Kvíz:
Zahrajem Overwhelm, na zaplatenie použijem 6 zemí a jedného saprolinga, Niv mi v reakcii odstrelí untapnutého saprolinga. Takže mi zostanú tri untapnuté 4/4 , s ktorými zaútočím a dve prejdú určite.
0 hlasů
Hledají se ti nejlepší detektivové!
- CASE UNSOLVED -
Foto: Wizards of the Coast, European Legacy Masters, Nerd Rage Gaming, Possibility Storm, X
Do nového roku by se mělo vstupovat bez dluhů, a protože tady jeden (a pořádný) mám, tak ho nejprve musím splatit!
Nějakým nedopatřením mi v září roku 2023 unikl turnaj European Legacy Masters, který se uskutečnil v italské Boloni. Hlavního turnaje ve formátu Legacy se zúčastnilo 102 hráčů a nezůstalo bez českých a slovenských úspěchů.
V Top 16 se umístil Erik Szanto (Turbo Breakfast), v Top 8 Tomáš Varga (Jeskai Control) a Top 16 z roku 2022 na celkové vítězství vylepšil teprve 17letý František Juda!
Franta hrál Mono Black Helm of Obedience a moc mu gratulujeme! Doufáme, že ho toto vítězství „nakopne“ na velmi slibnou Magicovou kariéru! :-)
Decklisty Top 16 si můžete projít na stránce MTGTOP8, podrobné výsledky pak na stránkách European Legacy Masters.
I v letošním roce se tento velký turnaj evropské Legacy komunity uskuteční. Po zhodnocení loňského ročníku a dlouhých výpočtech obdrží Česká republika 4 sloty (o tři z nich se bude hrát v pražské Najádě a o čtvrtý v ostravském Black Lotusu). Slovenská republika obdrží 3 sloty (z turnajů Slovak Legacy Open, ELM Open Qualifier a Slovak Legacy League).
Navíc, protože vítěz a finalista z loňského ročníku jsou znovu kvalifikováni, má František Juda svoji další účast jistou.
Pro informace o kvalifikačních turnajích tedy nejspíše oslovte výše zmíněné herny a také sledujte oficiální stránky. Kvalifikační sezóna pro tento rok skončí 31. července.
První víkend letošního roku se v Buffalo Grove odehrálo finále série společnosti Nerd Rage Gaming. Do něho bylo pozváno (nebo tedy spíše za svoje skvělé výsledky v této sérii kvalifikováno) těchto 16 hráčů:
Ve dvoudenním finále se postupně představily formáty Standard, Pioneer a Modern. Turnaj probíhal poměrně netradičním systémem, každopádně ve finále svedl dohromady Stephena Dykmana (Dimir Midrange, Rakdos Midrange, Izzet Murktide) s Jonathanem Hobbsem (Esper Midrange, Rakdos Midrange, Rakdos Midrange).
Hlavní cenu 6 000 $, pozvánku na nadcházející Pro Tour v Chicagu a velmi pěkné trofeje vyhrál Stephen Dykman!
Give it up for your 2023 NRG Series Champion & MVP, @StephenDykman!!
— NRG Series (@NRGSeries) January 7, 2024
Not only did Stephen dominate the regular season, he dropped only one round all weekend at #NRGChamp! With this win, Stephen has earned an invite to the #MCChicago Pro Tour in Feb as well as an automatic… pic.twitter.com/CXoEcOckVE
Všechny decklisty všech hráčů ze všech formátů si můžete projít tady. Cestu a rozhovor s vítězem pak naleznete i na stránkách magic.gg.
NRG Series bude pokračovat i v roce 2024 (a bude to její 9. ročník!). Čeká nás více turnajů (8), více peněz na ceny, které se v sérii celkově rozdají (165 000 $), a více účastníků v závěrečném finále (24).
Prvním turnajem letošní série bude zastávka v Chicagu 17. až 18. února. Hlavní turnaj $10,000 Showdown proběhne ve formátu Pioneer, doplní ho $5,000 Showdown ve formátu Standard. Oznámení o celé sérii na rok 2024 si můžete přečíst tady.
A pak tu je ještě jeden turnaj za minulý rok ;-)
V sobotu 13. ledna se na Magic Onlinu uskutečnily „MOCSy“ za třetí loňskou sezónu. Do klání se zapojilo 8 hráčů, kteří na něj kvalifikovali nejrůznějšími způsoby, přičemž ani jeden nebyl snadný…
Nejprve se hrál jeden „pod“ Vintage Cube Draftu, který vyhrál Max Rappaport. Dále se pokračovalo „podem“ ve formátu Modern, do kterého hráči zaregistrovali následující balíčky: 2x Golgari Yawgmoth, 2x Rakdos Grief, 2x Temur Rhinos, 1x Izzet Murktide a 1x Azorius Control (Kaheera). (Všechny decklisty si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách.)
Tuto druhou část vyhrál Mauro Sasso (Izzet Murktide) a ve „finálovém finále“ porazil i Maxe Rappaporta (Temur Rhinos) a odnesl si tak výhru ve výši 20 000 $.
První dva finalisté se také kvalifikovali na Mistrovství světa 30 a na nadcházející Pro Tour se kvalifikovala celá Top 8. (Ono je totiž ve skutečnosti asi pravda, že kvalifikovat se na „MOCS“ je ještě těžší, než se kvalifikovat na Pro Tour…)
Více si o tomto turnaji můžete přečíst na oficiálních stránkách. Magic Online Champions Showcase (a celá „Premier Play“ na Magic Onlinu) pokračují i letos. Kvalifikační systém na Magic Onlinu není úplně jednoduché stručně vysvětlit – podívejte se proto na vše raději sami.
Kvalifikační systém na Pro Tour jako takový (tj. prakticky všechny možné cesty na Pro Tour) pak popisuje Frank Karsten ve svém nejnovějším článku Metagame Mentor.
Netradičně v pátek 12. ledna jsme se dozvěděli o rebalancování mnoha a mnoha karet na Magic Aréně.
Jde o posílení karet ze sad Dominaria United a The Brothers’ War a zvýšení jejich kompetitivnosti na formátech Alchemy a Historic. Pokud vás tyto dva (ryze „digitální“) formáty zajímají, projděte si všechny změny sami. Někdy jsou až takové, že jde prakticky až o úplně jiné karty…
Dále jsme se dozvěděli, že základním (finančním) platidlem bude americký dolar (USD) a ostatní „non-USD“ ceny produktů na Magic Aréně budou fluktuovat tak, jak bude fluktuovat jejich kurz oproti americkému dolaru.
Pokud jste e-mailem nedostali svoje výroční herní statistiky z Magic Arény za rok 2023, naleznete v oficiálním oznámení postup, jak je získat.
A závěrem jsou v nabídce už i jisté „bundle“ pro další jistou sadu…
Tajemné vraždy otřásají celou Ravnicou. Na jejich rozřešení pracuje velký detektiv Alquist Proft se svojí nezávislou agenturou. Když je zabita bývalá hlavní mluvčí gildy Simiců – Zegana – je zřejmé, kdo je vrahem: Etrata. Jenomže Etrata si z vraždy nic nepamatuje a Alquist Proft ji věří.
Přímo na sídle gildy Orzhovů – Panství Karlov – je zavražděna Teysa Karlov. Na místě činu jsou nalezeny zelené spory jakési květiny nebo prášku. Vše se samozřejmě dá na analýzu do izzetích laboratoří, jenomže tam je zabit Kylox naprosto neznámým, zmanipulovaným vrahem, který měl navíc v hledáčku pouličního gobliního bosse Krenka…
Mezitím Massacre Girl zaútočí na Alquista Profta, ale později i na vůdkyni gildy Boros – samotnou Aurelii. Ta útok přežije nicméně rozhořčeně oznámí, že pokud opravdový viník nebude do 24 hodin nalezen, tak Legie Borosu vyhlásí Kultu Rakdos válku…
Jak to celé dopadne? Kde stojí za vraždami na Ravnice? Jednotlivec nebo nějaká skupina? Detektivní um si můžete společně s Alquistem Proftem, Etratou, Kellanem a Kayou prověřit i vy! ;-)
Vítejte na Ravnice! :-)
Vítejte na Ravnice, která se s phyrexiánskou invazí sice nějak vypořádala, ale v současné době se musí vypořádat zase s nějakými dalšími problémy. Předchozí převyprávění událostí je samozřejmě jenom velmi volné, takže pokud by vás zajímal podrobný příběh, tak ten má už celkem deset částí a začíná tady.
Murders at Karlov Manor jsou devadesátou devátou „klasickou“ sadou, která se v únoru zařadí na formát Standard. O této sadě jsme se zmínili již dříve, takže minimálně pro všechny nejrůznější rámečky a karetní styly se podívejte tam, ty zde už nebudeme opakovat. Co ale určitě zopakujeme, jsou důležité datumy:
Je toho všeho opět dost, tak pojďme na to!
Card Image Gallery – Zde můžete začít zkoumat všechny nové karty ve všech karetních „treatmentech“ ze všech „sad“, které se k Murders at Karlov Manor váží. (A zkoumejte! Bude to důležité! ;-)) Těmi „sadami“ tady v tento okamžik myslím těchto pět:
Hlavní sada (MKM) obsahuje nově 81 „commonů“, 100 „uncommonů“, 60 „rare“, 10 „rare dual lands“, 20 „mythic rare“ a 5 základních zemích (každá má tři různé obrázky). Kvůli novým Play Boosterům (o nich ještě níže) je v sadě více „uncommonů“ než „commonů“ (!) a co je 10 „rare dual lands“? Inu, nové „duallandy“… ;-)
Karet s kódem MKC je celkem 40. V každém ze čtyř Commander balíčků jich je 10 a jde o (na rozdíl od reprintů) pro Magic naprosto nové karty. Patří mezi ně například tyto:
Commander balíčky vyjdou opět čtyři (jejich přesné složení bude zveřejněno 24. ledna):
The List – „The List“ reprintů byl radikálně zúžen (na 40 karet) a zde si je všechny můžete prohlédnout. Karty z „The Listu“ jsou k nalezení v každém osmém Play Boosteru a mají malý planeswalkerovský symbol vlevo dole.
Karty z „The Listu“ se objeví i v Play Boosterech na Magic Aréně (pro účely draftování to je důležité), ale tři karty tam budou nahrazeny: Karty Baleful Mastery, Cavalier of Thorns a Death Cloud budou na Magic Aréně nahrazeny kartami Possibility Storm, Evolutionary Leap a Smuggler’s Copter.
Special Guests (SPG) je ještě specifičtější „podlist“ „The Listu“. Karty ze „Special Guests“ můžete otevřít v Play Boosterech s 1,56 %-ní pravděpodobností, je jich celkem 10 a na Magic Aréně budou všechny.
(Poznamenejme, že kvůli problémům v tiskárně nebudou karty ze „Special Guests“ lokalizovány ve francouzských, německých, italských, španělských a portugalských Play Boosterech. V boosterech těchto jazyků budou k nalezení pouze anglické karty „Special Guests“.)
Co se týče „The Listu“/„Special Guests“ a Collector Boosterů, tak tam to bude tak, že zatímco karty z „The Listu“ být v Collector Boosterech nemohou, tak karty „Special Guests“ (ve foilu) ano.
Karty s kódem CLU bude možné otevřít v „boosterech“ deskové hry Ravnica: Clue Edition (Ravnica: Cluedo Edition). O ní si řekneme ještě trochu níže, ale jisté je, že tyto karty budou legální právě na těch formátech, na kterých právě teď legální jsou (pokud jde o reprinty jako je například Steam Vents) nebo se zařadí na formát Standard (protože tam vychází i v hlavní sadě MKM, jako například Knife).
A to by bylo asi tak těch pět sad, které vychází ;-) Karty se budou v „preview“ sezóně zveřejňovat podle tohoto rozpisu až do 26. ledna, kdy budou známy všechny.
Collecting Murders at Karlov Manor – V tomto článku naleznete přehled všech karetních „treatmentů“ a stylů, tzv. „Booster Fun“. Představili jsme je už dříve, jmenovitě jde o tyto:
Sesbírat to všechno asi nebude úplně triviální… ;-)
Předchozí odkaz obsahuje také přehled produktů, které se k Murders at Karlov Manor váží. Už to bylo řečeno mnohokrát, ale tím nejdůležitějším je tato změna:
Klasické Draft Boostery v Magicu skončí. Draft Boostery a Set Boostery budou nahrazeny zcela novými boostery – Play Boostery!
Play Boostery jsou draftovatelné a mohou obsahovat až 4 „rare“/„mythic rare“ karty, takže hodně štěstí! (I při rozbalování, i při draftování :-)) Osobně jsem hodně zvědavý, jak s nimi budou vypadat takové Sealed Decky… :-)
Dále samozřejmě můžeme čekat Collector Boostery, Bundle (s 9 Play Boostery), Prerelease Packy a Commander balíčky. Co všechno, který produkt může obsahovat (a s jakými procenty), si můžete opět projít sami.
Hlavní mechaniky sady – Tento článek nás provádí hlavními mechanikami sady, kterých opět není málo…
Investigate je mechanika, kterou už z dřívějších sad známe. Jde o tzv. „keyward action“, která nám vyrobí Clue token. To je artefaktový token, který má schopnost: „2, Sacrifice this artifact: Draw a card.“
Disguise (v češtině asi „Převlek“ nebo „Přestrojení“, ale asi není úplně na mě, abych vytvářel českou terminologii… :-)) je variantou dřívější mechaniky Morph.
Stručně řečeno by se dalo říci, že jde o „morphy“, které mají „Ward 2“.
Dlouze řečeno: Kartu se schopností Disguise můžete zahrát normálně lícem vzhůru, ale i za 3 generické many lícem dolů. (A to i když vám ji nějaký efekt povolí zahrát i z jiné zóny než jenom z ruky. Samozřejmě pokud takovou kartu budete hrát ze zóny viditelné (hrob, exile), tak to už pro soupeře asi nebude takové překvapení, kdo se za „mysteriózní bytostí“ skrývá… :-)) Takto lícem dolů zahraná bytost je 2/2 a nemá žádné jméno, žádný „mana cost“ (má „mana value“ 0), žádné „creature typy“ a žádné schopnosti kromě Ward 2. (+ Kromě schopností, které získá jinými prostředky hry. Tyto bytosti totiž samozřejmě také mohou obdržet nějaké Aury, Equipmenty, žetony atd.)
Kdykoli, když máte prioritu, můžete pak zaplatit „Disguise cost“ a bytost otočíte lícem vzhůru. To je speciální akce, která nevyužívá „stack“, takže na toto „otočení“ nelze reagovat!
Při „otočení“ se bytosti změní její charakteristiky, ale nejde zase o to, že by do hry vstoupil nový permanent. Prakticky veškeré další „stavy“ (taplá/odtaplá, se „summoning sickness“/bez „summoning sickness“, zranění, žetony, Aury, Equipmenty, …) jí zůstávají.
Dále samozřejmě platí taková pravidla, že více bytostí, které jsou „lícem dolů“, nelze „promíchat“, abyste zmátli soupeře (ve skutečnosti tyto bytosti by se měly „číslovat“, aby se vědělo, která je která a kdy která přišla do hry ;-)). A po hře pak musíte soupeři ukázat všechny karty, které vám zůstaly „lícem dolů“. (Aby se prokázalo, že hráč třeba nějak nepodváděl…)
Podobně jako v sadě Khans of Tarkir (kde se morphové objevili naposled) platí i v této sadě designerské „pravidlo“, že žádná karta se schopností Disguise nedokáže v boji „přímo porazit“ 2/2 bytost, pokud ten její „Disguise cost“ není alespoň za celkových 5 man. (Matadoři jistě ví, o čem mluvím, ostatní o tom zkuste chvíli popřemýšlet… :-))
Cloak („Plášť“) je pak jistým způsobem podobný dřívější mechanice Manifest.
Pokud jste instruováni, abyste „cloaknuli kartu“ (což může být z vrchu knihovny, ale třeba také z ruky nebo i z jiné zóny), tak ji položíte do hry lícem dolů a stane se z ní přesně „A Mysterious Creature“ popsaná výše. Takto „cloaknutá“ tedy může být do hry například i karta instantu, sorcery nebo i bytost bez schopnosti Disguise!
Nicméně pokud je takto do hry „cloaknutá“ karta bytosti, tak ji lze „otočit lícem vzhůru“ za zaplacení její manové ceny. Navíc, pokud tato bytost má schopnost Disguise (anebo starší Morph či Megamorph), tak ji lze „otočit“ i případně za zaplacení této příslušné ceny.
Karty, které byly do hry „cloaknuté“, se také musí po hře soupeři ukázat. Nicméně zde soupeř musí být poněkud shovívavý, protože takto „cloaknuté“ může (či spíše mohlo) být do hry umístěno cokoliv. (Tedy nejenom bytost se schopností Disguise…)
(Mimochodem když se podíváte na kartu Expose the Culprit výše, tak na ní se děje přesně taková zábava jako „otoč bytosti s Disguisem lícem dolů promíchaně“, ale to už bych raději nerozebíral… ;-))
Suspect je „označení“ („designation“) bytosti, kterou bytost může a nemusí mít. (Podobně jako když bytost může a nemusí být Renown, jestli znáte tuto starší mechaniku…)
Prostě nějaké karty mohou nějaké bytosti učinit „suspected“ („podezřelé“) a nějaké karty to zase mohou „zvrátit zpátky“. (Jinak totiž označení „suspected“ zrušit nelze.) V praxi je dobré označovat „suspected“ bytosti příslušným vylamovacím žetonem, i když technicky o žeton (ve smyslu „counter“) nejde…
Co z toho?
V první řadě mají „suspected“ bytosti menace (což je výhodné) a současně nemohou blokovat (což je nevýhodné). Proto někdy budete chtít učinit z bytosti „suspected“ bytost svoji, někdy zase soupeřovu.
V druhé řadě se na to budou ptát nějaké další karty, jako například Agrus Kos výše…
Collect evidence N („Sbírat důkazy N“) jako „keyword action“ je cena, kterou je možné při hraní nějakého kouzla nebo aktivování nějaké schopnosti připlatit navíc. (Typicky je to volitelné, takže o tom můžeme přemýšlet jako o jisté variantě mechanicky Kicker.) A tato cena se platí tak, že exilnete ze svého hrobu karty, které mají celkovou „mana value“ N anebo víc. (Pro collect evidence 4 tedy například stačí z hrobu exilnout jednu kartu s „mana value“ 4, nebo jednu kartu s „mana value“ 3 + jednu kartu s „mana value“ 1, anebo… Prostě jiné kombinace, které dostačují…)
Některé karty vás za toto potom dodatečně odmění (typicky v klauzuli „if evidence was collected“) a některé karty využívají collect evidence dokonce jako cenu Wardu – viz například Axebane Ferox.
Case („Případ“) je nový podtyp enchantmentů. Některým může připomínat Ságy, ale spíše to je více podobné „Classám“ ze sady Adventures in the Forgotten Realms.
První schopnost na každé kartě „Případu“ je vždy aktivní. V druhé položce „To Solve“ („K vyřešení“) se dozvíte, co musíte udělat k „vyřešení případu“. Většinou jde o nějakou podmínku, která se zkontroluje („triggerem“) na konci vašeho kola. Pokud je tato podmínka splněna, tak je „případ vyřešen“ a označíte ho vylamovacím žetonem „case solved“ (i když ani tady nejde o „counter“ v běžném smyslu slova) a můžete pak těžit výhody ze třetí položky „Solved“.
Case se tedy neobětovává (jako Sága) a dále můžete těžit výhody z jeho první a třetí schopnosti.
To by bylo k hlavním mechanikám prozatím všechno. Více se ještě dozvíme z tzv. „Release Notes“, které časem ještě přijdou, a také poznamenám, že už nyní je zřejmé, že toho v sadě bude ještě mnohem víc (například Wither na výše vyobrazené Massacre Girl, nebo i nějaká karta s „poison countery“, …). To budou už asi ale jenom jednotlivosti, každopádně Wizardi nás tedy opravdu nešetří…
Nyní si něco řekneme o kvízové „hře ve hře“. Stránky RavnicaDetectiveAgency.com se už rozběhly a od prerelease (tj. od 2. února) na nich bude každý den zveřejněn jeden nový kvíz. (Celkem jich bude 13 a ke starším bude možné se vracet.) Kvízové otázky můžeme řešit jen tak pro zábavu, přičemž správné odpovědi (a vodítka k nim) se mohou nacházet na kartách a prakticky v jakýchkoliv produktech, které jsou se sadou Murders at Karlov Manor spojené.
Za vyřešení kvízů není žádná odměna, ale… Poslední třináctý kvíz bude ještě takový trochu víc „metakvíz“ a kdo jej jako první na světě vyřeší, „odemče“ další část příběhu, ze které se dozvíme něco o budoucnosti Magicu.
Takže zapojte všechny svoje deduktivní dovednosti. „Ravnican Agency of Magicological Investigations“ potřebuje právě vás! :-)
Na závěr si řekneme něco o (částečně deskové) hře Ravnica: Clue Edition (nebo také Ravnica: Cluedo Edition).
Je to hra pro tři až čtyři hráče, které kombinuje hraní Magicu s populární hrou Cluedo. Obsahuje 8 boosterů, které jsou nadesignovány ve filozofii Jumpstart Boosterů („smíchej dva boostery a hraj“). Tyto boostery jsou jistým způsobem „gildovní“ a obsahují i některé nové Magicové karty (s kódem CLU).
Dále hra obsahuje jeden Clue Booster s 21 kartami místností, předmětů a osob podezřelých z vraždy přibližně tak, jak je známe ze hry Cluedo. Jedna z osob, jeden z předmětů a jedna z místností se pak vloží do obálky a jejich identity je potřeba uhodnout, ostatní se rozdají mezi hráče. Dále se hraje hra Magicu („multiplayer“), přičemž pokud udělíte „combat damage“ nějakému hráči, budete se moci zeptat na nějakou z oněch karet („stop“), které drží…
Přibližně taková jsou pravidla hry. Více bude ještě upřesněno časem nebo až při samotném vydání. A jak už bylo řečeno dříve, tak v každém z balení této deskové hry bude i jeden z deseti „shocklandů“ se speciálním obrázkem. (Například Steam Vents vyobrazený výše.)
A to by bylo k nové sadě Murders at Karlov Manor pro tuto chvíli všechno. Bylo toho hodně. Více si o ní povíme zase za dva týdny ;-)
Nové Play Boostery, Collector Boostery, Commander balíčky a Bundle jsou pro vás už na našem spřáteleném e-shopu Veselý Drak nachystány, tak se ničeho nebojte a předobjednávejte! ;-)
Tento víkend si na Magic Aréně můžeme v Limited prostředí sady The Lost Caverns of Ixalan zahrát o reálné peníze. Každý účastník obdrží minimálně „digitální obaly“ s Quintoriem Kandem.
Příští víkend začne další „runda“ Regional Championshipů, které hráče kvalifikují na Pro Tour a vítěze (pro některé regiony i finalistu) na Mistrovství světa. Začíná se zase u nás v Evropě, takže všichni kvalifikovaní hráči se 26. až 28. ledna sjedou do belgického Gentu, aby změřili síly ve formátu Modern. Pokud nejste kvalifikováni na hlavní turnaj, tak si tam můžete ještě v pátek zahrát „Last Chance Qualifier“, případně v neděli „Classic Qualifier“. Formátem těchto turnajů bude také Modern.
Z celé akce poběží v sobotu a v neděli online coverage na https://www.twitch.tv/legacyeuropeantour. Vypadá to, že jedním z komentátorů bude opět Martin Jůza. Všechny další informace (například o dalších „side eventech“ anebo třeba průvodce městem) naleznete na oficiálních stránkách série. Všem našim hráčům budeme držet pěsti, ať jich pak jede na Pro Tour co nejvíc!
A také se už pomalu rozběhne kvalifikační sezóna ve formátu Standard! Ten si můžete jet poprvé zahrát do rakouského Klagenfurtu. Herny mohou kvalifikace pořádat ještě i ve formátu Limited (Sealed Decky s následnými Drafty). Uvidíme kolika (a jakých) kvalifikací se dočkáme u nás a na Slovensku.
Minulý rok jsme se loučili zprávou o tom, jak se Wizardi zdrží od používání umělé inteligence v Magicu, ale asi to nebude zase až tak žhavé… :-)
Z novějšího oznámení se dozvídáme, že zatímco v kreativním procesu tvorby Magicu se nástroje umělé inteligence používat nebudou, tak v marketingu pravděpodobně ano. (Takže uvidíme, kam tohle všechno ještě ve skutečnosti popojde… ;-))
V dnešním kvízu se už podíváme na Ravnicu, tedy přesněji na Ravnicu Remastered.
Soupeř má 8 životů (my máme 4) a začínáme v naší první hlavní fázi. Dokáží naši stateční saprolingové proti mocnému Niv-Mizzetovi vyhrát? ;-)
Pokud jste dočetli celé Výhledy až sem, možná jste už nabyli dojmu, že už je vše jasné. Ale já si to zase tak úplně nemyslím. Proto bych stále zůstal u…
- CASE UNSOLVED -
Pepa / Josef Janák / Chainer
Grahf
21.01.2024 10:40
Kvíz:
Zahrajem Overwhelm, na zaplatenie použijem 6 zemí a jedného saprolinga, Niv mi v reakcii odstrelí untapnutého saprolinga. Takže mi zostanú tri untapnuté 4/4 , s ktorými zaútočím a dve prejdú určite.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
6.12. Eternal Weekend Praha, Praha Více formátů |
|
14.12. Memoriál Davida Gilla, Praha Legacy |
|
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|