Články
Oznámení nových Challenger decků pro rok 2020
Dne 15. února, kdy se konal Magic World Championship XXVI si pro nás Wizardi připravili produktové oznámení na nové Challenger balíky pro rok 2020.
Stejně jako v předchozích letech se bude opět jednat o čtyři různé předpřipravené balíčky pro formát Standard.
Pokud by tě zajímaly Challenger decky z minulého roku, můžeš se podívat na odkaz ZDE.
Pro koho je produkt určený?
Produkt je určený především pro pokročilejší hráče magicu. Jedná se totiž už o předpřipravený turnajový deck na formát Standard, takže vyžaduje po hráči jistou míru znalostí pravidel a mechanik hry.
V čem je jeho výhoda?
Výhoda produktu je v tom, že po zakoupení ho stačí jen rozbalit a hned je možné s ním odehrát nějaký ten turnaj (vhodný například na Magic Standard "Showdown", nebo podobné lokální turnaje). Balení samotné obsahuje jak 60 karetní balík, tak i 15 karetní sideboard, takže opravdu už žádné karty navíc kupovat nemusíte. Ale pokud by vás stejně lákalo nějak váš balíček upravit, vždy se najde možnost, jak ho vylepšit.
Jednotlivé Challenger decky:
1) ALLIED FIRES
Prvním z představených balíčků je Allied Fires. Zde se dočkáme trojbarevného (Jeskai) decku, který se točí kolem karty Fires of Invention. Oproti decku, který je pevnou součástí standard metagame již několik měsíců, se u této verze nedočkáme dvojice kavalírů (Cavalier of Flame | Cavalier of Gales). Bytosti jsou zde nahrazeny kombinací třinácti planeswalkerů.
I když má balíček určitě něco do sebe, mně osobně se z dostupné čtveřice Challenger decků líbí nejméně. Kvůli nutnosti udržet cenu balíků relativně nízkou zde totiž chybí za mě zásadní karta Teferi, Time Raveler. Zároveň další problém vidím i v trojbarevné mana bázi, která z úsporných důvodů obsahuje pouze jeden shockland (Steam Vents). Avšak určitě se stejně jedná o zajímavý balík a pokud máte rádi Planeswalkery, jedná se o ideální variantu pro vás.
2) FINAL ADVENTURE
Druhým z představených balíčků je Final Adventure. Jak již název napovídá, jedná se o deck kolem mechaniky Adventure, která se představila spolu s edicí Throne of Eldraine. I když Golgari Adventures posledních pár týdnů nepatří mezi to nejhranější na Standardu, tak ještě před vydáním Theros: Beyond Death se jednalo o opravdu silný deck.
Za mě se jedná o to lepší, co dostupné Challenger balíky nabízejí. Edgewall Innkeeper je již osvědčený one drop, který vám s každou Adventure bytostí umožní líznout kartu a získat tak karetní výhodu. Mezi nejsilnější bytost bezpochyby patří Lovestruck Beast, který i bez zahrání Adventure schopnosti umí fungovat jako 5/5 blocker za 3 many.
Určitě se mi líbí, že Wizardi do Final Adventure umístili alespoň jednu Vraska, Golgari Queen a dvě kopie Murderous Rider. I manabáze je zde celkem pěkná. I přes absenci shocklandu se zde nachází jedna Fabled Passage a po dvou kusech od Castle Locthwain a Temple of Malady.
Pokud bych přemýšlel nad možným vylepšením, určitě bych jako u toho předchozího zkusil vylepšit Mana base a přidat shock land v podobě Overgrown Tomb. Na slotu bytostí by se hodilo přidat nějaký ten 4-drop, například Questing Beast, nebo Rankle, Master of Pranks. Každopádně jak jsem již zmínil, balík je jedním z těch lepších a určitě si s ním užijete spoustu zábavy i bez jeho následného vylepšování.
3) CAVALCADE CHARGE
Cavalcade Charge, neboli Mono-Red Aggro je na současném Standardu jeden z nejsilnějších balíků, který má schopnost porazit takřka cokoliv. Z úsporných důvodů zde ale nenajdete větší počet kopií Embercleave. Jedná se tak spíš o variantu, která se hrála před vydáním Throne of Eldraine a obsahuje spoustu malých bytostí a Enchantment Cavalcade of Calamity, který vám umožní udělit soupeři víc poškození.
Dle mého názoru se jedná o asi nejpovedenější Challenger Deck, který už sám o sobě nevyžaduje moc úprav. Jediné čím si nejsem úplně jistý jsou pouze tři kopie Castle Embereth, ale je možné že kvůli nutnosti zahrát v prvním kole bytost je to správně.
V případě, že by vás zajímaly větší možné úpravy, určitě bych zvážil přechod na novější variantu balíčku, který obsahuje silnou kombinaci Anax, Hardened in the Forge a Embercleave. V takovém případě by pak z balíku byla potřeba vyndat Cavalcade of Calamity.
4) FLASH OF FEROCITY
Poslední možností, kterou si pro nás Wizardi na rok 2020 připravili je Flash Of Ferocity. Jedná se o Simic Flash balík, který se na současné Standard Metagame v podstatě nehraje. To ale neznamená, že by se jednalo o slabý balíček a do vydání tohoto produktu se ještě spousta věcí může změnit.
Díky Flash schopnosti na vašich bytostech jste schopni interagovat i v soupeřově kole a tím rušit jeho playe pomocí Instantních spellů, nebo díky Frilled Mystic. Hry můžete také kontrolovat pomocí Brazen Borrower, který následně slouží i jako 3/1 bytost. Pro poražení soupeře zde pak máte Flash bytosti v podobě Brineborn Cutthroat a hlavně Nightpack Ambusher, který je asi nejsilnější kartou balíčku.
Opět se budu opakovat a v případě vylepšování decku bych tak doporučil začít u landů a přidat Simic shock landy (Breeding Pool). Jinak mi balík oproti ostatním připadá celkem hotový i bez dalších vylepšení, jedině bych zvážil přidání více kopií karty Brazen Borrower.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.