Jan Merkel slaví druhý „Pro Tour“ titul, Magic Online slaví 20. narozeniny, my všichni slavíme návrat „papírového“ Magicu na CommandFestech…
Foto: Wizards of the Coast, MTGMelee, Nerd Rage Gaming, JK Entertainment, Legacy European Tour, RK Post, Beadle & Grimm’s, Twitter
Stalo se
-
New Capenna Championship
-
NRG Series Minneapolis
-
CommandFest Richmond
-
Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate
-
Comprehensive Rules Changes a Oracle Changes
-
Alchemy: New Capenna
-
Novinky ze světa Magic Arény
-
Aktualizace Banned a Restricted listu
-
Magic: The Gathering 2022 – Starter Kit
Co nás čeká
-
Magic Online – 20th Anniversary
-
CommandFest Frankfurt
-
Novinky k Legacy European Tour
-
Secret Lair: Here Be Dragons
-
The Astrology Lands: Gemini
-
Nadcházející produkty
-
Nadcházející turnaje
Střípky
-
Collector Booster Draft
-
Řešení minulého kvízu
-
Kvíz
Stalo se:
New Capenna Championship
Poslední Set Championship letošní sezóny a s největší pravděpodobností i poslední „digitální Pro Tour“ vůbec se uskutečnil 20. až 22. května. Zúčastnilo se jej celkem 223 hráčů, kteří změřili síly na Magic Aréně ve dvou formátech – Standardu a Historicu.
Na Standardu změnila Nová Capenna mnoho. Esper Midrange a Grixis Vampires (z dílny Channel Fireballu) byly opravdu velmi pěknými balíčky.
Zato na Historicu to svěřilo do rukou Izzet Phoenixe téměř třetina všech hráčů…
Podrobný rozbor obou „metagame“ od Franka Karstena si můžete přečíst tady. Po patnácti kolech pokračovala Top 8 již jen ve formátu Standard, kde jsme mohli vidět rovnou šest různých archetypů! A celkově to dopadlo takto… :-)
Jan Merkel se stal tím největším bossem Nové Capenny!
Jan hrál na Standardu poměrně neotřelou Jeskai Hinatu…
… a na Historicu Rakdos Arcanisty.
Jan vyhrál 20 000 $ a samozřejmě i kvalifikaci na příští Mistrovství světa, „papírový“ Pro Tour, atd., ale také se zapsal do historie jako pátý hráč, který kdy vyhrál dva či více Pro Tourů (či srovnatelně důležitých turnajů). Předchozími čtyřmi hráči jsou Jon Finkel, Kai Budde, Paulo Vitor Damo da Rosa a Seth Manfield. O tom, jaké to je vyhrát v 17 letech svůj první Pro Tour „ever“ a pak další o 16 let později, si můžete přečíst tady. Je to skutečně pěkné vzpomínání :-)
Všechny decklisty z celého turnaje můžete najít buďto na MTGMelee nebo na oficiálních stránkách. Tam si také můžete projít ty největší „highlighty“ a vůbec celou „coverage“.
A jak se dařilo „našim“ hráčům? Přehled následuje. První balíček v závorce přísluší formátu Standard, ten druhý formátu Historic.
-
Jakub Tóth (Esper Midrange/Azorius Auras) – 30. místo – 3 500 $ a 30 WCQP
-
Aleš Seidler (Esper Midrange/Jeskai Control) – 36. místo – 3 000 $ a 27 WCQP
-
Tomáš Pokorný (Esper Midrange/Azorius Auras) – 79. místo – 2 000 $ a 24 WCQP
-
Stanislav Cífka (Orzhov Angels/Azorius Affinity) – 86. místo – 2 000 $ a 21 WCQP
-
Ivan Floch (Esper Midrange/Izzet Phoenix) – 154. místo – 1 000 $ a 9 WCQP
-
Ondřej Stráský (Esper Midrange/Azorius Auras) – 165. místo – 750 $ a 6 WCQP
-
Martin Jůza (Naya Runes/Izzet Phoenix) – 169. místo – 750 $ a 6 WCQP
Kvalifikační body na Mistrovství světa (WCQPs) již nikomu k ničemu nebudou a je velká škoda, že Ondra Stráský se na Mistrovství světa nekvalifikoval. Naproti tomu musíme pogratulovat Aleši Seidlerovi za velmi pěkné a i docela nečekané umístění. (Respektive pro mě byla nečekaná i jeho samotná účast, za což se mu ještě dodatečně omlouvám! :-)) Další velkou radost nám udělal Jakub Tóth, který se umístil nejenom vysoko, ale se svým celkovým počtem bodů se kvalifikoval i na Mistrovství světa!!! I když i to byl poněkud „nervák“, protože se to stalo totiž tak…
V jednom ze dřívějších kol k sobě byli napárováni Jakub a Austin Bursavich. Kvůli problémům s Magic Arénou udělili administrátoři turnaje oběma hráčům 3 body (jakože za výhru) s tím, že „ono to nic tak závažného neovlivní“. A hádejte, co se přihodilo. Na konci sezóny stojí se stejným počtem bodů Jakub a Austin. Jakub postupuje na Mistrovství světa na jistá pomocná hodnocení…
Nebudu hodnotit, jestli někdo dostal „free 3 body“. Austin na to má svůj názor, názory Jakuba si zase můžete přečíst na jeho Twitteru. Jisté je, že bez pořádného turnajového „módu“ jsou věci na Magic Aréně občas šity hodně horkou jehlou… Více si o tom ještě můžete přečíst tady.
A kdo všechno se na Mistrovství světa vlastně kvalifikoval? Ke třinácti již známým hráčům se přidalo Top 6 hráčů z New Capenna Championshipu, tj. Jan Merkel, Simon Nielsen, Hisamichi Yoshigoe, Mike Sigrist, David Inglis a Karl Sarap.
Z ligových žebříčků (Magic Pro League a Rivals League) se kvalifikovalo těchto pět hráčů…
… až na to, že zde došlo právě k jednomu „posunu“ (David Inglis se kvalifikoval dvakrát) a dostalo se tak i na Jakuba!
Dále se na Mistrovství světa kvalifikovalo následujících osm „Challengerů“…
… až na to, že Simon Nielsen se kvalifikoval dvakrát, takže posledním šťastným se stal Lukas Honnay.
Všech 32 účastníků následujícího Mistrovství světa se tedy představuje takto:
Chybí mezi nimi například Paulo Vitor Damo da Rosa, který to nesl nejspíš velice těžce a má k systému mnoho výhrad. Asi bych ho odkázal k Williamu „Huey“ Jensenovi (protože kam jinam?), ale teď už nikdo nic s ničím nenadělá. Snad prostě do budoucna…
Poslední „Pro Tour“ této sezóny tedy skončil poněkud hořko-sladce. Doufejme, že v „papírovém“ Magicu už vše poběží čistě, jasně a transparentně. Další velkou „akcí“ letošního roku je opravdu až Mistrovství světa. Takže 28. až 30. října na viděnou a ještě jednou gratulujeme Jakubovi!
NRG Series Minneapolis
O víkendu 21. až 22. května se uskutečnila další velká akce pořádaná společností Nerd Rage Gaming. Hlavním turnajem tohoto víkendu byl týmový Constructed ve formátech Pioneer, Modern a Legacy.
Zúčastnilo se celkem 120 tříčlenných týmů, a protože popisovat takovou „trojitou metagame“ je poměrně složité, prostudujte si vše potřebné sami. Jisté je, že nejhranějším balíčkem na formátu Pioneer byla Naya Winota, na formátu Modern Izzet Murktide a na Legacy Izzet Delver.
Po sedmi kolech „Švýcarem“ a následné Top 8 zvítězila trojice Zach Allen (Legacy – Azorius Control), Zoe Riedermann (Modern – Living End) a Jesse Robkin (Pioneer – Izzet Prowess).
Více si ale probereme doprovodný 5 000 $ Trial, jehož formátem byl Modern. Turnaje se zúčastnilo 302 hráčů a „metagame“ opět vévodil s velkým náskokem Izzet Murktide.
V Top 8 se však umístili hráči s následujícími balíčky: 3x Temur Crashcade, 2x 4C-Control, 1x Amulet Titan, 1x Mono-Red Prowess a 1x Izzet Murktide. Ve finále zvítězil Will Kowalczyk (Amulet Titan) nad Travisem Dahlem (Izzet Murktide) a odnesl si tak 1 200 $ a 20 bodů do série NRG. Veškeré podrobnosti si můžete projít na stránkách MTGMelee.
Série NRG bude pokračovat o tomto víkendu 11. až 12. června v Lansingu, v americkém státě Michigan. Formáty dvou hlavních turnajů jsou Modern a Pioneer.
CommandFest Richmond
3. až 5. června se uskutečnil první z nabízených CommandFestů. Protože nejde o „jeden velký“ turnaj, ale spíše o drobné, jednotlivé, nenabízím vám žádné výsledky, zato mnoho pěkných fotek :-)
Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate
Tuto novou speciální sadu jste si již všichni určitě vyzkoušeli minulý týden na prerelease, proto ji představíme už jenom krátce. „Rozcestník“ je ale stále velmi dlouhý… ;-)
-
Commander Decklists – Decklisty (a představovací videa) pro čtyři nové Commander balíčky.
-
Tokeni – Obrázkový přehled všech tokenů, které při hře s touto sadou (a s Commander balíčky) určitě využijete.
-
Product Overview – Přehled všech produktů od Draft Boosterů až po Prerelease Packy. Současně se zde také dozvíte složení jednotlivých boosterů a to, že v mnoha z nich je hned několik „rare“ karet. Skoro bych řekl, že když rozbalíte booster jenom s jedním „rárem“, tak máte vlastně tak trochu smůlu… :-)
-
Mechaniky – Článek představující nové mechaniky této sady.
-
Release Notes – Podrobnější vysvětlení mechanik a jednotlivých karet. Také se zde dozvíte o základech formátu Commander a „Commander draftování“.
U posledních dvou bodů se zastavíme poněkud blíže.
Sada Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate v první řadě navazuje na mechaniky a myšlenky ze sady Adventures in the Forgotten Realms. Tj. opět se setkáme se základními zeměmi s „flavor“ textem, opět na kartách potkáme příběhová slova, opět budeme házet dvacetistěnnou kostkou. Také se vydáme do nového dungeonu! Pokud hráč získá (anebo na začátku svého upkeepu má) Iniciativu, vstoupí do Undercity.
Iniciativa je „externální herní komponenta“, o kterou se hráči „přetahují“ podobně jako kdysi o Monarchu. Na začátku hry nemá žádný hráč Iniciativu (tu musí do hry „založit“ nějaká Magicová karta). Dále je pak Iniciativa vždy u jednoho hráče, a pokud je ten zraněn pomocí „combat damage“, tak o Iniciativu přichází a přebírá ji právě ten útočící hráč.
Do Undercity se lze dostat pouze pomocí pokynu „venture into Undercity“ (na kartě Iniciativy). Pokud hráč už v Undercity je, tak v něm může pokračovat i pomocí normálního „venture“ (například z karet sady Adventures in the Forgotten Realms).
Další novinkou je, že „na adventůru“ již mohou chodit nejenom bytosti, ale i artefakty…
Pravidla pro mechaniku Adventure jsou stejná jako v sadě Throne of Eldraine. Kartu můžete seslat „normálně“ (tj. svojí „pravou“ částí), nebo ji nejprve zahrajete jako instant/sorcery „vlevo“. Pokud se ten úspěšně vyhodnotí, tak se „exilne“ a do konce hry pak ještě můžete seslat „pravou“ část karty.
Tu úplně největší novinku pak tedy představuje zcela nová mechanika Background.
Background je typ (vždy legendárního) enchantmentu a vyložený ve hře vám nějakým způsobem vylepšuje vašeho Commandera. Zvláštností je, že i on může být vašim druhým Commanderem (!) společně s legendárním Commanderem, který má schopnost „Choose a Background“.
V takovém případě začínáte s oběma kartami v tzv. „command“ zóně, máte Commandery dva a jejich „barevná identita“ (pro účely stavby balíčku) se sčítá. Aby karta Backgroundu fungovala, tak ji ale samozřejmě musíte dostat (seslat) do hry. Pokud by měla hru opustit, můžete si ji opět dát do „command“ zóny a s taxou vždy o 2 many víc ji opět seslat… Dvojice „Legendární bytost + Background“ tak prakticky funguje jako dvojice Partnerů z dřívějších Commander Legends.
Co se týče draftování této sady, tak hráči draftují 3 boostery a vybírají si vždy po dvou kartách. Dále si sestaví 60karetní (! – nikoli tedy 40karetní) balíček (včetně jednoho až dvou Commanderů) dodržující „barevnou identitu“. Hra pak probíhá jako „multiplayerová mela“. (Prostě všichni na všechny :-))
Pokud by měl někdo obavy, že se mu nepodaří nadraftovat Commandery „těch správných barev“, je možné použít jako záchrannou brzdu „commonovou“ kartu Faceless One. Toho je možné prohlásit za Commandera libovolné barvy, může mít Background a naopak – i jeho lze použít jako Background.
A s tímto vám všem již popřeji hodně štěstí – ať už budete objevovat svět Forgotten Realms, svět Commanderu nebo svět Magicu – užijte si při tom všem hodně zábavy! :-)
Comprehensive Rules Changes a Oracle Changes
I když Commander Legends nejsou „klasickou“ sadou (která by obohatila například formát Standard), pravidla Magicu je nutné aktualizovat, takže Comprehensive Rules Changes a Oracle Changes se nevyhneme.
Změny jsou velmi malé a týkají se prakticky jenom lehkých úprav textů nových karet: Zevlor, Elturel Exile; Neera, Wild Mage a Dynaheir, Invoker Adept.
Zrovna u té poslední je změna opravdu velmi „výživná“: Po aktivaci Dynaheiry její schopnost triggeruje i na manové „ability“, ale ty jsou „tak rychlé“, že je nelze kopírovat :-) Její upravený text (a stejně tak i texty těch dalších dvou karet) si projděte v Oracle Changes.
A dále do Magicu vítáme nové creature typy (Gith a Walrus), planeswalker typy (Elminster, Minsc a Tasha), enchantment typ (Background) a dungeon typ (Undercity). Ať se vám v Magicu líbí! :-)
Alchemy: New Capenna
Ve čtvrtek 2. června na Magic Arénu přistála nová „sadička“ 30 karet, která obohatí formáty Alchemy a Historic. Nové karty jsou tematicky zasazené do prostředí ulic Nové Capenny a opět využívají „digitální“ mechaniky, tj. mechaniky, které by u obyčejného herního stolu nešly zrealizovat zase tak úplně snadno…
Od 2. do 6. června jsme si s těmito kartami mohli zahrát i Limited, protože se vždy jedna z nich „vloudila“ do boosterů New Capenna Alchemy Draftu. Obecně tyto karty můžeme získat za „divoké karty“ a samozřejmě v příslušných boosterech Alchemy: New Capenna.
Novinky ze světa Magic Arény
Součástí aktualizace z 2. června bylo také vytvoření nové složky na Starter Decky.
V ní bude vždy uloženo 15 „základních“ balíčků Magic Arény – těch pro Color Challenge a těch vyhraných z Color Challenge. Tyto balíčky nejdou smazat a nepočítají se do limitu 100 balíčků, které můžete mít ve složce vedlejší.
Magic Aréna se také naučila sama „prohazovat“ rebalancované karty, když zaregistrujete balíček z jiného formátu. Například pokud vstoupíte na Standard s balíčkem, který obsahuje rebalancované karty z Alchemy, tak je Magic Aréna „prohodí“ za jejich verze, které jsou legální na formátu Standard. (A naopak to Magic Aréna umí také.)
A protože se blíží další Qualifier Weekend, tak se také blíží další dva turnaje Qualifier Play-In. Více jsme si o této nové turnajové struktuře řekli v minulých Výhledech, takže nyní již jenom velmi krátce: 11. června proběhne Qualifier Play-In stylem „Best-of-One“, 17. června pak stylem „Best-of-Three“. Těchto turnajů se může zúčastnit každý a v případě úspěchu vás kvalifikují na Qualifier Weekend, který se uskuteční 18. až 19. června. (Qualifier Weekendu se samozřejmě také mohou zúčastnit „grindeři“ Magic Arény, tj. ti, kteří skončili v Top 250 na Mythic Ranku na Constructed nebo Limited za měsíc květen.)
Formátem těchto Qualifier Play-Inů a Qualifier Weekendu je nový formát Explorer, takže hodně štěstí při objevování nových balíčků a komb! Například tento balíček je poměrně vtipný ;-)
Aktualizace Banned a Restricted listu
V úterý 7. června přinesli Wizardi toto oznámení:
Na formátech Pioneer a Explorer jsou zakázány karty Winota, Joiner of Forces a Expressive Iteration.
Minule jsme zakázali Winotu pro formát Explorer, nicméně ono se ukazuje, že je prostě dost silná i na „celkovém“ formátu Pioneer. Proto také nejspíše nebude hned tak „odbanována“, jak se s příchodem sady Dominaria United slibovalo…
Expressive Iteration poskytuje karetní výhodu s karetní selekcí za tak nízkou cenu, že je těžké držet s nejrůznějšími UR balíčky krok. Ano, na formátu Pioneer jsou přítomny i karty jako Treasure Cruise a Dig Through Time, nicméně bez „fetchlandů“ nejsou zase až tak příliš zneužitelné. Proto stále zůstávají povoleny.
Oficiální zdůvodnění si můžete přečíst v odkazu výše. Také se tam dozvíte, že formáty Standard, Modern, Legacy a Vintage jsou v poměrně dobrém stavu, takže na nich žádné změny nenastaly.
Magic: The Gathering 2022 – Starter Kit
3. června vyšel Starter Kit (nejenom) pro začátečníky, který obsahuje:
-
Dva 60karetní balíčky (WU a RG) připravené rovnou pro hraní. V každém z nich je k nalezení 5 „rare“ karet a jedna foilová karta.
-
Dvě krabičky na karty.
-
Brožurku se zjednodušenými pravidly Magicu.
-
Kódy pro dva hráče, kteří si tak mohou zpřístupnit oba dva balíčky na Magic Aréně.
Decklisty obou balíčků můžete najít v předchozím odkaze a objednat si jej můžete již nyní v našem spřáteleném obchodě Veselý Drak, čímž podpoříte chod CMUSu.
Co nás čeká:
Magic Online – 20th Anniversary
24. června 2022 oslaví 20. narozeniny Magic Online!
A my všichni budeme při tom. Čeká nás totiž mnoho zajímavých akcí.
V první řadě je třeba říci, že až budou na konci června všechny oslavy ukončeny, obdrží hráči Magic Onlinu „avatár“ odpovídající délce jejich účtu. A to od Bear Cuba až po Transcendent Mastera :-)
V rozmezí od 8. do 25. června bude možné zakoupit (a používat) Mythic Event Token, který zpřístupní (téměř) všechny karty na Magic Onlinu.
Token stojí 25 $ a pokud se chcete zúčastnit některé ze čtyř červnových Showcase Challenges a chybí vám něco do balíčku (nebo vám chybí balíček celý :-)), tak jeho koupě za zvážení určitě stojí.
20th Anniversary Series je ale tím nejdůležitějším, co Magic Online v tomto měsíci nabídne. Od 9. do 24. června budou každé čtyři hodiny (!!!) probíhat jisté kvalifikační „Play-In Eventy“. Rozpis formátů je následující:
Pointou je vyhrát Constructed a Limited Finals Entry Tokeny a pomocí nich (musíte mít oba tokeny!) se kvalifikovat na 20th Anniversary Series Finals.
To se uskuteční v sobotu 25. června, formátem bude Sealed Deck a Top 8 draft se sadou Modern Horizons 2, přičemž hlavní cenou je asi jedna z největších, která být může: 4 digitální sety všech sad, které jsou povoleny na formátu Vintage!!! Jinými slovy, (téměř) všechny karty na Magic Onlinu čtyřikrát! :-)
O to se jistě vyplatí zabojovat a i další ceny jsou velice štědré. Všem českým a slovenským „MODO grinderům“ držíme palce!
V sobotu 18. června v 18:00 nezapomeňte naladit www.twitch.tv/magic, protože se nejlepších 8 hráčů z první „sezóny“ Magic Onlinu střetne v Champions Showcase. Hrát se bude již tradičním stylem „jeden pod Vintage Cube Draftu + jeden pod Modernu => vítězové se střetnou ve finále“. Ceny jsou v celkové výši 70 000 $ s tím, že vítěz se ještě navíc kvalifikuje na první („papírový“) Pro Tour roku 2023. Bližší informace („Viewers Guide“) ještě přijdou, jisté je, že se zúčastní následující hráči. Třeba je podle přezdívek poznáte ;-)
A pokud kompetitivnímu Magicu zase tak příliš neholdujete, mám pro vás od 1. do 29. června Vintage Cube Draft.
Co říci více? Čas letí a nezbývá než popřát Magic Onlinu vše nejlepší k 20. narozeninám!
CommandFest Frankfurt
Již dříve bylo oznámeno, že červen a červenec nabídnou celkem 15 CommandFestů, na kterých si budeme moci vyzkoušet formát Commander a novou sadu Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate až do sytosti. My se nyní blíže podíváme na CommandFest Frankfurt (spíše tedy Maintal), jenž se uskuteční 24. až 26. června.
Oficiální stránky naleznete tady a na jednotlivé turnaje se můžete předregistrovávat už nyní. V nabídce je (Duel) Commander, Brawl, Pioneer, Modern, drafty a Sealed Decky sady Commander Legends (a to dokonce i ve 2HG a 3HG podobách), na páteční dopoledne je naplánovaná Judge Academy konference a na páteční večer „Game Show“. Přítomen bude i ilustrátor RK Post.
Nezapomeňte si prostudovat Banned a Restricted list a speciálně tedy ten pro formát Duel Commander. Proxy nejsou povoleny. Vstupenka na turnaj neslouží jako vstupenka do haly (a ani naopak: vstupenka do haly neslouží jako vstupenka na jednotlivé turnaje). Pro více informací si prostudujte výše uvedený odkaz a jeďte! Bude to asi opravdu první větší „papírové“ setkání v Evropě po letech a nezapomeňte, že byste někde také měli dostat tato proma :-)
Novinky k Legacy European Tour
Nejprve navážeme CommandFestem, který se uskuteční 15. až 17. července v italské Bologni. Na oficiálních stránkách je již možné kupovat lístky (1 Day Regular, 3 Days Regular, 3 Days Premium), byly zveřejněny nějaké turnaje (4 Player Casual Commander, 4 Player cEDH, 1v1 Brawl, draft Commander Legends – další turnaje ale ještě určitě přibudou), byla zveřejněna Prize Wall (časem bude také rozšířena).
Co se týče Legacy Magic Showdownu v Bologni (stejné datum, stejné místo), tak pro něj byl již zveřejněn rozpis „sideeventů“ s Prize Wall. Na ní je mnoho „uncut sheetů“ mnoha různých sad (ale také i celé normální, „rozřezané“ sety ;-)), nejvýše tam ční italský display sady The Dark.
Jestli jsou ale zveřejněné „sideeventy“ svým poměrem vstupné/ceny nějak jako výhodné, to už ale nechám spočítat někoho dalšího… ;-) Napište, jak to vidíte.
Secret Lair: Here Be Dragons
Od 13. června (ale není známo, do kdy) si můžeme objednávat novou speciální Secret Lair: Here Be Dragons. Speciální je v tom, že si ji musíme objednat nikoli od Wizardů, ale přímo od výrobce Beadle & Grimm’s. Tentokrát totiž nejde jenom o karty. „Sestava“ Here Be Dragons obsahuje následující:
-
7 foilových karet s „rulebook treatmentem“ – Ebondeath, Dracolich; Icingdeath, Frost Tyrant; Inferno of the Star Mounts; Iymrith, Desert Doom; Old Gnawbone; Tiamat a token Icingdeath, Frost Tongue.
-
Krabičku na karty s dračí tematikou a „tajnou“ bonusovou kartou.
-
100 obalů s motivem draka Inferno of the Star Mounts.
-
Dračí počítadlo na životy.
Obrázky karet ještě nebyly zveřejněny a popravdě ani cena této Secret Lair. Jisté je, že je nachystáno pouze 10 000 kusů, takže pokud o tuto „sestavu“ máte zájem, tak sledujte odkaz výše a nenechte si ji utéct.
The Astrology Lands: Gemini
Blíženci jsou ztvárněni jako Mountain(s) :-)
Secret Lair – The Astrology Lands: Gemini obsahuje 5x Mountain, ale je možné zakoupit i „bundli“, ve které je těchto zemí rovnou 25. „Sestavy“ jsou samozřejmě k dispozici ve foilových i ne-foilových variantách. Objednat si je můžete přímo od Wizardů.
Nadcházející produkty
Produkty k této sadě jsou již na Veselém Drakovi naskladněny, tak objednávejte! :-) Já si alespoň jeden display pro hraní s kamarády také jistě pořídím.
Nadcházející turnaje
Na následující dva víkendy se s turnaji roztrhl pytel. Na Magic Aréně se můžete zapojit do Qualifier Play-Inů a Qualifier Weekendu. Na Magic Onlinu pak do velké série oslavující jeho 20. výročí. A pokud budete náhodou na americkém kontinentu, tak si můžete užít i nějaký ten větší „papírový“ Magic. Ale i ten do Evropy přijde. Již 24. až 26. června nás čeká CommandFest ve Frankfurtu, ale ten ještě připomeneme příště ;-)
Střípky:
Collector Booster Draft
Ano, správně. Protože takto draftují ti největší tvrďáci… :-)
Řešení minulého kvízu
V minulých Výhledech jsem vám zadal kvíz, který byl možná tím úplně prvním vůbec…
A úplně první odpověď vůbec zaslal Waist. Plán je jednoduchý: „Soupeři zastřelíme lítačku, sami si uděláme lítačku a proletíme ho vzduchem.“ ;-)
-
Za Island zahrajeme Merfolka of the Pearl Trident a za Mountain zaplatíme za trigger Crystal Rodu. Máme 4 životy.
-
Za Mountain střelíme do soupeřova Sengir Vampira a dostřelíme ho pomocí Orcish Artillery. Máme 1 život.
-
Za Island zahrajeme Flight na (nyní 6/6) Keldon Warlorda a zaútočíme pro vítězství.
Jj, staré dobré kvízy… :-)
Kvíz
A navážeme starými dobrými počítačovými hrami, Baldurovou Bránou a světem Ztracených Říší. Co dokážete říci o následujících postavách? Kdo jsou? A kde jsme se s nimi mohli ve světě Forgotten Realms setkat?
You’re on your way home when you spot the gates of a strange city… one that isn’t on the map and wasn’t here when you travelled this path four days ago.
Pepa / Josef Janák / Chainer
Report z 4. ročníku Legacy turnaje Memoriál Davida Gilla
Tome, díky nejen za čtivý report, ale hlavně za uspořádá(vá)ní této akce - snad se to příští rok seskládá lépe s Eternal Weekendem! ...
všechny komentářeStředeční výhledy 22/2024
Uff... Hodně drsné... :-) Dal sis s tím nehorázně moc práce, takže moc díky! Určitě si to všechno projdu a do dalších Výhledů určitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 23/2024
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Shadow
Wow, dakujem za poopravenie. :) Stastne a Vesele!
všechny komentářeCesta za cEDH do dalekého Lisabonu
Uplne rozumiem. Mne osobne to pride zvlastne, ako urobit zlozenie tych stolov tak, aby hrali proti sebe ti najlepsi a povedzme hraci s...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentáře