Pokud bych měl brat karty jako investici, tak aktuální edice jsou dead tím, jak se teď o prekot vydávaji reprinty. Ale doporučoval bych kouknout na Pokémony, tam se dá investovat i do nových karet.
0 hlasů
Luboš "Placka" Platzer je stálice českého Magicu, ať už jako hráč, důležitá postava MtG komunity severozápadních Čech či jako sběratel.
Na cmusu s ním vyšly už dva rozhovory, v letech 2008 a 2015. Dnešní rozhovor bude trochu jiný a věnovat se v něm budeme spíše aktuálním tématům.
Zde najdete odkazy na starší rozhovory
Rozhovor s Lubošem Platzerem z roku 2008 by Mattes
Rozhovor s Lubošem Platzerem z roku 2015 by Chlupáč
Ahoj Luboši, děkuju, že sis na nás i tentokrát udělal čas. Pročítám si zrovna tvoje starší rozhovory pro cmus a říkám si, co se od té doby na tvém vztahu k Magicu změnilo...
Ahoj, asi skoro nic…
Pravda, dost se smrskla moje sbírka, ale i tak toho mám stále docela dost a pořád se těším, hraju a sbírám. Občas si říkám, jak to asi bude vypadat, až zjistím, že mě Magic nezajímá, nebo si jednou řeknu, že se o Magic přestanu zajímat, že se přestanu těšit na preview… Doufám, že to bude trvat ještě dlouho a že se toho nedožiju .
Považuješ sám sebe za "old-school" hráče? Co to pro tebe znamená?
O tom jsem niky nepřemýšlel. V jistém slova smyslu bych mohl a měl být "old-school" hráč.
Vidím ten výraz ve třech rovinách. Jako někoho, kdo je starší, než většina ostatních hráčů, jako někoho, kdo hraje tak dlouho, že pamatuje Extended a více a jako někoho, kdo preferuje hlavně staré formáty. Ty první dvě roviny splňuji beze zbytku, ta třetí u mne není pravda, protože se pořád ještě těším na nové edice.
Vidíš, to je zajímavé - ve svém okolí se poslední dobou právě dost setkávám i s tím, že nové karty, které vychází, už mou generaci až tolik nezajímají, a naopak roste zájem o "staré" či "kustomizované" formáty typu Cube, Tower, pre-modern... Dokonce jsem zaznamenal i to, že část Legacy hráčů nelibě nese, že je na Legačce příliš mnoho nových karet. Jak to vidíš ty?
Rostoucí zájem o hraní starších formátů a karet je příjemné, znamená to růst ceny mé sbírky . Na druhou stranu by to nemělo být na úkor nových edic.
Já to zatím nerozlišuji a doufám, že mi to vydrží. Na jedné straně mám nejraději CUBE a Chaos drafty, multi hry a podobně (Conspirace sety jsou super), na druhé straně se mi líbí, že dokáží vymyslet kartu, která provětrá Vintage a Legacy a najde si tam svoje místo (tedy pokud formát příliš nezasviní jako Oko). Oba zmíněné formáty jsou pestré, a aby tak zůstaly, tak občas nějakou novinku potřebují.
Na nové edice se těším jako malý kluk.
Zajímavá je i reakce na nové arty edic. Řada hráčů vzdychá po těch starších. A přitom, když vyšly ty starší, tak také hráči vzdychali po těch starších . Klasickým příkladem je 7. edice.
Jak ta byla tenkrát hnusná a jak s věkem zkrásněla .
Jak se u tebe postupem času měnila ve spojení s Magicem soutěživost a tvé cíle?
Jako mladík (před Magic) jsem byl opravdu soutěživý. Jenže laciná vítězství byla časem nuda a ukázalo se, že je zábavnější prohrát v lítém souboji, než nudně vyhrát.
Snaha opravdu vyhrát (obětovat tomu maximum i v přípravě) je s věkem slabší a převládá potřeba dobře si zahrát a pobavit se. Nemohl bych hrát balíček jako je monored, protože to v mých rukách nefunguje a už vůbec ne Mutate deck, kdy soupeř položí hexproof potvoru a mutuje ji až do výhry (bez jediného útoku). Prostě buďto to poskládá, nebo umře. Přijde mi to nudné jako pexeso z Coldsnapu. Já se chci při hře bavit. A samozřejmě chci také i vyhrávat, ale musí v tom být šance na obojí. Stačí, že je nudné prohrát na landy, ještě abych hrál nudný balíček. .
Součástí toho, že člověk s Magicem prožije kus svého života, je i to, že vidí objevovat se a růst novou generaci hráčů, nicméně v poslední době se zdá, že nových duší příliš nepřibývá. Jaká je situace ve Varech a okolí?
Pokud to takhle je vidět v Praze, tak je něco špatně.
Na periférii to bylo vždy mizerné. Když se nový člověk objevil, tak většinou zmizel po čase do Prahy na školu a už se nevrátil. Naštěstí je tu zdravý základ v místě usazených hráčů, který umožňuje občas si zadrafovat a hrát preview turnaje. Standard nehrajeme, je to příliš drahý formát na to, jak často jsme schopni se na něj sejít. V současné době máme dva novější hráče, kteří chodí často a dva, kteří chodí fakt málo, ale i to je fajn.
Když je mezi hráči rozdíl třicet i víc let, kolik toho vlastně ještě můžou mít společného?
Je to stejně jako u jakéhokoliv koníčku (rybáři, fotbalisté, šachisté……) . Cokoliv i nic.
Myslím, že spojení generací v jednom zájmu by mělo, či mohlo, obohatit obě strany. Tzv. „omladit“ ty starší a „nasměrovat“ ty mladší. Ale není to pravidlem, ne každý, kdo hraje Magic je sympatický všem ostatním hráčům. Pozitivum se násobí, pokud mají ještě i jiná témata, o kterých se můžou bavit. Dovolím si tvrdit, že mám mezi hráči kamarády, se kterými se rád potkám i mimo turnaje (třeba na muzice), a že to bude oboustranně příjemné setkání.
Vím o tobě, že máš zkušenosti s různými dětskými oddíly - vidíš nějakou podobnost s turnaji v Magicu? Člověk nejdříve začíná jako účastník, později už má trochu jinou zodpovědnost...
Ano, vidím.
Jsou jedinci, kteří již jako děti nemají rádi organizovanou zábavu (někdy „zábavu“). To se věkem většinou zhorší. Ovšem většina se ráda nechává bavit a věkem z někoho z nich vyroste i organizátor. Je to i můj případ. Rád jsem hrál hry a soutěže a později i organizoval. Ovšem u Magicu jsem se cíleně rozhodl udělat výjimku. Začínal jsem ho hrát v době, kdy jsem organizoval tábory a výlety, dělal vedoucího turistického oddílu, pracuji dlouhodobě na vedoucí pozici v práci. Začínal jsem být sám sobě protivný, že všude jen organizuji a rozhoduji, takže jsem se rozhodl, že se nechám při kartičkách organizovat a budu se bavit. Turnaje jsem organizoval jen, pokud se hrálo u mne v Chlastací místnosti. A užívám si to . A pokud se jedná o turnaj, kde jsou účastníky herní veteráni (jako bylo třeba hraní v Korně), pak jde organizace o to snadněji, že se každý chová podle předpokladu a tím se vlastně na zdárné organizace spolupodílí.
Stejně jako hráči, mění se v průběhu času i samotný Magic - poslední dobou je největší změnou asi masivní přesun na online platformu MtG Arena. Ty sám Arenu hraješ?
Hraju a líbí se mi to více, než MTGO. Lepší program a zabere to méně času. Jen velké turnaje mi přes počítač nesedí. Když jedu na GP, tak se celý den motám kolem kartiček a jejich uživatelů. Hraju, nebo pokecám se známými a kamarády. Doma není možné úplně odbourat vše, co se netýká kartiček. Kromě toho nikdo nikoho neupozorní, že se dohrálo a začíná další kolo. A není tam ten osobní kontakt. Takže u mne zatím mastím jen ranked hraní.
Změna ve formě rozšíření o Arenu mi tedy nevadí, naopak, je přínosem. Změny, které vůbec nechápu, jsou v organizovaném hraní. Z přehledného, atraktivního a funkčního systému postupně vytvořili něco, v čem jsem se ztratil a nenabádá mě to k tomu, abych se orientoval a zapojil.
Dejme tomu, že ekonomicky pochopím, proč zrušili řadu oblíbených a motivačních benefitů (trička na preview, rauty na PT, karty a tokeny za odehrané turnaje a kdo ví co ještě).
Ale co bylo špatně na GP pro všechny a s tím spojené turnaje o bye, na PT pro kvalifikované podle žebříčku, uhraného GP a z turnajů, díky nimž se na PT dostal i relativně náhodný jedinec, na MR, jako souboje uvnitř národních komunit?
V neposlední řadě… proč bez náhrady zrušit DCI žebříčky a ještě navíc letitou minulost vymazat?
A pokud jsem to dobře pochopil, tak od nového roku půjde hrát turnaj jen přes registraci přes mobil… pokud nebudu mít telefon s internetem, případně mi dojdou data, tak si nezahraji?
Pro mne je současný postup v organizaci turnajů nesrozumitelný, pokud to tedy nemá být jen příprava na přechod hraní pouze přes programy a přestanou se karty tisknout. To pak bude ten okamžik, kdy o hru ztratím zájem (jako časem o všechny počítačové hry, které jsem hrával).
Musím říci, že jsem měl obrovské štěstí, že jsem si vše mohl užívat od začátku a zažil „zlaté časy“. A věřím, že nejsem sám, kdo to tak vnímá.
Ale abych nebyl ke změnám jen negativní, líbí se mi předvídavost, s jakou upravují pravidla hry samotné, aby mohly být do hry zařazeny nové schopnosti a typy karet. Za mne se zpětně zatím žádná změna v pravidlech neukázala jako špatná.
V čem je pro tebe rozdílná zkušenost z papírových a digitálních turnajů?
Moje zkušenost je, že se obě platformy ideálně doplňují.
Znám kluka, který začal s Magic přes Arenu a teprve pak se rozhodl pro hraní v reálu. Díky tomu, že Arena má velké množství nápověd, pokud je člověk pozorný, tak nevynechá nic, co nechce. I když je skoro začátečník, tak nemá problém dosáhnout levelu Mythic. V reálu je to jiné, Začátek pro něj nebyl jednoduchý. Uměl nadraftovat solidní balíček, ale pilotáž proti ostatním byla pro něj z výše uvedených důvodů složitá a často prohrál hry, které by prohrát neměl. Musel se hodně doučit strategie a být daleko pozornější. To se samozřejmě s časem zlepšuje. Na druhou stranu, když vyjde nová sada, není nic lepšího, než si zahrát Arenu a vyzkoušet si, jak fungují schopnosti té které karty.
V obou předešlých rozhovorech byla velká pozornost věnována tvému koníčku sbírání karet. Ovlivňuje nějak nástup digitálního Magicu fenomén sbírání papírových karet?
Neměl by. Pokud někdo karty sbírá, tak je sbírá a je jedno, jestli přestal v reálu hrát, nebo dokonce vůbec nehraje. Dokonce, pokud bude sbírat jen klasické sety, tak dnes finančně ušetří. Je pak ovšem otázkou, zda se dnešní sety v budoucnu nějak výrazně zhodnotí. Je škoda, že není nikde uveden náklad jednotlivých karet (jistě něco takového existuje v databázi Wizardů). Více může sběratele ovlivnit rozmanitost produktů.
Zmiňuješ nové produkty - nárůst jejich počtu je další nový trend (Master Sety, Commander produkty, Signature Spellbooky, Secret Lairy, Mystery Boostery...). Jaké to je, být sběratelem v téhle době?
Překvapivě i v dnešní době je možné být spokojeným sběratelem. Ovšem, aby tomu tak bylo i pro mne, má to svoje limity
Když jsem se rozhodoval, zda karty sbírat, tak bylo jedním kritériem i to, jestli je šance v rozumné době sesbírat i starší sety. Psal se rok 1997, tak odpověď zněla kladně (jeden aby se bál napsat slovo Ano ). Chvilku jsem dokonce nové sety sbíral 4x. Nějakou dobu se nic nedělo, počet setů utěšeně rostl. Jenže tehdy se vše dalo tak nějak naplánovat. A sbírání bylo sbírání a nikoliv supermarketové nakupování. Člověk chodil na turnaji po místnosti, skoro každý měl desky a v nich karty na prodej či výměnu. A sběratel měl radost z každého kousku, který ten den sehnal. A co je hlavní, ten set se takto dal nasbírat. Dnes ani na turnajích typu GP skoro nikdo desky nemá, všechno se dá koupit na internetu v podstatě hned po vydání sady. Žádná velká radost ze sbírání v tom není. No, a když chrlí jeden produkt za druhým…. Docela rád bych věděl, kolik je u nás hráčů, kteří mají všechny karty, co vychází. Možná je tu pár lidí, kteří vše jen koupí a dají do skříně jako možnou investici, ale mnoho jich nebude.
Musím říci, že rozhodnutí o sbírání, které v roce 1997 padlo, mělo znít: Budu sbírat - displaye. Stejně jsem je kupoval, jen jsem je vždy rozbalil.
Trvalo mi několik let, než jsem našel sílu říci "dost!". Nebudu sbírat nové sety a novější část těch nasbíraných prodám. Dnes jsem tomu rád. Ale pořád mám v sobě potřebu sbírat. Chvilku jsem nevěděl čím karty do sbírky limitovat, ale nakonec jsem ten mezník našel. Musí na kartě být datum preview. Takže, jak jsem uvedl v úvodu, je možné i v dnešní době být spokojeným sběratelem.
Kromě nových produktů máme také nové verze karet pro "movitější klientelu" - Showcase, Borderless, Expeditions... Teď to vypadá, že se brzy dočkáme nového druhu foilů, tzv "etched foil". Zkoušel jsi sbírat i tenhle druh karet, případně uvažuješ o sbírání etched foilů?
Přišly foily a v malém českém rybníčku se o ně strhla mela. Časem zájem polevil, pro karty nebylo po rotaci využití a dokonce ani na starších formátech se to ještě moc neblýskalo. Cena foilů klesla tak, že třeba foil Kiki-Jiki se dal koupit za 50 Kč, některé foil rare z Urza sad měly obchody za euro. V té době jsem už foilové sety nesbíral ani já, ale foiloval jsem Tower deck, proto si to pamatuji. Pak přišel formát Commander a najednou bylo všechno jinak. Ceny foilů se zbláznily.
Už když vyšly první Expeditions, říkal jsem si, že fečky prostě musím mít, ale jinak, že celkově tohle už tak úplně nechci. Naštěstí to bylo v době, kdy jsem měl za sebou rozhodnutí, že už nebudu sbírat všechny karty a sety. Velká část sbírky již byla rozprodána. Takže jsem neodolal a nasbíral komplet Expeditions „fečky“ a pak pár karet do Commander balíčků (problém těchto karet je vyšší náchylnost k poškození). U novějších Showcase, Borderless, Expeditions si sice některé karty seženu, v pohodě a s napětím si rozbaluji Collector boostery, ale karty nepovažuji za součást sbírky a nemám problém je vyměnit či prodat, pokud je nepotřebuji na hraní. Předpokládám, že to stejné bude i u echted foilů.
Považuji vydávání těchto speciálně upravených karet za pro mne výhodné. Obyčejné foily edic, jejichž součástí jsou i Showcase a Borderless verze, totiž výrazně ztratily na ceně, takže seženu preview karty levněji, než dříve.
I zde ovšem platí, že bych rád znal náklad, v jakém jsou jednotlivé úpravy vydávány. Možná bych pak některé karty z hlediska dlouhodobé šance na zhodnocení hodnotil jinak.
Tady bych asi doplnil jednu důležitou věc a tou je otázka Reserved listu. Krásně je problematika popsána zde:
Osobně si myslím, že by hře prospělo, kdyby duály a možná ještě několik málo dalších karet vydali jako Expedice a podobně. Rušit Reserved list jako celek není potřeba, většinu těch karet si v případě reprintu nikdo z nás nechce v boosteru otevřít.
Důležitou otázkou pro sběratele není jen "co" sbírat, ale také "jak". Jaké používáš na sbírky desky?
V době, kdy jsem sbíral všechny sety komplet, jsem používal kroužkové desky a vkládal folie na karty. Když se začaly prodávat Perfect size obalech, tak jsem většinu starších a foil setů obalil. V současné době mám většinu karet v těch obyčejných A4 deskách s všitými listy s prostorem na 180 karet. Perfect size je samozřejmostí.
Jak máš obalené karty, se kterými častěji hraješ, například v cube nebo v tower decku (poznámka - velký výběr Magic albumů a MTG obalů najdete na našem partnerském eshopu Veselý Drak) ?
Všechny karty ve sbírce nebo na hraní mám v perfect sizech, Všechny karty v Tower decku a část karet v CUBE jsou foily, takže musí být přijatelně ochráněny.
Karty v Tower decku jsou v pak ještě v obalech jako kterékoliv jiné balíčky. Krabice limituje Tower deck na cca tisíc karet.
U karet v CUBE předpokládám, že po draftu je hráč také opatří dalším obalem. Každý „booster“ je v plastové krabičce na 15 karet v Perfect sizech. Do krabice se krásně vejde 63 takto připravených boosterů, přičemž v 20 z nich jsou připravené basiclandy.
Commandery jsou také věšinou foilové a ve dvojobalu. Commander deck, se kterým jdu hrát, mám v trojobalu. Tady je trochu problém s krabičkou, protože se to nevejde do obvyklých velkostí. Možná se tomu někdo diví, ale hodnota Commander balíku v lepší úpravě klidně dosáhne hodnoty 100K.
Pak mám ještě dva balíčky na Modern a jeden na Legačku. Klasicky ve dvojobalech a připravená třetí vrstva.
Pokud i "jen" vytuněný commander může stát sto tisíc, pak rozsáhlejší sbírky karet mívají ještě i výrazně vyšší hodnotu, důležitou otázkou je tedy i jak je skladovat, aby nedošly újmy. Předpokládám, že máš postaráno o to, aby karty nenašli psi nebo malé děti, řešil jsi nicméně někdy třeba i pojištění sbírky?
Pojištění sbírky je v současné době v podstatě neřešitelné (pokud se něco za poslední rok nezměnilo). Ochrana před psem je asi v pohodě, vnouček je zatím hodně malý, takže to řešit nemusím. Ovšem bydlíme ve střešním bytě, takže případné zatečení vody do nesprávného místa je moje noční můra. Vyřešil jsem to tak, že jsem nejdražší část sbírky přesunul do středně velké schránky v bance. Sice toho je pořád ještě dost doma, ale old sety jsou v bezpečí. Cena za schránku je, s ohledem na cenu karet, přijatelná. Jen se holt člověk moc často nepokochá .
Jen bych upřesnil, že sbírka může být rozsáhlá a mít hodnotu nepříliš velkou (třeba sety od Mirrodinu po dnešek), nebo to může být jen jediný set se skoro neskutečnou cenou (Beta). Takže spíše než rozsah rozhoduje cena jednotlivých segmentů sbírky.
Jaký máš systém na to, abys byl schopen vždycky najít, kde které karty máš a neztratil přehled?
Myslím, že nemám nijak neobvyklý systém. Karty ve sbírce řadím podle edic, barev a abecedy. Pokud některou kartu použiji dočasně do balíčku, nahradím ji lístkem s poznámkou, kam jsem ji použil. Pokud karta ve sbírce chybí a hodlám ji doplnit, má v deskách připravené volné místo.
Karty, které nepatří do sbírky a u kterých bych mohl očekávat využití, mám v deskách typu šanon, zvlášť foily, zvlášť ostatní karty. Seřazeno podle barev a manacostu.
Z výše uvedených karet není problém během krátké chvilky dospět k místu, kde čeká na svoje použití.
Rare a mythic karty, u který tak nějak využití neočekávám, naskládám bez ladu a skladu do krabice (v perfect sizech – kdyby někdy měly výkup) a jen občas v nich něco musím hledat. Nejčastěji je procházím právě při přípravě výkupu do Rytíře. Co kdyby .
Přebytečné commony a uncommony nemají žádný systém, ty jsem dříve prodával. Nejprve za 40 haléřů, pak stále méně a méně. Zlaté časy skončily, dnes se nedostane ani desetník za commonu. Karty končí v krabicích od boosterů někde v komoře, možná i v garáži. Jediné řazení je podle edic. Peklo je, když má karta najednou třeba 35,- Kč výkup a já vím, že jich někde houf bude.
Samostatnou kapitolou jsou přebytky z Chaosdraftu. Tam je v krabici prostě všechno pomíchané.
Vím, že v době eshopů, kde - jak jsi psal - sbírání může být otázkou několika kliknutí a následovného čekání, až balíček přijde do schránky, už tahle otázka možná nebude aktuální, ale máš ještě co se týče sbírání nějakou metu, které bys rád dosáhl?
Těžká otázka. Nejtěžší .
Je pravda, že existuje pár karet, jejichž koupi jsem v dávné době z nějakých důvodů nerealizoval a ve sbírce je nemám. Ovšem jejich dnešní cena je taková, že se mi ji asi nebude chtít dát. Ale jeden nikdy neví a naděje umírá poslední………………
…………. No, myslím, že jsem na tu moji sběratelskou metu přišel. Snem každého sběratele je, aby jednou jeho sbírku někdo převzal (koupil) jako sbírku a pak ji dále udržoval, případně rozšiřoval a ne aby ji nový majitel vzal pro rozprodej na kusy. Tak asi tak.
To je určitě zajímaá myšlenka – třeba se někdo takový najde, přeju hodně štěstí! Ještě jednou díky moc za tvůj čas a třeba zase za půl dekády na viděnou u dalšího rozhovoru! :)
Za cmus.cz Adam Koska
kumas
25.09.2020 19:15
Pokud bych měl brat karty jako investici, tak aktuální edice jsou dead tím, jak se teď o prekot vydávaji reprinty. Ale doporučoval bych kouknout na Pokémony, tam se dá investovat i do nových karet.
0 hlasů
Chainer
25.09.2020 22:02
Výborný rozhovor! Máš můj velký respekt, Placko.
0 hlasů
gerr
26.09.2020 10:12
Super rozhovor!
Za sebe podepisuju vše, co negativního Placka řekl o současném systému organizovaného hraní. To je tak nesrozumitelný chaos, že mě (dlouholetého soutěživého turnajového hráče) naprosto demotivoval dále se na této úrovni o cokoliv snažit. Přitom kdyby zůstal "starý" systém s PTQ či MR, kde je možné účastí v 1 turnaji se s malou pravděpodobností kvalifikovat na hlavní turnaj, tak by mě stále občas lákalo zkusit štěstí.
Co se týče nových edic a produktů, tak jejich množství v poslední době na mě mělo vlastně podobný efekt. Velká demotivace a ztráta zájmu. Co vidím pro mě jako pozitivní, jsou nové formáty pro staré karty, jako premodern nebo 93/94 ... takové věci mě stále u hry drží.
0 hlasů
admin
26.09.2020 20:57
Je to tak, člověk s věkem si chce dobře zahrát, není důležité vyhrát...
0 hlasů
Placka
29.09.2020 12:22
Díky za pozitivní ohlasy.
jinak ohledně potřeby mobilu pro turnajové hraní - snad to nebude tak zlé. Kamarád napsal Wizardům:
Hello,
I am writing You this e-mail from Czech Republic. In our magic group there are older players, who don't own smartphones, neither they can use it. So, the question is, what should admin of the group do, when theese players show up. Yes, they want to play tournaments and pay for your products, but this is just hard and discriminating for them.
Should we buy extra phones for those who dont have them or can't use them?
Just wanted to ask if there is any alternative to eventlink planned, because we don't want to lose such players, because they are our friends.
Thanks in advance for answer, and wish You best Regards.
A zde je odpověď
Hello Martin,
Your players should sign up for new accounts at myaccounts.wizards.com that way they don't need a smartphone, they just need an email address to give you to sign up. Even if they failed to do this they could also get into an event as a Guest by your tournament organiser using the 'Add Guest' field on Eventlink.
For standings and pairings, using the smartphone Companion app to enhance your experience offering and not replace what you are currently doing. Your Tournament Organiser can just as well read or print pairings and players can still submit scores with result slips, or approaching the Tournament Organiser. So eventlink doesn't force people to use smartphone, but if they choose to engage with the app on their smartphones it can make for a better experience (ie: being able to submit results without slips/queueing, being pinged when pairings are up etc)
I hope this helps. Let me know if you have any more issues.
All the best,
0 hlasů
Anonymous
04.10.2020 23:12
Eventlink zatím nemá některé základní funkce jako třeba opravení výsledku po vytvoření dalšího kola, nebo možnost manuálního párování. Snad z toho nebude ostuda, nerad bych skončil tak, že budeme losovat pairingy pomocí papírků :D
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|