Kostku bych na počítání životů nedoporučil, zato ten elektronický tablet velmi... :-)
0 hlasů
Přečtěte si naši recenzi drobných avšak nepostradatelných doplňcích k Magicu, jakými jsou kostky, countery, podložky, počítadla žovtů či oddělovače.
Dnes už k výbavě každého hráče, který to s hrou Magic the Gathering myslí vážně, neodmyslitelně patří obaly na karty, krabičky na přenášení balíčků a také alba. Ta jsou ideálním způsobem, jak přepravovat vaši sbírku karet a také předvést kamarádům karty na výměnu. Všechna tato výbava však již byla podrobně popsána v článcích na Cmusu již dříve:
Tímto však seznam nepostradatelného vybavení nekončí. Existuje spousta dalších drobných doplňků, které jsou často přehlíženy, a na ty se právě dnes podíváme. Nejenom, že dokáží hráčům nesmírně usnadnit život, ale dokáží také zlepšit zážitek ze hry. A tak se dnes podíváme na zoubek hracím kostkám, counterům, oddělovačům, podložkám a dalším předmětům, které přes svou nenápadnost k Magicu neodmyslitelně patří.
Kostky k Magic kartám jsou doplňkem, kterého je třeba mít bohatou zásobu. Ostatně mají mnohačetné využití. Dvacetistěnné kostky jsou ideální na počítání životů a také na rozhození s protivníkem o to, kdo bude začínat (pozor, ne každá kostka je vhodná na rozhození - existují dva typy, jedny mají na sobě čísla "správně rozvrstvená", aby hod byl náhodný. Druhý typ má čísla popořadě a hod nemusí být náhodný. Tento druhý typ je dobrý jako počítadlo, ale není vhodný na rozhození).
Šestistěnné kostky se zase hodí jako počítadlo plusových, nebo mínusových counterů umístěných na potvory. Ostatně není nic horšího, než když vám vítr rozfouká natrhané papírky, které jste použili místo counterů a muset se pak dohadovat s protivníkem, kolik jich teda vlastně která bytost měla.
Existují sety kostek s plusovými a mínusovými modifikátory, které jsou určené vysloveně k tomuto účelu.
K dostání jsou dokonce i kostky přímo určené pro zaznamenávání síly a obrany Tarmagoyfa.
Vhodné jsou ale občas i vícestěnné kostky (8, či 10, protože někdy je counterů opravdu hodně). Případně je dobré mít více šestistěnných kostek. Skvělé jsou i žetony, ale o těch si řekneme až dále.
Obzvláště fanoušci Lovecrafta a deskovek s tématikou starých bohů si jistě přijdou na své, jelikož spousta sad kostek je stylizována právě do této tématiky.
Ke kostkám můžete také občas přijít i v samotných produktech MtG. Třeba dvacetistěnnou kostku můžete najít uvnitř Bundle produktů.
Shrnutí: rozhodně doporučujeme pořídit si minimálně sadu šestistěných kostek a alespoň dvě dvacetistěnné.
Pokud Váš balíček pracuje s tématem žetonů, tak se vyloženě nabízí možnost, jak si vaše posílení vašich merfolků, soldierů, upírů a jiných karetních potvůrek označit pomocí žetonů. Kostky jsou sice fajn, ale když máte na každou potvoru přidat jeden +1 / +1 žeton, je mnohem jednodušší vzít do ruky příslušný počet žetonů než na každé kostce hledat správné číslo. Taktéž v situaci, kdy je efektů s countery více, ta je potřebujete odlišit, takže jak kostky, tak žetony se Vám budou hodit. Na stránkách Veselého draka jsou dostání skleněné žetony všech možných barev od firmy Chessex balení se nachází 40 kusů žetonů. Nejen, že se vám mohou hodit i při hraní jiných deskovek, ale navíc si je můžete tematicky barevně sladit k vašim Magicovým balíčkům.
Shrnutí: jedno balení žetonů se nikdy neztratí!
Nuže řekněme, že už máte doma hromadu bohatou zásobu kostek i counterů. Tyto věci se však mají tendenci válet všude možně a ztrácet se na zemi, kde pak obzvláště třístěnné kostky rády hrají na nášlapné miny. Pokud nezbytně nechcete kupovat výše zmíněné krabičky, které s úložným prostorem na kostky a žetony počítají, pak není nic lepšího, než si na ně pořídit pytlík.
Výběr je přitom poměrně pestrý. Jestli váček na kostky s tématikou MtG máte na výběr například ze sáčků s Planeswalker logem.
Pro nadšence do Lovecrafta je tu také řada pytlíčků na kostky s tématikou Mýtosu Cthulhu.
Pokud se rádi odlišujete a vyžíváte v extravaganci, pak se v davu jistě neztratíte s váčkem v podobě Fblthp.
No, a pokud zastáváte heslo, že v jednoduchosti je krása, pak jistě oceníte tenhle semišový pytlík od Blackfire.
Při přepravování counterů a kostek se ale nemusíte spoléhat jenom na sáčky. Mnoho výrobců krabiček na balíčky počítá i s úložným prostorem na kostky a různé žetony jako například Flip´n´Tray krabička od Ultimate Guard.
Tyto počítadla životů pro hraní Magic the Gathering jsou určené převážně pro fajnšmekry. Pokud ale dáváte přednost zapisování životů rukou místo přetáčení na kostce, pak se jedná o užitečnou pomůcku, kterou jistě oceníte, když po ruce zrovna nebude papír. Na stránkách Veselého draka si můžete vybrat jedno z těchto tří verzí od Ultimate Guard.
Oddělovače nebo také dividery jsou ideální, pokud se nechcete pořád otravovat s hledáním barev ve Vašich krabicích s kartami (a to nechcete :-). Stává se Vám, že hledáte jednu kartu do balíčku a za boha ji nemůžete najít? Udělejte si v kartách pořádek, setřiďte je a dokupte si velkou zásobu dividerů. Pak se Vám to již nebude stávat (nebo alespoň méně často :-). Ohledně main decku a sideboardu, tak je divider samozřejmost, ale u mnoha krabiček je to už by default, např. k tam už je součástí Magicových obrázkových krabiček.
Pokud jste správný magicář a máte hromady větších krabic, tak dividery zkrátka a dobře potřebujete. Mnozí známí výrobci obalů, krabiček, alb a dalšího Magicového příslušenství vám je přinášejí ve všech možných provedení od obrázků celestiálních landů z Therosu (UltraPro), přes Blackfire kdy v jedno balení dividerů obsahuje 5 různých barev až po oddělovače Ultimate Guard, které jsou dostupné ve všech představitelných barvách.
Podložka pod karty, či playmat je podstatnou součástí arzenálu správného hráče Magicu a to hned ze dvou důvodů. Prvním a nejdůležitějším je ochrana vašich karet a obalů. Ne všude, kde se zrovna chystáte hrát Magic s kamarády, máte jistotu čisté hrací plochy. A tady přichází na řadu playmat, který vám zajistí, že si třeba v hospodě karty neumažete zbytky oběda toho, kdo tam seděl před vámi. Druhým důvodem je potom fakt, že většina podložek na Magic na sobě nese obrázky oblíbených Planeswalkerů, postav a tvorů – jsou tedy skvělým způsobem promítnout vaši vlastní osobnost do vašeho herního prostředí a vyniknout tak z davu. Třetím, ale nezanedbatelným důvodem je to, že některé povrchy prostě s Magic kartami, respektive Magic obaly příliš nefungují. Např. hrubé dřevo, či pokud jsou na stole mezi dřevy díry, tak se Vám bude s kartami nešikovně zacházet. Podložka pak přijde skutečně vhod.
Na Veselém drakovi máte na výběr z celkem slušné škály podložek od oblíbených výrobců:
Pokud máte rádi extravagantnější tématiku, jsou pro vás ideální podložky od Dragonshield ať už s velikonočními nebo valentýnskými dráčky nebo třeba s Whistlerovou Matkou.
K dostání jsou také střídmé jednobarevné podložky od Blackfire.
Pokud jste si ale dosud nevybrali, pak mezi podložkami od UltraPro jistě najdete svého favorita, jelikož mají celou škálu různých obrázků napříč Magicem, včetně Planeswalkerů, ale i různých hrdinů a monster napříč Magicem.
K přepravě těchto podložek jsou pak vhodné například tyto tuby od Ultimate Guard nebo plátěný sáček od Blackfire, který pojme hned dvě podložky.
Pokud si na svých podložkách zakládáte, pak ještě o třídu vyšší kvality je pak tato Flip´ n´Tray krabička na Magic podložky od Ultimate Guard.
Jestli se vám nechce nosit podložku, balíčky, kostky a coutnery na Magic zvlášť, pak je skvělou volbou pořídit si například Superhive od Ultimate Guard, který pojme hned několik krabiček s balíčky, jednu podložku a navíc má i úschovný prostor vyhrazený speciálně pro countery a kostky.
No a na závěr, pokud si nevíte rady, kam všechny ty krabičky, kostky a žetony pobrat, není lepší volby, než si na to pořídit přímo specializovaný batoh na Magic. Díky logu Planeswalkera bude snadno už z dálky poznat, že jste pyšným hráčem Magic the Gathering a třeba se tak dozvíte kolik lidí ve vašem okolí ve skutečnosti tuto legendární hru hraje.
Stále nejste rozhodnuti, co potřebujete? Podívejte se přímo do obchodu zde.
Potřebujete poradit? Zeptejte se v komentářích pod článkem!
Za CMUS.cz, Erich a Luboš.
Kostku bych na počítání životů nedoporučil, zato ten elektronický tablet velmi... :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentáře