Reporty
Bleskový report z 2HG Prerelease v Černém rytíři
Two headed giant turnaje považuji za nejzábavnější formu hraní Magicu vůbec (blízko jsou ještě 3v3, ale ty se v poslední době prakticky nekonají). Proto se domlouvám (s každou novou sadou) s mým kámošem Jakubem Skořepou v dostatečném předstihu a vyrážíme se na prerelease pobavit. Vzhledem k tomu, že jsme dnes uhráli 6:0, rozhodl jsem se napsat tento krátký report.
V rámci přípravy jsem projel všechny karty z nové sady a pročetl guildovní proma. Jako nejlepší mechanika se mi zdála abilita extort. Z promo mi vyšel nejlépe borosí pašík Foundry Champion, co má comes-into play efekt (karetní výhoda, stejně většinou tyto karty dostanou okamžitě nějakým zabíjením).
- Vzít druhý Orzhov (Pro: extra dobré karty do jednoho balíčku, proti: na minulém prerelease jsme vzali 2x RU a těch karet bylo až až, takže jsme červenou nakonec hráli v obou balíčcích)
- Vzít Dimir (Pro: zajímavá možnost umlít soupeře, proti: jednou barvou se kreje s Orzhovem, tudíž karty ze zelené a červené buď nevyužíjeme, nebo je budeme splashovat a budeme mít problém s manou)
- Vzít Simic (Pro: nekryje se s Orzhovem, proti: vypadá celkem pomale a bez zabíjení)
O Borosu jsme neuvažovali. Jednak proto, že se kryje s Orzhovem a jednak proto, že různé 2/1 potvory se budou rozbíjet o různé 2/3, 1/4 atd.
Nakonec zvítězila varianta Simic, Jakubovi se líbila a vypadalo to na nejlepší volbu.
Do Černého rytíře dorazilo krásných 50 týmů, takže účast velmi dobrá a bylo dostatek boosterů na ceny :-). Jméno týmu volíme jak jinak než „CMUS.cz“. Organizace byla výborná, o hladký průběh se postaral rozhodčí Petr Hudeček, takže turnaj končil v 17.45.
Ceny na 2HG v Černém rytíři 27.1.2013
Stavba byla celkem velký oříšek. Nejdříve přibližím postup při skládání balíčku (zkušení hráči mohou následující odstavec přeskočit).
- Již při rozbalování rozdělujeme karty dle barev
- Z balíčků karet (barev) vyházíme nehratelné karty
- Projdeme si jednotlivé barvy a hledáme klíčové karty, tj.:
- Karty, které poskytují karetní výhodu, či jinak mají velký vliv na hru
- Zabíjení v každé barvě, tj. jejich dostatečný počet
- Synergie s dalšími kartami
- Vybereme si dva koncepty a postavíme oba balíčky (většinou 17 zemí, 23 karet)
- Odladíme oba balíčky, aby se navzájem doplňovali a rozhodneme o splashích
- Navzájem si balíčky odsouhlasíme :-)
O Orzhovu není pochyb. Zde bylo potřeba „pouze“ rozhodnout, které karty se již nevejdou do balíčku. Nejdříve se tedy podívejme, jak vypadal finální balíček, a poté se podíváme, co se tam nevešlo.
Balíček Orzhov (high resolution zde)
Co se do Orzhovu nevešlo (high resolution zde):
Balíček Orzhov (high resolution zde)
Co se do Orzhovu nevešlo (high resolution zde):
U druhého balíčku to bylo již mnohem těžší. Respektive ani po čtvrt hodině nebylo vůbec jasné, co se bude nakonec hrát. V úvahu připadaly následující varianty:
- Simic (pro: kozinstence, proti: bez zabijení, málo broken karet)
- Simic s černou na splash (pro: více zabíjení, proti: málo synergie, malý potenciál na dolízání, nejlepší černé karty šli stejně už do orzhovu)
- Simic s červenou na splash (pro: další zabíjení, dvě karty, které mohou obrátit hru (Guildmág a Planeswalker: Domri Rade, proti: menší konzistence).
- Něco úplně jiného – např. Boros, či Dimir: moc se nám do toho nechtělo a pravděpodobně by bylo málo kvalitních playablů
Nakonec jsme si vybrali variantu č. 3, tj. Simic se splashí na červenou. Země nám vyšly vstříc (5 Gate zemí), takže jsme měli 9 zdrojů zelené, 8 modré a 5 červených.
Balíček URG (high resolution zde)
Co se do URG nevešlo (high resolution zde):
Co se nevešlo nikam :-), high resolution zde
Nechci popisovat jednotlivé hry, spíš napíšu zajímavosti a highlighty:
- Jak se dalo předpokládat, všechny karty s Exort byli úplně super.
- Hodně se osvědčil Experiment One, který většinou po 5 kole většinou útočil jako 4/4 s regenerací.
- Celkem se také osvědčil Elusive Krasis. Z počátku jako zeď do bloku a jakmile nashromáždil alespoň 2 countery, začal soupeře trápit. Byl díky tomu často obětí různých zabíjení až jsme se divili (2x ho soupeři zabili dříve než Simic Guildmage).
- Rušení v podobě Spell Rupture a Mystic Genesis se taktéž velmi osvědčilo. Od 6. Many je v edici hodně broken karet a na ty je potřeba si počkat.
- Trochu zklamal Threasury Thrull, kterého jsem často ani nevyndaval, protože nic neřešil a raději jsem vyvolával levnější kusy, které mohli jít s Exortem.
- Samozřejmě broken byl Luminate Primordial, který vždy odstranil 2 potvory a vytvořil tak karetní výhodu +2.
- Trochu jsme si nebyli jisti s Naturalízou, zda ji využijeme, ale nakonec ji v každé hře (lízli jsme si ji asi 4x) použili. V jedné hře to bylo klíčové, kdy soupeř na nás vyndal Assemble the Legion…
- V první hře jsem zahrál v prvním kole Glaring Spotlight. Teprve později, jak jsem si mohl vyzkoušet Exort, jsem si uvědomil, že to byla chyba a ve všech dalších hrách jsem tento artefakt hrál až ve chvíli, kdy jsem ho mohl náležitě zužitkovat do Exortu (většinou to bylo za 4-6 životů pro nás a stejně tolik do soupeře). Tento artefakt nám později dvakrát vyhrál hru, viz níže.
- Ve třetím kole jsme hráli proti Jakubu Tóthovi a jeho kolegovi (omlouvám se, jméno si nepamatuji), kdy jsme je sjeli na několik málo životů a oni začínali stabilizovat. Hru ukončil Glaring Spotlight, který dal všem mým bytostem hexproof a neblokovatelnost.
- Obdobná situace nastala ještě v jiném kole, kdy jsme soupeře záměrně nechali se potapovat a pak jsme projeli s 6/6kou (Alms beast) s Glaring Spotlight. Soupeři měli na ruce zabíjení, ale díky zatapání nemohli našeho Alms beasta zabít v reakci na obětování Glaring spotlight :-).
Věřím, že se Vám report líbil. Samozřejmě tento článek nebude započítán do soutěže o reporty z Gatecrash, když ho napsal jeden člen redakce :-).
Final standings
Po 6. Hře s 6:0 si jdeme vyzvednout ceny a dostáváme pěkných 20 boosterů. Při pohledu na finální standingy jsme nadmíru spokojení a těšíme se na třetí edici: Dragon’s Maze.
Luboš Lauer
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.