Lukáš Jaklovský si pro Vás připravil článek o World Championshipu, kterého se zůčastnil koncem října. Podívejte se jak celá akce probíhala a jak se nakonec umístil!
Ani si nepamatuji, kdy jsem psal pro CMUS poslední report (bude to tak 12 let), ale je to něco co jsem chtěl už nějakou dobu udělat – jen jsem nenašel zatím vhodný důvod. Na worlds jsem se kvalifikoval z loňského MOCS, tím pádem jsem o tom věděl už rok dopředu. Příprava se skládala převážně z draftování (odehrál jsem jich asi 60) a k tomu jsem již před Duskmournem hrál trochu dvojku na onlinu. Nemůžu říct, že by se mi jakýkoliv balík nějak vyjímečně zamlouval, takže jsem prozkoušel většinu metagame, snad kromě červených agger, což prostě není můj styl.
Pár týdnů před Worlds jsem kontaktoval tým Španělů/Argentínců kvůli testování dvojky, což určitě přineslo ovoce. Celkem se mi napohled zamlouvalo UW tempo, ale stále jsem jeho vyzkoušení posouval a mostly jsem si pinkal White Token Control, WB a UB Midrange, se kterým, přestože výsledky nebyly zrovna královské, se mi hrálo poměrně dobře.
Čas pomalu utíkal a vypadalo to že se UB chopí i TheManLand (Mateo Ferreira), takže jsem se s výběrem cítil v pohodě a myslel jsem si, že detaily konstrukce budu moci s někým pořádně probrat. Bohužel, postupem času ostatní ze skupiny se stále více začínali naklánět UW Tempu, což byl balík, o němž jsem si myslel že bude mít na sobě trochu target na Worlds a lidi budou na tuto strategii připraveni – nemluvě o tom, že jsem se domníval, že za týden se ten balík naučit alespoň na nějakou rozumnou úroveň by bylo vemi těžké, jelikož s podobným deckem nemám zkušenosti téměř žádné.
Pár dní před odletem už bylo všech 5 ostatních členů locknutých na UW, takže mé sebevědomí, co se výběru decku týče, nebylo zrovna nejvyšší, alespoň ohledně draftů jsem se cítil docela dobře. Do odletu jsem si už jen pohrával s nějakými detaily v MD (například 2 Sheoldredi mi přišli moc, Ertai se mi moc nelíbil a i teď si říkám že byla možná chyba hrát i toho jednoho, naopak Enduring Curisoty mi přišla naprosto neuvěřitelná) a dolaďoval Sideboard (na kterém je ale asi citelné že potřeboval ještě trochu potunit)
A tak jsem se v úterý ráno sešel na letišti s Gabčefem (Josef Málek) a vydali se společně na cca 13ti hodinovou cestu do Vegas. Cesta proběhla v pořádku, pokud pomineme fakt že Josef v letadle ztratil hlas... shlédnul jsem Elvise a holandský film Bite (a byl jsem první kdo ho na ČSFD ohodnotil :-D ). Kdo by měl zájem, označil bych je oba jako obstojné filmy, i když je třeba říct, že můj zážitek z Elvise byl trochu pochroumaný hlukem v letadle, takže věřím, že v klídku doma na televizi (nebo v kině) by si možná zasloužil lepší ohodnocení.
Jakmile jsme se dostali na hotel dal jsem si krátkej napík na dobití sil, páč jsme dorazili ve 3 odpoledne a zbytek dne byl ještě dlouhý. Zanedlouho dorazil na hotel i třetí obyvatel pokoje Kobřiš (David Dobiš) a pak se mohlo vyrazit na vydatnou večeři. Smutnou částí večeře byla Josefova objednávka – přál si (pokud si dobře pamatuji) medium rare Filet Mignon, vzhledem k absenci hlasu mu ovšem číšník nerozuměl a tak ho obdržel well done, z čehož jsme neměli radost, ale vzhledem k situaci byla tato miskomunikace celkem pochopitelná.
Nejsem si jistý, jestli to byla první nebo až druhá noc, každopádně klimatizace nevyhovovala nikomu z nás (zejména Josefovi), takže se to během noci vyřešilo tím, že jsme prostě nechali otevřené dveře do pokoje a klimatizace se vypla. Nicméně jsem se vyspinkal krásně a kolem sedmé jsme vstávali na snídaní, po které jsme vyrazili půjčeným autem do Arizony podívat se na Hoover Dam a Grand Canyon. Zatímco Hoover Dam byla vskutku impresivní stavba, cesta pouští s okolníma horama byla přesně taková jakou jsem si představoval s filmu. Grand Canyon byl přeci jen trošičku jinde. Strávili jsme tam slušnou část dne a výhledy byly vzkutku úchvatné. Když už padlo solidní množství fotek, byli jsme ready se vydat nazpátek a do hajan. Ve čvrtek jsem se od našeho pokoje oddělil a šel jsem navštívit pronajatý domek Španělů/Argentinců na pár draftů. O mých výsledcích bych raději nemluvil, důležité bylo uvědomění si že jsem si asi přeci jenom měl zkusit zahrát i nějaký live draft v Praze, protože jsem s tím měl poměrně velké problémy – během prvního boosteru jsem zvyklý si tak nějak „surfovat“ na tom co zrovna chodí, takže není vyjímkou když se namočím třeba do 4 barev v prvních pár pickách, proto v druhé polovině boosteru jsem měl trochu problém si pamatovat všechny karty => dělalo mi to výběr dalších picků obtížnější. Bylo mi vysvětleno že během draftů na onlinu je dobré pro tento účel si zakrývat karty co už mám napickované, tak možná tuto radu využiji někdy příště :-D
Pak už následovala cesta na prohlídku sajty, nutno zmínit že na tento MagicCon se vyprodalo naprosto neuvěřitelných 18000 lístků, což bych si vykládal tak, že Magic má hodně daleko do zaniknutí. Zbytek dne se (alespoň z mé perspektivy) už nic moc zajímavého nedělo, takže je asi čas přejít k turnajové části tohoto reportu.
Rád bych podotknul, že jsem psaní reportu neplánoval, tím pádem jsem si nedělal žádné zápisky a vzhledem k tomu, že těch pár dalších Čechů co ve Vegas bylo, tam rozhodně nebyli kvůli hraní dvojky/draftů => moc jsem neměl příležitost hry následně probírat a tím si je lépe zapamatovat, tak mě omluvte jestli budou některé mé vzpomínky lehce zkreslené. Turnaj začínal draftem, u mého stolu jsem poznal pouze jednoho z Argentinců a napravo ode mě sedícího Alexandra Hayneho.
Draftík jsem započal Trapped in the Screen následující Inquisitive Glimmer, třetí booster bohužel nenabízel nic výrazného v modré/bílě tak jsem sáhnul po Come Back Wrong. Zbytek boosteru byly mostly průměrné bílé karty a k tomu pár černých, z nichž vyčníval pozdní Rite of the Moth. Nebyl jsem úplně nadšený, zejména proto že přišly i nějaké pozdní hratelné zelené karty (Wary Watchdog a Cryptid Inspector v posledních 4 kartách), ale jelikož jsem poslal hratelnou zelenou, měl jsem pocit že na switch je asi pozdě. Druhý booster začal netěsně The Wandering Rescuer, což bylo velmí milé. Na druhý a třetí pick jsem potom vzal přes průměrné bílé karty Silent Hallcreeper a Unwilling Vessel nechávajíc si ještě možnost switchnout do bílo modré (ale ten Vessel byl asi chyba, ta karta není zas tak dobrá, ale už nevím přes co jsem ho bral). Po zbytek boosteru jsem ale už žádnou modrou neviděl a tak jsem nabral království reanimace (další 2 Rite of the Moth, Valgavoth's Faithful a Shepherding Spirits) společně s pár dalšími hratelnými kartami, tím pádem po druhém boosteru jsem se cítil solidně, ve třetím to chce ideálně jedno z černobílých uncommon prasat a alespoň jednoho (iděálně 2) dalšího land cyclera, takže všechno v pořádku. Bohužel, přestože mi třetí booster nabídnul nějaké solidní playably (Murder, Exorcise), na žádné ze zmíněných reanimation targetů se nedostalo. Ovšem na čtvrtý pick na mě čekal opravdu luxusní dárek ve formě druhého The Wandering Rescuer, což mě naplnilo dojmem, že 2-1 by mělo být v podstatě minimum tohoto decku.
1. kolo Brian Boss (24) – UW
Soupeř měl průměrný UW s pár triky a nějakými countery, takže po výměně nějakých drobotin na začátku hry mi zcounteruje prvního Rescuera, ten druhý mu už ale sežere bytost v blocku a dojde si pro něj. 1-0 Druhou započneme oba mulliganem, dostaví se Rescuer, ale najde na něj odpověď. Následuju to tlakem a se zahráním Sheltered by Ghosts, na které neměl soupeř odpověď to vypadá na rychlý konec. Kolo před smrtí nachází konečně odpověď a je zjevné, že hra mi začíná protékat mezi prsty Naštěstí mám na stole Manifestovanou bytost a Hardened Escort se soupeřem na 8 životech. Do blocku zahrál Tunnel Surveyora, takže po útoku očekávám chumblock Glimmer tokenem – což soupeř ale neučíní, takže odmorphuju Fear of the Dark a 8 dmg hru končí. 2-0
1-0
2. kolo Quinn Tonole (4) – UWg
První hra nebyla moc těsná, přestože mi přišli oba dva Rescueři, soupeř měl jednak dost removalu a také dost bytostí se 4 a víc dozadu, zakončil to splashovaným Valgavoth's Onslaughtem. 0-1
Tentokrát začal mulliganem a hra byla tím pádem o dost zajímavější, ze začátku jsem vyvinul solidní tlak a soupeř měl lehké manascrew, takže jsem ho dostal na 4 životy, bohužel, pak přišla zelená a Valgavoth's Onslaught a já si líznul několik zemí po sobě, takže smůlička. Ještě dodám že Quinn nakonec skončil čtvrtý. 0-2
1-1
3.kolo Masahide Moriyama (72) – RW tlak
Tohle byl trošičku joke, soupeř začne mega tlačícně Clockwork Percussionistem into Norin a moje draw mi nenadělilo bytosti, mám jen removal, tak Norina zabiju a 1/1 mě stále jezdí. Soupeř nicméně zůstává x kol na dvou horách, takže i má totální neaktivita (odhadem do sedmého kola) je trestána jen jedním damagem za kolo. Nakonec si líznu pár bytostí a on si začne lízat další země až příliš pozdě. 1-0
Ve druhé si dá soupeř mulliganík, podaří se mi zastavit jeho počáteční tlak čítající 2 Arabelly a pak ho už bez problému porazím Rescuerem a reanimovanými Shepherding Spirits. 2-0
2-1
Quinnův balík elegantně vynegoval mé 2 nejlepší karty, jinak ale spokojenost. Stačí mi 2-2 do druhého dne, ale nebudu lhát, ani to jsem nepovažoval za samozřejmost. Něco jsem s tím deckem nahráno měl, ale pokud se bavíme o hrách proti solidním soupeřům, tak jsem v podstatě hrál jenom proti UW tempu a několika verzím červených agger, takže co se týče zbytku metagame měl jsem odehrané hry pouze proti random soupeřům na onlinu. Můj dojem z balíku je, že má hratelný matchup v podstatě proti všemu, možná proti Rg Prowess je lehký favorit a proti Domainu to není moc dobré (Caverna je fakt hnus)
4.kolo Rastaf (47)– BG
Když jsem se dozvěděl, že to bude Feature Match, očekával jsem někoho dobrýho, a to se taky stalo – aktuálně asi největší trhač dvojky na onlinu s vymazleným BG, což považuji tak za 55% matchup pro mě. Soupeř si dá mulligan, nicméně má solidní draw začínajíc Broncem ve druhém kole na kterého odpovídám pouze Netopýrem. Tím pádem musím nechat soupeře párkrát zaútočit, což je dost nepříjemné, ale nakonec resolvnu nejdříve jednu, pak druhou a nakonec i třetí Curiositu a tím srovnám váhy karetní výhody. Annex nechávám být a pak už mi stačí jen pořešit všechny démony a vítězím první hru. Perličkou bylo rozhodně předposlední kolo, kdy jsem měl příležitost soupeře aktivací druhé Reefy zabít, ale místo toho jsem si nechal 5 odtaplých man, útokem lízl 12 karet a nechal ho na 4 životech... holt 12 karet je 12 karet. 1-0 Tentokrát si dám muliganík já a soupeř mi ukáže pěknou křivku s Annexem a zabijením, takže se nikdy pořádně nerozjedu a prohrávám. 1-1 Rastaf opět mulliganoval a z počátku všechno tradujem, na mé straně byly ovšem Curiosity, takže i přes jejich úmrtí mi zůstávala nějaká hodnota, takže z každé bytosti se stala solidní hrozba a zanedlouho jsem ho potopil v karetní výhodě. 2-1
3-1
5.kolo Ryan Condon (18) – UGR Vydřák
Už při checkování Ryanova decklistu jsem věděl že tohle bude problém – tak dobré dvě třetiny karet jsem v životě neviděl a necelé 3 minuty na seznámení se s Vydřákem a pochopení jak celý balík vlastně funguje není moc, těžko říct jak by to dopadlo kdybych jeho balík znal, takhle jsem ale hrál trochu zmatečně, nevěděl co zabíjet/counterovat a ani jak sidovat, čemuž mohl následovat pouze jediný outcome. 0-2
3-2
6.kolo Migyang Chen (35) – UW Tempo
Konečně balík proti kterému jsem i něco odehrál, mulliganuju a mám turn one Sirenu kterou ho oďobávám, Gixe mi sice vyřeší, ale pak se připojí Curiosita na kterou už odpověď nemá, Jednou se mu podaří mě projet 12/4 Djinnem, nakonec ale najdu i na něj removal a umírá pod karetní výhodou. 1-0
Ve druhé hře mám pocit solidní kontroly, daří se mi vyřešit každá hrozba až dokud neudělám (asi) pěknou kravinu a neodpálím Lantern když soupeři spadla šestá karta do hrobu (už tam měl 2 Oculuse), moje logika byla nechat si to na nějaký reanimační spell, ale takhle prostě dostanu třetím Oculusem z ruky na kterého nemám zabijení, zdatně to podpořím útokem Gixem do Elspeth's Smite a můžu si to za chvíli smotat. 1-1
Teď mulliganuje soupeř, oba máme takové střední draw, ale mám výhodu díky Netopýrovy a mé knowledge soupeřovy ruky. Tentokrát se mi daří neútočit klíčovejma bytostma do jeho Elspeth's Smite, okusuji ho tedy jen Sirenou podpořenou Gixem, nakonec si Migyang lízne pár zemí po sobě a vzdává. 2-1
4-2
Dlouho jsem si vítězství takhle nevychutnal, druhý den zajištěn, nálada výborná.
7.kolo Richie Ong (27) - BG
Bohužel, štěstí se mě nedrželo dlouho, protože obě dvě hry byly téměř identické – nechám si solidní 3 lander a čtvrtou zemi vidím asi až v sedmém kole, což v zápase midrangů je docela zásadní nevýhoda. 0-2
4-3
I když prohra v posledním kole bolí, na hotel se vracím spokojený a po krátké večeří skládající se převážně z HODNĚ beef jerky zalehnu. Tuším, že to byla tato noc, kdy nám asi ve 3 ráno zaklepe na dveře zaměstnanec hotelu a podivuje se nad tím, že máme otevřené vstupní dveře. Nechá si ovšem vysvětlit naše důvody a odchází s varováním, že nějakou dobu zpátky sem takhle napochodoval cápek na perníku, zabydlel se v jednom pokoji a personálu potom vysvětloval že tam bydlí... tak snad se nestane smůla.
Měl jsem druhé nejlepší pomocné hodnocení, takže jsem postupoval z 28. místa a u našeho stolu byl i Javier Dominguez s 5-2. Nalevo seděl Yoshihiko Ikawa (letos vyhrál PT). Na draftu otevírám Arabellu, Dragonfire a Shardmage's Rescue. Zajímavý pick, kde se nakonec přikloním k mé oblíbené Shardmage's Rescue, moc se mi nepozdává vzít nejen dvoubarevnou kartu na první pick, ale zároveň pak poslat 2 dobré picky v obou daných barvách a červená je výrazně slabší než bílá, takže když na druhý pick příjde prázdný booster s Inquisitive Glimmer, cítím solidní UW. Na třetí ale pak příjde Irrelevant Gremlin a nic moc kromě něho, takže jsem připraven se pokusit totálně zaříznout Boros a zkusit ještě ten. Zbytek boosteru pak už chodí jen průměrné modro bílé karty a žádná červená (s vyjímkou Intruding Soulrager asi na 13. pick, ale na UR musí mít člověk imho dost specifické karty). Ve druhém boosteru otevírám Optimistic Scavenger a brzy dostávám Glimmer Seekera a Grand Entryway/Elegant Rotunda, takže balíček začíná mít pomalu nějakou myšlenku. Zbytek draftu poberu pár dalších solidních karet včetně tří zabijení, což je sice málo, ale opět balíčku na 2-1 věřím.
8.kolo Chris Barone (42) – RW
Z počátku mi soupeř ukáže pár solidních kousků jako Arabella a Dragonfire, tak nějak se mi daří držet krok. Potom ovšem zahraje Overlord of the Mistmoors a hra rychle končí. 0-1
Ve druhé hře mu dám nádhernou křivku s Optimistic Scavengerem v prvním kterého nezabije, takže rychle vyrovnávám. 1-1 Třetí hru začnu 2 dropem a soupeř kupodivu ani ve svém třetím kole nic nedělá, takže je celkem jasné co bude následovat. Pokusím se ve třetím kole jakoby zapřemýšlet před odevzdáním kola nazpátek, soupeř se bohužel nenechal vystrašit a tak ve čtvrtém kole přijde očekáváný Overlord a vypadá to dost bledě. Naštěstí soupeř nebyl příliš aktivní a měl jen pár dalších spellů a hooodně zemí, takže se mi podaří vytvořit reasonable útočnou sílu a jakmile se Overlord probudí, dostane Unable to Scream a Fear of Immobility a tím se mi podaří vyhrát damage race. 2-1
5-3
9.kolo Javier Dominguez (1) - UGw
Feature match, jsem napárovaný k jedinému 6-2 u stolu. Javier začíná Paranormal Analystou, naštěstí mám na něj Unable to Scream, takže si oba začneme buildit armádu. Potom co se vytraduje bytost pod Machetou naequipuji Friendly Ghosta a začínám lítat. Soupeř zahraje relevantního blockera (už si nevzpomínám co to bylo) a s prázdnou rukou mi předá kolo. Chvilku popřemejšlím, nakonec se rozhodnu zahrát Sheltered by Ghosts na Ghosta, přestože to byl celkem velký all in. Myšlenkový pochod byl že ostatní malý bytosti mi může jednoduše vyřešit topdecknutým fightěním a přišlo mi že po zemi nikdy nemůžu prorazit, takže zajistit absenci jeho flying blockera je naprosto klíčové – plus trošku zrychlým clock. Javier si ovšem zkušeně ve dvou kartách lízl Moldering Gym/Weight Room into Monstrous Emergence, čímž mi Ghosta, jediného relevantního útočníka, zabije a pak už mě dobijí velké bytosti. 0-1 Druhou začnu relativně agresivně, 2 drop into Glimmer Seeker a s Jump Scare v ruce to vidím poměrně nadějne. Javier ale zahraje ve čtvrtém kolo splashovanou Niko, Light of Hope a je mi tedy jasné, že long game není na mé straně. Snažím se teda tlačit co to jde, zahraju poměrně dost awkward Split Up (3 za 3) a díky 2 Jump Scare ho dostanu až na 2 životy a s Friendly Ghostem čekám na nějaké řešení jeho Manevolent Chandeliera. Zahraji Machetu a se slzou v oku si vybírám mezi Unable to Scream a Sheltered by Ghosts pro manifest... pak už netrvalo dlouho a podlehnu budoucímu mistru světa. 0-2
5-4
10.kolo Alan Andrzejewski (40) – UG
Balíčku stále věřím, ale soupeř začne celkem ostře pár manifesty následujícím Oculusem, na kterého bohužel nemám odpověď. Nedal jsem mu ani damage. 0-1 Druhá začíná lépe, oba mulliganujeme a daří se mi vytvořit solidní tlak s Optimistic Scavengerem, na 7 životech se soupeř zazdí za Flesh Burrowera a Bashful Beastie. Přemýšlím jak prorazit, vzhledem k tomu, že mám Machetu, posílám jen jednu velkou bytost a plně očekávám block Burrowerem. Soupeř mě ovšem překvapí blockem Beastiem, což mě celkem rychle přivedlo k uvědomění, že jsem udělal chybu, protože příští kolo můžu mít jakkoliv velkou bytost a Burrower jí stále bude řešit. Skutečnost, že soupeř v manifestu z Beastieho našel 9/9 Altanaka taky nebyla zrovna ideální, takže jsem za tři kola umřel. 0-2
5-5
S 1-2 jsem poměrně smutný, neříkám že ten balík byl nějak skvělej, ale nějaké solidní synergie tam rozhodně byly. Vracím se tedy na dvojku a tak nějak očekávám že to doklepu na 7-7.
11.kolo Beenew (51) – Domain
Jak jsem již zmiňoval, tohle není moc dobrý matchup, což se také ukázalo první hru. Soupeř vyhrál hod kostkou a tak stihl zahrát Up the Beanstalk před mým Batem, kterým jsem mu sice zvládl vzít zeleného Overlorda, ale měl Sunfall a Get lost, druhý Overlord na sebe nenechal dlouho čekat a pak už začal hrát drahý vůně a lízat si z nich další karty a já jsem nemohl postavit dostatečnou ofenzívu bez naběhnutí si do Sunfallu. 0-1
Druhou se mi povedlo vytvořit rychle tlak s Batem a Gixem into Curiosity, takže s jedním counterováním jsem ho celkem rychle přejel. 1-1
Třetí byla rozhodně nejzajímavější, s Batem ve druhým jsem mu mohl opozdit zeleného Overlorda a postupně jsem přidal dost flyingů a 2 Curiosity. Soupeřova Zura do blocku jsem zabil a tak začal útočit nazpátek Bezou a karetní výhodu mu zajišťoval Beanstalk. Naštěstí jsem na klíčovou Atraxu přes Cavernu měl Tishana's Tidebindera a díky kartám z Curiosity jsem našel i dostatek zabijení a counterovaní na jeho zbylé spelly. 2-1
6-5
12.kolo Lars Henrichwark (33) – BG
Sympatický týpek se kterým jsem hrál už na PT Chicago, vyhraje hod kostkou a započne mulliganem, já bohužel potřebuji hned 2. Lars zahájí Broncem, což je bez zabíjení docela nepříjemný start. Přidá ještě Unholy Annex a já ho jezdím jen Sirenou, pak si ale lízne dost zemí. Dostaneme se do situace, kdy soupeř zaútočí Broncem, já mu abilitu zruším Tidebinderem a podaří se mi ho dostat flyingy až na 6. V posledním kole ale Lars padne pod Mindslaver, aktivuje Ritual Chamber pro Demona, tím se pak pokusí osedlat Bronca. Oznámím mu, že je Bronco pod Tidebinderem, Lars se omluví a přejde do útoku... a oznámí trigger Bronca. Tak mu připomenu, že se situace s Tidebinderem nijak nezměnila a s pár blocky a Annexem na konci kola končím na jednom životě a díky Broncově útoku získám možný out na líznutí zabíjení na Demona. Topdecknu si Ertaie a vyhrávám první hru – úsměvný byl útok Broncem, který ho v damage race nikam neposouval a nechal by si ho býval do blocku, tak by vyhrál. Skutečnost, že s ním zaútočil se záměrem vyhodnocení Broncova triggeru (potenciální ztráty cenných životů), dělá tu play ještě méně pochopitelnou. 1-0
Opět si dáme oba mulligan, Bronca zabijím, ale Glissa je poměrně značný problém. Daří se mu mi pozabíjet mé lízačky a tak zanedlouho podlehnu karetní výhodě. 1-1
Lars si dá do třetice mulligan, moje ruka je ale naprosto skvělá se Sirenou a Batem, Gixe sice vyřeší ale Curiositu už ne, takže za pár kol je rozhodnuto. 2-1
7-5
Tak teď už vím, že se do Prahy vrátím se ctí a minimálně vyrovnaným skórem, zejména 2-0 na dvojce mi zvedne sebevědomí a začínám cítit, že bych přece jen mohl finishnout 4-0 na dvojce.
13.kolo Willy Edel (16) – Jeskai Aggro
Začínám hru Batem a nezjistím nic příjemného – má sice jen 2 země, ale má také 2x Case of the Gateway Express, takže netopýrek se moc dlouho neohřeje. Bytostí moc nemá, tak si připadám relativně v pohodě. V dalších 2 draw si ovšem lízne Gleeful Demolition a Knight-Errant of Eos, ve kterém sice nic nenajde, ale bytostí je najednou hodně a s již zmíněnými dvěma Case mě hravě zabijí. 0-1
Druhou hru se mi daří množství jeho bytostí udržovat v rozumných mezích, dám dohromady pár flyingů s Curiositou a když se přidá Sheoldred, rychle přecházíme na třetí. 1-1
Bohužel, ve třetí hře opět příjde na řadu kombinace Gleeful Demolition a Knight-Erranta (kterým tentokrát hitnul 2 bytosti), což by se ještě skoro dalo ustát, přeci jen jsem měl online Curiositu, ale když k tomu přidal Case, byl to až moc velký swing, já najednou musel měnit cokoliv mi přišlo pod ruku za jeho 1/1čky a za chvíli mě dobil. 1-2
7-6
Škoda no, s další výhrou bych se dostal pravděpodobně do TOP 16 a tím se kvalifikoval do Chicaga, poslední kolo budu hrát tedy už jen o nějaké ty penízky navíc. Po zkouknutí standingů (já 32. soupeř 33. s tím že máme vynikající pomocný) diskutujeme prospekt remízy která by nás oba asi obsadila do TOP 40, ale po zjištění, jak je to s cenama, jsme se rozhodli hrát, dokonce byla i miniaturní možnost že by poražený mohl skončit přesně 40., vítěz se ale téměř jistě vejde do TOP 32, takže nebylo co řešit.
14.kolo Bassel Nasri (41) – UB Midrange
Při prohlížení soupeřova decklistu jsem se ho musel zeptat na pár karet co dělají, hrál build s Kaitama (a ještě hrál jakýsi counterspell za UU) a ačkoliv jsem o existenci té verze věděl, nikdy jsem se s ní nesetkal – ale od ostatních jsem slyšel, že má verze s Gixama by měla mít výhodu. Vyhrávám hod kostkou a oba začínáme mulliganem. Potradujem pár bytostí za zabíjení a pak se chvíli nic neděje, pokládáme země a sušíme reaktivní spelly v rukou, jeho potenciálně líznuté bytosti ale představují podstatnou hrozbu kvůli jeho Curiositě (již v enchantmentové formě) na stole. Zkušeně si tedy topdecknu one-off Fountainport, který mohl poprvé za turnaj ukázat proč jsem ho nevyhodil z decku a poměrně rychle mi zajistil vítězství. 1-0
Začátek druhé hry nebyl úplně nepodobný té první, problém byl ale Aclazotz v jeho ruce, což je celkem solidní mirror breaker. Pátá země mu ale několik kol nepřichází a mě se v mezidobí podaří udržet na stole Gixe, se kterým jsem se prolizl k mému vlastnímu Aclazotzovi a soupeř vzdává. 2-0
8-6
Zakončil jsem turnaj vítězstvím, takže se mě ujal velmi příjemný pocit. Jak jsem skončil první den, tak jsem skončil i druhý den – 4-3 a z 28ého místa na 4-3 a 28é místo. Trošku škoda byla, že soupeř skončil 41., kdybych prohrál já, měl jsem lepší pomocný a skončil bych 40., což by byla lepší value, ale rozhodně si nechci stěžovat. Mrzí mě, že se sloty na PT Chicago neposouvaly, takže mi kvalifikace unikla o pouhá 4 místa, ale nedá se nic dělat, budu to muset zkusit v Lille.
V neděli už jsem už v podstatě jen chvilkama pozoroval TOP 8 a pak mě Josef ukecal na 3 kola 2HG Commander Sealed decku z Mistery 2 boosterů + jsme ještě dostávali nějaký „test karty“ (nebo jak se tomu říká – prostě ty přelepený). Řekl bych, že jsme to otevřeli dost dobře a postavili jsme UG s dvěmi verzemi Time Warpu (na 2HG celkem v pohodě :-D) a WB, který, ačkoliv se z nějakého důvodu hrálo s 60ti karetními decky, se mohlo pochubit 21 removaly. Nemluvě o tom, že to byl velmi casual event, takže hry vypadaly asi tak, že soupeři zahráli nějakou libovou bytost, bylo na nich úplně vidět jak se těší až jí začnou používat... a já jim každou z nich vždycky zabil :-D až mi jich bylo líto.
Večer jsme se už jen zprasili pár burgery a shaky na hotelu (nikdy bych si nepomyslel, že si budu vychvalovat shake obsahující slaninu). Dobi odlétal už v neděli večer, takže nás po večeři opustil a společně s Danem jsme se pak vydali na procházku kasínem a na pár libovejch drinků, zakončenými dvěmi pivky na hotelu. Ráno odlétáme asi v 9:30, tak je třeba jít spát. Vstávali jsme lehce po šestý a ve zprávách na nás čekalo překvapení – Dobi není v Londýně, nýbrž je furt ve Vegas. Po příjezdu na letiště na nás už s Juzámem, Juzámovou slečnou a Váňou čekal a mohl se tak pochlubit svým příběhem – asi 2 hodiny po odletu se jeden pasažer (zřejmě značně intoxikovaný) začal chovat agresivně a vyhrožoval že někoho zabije, takže po (domnívám se) jeho pacifikaci se celé letadlo obrátilo zpátky do Vegas. Přišlo nám to jako poněkud zvláštní řešení daného problému, ale detaily jsme neznali, takže se k tomu dá říct asi jen „posraná smůla“.
I pro nás byla cesta zpátky lehce adrenalinová, jelikož jsme měli na přestupy v Detroitu a Amsterdamu krásných 50 minut, takže jsme si sice trochu zaběhali, ale zvládlo se to bez ztráty kytičky, resp. osoby. Cestou zpátky jsem zkoukl Parasite (dobrý a zajímavý film, leč ke konci trošku blaznivý), October Sky (v pohodě, ale téma mě trochu minulo) a po nějakých 12 rocích jsem si připomenul první sérii Fullmetal Alchemyst – Brotherhood, což, pokud vám zrovna závratně moc nevadí některé, řekněme, infantilnější trademarky Anime, tak musím jednoznačně doporučit.
Co se týče samotného modelu mistrovství světa, měl bych jednu celkem zásadní výtku – na turnaj se opravdu není snadné kvalifikovat, tím pádem mi příjde jako škoda, když do druhého dne nastupuje jen polovina herního pole a stoly tedy druhý den zejí prázdnotou, imho by bylo lepší kdyby těch 14 kol mohli odehrát všichni, ale aktuální model asi bude mít nějaké opodstatnění.
Určitě je ještě vhodné zmínit real Cube draft, na který byl kvalifikovaný i náš Daniel Prošek, za což mu ještě dodatečně gratuluji. Během Rochester (!!!) draftu u stolu totiž vedle sebe seděli otec a syn a už během draftu nahrabali 4 kusy poweru v čele s Black Lotusem a vzhledem k tomu, že uhráli dohromady 5-1, si odnesli ještě z backdraftu další 2 kousky, což je celkem epic. Škoda, že Danielovi nepřalo alespoň trochu štěstí a neodnesl si víc než Grim Monolith a Lion's Eye Diamond, turnaj to byl každopádně dost cool.
Po předešlých dvou nepovedených Pro Tourech (na které jsem se připravoval čistě solo – pokud nepočítám pár her s Martinem Hrycejem před Chicagem – a to mirror UW controlů :-D) mi Worlds spravily chuť a definitivně mi potvrdily, že na takovéto turnaje se člověk nemůže připravovat sám, už jen možnost mít si s kým pokecat o problémech/vlastnostech formátu je velká věc a tím zmizí pocit, že je sám proti celému světu. Tím se dostávám k jakémusi zhodnocení roku 2024 co se mého hraní Magicu týče. Odehrál jsem LEC Ghent a Naples, na obou turnajích pár kvalifikovaných Čechů bylo, takže jsem si oba turnaje užil – hlavně Naples bylo z mého pohledu naprosto skvělý, nádherné počasí, solidní výsledek, lahodné jídlo a úžasnej trip do Pompejí a na Vesuv – chtěl bych poděkovat zejména Markovi Tichýmu, absolutně jsem tě neznal a potom, co Lenny musel kvůli zdravotním problémům zůstat doma jsem se obával, jaké spolubydlení jen s tebou bude, ale od prvního dne to bylo super.
Bohužel, to samé nemůžu říct o Pro Tourech v Chicagu a Amsterdamu – a nemyslím si, že moje „úžasné“ výsledky jsou jedinými viníky. Omluvte mojí sentimentální náladu, ale i když na obou MagicConech pár Čechů bylo, zejména v Amsterdamu (zdravím Živáka a Obrázka), jediným dalším Čechem, co letos hrál na PT/Worlds, byl Martin Hrycej, za což jsem vděčný, jelikož právě on byl jedním z hlavních důvodů, proč byl výlet do Chicaga příjemnou zkušeností. Ale za mejch mladejch let tam těch Čechů/Slováků bývalo „trošičku“ víc. I zde ve Vegas se ukázalo pár Čechů a udělali tím z tohoto tripu něco víc, než jsem z počátku čekal. Takže bych chtěl poděkovat ještě Dobimu (i za půjčování karet), Josefovi, Jakubu Tóthovi a Danovi, bez Vás by to nebylo ono a doufám že to nebylo naposledy co se někam spolu vydáme!
A když už jsem u těch díků, tak do toho mohu rovnou zahrnout i všechny (na vypisování by byl list opravdu nesmyslně dlouhej a nechtěl bych nikoho vynechat), co při mně stáli/nabídli pomocnou ruku/poskytli dobré slovo/přáli štěstí od mého návratu mezi lidi v průběhu minulého roku. Bylo to opravdu divoké období a potřeboval jsem Vás. Chci, abyste věděli, že si Vás strašně vážím a i když můj morální kompas má daleko k dokonalosti, Vaší podporu a akceptování mě takového jaký jsem nikdy nezapomenu. Možná tedy přeci jen udělám jednu vyjímku – Slávku, vím že jsem tě některými svými životními rozhodnutími zklamal a mrzí mě to, ale nebýt tebe, nejspíš bych tu už nebyl, takže doufám, že budeš stále příkladným ZenMasterem, budeš mít zdravou rodinu, budeš úspěšnej v čemkoliv si umaneš a overall budeš šťastnej. Díky!
A Lenny, konečně se uzdrav! Jseš příliš libovej na to, abys byl zaseklej doma.
Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v životě. Rád zase napíšu o nějakých tvých dalších úspěších a rád si přečtu zase nějaký tvůj další report... ;-)
Měj se skvěle, Tirane! ;-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Report z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Flanking je rozhodne na vrchole mojho zoznamu :). Čo sa týka Krakena, máš úplný recht. Príde do hry tapnutý, potom príde ďalšie kolo,...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Nu, pokud by zabanovali vše, co má velkou manovou výhodu, tak to můžu ten Eldrazi balíček zase rozpustit... Sol ring nemám, takže asi...
všechny komentářeRozhovor s hráčem Flesh and Blood Janem Kučerou
To je mně Tě líto, že nechceš létat a obecně cestovat daleko, kvůli planetě Zemi. Právě naopak, poznal by jsi nové pohledy na svět a třeba...
všechny komentáře