Kvíz- Reid Duke?
0 hlasů
Může být Oko zakázán ještě na nějakém formátu? Dáme Lurrusovi druhou šanci? A jaká je první zakázaná karta z Kaldheimu? To všechno se dočtete v těchto Výhledech. A také se dozvíte informace rovnou o třech nových sadách!
Foto: Wizards of the Coast, Channel Fireball, MTGMelee, twitter.com
CFBPro Showdown
F2K United Valentine Invitational
SCG Tour Online
Japanese Nationals
Magic Online Modern Champs
Magic Aréna Open
SCG Tour Online podruhé
Aktualizace Banned a Restricted listu
NRG Series
Secret Lair: Smitten Superdrop a Black Is Magic
League Weekend
Qualifier Weekend
Time Spiral Remastered
Strixhaven: School of Mages
Universes Beyond
Challenger Decky
Nadcházející produkty
Nadcházející turnaje
Nové logo Wizards of the Coast
Komba Franka Karstena
25 let od prvního Pro Touru
Kvíz
V sobotu 13. února se uskutečnil další Showdown pro předplatitele stránek CFBPro. K Magic Aréně zasedlo 194 účastníků, hrál se Standard a „metagame“ opanovalo Sultai Ultimatum…
Protože se hrála přímá eliminace, znali jsme Top 8 již po pěti kolech. V ní se umístili hráči s následujícími balíčky: 3x Mono-Red Aggro, 2x Dimir Rogues, 1x Mono-White Aggro, 1x Sultai Ultimatum a 1x Esper Doom Foretold.
Ve finále zvítězil Yong Claudio Ke (Esper Doom Foretold) nad Joshuou Lopezem (Mono-White Aggro). A protože tu již dlouho nebyla fotografie žádného vítěze, tak tady ho máte.
Porazil Yong „Juzáma“? Jak moc trpělivý je Martin Jůza, na to se můžete ostatně podívat sami ;-)
Veškeré informace o tomto turnaji naleznete již tradičně na stránkách MTGMelee.
Další CFBPro Showdown se odehraje v sobotu 13. března. Formátem bude Standard a ve finále budete moci vyzvat Reida Dukea.
V sobotu 13. února (s Top 8 14. února) se konal také turnaj pro pozvané streamery a nejrůznější důležité osobnosti ze světa Magicu. Celkem jej zúčastnilo 60 hráčů, formátem byl Standard na Magic Aréně a pohled do „metagame“ byl následující:
Po šesti kolech (odehraných Švýcarským párovacím systémem) vznikla následující pěkná Top 8:
Bloody – Sultai Ultimatum
Kristof Prinz – Sultai Ultimatum
Luis Salvatto – Mono-White Aggro
Kenji Egashira – Dimir Rogues
Eli Loveman – Gruul Adventures
Ondřej Stráský – Gruul Adventures
Matias Arvigo – Mono-Red Aggro
Seth Manfield – Sultai Control
Ondra Stráský nakonec vybojoval 5. – 6. místo (a 75 $ - ceny byly spíše symbolické :-)), celkovým vítězem se stal Luis Salvatto.
Martin Jůza (Dimir Rogues) a Tomáš Pokorný (Sultai Ultimatum) se umístili na 11., respektive 12. místě. Přejeme jim hodně štěstí do dalších turnajů!
Decklisty a průběh základní části tohoto speciálního turnaje můžete najít tady.
Na Valentýna se také uskutečnila další kvalifikace na Kaldheim Championship pořádaná společností Star City Games. Ze „satelitních“ turnajů se na ni kvalifikovalo celkem 347 hráčů a Sultai Ultimatum bylo opět na vrcholu Standardu…
Po devíti kolech vznikla Top 12 a po kole dalším Top 8 s následujícím složením: 3x Sultai Ultimatum, 3x Mono-White Aggro, 1x Temur Midrange a 1x Jeskai Cycling. Ve finále se střetli dva hráči s Mono-White Aggrem. Gabriel Silva porazil Abeho Corrigana 2-1 a kvalifikoval se tak na Kaldheim Championship.
Je Mono-White Aggro budoucnost? Decklisty si můžete projít tady.
V sobotu 13. února proběhlo jisté (neoficiální?) Mistrovství Japonska, kterého se zúčastnilo 26 hráčů? (Na podrobnosti se mě, prosím, neptejte, protože ty se v tomto případě neshání úplně snadno :-)) Jisté je, že se hrál Standard na Magic Aréně a opět nejvíce Sultai Ultimatum…
V top 8 se umístilo Sultai Ultimatum rovnou pětkrát, dalšími balíčky byly Izzet Tempo, Naya Adventures a Dimir Rogues.
Celkovým vítězem se stal Ryoichi Tamada (Sultai Ultimatum), když ve finále porazil Yoshihiko Ikawu (Izzet Tempo). Průběh turnaje si společně s decklisty můžete projít na stránkách MTGMelee.
14. února se také hrál velký turnaj na Magic Onlinu – Modern Champs. Zúčastnilo se jej 188 hráčů a Antonín Braniš vybojoval s UG Infectem 3. místo! K velkému úspěchu mu gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí do dalších turnajů. Decklisty Top 32 si můžete projít tady.
O víkendu 20. až 21. února jsme si mohli zahrát další Aréna Open. Vstupným byly pouze „goldy“/“gemy“, ale ceny byly více než pěkné – až 2 000 $ a pozvánky na březnový Qualifier Weekend. Formátem byl tentokrát Kaldheim Sealed Deck (!) a podle ohlasů to byl úspěch.
Takže co na to říkáte vy? Byli jste lepší než LSV, který vyhrál „pouze“ 1 000 $? :-)
V neděli 21. února se uskutečnila ještě další kvalifikace na Kaldheim Championship. Formátem byl Standard, k Magic Aréně usedlo 272 hráčů a „fieldu“ opět vládlo Sultai Ultimatum.
Nicméně v Top 8 byla situace poměrně jiná: 3x Mono-Red Aggro, 1x Sultai Ultimatum, 1x Selesnya Adventures, 1x Naya Adventures, 1x Jund Sacrifice a 1x Jeskai Cycling.
Zdá se, že Christoffer Larsen přesedlal z Magic Onlinu na Magic Arénu ;-) Ve finále totiž se svým Mono-Red Aggrem porazil Simona Kamerowa (Jeskai Cycling) a kvalifikoval se tak na Kaldheim Championship.
Veškeré informace o této kvalifikaci můžete najít tady. V současné době nemá Star City Games naplánované další turnaje.
Protože se Wizardi dlouhou dobu soustředili na vyvážení formátu Standard, zůstávaly další formáty poněkud opomíjeny. V pondělí 15. února tak nastalo „velké zemětřesení“ a někteří hovoří i o tom, že tohle byly největší „bany“ za posledních deset let…
Na digitálním formátu Historic byly zakázány karty Uro, Titan of Nature’s Wrath a Omnath, Locus of Creation.
Uro na Historicu vadil (a nejenom tam :-)) a vlastně stejně tak i Omnath. Ten byl z listiny „suspendovaných“ karet přesunut na listinu zakázaných karet, protože formát se zřejmě nezměnil natolik, že by bylo rozumné Omnatha pustit znovu do světa.
Na formátu Pioneer byly zakázány karty Balustrade Spy, Teferi, Time Raveler, Undercity Informer, Uro, Titan of Nature’s Wrath a Wilderness Reclamation.
Uro byl na formátu Pioneer dominantní silou, zákaz Teferiho má za účel snížit sílu balíčků „Niv to Light“. A protože by po těchto zákazech zůstala Wilderness Reclamation velmi problematickou, budeme se muset obejít i bez ní. A čím si zákaz vysloužily dvě karty z Gatecrashe? :-) Mohou za to modální oboustranné karty ze sady Zendikar Rising a balíček „Oops! All Spells“, se kterým je poměrně těžké interagovat a hra proti němu není celkově příliš zábavná.
Na formátu Modern byly zakázány karty Field of the Dead, Mystic Sanctuary, Simian Spirit Guide, Tibalt’s Trickery a Uro, Titan of Nature’s Wrath.
Field of the Dead (hraný například v balíčcích s Privemal Titány) vytváří opakovanou, neinteraktivní hru za poměrně nízkou „deckbuildingovou cenu“. Podobné to je i s Mystic Sanctuary, která je reálným Islandem (a lze ji tedy snadno „fetchovat“), a její interakcí s Cryptic Commandem.
Simian Spirit Guide je karta, která byla v hledáčku už poměrně dlouho. „Rychlá mana“ je prostě problém. Však v kolika nejrůznějších balíčcích se v průběhu času hrála?
Uro je silný i na Modern (i tam umí „midrange“ a kontrolním balíčkům poměrně zatápět), a aby se po všech těchto zákazech a změně pravidel (viz níže) náhodou nestal nejlepším balíčkem Violent Outburst + Tibalt’s Trickery + Emrakul, the Aeons Torn, byl Tibalt’s Trickery zakázán (vizte Frankova komba níže :-)).
Na formátu Legacy byly zakázány karty Arcum’s Astrolabe, Dreadhorde Arcanist a Oko, Thief of Crowns.
Zajímavým „pnutím“ na formátu Legacy je to, jaké hráč do balíčku zařadí země. Buďto základní (a není tak příliš náchylný na Wasteland a na Blood Moon), nebo všechny možné barevné jiné (a je tak náchylný na Wasteland a na Blood Moon). Arcum’s Astrolabe byl velmi jednoduchým řešením tohoto „dilematu“ a současně opět za příliš nízkou „deckbuildingovou cenu“. Proto (po formátu Modern) opustí i formát Legacy.
O kartě jako je Oko, Thief of Crowns bylo již napsáno mnohé. Na formát, jakým je Legacy, můžete k hernímu stolu přinést mnohé, ale neradujte se. Všechno bude změněno v jeleny… Od těchto dob si tak Oka budeme moci zahrát již pouze na formátu Vintage.
A když zakážete předchozí dvě karty, povstanou nejspíš balíčky s Delverem of Secrets, ve kterých je jeden „průjezd“ Dreadhorde Arcanistou obrovskou výhodou. Proto je Dreadhorde Arcanist zakázán.
Vzhledem k tomu, že za tři až čtyři many je možné na formátu Legacy dokázat mnohé, je Uro, Titan of Nature’s Wrath v jisté „normě“. Zatím…
Na formátu Vintage je povolena karta Lurrus of the Dream-Den.
Protože se pro Companiony změnila pravidla, je Lurrus již „za 6 man“ a je tedy možné mu dát znovu šanci. Kromě karet o „ante“, Conspiracy a dvou tzv. „dexterity“ karet, je tak na formátu Vintage zakázána už opět pouze jenom jedna karta. Víte jaká? ;-)
Změna pravidel pro schopnost Cascade je následující:
702.84a. Cascade is a triggered ability that functions only while the spell with cascade is on the stack. "Cascade" means "When you cast this spell, exile cards from the top of your library until you exile a nonland card whose converted mana cost is less than this spell's converted mana cost. You may cast that spell without paying its mana cost if its converted mana cost is less than this spell's converted mana cost. Then put all cards exiled this way that weren't cast on the bottom of your library in a random order."
Změna spočívá v tom, že schopností Cascade naleznete v knihovně levnější kouzlo a to můžete ihned (bez placení many) seslat, pokud to je stále levnější kouzlo. Interakce „Bloodbraid Elf -> Valki -> zahraji Tibalta“ tak tedy již nefunguje. Několik dalších příkladů:
Bloodbraid Elf -> Cosima, God of the Voyage – Můžete zahrát jak Cosimu, tak Omenkeel, protože obojí má „converted mana cost“ menší než čtyři.
Bloodbraid Elf -> Fae of Wishes – Můžete zahrát Fae of Wishes (je levnější než Bloodbraid Elf), ale ne Granted (stojí také čtyři many, takže není levnější).
Cascade -> „Split karta“ – Interakce zůstává nezměněna. Pokud jste totiž Cascadou „trefili“ split kartu, znamená to, že součet cen jednotlivých „dílčích“ karet byl levnější než cena karty s Cascadou. Proto je pak možné seslat kteroukoliv polovinu.
I když je změn mnoho, komunita je velmi vítá a já jsem opravdu moc zvědavý, jak se starší formáty „provzdušní“.
A „nový Modern“ jsme si rovnou mohli vyzkoušet minulou neděli. Společnost NRG Series uspořádala turnaj na Magic Onlinu. Zúčastnilo se jej 86 hráčů a „metagame“ byla (jak se na Modernu sluší) pěkně rozmanitá:
Nicméně jako Dredge? Možná by to ještě nějakých pár banů chtělo… :-)
Po sedmi kolech (párovaných Švýcarským způsobem) se v Top 8 umístilo osm různých balíčků: Boros Burn, 5C-Humani, Dredge, UW Control, Naya Midrange, Mardu Pyromancer, Mono-Green Tron a GW Heliod.
Ve finále zvítězil Sean Rider (Mono-Green Tron) nad Zar0sem (UW Control). Decklisty z „nového Modernu“ si můžete prostudovat tady.
Od 12. do 21. února jsme si mohli objednat celkem pět nových „sestav“ „valentýnské“ Secret Lair.
Jednotlivé sestavy byly následující:
Faerie, Faerie, Faerie Rad – Glen Elendra Archmage, Mistbind Clique, Spellstutter Sprite, Vendilion Clique
The Unfathomable Crushing Brutality of Basic Lands – Plains, Island, Swamp, Mountain, Forest
Valentine’s Day 2021 – Boros Charm, Gisela, Blade of Goldnight, Goblin Rabblemaster, Heliod, Sun-Crowned, Monastery Swiftspear, Goblin Token
Showcase: Kaldheim – Part 1 – Frost Titan, Primeval Titan, Uro, Titan of Nature’s Wrath
Showcase: Kaldheim – Part 2 – Grave Titan, Inferno Titan, Kroxa, Titan of Death’s Hunger
Jako ochutnávku jednotlivých ilustrátorských stylů vám nabízím následující karty. Všechny si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách.
„Sestavu“ Secret Lair: Black Is Magic si můžeme objednávat až do 31. března. Obsahuje následující karty: Shalai, Voice of Plenty, Ponder, Cultivate, Kaya, Ghost Assassin, Teferi, Hero of Dominaria, Sol Ring a Path to Ancestry.
Obrázky všech karet si můžete projít tady, jednotlivé příběhy, které se k nim váží, si můžete přečíst zde. Sestava je k dispozici ve foilové i nefoilové verzi. Výtěžek bude věnován organizaci Black Girls CODE.
O víkendu 27. až 28. února nás čeká již čtvrtý (ano, čas letí!) League Weekend. 24 hráčů Magic Pro League (MPL) a 46 hráčů Rivals League bude pokračovat ve formátu „každý s každým“ ve svých příslušných ligách. Všechny hráče čeká tento víkend 11 zápasů a Rivals League tak dokončí právě to celé svoje „kolo“, kdežto hráči MPL už dokončí „kolo“ druhé.
Formátem bude Standard na Magic Aréně a opravdu by mě zajímalo, jestli je nějaký „lék“ na Sultai Ultimatum či Temur Turns, nebo jestli jsme na Standardu opět „odsouzeni rampit“…
Živý přímý přenos bude probíhat v sobotu i v neděli od 17:00 našeho času na www.twitch.tv/magic a coverage si pro nás připravila pěkné zápasy. V sobotu budeme moci sledovat Jakuba Tótha, Ivana Flocha (proti LSVmu!) a Standu Cífku v rámci Rivals League, v neděli pak Ondru Stráského a Martina Jůzu v rámci Magic Pro League. Všichni jsou v ligových žebříčcích velmi vysoko, tak se určitě dívejte a fanděte!
V podrobné „Viewers Guide“ si můžete samozřejmě vše přečíst blíže.
Současně také proběhne další Qualifier Weekend na Kaldheim Championship. Pokud jste skončili v Top 1 200 Mythic Ranku na Constructed nebo Limited na Magic Aréně za měsíc leden, tak gratulujeme! Můžete se zúčastnit a již nyní byste měli v Magic Aréně vidět příslušný „odznak“.
Formátem bude (Best-of-Three) Standard. V sobotu vás 7 výher posune do druhého hracího dne, 6 výher do dalšího Qualifier Weekendu a 3 prohry vás vyřadí. V neděli vás 7 výher kvalifikuje na Kaldheim Championship, 6 výher přímo do druhého dne dalšího Qualifier Weekendu a 3 prohry vás vyřadí. Dalšími cenami jsou „gemy“.
Všem Čechům a Slovákům, kteří se zúčastní, přejeme hodně štěstí!
Další Qualifier Weekend proběhne o víkendu 13. až 14. března (což bude tedy už kvalifikace na Strixhaven Championship). Novou zprávou je změna formátu. Hrát se totiž bude Kaldheim Sealed Deck! Bude to tzv. „Phantom“ Sealed Deck, takže karty hráčům nezůstanou, ale i tak to je velmi zajímavá změna. Více informací o následujících Qualifier Weekendech naleznete tady.
Právě v těchto dnech probíhá „preview sezóna“ speciální sady Time Spiral Remastered, která vyjde („papírově“ a na Magic Onlinu) již 19. března. Karty budou zveřejňovat důležité osobnosti a společnosti ze světa Magicu do 4. března podle tohoto seznamu. Obrázková galerie se již začala zaplňovat tady, promo karty a karty z tzv. „bonus sheetu“ můžete najít tady.
Co nás čeká? Time Spiral Remastered přinese výběr karet ze sad Time Spiral, Planar Chaos a Future Sight. Všechny karty tedy budou reprinty, i když některé se dočkají nových obrázků…
Na druhou stranu: V každém boosteru bude jedna karta z tzv. „bonus sheetu“, což je kolekce přibližně sta karet, které nikdy neměly „starý“ (nyní můžeme říci „retro“) rámeček, nicméně teď právě s tímto rámečkem vyjdou.
Všechny karty bude možné hrát na Limited a na Constructed formátech zůstane jejich legalita nezměněna. (Tj. budou legální dále přesně právě tam, kde jsou legální nyní.)
Tato sada nebude mít žádné Collector Boostery ani Set Boostery, nicméně je tu jedno „Buy-a-Box“ promo :-)
Mladší ročníky tak dostanou příležitost zažít jeden z nejzajímavějších „bloků“ v Magicové historii, ty starší pak opráší svoje znalosti z Limited prostředí starého 15 let. Zbývá tak jediná otázka: Je toto nový Tarmogoyf? ;-)
Vítejte, studenti.
Již za pár týdnů začne vaše výuka v prestižní magické škole Strixhaven. Nejprve si budete muset vybrat kolej, do které vás zařadíme…
Lorehold – Historie – RW
Prismari – Umění – UR
Quandrix – Matematika – GU
Silverquill – Literatura – WB
Witherbloom – Biologie – BG
Několik prvních kouzel, která si u nás můžete osvojit, naleznete tady.
A jak jste si už všimli, také se lehce změní terminologie: Místo „converted mana cost“ už budeme říkat „mana value“ a „shuffle your library“ se zkrátí na „shuffle“. Ale nebojte, všechno bude vysvětleno ještě před startem semestru.
Také vám zpřístupníme Mystical Archive, což je…
Kolekce 63 non-creature spellů z Magicové historie.
V každém Draft Boosteru a Set Boosteru bude jedna karta, v Collector Boosterech minimálně tři!
Tyto karty nebudou součástí Standardu, budou součástí těch formátů, kde již právě teď jsou, nicméně na Limited se budou moci hrát!
Budou i v boosterech na Magic Aréně, nicméně některé na formát Historic zařazené budou, jiné nebudou.
A určitě se podívejte sem, protože studenti z Japonska nám nachystali překvapení ;-)
Takže se připravte. Do školy nastupujete již v dubnu!
A aby těch novinek nebylo málo, Wizardi si pro nás připravili „crossovery“ s dalšími světy a hrami podobně jako tomu bylo u The Walking Dead.
V roce 2022 tak budeme moci v Magicu potkat i leccos z Warhammeru 40,000 a The Lord of the Rings (Gandalfa?). Jak to bude fungovat?
Karty nevyjdou „exkluzivně“ v rámci Secret Lair (jako tomu bylo u The Walking Dead), ale vyjdou jako samostatné „sady“. (Například pro Warhammer 40,000 vyjdou i Commander balíčky.)
Karty se nezařadí na formáty, jako je například Standard. Bude je možné hrát na tzv. „eternal“ formátech, tj. Vintage, Legacy a Commander.
Některé karty budou mít „svoje jméno“ (jako mají ty z The Walking Dead), jiné budou mít i Magicové jméno (jako mají ty z Godzilla Monster Series). Tento „treatment“ se možná do budoucna bude střídat – bude záležet na odezvě.
Karty budou mít různé rámečky, dostanou také nový holo-foilový symbol.
Dále je zapotřebí něco říci k sadě Adventures in the Forgotten Realms, která vyjde letos v červenci (a je tak nějak jako „na pomezí“.) Tato sada nebude součástí Universes Beyond, proto pro ni výše řečené vlastně neplatí. Forgotten Realms se tak stane součástí Standardu, vyjde na Magic Aréně, atd. Forgotten Realms ovšem nebude „kanonickým“ světem pro Magicový multivesmír. Tedy… Alespoň prozatím…
Oficiální oznámení naleznete tady. Co na to říkáte?
26. března vyjdou nové Challenger Decky. Budou to čtyři balíčky plně připravené (60 karet + 15 karetní sideboard) na formát Standard. Můžeme si tak přímo koupit:
Azorius Control
Dimir Rogues
Mono-Red Aggro
Mono-Green Stompy
Osobně si myslím, že karty obsahují velice zajímavé (Shark Typhoon, Embercleave, Stonecoil Serpenti, 2x Turntimber Symbiosis, Rogueové jsou takřka kompletní…). Podívejte se na decklisty a posuďte sami!
Time Spiral Remastered – 19. března – speciální sada sestavená z karet Time Spiral bloku
Challenger Decky – 26. března – balíčky vytvořené pro formát Standard
V březnu vyjdou rovnou dva zajímavé Magicové produkty, takže sledujte Veselého Draka, protože objednávkami z něj podpoříte chod CMUSu.
Nadcházející turnaje:
League Weekend – 27. až 28. února – Standard na Magic Aréně
Qualifier Weekend – 27. až 28. února – Standard na Magic Aréně
Hráči Magic Pro League, Rivals League (a vlastně i Challengeři :-)) zasednou tento víkend ke svým strojům. Takže určitě se bude na co dívat!
Co na to říci? Stará dobrá padající hvězda mi bude chybět…
Frank Karsten má pro nás dvanáct „nekonečných“, vítězných komb, které zpřístupnily nové karty z Kaldheimu. I když to nejlepší kombo si na Modernu už nezahrajeme…
18. února před 25 lety se konal historicky první Pro Tour – Pro Tour New York City. Formátem byl „Type Five“ (z každé doposud vydané Magicové sady se muselo hrát alespoň pět karet :-)). Ve finále se střetl finalista Mistrovství světa z roku 1994 Bertrand Lestrée s neznámým Michaelem Locontem. Po třech hrách se Michael Loconto stal prvním Magicovým Pro Tour Championem!
Psaly se tehdy decklisty? Jistěže psaly! Takhle vypadaly pěkně vysázené…
… a takhle vypadaly psané pěkně „v ruce“… :-)
Jó, to byly časy…
Z prvního Pro Touru je pořízená také následující fotografie. Poznáte, o jakého hráče se jedná?
Omlouvám se vám za zpoždění, ale tyhle Výhledy stály opravdu za to! :-) Mějte se pěkně, fanděte našim hráčům na League Weekendu a sami ukořistěte nějaký ten „spot“ na Qualifier Weekendu! ;-)
Pepa / Josef Janák / Chainer
leeland
27.02.2021 14:14
Kvíz- Reid Duke?
0 hlasů
Jaires
28.02.2021 00:32
Pokud si tam Reid neodskočil rovnou z kolébky, tak bych tipoval spíš Kiblera :)
0 hlasů
Chainer
02.03.2021 12:58
Reid Duke hraje Magic od svých pěti let, takže zrovna u něj bych byl opatrný... ;-)
0 hlasů
Jaires
03.03.2021 09:29
Tak já chápu, že Reid je machr od narození :) Ale i vzhledem k tomu jak pozdě se stal volitelný do HoF mám pocit, že s PT začal celkem pozdě :)
0 hlasů
P0dbi
27.02.2021 21:12
Díky za obsáhlý článek! Říkal jsem si, zda bude tento týden chybět. ☺️
Čekání se vyplatilo. 👍
0 hlasů
Chainer
11.03.2021 18:20
ŘEŠENÍ KVÍZU: Máte pravdu, Leelande a Jairesi. Na obrázku je "Dragonmaster Himself" Brian Kibler :-)
0 hlasů
Caranthir
23.03.2021 09:25
Jen s dovolením malá oprava - W40K crossover podle informací bude čistě Commander produkt, nikoli sada + commandery. LotR bude standardní set.
0 hlasů
Chainer
23.03.2021 14:25
Ano, máš pravdu. Ale povšmini si, že jsem nenapsal sady, ale "sady" ;-)
Chyba je na mojí straně v nedostatečně dobrém (neobratném) překladu a "mojí" terminologii. Magicové sady nazývám jako "sady", kartám ze Secret Lair říkám "sestavy" a tomuhle jsem prostě nedokázal najít dobré pojmenování... (Mohl jsem říct prostě "produkt", což je ale zase takové příliš obecné...)
Takže díky za upřesnění. "Good catch!" ;-)
1 hlas
Caranthir
23.03.2021 20:38
Rádo se stalo ;)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
6.12. Eternal Weekend Praha, Praha Více formátů |
|
14.12. Memoriál Davida Gilla, Praha Legacy |
|
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|