Reporty
Víkend s Rebornem ve vyškovském Arkadynu
Víkend s ALARA REBORN ve Vyškově
Alara block se uzavírá, poslední chybějící sada Alara Reborn už je tady! S ní i všechny ty super prelease/release turnaje, při kterých můžeme poprvé vyzkoušet, jak se dokáží prosadit nové karty. Víkend s Rebornem jsem se rozhodl strávit kde jinde než ve vyškovském Arkadynu, nejen pro to, že po oba dny byl připravený bohatý program pro všechy Magicové nadšence, ale hlavně pro nezapomenutelnou atmosféru „Arkadynovských“ dvoudenních akcí.
V následujících řádcích se vám alespoň z části pokusím nastínit, co a jak se událo.
Sobota – 2HG prelease a draft
Začátek turnaje byl stanoven až na 11:00, což mi dokonale vyhovovalo, protože z České Třebové mi jel vlak přímo do Vyškova. Sbalil jsem si svých pět švestek (popravdě i pár důležitějších věcí) a vyrazil na nádraží, kde jsem nastoupil do poloprázdného vlaku, který měl, jak už to tak s vlaky bývá, dvacetiminutové zpoždění. Vytáhl jsem si polštářek a až do Brna jsem tvrdě spal. V Brně na nádraží nastoupilo celkem dost lidí, takže se mi do mého soukromého coupé nacpalo šest lidí a bylo po pohodě. Když vlak dojel na vyškovské nádraží, měl jsem už všech mých spolucestujících plné zuby, zejména postarší paní, která kritizovala „dnešní“ mládež, mi zůstane vryta do paměti hodně dlouho. Naštěstí jsem si v MP3 rozposlouchal velice zajímavou detektivní povídku (Spravedlnost Arsena Lupina), která mě bavila celou cestu až k Arkadynu. Sobotní turnaj se nehrál v herně, ale byla pro něj vyhrazena dolní místnost, která, tuším, bývala vinárnou. Před registračním pultíkem se už kupily známé tváře a dokonce i z Ostravy přijeli válčit na poli dvouhlavých obrů Mattes Vantuch a Kamil Šamal. Sešlo se pěkných osm týmů, takže s dotací 4 boostry na obra, bylo i o co hrát.
Musím ještě říct, že já sám jsem na turnaji nehrál, ale dohlížel jsem na dodržování pravidel a pomáhal s organizací. Naštěstí se s vydáním nové sady neobjevily žádné komplikované mechaniky, ani kolize s pravidly, takže celý turnaj probíhal ve velmi pohodovém duchu, zejména obr ve složení Jarda Bouček – Víťa Šmíd stál za to.
Výsledek turnaje můžete najít zde - na nových stránkách herny Arkadyn.
Po tom, co dvouhlaví obři doválčili, jsme zasedli ke draftu, který byl již v kompletním složení tedy Shards of Alara – Conflux – Alara Reborn. Nabral jsem Esper tlačák, který startoval třemi Glaze Fiendy (už jsem nečekal, že se budou scházet tři stejne karty). Do balíčku jsem nacpal i dva 4/3 létající Illusory Demony, kteří se s Glaze Fiendy krapet nekombí. Aby toho nebylo málo, k modré capsuli jsem měl ještě dva Sanctum Gargoyly, také Slave of Bolas. Nakonec jsem byl s balíčkem poměrně spokojen. Nalevo ode mě sedící Zelenáč měl Rare deck s bombami jako Ajani Vengeant, Sharuum the Hegemon, Banefire, 3/5 Spellbound Dragon, podpořené dvojicí Kiss of the Amesha, ale ani to nestačilo, protože se mu podařilo vyhrát jenom dva zápasy. Draft opanoval celkem s přehledem ostravský borec Mattes Vantuch, který svým megaexalted agrem (obohaceným dokonce o trio 5/6 Nullthread Gargantuanů) utloukl nejednoho soupeře. Pro ilustraci uvedu druhou a třetí Mattesovu hru s Jardou Boučkem.
Jarda po první hře vede a Mattes tedy začíná - Akrasan Squire (1/1 Exalted), Ethercaste Knight (1/3 Exalted) a ve třetím kole hraje kaskádový Ardent Plea (Exalted) a otočí dalšího Ethercaste Knighta. To už Jarda nerozdýchal.
Ve třetí hře Mattes naopak předvedl těžkotonážní půlku svého balíčku, když po útoku 4/4 Brackwater Elemental využije dobře abilitu Nullthread Gargantuana a vrátí si Elementala na balíček. V příštím kole po útoku Gargantuanem, jde do hry opět Brackwater Elemental. Následuje mohutný útok 4/4 plus 5/6 pašíky a do hry přichází druhý Gargantuan (!!!), takže Elemental se opět místo do hřbitova vrací na balíček, aby se mohl v dalším kole vrátit do hry a následně zadupat bezmocného soupeře.
Já uhrál tuším 3:1, a na redraftu jsem ukořistil Knight of New Alara, Thraximundara, Meglonotha a Esper Charm, což nebylo zrovna terno.
Po redraftu se začali všichni sportovní nadšenci shánět po televizi, aby se mohli kouknout na poslední třetinu hokeje. Naštěstí ani to není pro Kopiho problém, a tak jsme vyrazili autem k němu domů pro televizi. Bohužel naladit nějaký jiný program kromě „monoblue kanálu“ a „černobílé zrnění 1“ se už nepodařilo. Rozhodli jsem se tedy využít další z kratochvilných zábav, které Arkadyn nabízí, a vrhli se do deskovek. Nakonec se ale žádná deskovka nehrála a ani na karetní hru Citadela nedošlo. Nahoře v herně se totiž rozehrávala další z hromadných Magicových bitev a když jsem sebou žádný jedničkový funny balíček neměl (a ani nevlasním), sesbíral jsem zbytky Cruel controlu, smíchal se sideboardem a mohlo se jít pařit.
Hra se vyvíjela podle mých představ, protože jsem nebyl pod tlakem (soupeř polevici hrál také Cruelko), navíc jsem si dolízl oba sideboardové Mind Shattery, takže jsem stihl zdecimovat dva hráče, kteří by mě mohli ohrozit. Napravo ode mě sedící Cumel (do kterého jsem měl útočit) díky reanimovaným bytostem obřích rozměrů válcoval postupně jednoho hráče za druhým. Nezbývalo mi tedy nic jiného než použít ovlivňovaní metody a ukázat Cumlovi temnou stranu síly. Když jsme u stolu zbyli už jen my dva, bez problému jsem seslal na přerostlé bytosti Hněv bohů a hřbitov vyprázdnil Jund Charmem.
Do další hry jsme si nabrali shit balíčky z akvárka (v Arkadynu mají commony na prodej v akváriu, kde se můžete přehrabovat :-). Tentokrát se mi nepodařilo zmanipulovat dostatečný počet lidí a Cumel hru ovládl pomocí buybackové Mind Games. Zábava dole mezitím pokročila, a tak bylo na čase kartičky zabalit a jít i něco popít. O této části večera se nebudu dopodrobna rozepisovat, protože článek mohou číst i děti. Řeknu jenom, že během večera jsme si stihli zahrát i pěkných pár partiček Magicového záchoda (hraje se podle speciálních pravidel s basic landy) a tuto hru jsem díkým různým vylepšením tak vytechovali, že Magic: The Gathering zřejmě získal nového konkurenta na poli karetních her :-)Neděle - prerelease
Ranní vstávání nebylo nic příjemného, ale zažil jsem i horší. O zbytku rumu, který jsme večer nestihli dopít, se už nikdo radši ani nezmínil. V 10:00 jsem ale už byl na nohou, decentně posnídal a společně s ostatními se mohl těšit na to, jaké kartičky mi osud nadělí.
Začali jsem na čas, což musím pochválit, nicméně sepisování Rebornu a zejména organizaci nových karet na decklistu podle různobarevného klíče musím wizárdům vytknout (všichni, kdo Reborn už sepisovali, mi jistě dají za pravdu). S balíčkem, který jsem obdržel, jsem byl nad míru spokojený, jenom konstrukci jsem asi trošku pokazil. Můžete posoudit sami z mého decklistu:
Jund na prewku | Tomáš Kříž |
Main Deck | použitelný sideboard |
2 Executioner’s Capsule | 1 Wild Nacatl |
A tady je zbytek karet, které se do balíčku nevešly:
zbytek karet | |
Shards of Alara | Alara Reborn |
1 Angel’s Herald | 1 Ethercaste Knight |
Na turnaj nakonec dorazilo 19 hráčů, takže se hrálo šest kol bez top 8.
1. kolo Lukáš Jurníček
Lukáš začíná agresivně a přes Druid of the Anima na mě ve třetím kole vyskakuje 4/4 Rhox Brute. O mana-elfíka se postaral Blood Cultist a Rhoxe kosí Capsule. Problémy mi však začíná dělat nepříjemný Mage Slayer, díky kterému se dostávám až na pět životů. Soupeř sklízí terminačkou již značně nasosaného Cultistu. Držím se zuby-nehty, dokud nepřijde vytoužená pláň, díky které vybavím 6/3 Valley Ranneta lifelinkovacím kladivem a jdu si pro vítězství.
Ve druhé hře se trápím se zeměmi (chybí černá na Capsuli a Maraudery) a dostávám do hry pouze Goblin Assault, který nic neřeší.
Tento gobliny produkující enchantment ukazuje svoje klady v poslední hře, kdy jde na stůl poctivě ve třetím kole a následuje ho Vithian Stinger a odklízení brokerů v podobě Capsule a Bloodpyre Elementala.
2. kolo Radim Franta
Dlouhá první hra se nejdříve jeví jako jasný náklep díky mému kladivu, které jde na stůl ve třetím kole. Soupeř má rychlou odpověď ve formě Quasali Predemage. Já na oplátku sklízím jeho vzdušné síly terminací. Fleshbag Marauder ze sebe udělá trojmanový Cruel Edict a soupeř ukáže Oblivion Ring mojí 6/3 potvůrce. Naya Battlemage mi opět pomáhá získat kontrolu nad stolem, ale balíček už dále nepodpoří, takže soupeřovy životy se zaseknou na čtyřce. Ten postupně vytáhne Mycoid Shepherda, 5/3 slona a další 5/4 prasátko plus vlastního tapovače, takže i když se bráním několik kol, nakonec mě prasátka převálcují.
Další hra a opět Quasali Pridemage, který mi tentokrát sklízí Capsuli. Soupeř mi v giftech ukazuje Empyrial Archangela, takže musím svoje zabíjení plýtvat na Druid of the Anima, aby se protihráčův archanděl nedostal rychle na stůl. Tlačím Topan Asceticem, ale andělé stojí na opačné straně stolu, konkrétně Battlegrace Angel, kterého musím ihned sejmout Maestrom Pulsem. Kombinace +4/+2 trample myška a Soul’s Fire nakonec hru ukončují v můj prospěch.
V rozhodující partii soupeře míchnu tak, že vykládá pouze Foresty, takže i přes jisté potíže získávám další tři body.
3. kolo „Goblin“
Z další partie jsem si nestačil udělat poznámky, teda kromě toho, že soupeř všecko má, ale stejně mu to nestačí:-).
Skóre 3:0
4. kolo Ladislav Lezna
Oba v prvních kolech vykládáme kapsle – soupeř modrou, já černou. Tím ovšem podobnost našich her končí, protože soupeř vykládá i třetí zemi. Je to stokrát ohraný magicový příběh, kdy jeden z hráčů líže země ( jen země!) a druhý zemi nelízne. Asi 5 kol mě tedy jezdí 1/5 kočička (když už to nevydržím, tak ji sejmu kapslí) a nic se neděje. Po pátém non-land draw konečně přichází země, abych mohl vyložit obelisk. Soupeř mezitím vyskládal pár bytůstek, takže moje Caldera Hellion, která následuje znamená férovou výměnu 3 za 1. Soupeř, prakticky bez karet (ale má spoustu zemí;-), začíná hrát poctivě z vršku, nejdříve Elspeth, Knight-Errant (tu horko-těžko, ale přeci jen, zabiju), Kiss of the Amesha a drobečka s úctyhodnými čísly 15/15 Lord of Extinction (na kterého zase poctivě otočím Pulse z vršku já). To už ale protihráčův balíček natolik vysílí, že ho můj deck přetlačí…
Druhá hra je celkem v klidu, protože tentokrát mám draw celkem obstojné (na rozdíl od soupeře). Musím jenom zabít jednu bytost, a můj Bloodpyre Elemental může v klidu jezdit.
5. kolo Tomáš „Cumel“ Kummer
Můj oponent si při míchání stěžuje, že nemá v balíčku žádné dobré réro, takže si fest věřím. Nejdřív si ale nepříjemně naběhnu do Qasali Ambushera, což mě krapet rozladí. Hra se celkem protahuje a když soupeřovi sejmu jeho Sages of the Anima, které v následujícím kole nahradí další Sages, začínám tušit, že to s těmi „špatnými eRky“ zas nebude tak růžové. Posledních šest životů jsem už Cumlovi holt neubral.
V druhé hře, když stabilizuju na 11:8 na životy pro mě, se na opačné straně stolu vyřítí dráček (Flameblast Dragon – asi další špatné eRko) a jelikož se žádný topdeck nekoná, umírám.
6. kolo Petr Legát
Do posledního kola dáváme s Petrem split. Obě hry pokládám ve třetím kole Goblin Assault a obě hry projíždím. Mého soupeře prý balíček celý turnaj hodně zlobil (moc mulligenů), ale na mě mu to prý dvakrát přišlo ideálně. Popravdě u obou her jsem jenom smutně koukal…
Konečné skóre 4:2 mi dokonce stačilo na třetí místo, takže pohoda. Pokud vás to zajímá, tak konečné pořadí můžete najít zde!
Vítězem se stal Tomáš "Cumel" Kummer, který kromě trička a boostrů dostal i pěkný pohár.
Děkuji za pozornost
Tomáš Kříž
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.