Reporty
Report z MS v Římě "9th" - 2. část
Vítejte u druhé části reportu z MS v Římě. V minulé části (kterou najdete zde: http://www.cmus.cz/dnn/%C4%8Cl%C3%A1nky/V%C5%A1echny%C4%8Dl%C3%A1nky/tabid/265/articleType/ArticleView/articleId/1376/Report-z-MS-v-m-9th--1-st.aspx ) jsem se dostal až k prvnímu draftu, následuje draft druhý, ve kterém mě zprava živí Johan Sadeghpour. Zahajuju Hideous Endem a v dalším boosteru se na mě směje Sphinx of Lost Truths. Zjištění, že chybí common, je pro mě celkem překvapivé a docházím k závěru, že Johan vzal Hideous End, což je asi tak jediný common, u kterého si dokážu představit, že by jej někdo vzal přes Sfingu. Jsem tedy připraven vzdát se svého first picku, přes průměrný černý common (už si nevzpomenu který to byl) beru na čtvrtý pick Kor Skyfishera, nicméně černá v prvním boosteru chodí až překvapivě dobře (škorpión na šestý pick) a nakonec k switchnutí není důvod. Johan mě potěší ještě ve třetím boosteru, kdy mi na druhý a třetí pick pošle dvě Rites of Replication a moje lategame tak vypadá docela přísně. Teď ještě postavit balík tak, abych se jí dožil.
Při konstrukci balíku mám v zásadě dvě možnosti. Buď hrát balík jako čistě UB s tím, že budu muset hrát dva Cancely a dva Spreading Seas (tahle karta není díky vestavěnému cantripu tak špatná, jak vypadá), nebo se vydám poněkud méně stabilní cestou a splashnu bílou na Kor Skyfishera, Makindi Shieldmate a Kor Cartographera. Druhá možnost zní dost šíleně, nicméně přes dva UW duály a Khalni Gem byly nakonec zdruje 9-9-6, což je více než přijatelné, navíc Cartographer poskytuje velice důležitou akceleraci do sedmi, resp. devíti man na nakoplou Sfingu a Replikace. Nakonec jsem tedy hrál tohle:
1 Vampire Lacerator
1 Welkin Tern
1 Kor Skyfisher
2 Surrakar Marauder
2 Giant Scorpion
1 Makindi Shieldmate
1 Kor Cartographer
2 Nimana Sell-Sword
1 Aether Figment
1 Sky Ruin Drake
1 Sphinx of Lost Truths
1 Spreading Seas
1 Paralyzing Grasp
1 Hideous End
1 Khalni Gem
2 Rites of Replication
1 Summoner's Bane
1 Whiplash Trap
2 Sejiri Refuge
1 Jwar Isle Refuge
5 Island
7 Swamp
3 Plains
Balík vypadá na poměry Zendikaru nebývale kontrolně, nicméně plán zazdít zem a vyhrát na výbornou lategame se mi velice líbí a přestává mě pomalu mrzet to, že jsem v průběhu draftu poslal čtyři fetchky :)
Saul Agado - U/G
První kolo na mě čeká Španěl s UG landfallem. V první hraje v podstatě jen on, já si dám mulligan na pět a vynechám víc landdropů, než je zdrávo. Druhá hra se protáhne, Škorpióni zastaví zem a Sky Ruin Drake vzuch, šetřím manu na nakoplé Rites of Replication a dost se mi uleví, když kolo před jejich zahráním vytáhnu Hideous Endem Cancel. Následuje pět 6/6 klonů soupeřova Umara Raptora (každý spustí +1/+1 counter na všechny ostatní), kteří ještě posílí dva Alíky ve hře a soupeř balí karty. Ve třetí se trochu trápí s manou, v čemž mu ještě trochu pomůžu Spreading Seas a hru ukončují nakoplé Rites na Territorial Balotha.
6-3-1
Johan Sadeghpour - R/G
Johan Sadeghpour si dá start 1. kolo Burst Lightning do mého Laceratora, 2. kolo Geopede, 3. kolo land + Geopede... po kterém mu v ruce zbydou dvě karty, protože je po mulliganu na pět. Výsledkem je to, že moje random 2/2 zastaví jeho dvě Geopedy (Johan už si moc zemí nelízne) a uklove ho několik lítaček. Druhá hra je o trochu zajímavější, trochu se trápím na čtyřech manách a když topdecknu Khalni Gem, dostanu nazpátek Gigantiform s kickerem a útok za 19. Chumpnu něco tak, abych byl mimo dostřel Burst Lightningu, untapnu si a gigantické obludy uklidím Hideous Endem a Paralyzing Graspem. Chvilku se ještě přetahujeme, ale o pár kol později hru ukončují Rites of Replication na Goblin Shortcuttera a útok za lethal. Bavím se se soupeřem ještě o tom, co vzal přes Sphingu (a proč) a dozvídám se, že oním commonem byl Burst Lightning, a to čistě kvůli barevným preferencím.
7-3-1
Naoki Shimizu - monoblack
Poslední kolo draftu hraju proti Naoki Shimizu a jeho monoblacku. Obě hry vypadají jako celkem nezajímavá přetahovaná, kterou nakonec vyhrávají moje evasion bytosti (a to přesto, že mi v jedné hře Vampire Hexmagem zmenšuje nakoplý Aether Figment). Na druhou hru dávám ven Hideos End a Spreading Seas za dva Cancely, které se nakonec ukážou být klíčové.
8-3-1
Takže na draftech 4-1-1 a posouvám se na průběžné 29. místo. Pozitivní je také to, že díky příšerným tiebreakům je pro mě remíza v podstatě jako výhra, asi bych za ni měl Rainholdovi ještě poděkovat :)
Drafty šly našim docela slušně, Petr Brožek sázel celý den Spire Barráže do hlavy a jeho dva monoredy (jeden se splashí na černou) ho donesly k 5-1 a průběžnému pátemu místu. 10-2 měl rovněž Jurda a z pozvdálí je sledoval i Hanys s 9-2-1 a Juzám s 9-3. Český team se pochlapil a po druhém dni se dělil s Brazílií a Japonskem o první místo.
Zbýval tedy poslední den "základní části" a s ním i třetí formát - extended. Jak už jsem se zmiňoval v rozhovoru pro Pavlovy Středeční výhledy, extový balík jsem v podstatě nedržel v ruce od GP Vídeň 2008. Doran byl v Římě už trochu neaktuální (Dobi si s ním sice v Austinu dal 6-4, ale mě už se na současném formátu tenhle balík tolik nelíbil) a ostatní balíky jsem prakticky ani neviděl. Jarda Bílek mi půjčil svoje Kibler Zoo, které jsem ještě večer přestavěl na obyčejné 5C "Juzám Zoo", a to především proto, že hra s ním by měla trvat o pár kol méně, což znamená ušetření několika kol, během kterých můžu hru pokazit. Večer jsem tedy chvíli hrál proti zdi, pak jsme s Petrem zkusili několik partií proti fritce (a zjistili jsme, že je to v podstatě jen o tom, kdo začíná) a ráno jsme vyrazili na sajtu zhruba o hodinu a půl dřív, abych si sehnal nějaké chybějící karty jako Steppe Lynx či Oblivion Ring. Hned před hostelem jsme narazili na Cedrica Phillipse (pochopitelně jako vždy v obleku) s nějakými jeho dvěma kumpány - Američani byli v "plné polní" ověšeni kufry a zavazadly všeho druhu a jen co nás Cedric zpozoroval, hrnul se k nám a ptal se, jestli tady v okolí nevíme o nějakém ubytování. Nemám opravdu tušení, jak je možné, že Cedric sháněl bydlení v sotobu ráno (po dvou dnech, které už v Římě strávil), ani jakou shodou náhod se objevil zrovna v zapadlé části Říma na konci slepé uličky před naším hostelem, odkázali jsme ho nicméně na náš hostel "U dvou kachniček" a bavili se představou, jak bude do pátého patra malým výtahem cestovat nejprve sám Cedric, poté jeho obrovský kufr, a pak po jednom ostatní Amíci.
Na sajtě jsme s ostatními Čechy zabrali jeden stůl a začalo se sepisovat decklisty, půjčovat karty, které někomu chyběly a já při té příležitosti zjistil, že Anošt má komplet All in red, který mu z nějakých důvodů příilš nesedí, a rád by hrál zoo. All in red jsem viděl v akci pod vedením Tiráka, který s ním měl v teamech tuším 3-1, a dost se mi zamlouval především tím, jaká to byla skládačka bez možnosti interakce se soupeřem. Za normálních okolností bych tuhle větu asi nikdy neřekl, ale tady byla trochu jiná situace - většina hráčů na PT aspoň trochu tuší, co dělá, a vzhledem k tomu, že jsem neznal polovinu balíků (natož třeba to, co se v nich hraje v sajdu), balík typu "pexeso", kde složím pár rituálů a nějakou win kartu a počkám si, jak hra dopadne, se mi zdál ideální, protože moje neznalost zde nehrála až takovou roli. Pár desítek minut před začátkem extové části jsem tedy na výměnu kývnul, sepsal si decklist, zkusil si pár náhodných draw a šel si balík vyzkoušet v praxi.
Weng Sheng Wong - Dragonstorm
První kolo zahajuju vyhraným hodem kostkou a nechávám po mulliganu ruku s Magusem of the Moon do prvního kola (pochopitelně nevím proti čemu hraju). Soupeř položí U/R fetchku a U/W storage landu, v dalším kole jenom discarduje Remand a já začínám trochu tušit, odkud vítr vane (i když ještě ne úplně :) ). Následující kolo přichází další fetchka a soupeř ze tří "hor" vykouzlí Firespout. Já dolíznu jen rituály, oponent se další kolo blýskne Peer Through Depts na Ravenous Trap (asi se hodně bál dredge), který ale hned následující kolo lepí do Moxu a zabíjí mě Dragonstorm.
Nevím jestli dát Blood Moony ven (basiců pár hraje a i jen z hor něco umí vymyslet, ale na play mu můžu pokazit fetchky), nakonec je nechám. Druhou hru zahajuju nějakými rituály a Deus of Calamity v prvním, soupeř řekne "I'm so lucky!" a dá si Steam Vents, Rite of Flame a 2x Lightning Bolt do Deuse. To nic moc. Trochu ho trápím Blood Moonem a dostanu do hry Demigoda, který se sice párkrát vrátí na ruku Echoing Truthem, ale nějaké ty škody napáchat zvládne. Soupeř si dá na pěti životech přes Lotus Dragonstorm za 1 a vytahuje Karrthuse, takže Demigod doútočil. Pár kol na sebe koukáme, načež líznu Deuse, rozjedu se oběma vašky a soupeř nemá další Truth, takže jdeme na třetí. Po hře se ho ptám, proč nevytáhl místo Karrthuse radší Hellkitu, která by mi zabila Demigoda a na čtyři útoky i mě, soupeř argumentuje tím, že chtěl vyčistit balík od Karrthuse, kterého - na rozdíl od Hellkit - nemůže zahrát, když si ho lízne. Zajímavá teorie.
Na třetí hru vyndavám Blood Moony za Figury, přeci jen když soupeř začíná, může stihnout odpálit fetchku pro Island i při Blood Moonu v prvním kole. Hra je celkem nezajímavá, sešlu poměrně rychle Deuse a soupeř nenajde odpověď.
9-3-1
Conley Woods - Zoo
Druhé extové kolo jsem napárovaný proti Conleymu Woodsovi a jeho Zoo, které si minulé kolo 2-0 podal Petr (jednu hru dokonce po mulliganu na 3). Woods očividně nemá svůj den, první hru jde na pět, já dávám on play 1. kolo Chalice za 1, druhé kolo Demigod a je prakticky hotovo. V další hře je od druhého kola ve hře Blood Moon, což značně limituje Conleyho možnosti (dokonce natolik, že mi dává na mých čtrnácti životech Tribal Flames za 1 do hlavy). Proti jeho Goyfovi, 1/1 Kird Apovi a 2/2 Nacatlovi drží zem Deus, posléze přijde i Demigod a je po hře. Conley si stěžuje, že nehraje Martyry jako v Austinu - místo toho vsadil na "safe" deck, se kterým neměl být problém uhrát potřebných 3-2-1 na osmičku.
10-3-1
Alain Simon Martin - Dredge
Další kolo a Hedron Crab od soupeře znamená Dredge. Vyskládám do hry v prvním kole osm goblinů a ujezdím s nimi oponenta dřív, než stihne něco kloudného udělat - docela vydatně mi k tomu nicméně pomohlo i to, že soupeř z prvních šesti semletých karet přes Kraba otočil jen pět zemí a dalšího Kraba, takže jenom zahardcastoval dvě Narcomoeby a umřel.
Ve druhé hře se pravděpodobnost vrátí z dovolené, dám si mulligan, soupeř mi Thoughtseizem sebere jedinou kartu, která něco dělá (Demigod) a než si k rituálům něco dolíznu, odemele do hrobu tentokrát karty, které něco dělají, a jdeme na třetí. Ta ale opravdu stojí za to. On play jdu do šesti a nechám ruku bez země - 3x Simian Spirit Guide, Desperate Ritual, Empty the Warrens a Ravenous Trap. Není to žádný oheň, ale pokud soupeř nemá Echoing Truth, můžu ho snad Trapou zpomalit natolik, aby ho čtyři goblini rozšlapali. Jenomže soupeř Echoing Truth má. Přemýšlím jestli vzdát a dojít si pro něco k jídlu, přeci jen jsem bez permanentu a soupeř už má ve hře Kraba, Drowned Rusalku a začíná kombit, nakonec se ale rozhodnu, že to ještě ty dvě minuty vydržím, Soupeř sekne Rusalku, dostane za Bridge Zombáka, vydredguje hromadu karet včetně dalších dvou Bridgů, Dread Returnu a Flame-Kin Zealota, položí další Rusalku... a spáchá sebevraždu. V tuhle chvíli opravdu existoval jen jeden způsob, jak partii ještě prohrát, a k mému velkému překvapení jej soupeř dokázal najít. Odhodlal se k tomu, že seknul své jediné tři bytosti - Kraba, Rusalku a token - do Dread Returnu na Zealota. Místo toho, aby však dostal šest tokenů a hastového elementála, přišel o hrob, o všechny tři bytosti ve hře a po Trapě mu zbylo jenom pár zemí a dvě karty na ruce. V následujících kolech jsem dolízl pár zemí, zahrál Blood Moon... a soupeř se dokázal opustit ještě jednou, když místo toho, aby si počkal, až bude mít víc jak sedm karet na ruce a mohl v discardu zahodit nějakého Grave Trolla či Impa a začít znova dredgovat, poctivě země vykládal. Po celkem dlouhé chvíli jsem konečně dolízl Deuse a soupeře poslal na párek. I když, abych pravdu řekl, on se tam soupeř naprosto jednoznačně poslal sám.
11-3-1
Florian Pils - Scapeshift
Tak tady není příliš o čem. V jedné hře přišel balík celkem ukázkově, ve dvou zbylých jsem si dal pár mulliganů a Florian to dokázal. Blood Moon, který "vypíná" Valakut, dostal na konci kola Into the Roil a bylo hotovo.
11-4-1
Shintarou Ishimura - monored fritka
Vyhrávám hod kostkou, položím první kolo Chalice za jedna a napjatě čekám, co soupeř hraje. Keldon Maraudeři ve druhém kole naznačují, že Chalice nebude úplně od věci - soupeř toho do konce hry opravdu moc nezahraje a po několika průjezdech Demigodem jdeme sajdovat. Tady musím říct, že jsem side asi trochu pokazil - dal jsem automaticky ven všech šest Blood Moonů a dovnitř šly Figury a Firespouty (na Goblin Guidy a Maraudery). Druhou hru nicméně prohrávám s Firespoutem na ruce, když mě soupeř zabíjí Nexusem, obětovaným do Shrapnelu. Kdyby byl místo Firespoutu Magus of the Moon, hru bych vyhrál. Na třetí hru se tedy do balíku vrací místo dvou Firespoutů Magusové. Vyskládám do hry ve druhém kole deset tokenů, Ishimura to ale vůbec nemá špatné a i přes můj ostrý start mě málem zabije - chyběly mu dva damage nebo jedno kolo navíc.
12-4-1
Tomoharu Saitou - Zoo
Přesouváme se na feature match a jeho popis tak můžete najít na wizardí coverage. Ve zkratce se stalo asi to, že první hru se přišlo do hry podívat v druhém kole deset Goblinů, které Saitou ještě málem zvládl vyřešit, takže jsem musel dolíznout "záložní" Warreny a čtyři Gobliny ještě přitlačit, ve druhé hře pak šel Saitou na pět, na Deuse ve třetím kole dal Path a umřel na dva další, kteří vyskákali do hry v kole čtvrtém a pátém. Co si však v coveragi nepřečtete, je to, že ve chvíli, kdy jsem dostal na prvního Deuse Swordy, jsem měl na ruce už jen dvě non-land karty - Firespout a... Empty the Warrens. Přiznávám se, druhý a třetí Deus šli do hry rovnou z vršku balíku :). Jak praví jedno staré přísloví: "Better lucky than good".
13-4-1
Zase až tak "lucky" jsem ale nebyl, což mi bylo jasné ve chvíli, kdy bylo vyhlášeno všech osm účastníků nedělních vyřazovacích bojů a svoje jméno jsem mezi nimi nezaslechl. Abych pravdu řekl, tušil jsem, že to ani tentokrát nedopadne, už před posledním kolem, protože peruánský náčelník z prvního kola pořád ještě strašil někde v mých tiebreacích, a na osmého mi tentokrát chybělo docela dost - nějaká tři procenta. Deváté místo se ale rozhodně taky počítá, mám velkou radost z toho, že si můžu příští rok zahrát PT v San Diegu a na San Juanu a podaří-li se mi do června někde vyškrábnout pět extra bodů, zahraju si i PT Amsterdam a worls v japonské Chibě.
Co se ostatních našich týče, Česká republika tentokrát rozhodně ostudu neudělala - Peťa Brožek do posledního kola hrál o osmičku, která mu bohužel nakonec po prohře s Manuelem Bucherem utekla, i tak je to ale velký úspěch, na který bude moct Petr navázat v únoru v San Diegu. Český národní team téměř celé tři dny vévodil teamovým standingům a i když v neděli smolně prohrál s Rakušáky, pořád je to obrovský úspěch, který jsme na worldsech už dlouho neměli. Šest Čechů v penězích v individuální části se rozhodně také počítá. Za Slovenské barvy si dal slušný "zářez" Jurda, který obsadil desátou příčku. Do příště už to chce jen trochu zlepšit taktiku, abychom se zase nevyskládali tři místa za osmičkou.
To je ode mě pro dnešek už všechno. Díky za pozornost a u nějakého dalšího článku zase někdy na shledanou...
kosaak
Při konstrukci balíku mám v zásadě dvě možnosti. Buď hrát balík jako čistě UB s tím, že budu muset hrát dva Cancely a dva Spreading Seas (tahle karta není díky vestavěnému cantripu tak špatná, jak vypadá), nebo se vydám poněkud méně stabilní cestou a splashnu bílou na Kor Skyfishera, Makindi Shieldmate a Kor Cartographera. Druhá možnost zní dost šíleně, nicméně přes dva UW duály a Khalni Gem byly nakonec zdruje 9-9-6, což je více než přijatelné, navíc Cartographer poskytuje velice důležitou akceleraci do sedmi, resp. devíti man na nakoplou Sfingu a Replikace. Nakonec jsem tedy hrál tohle:
1 Vampire Lacerator
1 Welkin Tern
1 Kor Skyfisher
2 Surrakar Marauder
2 Giant Scorpion
1 Makindi Shieldmate
1 Kor Cartographer
2 Nimana Sell-Sword
1 Aether Figment
1 Sky Ruin Drake
1 Sphinx of Lost Truths
1 Spreading Seas
1 Paralyzing Grasp
1 Hideous End
1 Khalni Gem
2 Rites of Replication
1 Summoner's Bane
1 Whiplash Trap
2 Sejiri Refuge
1 Jwar Isle Refuge
5 Island
7 Swamp
3 Plains
Balík vypadá na poměry Zendikaru nebývale kontrolně, nicméně plán zazdít zem a vyhrát na výbornou lategame se mi velice líbí a přestává mě pomalu mrzet to, že jsem v průběhu draftu poslal čtyři fetchky :)
Saul Agado - U/G
První kolo na mě čeká Španěl s UG landfallem. V první hraje v podstatě jen on, já si dám mulligan na pět a vynechám víc landdropů, než je zdrávo. Druhá hra se protáhne, Škorpióni zastaví zem a Sky Ruin Drake vzuch, šetřím manu na nakoplé Rites of Replication a dost se mi uleví, když kolo před jejich zahráním vytáhnu Hideous Endem Cancel. Následuje pět 6/6 klonů soupeřova Umara Raptora (každý spustí +1/+1 counter na všechny ostatní), kteří ještě posílí dva Alíky ve hře a soupeř balí karty. Ve třetí se trochu trápí s manou, v čemž mu ještě trochu pomůžu Spreading Seas a hru ukončují nakoplé Rites na Territorial Balotha.
6-3-1
Johan Sadeghpour - R/G
Johan Sadeghpour si dá start 1. kolo Burst Lightning do mého Laceratora, 2. kolo Geopede, 3. kolo land + Geopede... po kterém mu v ruce zbydou dvě karty, protože je po mulliganu na pět. Výsledkem je to, že moje random 2/2 zastaví jeho dvě Geopedy (Johan už si moc zemí nelízne) a uklove ho několik lítaček. Druhá hra je o trochu zajímavější, trochu se trápím na čtyřech manách a když topdecknu Khalni Gem, dostanu nazpátek Gigantiform s kickerem a útok za 19. Chumpnu něco tak, abych byl mimo dostřel Burst Lightningu, untapnu si a gigantické obludy uklidím Hideous Endem a Paralyzing Graspem. Chvilku se ještě přetahujeme, ale o pár kol později hru ukončují Rites of Replication na Goblin Shortcuttera a útok za lethal. Bavím se se soupeřem ještě o tom, co vzal přes Sphingu (a proč) a dozvídám se, že oním commonem byl Burst Lightning, a to čistě kvůli barevným preferencím.
7-3-1
Naoki Shimizu - monoblack
Poslední kolo draftu hraju proti Naoki Shimizu a jeho monoblacku. Obě hry vypadají jako celkem nezajímavá přetahovaná, kterou nakonec vyhrávají moje evasion bytosti (a to přesto, že mi v jedné hře Vampire Hexmagem zmenšuje nakoplý Aether Figment). Na druhou hru dávám ven Hideos End a Spreading Seas za dva Cancely, které se nakonec ukážou být klíčové.
8-3-1
Takže na draftech 4-1-1 a posouvám se na průběžné 29. místo. Pozitivní je také to, že díky příšerným tiebreakům je pro mě remíza v podstatě jako výhra, asi bych za ni měl Rainholdovi ještě poděkovat :)
Drafty šly našim docela slušně, Petr Brožek sázel celý den Spire Barráže do hlavy a jeho dva monoredy (jeden se splashí na černou) ho donesly k 5-1 a průběžnému pátemu místu. 10-2 měl rovněž Jurda a z pozvdálí je sledoval i Hanys s 9-2-1 a Juzám s 9-3. Český team se pochlapil a po druhém dni se dělil s Brazílií a Japonskem o první místo.
Zbýval tedy poslední den "základní části" a s ním i třetí formát - extended. Jak už jsem se zmiňoval v rozhovoru pro Pavlovy Středeční výhledy, extový balík jsem v podstatě nedržel v ruce od GP Vídeň 2008. Doran byl v Římě už trochu neaktuální (Dobi si s ním sice v Austinu dal 6-4, ale mě už se na současném formátu tenhle balík tolik nelíbil) a ostatní balíky jsem prakticky ani neviděl. Jarda Bílek mi půjčil svoje Kibler Zoo, které jsem ještě večer přestavěl na obyčejné 5C "Juzám Zoo", a to především proto, že hra s ním by měla trvat o pár kol méně, což znamená ušetření několika kol, během kterých můžu hru pokazit. Večer jsem tedy chvíli hrál proti zdi, pak jsme s Petrem zkusili několik partií proti fritce (a zjistili jsme, že je to v podstatě jen o tom, kdo začíná) a ráno jsme vyrazili na sajtu zhruba o hodinu a půl dřív, abych si sehnal nějaké chybějící karty jako Steppe Lynx či Oblivion Ring. Hned před hostelem jsme narazili na Cedrica Phillipse (pochopitelně jako vždy v obleku) s nějakými jeho dvěma kumpány - Američani byli v "plné polní" ověšeni kufry a zavazadly všeho druhu a jen co nás Cedric zpozoroval, hrnul se k nám a ptal se, jestli tady v okolí nevíme o nějakém ubytování. Nemám opravdu tušení, jak je možné, že Cedric sháněl bydlení v sotobu ráno (po dvou dnech, které už v Římě strávil), ani jakou shodou náhod se objevil zrovna v zapadlé části Říma na konci slepé uličky před naším hostelem, odkázali jsme ho nicméně na náš hostel "U dvou kachniček" a bavili se představou, jak bude do pátého patra malým výtahem cestovat nejprve sám Cedric, poté jeho obrovský kufr, a pak po jednom ostatní Amíci.
Na sajtě jsme s ostatními Čechy zabrali jeden stůl a začalo se sepisovat decklisty, půjčovat karty, které někomu chyběly a já při té příležitosti zjistil, že Anošt má komplet All in red, který mu z nějakých důvodů příilš nesedí, a rád by hrál zoo. All in red jsem viděl v akci pod vedením Tiráka, který s ním měl v teamech tuším 3-1, a dost se mi zamlouval především tím, jaká to byla skládačka bez možnosti interakce se soupeřem. Za normálních okolností bych tuhle větu asi nikdy neřekl, ale tady byla trochu jiná situace - většina hráčů na PT aspoň trochu tuší, co dělá, a vzhledem k tomu, že jsem neznal polovinu balíků (natož třeba to, co se v nich hraje v sajdu), balík typu "pexeso", kde složím pár rituálů a nějakou win kartu a počkám si, jak hra dopadne, se mi zdál ideální, protože moje neznalost zde nehrála až takovou roli. Pár desítek minut před začátkem extové části jsem tedy na výměnu kývnul, sepsal si decklist, zkusil si pár náhodných draw a šel si balík vyzkoušet v praxi.
All in red | Adam Koska |
Main Deck | Sideboard |
4 Blood Moon 2 Magus of the Moon 4 Deus of Calamity 4 Demigod of Revenge 4 Empty the Warrens 4 Chalice of the Void 4 Chrome Mox 4 Rite of Flame 4 Desperate Ritual 4 Simian Spirit Guide 4 Seething Song 18 Mountain | 1 Magus of the Moon 4 Firespout 4 Ravenous Trap 2 Relic of Progenitus 4 Figure of Destiny |
Weng Sheng Wong - Dragonstorm
První kolo zahajuju vyhraným hodem kostkou a nechávám po mulliganu ruku s Magusem of the Moon do prvního kola (pochopitelně nevím proti čemu hraju). Soupeř položí U/R fetchku a U/W storage landu, v dalším kole jenom discarduje Remand a já začínám trochu tušit, odkud vítr vane (i když ještě ne úplně :) ). Následující kolo přichází další fetchka a soupeř ze tří "hor" vykouzlí Firespout. Já dolíznu jen rituály, oponent se další kolo blýskne Peer Through Depts na Ravenous Trap (asi se hodně bál dredge), který ale hned následující kolo lepí do Moxu a zabíjí mě Dragonstorm.
Nevím jestli dát Blood Moony ven (basiců pár hraje a i jen z hor něco umí vymyslet, ale na play mu můžu pokazit fetchky), nakonec je nechám. Druhou hru zahajuju nějakými rituály a Deus of Calamity v prvním, soupeř řekne "I'm so lucky!" a dá si Steam Vents, Rite of Flame a 2x Lightning Bolt do Deuse. To nic moc. Trochu ho trápím Blood Moonem a dostanu do hry Demigoda, který se sice párkrát vrátí na ruku Echoing Truthem, ale nějaké ty škody napáchat zvládne. Soupeř si dá na pěti životech přes Lotus Dragonstorm za 1 a vytahuje Karrthuse, takže Demigod doútočil. Pár kol na sebe koukáme, načež líznu Deuse, rozjedu se oběma vašky a soupeř nemá další Truth, takže jdeme na třetí. Po hře se ho ptám, proč nevytáhl místo Karrthuse radší Hellkitu, která by mi zabila Demigoda a na čtyři útoky i mě, soupeř argumentuje tím, že chtěl vyčistit balík od Karrthuse, kterého - na rozdíl od Hellkit - nemůže zahrát, když si ho lízne. Zajímavá teorie.
Na třetí hru vyndavám Blood Moony za Figury, přeci jen když soupeř začíná, může stihnout odpálit fetchku pro Island i při Blood Moonu v prvním kole. Hra je celkem nezajímavá, sešlu poměrně rychle Deuse a soupeř nenajde odpověď.
9-3-1
Conley Woods - Zoo
Druhé extové kolo jsem napárovaný proti Conleymu Woodsovi a jeho Zoo, které si minulé kolo 2-0 podal Petr (jednu hru dokonce po mulliganu na 3). Woods očividně nemá svůj den, první hru jde na pět, já dávám on play 1. kolo Chalice za 1, druhé kolo Demigod a je prakticky hotovo. V další hře je od druhého kola ve hře Blood Moon, což značně limituje Conleyho možnosti (dokonce natolik, že mi dává na mých čtrnácti životech Tribal Flames za 1 do hlavy). Proti jeho Goyfovi, 1/1 Kird Apovi a 2/2 Nacatlovi drží zem Deus, posléze přijde i Demigod a je po hře. Conley si stěžuje, že nehraje Martyry jako v Austinu - místo toho vsadil na "safe" deck, se kterým neměl být problém uhrát potřebných 3-2-1 na osmičku.
10-3-1
Alain Simon Martin - Dredge
Další kolo a Hedron Crab od soupeře znamená Dredge. Vyskládám do hry v prvním kole osm goblinů a ujezdím s nimi oponenta dřív, než stihne něco kloudného udělat - docela vydatně mi k tomu nicméně pomohlo i to, že soupeř z prvních šesti semletých karet přes Kraba otočil jen pět zemí a dalšího Kraba, takže jenom zahardcastoval dvě Narcomoeby a umřel.
Ve druhé hře se pravděpodobnost vrátí z dovolené, dám si mulligan, soupeř mi Thoughtseizem sebere jedinou kartu, která něco dělá (Demigod) a než si k rituálům něco dolíznu, odemele do hrobu tentokrát karty, které něco dělají, a jdeme na třetí. Ta ale opravdu stojí za to. On play jdu do šesti a nechám ruku bez země - 3x Simian Spirit Guide, Desperate Ritual, Empty the Warrens a Ravenous Trap. Není to žádný oheň, ale pokud soupeř nemá Echoing Truth, můžu ho snad Trapou zpomalit natolik, aby ho čtyři goblini rozšlapali. Jenomže soupeř Echoing Truth má. Přemýšlím jestli vzdát a dojít si pro něco k jídlu, přeci jen jsem bez permanentu a soupeř už má ve hře Kraba, Drowned Rusalku a začíná kombit, nakonec se ale rozhodnu, že to ještě ty dvě minuty vydržím, Soupeř sekne Rusalku, dostane za Bridge Zombáka, vydredguje hromadu karet včetně dalších dvou Bridgů, Dread Returnu a Flame-Kin Zealota, položí další Rusalku... a spáchá sebevraždu. V tuhle chvíli opravdu existoval jen jeden způsob, jak partii ještě prohrát, a k mému velkému překvapení jej soupeř dokázal najít. Odhodlal se k tomu, že seknul své jediné tři bytosti - Kraba, Rusalku a token - do Dread Returnu na Zealota. Místo toho, aby však dostal šest tokenů a hastového elementála, přišel o hrob, o všechny tři bytosti ve hře a po Trapě mu zbylo jenom pár zemí a dvě karty na ruce. V následujících kolech jsem dolízl pár zemí, zahrál Blood Moon... a soupeř se dokázal opustit ještě jednou, když místo toho, aby si počkal, až bude mít víc jak sedm karet na ruce a mohl v discardu zahodit nějakého Grave Trolla či Impa a začít znova dredgovat, poctivě země vykládal. Po celkem dlouhé chvíli jsem konečně dolízl Deuse a soupeře poslal na párek. I když, abych pravdu řekl, on se tam soupeř naprosto jednoznačně poslal sám.
11-3-1
Florian Pils - Scapeshift
Tak tady není příliš o čem. V jedné hře přišel balík celkem ukázkově, ve dvou zbylých jsem si dal pár mulliganů a Florian to dokázal. Blood Moon, který "vypíná" Valakut, dostal na konci kola Into the Roil a bylo hotovo.
11-4-1
Shintarou Ishimura - monored fritka
Vyhrávám hod kostkou, položím první kolo Chalice za jedna a napjatě čekám, co soupeř hraje. Keldon Maraudeři ve druhém kole naznačují, že Chalice nebude úplně od věci - soupeř toho do konce hry opravdu moc nezahraje a po několika průjezdech Demigodem jdeme sajdovat. Tady musím říct, že jsem side asi trochu pokazil - dal jsem automaticky ven všech šest Blood Moonů a dovnitř šly Figury a Firespouty (na Goblin Guidy a Maraudery). Druhou hru nicméně prohrávám s Firespoutem na ruce, když mě soupeř zabíjí Nexusem, obětovaným do Shrapnelu. Kdyby byl místo Firespoutu Magus of the Moon, hru bych vyhrál. Na třetí hru se tedy do balíku vrací místo dvou Firespoutů Magusové. Vyskládám do hry ve druhém kole deset tokenů, Ishimura to ale vůbec nemá špatné a i přes můj ostrý start mě málem zabije - chyběly mu dva damage nebo jedno kolo navíc.
12-4-1
Tomoharu Saitou - Zoo
Přesouváme se na feature match a jeho popis tak můžete najít na wizardí coverage. Ve zkratce se stalo asi to, že první hru se přišlo do hry podívat v druhém kole deset Goblinů, které Saitou ještě málem zvládl vyřešit, takže jsem musel dolíznout "záložní" Warreny a čtyři Gobliny ještě přitlačit, ve druhé hře pak šel Saitou na pět, na Deuse ve třetím kole dal Path a umřel na dva další, kteří vyskákali do hry v kole čtvrtém a pátém. Co si však v coveragi nepřečtete, je to, že ve chvíli, kdy jsem dostal na prvního Deuse Swordy, jsem měl na ruce už jen dvě non-land karty - Firespout a... Empty the Warrens. Přiznávám se, druhý a třetí Deus šli do hry rovnou z vršku balíku :). Jak praví jedno staré přísloví: "Better lucky than good".
13-4-1
Zase až tak "lucky" jsem ale nebyl, což mi bylo jasné ve chvíli, kdy bylo vyhlášeno všech osm účastníků nedělních vyřazovacích bojů a svoje jméno jsem mezi nimi nezaslechl. Abych pravdu řekl, tušil jsem, že to ani tentokrát nedopadne, už před posledním kolem, protože peruánský náčelník z prvního kola pořád ještě strašil někde v mých tiebreacích, a na osmého mi tentokrát chybělo docela dost - nějaká tři procenta. Deváté místo se ale rozhodně taky počítá, mám velkou radost z toho, že si můžu příští rok zahrát PT v San Diegu a na San Juanu a podaří-li se mi do června někde vyškrábnout pět extra bodů, zahraju si i PT Amsterdam a worls v japonské Chibě.
Co se ostatních našich týče, Česká republika tentokrát rozhodně ostudu neudělala - Peťa Brožek do posledního kola hrál o osmičku, která mu bohužel nakonec po prohře s Manuelem Bucherem utekla, i tak je to ale velký úspěch, na který bude moct Petr navázat v únoru v San Diegu. Český národní team téměř celé tři dny vévodil teamovým standingům a i když v neděli smolně prohrál s Rakušáky, pořád je to obrovský úspěch, který jsme na worldsech už dlouho neměli. Šest Čechů v penězích v individuální části se rozhodně také počítá. Za Slovenské barvy si dal slušný "zářez" Jurda, který obsadil desátou příčku. Do příště už to chce jen trochu zlepšit taktiku, abychom se zase nevyskládali tři místa za osmičkou.
To je ode mě pro dnešek už všechno. Díky za pozornost a u nějakého dalšího článku zase někdy na shledanou...
kosaak
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.