Díky za report a gratulace k T8.
0 hlasů
Přečtěte si výživný a obsáhlý report od S'Tsung z nedávného Vintage Main Eventu na MKM Series Frankfurt 2016, kde to dotáhla až do TOP8. Součástí je i rozbor balíčku URw Delver na Vintage.
13-16. května se poblíž Frankfurtu konal první turnaj ze série MKM Series 2016. Spolu se Zuzym a Matoušem Trajhanem jsme vyrazili hrát Vintage, Legacy a Old School. Já jsem vkládala své naděje do Vintage turnajů, avšak po změně Banlist & Restricted listu jsem se začala trochu (spíše hodně) bát a zaměřila jsem se na hraní Legacy. 18. dubna jsme se totiž na Vintage rozloučili se čtyřmi kopiemi Lodestone Golema a já jsem byla jedním z těch lidí, kteří s tímto rozhodnutím dost nesouhlasí. Osobně bych radši znovu zakázala Gush, protože ta karta mi přijde jako větší problém.
Já jsem na Vintage začala s URw Delver deckem a postavila jsem ho tak, abych byla připravená na field plný aggro shopů. Nevěděla jsem, co tento deck v té době nahradí. Začali se objevovat různé Eldrazi decky, se kterými to mám očividně opravdu špatné, pokud nezačnu první kolo Young Pyromancer a nějakým instantem nebo sorcery spellem. S ústupem Shopů, protože dost hráčů si neumělo představit deck bez 4 golemů, se zvednul počet Gush decků - obvykle v podobě Mentor decků. To je další matchup, který obvykle pro mě nedopadá dobře. Avšak prokousala jsem se pár turnaji plné Mentorů na první pozice. Deck však vyžadoval nějaké úpravy.
Monastery Mentor je karta, která je sice o manu dražší než Young Pyromancer (tím zabíjím já), ale umí zabít v jednom kole jedním útokem. A tak můj matchup s Mentorem je boj o tom, kdo bude rychlejší. Já musím být hodně agresivní a pokud možno se Mentora ihned zbavit jinak mě obvykle dost často potká scénář Gush, pár cantripů, Time Walk a to je pro kdejaký deck konečná. Nehraji Supreme Verdict nebo jiný globál a tak mě už jenom pár Mentořích tokenů prostě zabije. Ono JEDEN token stačí na to, aby vás v jednom kole zabil. Mentora jsem se rozhodla nehrát z důvodu toho, že se držím pravidla nehrát na turnajích deck, kde mi mirror match vyloženě vadí. Mentor mirrory jsou opravdu otřesné.
Na turnaji jsem zvažovala hrát buď Blue Moon nebo Delvera. Blue Moon jsem chtěla hrát v momentě, když by se ukázalo, že více hráčů hraje Mentora a Eldrazi. Jedná se o červeno-modrý control, který hraje 3 Blood Moony. Jako win condition jsem do decku zařadila kartu Chandra, Flamecaller. Ta nejenom, že se dokáže vypořádat se všemi hatebeary umí i hráče relativně rychle zabít. Její nevýhoda však je, že se neumí zbavit Reality Smashera a nezabíjí okamžitě. Deck sice potřebuje poladit, ale jsem s ním jinak spokojená. Pokud by field byl více rozmanitý a více MUDovitý zvolila bych moji stálici Delvera. Při vstupu na situ a hromadném psaním decklistů jsem však zahlédla více Shopů než čehokoliv jiného a tak jsem vyhrabala z batohu decklist Delvera.
Představení balíčku URw Delver
Něco málo k decku jako takovému. URw Delver je tempo deck jak už slovo 'Delver' napovídá. Volba decku s Delverem na Vintage může připadat zvláštní, když člověk má spoustu možností jak oponenta neférově zabít třeba Doomsdayem, Tendrils of Agony nebo alespoň zabít v jednom kole třeba Mentorem nebo tím, co po Mentorovi zbylo. Zvolila jsem tuto cestu však z toho důvodu, že v době, kdy jsem začala hrát asi tak přes 70 procent decků byly založené na kartě Mishra's Workshop (tehdy karty Chalice of the Void a Lodestone Golem nebyly omezené). I přes to, že Chalice je dost velký nepřítel pro Delvera, obvykle mi tato karta ve hře moc nevadila. T1 Delver totiž Chalice obchází, a když přeci jen Chalice na stole přistane, je zde Young Pyromancer, který i s pár tokeny deck umí zabít. Na flipnutého Delvera koukají Shopy relativně smutně a občas se zmůžou na Dismember nebo Duplicanta, obvykle za cenu ztráty několika životů. Tudíž jsem se rozhodla, že tento "edge" si v decku ponechám. Delver se totiž stává hrozbou pro spoustu decků a některé decky na něj musí obětovat svoji velmi cennou Force of Will, protože obecně removalu na Vintage není mnoho. Takže, ať už Delver skončí v hrobě nebo ve hře něco z oponenta dříve nebo později dostane.
stsung
MKM Series Frankfurt 2016
2 Containment Priest |
3 Ingot Chewer |
2 Grafdigger's Cage |
1 Mountain |
1 Pyroblast |
1 Sudden Shock |
2 Wear/Tear |
2 Rest in Peace |
1 Stony Silence |
You may pay 1 life and remove a blue card in your hand from the game instead of paying Force of Will's casting cost. Effects that prevent or redirect damage cannot be used to counter this loss of life. Counter target spell.
Flash If a nontoken creature would enter the battlefield and it wasn't cast, exile it instead.
+1: Target player draws two cards, then discards two cards. -2: Gain control of target artifact. -6: You get an emblem with "Whenever you cast a spell that targets one or more permanents, gain control of those permanents."
Destroy target artifact. Fuse (You may cast one or both halves of this card from your hand.) ——— Destroy target enchantment. Fuse (You may cast one or both halves of this card from your hand.)
Counter target spell if it is blue or destroy target permanent if it is blue.
Activated abilities of artifacts can't be activated.
At the beginning of your upkeep, look at the top card of your library. You may reveal that card. If an instant or sorcery card is revealed this way, transform Delver of Secrets. ——— Flying
Delve (Each card you exile from your graveyard while casting this spell pays for {1}.) Look at the top seven cards of your library. Put two of them into your hand and the rest on the bottom of your library in any order.
Delve (Each card you exile from your graveyard while casting this spell pays for {1}.) Draw three cards.
When Ingot Chewer comes into play, destroy target artifact. Evoke {R} (You may play this spell for its evoke cost. If you do, it's sacrificed when it comes into play.)
Whenever you cast an instant or sorcery spell, put a 1/1 red Elemental creature token onto the battlefield.
{T}: Draw a card, then discard a card. If there are five or more cards in your graveyard, exile Jace, Vryn's Prodigy, then return him to the battlefield transformed under his owner's control. ——— +1: Up to one target creature gets -2/-0 until your next turn. ?3: You may cast target instant or sorcery card from your graveyard this turn. If that card would be put into a graveyard this turn, exile it instead. ?9: You get an emblem with "Whenever you cast a spell, target opponent puts the top five cards of his or her library into his or her graveyard."
You may return two islands you control to their owner's hand instead of paying Gush's mana cost. Draw two cards.
({U/P} can be paid with either {U} or 2 life.) Counter target spell with converted mana cost 1.
({U/P} can be paid with either {U} or 2 life.) Look at target player's hand. Draw a card.
Counter target instant or sorcery spell unless its controller pays {1}. Storm (When you cast this spell, copy it for each spell cast before it this turn. You may choose new targets for the copies.)
When Rest in Peace enters the battlefield, exile all cards from all graveyards. If a card or token would be put into a graveyard from anywhere, exile it instead.
Split second (As long as this spell is on the stack, players can't play spells or activated abilities that aren't mana abilities.) Sudden Shock deals 2 damage to target creature or player.
Counts as both islands and mountains and is affected by spells that affect either. Tap to add either {U} or {R} to your mana pool.
Add 1 blue mana to your mana pool. Tapping this artifact can be played as an interrupt.
Take an extra turn after this one.
Counts as both islands and plains and is affected by spells that affect either. Tap to add either {U} or {W} to your mana pool.
Add 1 red mana to your mana pool. Tapping this artifact can be played as an interrupt.
Draw 3 cards or force opponent to draw 3 cards.
Lightning Bolt does 3 damage to one target.
Adds 3 mana of any single color of your choice to your mana pool, then is discarded. Tapping this artifact can be played as an interrupt.
Exile target creature. Its controller may search his or her library for a basic land card, put that card onto the battlefield tapped, then shuffle his or her library.
Creature cards in graveyards and libraries can't enter the battlefield. Players can't cast spells from graveyards or libraries.
({T}: Add {U}.)
({T}: Add {R}.)
Mým úkolem za normálních okolností je zahrát nějakou levnou hrozbu (Delver nebo Pyromancer) a tu udržet na stole a ideálně s ní oponenta zabít. Deck tak obsahuje counterování (Force of Will, Mental Misstep, Flusterstorm), proliz (Gitaxian Probe, Ancestral Recall, Preordain, Ponder, Gush, Treasure Cruise, Dig Through Time) a removal (Path to Exile, Lightning Bolt). Navíc mám v decku pár planeswalkerů - originového Jace, který velmi rád hraje znovu blesk nebo Ancestral Recall a Dacka Faydena, který kromě kradení artefaktů umí také velmi dobře lootovat. Tato abilita je velmi důležitá proti dalším modrým decků. Je nutné udržovat alespoň karetní rovnováhu mezi vaším a oponentovým deckem. Dack toto umí velmi dobře. Navíc umí občas ukradnout Voltaic Key, Blightsteel Colossa nebo Marit Lage.
Main deck jsem se rozhodla hrát i Stony Silence právě z důvodu velkého množství decků závislých na artefaktové maně, případně jiných artefaktech. Pokud někdy můj deck předvede nějaký free win, je to právě kvůli Stony Silence. Volba hraní bílé barvy však nebyla kvůli této kartě (stejně tak totiž mohu hrát Null Rod). Větším plusem pro mě je Containment Priest, který nestojí jednu manu jako klec, není tak snadno zbouratelný, protože to není artefakt a navíc útočí za dva, a Rest in Peace, který nevyžaduje přemýšlení nad tím, kdy zahrát Ravenous Trap. Stony Silence je lepší než Null Rod, protože removalu enchantmentů se hraje podstatně méně. V bílé se navíc nachází removal v podobě Swords to Plowshares a Path to Exile. Tato karta umí vyřešit Marit Lage nebo Blightsteel Colossa a proto jsem se ji rozhodla do decku zařadit. Zabije to i Mentora a pomůže to proti Shops deckům tak proč tu kartu nehrát (jde to i bez ní)? Z těchto dvou karet hraji Path to Exile z toho důvodu, že oponentův life gain je pro mě dost nepříjemný (a stál mě postup do topky jedné Power 9 Challenge) a země navíc na druhé straně stolu mě zatím ještě nezabila. Už jsem si také sama vypathovala Elemental tokena, abych si mohla najít druhý Island a přes něj zahrát Gush, ale neočekávám, že do této situace se budu dostávat nějak často (ale už tato situace několikrát nastala).
Sideboard má nejvíce očividných slotů na Shops decky v podobě 1 Mountain, 3 Ingot Chewerů, 2 Wear//Tear a dalšího Stony Silence. Obvykle siduji šest karet. Další deck, který musím být schopná zabít a nejsem schopná s ním nějak moc interagovat je Dredge a tak mám v sidu Containment Priesty, Grafdigger's Cage a Rest in Peace. Abych se uměla vypořádat s občasným Mentorem, přidala jsem do decku Sudden Shocky. Jedná se o kartu, co za 2 many dává 2 damage do cílové bytosti nebo hráče a má Split Second. Právě tato abilita z této karty dělá 'dobrou' proti Mentorovi. Zabije ho, aniž by oponent mohl spell zrušit nebo Mentora zvětšit. Jak jsem ale brzo zjistila, tato karta samospasná není. A tak jsem přemístila Pyroblast ze sidu do main decku a přidala Flusterstorm. Pro toto přechodné období jsem dala pryč i Stony Silence.
Na turnaj jsem zvolila střední cestu. 1 Pyroblast, 1 Flusterstorm, 1 Stony Silence, 1 Lightning Bolt main deck.
Report z Vintage Main Event na MKM Series Frankfurt 2016
Na Vintage Main Event se nás sešlo 57 hráčů. Měli jsme tudíž hrát 6 kol a topku. Na můj vkus byl na turnaji relativně velký počet budget decků. Nejhranějším deckem byl Mentor následovaný Shopy. Avšak jen Anton Karlinski, který už má za sebou pěknou řádku výher, dopilotoval Mentora do topky. Shopy jako takové jsem ve svém okolí (prvního stolu) neviděla, avšak to samé nemohu říct o Eldrazi.
1. kolo:
Po spoustě zmatků s tím, že jsem nedostala bye do prvního kola a vlastně jsem nebyla ani enrollovaná byly nakonec vyvěšeny pairingy. Došla jsem se podívat, s kým hraju a došla na místo. Čekal mě tam relativně zmatený hráč, který si očividně chtěl zahrát.
Když začal Bazaarem tak mě to moc nepotěšilo. Když oponent udělal třetí ilegální play tak jsem začala přemýšlet, co řeknu judgovi. Nakonec jsem se rozhodla, že mu zkusím nějak vysvětlit jak deck funguje a vrátila jsem ho do první situace, kde nastala chyba. Bylo mi jasné, že v první hře je to dost jedno, protože už bylo jasné, že prohraju. Začala jsem tedy tím, co je abilita 'Dredge'. Přiznám se, že jsem netušila, že bych se mohla do takové situace někdy dostat, ale jistý judge, kterého nebudu jmenovat, mě už z moji naivity jednou dostal. Po vysvětlení Dredge jsem tedy řekla oponentovi, ať se vrátí k použití svého Bazaaru a oddredguje. Z relevantních karet trefil Bloodghasta, Golgari Grave-Trolla, Narcomoebu, Cabal Therapy a Bridge. Ve svém dalším kole odemlel Ichorida, dalšího Bloodghasta, Bridge from Bellow a dalšího dredgera. Nastalo vysvětlování, kdy je upkeep a že Golgari Grave-Troll není opravdu černá bytost. Následně zahrál další Bazaar a dal Bloodghasta do hry. Pak zaútočil Narcomoebou a nechal mě hrát.
Já jsem flipla Delvera, zaútočila a položila Scalding Tarn. Lízla jsem si blesk, takže jsem měla v plánu Delvera obětovat, kdyby se náhodou stalo, že budu ještě za nějakých záhadných podmínek naživu.
V oponentově upkeepu zase proběhl hrozný zmatek, až se nakonec rozhodl jen dredgovat a Ichoridy nechat v hrobě. Měl v hrobě pár Therapií, Dread Return, Flame-Kin Zealota a 3 Bridge. Čekala jsem na první trigger, na který budu moct reagovat a zabila jsem Delvera. Oponent se tak seznámil s tím, že Bridge v hrobě nemusí vydržet věčně a hru vzdal.
Udělali jsme si menší pauzu, kterou oponent využil ke čtení vlastních karet v decku. Tím, že jsem o kartách mluvila anglicky a používala jejich anglické názvy, jsem ho asi dost zmátla, protože jeho deck byl v němčině. Ve druhé hře jsem začala zase Delverem a doufala, že nebudu muset čumět na dva Bazaary. Oponent mulliganoval do 4 až nějaký ten Bazaar našel. Hra probíhala podobně. Tentokrát jsem mu karty v hrobě radši ukazovala a nechala jsem ho vybrat jak mě zabít - buď útokem 4 Ichoridy s pár Bloodghasty nebo přes Dread Return a Elesh Norn. Nějak se neměl k ani jednomu. A tak na třetí hru ani nedošlo. Možná je to škoda, protože můj oponent by si zasloužil vidět můj sideboard, aby se na to mohl psychicky připravit :-). Pokud hrál totiž klasický dredge tak by mu moje Rest in Peacy, Containment Priesti a Grafdigger's Cage dost zavařili.
2. kolo:
Druhé kolo jsem se přesunula na třetí stůl. To bylo celkem fajn, protože tam byl průchod ven a tak jsme se mohli nadýchat čerstvého vzduchu. Venku řádila bouřka, a tak nás občas čekala sprška. Balíky v okolí byly Mentoři, Doomsday a Delver. Jeden z Mentorů mě čekal. Můj oponent začal Topkou. Tvářil se dost sklesle. Moje ruka obsahující tak maximálně Brainstorm se netvářila zrovna dobře a Topka se mi v tomhle případě vůbec nezamlouvala. Zahrála jsem tudíž Force of Will. Force of Will přiletěla i z oponentovi strany tak mi bylo jasné, že tohle bude hra o tom, kdo to má horší (oponent pitchnul Eraya, za což jsem byla ráda). Zahrála jsem ve svém kole Delvera. Ten se odmítal celou dobu flipnout. Můj oponent se ale snažil k něčemu prolízat, ale očividně nebyl moc úspěšný. Moje následujíc draw byly země, Delver a Mox Ruby. Taky to něco chtělo. Zahrála jsem další 1/1čku a předala kolo. Oponent konečně našel Mentora a zahrál ho. Stálo ho to však veškerou manu, takže neměl na znovu zahrání Topky a očividně neměl ani jediný Mox. Ve svém upkeepu jsem předvedla top deck století - Sudden Shock. Flipla jsem oba Delvery zabila Mentora a pak už to oponent opravdu nezvládl.
Druhá hra byla podstatně horší, ale moje bytost, která dělala nátlak na oponenta, ho dostala do situace, kdy opravdu musel moji bytost řešit. A tak se stalo, že na svých dvou zemích zahrál Gush. Neměla jsem ho jak zrušit avšak cena vrácení dvou zdrojů byla pro něj moc velká a mohla se stát osudnou. Moje ruka v té dobu už obsahovala dva blesky. Oponent se snažil dál s cantripy, Treasure Cruise a dalším Gushem, ale i s Mentorem na stole neustál můj nátlak a dva blesky do hlavy ho (naštěstí) zabily. Oponent měl celu dobu Supreme Verdict na ruce, ale neuměl vyrobit dvě bílé.
Tohle bylo asi moje nejrychlejší kolo, ve kterém jsem hrála proti Mentorovi a tak jsem se vydala směrem k vchodu, abych se mohla nadýchat čerstvého vzduchu a něco sníst. Avšak moje cesta přes situ byla narušena, když se halou rozeznělo, že Jaroslava Štefánkova se má dostavit na Judge Station. Změnila jsem tak směr cesty a dorazila k Judge Station. Tam mi judge řekl, že dostanu deck check kvůli podezření, že hraju fake karty. Tak jsem vylovila deck a přenechala ho v rukách jednoho z judgů. Po zkontrolování decků se mi všichni nějakou dobu omlouvali a pak mě nechali jít. Vylezla jsem do teď už lehkého deště a po nějaké době se vrátila na třetí kolo. Tou dobou jsem ještě ani netušila, že mě čeká padesátiminutová hra.
3. kolo:
Když oponent přicházel, vysypal z obalu omylem papírky, na kterých bylo napsáno 'cat', 'human', 'spirit' a 'pegasus'. Sedla jsem si ke stolu a doufala, že nápor hatebearů nějak přežiju. První kolo Cavern of Souls na lidi, Spirit Guide a Thalia nevěstilo nic dobrého. Každopádně jsem mohla alespoň zahrát zemi a Mox. Zdroje jsou důležitá věc a můj deck s 18ti zdrojema to nemá moc lehké. Druhé kolo na stůl přistála druhá Caverna a tentokrát papírek, co na ní skončil, měl na sobě napsáno 'Pegasus'. Další zdražovací efekt se mi moc nezamlouval. Nakonec se mi ale podařilo obou bytostí zbavit a hra začínala vypadat i dobře. Oponent neměl žádné karty na ruce a já jsem měla Delvera ve hře, který číhal na další Wingmaru. Bohužel můj Delver dostal top decknutým Path to Exilem. Další karta, co oponent líznul, byl Aven Mindcensor. Měla jsem čtyři životy, žádné counterování ani blokera, lízla jsem zemi a tak jsem umřela.
Nasidovala jsem Sudden Shock, Mountain, Containment Priesty a Wear//Tear. Nevěděla jsem jestli Wear//Tear je dobrá volba, ale říkala jsem si, že pokud nedostanu nějakým otravným enchantmentem nebo equipmentem pořád to může zabít aspoň Spirit of the Labyrinth. Můj oponent druhou hru očividně nechal ruku bez bytosti (vyjma Spirit Guidy) a tak druhé a třetí kolo zahrál Ghostly Prison. To se mi vůbec nelíbilo, protože nasidovaný Wear//Tear byl očividně někde schovaný. Zahrála jsem všechny bytosti, co jsem mohla a doufala, že moji Delveři se otočí, aby mohli blokovat. Mezitím můj oponent taky začal hrát bytosti - Leonin Arbiter, Leonin Relic-Warder, Spirit of the Labyrinth, Vryn Wingmare a Aven Mindcensor. Nějakou dobu jsem musela trpět útoky oponentových letců, protože Delveři očividně lítat nechtěli. Lízala jsem si sice bytosti a Moxy, ale to mi moc nepomohlo, protože jsem o Moxy přišla, Black Lotus mi byl zhola na nic a potřebovala jsem země, aby mohla alespoň jedna bytost útočit. Po jednom neúspěšném fetchnutí a pokusném fetchnutí basicu ve čtyřech kartách (PTE na Delvera) můj deck konečně dodal pár duálů (které naštěstí ve hře zůstaly - oponent přeci jenom hrál 4 Wastelandy a Stripku). Delší dobu jsme tak na sebe koukali a já se snažila zabít, co šlo, abych pak mohla taky začít útočit. Jakmile jsem poskládala konečně 4 země, začala jsem útočit. Buď by se moje bytost vyměnila, nebo klovla za dva. Obojí bylo pro mě dobré. Oponent se rozhodl bytosti měnit a tak mi usnadnil využití mého removalu, který jsem mohla v klidu použít na letce a zabít ho flipnutým Delverem.
Na třetí hru jsme neměli moc času. Nechala jsem ruku s Containment Priestem a pár cantripy. Zahrála jsem Priesta na konci prvního oponentova kola a doufala, že pár damage dám než budu muset koukat na Thalii nebo podobnou bytost. Místo toho jsem dostala zase Ghostly Prisonem. Potom už i oponent hrál bytosti a moje útočení skončilo. Na ruce jsem měla Dack Faydena a Wear//Tear. Chtěla jsem zbořit Spirita, abych mohla použít Dacka, protože moje jediná bytost nebyla zrovna nejlepší blocker. Vyčkala jsem však, lízla jsem Pyromancera a hned to bylo o dost veselejší. Vytvořila jsem pár Elementálů a pak nakonec jsem přeci jen zbourala Prison a začala útočit, jak to jenom šlo (napřed jsem se musela totiž ještě zbavit 2/2ek). Při ohlášení konce kola jsem oponenta zabila a doufala jsem, že kolo jen tak hned nezačne a pokud ano tak, že budu hrát proti něčemu, co nevyžaduje pro mě moc mozkové aktivity (no aby to ideálně nehrálo moc bytostí).
4. kolo:
Můj oponent byl Phillip Homman, který se dostal později také do topky. Nechala jsem si ruku se Stony Silence, Ancestral Recallem, Ponderem a pár zdroji. Doufala jsem, že přežiji oponentovo první kolo a pak ho locknu Stony Silencem. Oponent začal pár Moxy, Mana Cryptou, Mana Vaultem, pár modrýma kartama až to celé zakončil Tezzeretem, který našel Time Vault. Já jsem měla přesně jedno kolo na to problém Tezzeret a Time Vault vyřešit. Oponentovi zůstala jedna karta na ruce, tak jsem věděla, že Force of Will nedostanu. Jiné counterování mě ani nenapadlo. Prostě jsem zahrála Stony Silence a oponent na to smutně chvíli koukal. Dal si pár damage svýma šutrama a předal mi kolo. Nastalo kolo, kdy jsem zuřivě potřebovala najít blesk. Po zahrání tolika spellů, že bych oponenta zabila i Tendrilama jsem opravdu našla blesk a vítězoslavně jím zabila Tezzereta. Musím podotknout, že kdyby mi oponent dal v ten moment Mindbreak Trapou asi by mě to položilo :-). Tu však neměl. Další kolo jsem mu zbořila jeho jedinou zemi a hledala nějakou mojí vlastní win condition (protože oponentova Crypta se moc nesnažila). Po asi pěti propassnutých kolech jsem nakonec našla Pyromancera (asi tak v polovině decku) a vyhrála. Celou dobu jsem se bála Tinkeru (Blightsteel Colossusa), který by mě ještě zvládnul zabít.
Nasidovala jsem artifact hate a Pyroblast. Začala jsem Delverem, který pro tento typ decků je dost často hrozbou. Pokud nedostane counterováním obvykle to znamená, že prohraju další kolo. Můj oponent však relativně bez přemýšlení zahrál Mental Misstep. Zahrál nějaké to kamenní a nechal mě hrát. Lízla jsem Young Pyromancera. Na ruce jsem měla už jen Ancestral Recall a země. Zahrála jsem Ancestrál a oponent už jen kroutil hlavou po zbytek hry. Z Ancestrálu jsem lízla Gush mimo jiné. Zahrála jsem ho a zvýšila tak počet svých zemí na ruce. Oponent zahrál Mindbreak Trap na můj Gush. Další kola se však nic moc na oponentově straně stolu nedělo. Topku jsem mu zcounterovala a měla jsem i další counterspell na něco jiného. Pyromancer s tokeny to zvládnul.
5. kolo:
V následujícím kole jsem hrála mirror a musím říct, že to bylo bolestivé. Jsem relativně zvyklá na to, že mirror je vzácnost, a tak jsem tuto hru dost podcenila. Tyto hry obvykle končí tak, že jeden hráč zahraje Pyromancera. Pokud přežije tak vyhraje. Už jsem sice zažila hry, kdy to dopadlo i opačně, ale to je ještě vzácnější.
Oproti mému oponentovi jsem měla však více removalu main deck, takže jsem to měla teoreticky trochu lepší. Navíc jsem začínala a to byl o dost větší rozdíl. Moji Delveři ve hře zůstali a flipli se. Racovali jsme se tak nějakou dobu, až jsem zvládla vyhrát. Ve druhé hře to už bylo všelijaké. Nezačínala jsem a navíc jsem si na začátku hry naběhla do Spell Piercu. Když už to vypadalo, že vyhraju s odřenýma ušima, oponent zahrál Mystical Tutor na Ancestral Recall a z něho mě pak zabil. Ve třetí hře jsme oba očividně měli v plánu vyhrát damage race za pomocí dvou blesků, které jsme si nechávali na ruce. V jednom kole jsem si lízla Strip Mine a přemýšlela, jestli mám oponentovi bourat jednu Tundru. Zhodnotila jsem situaci tak, že Young Pyromancera ani Volcanic Island nemá (a že si radši počkám na červený zdroj) a že tudíž zbořená země nebude hrát roli. Decku totiž stačí dvě země a ty by oponentovi zůstaly. Avšak můj oponent tapnul všechny svoje ostrovy a zahrát Temporal Trespass. Vyhrál tím rozhodně cenu za nejlepší play turnaje z mého pohledu. I přes předražený Time Walk jsem ale damage race vyhrávala, a tak jsem Delvera nechala do mě zaútočit. Následně jsme si ukázali svoje blesky a popřáli si hodně štěstí v topce.
6. kolo:
Následující kolo jsem nehrála, protože jsme si dali remízu. Náš výsledek však skončil nějak špatně zadán a nevím koho z toho podezírat, takže jsem do topky šla z druhého konce, než jsem měla. V době kdy se ohlašovala topka (nevím ani, jestli byly někde standingy), jsem dělala interview, takže mě ani nenapadlo se jít někoho zeptat, co se stalo. Díky nebo bohužel tomuto zmatku jsem se tak vyhnula hraní proti budget Eldrazi, Doomsdayi nebo mirroru. Místo toho jsem však natrefila na semi budget Eldrazi, což rozhodně moc výhra nebyla neboť to byl přesně ten matchup, který jsem potkat nechtěla.
TOP8:
Chtěla jsem mít svoji prohru rychle za sebou, ale nějak mi to nebylo dopřáno, protože jsme museli znovu sesmolit naše decklisty a zodpovědět pár otázek. Tímto způsobem jsem se dozvěděla, že můj oponent hraje Eldrazi deck s pár Moxy a splashí na bílou na Containment Priesta a Eldrazi Displacera. Ne, že by mi toto zjištění nějak pomohlo. Vzhledem k tomu, že můj oponent nevěděl, co hraju, rozhodla jsem se mu ukázat jednu kartu z decku - Delvera. Poté, co všichni prošli své decky a napsali decklisty jsme mohli konečně začít.
Oponent začínal (což bylo taky divný, když jsem skončila bez prohry). Oba jsme si dali mulligan do pěti. Oponent si nechal ruku s Eldrazi Temple, Cavern of Souls, Eldrazi Displacer, Chalice of the Void a Thorn of Amethyst. Já jsem si nechala víceméně ideálku s Volcanic Islandem, Ancestral Recallem, Gitaxian Probou, Force of Will. Na vrchu knihovny mě čekal Scalding Tarn. Oponent začal Chalicem, který jsem zcounterovala. Potřebovala jsem být schopná zahrát Ancestral Recall a později nějaký Path to Exile pokud by na to vůbec došlo. Stalo se tak a tím vypathovaným cílem byl Eldrazi Displacer. Lízla jsem si pak pár karet, zahrála Jace, Vryn's Prodigy s tím, že další kolo budu schopná zahrát PTE z hrobu. Nějak jsem ale zapomněla na Cavern of Souls. Očekávala jsem, že Reality Smashera zcounteruju Force of Will a 5/5 Eldrazi Mimic v nejhorším chumpnu. Reality Smasher však přistál i přes moji Force of Will. Unavená jsem byla dost a i tak hra pro mě dobře nevypadala. Stálo mě to však důležitou kartu, která mi mohla vytvořit dost elementálů na teoreticky blok nějakého eldrazáka. Jace, Telepath Unbound jsem tedy nechala zemřít. Sice by přežil, ale nebyl by schopen zahrát PTE a já bych přišla o moji v té době jedinou bytost. Zahrála jsem dva blesky na Smashera tapujíc všechny země na stole (ve hře byl Thorn) a zahodila jsem Flusterstorm a Tundru. Hra se tvářila celkem ok avšak moje následující draw byly Tundra, Volcanic Island, Mental Misstep, Mental Misstep. Následoval scoop.
Druhá hra byla marná už od začátku. Eldrazi Mimic t2 byla sice pro mě lepší bytost než Thought-Knot Seer. Avšak Eldrazi Mimic byla následována Reality Smasherem a útok za deset byl teda dost problém. O kolo později se na stůl dostal Thought-Knot Seer. Nějakým zázrakem jsem byla stále na živu, ale už jsem neměla možnost se všeho zbavit neboť moji elementálové umírali ve velkém. Na konci kola mě čekal ještě Containment Priest. Pokračovalo to Eldrazi Displacer main phase. Počkala jsem až oponent vyprodukuje tři many a zacílí a pak jsem vzdala. Popřála jsem mému holandskému oponentovi hodně štěstí a šla se imaginárně profackovat. Opravdu mě zajímalo, jestli bych náhodou první hru nemohla vyhrát, ale bohužel se to už nedozvím. Tímto můj feature match končící fiaskem skončil a mohla jsem si jít pro svoji cenu.
Turnaj byl super a nakonec jsem byla ráda, že jsem zvolila Delvera. Měla bych si dávat více pozor na mirror match a přeci jenom nakonec cutnout Sudden Shock, který mi v decku spíše překážel. Ve většině případů, kdy jsem měla Dacka na ruce jsem si přála, aby Dack byl Wasteland. I přes to jak mám tu kartu ráda musím uznat, že Wasteland by byla karta, která by mi usnadnila snad všechny hry, co jsem hrála.
Po převzetí MKM voucheru jsme odjeli ze sity a šli se připravovat na Legacy. Jen tak pro zajímavost začala jsem turnaj z vesela tak, že jsem nechala Force of Will ve svoji Vintage :-). Zjistila jsem to při snažení se Force of Will odsidovat.
Děkuji za přečtení.
-S'Tsung
kubicvak
21.05.2016 20:14
Díky za report a gratulace k T8.
0 hlasů
bad
23.05.2016 09:02
O Vintage nevím nic, ale článek se mi moc líbí a připojuji se s gratulací k T8.
0 hlasů
Caranthir
23.05.2016 10:07
Vyborne pocteni. Tyhle klasicke reporty proste "muzu". Gratulace a priste o trochu vic toho stesti;)
0 hlasů
stsung
23.05.2016 12:08
dekuju vam vsem.
0 hlasů
Colins
23.05.2016 16:06
super cteni, jen tak dal!
0 hlasů
Flamberg
23.05.2016 19:07
Fakt dobrý report. Přestože o Vintage toho moc nevím, bylo to rozhodně zajímavé počteníčko.
0 hlasů
Vincent
23.05.2016 23:17
paradni clanek, zkus priste i old school ;-)
0 hlasů
ego2
24.05.2016 09:54
Díky za report
0 hlasů
traPACK
24.05.2016 11:28
Super report. Jen tak dál!
Byla z MKM Series Frankfurt nějaká video coverage?
0 hlasů
stsung
24.05.2016 13:35
nad stolem byla kamera, ale jestli nahravala to uz nevim...na MKM Series strankach jsem nic o streamu nebo tak neco nenasla, ale mozna jsem jenom slepa.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|