Standard
Patnáct Brew na Standard s Amonkhetem
1. BW Aristocrats
Midrange deck s prvky tokenové strategie a obětováním vlastních bytostí. Amonkhet mu dodal dvojici resilientních bytostí v podobě Bontu a Bone Pickera, které zároveň pěkně spolupracují s celkovou tématikou decku.
2. RG Monsters
Klasická strategie spočívající v kombinaci manovačů a velkých rychlých bytostí, které se snažíme zahrát o kolo rychleji. Skvělá dvoukombinace je Rhonas s Lathnu Hellionem, kvůli kterému je zároveň v decku trochu energy synergií.
3. UR Prowess
Tempo deck, který umí dobře zvládat jako agresivní, tak i kontrolní přístup ke hře. Nejdůležitější karta jsou tu Fevered Vize, což je největší karetní výhoda a ve správném matchupu mohou dokonce vyhrát hru samy bez pomoci dalších karet.
4. WR Humans
Klasická strategie spočívající v rychlém vyložení většího počtu malých bytostí, které poté posílíme Lieutenantem, nebo Always Watchingem, jenž se zároveň skvěle doplňuje s Glory-Bound Initiatem a Combat Celebrantem.
5. Zombies
Černé bytůstkové aggro tvořené jedním z nejpopulárnějších tribalů v historii magicu. V decku je hned deset modrých zdrojů, což se může zdát divné, jelikož je v decku pouze Prized Amalgam, nicméně další modré karty (jako třeba Negate), by se určitě vešly do sidu.
Se zombie tématikou také dobře spolupracují pomalejší midrange karty jako Liliana, Death's Majesty, nebo Liliana's Mastery, ale ty příliš nejdou dohromady s jinak agresivním zaměřením decku.
6. RB Hellbent Aggro
Agresivní deck využívající artefaktové, madness a hellbent synergie.
7. UW Control
Klasický kontrol v oldschoolovém draw-and-go stylu. Z Amonkhetu je v něm hned šest nonland karet, přičemž nejzajímavější mi přijde Gideon, jehož plusová abilita se podle mě ideálně hodí do kontrolu. Také si myslím, že pomalejší decky ocení větší množství cyklovacích zemí, díky čemuž tu jsou hned čtyři off-color.
8. UR Cycling Control
Deck, který naplno využívá potenciálu cyklovacích karet včele s Drake Havenem. Kromě toho ale může hrát i jako klasický draw-and-go kontrol s Gearhulky, Chandrou a přímou karetní výhodou.
9. BG Scarabs
Toolbox deck postavený kolem synergií s cyklovacími kartami a mínusovými žetony.
10. UG Crush
UG Rampa, která se plně snaží využít potenciálu nové Nissy. Hlavní rampící pay-offy tu jsou Crush of Tentacles a Part the Waterveil, ale zajímavá je i delirium subtéma s Pieces of the Puzzle a Traverse the Ulvenwald.
11. Bant Walkers
Deck vycházející z kdysi dominantního GW Planeswalker/Token decku. Nová edice doslova vybízí k tomu, aby se do něj přidala modrá, která nabízí dvojici výborných planeswalkerů. Se splashí samozřejmě výrazně pomáhá Oath of Nissa (možná si vzpomenete, že Raphael Levy kdysi kvůli nim hrál v decku Chandry, ke kterým jinak neměl žádné červené zdroje).
12. Monored Sligh
Další aggro, které se snaží soupeře přečíslit velkým množství malých bytostí. Osobně se mi v decku hodně líbí Invigorated Rampage, kolem které se dá hrát jenom velmi obtížně a často díky ní soupeři úplně znechutíte kombat.
13. BG Delirium Control
BG se v minulé sezóně hrálo spíše agresivně, zejména díky Winding Constrictorovi, ale s Amonkhetem bude podle mě zase lepší kontrolní verze. Díky cyklingu mnohem snáze dosáhneme na delirium a nová Liliana bude famózní s Ishkanahem a Gearhulkem. Zajímavá karta je tu Never/Return, kterou jsem upřednostnil před Ruinous Pathem, jelikož z ní můžete získat extra value, když ji odemelete díky Grapplu, nebo Lilianě.
14. Mardu Planeswalker Control
V mardu barvách je na standrdu neuvěřitelné množství planeswalkerů, z nichž se většina skvěle hodí do kontrolního decku. Moje nejoblíbenější interakce v decku je Nahiri + Goblin Dark-Dwellers a za zkoušku určitě stojí i Warfire Javelineer, který tu bude jako regulérní Flametongue Kavu (všechny bytosti v decku přinášejí okamžitou value, protože když jich je tu tak málo, tak většinou hned umřou, jelikož soupeř nemá jiné cíle pro svůj removal - skvělé ale je, že deck skoro úplně ignoruje Fatal Push).
15. BUG Rites
Cryptolith Rites + Duskwatch Recruiter je moje oblíbená interakce na standardu, ale po banu Reflector Mage byla prakticky nehratelná. Amonkhet vlil ale decku do žil novou krev, když mu dodal skvělé kusy jako Rhonas a Vizier of the Menagerie.
Ideálně bych v decku hrál pouze bytosti, ale díky kartám jako Heart of Kiran je prostě nutné hrát alespoň minimum removalu, což je důvod, proč je tu hned celý playset Fatal Pushů.
To je pro tentokrát vše. Jaké jsou vaše oblíbené karty v Amonkhetu na standard? Myslíte si, že se po banu Felidar Guardiana prosadí nějaké nové decky? Nebojte se o své názory podělit v komentářích.
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Report z 4. ročníku Legacy turnaje Memoriál Davida Gilla
Tome, díky nejen za čtivý report, ale hlavně za uspořádá(vá)ní této akce - snad se to příští rok seskládá lépe s Eternal Weekendem! ...
všechny komentářeStředeční výhledy 22/2024
Uff... Hodně drsné... :-) Dal sis s tím nehorázně moc práce, takže moc díky! Určitě si to všechno projdu a do dalších Výhledů určitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 23/2024
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Shadow
Wow, dakujem za poopravenie. :) Stastne a Vesele!
všechny komentářeCesta za cEDH do dalekého Lisabonu
Uplne rozumiem. Mne osobne to pride zvlastne, ako urobit zlozenie tych stolov tak, aby hrali proti sebe ti najlepsi a povedzme hraci s...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentáře