Rozhovory
Rozhovory Zbyňka Římala - Jakub Toth
Již podruhé zdravím všechny magicové příznivce, kteří jsou ochotní přečíst si rozhovor, jež jsem si pro vás připravil. Tentokrát se stal mou obětí stále se zlepšující mladý hráč Jakub Toth. Momentálně je šestým hráčem na žebříčku constructed v České republice a to i přes to, že je stále junior. Myslím si tedy, že by tento ohromný talent neměl být opomenut, a tak jsem se rozhodl, že vám Jakuba přiblížím.
„Ahoj, můžeš se představit pro ty, kteří tě ještě neznají?“
„Jmenuji se Jakub Toth, je mi 14 a nejspíš mě znáte z pražského Rytíře.
Studuji matematicko-fyzikální Gymnázium Christiana Dopplera.“
„Jaké máš koníčky, co tě baví a čím trávíš svůj volný čas?“
„O víkendech si často najdu čas na kartičky, ale hraji také Richochet a Bowling - pouze rekreačně.“
„Jak dlouho už se Magicu věnuješ?“
„Magic jsem začal aktivně hrát přibližně s příchodem Lorwynu, možná chvíli před tím.“
„Jaká místa jsi už díky Magicům navštívil?“
„Byl jsem v Krakově, ve Vídni, v Paříži a Hannoveru. Teď by se mělo přidat Honolulu.“
„S jakým balíčkem si hrál první turnaj a jak si dopadl?“
„Nejsem si tím úplně jistej, ale myslím, že na první turnaji jsem ještě jako úplný klučík hrál kombo Cosmic Larva + Reckless Charge (super kombo). Samozřejmě jsem uhrál 0:3, ale za zážitek to stálo.“
„Jaké máš zážitky ze svého prvního draftu?“
„Na svůj první draft si shodou náhod docela pamatuji, jednalo se o jeden z posledních FNM draftů TIME SPIRAL-PLANAR CHAOS-FUTURE SIGHT a vzpomínám si na svůj hrozivý crap, s nímž se mi podařilo zabít posledního soupeře ,,vidláka“ takže jsem ukořistil 1:2“
„Co nejraději aktuálně draftuješ s ALA-ALA-CON?“
„Při dnešním draftovacím formátu mám velice rád dvojbarvy, často se jí snažím na začátku udržet a občas se stane, že není důvod přibrat další. Takto konzistentní balíček (ať už BR nebo GW) nemusí v confluxu sbírat a potom ani hrát stabilizaci (např. panoramata a obelisky + Rupture Spire) a můžou jít hodně do tempa, na což často doplácejí "stabilizační" (tj.čtyř- pětibarvy) balíčky a lze lehce ukořistit výhru celého draftu. Velká výhoda tohoto archetypu je že pokud se uprostřed druhého boostru něco hodně pokazí, není problém sklouznout např. až do pětibarvy (z pětibarvy na "tempo" balíček sklouznout nelze)“
„Jaký preferuješ tip balíčků?“
„Mám rád agresivnější decky a to z několika důvodů. Nejdříve bych ale rád zničil domněnku, že tyto balíčky jsou velmi lehké na hraní. Ano, často jsou o dost lehčí než nějaký 5C kontrol, ale když vidím některé české hráče s kontrolem v ruce co předvádí, nechápu proč si radši nevezmou klidně i monoGREEN tlačák. To, že je aggro většinou lehčí na hraní, než kontrol, neznamená, že je lehké. Proto je důležité mít natestované i aggro, když s ním chci něco uhrát.“
„Jaký formát hraješ nejraději?“
„Žádný oblíbený formát nemám, spíš jeden půlrok radši hraji standard, potom block, extended nakonec limited. Je to hodně podle sezón a taky období, ve kterém se daný typ turnajů hraje. Taky podle toho, jestli na daný constructed formát mám nebo nemám dobrý ,paklík‘.“
„Jak jsi se kvalifikoval na PT Honolulu?“
„Kvalifikoval jsem se v Hannoveru, jelikož jsem z devíti kol uhrál 8:0:1. V osmičce jsem vylakošil lucky deck Desiru a v rozhodující hře vymíchal docela dobrý matchup elfy a jejich českého pilota Pavla Češku.“
„Jak se na PT připravuješ?“
„Co se týče limited formátu ten jsem aktivně hrával jak na MODU tak v reálu už předtím, takže tady nebude připrava žádný problém. Zato block constructed , který jsem si měl možnost vyzkoušet pouze s Shards of Alara edicí, moc nemusím. Na jednom turnaji jsem se přesvědčil, že jde pouze o lízání kartiček. Proto doufám, že s kompletním blokem, který se na Hawaii bude hrát, bude blok rozmanitější a alespoň trochu méně o štěstí. Každopádně i tento formát jsem již začal testovat na Magic Workstation (zrovna se mi nechtělo vyhodit 15 tisíc za kartičky na MODU) a zkouším různé decklisty.
http://www.wizards.com/magic/magazine/events.aspx?x=mtg/daily/decks/mol248687
Balík, který se mi líbí nejvíce je právě vítězný boros tohoto turnaje, který mám natestovaný nejvíce a už začínám pochytávat různé interakce. Jedna z nejdůležitějších karet Hawaie bude dle mého názoru Martial Coup. Dalšími významnými kartičkami budou bezesporu všichni Shards of Alara planeswalkeři, hlavně Elspeth, Knight-Errant a Ajani Vengeant. To vše tento deck obsahuje a s kombinací ostatních agro-kontrolních karet si zasloužil být na prvním místě. Ještě se ale určitě uvidí, jak s různými archetypy na blocku zatřese poslední edice Alara Reborn.“
„Zamlouvá se ti nějaká karta z přicházející edice Alara Reborn?“
„Vlastně všechny karty s abilitou Cascade, vypadají dost dobře.“
„Kterou kartu máš nejraději?“
„Mám rád Branching Bolt (obv né na Constructed)
Constructed kartička je Figure of Destiny.“
„Kterou kartu naopak nemáš rád?“
„Nemám rád Enginnered Explosives, jelikož jsem většinou na druhé straně stolu.“
„Jaká je tvá nejoblíbenější edice?“
„Myslím, že Shards of Alara vítězí, i když vlastně je to jediná edice, u které jsem už hrál Magic pořádně.“
„Jakou edice máš nejméně rád?“
„Nelíbí se mi Planar Chaos“
„Chceš něco vzkázat tvým fanouškům a fanynkám určitě nějaké máš :D?“
„Rád bych vzkázal, že pokud budu mít čas a někdo z adminů CMUSu mi to dovolí, chtěl bych české magicové komunitě přispěl nějakými zajímavými články ze světa Magicu. Do té doby hrajte co nejlépe.
,,Děkuji ti, že jsi se pěkně rozepsal, přeju ti hodně štěstí a budu ti určitě držet palce na tvém prvním PT, doufám že nebude poslední :D.“
,,Np.To rozhodně nebude :D“
Doufám, že se vám rozhovor líbil, a že jsem se od minule alespoň o trochu zlepšil.Na další rozhovor se může těšit již brzy. Předem děkuji za vaše komentáře a rady.
Zbyněk Římal
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.