Novinky
Středeční výhledy #15 2014
Vítejte u posledního dílu Středečních výhledů v tomto roce a také posledního dílu v mém provedení. V dnešních Výhledech se dočkáte hned dvou turnajů s neobvyklou turnajovou strukturou. Podíváme se na zoubek Modern Masters 2015 a samozřejmě mnoho dalších informací.
0) Rozloučení
Ohlédnutí
1) GP Milan, GP Baltimor
2) Star City Games Players Championship
3) Rok 2014
Co nás čeká
4) Modern Masters 2
5) Rok 2015
6) Turnaje
Střípky
0) Rozloučení
Již v úvodu jste si mohli přečíst informaci o tom, že toto jsou poslední Výhledy, které pro vás připravím. Důvod je celkem prostý a lze ho vyčíst přímo z názvu. Středeční výhledy #15. Během roku se mi povedlo z Výhledů udělat téměř měsíčník a 15 dílů za rok je opravdu málo. V důsledku toho byly Výhledy méně aktuální a tedy méně přínosné. Příčina byla také prostá. Nedostatek volného času. Zároveň i malou měrou přispěl střet zájmů mezi prací a Výhledy a v neposlední řadě pro vás Výhledy píši již dva roky a jejich struktura stagnuje. Proto jsem se rozhodl přenechat tuto skvělou pozici někomu jinému a Výhledy si užívat již pouze pasivně. Psaní Výhledů pro mě mělo i mnoho přínosů (aneb malá propagace pro možné následovníky. Krom drobného finančního přilepšení mi Výhledy vždy pomohly držet krok s magicovým děním a také utřídit si myšlenky na dané téma tak, aby byly srozumitelné a měly hlavu a patu.
Jak již Lobo zmínil v komentářích pod minulým dílem. Pokud by někdo měl zájem převzít štafetu Výhledů, tak prosím Loba kontaktujte na email lobo zavináč cmus.cz.
Ohlédnutí
1) GP Milan, GP Baltimor
Před GP Milan nic nenasvědčovalo tomu, že by turnaj měly postihnout nějaké vážnější komplikace. Organizátor se uvědomil a výrazně zvýšil maximální kapacitu turnaje, zajistil vlastní dopravu na sajtu a je trochu škoda, že ho na poslední chvíli potkal vskutku zapeklitý problém. Tím problémem byla stávka leteckých dispečerů (a asi i dalšího personálu) v Milánu. Stávka byla samozřejmě šikovně naplánovaná na pátek a mnoho letů tak bylo úplně zrušeno. Hrozilo, že mnoho hráčů tak vůbec nestihne na GP dorazit. Musím přiznat, že kdybych byl na místě organizátora, tak bych se asi smířil s tím, že GP bude o něco menší, omluvil se hráčům a vrátil předregistrace. Turnament Center se však pokusilo vyřešit i tento problém a jejich řešení nám dalo nahlédnout do alternativní struktury GP. GP Milán bylo první GP po opravdu dlouhé době, které se nehrálo ve standardní struktuře. Místo klasického 9 kol první den a 6 kol druhý den se první den hrály dva turnaje. Jeden od rána a druhý od 12 pro hráče, kteří nestačili dorazit. Každý turnaj měl až 9 kol. Účelem bylo získat 7 výher. Pokud jste kýžených 7 výher získali, turnaj pro vás skončil a postoupili jste. Mohli jste tedy hrát i jen 7 kol (7:0 a jít domů). Druhý den pak hráli všichni postupující nový turnaj o cash, ProBody atd od začátku s 0 body. Bylo tedy jedno, zda jste první den uhráli 7:0 nebo 7:2. Velkou vadou na kráse byl malý počet kol druhý den (z osmi kol byl turnaj zkrácen na 7 kol), což zavinilo, že i jedna prohra mohla dotyčného hráče vyřadit z TOP8 (3 hráči s 6:1 se druhý den nedostali do TOP8, Wizards posléze dali všem kdo uhrál 7:0 a 5:2 special invite na PT).
Z personálního hlediska přinesla TOP8 jen minimum známých jmen v podobě Eduarda Sajgalika s Luise Deltoura. České výpravě se vůbec nedařilo. Nejlépe skončil Lukáš Blohon na 94. místě. Slováci dopadli o něco lépe když Matej Zatlkaj uhrál 45. místo.
Metagame byla vcelku rozmanitá. Pro informaci, většina českých top hráčů hrála UR Delvera. V TOP8 bylo šest různých archetypů (2x akorát Pod a Ascendancy). Nejpřekvapivějším balíčkem byl jistě Amulet of Vigor deck. Hned za ním pak Affinitka s Constested War Zone a super techem Scale of Chiss-Goria.
Link na coverage zde.
Affinity GP Milan Main Deck Sideboard 4 Darksteel Citadel
4 Blinkmoth Nexus
3 Contested War Zone
4 Mox Opal
4 Welding Jar
4 Memnite
4 Ornithopter
2 Chalice of the Void
4 Springleaf Drum
4 Signal Pest
4 Vault Skirge
4 Cranial Plating
4 Arcbound Ravager
3 Scale of Chiss-Goria
4 Frogmite
4 Myr Enforcer2 Chalice of the Void
3 Spellskite
3 Grafdigger’s Cage
4 Gut Shot
3 Etched Champion
Formátem pro GP Baltimore byl KTK Limited. Turnaje se zúčastnilo 1235 hráčů. Jelikož Limited GP nejsou divácky zase tak atraktivní, tak se Baltimoru nebudeme příliš věnovat. Baltimor potvrdil, že KTK Limited odměňuje připravené hráče a TOP8 byla nabitá známými jmény. Josh Utter-Leyton, Chris Fennell, Craig Wescoe. Nejlepší Limited hráč světa Ben Stark a další Limited specialista Gerad Fabiano (který v TOP4 porazil Bena Starka a celý turnaj vyhrál a získal tak již druhý titul na Limited GP tento rok).
Link na coverage zde.
2) Star City Games Players Championship (SCG PC)
SCG se opět inspirovalo Wizardy a vytvořilo vlastní kopii mistrovství světa hráčů, tedy Players championship. Elitní turnaj pro 16 hráčů, kde změří síly nejlepší hráči SCG sérií. Pro tento turnaj pak vytvořilo zcela unikátní turnajovou strukturu. Elitní šestnácka se rozdělí do 4 skupin kde každý hraje s každým (tedy 3 kola, Standard). Nejlepší ze skupiny automaticky postupuje do TOP8 a může zbytek dne odpočívat. Druhý ze skupiny automaticky postupuje do odpoledního kola. Hráči na třetím a čtvrtém místě pak hrají eliminační zápas mezi sebou (vždy 3. místo ze skupiny A s 4. místem ze skupiny B). Na konci čtvrtého kola tak vypadnou 4 hráči. K postupujícím se přidají hráči z druhého místa (celkem tedy 8 hráčů) a tato skupina si dá double elimination 3 kola Legacy. Kdo nasbírá 2 výhry je v TOP8, kdo dvě prohry je out. (další 4 hráči vypadnou). TOP 8 se opět rozdělí do 2 skupin a hrají 3 kola (Legacy). První z každé skupiny opět postupuje přímo do TOP4. Poslední vypadává. Druhé a třetí místo se pak utkají o postup do TOP4 (mezi skupinami, tedy 2A vs 3B). TOP4 je pak již běžný pavouk (Standard). Link na video, kde je struktura pěkně graficky vysvětlena naleznete zde.
Připadá vám takováto struktura komplikovaná? Ano to jistě je. Nová struktura má mnohá negativa, například to, že k vítězství celého turnaje stačí pouze 6 výher (v ideálním případě), nebo že je více pozornosti upřeno na hráče, kteří prohrávají. Pojďme se však podívat na výsledek. MTG je hra s velkým prvkem náhody, takže jeden turnaj nemá žádnou statistickou hodnotu, ovšem výsledek byl opravdu ohromující. 7 z 8 hráčů považovaných za „lepší“ dokázali postoupit do TOP8. Pokud byste pak měli vybrat nejlepší TOP4 z dostupných jmen, tak je celkem velká šance, že byste trefili skutečnou TOP4 – Reid Duke, Brad Nelson, Gerard Fabiano a BBD. Celkovým vítězem se stal Brad Nelson a odnesl si tak 20 000 USD.
SCG také opět odvedli skvělou práci u coverage . Každý hráč nahrál cca trojminutové video o sobě a video deck tech jak na Standard, tak na Legacy. Pokud tedy nevíte co hrát, tak SCG PC vám dává k dispozici množství podrobného materiálu (zvláště u Legacy vidím velký přínos). V TOP4 to byl samý Sultail, ovšem turnaj byl ve dvou formátech a výsledek je tak značně ovlivněn.
Link na coverage zde
.
3) Rok 2014
Další rok je ten tam a tak se spolu podívejme na to co dal (a vzal) ve velice stručném ohlédnutím za rokem 2014.
Pro play
Český profesionální Magic zažil jeden z jeho nejúspěšnějších let. (také díky velkému příspěvku slovenských bratrů). Jedna TOP8 na PT za druhou korunovaná vítězstvím Ivana Flocha na PT M15. V létě si dva hráči dokázali udržet Platinum status (Stanislav Cifka a Martin Jůza). Na PT se také dokázala umístit nová krev – Petr Sochůrek, Ondřej Stráský a Dominik Prošek. Naopak Lukáš Jaklovský definitivně vypadl z Pro magicu.
MTG Finance
Začátek roku 2014 byl ve znamení prudkého růstu Modernu. Poté se situace však uklidnila a rok 2014 byl spíše ve znamení reprintů. Conspiracy (Stifl, Misdirekce, Explorace, Branistorm, Swordy), Modern Event deck, Commander 2014, Duel Deck Anthalogies a samozřejmě fečky v KTK. Pouze online sada Vintage Masters měla nakonec dopad i na ceny reálných produktů. Popularita Vintage způsobila nárůst ceny Power9. Beta Black Lotus pak byl první kartou, kvůli které jsme museli zasahovat do systému, protože si neuměl poradit s šesticifernými čísly.
Magic ve světě
Magic zažil další rok pozitivních změn. Khans of Tarkir trhala rekordy v prodejnosti. Pokud Khans dokáže zaujmout i v dalších edicích, tak by mohla nastartovat další vlnu růstu (jako ta v edicích Zendicar-Innistrad). Magic se stává stále více mainstreamem ve světe fantasy. Pronikl do Southparku, další hry přebírají pojmy z MTG (Mulligan v Hearthstonu) atd. Zároveň jsme byli svědky obrovských turnajů v rukou SCG. Jediný aspekt, který v roce 2014 zažil špatný rok byl Magic Online. Všichni věděli, že přechod na V4 bude náročný. Většina hráčů ale očekávala, že po přechodu na V4 budou moci Wizards soustředit veškerou svojí pozornost na V4 a vše bude v pořádku. Bohužel MTGO se stává čím dál větší ostudou pro WOTC a promarňuje tak výjimečnou příležitost svést se na vlně popularity Hearthstone.
Magic u nás
S vývojem Magicu u nás budu lehce skeptičtější. Zatímco globálně Magic roste, tak lokálně spíše stagnuje. V roce 2014 se toho u nás příliš nestalo. Vznikla jedna nová série – Prague Eternal s mezinárodním přesahem, což je jednoznačné pozitivum. Neobjevil se však žádný nový subjekt na trhu (větší) nebo nový organizátor turnajů s odvážným plánem zajímavé série. CMUS série začala silně dvěma velkými turnaji ovšem třetí turnaj o osmi lidech byl fiaskem a série pak již v průměrném tempu došla do konce.
Co nás čeká
4) Modern Masters 2
V minulých Výhledech jsem slíbil, že se budu trochu hlouběji věnovat spekulacím o edici Modern Master 2015. Zopakujeme si fakta. Edice vyjde v květnu, bude obsahovat pouze reprinty a cena boosteru bude vyšší než u prvních MMA. Modern Masters byly obrovským úspěchem pro Wizards. Edice byla výjimečná. Jeden z nejlepších Limited formátů všech dob. Množství drahých karet. Během vydání Modern Masters zažil Modern obrovský nárůst popularity, který úplně převážil vliv reprintů karet. Wizards mají očividně s Modern Masters 2015 velké plány. Nejspíš kvůli MMA2 posunuli Wizards jarní edici o měsíc dříve. Můžeme tak očekávat, že sada bude opět skvěle připravená a plná drahých karet. Pozornost cílená na MMA bude bezprecedentní a vrcholem bude až 10000 GP Las Vegas (osobně si myslím, že i 10000 míst bude málo a na GP se nedostanou všichni hráči). Zde přichází první chyták. MMA2 bude mít výrazně vyšší print run než první MMA a zároveň Modern je v úplně jiné pozici než před dvěma lety (lehká stagnace vs nový rostoucí formát). Cena karet tentokrát utrpí jejich reprintem výrazně více. V MMA2 budou pouze karty od 8th Edition po New Phyrexia (asi i M12). Innistrad blok již v MMA nebude.
Spekulace
Na začátku nevylučuji možnost opakování reprintu (tedy reprint karty z původních Modern Masters). Dalším obecným pravidlem je to, že Wizards připravují sady výrazně dopředu, takže nemusí reflektovat současnou metagame (například Chalice of the Void je dost nepravděpodobná).
MMA měla 2 mythic od každé barvy (+ artefakty a multicolored). Budeme tedy předpokládat, že tento poměr zachová i MMA2. Na Mythic slotu byl také jeden cyklus Limited bomb. Můj typ na cyklus jsou prétoři z New Phyrexie (v těsném závěsu Titáni z M11, naopak špatný scénář by byl Inkarnace z Lorwinu). Na místo bílého Mythicu bych pak nominoval Linvalu (lehká konkurence od Iony). Bílá dvojice by tedy byla Elesh a Linvala. Na pozici modrého Mythicu se hodí reprint Vendelína. Konkurencí pro něj je Consecrated Sphinx a Venser (který vyšel v před-mythic setu, ale má jasné parametry na Mythic symbol). Můj tip je Jin-Gitaxian a Venser. Na pozici černého Mythicu se přímo nabízí Phyrexian Obliterator s velice lehkou konkurencí od Nirkana Revenanta a Sorin Markova. Damnace ani Bitterblossom mi jako Mythic nepřipadají a Dark Confidanta neočekávám. Můj tip je Sheoldred a Phyrexian Obliterator ( i když obě karty jsou z New Phyrexie). Výběr u červené je velice těžký. Kargan Dragonlord mi přijde jako rozumnější volba než Dragonmaster Outcast. Magus of the Moon ani Throught the breach mi nepřijdou jako Mythic materiál. Můj tip je Urabrask a Kargan. Konečně u zelené očekávám reprint Tarmogoyfa, protože jeho cena je pořád nelidská a je třeba ji trochu srazit. Jinak má zelená i další možnosti jako Vengevine, Thrun, Primeval Titan, Azusa (skvělá karta pro Mythic symbol). Můj tip je však Vorincles a Tarmogoyf. Jako vícebarevný Mythic bych vybral Tezzereta, Agent of Bolas. Na Mythic artefakt pak téměř jasný Mox Opal a k němu Karna.
U rare je již poměrně těžké spekulovat. Můj tip dle barev. Bíla: Auriok Champion, Ranger of Eos, Serra Ascendant. Leyline of Sanctity Kartu kterou podle mě neuvidíme je Daybreak Coronet, který je sice neuvěřitelně drahý, ale také se velice obtížně dává do sady tak, aby s ním mělo něco nějakou synergii. Modrá: Cryptic Command (pořád moc drahá karta), Thread of Disployalty, Bribery, Hurkyls Recall, Phantasmal Image. Černá: Damnace (o jejím reprintu se spekuluje již poměrně dlouho), Lord of the Undead nebo Death Baron, Grave Pact, Goryos Vengeance. Červená: Splinter Twin a Goblin Guide jsou podle mě hodně pravděpodobné. Poté bych přidal Magus of the Moon (nebo znovu Blood Moon a Through the Breach. Zelená: Zelená má patrně asi nejlepšího kandidáta – Noble Hierarch. Poté ještě hodně věřím Scapeshiftu. Další tipy jsou Regal Force, Oracle of Mul Daya, Bloom Tender a Fauna Shaman. U artefaktů a zemí je to pak opravdu loterie. V MMA1 byly pouze 4 země (žádný cyklus) a na Modernu je tolik zemí, že by to vydalo skoro na celou edici. Tipnul bych si jednu z dvojice Grove of the Burnwillows a Horizon Canopy. Inkmoth Nexus, Flagstones of Torkai. Pokud by byl v MMA2 cyklus zemí, tak se nám nabízí Zendikar fečky (spíš ne). Scars Fastlands (nope) Filtrovačky (ty by byly super, ale zase je jich 10), Manlandy (zde bych to viděl dost pravděpodobně) a legendary země (oboro, ale zde bych spíš viděl možnost pro reprint jedné specifické). Artefakty pak Spellskite.
Další karty: Téměř na 100% bych viděl reprint Serum Vision. Další drahé c+u bez významného reprintu jsou Aven Mindcensor (219), Cursecatcher (139) Lightning Greaves (109) Keen Sense (99) Ghostly Prison (99), Choke (89), Heritage Druid (89), Ancient Ziggurat (79) Might of old Krosa (79) a Sowing Salt (59, nesmíme zapomenout, že Wizards designovali sadu dost dopředu a v té době byl Tron ještě dobrý, zároveň proto neuvádím Forked Bolt). Céčka: Gitaxian Probe (79), Smash to Smithereens (79), Simian Spirit Giude (55), Molten Rain (49), Spell Pierce (49), Vines of Vastwood (49), Cranial Plating (39 a hodí se k Metalcraft tématu). Některé karty mohou změnit raritu během reprintu (jako tomu bylo u Manamorphose).
Co s reprity?
Můj názor je, že reprint na pozici C + U výrazně ovlivní cenu karty a proto bych velice nerad vlastnil některou z výše zmíněných karet ve větším počtu. Zároveň bych také prohrabal krabice se smetím ve snaze objevit výše zmíněné karty a prodat je dokud mají takovou cenu. U rare největší pokles zaznamenají Casual karty jako Bloom Tender (poptávka po těchto kartách se příliš nezvýší a naopak nabídka bude výrazně tlačit cenu dolů, mnoho z těchto karet je pak drahých hlavně proto, že vyšly v malých edicích jako New Phyrexia, Eventide atd). Cena T1 karet by neměla klesnou výrazně, ale pořád se dá očekávat jejich pokles. Mythic pak má na cenu nejmenší vliv. Reprint Prétorů by třeba srazil jejich cenu o 50%, ale u T1 karet to bude mít jen malý vliv. Pokud se však podíváte na seznam nahoře, tak množství karet je drahých právě kvůli malé nabídce (Linvala, Phyrexian Obliterátor). Jejich cenu podle mě srazí i reprint jako Mythic. Naopak cenu Vendelína, Goyfa nebo Emrakula reprint moc nesrazí (Emrakul byl reprintnut jako Prerelease promo a jejich jich tedy opravdu hodně).
Závěr
Reprint by měl vždy snížit cenu karet (někdy drasticky). Nemyslím si, že pozornost upřená na Modern Masters 2015 povede k dalšímu nárůstu popularity Modernu (ale tato hypotéza existuje a není úplně vyloučena. Mnoho lidí jistě ovlivní to, že jejich oblíbená karta je najednou levnější a konečně si mohou postavit ten deck co chtěli). V únoru pak bude PT ve formátu Modern, při kterém vždy vyskočí Modernové karty. V této době bych asi zkusil prodat většinu karet, kterým výrazně hrozí reprint a nebo je prostě nepotřebuji. 19.1. je Banned and restricted list update a očekávám, že Modern bude výrazně ovlivněn.
Naopak vcelku bezpečné jsou pozice na Mythic rares. Mythicu bude v MMA2 jen 15 (10 když počítám, že 5 bude z jednoho cyklu, Emrakula už známe) a proto random Mythic jako Geth, Elspeth Tyrael atd mají téměř nulovou šanci na reprint. Dále bych pak doporučil zaměřit své úsilí na karty z Innistrad a RTR bloku, protože ty reprintnute být nemohou a mohou spíše získat zvýšením popularity Modernu. Nejlepší cíl je Abrupt Decay.
5) Rok 2015
Co nás čeká pro rok 2015? Opět jen stručné výhledy do budoucna.
Pro play
Kluci to další rok budou mít opravdu těžké. Přestože československý team patří mezi ty nejlepší na světě, tak si v roce 2014 nastavili opravdu vysokou laťku. Magic je pořád hra s velkým prvkem náhody a dlouhodobě udržet takové výsledky je opravdu nadlidský výkon. Problémem je také to, že je u nás velká mezera mezi top hráči a zbytkem pole a není to moc hráčů, kteří by dokázali (a chtěli) tuto mezeru vyplnit. Přeji samozřejmě klukům, aby stávající výkony udrželi. Můj tip je ale, že 4 TOP8 na PT minulý rok nedokáže československý team zopakovat. Budu samozřejmě velice rád, pokud se v tomto bodě mílím.
MTG Finance
Na toto téma bych asi dokázal psát donekonečna a proto se pokusím oddělit ty nejdůležitější / nejzajímavější informace. Formaty: Legacy bude spíše stagnovat. Cena balíčků je již opravdu vysoká a pro nového hráče je dost těžké sehnat zdroje na Dualy za 5 tisíc kus. Navíc nová struktura SCG dává Legacy menší prostor. Pokud však tradujete na GP tak si všimnete jedné věci. Asijští tradeři aktivně shánějí Legacy T1 staply (Force of Will, Karakas a tak dále). To by mohlo nasvědčovat tomu, že poptávka po Legacy na nových trzích sílí. Modern: Modern je sázka do loterie. Změny v PTQ systému mu rozhodně neprospěly. Na druhou stranu je a bude výrazně levnější než Legacy. Obrovská pozornost upnutá na Modern během MMA2 v kombinaci s růstem hráčské základny díky KTK by mohly způsobit další vlnu růstu Modernu. Standard bude asi beze změny. Aktuálně nejpopulárnější formát jen získá změnou PPTQ a SCG a bude pořád hlavní formátem (pro nás zvláště, protože fakt všechno je další rok Standard, včetně Gp Krakow, Praha, Paříž, Londýn, Brusel, Regional PTQ Praha, většiny FNM atd). MTG Finance budou další rok výrazně náročnější. Wizards pochopili, že mohou vesele reprintovat v obrovském množství. Zvláště casual karty jsou ohroženy, protože jejich reprint obvykle zcela zabije cenu karty. Proto bych doporučil udělat si nějaký ten čas a projet svou sbírku a zamyslet se nad tím, co si nechat a co ne. Zároveň bych vždy doporučil nákup reprintlých karet. Osobně bych například nakoupil každé levné rare a mythic z Commander 2014, tak například Frost Titán za 5 kč nebo Bogardan Hellkite za 9 jsou prostě neuvěřitelné ceny. Karty bych dal do cardpoolu a minimálně tři roky bych si jich vůbec nevšímal (finančně a platí pro casual hráče, kteří získají i určitou hodnotu z toho, že karty mohou hrát). Pokud to tak budete dělat pravidelně u všech duel decků, commanderů atd tak můžete za pár let přijít velice levně k solidnímu cardpoolu. Kdybych měl vybrat několik karet pro rok 2015: Abrupt Decay, Rest in Peace a Snapcaster Mage.
MTG ve světě
Očekávám, že rok 2015 bude skvělým rokem pro MTG. Čeká nás Modern Masters 2015, Poslední core set M16. Další nárůst hráčské základny by mohl vést k dalším zajímavých turnajů a sériím. SCG již teď organizuje vlastní „GP“ i „PT“ okruh. Zbožné přání by samozřejmě bylo, aby i v Evropě někdo přišel s konceptem zajímavých turnajů (což se nestane). Existuje i šance, že další rok vývoje udělá z MTGO použitelný software.
MTG u nás
Čeká nás další GP Praha, pokračování úspěšné série Prague Eternal. CMUS série bude předpokládám také pokračovat. Změny doznají i turnaje pořádané Černým Rytířem (o čemž se dozvíte brzy z oficiálních zdrojů). Přesto bych řekl, že MTG u nás je v klidném, vyrovnaném stavu a nic nenasvědčuje tomu, že by měly přijít výrazné změny.
6) Turnaje
10/01 – PTQ Ostrava
11/01 – PTQ Lipsko
31/01 – PTQ Praha
13/02 GP Sevilla - Standard*
21/02 – PTQ budapešť
22/02 – Wroclaw
25/04 – Regional PTQ Praha ( a všechny ostatní ve stejný den). - Standard
*GP Sevilla bude organizovat nový organizátor Mind Sport International, který se zabýval spíše organizací esport akcí a deskových her.
Seznam všech českých PPTQ
11/01 Ostrava – Black Lotus - Standard
24/01 Praha – Mephit - Standard
25/01 Praha – Mephit – Sealed deck
01/02 Praha – Černý Rytíř - Standard
07/02 Praha – Najáda – Sealed deck
08/02 Praha – Temný Střelec – Sealed deck
08/02 Brno – Arrakis – Sealed deck
14/02 Beroun - Sealed
21/02 Brno – Černý Rytíř – Sealed deck
21/02 Stochov – Kal-El - Modern
21/02 Plzeň – Harrenhal – Sealed deck
22/02 Ústí nad Labem – DDM - Modern
Střípky
Ve Fate Reforge se opět objeví Fetch landy. Nebudou však součástí sady, ale budete mít šanci je najít v balíčku místo základní země (jako u Shocklandů v Dragons Maze). Fetch Landy budou mít stále symbol edice KTK. Trochu spekulaci: Dragons Maze byla nejhorší sada v moderní historii. Zatím neznáme pravděpodobnost, ale pokud bude cca 1 fečka na display, tak to Wizards dá možnost aby karty v edici byly o něco horší. Můžeme doufat, že se Dragons Maze nebude opakovat.
Další úprava Ban listu je 19.1. myslím mezi 5-6 večer (dost lidí se na to ptá).
Další díl Walking the Planes se věnuje Mistrovství světa v MTG. Link zde.
Tímto se s vámi loučím a třeba si někdy přečtete report z GP nebo článek na téma MTG Finance.
Středeční výhledy Vám přináší Poker-Arena.cz - největší pokerový portál v Čechách a na Slovensku.
Každý den zde naleznete nejnovější novinky a zajímavosti ze světa pokeru, pokerová videa v češtině a strategické články.
Kontakt:
Email: Cho.manno@seznam.cz
Facebook Tomáš Vaněk
S pozdravem
Za středeční výhledy
Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.