Vážně ani zmínka o premodern turnaji na Eternalu v Praze?
Vzhledem k výsledkům Čechů i k počtu hráčů je to docela špaténka to opomenout, ne?
1 hlas
Poslední Výhledy letošního roku přináší Eternal Weekend v Praze, největší změny na formátu Modern od jeho vzniku a také Aetherdrift! :-)
Foto: Wizards of the Coast, JK Entertainment, MTGGoldfish, MTGMelee, Nerd Rage Gaming, MtgForFun, Star City Games, Facebook, Twitch, X
6. až 8. prosince hostila Praha evropský Eternal Weekend. Letos jsem tam nemohl být, takže žádnou fotoreportáž pro vás bohužel nemám. Nicméně kdo z vás jste tam byl, rádi nějakou uvítáme! :-) Pokud z celé akce máte nějaké fotografie, tak budeme rádi, když nějaký (třeba i velmi krátký) report sestavíte a pošlete. Odměna vás nemine! ;-)
Na místě se uskutečnilo mnoho turnajů v mnoha formátech. Začneme od těch nejstarších a půjdeme pěkně směrem k těm novějším…
Vintage Championship přilákal 155 hráčů, což je o 30 více než loni. Nejhranějším balíčkem byl Esper Lurrus Control (28 hráčů). Průběh celého turnaje můžete najít na MTGMelee, ale všechny podrobnosti opět krásně popisuje stránka na MTGGoldfishi.
Na 8. místě se umístil známý hráč Stefan Schütz (Doomsday), na 7. místě Mistr světa Javier Dominguez (Dimir Lurrus), na 4. místě Brian Coval (Esper Lurrus). Celkovým vítězem se však stal Samuel Mistygatz s Dredgem!
Na 21. místě se umístil někdo s „nicknamem“ Svaca, tak snad to je ten „Sváča“, jaký si myslím, že to je ;-) (Tomáš Már)
Legacy Championship hrálo velmi úctyhodných 831 hráčů! (To je o rovnou stovku víc než loni.) V „metagame“ měl velký náskok Dimir Reanimator (103 hráčů), přičemž podrobné analýzy můžete opět najít tady a průběh turnaje tady.
Po 11 kolech se v neděli pokračovalo Top 8. V ní na celkovém 7. místě skončil Brian Coval (Stiflenaught), takže za dvě Top 8 v jednom víkendu mu upřímně gratulujeme. Celkovým vítězem se stal L4rss0n (Cephalid Breakfast, takže prostě Nadu… :-)).
Nejlepším českým výsledkem bylo 28. místo Filipa Šandy (Dimir Tempo) a 62. místo Marka Tichého (Dimir Reanimator). Oběma k těmto úspěchům gratulujeme!
(A mimochodem Andrea Mengucci si nakonec ten Cradle Control nevzal... Hrál Dimir Reanimator s výsledkem 8-2-1 a 32. místem…)
Modern si přišlo zahrát 303 hráčů (to je o 7 více než loni). Celkem se hrálo 9 kol a Top 8. „Metagame“ nemá cenu zase tak podrobně zkoumat, protože celý formát se radikálně změnil, ale o tom ještě níže…
Vítězem tohoto turnaje se stal Timo Betram (Boros Energy).
Zde se v Top 8 umístili dokonce dva naši hráči: Nolaac Vivnil (Mardu Energy) a Tomáš Důbrava (Mardu Energy). Škoda, že byli oba vyřazeni ve čtvrtfinále, ale protože tento turnaj byl současně Destination Qualifier, oba se kvalifikovali na Regional Championship do Boloni, k čemuž jim velmi gratulujeme a přejeme jim tam hodně štěstí! :-)
Zápas o Top 8 bohužel prohrál (s pozdějším celkovým vítězem) Tomáš Hanousek (Eldrazi Tron). I tak ale k 11. místu gratulujeme. Na solidním 19. místě se také umístil Dominik Mašík (Dimir Frogulus). Výsledky z celého turnaje můžete najít opět na stránkách MTGMelee.
Do turnaje ve formátu Pioneer se zapojilo pouze 65 hráčů. (Což je o 18 méně než loni.) Celkem se hrálo 7 kol s Top 8, do které postoupili Ondřej Mikeš a Filip Quant, přičemž Filip celý turnaj vyhrál!
Oběma hráčům gratulujeme (Filipovi dvojnásob), ale že by se na tomto turnaji udělovaly pozvánky na Regional Championship, mi není známo. Stejně tak z tohoto turnaje nejsou žádné decklisty, ale jeho průběh můžete najít tady.
Z formátů Legacy a Vintage jsme také mohli sledovat komentovanou online coverage. Záznam z prvního hracího dne naleznete tady, ze druhého pak zde.
A to by bylo pro letošní pražský Eternal Weekend vše. Doufáme, že zase za rok! ;-)
14. až 15. prosince se prostřednictvím Magic Arény odehrál již sedmý Arena Championship. Zúčastnilo se ho 48 hráčů, kteří pochopitelně hráli ze svých domovů. Formátem byl Standard a taková byla „metagame“:
Poturnajový rozbor od Franka Karstena (nejen z Arena Championshipu) můžete najít tady. Protože se blíží Magic Spotlight Series Atlanta (a další „runda“ Regional Championship Qualifierů právě ve formátu Standard), tak se na to určitě podívejte. Jisté je, že Dimir Midrange začíná získávat nebezpečný náskok.
První den se uskutečnilo 6 kol, přičemž prvních osm hráčů postoupilo rovnou do Top 16. Hráči na 9. až 24. místě pak o Top 16 museli hrát v neděli ještě jedno vyřazovací kolo. Když si ukážeme tradiční „Top 8 Bracket“, tak z ní už pěkně uvidíte, jak se turnaj dohrál…
We have a winner!
— PlayMTG (@PlayMTG) December 16, 2024
Keisuke Sato defeated Mikko Airaksinen in three close games of Standard to earn the trophy and title at #ArenaChampionship7, along with some personal redemption after losing in the finals of a previous Arena Championship.
Congrats, @nano3151! pic.twitter.com/IqRxbJ8GXb
Vítězem sedmého Arena Championshipu se stal Keisuke Sato s Gruul Aggrem!
Keisuke vyhrál velmi pěkných 30 000 $, Mikko také velmi štědrých 20 000 $. Na příští Mistrovství světa v Magicu se kvalifikovali oba tito finalisté, na Pro Tour Aetherdrift pak celá Top 16.
Na turnaji jsme měli také jednoho našeho zástupce. Jakub Pardubský ale s Dimir Midrangem uhrál „pouze“ 2-4 a obsadil tak 36. místo. Vyhrál 1 000 $, ale i tak děkujeme za účast a k této výhře gratulujeme.
Podrobný průběh turnaje můžete najít opět na MTGMelee a také na oficiálních stránkách Arena Championshipu. Z celého turnaje samozřejmě také po oba dva hrací dny běžela online coverage. Na její záznam se můžete podívat zde.
Arena Championship 8 se uskuteční až příští rok, nicméně zajímavostí je, že z posledního Qualifier Weekendu se na něj „nějakým omylem“ kvalifikoval Paul Cheon. (Proč omylem? Protože formátem Qualifer Weekendu byl Standard a Paul se převážně soustředí na Limited.) A úplně stejným „omylem“ se na něj kvalifikoval i Petr Brožek :-)
Petrovi velmi gratulujeme a na Arena Championshipu mu přejeme hodně štěstí. Svoji cestu popsal ve svém videu na svém kanálu Cesta hráče, tak se rozhodně podívejte :-)
Na víkend 14. až 15. prosince se do „NRG HQ“ v Buffalo Grove sjelo 24 nejlepších hráčů turnajové série NRG Series za letošní rok.
Ve velkém finále se kombinovaly rovnou tři formáty – Standard, Pioneer, Modern – ale decklisty nejsou úplně dobře k nalezení. Proto rovnou přejdeme k samotnému závěru. Vítězem NRG Series pro rok 2024 se stal Theodore Jung (Gruul Prowess, Jund Sacrifice, Mardu Energy) a celý jeho turnajový report si můžete přečíst tady. Gratulujeme!
V neděli 24. listopadu se uskutečnilo finále série Turnaj Vítězů. O podobě celého závěrečného turnaje (včetně cen), jsme vás informovali minule a nyní můžeme říci, že všechno proběhlo přesně podle plánu! :-) Osm kvalifikovaných vítězů si to v herně ve Žďáru nad Sázavou rozdalo ve formátu Modern. Nejprve v určitém „švýcarském pavoukovi“ :-) na 3 kola…
… potom v samotné závěrečné Top 4…
Vítězem celé letošní série se stal Tomáš Hanousek s Eldrazi Tronem. Velice mu gratulujeme a rozhovor s ním přikládáme :-)
Rozhovory s dalšími hráči a záznamy her jsou k dispozici na Facebooku, ale patrně budou také k dispozici na hlavních stránkách celé série včetně všech decklistů a fotografií.
Herna ve Žďáru nad Sázavou (MtgForFun) společně s dalšími sponzory (Černý Rytíř, Tolarie) dokázaly vytvořit velmi pěknou turnajovou sérii, která může být pro další herny inspirací. Hráči jsou spokojení, organizátoři jsou spokojení, takže gratulujeme a pevně věříme, že v příštím roce se bude pokračovat! :-)
V úterý 10. prosince jsme na Magic Aréně přivítali novou, ryze digitální sadu Pioneer Masters. Ta na Magic Arénu přinesla přibližně 400 reprintů, které obohatily formát Explorer takovým způsobem, že se téměř zcela stal legitimním „papírovým“ formátem Pioneer.
Celou obrázkovou galerii si můžete prohlédnout tady. O Pioneer Masters jsme psali už také minule. Řekli jsme si, že sada bude k dispozici také na Limited (Sealed Decky a Drafty) na Magic Aréně, a to se třemi různými „bonus sheety“:
To se bude týkat i Arena Openu, který se bude konat 11. až 12. ledna. Ten se uskuteční s „bonus sheetem“ Devotion. Naproti tomu Midweek Magic Phantom Sealed Deck naplánovaný na 7. až 9. ledna bude sestaven ze dvou boosterů z každého z „bonus sheetů“.
V článku Collecting Pioneer Masters se pak dozvíte, jak přesně tuto sadu sbírat (respektive, co přesně obsahují 15karetní boostery určené na Limited a co obsahují 8karetní boostery, které si můžete zakoupit či vyhrát). Další zajímavé oznámení je okolo „downshiftu in rarity“ některých karet.
Třeba takový Hero of Iroas začal v sadě Born of the Gods jako „rare“, v Ultimate Masters vyšel jako „uncommon“ a nyní v Pioneer Masters vychází jako „common“ :-)
Oznámení se tedy týká toho, jestli bude povolený na formátu Pauper:
Rarita karet na Magic Aréně se týká pouze Magic Arény. Takže „běžné karty“ („commony“) ze sady Pioneer Masters budou legální na formátu Pauper na Magic Aréně, ale ne v „papírovém“ Magicu a ne na formátu Pauper na Magic Onlinu.
Na jednu stranu to je logické, na stranu druhou to opět vytváří jisté odlišnosti. Každopádně on ten formát Pauper na Magic Aréně je od toho „papírového“ stejně odlišný velmi, takže budiž. Já se zatím jdu podívat, jak že se to draftuje s těmi planeswalkery… ;-)
V pondělí 16. prosince přišlo oznámení o velkých úpravách Banned a Restricted listu.
Na formátu Pioneer byla zakázána karta Jegantha, the Wellspring.
I když probělá „runda“ Regional Championshipů byla úspěšná, usoudili Wizardi, že Jegantha byla v mnoha balíčcích hrána jako Companion až příliš „snadno“, zatímco v jiných redukovala deckbuilding až příliš. (Lidé raději hráli ji, než aby hráli karty s opakovanými mana symboly, třeba Lilianu of the Veil…) Ve snaze zvýšit diverzitu formátu tak byla Jegantha zakázána.
Na formátu Modern byly zakázány karty The One Ring, Amped Raptor a Jegantha, the Wellspring.
Je to skutečně tak, že Jeden Prsten se stal pro formát Modern až příliš silným. Jednak šlo už delší dobu o nejhranější kartu na Modernu, druhak se tím tak trochu míří i na nejhranější balíček na formátu, a sice Boros Energii. Z ní se navíc ještě zakázal Amped Raptor. I když v hledáčku byly i karty jako Guide of Souls; Ajani, Nacatl Pariah a Phlage, Titan of Fire’s Fury, zákaz obdržel právě Amped Raptor. Prý také proto, že se nehrál nikde jinde, tak je tento zákaz „dobře nacílovaný“. (I když já si Raptora pamatuji například i v Gruul Prowess balíčcích…)
Zákaz Jeganthy má prakticky stejné zdůvodnění jako na Pioneeru. Hrálo ji až 40 % balíčků na Modernu a redukovalo to další zajímavé karetní možnosti („card choices“).
Na formátu Modern byly povoleny karty Mox Opal, Green Sun’s Zenith, Faithless Looting a Splinter Twin.
V době jejich zákazu byly toto všechno silné karty, nicméně Wizardi věří, že současný Modern už svým „power levelem“ tak pokročil, že tyto karty už zase docela dobře „absorbuje“. (Plus navíc je na Modernu už i mnoho 0-manové interakce ve formě Solitude, Force of Negation, Force of Vigor, Flare of Denial, …) No… Hodně štěstí… :-)
Na formátu Legacy byly zakázány karty Psychic Frog a Vexing Bauble.
Po sérii Eternal Weekendů se na formátu Legacy objevil další jasný vzorec. Respektive, i po minulém zákazu Griefa si Dimir Reanimator svoji dominanci udržel a všechno sklouzávalo k modrým a černým barvám tak nějak snadněji… Pro zvýšení barevné diverzity se tak zakazuje Psychic Frog.
Protože jedním z pilířů formátu Legacy jsou „mana free counterspelly“ a Vexing Bauble jde proti tomu až příliš snadno, přímočaře a v případě (ne)potřeby se dá prolíznout (je tudíž i velmi snadno „maindeckovatelná“), stala se na tomto formátu poněkud nežádoucí a vrátíme se s ní do stavu před jejím vydáním v Modern Horizons 3…
Na formátech Vintage a Standard nenastaly žádné změny.
Na „digitálních“ formátech Alchemy, Historic, Timeless a Brawl nenastaly žádné změny.
Na „digitálním“ formátu Explorer (který prakticky sleduje formát Pioneer) byla zakázána karta Jegantha, the Wellspring.
Tak co na to všechno říkáte?
Já osobně jsem z toho poněkud rozpačitý.
Co se týče zákazů, tak vydávat stále silnější a silnější karty (The One Ring, Fury, Grief, Jeweled Lotus pro formát Commander…), nechat nás je sbírat a pak je nakonec zakázat, je… Opravdu „úžasná“ strategie…
A co se týče těch „unbanů“, tak já nevím… Já už jsem ve světě s těmito kartami žil, byl a hrál a úplně nevím, jestli tam chci být znovu. Inu, snad Wizardi vědí, co dělají…
Na stránkách Channel Fireballu si můžete přečíst názor Reida Dukea, který je také poněkud rozpačitý. Jako kéž by byl už nějakým „supersadám“, „superkartám“ a „superbanům“ konec…
Wizardi nám k Vánocům nadělili ještě pohled na dvě sady následující. V novém roce začneme sadou plnou reprintů, díky které můžeme opět navštívit svět „gotického“ hororu – Innistrad Remastered. Ta vyjde 24. ledna 2025, nicméně WPN Premium herny budou pořádat prerelease už 17. až 23. ledna.
Podobně jako u předchozích „remasterovaných“ sad, i tato slibuje „to nejlepší“ z nejrůznějších sad Innistradu (který jsme už ostatně navštívili mnohokrát) plus další karty, které se Innistradu nějak týkají. Poprvé se tak ukáže karta s typem battle i mimo sadu March of the Machine… ;-)
Card Image Gallery se už založila, ale plnit se bude až po Vánocích. I tak ale můžete nakouknout :-)
Collecting Innistrad Remastered je opět rozsáhlým článkem, rozebírajícím tuto sadu dopodrobna. Wizardi si na nás opět přichystali nejrůznější karetní „treatmenty“, které opět spíše pouze vypíšeme:
Tato sada je první, která představí tzv. „Headliner“ kartu. Zde jím je Edgar Markov a to prostě v mnoha nejrůznějších verzích. Ta jeho „nejcennější“ je serializovaná (do čísla 500), double-rainbow foliovaná a můžete ji otevřít pouze v Collector Boosterech.
„Showcase Equinox Treatment“ známe ze sady Innistrad: Midnight Hunt, „Showcase Fang Treatment“ pak zase ze svatby upírů v Innistrad: Crimson Vow. „Movie Poster Cards“ vypadají prostě jako plakáty…
Další novinkou jsou ani ne tak oboustranné karty, ale spíše oboustranné karty s „retrorámečkem“… :-)
V něm se samozřejmě také představí ty největší „hitovky“ ;-)
Kde je možné, co všechno najít, ukazuje následující tabulka:
Z ní se také dozvídáme něco o produktech. Pro Innistrad Remastered se chystají pouze Play Boostery a Collector Boostery. Ty už máme pro vás v našem spřáteleném e-shopu Veselý Drak nachystané k předobjednávce ;-)
Mechaniky sady stručně připomínají mnoho mechanik, na které můžete v této sadě narazit: transformovací oboustranné karty, disturb, meld, emerge, madness, escalate, flashback, investigate, „clue“ tokeny, „blood“ tokeny, undying, miracle, soulbond a asi je v této sadě také i nějaká ta výše zmíněná bitva… :-)
Pokud k sadě Innistrad Remastered vyjdou ještě nějaké další zajímavé informace, tak se k ní začátkem roku ještě vrátíme.
První sadou, která se v roce 2025 zařadí na formát Standard je Aetherdrift! Tato vysoko-oktanová sada slibuje závod napříč třemi světy, na který nikdy nezapomenete! :-)
Důležité datumy jsou následující:
A než popojedeme trochu dál, začneme trochu netradičně „flavorem“…
Ghirapur Grand Prix se díky propojovacím „Omenpaths“ jede současně na třech světech: Avishkar…
… Amonkhet…
… a Muraganda.
(I když kdo a jak postavil silnice na primitivní Muragandě, to je docela příběh! ;-))
Nicméně Avishkar, Avishkar, … Co je to vlastně ten Avishkar?
Inu, po phyrexiánské invazi proběhla na světě Kaladesh revoluce („Indigo Revolution“), která svrhla tamější Konzulát a svět Kaladesh se přejmenoval na Avishkar.
Takové je tedy „příběhové zdůvodnění“. „Zdůvodnění z našeho světa“ si můžete přečíst tady. Jde o to, že předpona „Kala-“ sice referovala na slova jako „zítřek“ či „umění“ (a „-desh“ pak zase na „domov“ nebo „země“), nicméně v hindském jazyce je „kala“ (asi trochu s jinou výslovností) také používáno za „černý“ a to v poměrně nepěkných konotacích… Wizardi se tedy rozhodli svět Kaladesh přejmenovat na Avishkar podle slova „aavishkar“, které znamená „vynález“ („invention“).
Každopádně směrem zpět se nic měnit nebude, protože to „příběhové zdůvodnění“ je vlastně se vším (nejenom naším, ale i tím fiktivním) společenským děním vlastně v souladu. Ve skutečnosti i nyní stále může vyjít karta, která bude referovat Kaladesh. Pokud to tak bude, tak ale bude referovat dobu a poměry před Indigovou revolucí…
Nyní zpět k hlavnímu závodu. Ten se koná nikoli už ilegálně a pokoutně, ale naprosto veřejně. Hlavní cenou do něj je artefakt ze sbírek Konzulátu – Aetherspark. Ten prý obsahuje (a umožňuje) ovládat planeswalkerovskou „jiskru“, kterou se snaží Chandra Nalaar vyhrát pro svoji přítelkyni Nissu, která o ni přišla…
Vítěz ale může být jenom jeden a ve skutečnosti je tu deset dalších (dvojbarevných) frakcí, které se do závodu čistými či nečistými technikami zapojí. Se všemi se můžete seznámit v první části Planeswalker’s Guide to Aetherdrift.
Druhá část Planeswalker’s Guide to Aetherdrift nás pak provází všemi třemi světy, kterými to profrčíme! Situaci na Kaladeshi/Avishkaru jsme už přiblížili a svět Amonkhet si také prošel mnohým (The God-Pharaoh, The War of the Spark, The Phyrexian Invasion). Dozvíte se tak o tom, jak se změnilo hlavní město Naktamun, že se krajina z těch všech katastrof vzpamatovává a léčí (řeka Luxa se vyčistila), a také že z tehdejších bohů přežili pouze The Scarab God, The Locust God a Hazoret. Na druhou stranu se objevili ale bohové noví.
Sab-Sunen…
… a Ketramose.
Muraganda byla na několika Magicových kartách již dříve představena jako primitivní svět civilizačně řekněme na úrovni pravěku. V tomto ohledu se příliš nezměnilo, ale my se dozvídáme, že i tam existuje nějaká společnost dinosaurů/sauridů (The Saurid Autocracy), druidů z džungle (The Fang Druids) a pěti lidských klanů (Telu-Set), které už nějaké ty trochu pokročilejší společnosti tvoří. Zajímavé také je, že pro Muragandu jsou typičtí nejenom dinosauři, ale také jisté zvláštní oozy…
Více si už přečtěte sami, protože ono toho je opravdu hodně. Koneckonců navštívíme světy rovnou tři!
Card Image Gallery je prozatím více méně prázdná, my se tak přesuneme rovnou k článku Collecting Aetherdrift, který se bude také doplňovat o nejrůznější karetní „treatmenty“. Jistý je tak zatím pouze seznam produktů. K Aetherdriftu vyjdou:
Novinkou je, že Booster Boxy Play Boosterů budou nyní obsahovat už jenom 30 Play Boosterů!
Dva nové Commander balíčky budou tyto:
A „Finish Line Bundle“ bude samozřejmě zase něco speciálního…
Více informací o Aetherdriftu přineseme v lednu, ale už teď můžete žhavit stroje! ;-)
Až do 30. prosince nám Magic Aréna nabídne speciální „vánoční bundle“, ve které nebudou chybět „digitální obaly“ se sněžnými zeměmi a také i nějaký ten sněhuláček :-)
27. až 30. prosince také na Magic Aréně proběhne další Arena Direct. Tentokrát s boostery Bloomburrow o boostery Bloomburrow :-)
První velký turnaj nového roku se uskuteční hned 3. až 5. ledna v americké Atlantě. Navíc nepůjde pouze o „klasický“ SCG Con, ale bude to první turnaj nové oficiální oznámené série Magic Spotlight Series!
Tu jsme představili už ve Středečních výhledech 16/2024, ale ještě jednou: Magic Spotlight Series jsou celovíkendové akce s hlavním turnajem, mnoha vedlejšími turnaji a spoustou další zábavy okolo. Hlavní turnaj nijak nekoliduje ani nespolupracuje s Regional Championship Qualifiery ani s Regional Championshipy, nicméně prvních 8 hráčů se kvalifikuje na Pro Tour. Jde o otevřený turnaj, při kterém se celkem rozdá 50 000 $ na ceny, mnoho speciálních promokaret a vítěz pak k tomu všemu ještě navíc obdrží „Standard for a year!“, tj. „case“ od každé sady, která vyjde na Standard v roce 2025.
Hlavní turnaj v Atlantě se totiž uskuteční právě ve formátu Standard, a to bez jakýchkoliv „byeů“. První hrací den se odehraje 9 kol (s „cutem na 6-3, totiž na 18 bodů), druhý den se naváže dalšími 6 koly a Top 8. Z celé akce poběží živá, komentovaná coverage.
Takže prostě „Grand Prix“ jsou zpět! A já jsem moc zvědavý, jak se hned po Novém roce uvedou… :-)
Vánoce, konec starého roku a začátek nového roku většinou přinášejí klid a mír, a to i ten Magicový. Tentokrát to ale vše bude trochu jinak…
Poslední víkend tohoto roku se můžeme zapojit do dalšího turnaje Arena Direct. Formátem je „Best-of-One“ Sealed Deck Bloomburrow a pokud se nám podaří vyhrát šestkrát, obdržíme rovnou dva Booster Boxy Bloomburrow.
A nový rok začne pěkně zostra! :-) Hned první víkend nového roku se k nám vrátí „znovuzrozené Grand Prix“ v podobě Magic Spotlight Series. Formátem je Standard (stejně jako formát následující „rundy“ Regional Championship Qualifierů), tak to nezapomeňte sledovat! ;-)
A společnost Fanfinity už také rozjede první Destination Qualifiery, které nabídnou více slotů na Regional Championship do Boloni. Pokud budete v blízkosti Bochumi nebo Pisy, tak si nezapomeňte přibalit balíček na Modern a zkuste štěstí! :-)
Zajímá vás původ a historie mnoha (opravdu mnoha!) rámečků, kterými se pyšní karty ze sady Mystery Booster 2? Zajímá vás, jak se taková unikátní sada designuje pro draft? Tak v tom případě se podívejte na dva články ze série The Nonsense Files. První naleznete tady a druhý zde. Uvidíme, jestli Wizardi budou v této nové rubrice pokračovat v příštím roce.
Není sice úplně vánoční, ale je dobrá :-) (Nejen) pro všechny milovníky mechaniky Poisooon!!!
V průběhu prosince sestavuje Twitch každému uživateli jeho osobní rekapitulaci. Jak vypadá ta vaše? V té mojí jednoznačně vede Magic! ;-)
Přeji, aby i u vás Magic vedl. A to nejenom v tomto roce, ale i v tom roce příštím :-)
Jménem celé redakce CMUSu vám přeji šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2025! Hodně Magicových úspěchů, ale hlavně těch osobních!
Buďte zdrávi, mějte se krásně a pořádný start do nového roku! :-)
Pepa / Josef Janák / Chainer
Vážně ani zmínka o premodern turnaji na Eternalu v Praze?
Vzhledem k výsledkům Čechů i k počtu hráčů je to docela špaténka to opomenout, ne?
1 hlas
Premodern totiž "vyhráli" brňáci a na tviči se to nepíše🙂
0 hlasů
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem JK-Entertainment na MTGMelee neviděl, tak jsem šel prostě dál a pak se k tomu už nevracel...
Nicméně na základě tohoto zdroje...
https://www.mtgtop8.com/event?e=62578&f=PREM
... posíláme velké gratulace Jirkovi Tůmovi, Danu Krůtilovi, Pavlovi Gricovi a Frantovi Kotasovi, který celý turnaj dokonce vyhrál!!! "GGs" a ať se daří i v roce příštím! :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Proč stojí rok starý MtG box více než 45,000Kč?
Elfský začína na 800.. (ten iPad niekedy tak se..)
všechny komentářeReport z 4. ročníku Legacy turnaje Memoriál Davida Gilla
Díky moc za vydařený report a věřím, že příští rok mi to už na turnaj vyjde. Legacče zdar!-)
všechny komentářeStředeční výhledy 1/2025
Pokud radi Pauperujete tak na Paupergedon se kvalifikujete i v Brne https://www.facebook.com/LPBrno
všechny komentářeStředeční výhledy 22/2024
Uff... Hodně drsné... :-) Dal sis s tím nehorázně moc práce, takže moc díky! Určitě si to všechno projdu a do dalších Výhledů určitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 23/2024
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Shadow
Wow, dakujem za poopravenie. :) Stastne a Vesele!
všechny komentáře