Reporty
The Fable of Swans and Banshee
The Fable of Swans and Banshee aneb Eventide v Brně
Napsal: Honza Adam
Vážení přátelé MTG a kamarádi, po dlouhé době si zase ode mne přečtete něco jiného než krátké články o nových sadách a překlady důležitých zpráv. Konečně jsem se zase po dlouhé době dokopal k tomu, napsat nějaký ten malý report. Práce mne bohužel v poslední době vytěžuje až příliš, takže si bohužel nepřečtete o tom, jak jsem v průběhu mé stáže na Mayo Clinic v minnesotském Rochesteru šel do jediného tamního MTG doupěte na FNM draft, kde jsem splitoval ve finále, abych pak zjistil že jim nedorazily promo karty; ani o prvním a zatím jediném turnaji CMUS ligy ve Valašském Meziříčí, kde se z hlubin dějin vynořili magicoví veteráni z devadesátých let, a který pro mne bohužel nedopadl zas až tak slavně. Tímto se chci oficiálně omluvit kolegům Valmezákům, kterým jsem onen report slíbil – sorry kluci, opravdu nemám čas, a většinu podrobností z našich her jsem již zapomněl, takže by report byl trošku děravý. Fotky ale nahostuji.
Dnešní report bude věnován jinému turnaji. Třináctého července mezi nás přišla sada Eventide, která uzavřela dvojblok Lorwyn/Shadowmoor poslední kapitolou. Rumorová sezóna Eventide byla poněkud pomalejší, vše důležitého se odehrávalo v podstatě jen v posledních dvaceti dnech před vydáním sady. Každopádně jsem se na prerelease těšil – některé kousky ze spoileru vypadaly velice hezky na papíře, a kouzla s retrace dávaly naději, že se pro jednou nebudu vztekat, když mi budou chodit v pozdní fázi zbytečné země. Neděle se blížila a já jsem sondoval, s kým se vlastně na prerelease tentokrát potkám. Znojemáci pro jednou zklamali – čerstvý ženáč Habřík měl dostatečnou omluvu, kolegovi Hlimákovi se bez něj do Brna nechtělo. Nuž, co se dá dělat. Třináctého ráno jsem si sbalil věci, karty na výměnu, blok a tužku a vyrazil jsem na tramvaj číslo 13. Už po dvou zastávkách jsem si vzpomněl, že jsem na stole nechal den předtím připravenou svačinu a láhve s vodou, ale co už – musel jsem doufat, že školníkova kantýna bude fungovat i v létě. A pro obzvlášť hladové je tu vždy pizza, že :).
Turnaj oficiálně začínal v 9, takže jsme tentokrát hodinu nečekali /jako minule/. Ihned po příchodu jsem identifikoval a byl identifikován kolegou Mirkem Řezaninou aka Jacomem, načež byla zahájena čilá obchodní aktivita – má shadowmoorská R, U i C do jeho sbírky. Po transakci zvící menší komínek karet za cca 450 Kč přichází povel k registraci. Spokojeni s tím, jak to hezky odsýpá, se jdeme zaregistrovat a zbytek času krátíme měřením sil mých blokových kithkinů s Mirkovým balíky. Vítám další členy naší brněnské draft-party, Frantu Kotase, Tomáše Ciprovského a Tomáše Čapka alias Jestra. Přichází povel k rozesazení k rozbalování. Je mi přisouzen stůl číslo 6 – sem se v průběhu dne ještě jednou vrátím. Mirek je usazen naproti mně o jedno místo vlevo, vedle něj pak sedí další známý, „future star“ Dominik Záluský aka FuRYaN. Rozbalíme balíčky a začínáme sepisovat. Shadowmoor mi nadělil Swans of Bryn Argoll, foilové Counterbore, Fracturing Gust, a Midnight Banshee. Eventide k tomu přidalo novou Ashling, Spirit of the Hearth, a „kithkiního transformera“ Figure of Destiny. Mirek vrtěl hlavou na pool s Oonou a černomodrým Liegem, zatímco Dominik na protějším konci stolu zíral na kombinaci bílozeleného Liege, černozeleného Liege a Doomgape v jednom poolu. Když jsem si prošel veškeré karty, zrodila se mi v hlavě kacířská myšlenka – nebylo by tentokrát vůbec špatné, kdyby mi tenhle pool zůstal – zejména černo-bílá kombinace byla vskutku solidní. Tenhle názor nahlas ventilovalo i dalších pět hráčů u stolu, kromě souseda po levici. Takže jsem s napětím očekával, co Lazzna tentokrát vymyslí. A je to tady. Vezměte balíček a dejte jej sousedovi nalevo. Pak naproti. A nalevo. A ještě jednou nalevo. Právě jste získali váš dnešní cardpool. Sáhnu po krabičce – a nevěřím. Mám zpátky své vlastní karty. Na opačném rohu stolu má ještě větší radost Dominik, který je na tom stejně. Ostatní čtyři hráči mají balíčky promíchané. Tak tentokrát jsme opravdu věděli, kam si sednout. Diagram dole ilustruje pouť mých karet.
Začíná konstrukce a jídelna v ZŠ Jana Babáka utichne. S množstvím karet v černé, bílé a příslušných hybridech, a také díky tomu, že jsem si volno po sepsání krátil vymýšlením, co bych z poolu postavil, mám jasno, jak bude jádro balíku vypadat. Výsledek můžete vidět zde:
Pár komentářů: při konstrukci decku jsem si nějakým záhadným způsobem zahrabal modrobílé hybridy mezi ostatní, nehrané modré karty, takže Steel of the Godhead a Swans bohužel přibyly do balíku až po druhém kole. Naopak z něj vypadly Spirit Procession, která sice není špatná, ale ve všech hrách ve dvou kolech, kdy mi přišla, přišla ve chvíli, kdy byla na stole Midnight Banshee (což, jak uznáte, je „mírná“ antisynergie), a taktéž bílá Safehold Sentry, která uvolnila místo maindeckové Strip Bare (poté, co jsem v každé hře potkal Recumbent Bliss). Taktéž jsem nezařadil Spirit of the Hearth, zejména proto, že jsem nečerné bytosti omezoval na minimum. Schwer zu sagen, bylo-li to dobře či špatně. Při pohledu zpět bych to zřejmě učinil. Merrow Bonegnawer byl zařazen jako anti-retrace karta.
Jelikož bylo ještě dosti času, ze zbytku karet jsem splácal dohromady ještě alternativní červenomodrou konstrukci.
Dosti řečí, přišel čas na hru. První kolo mne poslalo na stůl č.16, proti člověku jménem Patrik Adler.
I. kolo – Patrik Adler (Rwub)
Prvním soupeřem je jeden z černorytířáků, kterého jakž takž od vidění znám. Hraje v zásadě červený balíček s přesahem do ostatních barev. Jako první kouzlo na turnaji sesílám symbolicky v prvním kole Figure of Destiny. Jak sami uvidíte, tak tomu bude toho dne ještě nejednou. Patrik ale nezůstává pozadu. Figure koupí (také nikoli poprvé) Recumbent Bliss, přidávám Safehold Sentry a Bonegnawera. Soupeř bohužel pro mne kontruje efektivnějšími potvorami, jmenovitě dvojicí Noggle Banditů, kteří jsou v podstatě neblokovatelní (no řekněte sami, kolik karet s defender průměrně na Limited hrajete? Na stůl přicházejí na mé straně ještě Rendclaw Trow a Kitchen Finks. Patrik má ovšem Valleymakera. Na mých sedmi životech pokládá Nobilis of War, načež dva oslíci dokončí dílo zkázy. Jdeme na druhou.
Druhou hru začínám opět já – Figure of Destiny. Tentokrát se projede víckrát, stále však jen za dva životy. Následují Rendclaw Trow a Wasp Lancer. Na Patrikově Nobilisovi přistane tentokrát Unmake. Přichází Ashling, následována Midnight Banshee. Bliss na Banshee mne trochu zbrzdí, a Patrik se lehce vrací do hry Valleymakerem a oslíky. Když přijdou ještě Finks, je to už příliš mnoho útočníků na jednoho blokera. Rozhodující hra.
Potřetí první kolo pláň, potřetí Figure of Destiny, rychlé útoky dostávají Patrika na 12 životů. Můj Voracious Hatchling je sestřelen Outrage Shamanem, proti Finksům nastupuje Gwyllion Hedge-Mage. V tu dobu ale již pracuje můj Syphon Life, který proměňuje každou z líznutých zemí na čtyřživotový rozdíl. Patrik má 10, pak 6, pak 4, do hry přichází Nobilis. Pokládám Blowfly Infestation následovanou Midnight Banshee. Ta Patrikovi vyčistí stůl, ale dostává pro změnu opět Blissem. Lížu si Safehold Sentry, Patrik se vrací na 5. Přidává Valleymakera. U mne země, retrace Syphonu, 3 životy. Patrik přidává Kulrath Knighta. Já mám opět zemi, což znamená 1 život pro Patrika – ale stále nic k Banshee. Útok mne dostává na 14 životů, nicméně o kolo později další země z vršku balíčku znamená pro Patrika konečnou.
2:1 po epické bitvě ve třetí hře, celkově 1:0
Nezačalo to špatně. Uvidíme, co nadělí další kolo.
II. kolo – Ondřej Kaderka (BWr)
V balíčku zatím neprovádím žádné změny, pouze sonduji, jak dopadli ostatní. Druhé kolo mne posouvá opět na stůl číslo 6, kde jsem stavěl balíček. Soupeřem je mi relativně mladě vypadající borec, odhaduji jej tak na 22-23 let.
Zahajuji…Figure of Destiny. V druhém kole ji okamžitě upgraduji na Level 1 a přidávám Nip Gwyllion. Tyto dvě bytosti stáhnou životy na rozdíl 25-13. Pak ale můj balíček začne protestovat a posílá mi zemi za zemí. Transformer je sestřelen Inquisitor’s Snare, gwylliona doplatí na Cultbrand Cindera. Když Ondra dodá na stůl ještě Harvest Gwyllion a Kulrath Knighta, poroučí se mé životy dolů. Pád se ještě pokouší zabrzdit „kuchyňské dšezy“, ale hrubá síla osmi do útoku je příliš. Jde se na druhou.
A tady se balíček zakousne již o začátku. Nechávám si ruku se dvěma pláněmi, Sentry a Gwyllionou. V ruce mám ještě dva Trowy a Unmake. Jenže ouha. Gwylliona v prvním, Sentry ve druhém – a třetí země nikde. Ondra naopak pokládá Stillmoon Cavaliera, a já vím, dle slov Moraváka od Bílé hory, že „včíl jsme v ř*ti“ – na tohoto fešáka mám přesně 0 odpovědí. Třetí země nakonec dojde až v pátém kole…a je to jeden ze dvou Forestů. Pak sice přijde pláň, díky které pošlu mimo hru Kulrath Knighta, ale Ondrovi prostě stačí poslat do útoku Cavaliera a nafouknout jej naplno. Prohrávám, aniž bych mu ubral jediný život.
0:2, 1:1 No, začíná se to kazit. Takhle jasnou prohru jsem nečekal – ale je pravda, že balíček tentokrát předvedl, jak chodit nemá. Poprvé, a bohužel dnes ne naposled, prohrávám na „broken“ černobílé rare. Po hře prohlížím své nehrané karty, a šokován objevuji mezi modrými kartami založené Labutě a Ocel. Nadávám si do starých volů a okamžitě je zařazuji do balíku.
III. kolo – Filip Zemánek (RWu)
Třetí kolo mne posílá proti Filipovi Zemánkovi. Tohoto kolegu si pamatuji ze Shadowmooru, kdy mne jeho hra Sygg-Gravelgill Duo-Gravelgill Duo-River’s Grasp-River’s Grasp-Isleback Spawn rozmetala v pátém kole.
Filip začíná. Lízám si první kartu – a k mému překvapení je to, k mým třem pláním na ruce, má věrná Figure. Na konci druhého kola se přeměňuje na 2/2, ve třetím se poprvé dostává na Level II a jede jako 4/4 Kithkin Spirit Warrior. Projede se jen jednou, neboť kombinace Burn Trail a Flame Jab ji zbaví pozemských starostí. Přidávám postupně dva Trowy a Wasp Lancera. Filipovi nejde správně barevná mana, a když při pokusu o blok zemře jeho Gyrfalcon na Fire at Will, zdrží mne ještě jedno kolo pomocí Thoughtweft Gambitu, ale pak již jdeme na druhou.
Ta je zajímavější. Nechávám si ruku s Figurkou a třemi bažinami. Tipněte si, co si dolízávám v prvním kole za kartu? Správně, je to pláň. Šup, a Figurka je pošesté ze sedmi her v prvním kole na stole. Následuje Trow a Wasp Lancer. Burn Trail, Fire at Will, Recumbent Bliss, a jsme zase na začátku. Filip pokládá Swans of Bryn Argoll. Dolízávám ke čtyřem bažinám, pláni a lesu konečně i druhou pláň, a se slovy „tak to bude zajímavé“ pokládám ty svoje. Stav životů je 18-10. Na stole mi trůní Lurebound Scarecrow. Jako na zavolanou vzápětí dolízávám Monstrify a posílám strašáka do útoku. Filip musí Labutěmi blokovat, nechce-li se dostat na pouhé dva životy. Tak i činí, a já si lízám osm karet. Vyhazuji na stůl Bonegnawera a Safehold Sentry, diskarduji dvě karty. Tahle výhoda se posléze ukáže jako rozhodující. Filip vykládá létajícího blokera a Somnomancera, načež posílá Labutě do útoku ve snaze vynutit blok mými a prolízat se k odpovědím. Jednou si tedy oba hodíme Inspiraci za 4. V knihovně mi zbývá 8 karet, životů mám 12. Je mi jasné, že už Filipovy labutě nesmím moc pokoušet. Nicméně to ani nemusím – osmička karet z bloku Lurebounda v sobě skrývala Kitchen Finks a Voracious Hatchling. Počkám kolo a pak vyhrávám na přečíslení, kvalitativní i kvantitativní.
2:0, 2:1. Balet na Labutím jezeře tedy dopadl lépe pro mne. Po tomto kole vyvěšuje Lazzna rozdělení cen.
IV. kolo – Honza Findejs (BWr)
Tak tohle jméno je mi povědomé z CMUSu, minimálně z některých reportů. Honza hraje balíček hodně podobný (barevně) mému. Jak se ukáže, ještě o cosi vypečenější.
První hra začíná pomalu. Prvním kouzlem je můj Voracious Hatchling, jenž dostává Flame Jabem a ještě jednou s retrace. Přicházejí Labutě, které dostanou žeton ze Scarscale Ritualu, jímž se prolizuji o dvě karty dál. Scuzzback Marauders řeším Unmake a přidávám Wasp Lancera. Letci nakonec Honzu ukřešou.
Druhou hru zahájí lépe Honza. Než se rozkoukám, mám osm životů. Kitchen Finks a Voracious Hatchling kombinovaný s Unmake mi sice nějaké vrátí. Pak ale bolestivě zahyne tlamou v tvář kombinaci Mudbrawler Raiders + Double Cleave + Fire at Will. Raidery pořeší v dalším kole blok Finks. Pokládám Midnight Banshee a projedu se v příštím kole za 5. Na životy je to momentálně 9-5. Honza odtapne a položí na Banshee Curse of Chains. Příští kolo přidá Divinity of Pride. 5-9, 1-13, smrt.
OK, rozhodne se ve třetí. Rozhodnut neponechat nic náhodě začínám zostra. Mimic, Rendclaw, Banshee, Lurebound Scarecrow. Fire at Will a Double Cleave některé mé útočníky zastaví, ale je mi jasné, že jakmile přijde na stůl Divinita a já nebudu mít odpověď, bude to velice špatné. Za stavu 18-3 Honza na stůl dostane Grim Poppet. Ta okamžitě zastřelí vše kromě Banshee – a další kolo položí opět černobílého demigoda. Banshee je najednou užitečná jako automat na kondomy ve Vatikánu – Divinitu nezablokuje, každé kolo dává zdarma Poppetovi jeden náboj, a pokud by přece jen zaútočila, dostane Poppet žetonů ke střelbě ještě více. Z 18-3 je najednou 14-7, po Syphon Life 16-5, ale pak již promlouvá jen avatar. 11-9, 7-13…a je konec.
1:2, celkově 2:2. Podruhé prohrávám na broken rare ve svých vlastních barvách. Je mi jasné, že pokud chci alespoň jeden booster (za výsledek 4-3), musím vyhrát dvě z dalších tří kol. Trochu překvapeně se dívám na Dominika, který hraje na zadních stolech – očividně balíček nechodí tak, jak by měl.
V. kolo – Tomáš Sláma (UR)
Páté kolo mne u stolu vítá rozesmátý soupeř, který mne s gustem tituluje jako „samotného Caranthira“. V pohodové atmosféře zahajujeme hru.
Nalíži si sedm karet. Při pohledu do nich mne jímá kacířská myšlenka. Mám jednu bažinu, tři karty za 3 many, Bonegnawera, Nip Gwyllion a Edge of the Divinity. Pomyšlení na 4/4 lifelink bytost ve druhém kole je příliš velkým lákadlem. Ruku si nechávám a v duchu se modlím, aby další země přišly. A světe div se, ono to vyjde (na rozdíl od Tomáše, kterému země nechodí) Dolízávám dvě země v dalších dvou kolech, a gwylliona jede ve druhém pro celkový osmi-životový skok. Vykládám Blowfly Infestation, načež zahrávám Scarscale Ritual na Bonegnawera. To mi přinese dvě karty a Tomášovi smete většinu stolu sestávající z Mimiků, nechajíc za sebou jen chudáka 1/1 oslabeného Noggle Banditu. Hra končí za stavu životů 33-0.
Druhou hru mi Tomáš ukáže v podstatě pouze dva Heartlash Cindery. U mne to je Wasp Lancer následovaný Ashling, Monstrify na Lancera, načež posledních dvou životů Tomáše zbaví (a trápení ušetří) Syphon Life.
2:0, celkově 3:2. Na boostery mi chybí jedno vítězství. To ovšem netuším, že život ironik mi do dalšího kola pošle do cesty velmi důvěrně známého soupeře.
VI. kolo – Jester (Tomáš Čapek) (GBwr)
Ano, kolega Jester, pravidelný účastník našich draftů v hospodě. Osoba (a osobnost) slušně řečeno kontroverzní a komplikovaná – kdo jej znáte osobně, víte své, kdo jej neznáte, nemá cenu zde podrobněji líčit. Bitva začíná.
V prvním kole Jester mulliganuje na pět karet, očividně jsem mu balík zamíchal velice důkladně. Začínám Woodlurker Mimicem, o kolo později přichází Trow a Mimic jede za 4. Postupně soupeře sjedu na rozdíl 20-6. Mezitím se mu na stole urodí Gnarled Effigy. Mou stranu stolu zdecimuje Incremental Blight, a vítr se obrací. Jester vykládá Crabapple Cohort. Na mé straně se na stole urodí pouze Swans of Bryn Argoll. Další útok, stav je 6-6 na životy, Jester přidává ještě za veškerou svou manu další dvě zelené bytosti na stůl. Přečíslen 5 ku 1, přichází moje kolo – a s ním jeden z neúžasnějších topdecků, který jsem kdy zažil – líznutou kartou je totiž jediná karta, která mi v tento okamžik mohla hru vyhrát - Steel of the Godhead. Sesílám ji okamžitě na Labutě, které proletí skrz přesně za 6.Zatapovaný soupeř s tím nemůže učinit nic – ani Gnarled Effigy, ani Wicker-Bough Elder (i když to byl možná Tilling Treefolk, pamatuji si pouze zelenou stromovitou věc na druhé straně stolu) nemají za co pracovat. Jdeme na druhou.
Ta je velice rychlá – Bonegnawer a Lurebound Scarecrow neobstojí proti hordě rychlých zelených bytostí ze soupeřovy strany. Rozhodne se tedy ve třetí.
Budu začínat. V ruce čtyři země (tři bažiny a pláň), Voracious Hatchlinga, Unmake a Figure of Destiny. Zahajuji opět Transformerem. Ve čtvrtém kole se přidává Hatchling. Figura je zlikvidována, ale Unmake na soupeřovu Crabapple Cohort znamená, že z Hatchlinga je 4/4 lifelink. I Hatchling padne, ale to už je na stole Wasp Lancer. Životy hovoří 23 ku sedmi v můj prospěch. Lancer proletí za 3 a na stůl jde Ashling. Soupeř se dostává na 2 černé many a já začínám tušit ve vzduchu visící Blight. Naštěstí tomu tak není, přidává jen další bytost na zem. Znovu za 3, soupeř má 1 život. Nyní se rozhodne. I přes tři pozemní bytosti na soupeřově straně Lancer další kolo prolétá, ubírá poslední život a přináší mi vítězství.
2:1, celkově 4:2. Booster je jistý, nyní půjde o to, zda jeden (4:3) nebo čtyři (5:2) Nuže, vstříc osudu.
VII. kolo – Honza Voborník (URwb)
Ani poslední soupeř mi není podle obličeje neznámý, už jsme spolu minimálně jednou kšeftovali a snad i hráli. Chvilku diskutujeme o tom, jaké máme šance na boostery při remíze, a následně se rozhodujeme hrát (tedy, spíše já – když už, tak už).
První hru otevírám (pokolikáté už?) Figure of Destiny. Druhé kolo za 2, třetí již za 4. Sestřelím útočícího Noggle Banditu – a už za chvíli toho lituji. Honza totiž vyskládá postupně Scuttlemutta, Dream Thiefa a Inkfathom Infiltratora. Letec a neblokovatelný merfolk mi začnou ukusovat životy, a to i přesto, že se to u mne hemží pozemními bytostmi. 18-14-10-6. Na šesti životech vykládám k předtím vyložené Blowfly Infestation Midnight Banshee. Honza zakoulí očima. Ve svém kole pošle obě neblokovatelné bytosti do útoku, sjede mne na 2, a vyloží Dominus of Fealty. Výborně, další demigod, to mi chybělo. Přichází můj upkeep. Triggeruje Banshee. Umírá Thief, předtím oslabený Scuttlemutt plus další bytost s jedničkou vzad. Ti s sebou vezmou i Infiltratora. Tři –1/-1 žetony přistanou na Dominusovi. Honzovi zbývá do bloku 2/4 Harvest Gwyllion s witherem a 1/1 Dominus. Posílám do útoku úplně všechno včetně Cinderbones, Honza na pěti životech blokovat MUSÍ – a jeho bytosti mají mizivé vyhlídky. Cokoliv gwylliona zabije, to ji díky Dominusovi s counterem, jejímu vlastnímu witheru a Blowfly Infestation vezme s sebou. Banshee tedy skočí pod nohy chudák Dominus, gwylliona se postaví Trowovi. Když se bouře po Blowfly Infestation uklidní, je Honza bez bytosti na stole, mně zbývá 4/4 oslabená bánší. Honza nedolízne blokera a první hru tak vyhrávám poté, co jsem utekl hrobníkovi z lopaty vskutku nehorázným způsobem.
Druhá hra nezačíná pro mne dobře, protože Dream Thief a Inkfathom Infiltrator přitancují prakticky ihned, jak je to možné. Za stavu životů 7:17 pokládám konečně létajícího blokera, Swans of Bryn Argoll. Honza zaútočí pouze Infiltrátorem a položí Harvest Gwyllion. V mém kole pak Labutě dnes podruhé obdrží Steel of the Godhead a letí za šestku. Rázem je to třináct-jedenáct. Soupeř lízne, pohlédne do karet, pokrčí rameny a posílá vše do útoku. Mám sedm a obávám se Consign to Dream nebo nějakého jiného špinavého triku. Ten ale nepřichází. Ve svém kole lízám kartu. Je to Double Cleave. Hraji jej na předem ozbrojené labutě a ty mocnou ranou za dvanáct ukončují hru a pro nás oba i celý turnaj.
2:0, celkově 5:2
Jdu nahlásit výsledky a čekám na to, jak dopadnou kamarádi. Dominik to nakonec z 1:3 vytáhnul až na 4:3 a těší se aspoň na jeden čestný booster. Rozhodcovský tým už má v ruce výsledky. Franta Kotas nakonec s 5-1-1 třetí místo, jen těsně mu uteklo poměrně hezké tričko. I tak je ale rád za sedm boosterů. Já s výsledkem 5-2 končím nakonec desátý, což je mé zatím nejlepší umístění na prerelease turnajích, a vybírám si své 4 boostery odměny. Tom Ciprovský končí patnáctý a za přímého přenosu rozbaluje svůj jeden booster. Primalcrux jej sice moc nepotěší, ale co už :-) výhra je výhra.
Loučím se s kamarády a odcházím volným krokem směr centrum. Po cestě se ještě s Frantou stavujeme na pivo a hrajeme jednu hru minimastera s jeho vyhranými boostery. A to už je opravdu závěr dne.
Boostery jsem posléze otevřel doma s přítelkyní. Žádná filtrovací země, rozbalil jsem si dvě shodná rare s mým poolem (Ashling a Spirit of the Hearth), plus Altar Golema a Creakwood Liege. Nu což, darovanému /či vyhranému/ koni na zuby nehleď. Za ten pocit to stálo.
Obligátní zhodnocení na konec:
Most Valuable Card: Tady je kandidátů mnoho – Transformer, Syphon Life, kombinace Banshee a Infestation, nebo „střídající“ Labutě. S ohledem na vývoj her by to asi byla remíza mezi Labutěmi a kombem MB+BI.
Least Valuable Card: Snad ani nejde vyhlásit, neboť každá karta v balíku měla své využití a v některém okamžiku pozitivně ovlivnila hru.
Komentáře některých karet:
FoD aka The Kithkin Transformer: sedmkrát z úvodních osmi her v prvním kole, téměř vždy level 1, třikrát level 2, šesti mých bílých se nedožil buď on, nebo soupeř
Ashling the Extinguisher: Bez možnosti jakéhokoli přidělení fearu (ani černé wispy) sloužila ponejvíce (ale efektivně) jako strašák na soupeře a hromosvod.
Syphon Life: Lahůdkový do zapikované lategame, vyhrál mi dvě hry.
Blowfly Infestation: Tuhle kartu mám prostě rád, díky tomu, co dokáže na stole rozpoutat. I dnes pracovala v 90% pro mne.
+ dobrý cardpool, který se mi navíc vrátil
+ formát SSE je alespoň na Sealed velice zábavný
+ balíček s výjimkou druhého kola chodil dobře a občas dokázal neuvěřitelné (pár „epic moments“)
+ zatím nejlepší umístění + 4 boostery
- opravdu hodně záleží, jak se vám do barev sejdou rare. Poznal jsem to z obou stran – dvě prohry na WB rare, a spolupráce mých karet. Beru to spíše za malé negativum.
- zašantročení Steelu a Labutí mezi karty a jejich nasazení až od třetího kola.
Celkově vzato, velice vydařený den. Děkuji všem, kdo se reportem prokousali až sem, a těším se na shledání nad novinkami (a posléze v říjnu na prerelease) Shards of Alara.
-Honza Adam-
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.