Reporty
Report z prerelease worldwake v Praze
Parafrází na úvod známé české knihy zahajuji svůj report z preview Worldwake. K jeho napsání mě vedl především jeden z nedávných komentářů na cmusu, ve kterém autor vyslovil svou pochybnost, zda po flame nad (pod?) každým uveřejněným článkem budou vůbec alespoň 3 reporty z preview. Jeden už byl napsán z Ostravy, jeden přidávám já a třetí očekávám tradičně od Placky (tentokráte z Berouna).
V sobotu 30. ledna jsem se vypravil otestovat nově otevřenou hernu v Praze. Našel jsem si přímou tramvaj z Břevnova a pohodlně dorazil v 9:50 na ulici U Skládky. Po menších problémech způsobených mou slepotou (hledal jsem vývěsní štít trčící do ulice ala Rytíř) jsem vstoupil skrze prodejnu do dungeonu (Dungeonu). Byl jsem předregistrován, takže registrace byla otázkou minuty a v 9:55 už jsem řešil s Pavoukem a Jorgem kvalitu občerstvení přichystaného na stolech (výborná) a posledních článků na CMUS (přinejlepším průměrná). V 10:00 rozhodčí ohlásil drobné zdržení (čekalo se na pár předregistrovaných lidí), nicméně v 10:10 jsme již sepisovali karty.
Po proslovu organizátora a rozhodčího, který se obešel bez pokřikování hráčů jejich směrem, začal samotný turnaj. Otevřel jsem kvalitní černou s Malakirem, Butcher of Malakir a kupou kvalitních černých common a k tomu 3 bílá mythic rare (Iona a dvakrát Admonition Angel – jeden z toho foil). No, pánové, kdo z vás to má? Po swapu z toho protihráč postavil, podle mě správně, BU. Já osobně jsem dostal ke konstrukci následující pool:
Velmi rychle jsem vyřadil červenou a naopak určil jako main color černou. Vampire Nighthawk je nejsilnější karta celého poolu a má k sobě i další karty do barvy. Následně jsem vyřadil zelenou, chtěl jsem totiž vsadit na evasion (modré letce). Po delší úvaze jsem konstrukci doplnil Khalni Gem a dvěma bílými kartami na splash (Journey to Nowhere a Talus Paladin). Obvykle si raději splashnu 2-3 karty třetí barvy než používat 2-3 vycpávky v barvách. Nicméně po prvních dvou kolech jsem rezignoval na bílou splash i s Khalni Gemem a deck zůstal po zbytek turnaje UB. Balíček měl po této úpravě dvě zabíjení (Disfigure a Quicksand), takže jsem ho viděl přinejlepším na 5-2. Většinu kol jsem odehrál s touto konstrukcí.
1) Jirka Netrefa UB
Pobiho Sealed deck | Pobi |
Main Deck | Sideboard |
1 Bold Defense 1 Caravan Hurda 1 Celestial Mantle 1 Journey to Nowhere 1 Kor Duelist 1 Kor Sanctifiers 1 Noble Vestige 1 Pitfall Trap 1 Shieldmates Blessing 1 Steppe Lynx 1 Appex Hawks 1 Battle Hurda 1 Fledgling Griffin 1 Loam Lion 1 Talus Paladin 1 Caller of Gales 1 Cancel 1 Ior Ruin Expedition 1 Kraken Hatchling 1 Sea Gate Loremaster 1 Whiplash Trap 1 Windrider Eel 1 Calcite Snapper 1 Dispel 1 Enclave Elite 1 Sejiri Merfolk 1 Tideforce Elemental 1 Treasure Hunt 1 Twitch 1 Wind Zendikon 1 Bog Tatters 1 Disfigure 1 Hagra Crocodile 1 Hagra Diabolist 1 Needlebite Trap 1 Soul Star Expedition 1 Surrakar Marauder 1 Vampire Lacerator 1 Vampire Nighthawk 1 Bloodhusk Ritualist 1 Brink of Disaster 1 Caustic Crawler 1 Corupted Zendikon 1 Pulse Tracker 1 Shoreline Salvager 1 Jagwasp Swarm 1 Bladetusk Boar 1 Demolish 1 Plated Geopede 1 Unstable Footing 1 Bull Rush 1 Claws of Valakut 1 Cosi´s Ravager 2 Crusher Zendikon 1 Grotag Trasher 1 Slavering Nulls 1 Harrow 2 Khalni Heart Expedition 1 Oran-Rief Recluse 1 River Boa 1 Tanglesap 1 Terra Stomper 1 Vastwood Gorger 1 Zendikar Farguide 1 Canopy Cover 1 Explore 1 Feral Contest 1 Gnarlid Pack 1 Graypelt Hunter 1 Joraga Warcaller 1 Nature´s Claim 1 Khalni Gem 1 Stonework Puma 1 Tralblazer´s Boots 1 Everflowing Chalice 1 Hammer of Ruin 1 Kitesail 1 Walking Atlas 1 Bojuka Bog 1 Creeping Tar Pit 1 Sejiri Steppe 1 Quicksand |
Velmi rychle jsem vyřadil červenou a naopak určil jako main color černou. Vampire Nighthawk je nejsilnější karta celého poolu a má k sobě i další karty do barvy. Následně jsem vyřadil zelenou, chtěl jsem totiž vsadit na evasion (modré letce). Po delší úvaze jsem konstrukci doplnil Khalni Gem a dvěma bílými kartami na splash (Journey to Nowhere a Talus Paladin). Obvykle si raději splashnu 2-3 karty třetí barvy než používat 2-3 vycpávky v barvách. Nicméně po prvních dvou kolech jsem rezignoval na bílou splash i s Khalni Gemem a deck zůstal po zbytek turnaje UB. Balíček měl po této úpravě dvě zabíjení (Disfigure a Quicksand), takže jsem ho viděl přinejlepším na 5-2. Většinu kol jsem odehrál s touto konstrukcí.
Pobiho balíček | Pobi |
Main Deck | Sideboard |
7 Swamp 8 Island 1 Creeping Tar Pit 1 Quicksand 17 LANDS 1 Kraken Hatchling 1 Wind Zendikon 1 Corupted Zendikon 1 Surrakar Marauder 1 Sejiri Merfolk 1 Vampire Nighthawk 1 Bloodhusk Ritualist 1 Stonework Puma 1 Calcite Snapper 1 Enclave Elite 1 Tideforce Elemental 1 Shoreline Salvager 1 Jagwasp Swarm 1 Windrider Eel 1 Hagra Diabolist 1 Caustic Crawler | 1 Soul Star Expedition 1 Dispel 1 Vampire Lacerator 1 Bog Tatters 1 Journey to Nowhere 1 Pitfall Trap 1 Talus Paladin 1 Khalni Gem 1 Plains |
1) Jirka Netrefa UB
Ještě před turnajem jsme se poinformovali o kvalitách našich balíčků. Jirka měl 9 lítaček, které se smály mému 0/4 Kraken Hatchlingovi. Proto jsem v první hře zmuliganoval ruku se třemi ostrovy, 0/4 krabem a třemi černými kartami. Dostal jsem na úvodní ruku dva ostrovy, nedolízl třetí zem a byla to pohádka jak od bratří Grimmů (tj. smutná). Ve druhé hře soupeř vyložil v prvním kole Basilisk Collar, chvíli jsem se snažil, ubral mu podle zápisků přesně 20 životů a prohrál. Podle mě je tenhle equipment jen o něco méně nefér než Loxodon Warhammer. Takže mi Jirka s tím svým slepým hafanem (obrázek jsem opravdu nepochopil) dluží 4 DCI body.
0-2
2) Petr Capoun UB
Druhé UB ve dvou kolech. V první jsem soupeři ukázal ideální draw Hammer of Ruin + Nighthawk do třetího kola a po hře bylo za 5 minut včetně míchání. Ve druhé jsem měl lehké problémy s manou (poznámky říkají, že jsem čekal na druhý ostrov), zastavil se na dvou životech a soupeře udolal.
2-0
3) Tomáš Bek GWr
Jaká je pravděpodobnost výskytu 2 kopií hratelného commonu (např. Burst Lightning) v jednom ZEN-WWK sealdecku? Jaká je pravděpodobnost topdecku s prázdnou rukou druhé kopie na mých 2 životech? Proč jsem zahrál úplně blbě Cancel kolo předtím na nepodstatnou Arrow Volley Trap? Musel jsem prohrát i druhou hru na líznutý Burst Lightning s kickerem na 4 životech? Jo, život je plný otázek bez odpovědí.
0-2
4) Jakub Tvrz UG
Ještě rozhozen z předchozího kola jsem první hru soupeři odevzdal, když jsem zapomněl, že má Nighthawk deathtouch a blokující Windreader Eel stejně umře i po zahrání Vines of Vastwood. Nějak jsem si vsugeroval, že to ten Eel přežije a že to jsou přesně ty dva damage, které mě v příštím kole (spolu s ostatními útočníky zabijí). Takže jsem po zahrání Vines of Vastwood těžce konsternovanému soupeři vzdal za situace, kdy jsem ho v mém příštím kole (kterého bych se dožil) zabíjel neblokovatelnou oživenou 3/2 zemí. V následujících dvou hrách se balíček smiloval a pochopil, že když to hraje takový vůl jako já, musí mít nadprůměrná draw.
2-1
5) Jan Strnad BR
Usměvavý soupeř, který mě v první hře porazil na Anowon, the Ruin Sage. Nasidoval jsem tedy více Vampires (= prohodil jsem 0/4 kraba za 2/2 Laceratora :-)) a zahájil Lacerator, Hammer of Ruin, Nighthawk. Soupeř spolupracoval a nelízl si žádný blesk na Nighthawka. Ve třetí jsem ustál Chain reaction, která mi uklidila stůl a na svých dvou životech jsem o kolo vyhrál.
2-1
6) Jonathan Ton UW
Před tímto kolem se ke mně doneslo, že za 4-3 bude 1 booster a za každý další bod (nikoliv výhru) něco navíc. Soupeř hrál UW. Archetyp, kterému přezdívám v draftu ZZZ „bezzubé UW“. S příchodem Worlwake tato kombinace asi posílí, protože Jonathana jsem porazil jen díky tomu, že jsem ho ve třetí hře přimíchl na země.
2-1
7) Josef Janák UW
Soupeř toho v obou hrách moc nepředvedl. Buď mu to výrazně nechodilo nebo měl pravé a nefalšované bezzubé UW. V první hře se na mě naposledy přišel podívat můj MVP (Nighthawk) a ani druhá netrvala dlouho.
2-0
Nakonec tedy 5-2, což bylo asi maximum decku. Výhra byla 5 boosterů a celkově jsem skončil dvanáctý. Zmínit musím, že Pavouk, který si po prvním kole zařizoval soukromý brečící koutek nad kvalitou svých karet a mumlal něco o 0-3 drop, uhrál 6-1 s prohrou v prvním kole a získal tričko. Jirka Netrefa naopak se silnějším deckem než byl můj uhrál 3-3-1 a po „taktické“ remíze v posledním kole (kdy nestihl o kolo zabít Zbyňka Římala) bohužel zůstal bez cen.
Na závěr se sluší zhodnotit turnaj a v tomto případě i novou hernu.
Turnaj:
Na celém turnaji bylo vidět, že organizátor usiluje o hladký průběh, a celkově se turnaj vydařil. Počínaje drobným občerstvením přichystaným před turnajem (blbost, ale potěší), přes dobrou komunikaci rozhodčího s hráči (pro mě není problém, že turnaj začne se zpožděním do 20 minut, pokud je to oznámeno), bezproblémový průběh až po briskní odreportování. Dnes, 5 dnů po turnaji, je turnaj započítán, což býval za dob mého pravidelného hraní velký problém v Rytíři. Po turnaji proběhl ještě jeden draft ZZW, ale o tom Vám asi povypráví Adam Koska v pátečním limited.
Musím říct, že k normální atmosféře turnaje přispěli i hráči. Nikdo neměl potřebu exhibovat, vyvyšovat se, případně podvádět. Volně cituji jednoho mého kamaráda: „Doufal jsem, že lidi, které nemusím, zůstanou v Rytíři, a oni tam zůstali.“
Obchod + herna:
Na první pohled je vidět, že se majitelé snaží. Je důležité, že se jim povedlo oddělit prostor herny a prodejny. Obchod tak vypadá jako seriozní obchod a ne jako doupě. Na tohle podle mého názoru doplácí Outpost (kolegyně z práce tam byla něco koupit synovi a byla dost vyplašená). O herně si každý může udělat obrázek z fotek, které jsou dostupné na cmusu. Na preview bylo něco přes 50 lidí a zaplnili tak 60% herny, přičemž prostoru na stavbu decku i na hry samotné bylo dost. V průběhu turnaje se dařilo obsluze udržet hernu čistou, a to včetně toalet, kde oproti jednomu značně použitému a žloutenkou působícímu ručníku, jak ho znám z Rytíře, byly klasické papírové ručníky z podavače. Herna je také dobře prostorově členěná, takže pokud chcete mít soukromí (třeba na partii Agricoly, kterou jsme si dali po preview), není to problém. Jedinou drobnou výhradu mám pouze k tomu, že v herně nemá signál můj mobilní operátor (T-mobile), ale to je daň prostorám, kterou rád zaplatím.
Můj dojem z Worldwake:
Po tomto jediném odehraném sealed decku se mi zdá, že se formát dost zpomalil (přesto bych ale nenechal nikoho začínat). Překvapila mě absence removalu – z celých 6 boostrů jsem měl pouze Disfigure, Journey a Quicksand a ani jsem nepotkal deck s více jak 4 removaly. Až dorazí WWK na online, určitě dám do základu všechny swampwalky a islandwalky, protože UB bylo zdaleka nejhranější kombinací.
Jakub „Pobi“ Pôbiš
Fotky
Foto 1 – Čekáme na rozdání produktu
Foto 2 – Ideální draw v praxi (momentka z 2. kola)
Foto 3 – Dostanu tím Burst Lightningem nebo ne? (momentka ze 3. kola)
Foto 4 – Pavouk prohrávající
Foto 5 – Pavouk vítězný (utekl mi ze záběru)
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.