Reporty z turnajů... To je věc, která tady chybí! Moc díky a piš(te) víc! :-)
0 hlasů
Zdravím všechny příznivce MTG Areny (MTGA). Jak jistě víte, tak ve dnech 30.-31. května byl pořádán první turnaj „THE ARENA OPEN“, na který jste se mohli přihlásit za 20 000 Goldu (základní měna na MTGA) nebo 4000 Gemů (prémiová placená měna na MTGA).
THE ARENA OPEN report
Zde je třeba zmínit, že 20 000 Gemů stojí 99,99 USD. Pokud kupujete přes řekněme českou kreditku, tak vězte že jste v tom za pěkných cca. 2500 Kč. Tudíž vás startovné v podstatě přijde na 500 Kč, což s vidinou výhry 1000 nebo 2000 USD nezní zas tak špatně.
Je tu samozřejmě několik předpokladů, které je před vstupem na takový turnaj zvážit. A to, zda mám dostatečné znalosti aktuální meta game (co se zrovna hraje) a volba vhodného balíčku, který vás baví a rozumíte mu v plném rozsahu. Pokud tyto dvě podmínky nejsou splněny, tak vám ani „karetní bůh“ nepomůže. A vězte, že trochu toho štěstíčka bude i tak třeba.
Formát tohoto turnaje byl nastaven poněkud zvláštně. První den byl v podstatě kvalifikační na den druhý, bylo možné se do něj opakovaně přihlásit a hrál se formou BO1, tzn. na jednu vítěznou hru. Tudíž bez možnosti použití sideboardu (dále SB), ale i ten jste samozřejmě mohli mít k dispozici. V prvním dni bylo třeba pro kvalifikaci uhrát sedm výher z čehož bylo možné dvakrát prohrát. Tři prohry znamenaly ukončení hry.
Za zaplacení vstupu jste dostali prémiové Godzilla země a při případném dalším re-buy se refundovalo 100 Gemů. To zde zmiňuji hlavně proto, že nejspíš nebylo příliš hráčů, kteří se hned na první pokus úspěšně probojovali na kvalifikační metu druhého dne. Co jsem koukal na dostupné přenosy na Twitch.tv, tak i dobří hráči museli šáhnou hned několikrát pro opětovné zakoupení vstupného. Zde si kladu otázku, zda je toto fakt správné? Za vaše názory se podělte v komentářích.
Druhý hrací den se již hrálo klasickým systémem na dvě vítězné se SB. Zde jsem sledoval hru Envy aka Setha Manfielda, který dokázal s nelibým začátkem 0:1 dokráčet do vítězných 7:1. První hru jsem bohužel neviděl, ale všechny ostatní byly proti Yorion balíkům, na které byl zjevně se svojí Temur Reclamation dobře nachystán. I když v některých partiích to vypadalo, že dostane infarkt, protože to nepůjde vyhrát. Koneckonců pár opravdu šťastných top decků zajistilo jeho hladký průběh turnajem a skromných 2000 USD. Tady bych rád uvedl, že celkový strávený čas ve hře byl přibližně necelých deset hodin, s přípravou by se asi dalo mluvit i o dvaceti, s roky zkušeností nepočítaně.
Byl jsem až překvapen, že právě Yorion balíky mu nakonec nebyly příliš soupeřem. Většinu her zvládl se skoré 2:0. Osobně si myslím, že se hodně projevila nestabilita 80-ti karetních balíků. Na druhou stranu, jeho herní přednes se mi velmi zamlouval, práce s Reklamací a užití dalších karet bylo příkladnou hrou profesionála. A zároveň bych rád zmínil, že i na takovém hráči byla vidět nervozita, ale i velká radost z každé další výhry vedoucí k celkovému vítězství.
Sám jsem zkusil v neděli ráno jeden kvalifikační part odehrát, leč neúspěšně se skoré jen pět výher ku třem. Balík jsem nejspíš nezvolil úplně nejlepší a po pravdě jsem měl nejspíš šáhnou po Winnota decku, který s trochou štěstí je v podstatě ve formátu BO1 auto-win. Zvolil jsem upravenou verzi Temur Adventures s třikrát maindeckovaným Redcap Melee .
1. hra – Yorion control
Přišel Lucky Clover (LC), následné narampení přes Beanstalk Giant a vyhledání v SB příslušných karet na tento match pomocí Fae of Wishes, což vedlo k poměrně snadnému vítezství.
1:0
2. hra – Red Obosh
Soupeř vyhrál začínání s ideální křivkou do tlaku. I přes LC+odpovědi z došlápnutí za pomoci Bonecrusher Giant mě soupeř snadno dostal pod hranici 10 životů a následně chump attackem poslal na životy čtyři, což se jevilo jako celkem stabilizovaná pozice. Bohužel v SB čekal Obosh, the Preypiercer
a top deck byl druhý šok za čtyři dmg.
1:1
......................
3. hra – mono-white Enchantement
Soupeř opět začíná s Lurrus of the Dream-Den
v SB, to nevěstí nic dobrého. Na stůl jde „perníček“ následovaný vylepšením v podobě All That Glitters
, což jsem v tu chvíli nemohl potrestat dupnutím ani odvanutím za pomoci Brazen Borrower. Následující kolo soupeř zkušeně položit svojí poslední třetí planinu, přiložil další perníček a Alseid of Life´s Bounty. Tím mi bylo jasné, že to vypadá velmi zle, což se o dvě kola později potvrdilo, když to pojistil dalším All That Glitters a protekčním kouzlíčkem Karametra´s Blessing.
1:2
4. hra – Yorion Lukka
Soupeř si dá snad jako vždy s tímto balíčkem ve druhém kole The Birth of Meletis
, aby pohrozil stabilním zahráním Lukka v kole pátém. To odrážím za pomoci Redcap Melee
a pro Lukku si dojde Brazen Borrower, ten ovšem schytá následně odchod do exilu soupeřovou ságou Elspeth Conquers Death
. Naštěstí ta neumí řešit Čtyřlístek pro štěstí, který mi dodá za pomoci vážky rušení a instantní Brainfireball tyčku. Jen té many není stále dostatek, protože Beanstalk Giant stále nikde, a tak jdou do hry postupně dva Bonecrusher Giant, ti smotají vrata a jejich somp je doléčen, tudíž přetahovaná pokračuje. Yorion se do hry nakonec podívá a problikne dva permanenty, nicméně se mi ho daří vrátit a zatlačí Brazen Borrower. Následně si opět dojdu do SB pro další dvě řešení, na herní situaci, soupeř má ovšem stále také dost karet a protlačí dalšího Lukku a Agenta, který ovšem bere zemi, což mi umožňuje poslat dalšího rouga do vzduchu a zatlačit na kosku dost na to, aby šlapanec do obličeje s trojitým štěstíčkem vyšel tak akorát na výhru. Záchranné draw byl LC.
2:2
5. hra – Yorion Lukka
V podstatě dosti podobná hra jako v prvním kole. Akorát došly tři Čtyřlístky.
3:2
6. hra – R/G Obosh adventure
Docela zajímavá hra proti balíku, který jen tak nevidíte, což je možná tím, že to ani moc dobré soupeř neměl. Obzvlášť když proti položenému LC takl druida a poslal Questing Beast
do Brazen Borrower.
4:2
7. hra – Yorion BWU
Tady měl soupeř verzi s černou, což se zase až tak standardně nevidí, tudíž překvapil Thought Erasure. Naštěstí jsem začínal a položil na dvou manách LC. Odnesl to Beanstalk Giant, Naštěstí o kolo líznu dalšího a BBéčko, které jistilo Lukku. Popravdě mi to od soupeře přišlo trošičku naivní. Samozřejmě, že ještě chvíli trvalo, než jsem naspořil knedlík man, našel si relevantní karty v SD a soupeře férově zničil. Ostatně to je plán balíku. Vyhrát na SB karty, ke kterým ostatní povětšinou přístup nemají.
5:2
8. hra – Jegantha aka mono White
Zde mě soupeř pěkně nachytal na švestkách, neboť hrál čisté mono-white agro. Začínal, vyházel čtyři one-drop + Venerated Loxodon, na toho jsem sice měl Redcap Melee
, jednoho ptáčka zašlápl do bahna obr, ale bez LC a dostatku zemí toho moc dělat nešlo. Tudíž prohra v pátém kole mi dost zkazila den.
5:3
Slovo závěrem
Balík jsem měl zvolit lepší…nejspíš Winnotu. Velkou výhodou byl celkově malý strávený čas ze všech osmi her (nějaké necelé čtyři hodiny). Formát BO1 je ovšem strašidelná loterie a doufám, že do budoucna toto nebude při obdobném turnaji běžné.
Vzhledem k dokončení článku po emergency banu (resp. úpravě pravidla na použití companáků) by balík Temur Adventures nemusel být špatnou volbou. Jo já vím, zůstala Wilderness Reclamation , takže proč nejít tou lehčí cestou. Možná proto, že hledání kartiček ze SB je prostě více zábavné a dává vám to možnost stále reagovat na hru. Navíc tento balík umí celkem slušně tlačit i sám o sobě.
Report pro Vás napsal: Zdeněk Vondráček
18.1. Innistrad Remastered Prerelease, Různé Sealed |
|
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|