Reporty
Report z turnaje 2HG – Prerelease: Core Set 2021
Report z turnaje 2HG – Prerelease: Core Set 2021
Zdravím čtenáře CMUSu, kteří si rádi přečtou report z úspěšného turnaje v nepříliš běžném formátu, kterým je dvouhlavý obr (orig. Two headed Giant, více informací naleznete na odkazu [ZDE]). S tímto formátem se většinou setkáte právě nejčastěji na prereleasech nových edic. Ve výjimečných případech například ve formátu Brawl.
Turnaj pořádaný klubem Černý Rytíř byl naplánován na 15:30 dne 27.6.2020 a absolvoval jsem ho s dobrým kamarádem Jirkou Brdkem. Náš team pojmenovaný již obligátně FF má za sebou řadu společně odehraných turnajů tohoto typu. Většinou s kladným výsledkem.
Před rozdáním dvou prerelease kitů fantazírujeme o tom co bychom si chtěli rozbalit a čím si snadno povodit soupeře. Místo našich snů a přání nakonec rozbalujeme dohromady poměrně přijatelný soubor karet, kde mezi dvě hlavní mythické bomby patří Baneslayer Angel a Elder Gargaroth.
Anděla při konstrukci podpoří dvě účkové ptačky, co zlevňují a zároveň se při příchodu létající bytosti olepší do útoku. Tudíž vznikne U/W letadla s dvojím rušením, dvěma uspávadlama a nějakým tím trikem.
Na mě zbývá zelená a po krátkém rozboru vyhrává výběr černé. Červená nenabízí za mě dostatečné PW karty. Ke všemu v černé máme ještě dvakrát Demonic Embrace, kterou lze umístit na spoluhráčovu bytost, čímž je tlačící plán poměrně jasný.
Jiřímu se sice začínání příliš nepozdává, ale nakonec s celkovou myšlenkou souhlasí.
Karty v prvním balíčku (ZV)
Karty v druhém balíčku (JB)
Oba balíčky stavíme na optimálních čtyřicet karet, abychom se někdy dočkali našich mythiců, které by hru měli trochu potahat směrech ke kýženému vítězství.
Na turnaj samotný se sešlo poměrně solidních dvanáct teamů, avšak ještě stále je třeba hrát v rouškách.
První kolo
Kolo začíná, vyhráváme společný hod kostkou. To je proces, který jsme již před lety zavedli a kostkou hází každá hlava teamu a společný výsledek je rozhodný. Vždy je důležité se předem dohodnout jakou kostkou/ami se bude házet a zda vyšší či nižší součet vyhraje. No většinou se hází life-counter kostkou dvakrát a vyšší součet si vybírá Play or Draw. U 2HG dost často nechcete začínat. Dvě karty je již poměrně větší výhoda a na sealed obyčejně není soupeř zvlášť agresivní. Ale my to dnes máme jinak. Navíc nemáme příliš removalu a jsme nuceni hrát skoro fér přes bytosti.
Začneme tedy zemí a pass. Soupeři zahrají stejné země a v podstatě jde barevně o mirror.
Naše otevírací ruka je ale lepší o Watcher of the Spheres následovaná Baneslayer Angel ve čtvrtém kole. Soupeři nemají na Anděla odpověď. Já očaruji jednu bytost Demonic Embrace, což je pro soupeře, kteří se spokojili s jedním balíčkem mono G a druhým WU konečná v sedmém kole.
A my tak může po cca deseti minutách oslavit první vítězství, a protože jsem člověk zvídavý, tak soupeře požádám zda mi ukážou co nehrají. V jejich souboru všech karet nalézám možnost hrát RB zabij všechno, neboli 23 removalů a z toho dvakrát Volcanic Geyser. No ještě, že ne každý umí vytěžit z obdržených karet maximum.
Druhé kolo
Kostička padla pro protihráče, nicméně soupeři si volí draw a ukazují dva mono balíky se zelenou a druhý modrou a my tak můžeme úspěšně rozjet naší strategii. Já pokládám ve druhém kole Sanctum of Stone Fangs, což je na 2HG dost nepříjemné. Jirka klade Concordia Pegasus a Mistral Singer jistí situaci Lofty Denial. Já to podpořím opět Demonic Embrace. Stůl doplním o Elder Gargaroth. A v sedmém kole opět vyhráváme na podání rukou od soupeřů, neb situace na stole je pro ně neřešitelná. Jenom Sanctum of Stone Fangs udělila deset poškození. My partii končíme na více jak třiceti životech.
Opět končíme brzy a tak vyplňujeme čas na čerstvém vzduchu s trochou nikotinu a magnésie. Ostatně včerejší relaxační příprava stála za to. Už teď máme jisté 4 Boo na team. Nicméně ambice máme o něco vyšší. Ale víte jak to je. Kartibůh jednou dal a jednou zase vzal. Neboli štěstěna v MtG je hodně vrtkavá mrška.
Třetí kolo
A jak to tak bývá, sice vyhráváme kostku, ale musíme s Jiřím do nezasloužených šesti karet. To jsou dva mulligany (pokud nevíte o co se jedná, pokračujte na článek [ZDE]). No ještě že po poslední změně se koukáte vždy na sedm karet. Soupeři presentují černo zelený balíček a černo červený s bílou na splash. Na začátku dá Jirka dvě létající bytosti, já se snažím líznou druhou černou na Demonic Embrace. To mi trvá dlouho na to aby se situace na stole více než nepříjemně stabilizovala. Do pozice se dostává můj Caged Zombie, která začne soupeře okusovat za cenu nepříjemných ztrát. Navíc na stůl přichází Chandra, Heart of Fire, čímž Jirka přichází o svoje letadla. Navíc trpí poměrně nepříjemným mana Floodem.
Od pátého kola mám sice černou, ale v tu ránu přichází Bad Deal a to je tuze špatná zpráva. V tu chvíli vlastně hrajeme osm karet oproti soupeřům. A jsme v modu Hellbend. Hra z vršku knihovny. Soupeři si tím ovšem taky dali za čtyřku a z nějakého důvodu se rozhodli nesprovodit ze světa sacího Caged Zombie. My hrajeme Demonic Embrace ze hřbitova. Ve hře jsou tak dvě a tlačíme na soupeře, jak se dá i za cenu vyloženě nevýhodných podmínek. Jirka musí vrátit za pomoci Unsubstantiate létajícího blokera Skyscanner. To za jiných okolností dělat nechcete. Chvilku to vypadá, že už nějak těch posledních osm živáků dosajeme, nicméně ve hře se objeví nepříjemný Hooded Blightfang a Radiant Fountain.
A na straně soupeřů je již poměrně hrozící armáda s Basri´s Lieutenant v čele. Já tak musím za lízání zemí hrát Demonic Embrace. Ale to už se blížíme na final útok z naší strany za posledních pět dmg. Jenže my nemáme na ruce nic, zato soupeři mají vějíře (více jak čtyři karty) a tváří se dost sebevědomě. Tudíž očekáváme jejich útok a nějaký ten removal na naší poslední hrozbu. Zombík schytal šok od Chandra, Heart of Fire, čímž zachránil dvě přímé zranění do Mistral Singer. Navíc Chandra mohla dát ÚČKO a dost možná nás totálně zlikvidovat. Já tak na posledních čtyřech životech platím zahozením země a ztrátou tří životů a poněkud odevzdaně, že to je spíš takový pokus o výhru očaruji naší poslední naději. Jediná bytost co přežila a útokem za pět přesně na nula partii vyhráváme. Oba soupeři v tu chvíli mají nejen volnou manu, ale i alespoň tři karty na ruce. Naštěstí pro nás to jsou karty neohrožující létající bytost vylepšenou neuvěřitelným černým očarováním. Ta karta se mi líbí.
Po téměř infarktové hře, kterou jsme z našeho pohledu nemohli vyhrát, comuž nakonec soupeři přitakali, jdeme na kouřovou a já se musím zchladit jedním plzeňským.
V tuto chvíli jsme na jistých 8 Boo. Cena za 4:0 je 16 Boo. Navrhuji Jiřímu, že pokud bude následný obr alespoň s půlkou mozku, tak se dohodne na splitu cenu. To se nakonec vyplňuje.
I přes to, že soupeři si zahrát i mimo turnaj chtějí o čest a nehynoucí slávu. Pro ně je finálový první stůl novinkou a chtějí si to užít. Tím pádem je tu i hra následující.
Čtvrté kolo
Vyhráváme kostku vyšším součtem a začínáme. Jedna hlava obra hraje B/W, druhá U/R. Rozumně rozdělené barvy. U/R je Teferi´s Tutelage s blesky a rušením a lízáním. B/W hraje Mangara, the Diplomat, ten se naštěstí dá obejít díky pravidlu útočení do vedlejší hlavy. My jednak začínáme a máme létající squadru podpořenou opět Demonic Embrace. Nicméně se situace celkem stabilizuje. V tu chvíli zazáří Jirkův hyper tech za jednu modrou manu Rookie Mistake, který zařídí smrt dvou soupeřových bytostí. Nám nic neumře, a ještě posílí trio Mistral Singer. V této výměně si myslím že by soupeři byly hodně rádi za seslaný Ancestral Recall. Z této pro ně nevýhodné výměny se již nevzpamatují a v osmém kole si podáme ruce. A tak mohou být spokojeni s rozdělení cen.
Závěr
Jdeme s Jirkou do přilehlé oblíbené restaurace, kde rozloupeme co jsme vyhráli. No, je to bída jako vždy. Bez mythicu a nejdražší karta je Azusa, Lost but Seeking. Snad si soupeři z posledního kola rozbalili ty bomby.
Nám se tak turnaj ani nezvládl zaplatit, ale máme tak další bezvýznamné 4:0 skoré.
Já jsme alespoň doma dostal pochvalu, že jsme vyhráli. Už menší za to, že jsem utratil 600 Kč za Ugin, the Spirit Dragon. Díky Vašku. Ještě bude dobrej.
Určitě tento formát zkuste, je to hlavně slušná zábava a zkušenost. Ta se lety zhodnotí.
Všichni soupeři mi byli ochotni po hrách ukázat jejich soubor dostupných karet a musím říct, že by jsme za jiných okolností neměli moc šanci.
Všem soupeřím patří díky za shovívavost a možnost si dělat poznámky a následně předvedli své balíky a zbytek karet, které nehráli.
Malá rada závěrem
Pokud to jde, hrajte veškerý removal. Jestliže hrajete na Mill strategii, tak tomu podřiďte oba balíky. Nemá smysl vyhrávat na více frontách. V tomto případě alespoň dvakrát Teferis Tutelage a ideálně může druhá hlava hrát Peer into the Abyss. Mimochodem opět nejvíc ujetej art.
To je vše, a zase někdy příště.
Recenze i špatné prosím do komentářů.
Z.V. aka Kjake
P.S. nejsme žádný spisovatel, tak se omlouvám za ty studované pro které to nemusí být vše správně. Aktuálně píši neb mám takovou potřebu.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.