Standard
Dvojka na Mirrodinu část třetí
Dvojka na Mirrodinu část třetí
Podzim nám pomalu končí a před nástupem zimy se ještě jednou podíváme na Mirrodin. Naše předchozí dvě výpravy byly obsáhlé, nicméně vývoj jde stále kupředu a vývoj se po nich neukončil.
I přes množství zajímavých karet obsažených v novém Mirrodinu získala na dvojce hlavní pozornost dvojice Primeval Titan a Jace 2.0 . Nebo ještě lépe dvojice balíčků UB control a MonoG eldrazi rampa. Oba dva jsou velmi dobrou volbou, pokud nevíte co hrát na nadcházejícím dvojkovém turnaji a vaše peněženka netrpí žádným omezením. Pokud však tomu tak není a chcete mít stále naději na úspěch, je jednou z vašich možností důvěra v Mirrodinovou kartičku Kuldotha Rebirth.
Tato nenápadná červená „comonka“ se dá v současné chvíli využít velmi pěkně díky přítomnosti kartám Goblin Chieftain nebo Goblin Bushwhacker. Pokud k tomu připočteme existenci Goblin Guide a Spikeshot Doder, lze pak mluvit dokonce o gobliním balíčku.
Pokud chceme hrát Kuldotha Rebirth musíme do balíčku přidat i nějaké artefakty. Nejlépe se k tomuto účelu hodí zatím Memnite (jenž navíc umí spolupracovat s Goblin Bushwhackerem), Panic Spellbomb (opět dobrá v rychlém červeném balíčku, kde najdete využití i pro její schopnost), Chimeric Mass, Mox Opal nebo nějaký z eqipmentů jako Trusty Machete či Adventuring Gear. Zbytek balíčku budou pochopitelně tvořit v červené tradiční blesky jako Lighting Bolt nebo Burst Lightning, ale díky množství artefaktů se dá uvažovat i o Galvanic Blastu.
Výsledkem bude rychlý červený balíček schopný doslova přejet jak UB kontrol, tak MonoG eldrazi. To se také projevilo na posledním turnaji prestižní série pořádané obchodem Starcitygames.com, kde v top 16 obsadila tato strategie hned čtyři místa.
Mono Red Main Deck Sideboard 4 Chimeric Mass
4 Panic Spellbomb
1 Trusty Machete
4 Memnite
4 Goblin Bushwhacker
4 Goblin Chieftain
4 Goblin Guide
2 Spikeshot Elder
3 Burst Lightning
4 Lightning Bolt
2 Devastating Summons
4 Kuldotha Rebirth
10 Mountain
4 Arid Mesa
4 Scalding Tarn
2 Teetering Peaks3 Ratchet Bomb
1 Sword of Body and Mind
3 Perilous Myr
2 Shatter
3 Arc Trail
3 Mark of Mutiny
Chimeric Mass doplňuje počet artefaktů na třináct, což není v kombinaci s Kuldotha Rebirth smolné číslo. Devastating Summons potom představují další veselou kombinaci s Goblin Bushwhackerem. Ostatní karty jsem již zmiňoval v předchozích odstavcích. Sideboard také nepřináší nic pro současnou dvojku převratného. Tedy mimo chuťovky jménem Sword of body and Mind, který je takovou veselou poslední kartou v sideboardu. Je však otázkou, zda chceme hrát veselé karty nebo vyhrávat. Pokud to druhé je bláhové se domnívat, že nás právě jeden mečík pochybných schopností spasí a určitě najdeme nějakou jinou kartu, jenž bychom užili z hlediska praktičnosti více.
Pokud však mluvíme o „veselých chuťovkách“, je třeba zmínit i další kopii tohoto balíčku,z již zmiňovaného turnaje.
Mono Red Main Deck Sideboard 1 Basilisk Collar
1 Chimeric Mass
1 Infiltration Lens
3 Panic Spellbomb
1 Trusty Machete
4 Memnite
1 Molten-Tail Masticore
4 Goblin Bushwhacker
4 Goblin Chieftain
4 Goblin Guide
3 Spikeshot Elder
2 Galvanic Blast
4 Lightning Bolt
2 Mox Opal
1 Devastating Summons
1 Forked Bolt
4 Kuldotha Rebirth
9 Mountain
4 Arid Mesa
4 Scalding Tarn
1 Smoldering Spires
1 Teetering Peaks1 Chimeric Mass
2 Sylvok Lifestaff
2 Molten-Tail Masticore
2 Perilous Myr
2 Shatter
3 Arc Trail
3 Mark of Mutiny
Tato verze mimo dokonce sedmi karet v jedné kopii, což je jev, jemuž v rychlém červeném balíčku nefandím, přináší i Mox Opal. Jeho primární účel není nás akcelerovat, bohatě nám zde poslouží jako další artefakt za 0 man, díky němuž hrajeme Rebirth již první kolo.
Oba balíčky mají své klady a zápory, nicméně mě se nejvíce zatím líbí třetí verze, jenž se objevila na MTGO.
Mono Red Main Deck Sideboard 4 Teetering Peaks
11 Mountain
4 Scalding Tarn
4 Arid Mesa
4 Spikeshot Elder
4 Memnite
4 Goblin Chieftain
4 Goblin Bushwhacker
4 Goblin Guide
4 Lightning Bolt
4 Kuldotha Rebirth
4 Adventuring Gear
2 Panic Spellbomb
3 Searing Blaze4 Perilous Myr
4 Mark of Mutiny
3 Arc Trail
4 Flame Slash
Nejen že zde nenajdeme žádné karty v jedné kopii, ale navíc se nejvíce podobá standardní fritce. Ovšem fritce s bonusem. Nábojů pro Rebirth tu je sice jen deset, nicméně takový Adventuring Gear spolupracuje s naším aggro plánem notně lépe, než-li Chimeric Mass z verze předešlé. Místo pokusů s Galvanic Blastem zde máme Searing Blaze. Tento blesk mám na současné dvojce velmi rád, protože jediný balíček nehrající příšery je UR Ascension. Věřte mi, že daleko častěji udělíte tři zranění příšeře a jejímu vlastníkovi než čtyři zranění jednomu cíli Galvanic Blastem. Samotnou kapitolou je potom země Teetering Peaks, která velmi dobře podporuje náš útočný plán a ostřelování Spikeshot Elderem.
Druhou a poslední novinkou je potom RGU control. Je to další balíček z příručky začínajícího kuchaře „Jace stokrát jinak“. Klasickou modrou skládačku Jace, Leak, preordain, Titán tentokrát doplňuje zelená akcelerace ruku v ruce s blesky. Podobný balíček se hrával již na Zendikar block Constructed a tak jako tam plní zde úlohu nejlepšího balíčku s Jacem proti ostatním balíčkům kolem Jace. Může totiž sesílat svého Jace rychleji a zároveň zabít snadno (Bolt) jace soupeře. K tomu jako bonus přichází s Oracle of Mul Daya. Ten vyhrál konkurz na partnera hlavního hrdiny všech filmů, co zatím byly o Jace the Mind Sculptor natočeny. Jeho přátelství s hlavním hrdinou je totiž naprosto upřímné.
RGU Control Main Deck Sideboard 4 Raging Ravine
4 Scalding Tarn
4 Misty Rainforest
3 Forest
5 Island
2 Mountain
3 Copperline Gorge
2 Halimar Depths
3 Goblin Ruinblaster
3 Oracle of Mul Daya
4 Lotus Cobra
3 Frost Titan
4 Jace, the Mind Sculptor
4 Preordain
4 Mana Leak
4 Lightning Bolt
4 Explore1 Goblin Ruinblaster
3 Obstinate Baloth
1 Ratchet Bomb
3 Spell Pierce
4 Pyroclasm
2 Flashfreeze
1 Volition Reins
Balíček se tedy umí dobře vypořádat s UB, UR, UWR a UW controly, nicméně v porovnání s ostatními modrými balíčky zaostává proti příšerkám a rampě. Zase ale můžeme v sideboardu hrát všechny tři nejlepší karty proti rychlým balíčkům (Baloth, Pyroclasm, Ratched Bomb) a rušení nebo kradení rampě dovede pocuchat vlasy. Matchup s rampou se ostatně snaží autor balíčku vylepšit Goblin Ruinblasterem. Ten je další dobrou kartou proti modrým controlům a mimoto zvládá občas pobořit klíčový Eldrazi Temple, či Valakut.
Pro dnešek to bude vše. Příště nás čeká Vengevina a její možnosti v nové dvojce. Tato zelená mrška si totiž mnoho zájmu medii poslední dobou neužívá, což může jí, nebo spíše její majitele vzhledem k její pořizovací ceně trochu mrzet.
Jaroušek Bílek
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Report z 4. ročníku Legacy turnaje Memoriál Davida Gilla
Tome, díky nejen za čtivý report, ale hlavně za uspořádá(vá)ní této akce - snad se to příští rok seskládá lépe s Eternal Weekendem! ...
všechny komentářeStředeční výhledy 22/2024
Uff... Hodně drsné... :-) Dal sis s tím nehorázně moc práce, takže moc díky! Určitě si to všechno projdu a do dalších Výhledů určitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 23/2024
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Shadow
Wow, dakujem za poopravenie. :) Stastne a Vesele!
všechny komentářeCesta za cEDH do dalekého Lisabonu
Uplne rozumiem. Mne osobne to pride zvlastne, ako urobit zlozenie tych stolov tak, aby hrali proti sebe ti najlepsi a povedzme hraci s...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentáře