Recenze
Recenze Planeswalker Decks - Kaladesh
Parádní začátečnický produkt pro všechny nováčky v karetní hře Magic: the Gathering. Chcete začít, ale nevíte, zda zvolit Chandra deck nebo Nissa deck? Přečtěte si tuhle recenzi a pomůžeme vám s výběrem!
Recenze Planeswalker Decků z Magicové edice Kaladesh
Vážené čtenářky a milí čtenáři, dnes jsem si pro vás připravil rozbor Planeswalker‘s Decků z edice Kaladesh. Jedná se o výborný produkt pro úplně nováčky ve světě Magic: the Gathering a začátečníci i mírně pokročilý ho jistě také ocení.
Kaladesh
Standardová edice Kaladesh vyšla v listopadu 2016 a představila několik nových schopností a mechanik. Na poli produktů je pro nás důležitá zpráva o vzniku Planeswalker decků, které tak nahrazují Intro Packy.
Jako nové mechanismy do světa Magic přináší například Energy countery, které využívá Nissa; nebo abillitu Crew, se kterou nás blíže seznámí Chandra. Více informací o nových mechanikách včetně jejich vysvětlení najdete v Pravidlovém okénku z Kaladeshe.
Planeswalker Deck
Balení obsahuje: 60 karet vč. FOIL Planeswalkera, 2x Booster Pack z edice Kaladesh, papírovou krabičku s motivy Planeswalkera a rady a tipy
Jak jsme si již řekli výše, Planeswalker Deck je novou variací na dřívější PCD a Intro Pack Decky. Jak název napovídá, každý jednotlivý Planeswalker Deck obsahuje jednu kartu příslušného Planeswalkera a karty (až na výjimku) s ním spjaté z edice Kaladesh. A v tom je právě ta největší novinka a „boom“ v oblasti nováčkovských produktů – každý z PW deck obsahuje 5 unikátních karet, které nemohou být součástí Boosterů z Kaladeshe, ale zároveň jsou legální na turnajích formátu Standard. Jedinou možnosti (a jistotou) na jejich rozbalení jsou příslušné Planeswalker balíčky. Veškeré „prémiové karty“ mají sběratelské číslo 265-274.
Rozbor Kaladesh Planeswalker Deck: Chandra, Pyrogenius
Prvním rozebíraným balíčkem je ten, kterému vévodí Chandra, Pyrogenius, unikátní Planeswalker ve foilovém provedení. Mimo to balíček obsahuje další „prémiové“ karty – 2x Liberating Combustion (Rare), který kromě 6 damage najde Chandru ve hřbitově či balíčku a dá vám ji na ruku; 3x Renegade Firebrand, 4x Flame Lash a 4x Stone Quarry (reprint). Balíček obsahuje také dvě klasické Rare karty – Fleethwheel Cruiser a Fateful Showdown.
Decklisty Standard
Kaladesh Chandra Deck
WoTC
Maindeck
Sideboard
Rozbor
Deck „Chandra“ z Kaladesh je zasvěcen představení nové techniky Crew a samozřejmě vyložení unikátního Planeswalkera.
Od druhého kola máme k dispozici několik zajímavých Creatures – např. Veteran Motorist je kvalitní out, kromě zajímavých čísel i díky schopnosti podporovat Vehicle a také scry 2, což je přesně to, co do prvních kol potřebujeme. Trpaslík je doplněn o Gearshift Ace a Speedway Fanatic, kteří v případě, že rozjedou (Crew) „vehikl“, dodají určité schopnosti (First Strike, Haste). Ve 2. kole je možné zahrát také první z řady pojízdných strojů – konkrétně Sky Skyff.
Ve 3. kole jsou vaše možnosti zajímavější – můžete poslat létajícího trpaslíka Aerial Responder nebo Brazen Scourge, karty které podpoří váš agresivní nástup, dále také Spireside Infiltrator či Renegade Firebriend, jedna z prémiových karet, která ale bude čekat na vyložení Chandry. Budeme také schopni sehrát první zajímavější Vehicle a to Renegade Freighter - 5/4 Trample v útoku od 4. kola je v Casual Magicu výborná věc. Ve třetím kole již také můžete vyložit Trusty Companion, 3/2 Vigilance, který nemůže útočit sám.
Od 4. kola můžeme položit jakýkoliv Vehicle – Bomat Bazaar Barge, Ovalchase Dragster a z celého decku nejzajímavější Fleetwheel Cruiser – do hry totiž přijde do konce kola jako 5/3 Artifact Creatures s Haste a Trample, tudíž hned v kole svého příchodu může udělit 5 Damage, později je oživitelný za Crew 2. Na čtyřech manách už můžete také hrát první removal decku – Flame Lash, za 4 many – 4 zranění kamkoliv a instantně je poměr, který nám nabídne tato prémiová karta.
Na 5 manách se nám nabízí především Liberating Combustion, další karta, kterou v klasických boosterech nenaleznete. Toto Sorcery za 5 man udělí 6 zranění do cílové potvory a můžete ve svém balíčku nebo hřbitově najít kartu Chandra, Pyrogenius a dát si ji na ruku.
V 6. kole jsme již teoreticky schopni položit na stůl položit vytouženého Planeswalkera, pomocí něhož byste měli ovládnout hru. Zvyšováním Loyalty střílíte do soupeře (soupeřů) za 2, snížením o tři střílíte za čtyři, a hlavní Abillitou je absolutní destrukce soupeře i všech jeho Creatures formou 6 zranění
Shrnutí
Hra s balíčkem je svižná a příjemná, od druhého kola vykládáme Creatures se zajímavými čísly a Vehicles, které nabývají ještě zajímavějších hodnot. Manová křivka je uzpůsobena vrcholu hry v 6.-7. kole, což přesně odpovídá konceptu Planeswalker Decků – dlouhé hry, které oba hráče baví svou variabilitou.
Rozbor Kaladesh Planeswalker Deck: Nissa, Nature's Artisan
Zeleno-modrý deck, který nám Wizards of the Coast v edici Kaladesh nabídli je zasvěcen Nissa, Nature Artisan a nové technice Energy counterů. Prémiové karty uvnitř jsou pak 4x Woodland Stream (reprint), 4x Terrain Elemental, 3x Guardian of the Great Conduit a 2x Verdant Crescendo – Rare karta, která vám najde Basic Land a prémiového planeswalkera - Nissa, Nature Artisan, který je poslední prémiovou kartou. Deck obsahuje také 2 klasické Rare karty – Aethersquall Ancient a Bristling Hydra.
Decklisty Standard
Kaladesh Nissa Deck
WoTC
Maindeck
Sideboard
Rozbor
Nissa Planeswalker Deck je založen na novém mechanismu Energy counterů a dále se točí okolo unikátního Planeswalkera - Nissa, Nature´s Artisan.
V prvním kole budete schopni zahrát Attune with Aether, který vás manově stabilizuje a přidá tolik potřebné Energy Countery nebo Thriving Turtle, která taktéž podporuje energický koncept balíčku.
Na dvou manách můžeme dostat první „prémiovku“ - Terrain Elemental – 3/2 za 2, manového energy elfa Servaint of the Conduit nebo Longtusk Cub, což jsou na Standardu určitě hratelné kousky. Vše doplňuje Sage of Shalia´s Claim.
Ve třetím kole budeme schopni položit další potvory, které podpurují strategii založenou na Energy Counterech – ať už je to Empyreal Voyager, Janjeet Sentry nebo Thriving Rhino. Dále jste schopni zničit Artefakt nebo Enchantment prostřednictvím Appetite for the Unnatural.
Na 4 manách se nám možnosti rozrůstají – ať už jde o prémiového Guardian of the Great Conduit, modrý letec 4/3 letec Long-Finned Skywhale nebo jeden z klenotů celého balíčků – Bristling Hydra. Ze Spellů rádi využijeme Verdant Crescendo, které nám najde Basic Land a Nissa, Nature´s Artisan.
Na pěti-manovém slotu můžeme vyložit Arborback Stomper, který nám přidá životy nebo na Energy závislého Riparian Tiger.
Ve chvíli, kdy máme k dispozici 6 man, můžeme vykládat Nissa, Nature´s Artisan, planeswalkera, který je podle mého mínění lepší, než Chandra, Pyrogenius.
Shrnutí
Planeswalker Deck Nissa je uzpůsoben představení nové techniky Energy counterů, hra s ním je rychlá, variabilní a zábavná.
Slovo závěrem
Edicí Kaladesh se nám představil nový druh balíčků pro začátečníky a mírně pokročilé hráče, které obsahují řadu unikátních (prémiových) karet, které můžete získat rozbalením produktu. Červeno-bílá Chandra má i svá pozitiva např. ve formě removalů, ale pokud by čtenář vybíral, jaký z těchto decků zvolit, mým doporučením by byla Nissa a to především díky lepší manové vyváženosti. Vzhledem k dvou boosterům a velice solidní konstrukci lze produkty doporučit jako ideální vstup do světa Magicu či jako ochutnání nových technik spjatých z edicí Kaladesh.
Pokud vás nějaký z balíčků zaujal a chcete jej vyzkoušet, můžete si jej zakoupit v našem e-shopu zde nebo v e-shopu Veselý drak zde.
Matouš Voldřich
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.