Za mě super. Rád to čtu.
0 hlasů
A tak se z Tarmogoyfa stal token…
Foto: Wizards of the Coast, Legacy European Tour, MTGMelee, Facebook
V sobotu 18. května se na Magic Onlinu uskutečnily první „MOCSy“ za letošní sezónu. 8 kvalifikovaných hráčů nejprve změřilo síly v „podu“ Vintage Cube Draftu. Z něj vyšel vítězně Sam Rolph.
Další „pod“ pak stejní hráči absolvovali ve formátu Modern. A k tomu zaregistrovali následující balíčky: 2x Golgari Yawgmoth, 1x Jund Saga (Jegantha), 1x Izzet Prowess (Jegantha), 1x Temur Prowess (Jegantha), 1x Amulet Titan, 1x Rakdos Evoke a 1x Mono-White Midrange. Všechny si je můžete prohlédnout na oficiálních stránkách.
Tuto část nejlépe zvládl Stefan „mentalmisstep“ Schütz s Golgari Yawgmothem a protože v následném „finálovém finále“ porazil Sama Rolpha (Amulet Titan), stal se celkovým vítězem.
Hráči si odnesli velmi slušné finanční ceny…
… a první dva pak i pozvánky na letošní Mistrovství světa v Magicu. Pozvánky na Pro Tour byly pro všechny zúčastněné hráče v této fázi už samozřejmostí.
V posledních dvou víkendech proběhly další Regional Championshipy (k předchozím dvěma tedy pak dalších devět), ze kterých se ti nejlepší hráči kvalifikovali na Pro Tour Modern Horizons 3 a vítězové (v USA a v Evropě také finalisté) také na letošní Mistrovství světa v Magicu. Podrobněji se samozřejmě zastavíme u toho našeho, evropského…
V italské Neapoli se nejprve v pátek 24. května konal Last Chance Qualifier („LCQ“). Do něj se zapojilo celkem 193 hráčů a výsledky si můžete prohlédnout tady. Decklisty z formátu Standard tam bohužel nejsou, ale celková „metagame“ byla přibližně tato:
Samotného Regional Championshipu se pak zúčastnilo celkem 807 hráčů. Formátem byl opět Standard (jako vlastně u celé této „rundy“ Regional Championshipů). MTGMelee bohužel opět úplně nespolupracuje. Můžete tam najít decklisty jednotlivých hráčů, ale nikoliv celkovou „metagame“.
Jisté je, že po 15 kolech (turnaj byl pochopitelně dvoudenní) se do Top 8 probojovali hráči s těmito balíčky: 2x Esper Midrange, 2x Boros Convoke, 2x Azorius Control, 1x Temur Analyst a 1x Golgari Midrange.
Celkovým vítězem se stal Mateo Ferreira (Esper Midrange), když ve finále porazil Ivana Errica (Golgari Midrange).
Oba finalisté se kvalifikovali na nadcházející Mistrovství světa v Magicu. Pozvánky na Pro Tour se pak udělovaly až do 36. místa a finanční a další věcné ceny až do 64. místa.
A právě to pěkné, poslední, 36. postupové místo vybojoval Lukáš Jaklovský! Lukáš hrál Azorius Control a po nesmělém startu 1-2 „urval“ se silným závěrem (4 výhry v řadě) celkové skóre 10-3-2 a pozvánku na Pro Tour Modern Horizons 3! K tomu pak ještě i pozvánku na Regional Championship do Lille a 800 $. K tomu všemu mu velmi gratulujeme! :-)
A jak už to tak bývá, něco končí a něco začíná…
Legacy European Tour se s námi s tímto turnajem loučí. Za dva roky tato série uspořádala celkem 6 Regional Championshipů a 14 Legacy Magic Showdownů, přitom dva z nich navštívily i Prahu. I když poměr vstupného a cen nebyl vždy úplně skvělý, ještě jednou této sérii děkujeme, protože také ona pomohla po celosvětové pandemii znovu nastartovat kompetitivní Magic.
Tak ještě jednou díky! :-)
A nyní se podíváme na vítěze a jejich balíčky z Regional Championshipů dalších…
„Metagame vítězů“ je poměrně pestrá. Nejhezčí je samozřejmě Gruul Prowess z amerického šampionátu, kterého se zúčastnilo 1 256 hráčů! Mimochodem příště (nebo spíš přespříště) už bude USA rozdělena na dva regiony.
Podrobné analýzy a další zajímavé balíčky z Regional Championshipů samozřejmě rozebírá Frank Karsten v článcích „Metagame Mentor“ tady a tady. Vypadá to, že Standard je v dobrém stavu, a to je jedině dobře!
V neděli 19. května se v bratislavském Cloudpostu uskutečnila kvalifikace na podzimní Regional Championship Qualifier do francouzské Lille. Sealed Decku se zúčastnilo celkem 14 hráčů. Vítězem se stal Milan Nižnanský!
V neděli 2. června se pak konala kvalifikace v pražské Najádě. Celkem 40 hráčů přišlo na Sealed Deck sady Outlaws of Thunder Junction a nejlepších 8 si to pak rozdalo ve finálovém draftu.
Smůlu doma konečně nechal Petr „Kikáč“ Sochůrek! :-) Po 7 Top 8mičkách mu to v té osmé už konečně vyšlo. I když jisté otázky stále zůstávají… (Skutečně by vyhrál, kdyby mu to Petr Kytka ve finále nevzdal?! :-))
Každopádně velmi mu gratulujeme a doufáme, že po Regional Championshipu zvoláme věty: „Kikáč is back!“, „Milan is back!“ ;-)
V sobotu 25. května navštívila žďárská turnajová série Turnaj Vítězů Prahu. Ve formátu Modern změřilo tentokrát síly pouze 13 hráčů, tak se hrála pouze 4 kola. Neporaženým vítězem se stal Tomáš Hanousek. Gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí na samotném Turnaji Vítězů! ;-)
Čtvrtá a pátá kvalifikace na závěrečný turnaj by měly proběhnout společně na Red Neck Festu ve Žďáře nad Sázavou o víkendu 27. až 28. července. Ale! Protože tento víkend patří prerelease sady Bloomburrow, tak je možné, že se ještě něco změní… Případný upravený termín přineseme.
Troufám si tvrdit, že nejočekávanější sada letošního roku je tu! :-) Modern Horizons 3 totiž slíbila „fetchlandy“, Eldrazi bytosti (Emrakul, Ulamog a Kozilek jsou zpět!), „zadarmo spelly“ (cyklus Flare, ale ve skutečnosti vychází i předchozí cyklus elementálů jako „Special Guests“) a další silné karty, které se zařadí přímo na formát Modern! A jak to všechno vypadá? Pojďme se na to společně podívat! :-)
Sada Modern Horizons 3 vyjde v „papírové“ podobě v pátek 7. května, kdy začnou její první prerelease. Na Magic Aréně a na Magic Onlinu vychází v úterý 11. května. Všechny karty z hlavní sady (MH3), „Retro Reprinty“ (H2R) a „Special Guests“ (SPG) se zařadí na formát Modern a Constructed formáty starší. To platí i pro reprintnutné karty ze starších sad jako je například Decree of Justice. Na druhou stranu: Karta Fury zůstává na formátu Modern zakázaná. (Nicméně na Limited si ji z boosteru můžete otevřít a můžete ji normálně hrát. Řekl bych, že bude docela silná… :-))
Reprinty z Commander balíčků (M3C) zůstávají legální právě na těch formátech, na kterých právě teď legální jsou (jejich legalita se nemění). Nové karty z Commander balíčků se pak stanou součástí tzv. „eternal“ formátů (Commander, Legacy, Vintage).
O Modern Horizons 3 jsme lehce psali už minule, ale mezitím proběhl „debut“ a vyšlo mnoho dalších článků, takže pokračovat budeme už tradičním „rozcestníkem“…
Card Image Gallery – Zde naleznete všechny karty celé sady včetně „Retro Reprintů“ (H2R), „Special Guestů“ (SPG) a starých a nových karet z Commander balíčků (M3C). Celkově toho je opravdu hodně, tak si vše projděte v klidu sami. Uvidíme, co bude nakonec tou nejlepší kartou celé sady. Ugin’s Labyrint? Nethergoyf?
Collecting Modern Horizons 3 – Tento článek popisuje, co všechno můžeme sbírat…
… a jak to všechno můžeme sbírat…
Přičemž na prerelease navíc obdržíme Prerelase Packy ;-)
Commander Decklists – Čtveřici Commander balíčků jsme si představili už minule, na uvedeném odkaze si ale můžete projít jejich decklisty.
Tokeni sady – Protože ani s tokeny už to není úplně jednoduché, tak v tomto odkaze můžete najít další odkazy na všechny tokeny, emblémy a pomocné kartičky, které se ke kartám z Modern Horizons 3 váží. Samozřejmě největší senzací je token Tarmogoyfa… :-)
Toho je možné v Commander balíčku Graveyard Overdrive vytvářet hned dvěma různými způsoby! Přitom si říkám, kam jsme to dospěli… :-)
Art Cards – Ve 30 % Play Boosterů se nachází jedna z 54 kartiček ilustrací. V 5 % Play Boosterů je dokonce vyvedena se zlatým podpisem ilustrátora nebo s planeswalker symbolem.
Mechaniky sady – Zde je to tak složité, až to je vlastně jednoduché :-) Na kartách Modern Horizons 3 se vyskytuje až na 40 mechanik ze starších sad, takže si je projděte sami. (Respektive možná je vlastně i lepší vnímat každou kartu s každou „unikátní“ mechanikou „unikátně“…)
Mezi ty nejvýraznější mechaniky patří samozřejmě Eldrazi bytosti (bezbarvá mana anebo naopak Devoid), energie (ze světa Kaladeshe) a modifikace (ze světa Kamigawy: Neon Dynasty – aury, které kontrolujete, equipmenty a žetony se počítají mezi modifikace, přičemž pro posílení tohoto tématu se na mnoha kartách také vyskytuje mechanika Bestow).
Sada také obsahuje oboustranné karty. A to nejenom transformovací (kdy se z bytosti stane po jejím „zažehnutí jiskry“ planeswalker), ale také modální, jaké známe od dob Zendikar Rising…
Wizardi se tady na mechanikách opravdu vyřádili a nešetřili nás. Už jenom díky jejich velkému počtu bude celá sada velmi komplexní.
Nové mechaniky v této sadě tedy nejsou, ale na některých kartách se dočkáme už dříve oznámených úprav…
Místo karetního typu tribal se už prostě píše kindred a stejně tak byla mechanika totem armor přejmenována na umbra armor.
Release Notes – Jestli píšu, že každou kartu s každou mechanikou je skoro možné vnímat „unikátně“, tak zde máte tu příležitost přečíst si je všechny jednotlivě :-) A je to opravdu dlouhé čtení…
Celá sada je opravdu nabitá referencemi na karty, mechaniky, příběhy a postavy z dob minulých a slibuje pořádnou jízdu a mnohdy docela neuvěřitelné věci…
Tak ať se vám líbí! Přeji vám hodně štěstí a skvělých zážitků na prerelease! :-)
Jak už bylo řečeno výše, tak sada Modern Horizons 3 na Magic Aréně vyjde v úterý 11. června a obohatí formáty Historic, Brawl a Timeless. Nejsou karty z Modern Horizons 3 poněkud silné na formát Historic? Ano, jsou.
Proto bude následujících 17 karet na formátu Historic okamžitě „pre-banováno“:
Cyklus elementálů a nových Flare by byl na formát Historic skutečně poněkud silný, „fetchlandy“ spřátelených barev už na Magic Aréně máme (sada Khans of Tarkir tam totiž vyšla loni v prosinci), takže ty prostě zůstanou zakázané nadále.
Karty Harbinger of the Seas a Winter Moon by patrně zpomalovaly formát ;-), tak se raději nepovolí. Všechny karty si ale budeme moci zahrát například na „digitálním“ formátu Timeless.
A protože chceme, aby naši „commandeři“ na formátu Brawl fungovali, tak…
Na formátu Brawl je „pre-banována“ karta Disruptor Flute.
Oficiální oznámení a vysvětlení těchto „banů“ si můžete přečíst tady.
Boostery Modern Horizons 3 na Magic Aréně budou obsahovat i karty z „bonus sheetů“ (jednotlivé pravděpodobnosti můžete najít tady) a vypadá to dokonce i tak, že Limited Boostery MH3 na Magic Aréně budou moci obsahovat některou z následujících „Commander karet“:
Pravděpodobnost je 1:21 na každý Limited booster, ale upřímně nevím, jestli je toto „měnění Limited prostředí“ zapotřebí a jestli se mi to úplně líbí…
V posledním oznámení si také můžete přečíst něco o „párování“ na Magic Aréně („matchmaking“). Před pár týdny se totiž přihodil „bug“, který v tomto směru něco odhalil. Při hrách „Best-of-One“ (typicky Brawl nebo Midweek Magic; netýká se to Ranked Play, „Best-of-Three“ nebo „Premier Play“) se totiž převážně hledělo na sílu balíčku a doprovodného commandera. Systém nějakým způsobem „ohodnotil“ váš balíček a snažil se vás napárovat k někomu „stejně silnému“, přičemž na „čekací čas“ se asi zase tak příliš nehledělo. (Stejně jste našli soupeře tak do dvou minut.) Protože toto je už ale jistým způsobem „zneužitelné“ („exploitable“), bude se to dít už trošku jinak. Prý se do toho zohlední i „posuny v metagame“ a možná ještě další věci, každopádně každý by měl mít šanci najít „k sobě rozumně silného soupeře“ v „rozumný čas“.
S novou sadou se na Magic Aréně vyzkouší třetí, zcela nová herní měna – Horizon Hideaway.
V „obchodě“ na obrázku výše za ni bude možné nakupovat avatary, „digitální obaly“, karetní styly, … Ale třeba i Player Draft token za 300 těchto nových „ticketů“.
A jak je možné tyto „tickety“ vydělat? Denním hraním!
Další podrobnosti o Psychic Frog’s Horizon Hideaway (včetně celé tabulky pro odměny) si můžete prostudovat přiloženém odkazu. Je nutné poznamenat, že tato měna je jaksi „navíc“ (to znamená, že „goldy“ a „gemy“ nenahrazuje) a zůstane s námi jenom do 30. července, kdy vyjde nová sada Bloomburrow.
Na Magic Arénu se také vrátí souhrnný Card Styles Button…
… a až do 10. června si na ní můžeme zahrát Chromatic Cube Draft. Ale to už určitě jistě velmi dobře víte… ;-)
Tento článek přináší přehled zajímavějších turnajů, které v následujících měsících proběhnou v našich hernách. Ale podíváme se i na turnaje mimo ně ;-)
7. až 13. června můžeme navštívit prerelease Modern Horizons 3. Protože boostery této sady jsou poněkud dražší, je poněkud dražší i toto prerelease. Buďte na to připraveni!
Od 14. června do 14. července pak bude opět probíhat promoakce ve stylu „Draftuj v místní WPN herně a buď odměněn!“ Za jednu účast na draftu nebo Sealed Decku obdrží hráč kód na „digitální“ karetní styl karty Kozilek, the Broken Reality. Za dvě účasti pak obdrží i „digitální obaly“ s tokenem Wurmcoil Enginy a za tři účasti pak i Draft Token na Magic Arénu.
Dále byl rozšířen seznam CommandFestů pro letošní rok. Po aktualizaci tedy vypadá takto:
Nejblíže k nám je tedy srpnový CommandFest v Německu.
Pro Tour Modern Horizons 3 se už blíží! Uskuteční se 28. až 30. června v Amsterdamu a bude ho doprovázet i MagicCon s $75,000 Modern Open turnajem. Více informací o nadcházejícím Pro Touru přineseme ještě příště. Nyní si zatím ukážeme jenom promo pro každého účastníka Pro Touru. Top 32 hráčů pak obdrží i jeho foilovou verzi :-)
A Modern samozřejmě neustává (právě naopak!) Regional Championship Qualifiery („RCQs“) další „rundy“ (která v našich hernách poběží od 3. srpna do 3. listopadu) se uskuteční právě ve formátu Modern anebo Limited (každá herna si toto může zvolit sama). Na každého z účastníků čeká karta Sleight of Hand, pro Top 8 je pak nachystán Supreme Verdict a pro vítěze i jeho foilová verze.
Další článek pak popisuje navazující „rundu“ Regional Championshipů. Ty se uskuteční mezi 4. lednem 2025 a 16. březnem 2025. Formátem by měl být opět Modern a na kvalifikované účastníky čeká Nexus of Fate. Pro „top finishery“ je pak nachystána i jeho foilová verze a pozvánka na druhý Pro Tour roku 2025. (Aneb tam tohle všechno vede… :-))
Produkty k sadě Modern Horizons 3 jsou už pro vás na Veselém Drakovi nachystány k předobjednání, tak předobjednávejte! ;-) Nezapomeňte, že tím podporujete činnost CMUSu!
Hlavní událostí příštích dvou víkendů bude samozřejmě prerelease Modern Horizons 3. Na „Streamer Eventu“ se tato sada už poprvé ukázala v akci a vypadalo to na spoustu zábavy. Tak si ji na prerelease také užijte!
Pokud budete v blízkosti Varšavy, tak navštivte pana Myszu. Ten pořádá tzv. Destination Qualifier. Po celý víkend tam budou probíhat Regional Championship Qualifiery, které nabízí více kvalifikačních slotů než jenom jeden. Hraje se Pioneer a Sealed Deck.
Na Magic Aréně pak můžete zkusit Explorer. Qualifier Weekend svede dohromady ty nejlepší hráče za měsíc květen, ale samozřejmě se předtím také konají dva Qualifier Play-Iny, tak hodně štěstí!
Vypadá to, že ani napodruhé nechce nikdo „commitovat“ žádný „crime“, tak se toho zhostím já! :-)
Ve hře máme Marchesu, Dealer of Death a protože její schopnost „netriggeruje“ pouze jednou za kolo (jak je u této schopnosti na jiných kartách běžné), tak ji samozřejmě chceme „triggerovat“ co nejvíckrát…
1) Sešleme Explosive Derailment za oba módy. (Soupeři nacílujeme bytost a artefakt.) Kolik jsme přitom „commitnuli crimů“? (Tj. kolikrát se spustí schopnost Marchesy?)
Když se podíváme do Release Notes, tak se dozvíme, že…
„A player commits a crime as they cast a spell, activate an ability, or put a triggered ability on the stack that targets at least one opponent, at least one permanent, spell, or ability an opponent controls, and/or at least one card in an opponent's graveyard.“
Použité „at least“ znamená „alespoň jedno“. To znamená, že pokud soupeři jednou kartou (například Explosive Derailmentem) nacílujeme dvě (či více) „věcí“, tak jsme „commitnuli crime“ pouze jednou. O tom se také píše ještě dále:
„A player can commit only one crime per spell or ability they control. Targeting multiple opponents, permanents, spells, abilities, and/or cards with the same spell or ability doesn't constitute committing multiple crimes.“
2) „Commituje se crime“ i při přecílování? Například když sešleme Explosive Derailment pouze s prvním módem na soupeřovu bytost a pak ho pomocí druhého módu karty Return the Favor přecílujeme na jinou soupeřovu bytost, tak… Kolik jsme „commitnuli crimů“? Kolikrát „vytriggeruje“ Marchesa?
Při přecílování se „crime už necommituje“. Je to dáno tím, že když se podíváme na definici…
„A player commits a crime as they cast a spell, activate an ability, or put a triggered ability on the stack…“
… tak ten „přecílovaný spell“ už znovu „nekástíme“. (A ani neaktivujeme žádnou schopnost a ani přitom nedáváme žádnou spouštěcí schopnost na stack.) Takže přecílováním Explosive Derailmentu už žádný další „crime necommitujeme“.
Otázkou zůstává, jestli jsme soupeři ještě něco náhodou nenacílovali právě tím druhým módem karty Return the Favor…
Odpověď je taková, že Return the Favor (a podobné další „přesměrovávačky“ jako třeba Redirect) cílí pouze to, co chtějí přecílit! (V tomto případě tedy náš Explosive Derailment.) To, kam to pak chceme přecílit, není už kartou Return the Favor cíleno. (Ve skutečnosti to je totiž „volba“, která se děje až při vyhodnocení samotného Return the Favor…) Takže druhý mód karty Return the Favor „crime také necommituje“.
Ve výsledku, pokud zahrajeme Explosive Derailment prvním módem na soupeřovu bytost a přecílujeme ho pomocí druhého módu na jinou soupeřovu bytost, tak jsme „crime commitnuli“ jenom jednou. Marchesa „vytriggeruje“ jenom jednou.
3) Zkusme obě situace spojit do jedné :-) Ve hře máme Marchesu a na ruce Explosive Derailment a Return of Favor. Kolik „crimů“ jsme s těmito kartami maximálně schopni spáchat?
Tady to vypadá, že bychom si mohli pomoci ještě i prvním módem Return the Favoru, a sice nakopírováním Explosive Derailmentu. Jenomže jelikož vytvořená kopie Derailmentu není „kástěná“ (ale byla prostě jenom položena na stack), tak si ani tímto nepomůžeme.
Takže může to být překvapivé, ale s Marchesou ve hře, Explosive Derailmentem a Return the Favorem na ruce můžeme „commitnout crime“ pouze jenom jeden.
U tohoto příkladu ještě tedy poznamenám, že mechanika Storm se s mechanikou „commit a crime“ opravdu příliš „nekombí“. I když „rozstormíte“ Grapeshot a soupeři nacílujete kopiemi všechno možné, tak ty kopie nebyly „kástěné“ a „crime“ jste „commitnuli“ maximálně jeden – za originální Grapeshot…
S novými kartami ze sady Modern Horizons 3 jistě půjde vymyslet mnoho zapeklitých otázek, ale dnes si od nich odpočneme. Tentokrát bych se vás spíš zeptal na vaše zážitky z prerelease.
Dali jste si do balíčku Emrakula a senzačně jste na něho vyhráli? Nebo jste naopak přežili Emrakula soupeře? Rozbalili jste „pool“ plný „broken“ (anebo drahých ;-)) karet?
Podělte se v komentářích o vaše zážitky s novou sadou! Navíc pokud mi do soukromých zpráv zašlete nějaké fotografie zajímavých Sealed Decků, balíčků, turnajových situací, … tak je v příštích Výhledech určitě zveřejníme! :-)
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, čas běží a já jsem v posledních týdnech nějakým způsobem oslavil na CMUSu pěkné 5. výročí! :-)
Přesně 22. května 2019 vyšly moje úplně první Středeční Výhledy, které jsem tehdy převzal po Kláře. Moje začátky byly nesmělé, ale nějakým způsobem jsem se dokázal „vypsat“ a vyprofilovat. Nebo alespoň doufám! :-)
Když se ohlédnu zpátky, tak za těch pět let jsem napsal 119 Výhledů a 14 dalších článků a rozhodně nemíním skončit – tedy pokud dovolíte ;-)
Výhledy mají tradičně velmi velkou sledovanost, která ani dnes (ve stále rychlejší době) nepolevuje. A za to bych vám chtěl upřímně poděkovat. Je moc skvělé vědět, že nepíšu někam „do prázdna“.
Na druhou stranu je možné, že se po těch pěti letech stal můj psací styl poněkud „předvídatelným“ a že by to zkrátka chtělo zase něco trochu jiného od někoho jiného. A to je samozřejmě také v pořádku. Pokud byste tedy chtěli číst někoho nového (nějakou mladší krev! :-)), tak to dejte vědět do komentářů a my to v redakci všechno promyslíme. (Stejně tak jako jakékoli další náměty, názory a připomínky – pokusíme se přizpůsobit Výhledy vašim přáním, jak jen to bude možné!)
Jak jste si všimli, tak pomalu jsem přešel do množného čísla… Je to tím, že za Výhledy nestojím pouze já, ale celá redakce CMUSu. Za jejich publikování bych tedy chtěl poděkovat Tomáši Rotkovi, za zasílání odměn Jakubu Urubkovi a úplně za všechno tomu nejvyššímu tady – Luboši Lauerovi! Hlavně za to, že mi před pěti lety psaní Středečních výhledů svěřil…
Ještě jednou děkuji vám, čtenářkám a čtenářům CMUSu, za věrnost. Připijte mi, prosím, na zdraví a na to nejlepší do dalších pěti let! ;-)
Pepa / Josef Janák / Chainer
Grinderass
12.06.2024 14:12
Za mě super. Rád to čtu.
0 hlasů
Chainer
13.06.2024 16:09
Tak to je super! :-)
0 hlasů
Chainer
24.06.2024 23:49
Drobná (?) oprava, o které už ale určitě víte: Protože Disa, Omo, Satya, Ulalek, Azlask, Cayth, Coram a Jyoti mohou být otevřeny v Play Boosterech (se kterými se normálně draftuje), draft na Magic Aréně se od toho "papírového" tedy nijak neliší. K žádnému "měnění Limited prostředí pro Magic Arénu" zde (naštěstí) nedochází... :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
18.1. Innistrad Remastered Prerelease, Různé Sealed |
|
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|