Karn se v Dominarii jistě objeví, ale asi už to nebude Karn Liberated, ale nejspíš to bude nějaký jiný Karn...
A Lukáš Blohon hrál loni na MOCS Copycat ;-)
0 hlasů
V dnešních výhledech se ohlédneme za Grand Prix Memphis a finálovým turnajem MOCS, shrneme si také co nás čeká v Masters 25. Na úvod bychom vás rádi poprosili o vyplnění ankety o zajímavých turnajích.
Střípky - zajímavosti z Magicové komunity
Jak jste si možná mohli všimnout, v pravém sloupečku máme přehled důležitých turnajů. V této sekci najdete vypsané blížící se zajímavé/důležité turnaje od Grand Prix po PPTQ (a jiné). Nás by nyní zajímal váš názor na to, jaké turnaje by se tu měly objevit. Chceme, aby byl seznam přehledný, ale zároveň nechceme na nic zapomenout.
O tuhle část stránky se stará Milan Majerčík, který pro vás připravil anketu. Pokud tedy tuhle část CMUSu využíváte nebo byste v budoucnu chtěli, poprosíme vás o její vyplnění, zabere to jen pár minut.
Dále pokud jsou nějaké konkrétní turnaje, které si myslíte že stojí za zveřejnění, můžete Milana kontaktovat přímo (flamberg@centrum.cz) nebo napsat pod kterékoliv Středeční Výhledy, kde si toho někdo z nás určitě všimne.
Minulý víkend jsme tu měli první dvojkové Grand Prix s Rivals of Ixalan, bohužel pro nás se ale odehrálo v Americe. To znamená, že se obešlo bez účasti našich hráčů. Na druhou stranu současný Standard vypadá celkem povedeně a zatím si jej všichni pochvalují. Metagame byla poměrně rozmanitá, i když za mě téměř 20% Mono Redu druhý den je spíše nic moc a ban byl zjevně zasloužený. Navíc v topce byla převaha Grixis Energy a UB controlů, ale samotní hráči si chválí, že hry jsou dostatečně interaktivní na to aby to nevadilo.
Kromě Erica Froehlicha byla topka plná spíše méně známých jmen. Zvítězil nakonec Tyler Shroeder s Red-Green Monsters a kromě tří Grixisů a dvou UB byli v topce ještě Mardu Vehicles a BUG Constrictor.
Minulý týden jsme se také dočkali kompletního spoileru nadcházející reprint sady Masters 25. Ta vychází už 16. března 2018, tedy příští pátek a my se můžeme těšit na takové kousky jako je Jace, the Mind Sculptor, Azusa, Lost but Seeking, Chalice of the Void, Rishadan Port, Imperial Recruiter, Ensnaring Bridge a více. Na druhou stranu pár očekávaných reprintů (Noble Hierarch, Celestial Colonnade, Mox Opal, Arcbound Ravager, Karn Liberated) v sadě chybí. Spekuluje se však, že třeba Karn by se mohl objevit v Dominarii. Dočkáme se také někdy reprintu oživovacích zemí z Worldwake?
Nicméně Masters 25 zde není jen kvůli reprintům, ale stejně jako ostatní obdobné edice má nabídnout i skvělý limited formát. Ty se u Masters sad Wizardům tradičně velmi daří a můžeme tak očekávat, že budou v dobré práci pokračovat. Nezapomeňte si proto zahrát draft s přáteli nebo ve vaší oblíbené herně. K dispozici bude i hraní na Magic Online (také od 16. března).
Zajímavý mi přišel tenhle přehled všeho možného o Masters 25.
Minulý víkend proběhlo finále loňského Magic Online Championshipu, které vždy nabízí unikátní podívanou. Letos byl constructed formátem Modern (první "velký" po unbanech), kde třetina hráčů hrála Jund, naopak Jace spíše propadl. Pro celkové vítězství si došel Rus s nekompromisním přízvukem Dmitriy Butakov, který udělal metagame call a vzal si na turnaj Bogles, jež podle vlastních slov nesnáší. Odhadl však, že právě tento deck mu dává největší šanci na úspěch a došel si nakonec pro výhru $40,000 a platinum level. Stal se také úplně prvním hráčem, který MOCS vyhrál dvakrát. Druhým finalistou byl Steve Rubin (Jund), semifinalisty byli Lars Dam (Grixis) a Niklas Dahlquist (Jund).
Z diváckého hlediska podle mě nebyl turnaj tak povedený jako loni. To se sice hrálo samé Mardu a Copycat a vlastně nebyla dvojková metagame vůbec rozmanitá, ale mohli jsme vidět opravdu složité a dlouhé matchupy v podání těch nejlepších hráčů, včetně devíti velmi těsných her ve finále mezi Lukášem Blohonem a Joshem Utter-Leytonem v Copycat vs Mardu, nebo podobně napínavé semifinále mezi Lukášem a tehdy asi nejžhavějším hráčem Marciem Carvalhem. Letos jsme v Top 4 ale převážně sledovali dominanci Boglů a beznaděj Dmitriyoho oponentů, zbytek turnaje zase probíhal v režii Bloodbraid Elfů. Lars Dam s Grixisem v semifinále nevyhrál ani jednu hru (hrálo se na dva vítězné zápasy o dvou vítězných hrách, prohrál tedy 0-4) a byla to asi nejsmutnější a nejjednostranější podívaná, co si pamatuju.
Nemyslím si však, že by se tohle mělo promítnout na jiné modernové turnaje - tam bude určitě metagame rozmanitější a doplněná o více rogue decků. Sám Dmitriy řekl, že se mu na MOCS dobře připravovalo, protože věděl, že hráči budou hrát jen dobré a známé decky a ne nic divokého. To potvrzuje i 16 různých decků v Top 16 na SCG Classic.
Už jsme se dočkali také kompletních decklistů úplně prvních Challenger Decků, které sice vychází až za měsíc (6. dubna 2018), ale cenami dvojkových karet zahýbaly už teď. Wizardi se v nich totiž odhodlali k rozsáhlím reprintům a každý z balíčků je solidním základem kompetitivního decku. To by mělo značně zpřístupnit Standard, i když lidé s větším množstvím reprintnutých karet přirozeně nadšení nejsou. Je mezi nimi totiž celý playset Heart of Kiran, tři Verdurous Gearhulkové či Hazoret a Chandra. Reprintu se také dočkala spousta kvalitních rare v čele se všemi možnými duály, Glorybringerem či Walking Ballistou.
Jednoznačně nejzajímavější nadcházející Magicovou událostí pro evropské hráče a tímpádem i pro nás je GP Madrid v unikátním formátu Team Trios Constructed, které navíc úspěšné týmy kvalifikuje na týmový Pro Tour Anniversary. Odehraje se už tenhle víkend (9. - 11. března 2018) a určitě se díky zajímavosti tohoto turnaje můžeme těšit na hojnou československou účast.
Bude také oficiální video coverage, která poběží na plno už od rána díky tomu, že na turnaji nejsou byes a hned od začátku tedy budou muset hrát i profíci. Připomínáme, že na Team Trios každý člen týmu hraje jiný formát (Standard, Modern, Legacy), takže snad každý fanoušek Magicu by si měl přijít na své. Navíc to bude vlastně první Grand Prix s Jacem a Bloodbraidem a také první GP s novým Standardem v Evropě, takže se ukáže, jak se metagame budou vyvíjet dál.
Ve stejný víkend se odehraje latinskoamerické GP ve formátu Team Limited. U tohohle GPčka očekávám obzvlášť nízkou účast, coverage bude pouze textová.
Modernové premier turnaje pokračují ve Phoenixu 16. - 18. března, kde nás čeká první indiviudální modernové GP s novým banlistem. Nebude chybět ani video coverage.
16. - 18. března bude také probíhat další zastávka evropské MKM Series, která je zajímavá hlavně pro hráče Modernu a Legacy. Nějací čeští a slovenští hráči tam určitě zavítají, minule se navíc pokoušeli (nepříliš úspěšně) o video coverage, na které jsme často mohli vidět české hráče včetně posledního Legacy vítěze Tomáše Mára. Můžeme jen doufat, že to dopilují a coverage bude tentokrát fungovat.
Další blížící se velké turnaje
Další zajímavé turnaje, jako jsou česká PPTQ najdete ZDE.
To je pro dnešní výhledy vše a těšíme se na vás zase za dva týdny.
Obrázky: Wizards.com
Chainer
07.03.2018 14:22
Karn se v Dominarii jistě objeví, ale asi už to nebude Karn Liberated, ale nejspíš to bude nějaký jiný Karn...
A Lukáš Blohon hrál loni na MOCS Copycat ;-)
0 hlasů
Nawaki
07.03.2018 15:17
Díky, opraveno.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|