Jak začít
Přehled mechanik v Ikoria: Lair of Behemoths
Přehled mechanik v Ikoria: Lair of Behemoths
Oficiální odkaz [ZDE]
"Jsi kámoš, nebo jídlo?", tak s touhle frází k nám přichází nový magicový set Ikoria: Lair of Annoying Tourists, respektive Behemoths. Má ale nová edice kromě vtipných poznámek co nabídnout? Tomu bych rád věnoval dnešní článek, ve kterém se koukneme na zoubek nejrůznějším mechanikám blížícího se setu.
Co nám tedy Ikoria přinese?
1) CYCLING
Cycling umožňuje zahodit kartu z ruky a líznout si místo ní jinou.
Pro aktivování musíte zaplatit požadovanou manu a discardnout kartu s Cyclingem z ruky, následně si pak líznete kartu novou.
Na Cycling schopnost se pak váží i různé bonusy. Například u výše ukázané karty platí, že pokaždé co použijete cycle na jiné kartě, tak dáte 1 bod poškození do všech soupeřů.
2) KEYWORD COUNTERS
Ikoria představuje keyword counters. Stejně jako +1/+1 žetony přidají určité bytosti +1/+1, tak v případě counterů s klíčovými schopnosti dojde k přidání určité schopnosti (například Lifelink).
Za tímto účelem vznikly následující žetonky:
3) MUTATE
K této mechanice najdete video [ZDE]
Novou schopností se kterou přichází Ikoria set je Mutate. Ten hráči umožňuje využít danou kartu dvěma způsoby. Ten první je naprosto klasický, kdy jen zaplatíte mana cost z pravé horní části karty, tak jak jste z magicu zvyklý. Ten druhý způsob je ale o něco zajímavější. Pokud se místo placení "běžné" ceny karty rozhodnete zaplatit Mutate mana cost, získáte možnost "spojit" vaši bytost s nějakou jinou (nesmí se jednat o typ Human). Následně pak určíte, jestli seslaná bytost přijde na, nebo pod cílovou kartu, tak jak je patrné na následujícím obrázku.
Podle karty na vrchu se pak určí její jméno, mana cost, typ a staty. Její schopnosti jsou pak kombinací obou karet. Ve většině případů je tak logicky nejlepší dát na vrch kartu s lepšími staty, však mohou nastat situace, ve kterých vám víc bude záležet, na barvě, nebo mana costu dané karty.
V případě této karty dojde ke spuštění jejího efektu pokaždé, když na ní použijete Mutate abilitu. Důležité je upozornit na slovo "pokaždé", protože k Mutaci může dojít vícekrát, kdy například na Zagoth Mambu použijete postupně v průběhu hry několik Mutate karet a had tak dá vícekrát -2/-2 nějaké soupeřově bytosti.
V případě, že má karta nějakou schopnost odkazující na její jméno, tak po spojení s jinou kartou přes Mutate stále daný text platí, i když se výsledná bytost jmenuje jinak.
4) COMPANION
K této mechanice najdete video [ZDE]
Každá Companion karta obsahuje pravidla pro tvorbu balíčku, kterými se musíte řídit. Daná karta s touto schopností se pak nepočítá mezi karty v balíčku a je zařazena mezi sideboard karty. Při začátku hry si vyberete maximálně jednu Companion bytost a tu ukážete soupeřům. V průběhu zůstane ukázaná a z Vašeho sideboardu ji pak máte možnost zahrát.
Ve chvíli, kdy Companion bytost zahrajete, platí na ní stejná pravidla, jako na jakoukoliv jinou kartu. Tedy pokud umře jde do hřbitova, může být exiled, vrácena na ruku a podobně.
V případě, že kartě nechcete podřizovat stavbu Vašeho balíčku, stále jí můžete hrát jako normální bytost a ignorovat tak Companion omezení.
A jak se použité mechaniky líbí Vám? Určitě nám dejte vědět do komentářů
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.