kč níže, nicméně dle mých zkušeností i tyhle karty časem bez problémů prodáte do výkupu, pokud se jich chcete zbavit. Jestliže vezmete cenu celého balení vs. jednotlivé kusovky, dostanete se tedy výrazně do plusu. Dovolím si ještě cenový odhad - výhledově bych počítal, že cena Remandu půjde pomalu lehce nahoru, protože modern je populární a Remand je obsažen v modrých balíčcích, planeswalkeři a konekce po rotaci naopak půjdou s cenou dolů. A je otázka, co provede cena Reaper of the Wilds v nadcházející dvojkové sezoně, to by mohl být takový cenový černý kůň.
Pokud bych měl dát nějaké závěrečné zhodnocení, pak by vypadalo asi takto. Duel Deck Jace vs Vraska není tím nejlepším z doposud vydaných Duel Decků, do toho má daleko, ale řekněme, že je zcela určitě lepším průměrem z Duel Decků doposud vyšlých. Co z něj ale dělá skvělou koupi, jsou především obsažené karty, respektive jejich hodnota jako samostatných kusovek.
Na závěr recenze bych už jen uvedl odpovědi na začátku článku zmíněných několik otázek.
1/ Je Duel Deck hratelný a zábavný? Duel Deck je dobře hratelný, zábavný a rozhodně nezklame. Nemám problém jej (i přes mou neoblíbenou modrou barvu) doporučit.
2/ Je Duel Deck určen pro začátečníka? Řekl bych, že úplně ne. Vzhledem k různým mechanikám a množství herních možností není jednoduché jej přesně hrát a úplný začátečník se s ním sice zabaví, ale nevytěží z něj to, co hráč zkušenější.
3/ Je deck určen pro zkušeného hráče Magicu? Zkušený hráč spíše objeví kouzlo Duel Decku, než začátečník, jako oddech od turnajového hraní je zcela ideální.
4/ Vyplatí se cenově? Ano, naprosto bez debat, tohle je jedna z největších deviz dnes recenzovaného Duel Decku.
5/ Má Duel deck sbírkovou kvalitu? Otázka asi již lehce zbytečná, doplním jí pro úplnost. Duel Deck je přece jen speciální edice, takže pokud karty sbíráte, určitě si jej pořídíte.
Video rozbor Duel Decks Jace vs. Vraska najdete zde.
Toto shrnutí pochází z již zmíněné velmi kvalitní recenze od Milana Pecha, na našem partnerském webu Magic-guru.cz.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.