Novinky
Středeční výhledy #20/2011
Ohlédnutí
1) Ohlédnutí za rokem 2011
Co nás čeká
2) Nové změny organizovaného hraní pod lupou
Bonus
3) Schyzofrenní rozhovor
Ohlédnutí
Leden
Na první Grand Prix tohoto roku z Česka míří jen Juzám a Bůh. Na extendedovém GP Atlanta je více než 1200 hráčů, Bůh těsně uhrává top 32. Vítězem se stvává Jason Ford se speciální verzí Valakutu, kterou vymyslel Gerry Thompson. Dále jsou na turnaji k vidění Faeries, Naya, Jund, Fritka, extended není moc odlišný od starého standardu. Na konci ledna vychází nová sada – Mirrodin Besieged. Na prerelease si hráči vybírají, za jakou stranu budou hrát a podle toho dostanou boostery ke stavbě balíčku. Podle názoru mnohým to není úplně dobrý nápad a někdo má štěstí na úžasný balíček, jiný musí hrát metalfect.
Únor
Tomáš Vaněk začíná psát na CMUS constructed rubriku (zatím ve dvojici se mnou). Na Valentýna nemíří do Paříže jen zamilovaní, ale také nejpočetnější česká výprava na Pro Touru v historii (14 hráčů). Hraje se standard a pros z ChannelFireball přichází s balíčkem Caw Blade, který rozcupuje startovní pole na kousky a Benovi Starkovi pomůže k titulu. Z Čechů jsou v penězích oba bratři Brožci, Tomáš Bílek a David Do Anh. Brad Nelson poráží Guillauma Matignona a stává se hráčem roku 2010. Paul Rietzl hraje simultánně PT a GP a obojí velmi úspěšně (2. a 24. místo). Po rozhovoru s Tomínem ve výhledech vzniká první letošní plodná diskuse na CMUSu (119 komentářů). Juzám si mě odstraní z přátel na Facebooku. Jakub Tóth se potřetí v řade kvalifikuje na Pro Tour výhrou PTQ. Juzám se umístí na skvělém druhém místě na GP Denver.
Březen
Na domácí půdě se rozjíždí nejprestižnější turnajová série CMUS Tour, do Prahy na limited zavítá 74 hráčů, vítězem se stane skrytá identita „PV“ – Petr Vošahlík. Podpora organizovaného hraní ze strany Wizardů a Blackfire citelně ochabuje, jsme svědky trialů za 150 Kč s cenami 1 booster na hráče a PTQ s dotací 3 boostery na letenku do Japonska. Některé PTQ se ani neuskuteční, protože na ně nepřijde potřebných 8 hráčů. Lukáš Blohon se umístí na 11. místě na GP Barcelona.
Duben
Druhým letošním Juzámovým zářezem je top 8 na GP Kobe. Caw Blade v jeho rukách začíná dominovat i na Extended, Legacy formát bude následovat o několik měsíců později. U nás začínají kvalifikace na Mistrovství republiky (Morava získá na kvaldy více slotů než Čechy). Na internetu je zveřejněna Godbook obsahující kompletní spoiler New Phyrexia. O dva týdny později se dozvídáme, že za tento únik mohou Matignon a Wafo-Tapa, kteří dostávají ban. Černý rytíř poprvé organizuje víkendový turnaj o velké peníze (2x 12 500 Kč) se vstupným 200 Kč. Na Legacy dorazí 77 hráčů, na Standard 38. Hráči začínají být pomalu znechuceni balíčkem Caw Blade a účast na turnajích to reflektuje. Na GP London končí v penězích Juzám a Jakub Tóth. Na Moravě se koná tradiční jarní Šumperákon.
Květen
Vychází New Phyrexia s úžasným equipmentem Batterskull a bezbarvým counterspellem Mental Misstep, který radikálně změní Legacy. Již počtvrté zavítá do Prahy Grand Prix, Čechům se na něm velmi daří – 26 Čechů postupuje do druhého dne, 11 jich končí v penězích a 3 v top 8. Finále už je ryze česká záležitost a Ondřej Baudyš po mnoha letech půstu vítězí nad Lukášem Blohonem. O pár dní později zveřejňuje report na CMUSu a čtenáři se tak mohou vrátit do starých dob a vzpomínat na jeho pisatelský um z dob Legendy a Dna pytle. Na internetu jsou zveřejněny informace o Community Cupu včetně nového formátu s názvem Modern. Gavin Verhey zakládá internetovou stránku o formátu Overextended a začíná ho podporovat i pořádáním turnajů na MTGO. Ravnica duály se na obchodech dají sehnat v rozmezí 120 – 240 Kč.
Červen
Martin Jůza se umisťuje v top 16 na GP Singapore. Kvalifikace na Mistrovství republiky pomalu končí, internetem víří diskuse o tom, zda se po dlouhé době bude na Standardu banovat. Nejdražší karta Standardu Jace, the Mind Sculptor je zakázána, stejného osudu se dočká i Stoneforge Mystic. Na druhý Pro Tour sezóny do japonské Nagoyi míří 6 Čechů a Jakub Tóth, který na výsledkové listině ale figuruje pod Slovenskem (brzy se dozvíme proč). Nejlepší umístění: 12. Ivan Floch, 16. Lukáš Jaklovský, 19. Martin Jůza a 21. Robert Jurkovič. Pros z ChannelFireballu hráli Tempered Steel, z ostatních karet Consecrated Sphinx poprvé ukazuje svou sílu a Shoota Yasooka opět hraje šílený mnohobarevný deck. Dungeon oznamuje konec své činnosti, Černý rytíř organizuje finále své první série.
Červenec
Začátek července je napěchován cony, na moravský Pelikán Con moc hráčů nedorazí, ale na (fotbalovém) CMUS Cupu na Korně je plno, i díky dotovanému PTQ na Philadelphii (15 000 Kč pro vítěze). Peníze na letenku vyhraje Víťa Vávra, Jožin na víkendu bohužel tratí, na PTQ opět nedorazí dostatek hráčů. Nová základní edice Magic 2012 spatřuje světlo světa a s ním i nová podoba Jace, Garruka a Chandry. Giant Spider se stává poslední kartou, která vyšla v každé základní sadě. Mistrovství republiky se nově koná v Brně a zaregistruje se na něj celkem 150 hráčů. Po 12 kolech se vykrystalizuje silná top 8, oplývající jmény starých borců (Žídek, Měchura) i nových pros (Míša Hebký, Standa Cifka). Vítězem Nationals se stává Pavel Bednařík, v národním týmu ho dále podpoří Standa Cifka a Jirka Vaněk. Na CMUSu začíná ve velké míře komentovat uživatel ŠlemrBaudyšFan a od „plukovníka“ Loba si vyslouží ban na 14 dní. Kuba Tóth se infiltruje na slovenské Nationals (na Slovensku se narodil a má i slovenské rodiče), kde ukořistí místo v národním týmu.
Srpen
Pražský Černý rytíř je o prázdninách zavřený kvůli rekonstrukci. Dungeon je zrušený, jediným místem kde se tak dá hrát je Outpost. Ten se však své šance nechopí a v září opět pomalu míří do zapomnění. Formátem na Pro Touru Philadelphia bude Modern (karty od Mirrodinu a 8. edice mají nový, moderní design). Wizardi tuto změnu oznamují tři týdny před turnajem a vytváří tak unikátní podmínky – ještě nikdy v historii nebylo na přípravu tak málo času. Martin Jůza, Lukáš Jaklovský a Adam Koska končí v penězích na GP Shanghai. Yuuya Watanabe vyhrává 2 Grand Prix po sobě (Shanghai a Pittsburgh).
Září
Třetí Pro Tour sezóny se koná v kolébce USA – ve Philadelphii. Jelikož se hraje v novém formátu, očekává se především dominance kombo decků a aggra. Tyto předpoklady se vyplní, control hrají asi jen 2% hráčů. Splinter Twin, Shoal Infect, Storm, Melira, mnoho variant ZOO, Afinita a Cloudpost, tak ve stručnosti vypadá nový formát. Australan Jeremy Neeman uhraje na Modernu nejlepší výsledek s „téměř allcommon“ balíčkem (všechny nonlandy z maindecku jsou commony). Kluci z ChannelFireballu nejvíce věří ZOO se splashí na modrou. Z českých hráčů si nejlépe vedou 19. Vít Vávra a 25. Lukáš Jaklovský, ostatní končí mimo peníze (i Franta Kotas, který má po prvním dni slibných 7:1). Vítězem turnaje se stává Ital Samuele Estratti s nekonečnou armádu faerií a exarchů. Všem je jasné, že na novém formátu se bude opět banovat a nejrychlejší komba opět mizí z formátu. Legacy se zbavuje Mental Misstepu. Vychází nová sada Innistrad, které není svatá ani zadní strana Magic karet a draftování s touto edicí tak bude jiné než dříve. CMUS hlásí, že Blackfire mu ukončil podporu a prosí uživatele, aby mu přispěli na provoz. Sideefektem této žádosti je urychlení webu a odstranění většiny reklam. Wizardi nás seznamují se systémem Planeswalker bodů a Mattes začíná objíždět dvě FNMka za týden.
Říjen
Valakut se vrací. Vypadalo to, že Primeval Titan odejde společně se Zendikar blokem do důchodu, ale tato zelená zrůda si začala tykat se zeměmi Kessig Wolf Run & Inkmoth Nexus a vrátila se na výsluní. Říjen byl měsícem Grand Prix, konalo se jich celkem pět – Milan, Brisbane, Amsterdam, Santiago, Hiroshima. V Miláně jsme v penězích měli tři borce (Jaklovský, Ristovský, Blohon), v Brisbane podruhé za sebou vyhrál Jeremy Neeman australské GP, do legačkového Amsterdamu míří přes 40 Čechů a Ondra Stráský končí na skvělém 10. místě a konečně má Pro body. Zabodují také Tomáš Már (kterému výlet do Nizozemí u rodičů domluvil Lukáš Blohon) a Robin Polák. V Chile Juzám uhraje další top 8 a GP Hiroshima dokonce vyhraje. V Japonsku. Na constructed. Neuvěřitelný úspěch, tento rok Češi vyhráli dvě GP! Magicáři na podzimním Šumperákonu berou do rukou florbalky. Hráči po celém světě začínají vytvářet iniciativy proti Planeswalker bodům.
Listopad
Velké změny organizovaného hraní pokračují a Wizardi oznamují, že se můžeme rozloučit s Worlds, Nationals a kvalifikacemi na Pro Tour z Grand Prix a Pro Tourů. Změny Pro levelů neoznamují, ale všem je jasné, že se i tyto změny budou ubírat podobným směrem. Twitter a Facebook se plní rozhořčenými komentáři a na všech známých webech začínají vycházet články kritizující tyto změny a špatnou komunikaci Wizardů. Internetovou petici podepisuje více než 5000 hráčů a mnoho z nich píše přímo do WotC emaily a dopisy. Konají se poslední Worlds, tak jak je známe a českému národnímu týmu se i kvůli nezkušenosti moc nedaří. Z Čechů končí v penězích jen Standa Cifka na 18. místě. Conley Woods v základní části uhraje impozantní výsledek 16:2, kde obě prohry daruje svým týmovým kolegům. Do top 8 se dostanou celkem 4 hráči z ChannelFireballu, kteří na Standardu hrají Tempered Steel (zdá se, že letos to aggra vyhráli nad kontroly na celé čáře). Vítězem se stane Japonec Junya Iyanaga s inovativním buildem Kessig Wolf Ramp. Japonsko exceluje i v týmové soutěži, MOCS vyhrává Američan Reid Duke. Hráčem roku se stává Owen Turtenwald.
Prosinec
Finále CMUS Tour vyhrává Adam Koska, který ve finále porazí Matese Vantucha, který to nehraje nejpřesněji. V týmech vyhraje pražská formace NUTS pod vedením Davida Do Anha, který si ale výhru moc neužije, protože studuje od října v Něměcku. V Praze se po dlouhé době koná ShadowCon na netradiční lokaci – lodi. Na PTQ Honolulu s dotací na letenku 20 000 Kč ukradne Čechům slot polský hráč. Na CMUSu se vynořuje mnoho dalších velmi dobře komentovaných článků. Alex Bertoncini vyhravá StarCityGames Invitational i SCG hráče roku, ale o týden později o tituly přichází kvůli tomu, že ho Wizardi shledali podvodníkem a zabanovali ho na 18 měsíců. Adam Koska se stává Velkým šéfem roku 2011. Wizardi nám pod stromeček nadělili změny organizovaného hraní, tentokráte není na co si stěžovat, změny jsou to skvělé. Mattes se na Planeswalker body kvalifikoval na PT Honolulu. Wizardi změnili pravidla, ale o dva dny později změny odvolali. Magic v roce 2012 může vesele pokračovat dál.
Největší české úspěchy roku 2011
Pro Tour úspěchy (top 50)
16. Jaklovský Lukáš, PT Nagoya
18. Cifka Stanislav, Worlds
19. Vávra Vít, PT Philadelphia
19. Jůza Martin, PT Nagoya
25. Brožek Petr, PT Paris
25. Jaklovský Lukáš, PT Philadelphia
29. Bílek Tomáš, PT Paris
36. Brožek Jan, PT Paris
43. Do Anh David, PT Paris
GP úspěchy (top 16)
1. Baudyš Ondřej, GP Praha
1. Jůza Martin, GP Hiroshima
2. Jůza Martin, GP Denver
2. Blohon Lukáš, GP Praha
5. Brožek Petr, GP Praha
5. Jůza Martin, GP Santiago
7. Jůza Martin, GP Kobe
10. Straský Ondřej, GP Amsterdam
11. Blohon Lukáš, GP Barcelona
12. Jůza Martin, GP Shanghai
13. Vávra Nikola, GP Praha
15. Prošek Daniel, GP Paris
15. Jůza Martin, GP Singapore
Co nás čeká
Změny týkající se Planeswalker bodů
Planeswalker body od nového roku (přesněji od 26. prosince 2011) již nebudou sloužit ke kvalifikaci na Pro Tour. Lifetime body jsou stále na nic, hráči mohou jen machrovat, že jsou Sorcerer, Battlemage, apod. Pro rozdělení hráčů na nováčky a zkušené, ale poslouží dobře. Competitive body v každé kvalifikační PTQ sezóně slouží k zisku byeů na Grand Prix. Nově jsou však nastaveny pevné meze, které k zisku byeů stačí překonat (1 bye = 300 bodů, 2 bye = 600 bodů, 3 bye = 1200 bodů). O dalším využití Planeswalker bodů pojednává i další odstavec.
Změn doznaly také multiplikátory – FNM bude mít multiplikátor 1x a sideeventy na Grand Prix 3x.
World Magic Cup
Bude náhrada týmových Worlds. Každou zemi bude reprezentovat čtveřice hráčů a společně budou bojovat o ceny v hodnotě 150 000 $. Tuto čtveřici bude tvořit nejlepší Pro hráč dané země (důležité jsou Professional planeswalker body za poslední rok, aktuálně tedy od 13. června 2011 – 13. května 2012) a hráči, kteří vyhrají jeden ze tří kvalifikačních turnajů. Ty se v České republice budou konat někdy v termínu od 21. dubna 2012 do 9. června 2012. K tomu abyste se jich mohli zúčastnit musíte za poslední rok nasbírat dostatek Competitive planeswalker bodů, ale protože změny proběhly velmi rychle a rok času do kvalifikací nemáme, počítají se letos jen Competitive body za sezónu od 26. prosince 2011 do 1. dubna 2012. Hranice bodů, kterou musíte pro kvalifikaci nasbírat, byla pro ČR stanovena na číslo 200.
Nový Pro Players Club
Nové Pro levely budou udělovány poprvé 13. května 2012, ihned po druhém Pro Touru sezóny (nebudou se tedy krýt s kalendářním rokem, jak tomu bylo dosud). Budeme mít pouze tři Pro levely:
Stříbrný level (15 bodů) – 2 bye na Grand Prix a pozvánka na kvalifikace na World Magic Cup
Zlatý level (25 bodů) – pozvánka na všechny Pro Toury, 3 bye na Grand Prix a pozvánka na kvalifikace na World Magic Cup
Platinový level (40 bodů) – 3 000 $ za účast na Pro Touru + zaplacení letenky a hotelu, 250 $ za účast na Grand Prix a 1 000 $ za účast na World Magic Cup, pokud se tam hráč kvalifikuje a navíc všechny výhody Zlatého levelu
Na této stránce můžete vidět kolik Pro bodů mají v této sezóně nejlepší hráči. Změnily se také tabulky určující, kolik Pro bodů získáte za své umístění na GP a PT. (Po přechodnou dobu celého roku 2012 budou platit i staré Pro levely a každý Pro vždy získá, to co pro něj bude výhodnější.)
Jakými způsoby se nyní lze kvalifikovat na Pro Tour?
Na Pro Tour se můžete kvalifikovat výhrou na PTQ (dostanete i letenku), nově se kvalifikuje i top 4 z Grand Prix (také včetně letenky) a top 25 z předchozího Pro Touru (též včetně letenky, gratulace Standovi Cifkovi ke kvalifikaci na Honolulu). Můžete také dosáhnout zlatého Pro levelu (nebo se dostat do Hall of Fame) a budete kvalifikovaní (bez letenky), platinový Pro level vám zajistí i letenku. Poslední možností kvalifikace na Pro Tour je výhra kvalifikace na World Magic Cup a uhrání top 4 na tomto turnaji.
Magic Players Championship
aneb turnaj pro 16 nejlepších (dříve nazýván World Championship)
Tento turnaj se pouze pžejmenoval, jinak se nic nezměnilo. Mezi 16 nejlepších hráčů se kvalifikují:
-
Player of the Year 2011 – Owen Turtenwald
-
Vítěz PT Philadelphia – Samuele Estratti
-
Vítěz Worlds 2011 – Junya Iyanaga
-
Vítěz MOCS 2011 – Reid Duke
-
Vítěz PT Dark Ascension
-
Vítěz PT Avacyn Restored
-
Nejlepší hráč z pěti regionů Severní Amerika, Evropa, Japonsko, Latinská Amerika a APAC (kritériem jsou Profesional Planeswalker body za období 13. června 2011 – 13. května 2012)
-
Dalších top 5 hráčů z celého světa (stejné kritérium jako výše)
Bonus
Do svých posledních výhledů jsem se rozhodl zařadit schyzofrenní rozhovor. Zejména pro pisatele komentářů bez mučení přiznávám, že následující rozhovor je silně subjektivní a nelze vyloučit, že se tazatel a dotazovaný znají, ba co víc, žijí ve stejném těle.
Odkdy hraješ?
1996, DCI turnaje od roku 1999.
Oblíbený formát?
Block Constructed, či Standard na podzim. Mám rád constructed formáty s malým card poolem.
Oblíbená barva?
Zelená.
Oblíbená karta?
Survival of the Fittest a Birthing Pod.
Oblíbený deck?
Elfové s Glimpse of Nature a Omelette aux Lotus (u nás známý též pod jménem Vajíčka). Mám rád kombo decky, kde ale výhra chvíli trvá a soupeř jen čeká, až si všechno spočítáte a za pár minut ho zabijete.
Jaký úspěšný deck bys do ruky nevzal ani v rukavicích?
Neštítím se žádného balíčku.
Jak jsi sám prožil magicový rok 2011?
Z hráčského pohledu jsem si splnil dlouholetý sen a zahrál si na Pro Touru (Philadelphia). Je pravda, že PTQ o 19 hráčích nebyl úplně těžký turnaj, ale ve finále jsem musel porazit Arnošta Žídka, se kterým jsem v té chvíli měl lifetime bilanci 2:12:1. Na PT jsem uhrál pouhých 4:4 a do druhého dne nepostoupil, i tak byl ale pro mne Pro Tour velkým zážitkem a výhra nad Shuuheiem mě také potěšila.
Z pracovního pohledu jsem si k psaní Středečních výhledů, kterých jsem letos napsal „jen“ 20 (pauza přes léto a pár zpoždění), přiložil i organizaci série CMUS Tour, psaní coveragí (těch bylo letos celkem sedm), pár Středečních constructed s Váňou na půl a něktěří mě mohli vidět i jako rozhodčího na Prerelase Innistrad. Myslím, že jsem letos k Magicu přičichl z mnoha různých stran.
Je na tom Magic na konci roku 2011 lépe než před rokem?
Rozhodně ano. Po přečtení ohlédnutí za rokem 2011 mám pocit, že se vše vrátilo do starých kolejí a navíc to celé zpátky vybojovala komunita hráčů. Zdá se, že jako hráči zmůžeme na nejvyšším poli mnohé – dokázali jsme přimět WotC k revidování planeswalker bodů, návratu Worlds a zachování magicového snu (tj. Magic je má profese). Drew Lewin svým článkem přispěl k upozornění na podvody Alexe Bertonciniho a rychle odvolaná změna pravidel ukazuje na to, že WotC začíná reagovat velmi pružně a názorům předních hráčů dává velkou váhu. StarCityGames Open série v USA přitáhla k Magicu mnoho nových hráčů a flavor Innistrad tomu také pomohl. Myslím, že do nového roku vstupuje Magic silnější než kdy dříve.
Co ti dalo psaní pro CMUS?
Díky psaní jsem objevil Twitter, mnoho zajímavých zahraničních zdrojů o Magicu, začal jsem nad hrou přemýšlet z jiných úhlů a od Loba jsem za psaní dostal také nezanedbatelnou odměnu (přes 10 displayů). Nedělal bych to ale, kdyby mě to nebavilo a neviděl bych v tom i smysl a dobrovolnou práci, která doufám bavila i čtenáře CMUSu.
Co budeš teď, když skončíš s psaním vyhledů dál v Magicu dělat?
Od psaní si chci aspoň na půl roku odpočinout, přeci jen jsem toho za poslední rok napsal více než dost. Po skvělých změnách organizovaného hraní, mám chuť zajet si na všechna česká PTQ a možná i na nějaké evropské GP v constructed formátu. Více se ale z časových důvodů budu věnovat Magicu Online.
Je něco, co bys chtěl ještě do těchto výhledů napsat?
Letos jsem byl na magicových turnajích jako hráč, rozhodčí, coverage man i organizátor, takže bych chtěl dát prostor svému volnému toku myšlenek, co se týká organizovaného hraní u nás.
Dříve jsem turnaje vnímal pouze z pozice ryzího Spike hráče (typologie magicových hráčů: Spike – tj. důležité je vyhrávat a hrát lépe než ostatní), důležité pro mě bylo jen vstupné a ceny. Přišlo mi, že do competitive balíčků už vrážím dost peněz a turnaje jsou tu od toho, abych si mohl něco vydělat a část peněz na kusovky tak dostat zpátky.
Nyní už mám větší rozhled a vím, že kromě Spike hráčů je na turnajích i mnoho těch, kteří jsou zde zejména kvůli tomu, že je Magic baví a i hraní samotné je naplňuje, nepotřebují jen vyhrávat. Pro organizátory je pak turnaj prací (ať již dobrovolnou či placenou), takže samozřejmě na turnaji nechtějí prodělat a dotovat ho. To si mohou dovolit pouze velké herny, které berou turnaje jako propagaci svého prodeje kusovek a dalších produktů.
Hráči také obvykle do nákladů turnaje vůbec nezapočítají plat pro rozhodčího či člověka, co dělá coverage a stěžují si, že dříve ty ceny byly mnohem lepší. To je sice pravda, ale dříve také Blackfire tyto akce sponzoroval a jak víme, dále už je sponzorovat nebude, nezapadá to do jeho strategické koncepce, nyní chce cílit již téměř výhradně na nové začínající hráče.
Jsem rád, že během posledních let Jarda Karban vydupal pro rozhodčí rozumné platové podmínky na turnajích (cca 100 Kč na hodinu) a doufám, že se něčeho podobného dočkají i lidé, co budou v budoucnu psát coverage. Mnoho hráčů netuší, kolik práce se za psaním coverage ukrývá. Ještě než začne turnaj, vymyslíte otázky pro Ask the Pro a pak je musíte přepsat do počítače (30 + 45 min), pokud je turnaj constructed, prohlédnete decklisty a vytvořítě statistiku o metagame (40 min), po každém kole postujete výsledky (5 – 10 min), snažíte se popsat komplikované feature matche a ve volném čase se alespoň napít. Když už turnaj pomalu končí, máte práce nejvíc – otázky pro top 8 (60 min), popis her v top 8, decklisty nejlepších (45 min) a do toho všeho bojujete navíc s fotkami, editorem fotek na počítači a neuvěřitelně zastaralým systémem vkládání článků na CMUSu. Podle mých vlastních zkušeností je snažší dělat na turnaji rozhodčího, jen je k tomu potřeba trocha odborné kvalifikace, tu ale coverage man potřebuje zase v jiných směrech (znalost aktuálního fieldu a případně i karet u limited, základní práce s grafikou a editorem na CMUSu). Jsem velmi zvědav, co bude obsahovat zadání pro coverage, o které Lobo mluvil pod komentáři ShadowConu.
Přeji vám všem úspěšný rok 2012 a mnoho zábavy při hraní Magicu.
Pavel Češka
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.