Reporty
Report z Legacy 8.10.2011 – Černý rytíř, Brno
Úvod:
Doposud jsem všechny své reporty (rozuměj oba dva) psal hned po návratu domů, dokud jsem si ještě alespoň něco z turnaje pamatoval. Stejně jsem to udělal i nyní respektive teprve udělám, protože aktuálně je teprve středeční svátek 28.9.2011 a do turnaje zbývá ještě 10 dní. Já si nyní předepisuji report a doufám, že se umístním alespoň ve vrchní půlce, aby mělo smysl ho zveřejnit. Důvod mého jednání je vcelku prozaický – psaní se určitě zase protáhne do pozdních nočních nebo možná dokonce i do časných ranních hodin a takto si pospím přibližně o tři hodinky déle.
Poznámka z 3.10.2011: Černý rytíř dnes konečně vyvěsil rozpis brněnských turnajů na říjen (že si ale dali načas), když k tomu ještě přičtu neúčast kamaráda (= bez příspěvku na benzín do ostravské herny Kentaur), musím změnit plány a vyrazit do o téměř 200 km bližšího Brna. Snad to nebude zásadní chyba.
Balíček:
V předchozích reportech jsem složení balíčku raději neuváděl, protože jsem nechtěl v komentářích rozpoutávat rozsáhlé debaty o tom, jak to mám špatně postavené (to ať posoudí či napraví moje žena). Tentokráte jsem se rozhodnul jinak, protože komentářů k reportu bylo na můj vkus až moc málo, tak uvidíme, jestli to bylo rozumné. Oproti minulým dvěma turnajům, kde jsem hrál vyloženě kombo Elfy, je nynější balíček bojovější (o čemž svědčí přítomnost 42 bytostí), nicméně i tak mezi jednotlivými kartami fungují menší komba, kterých se zřejmě nikdy nevzdám.
Elves Maissi Main Deck Sideboard 1 Okina, Temple to the Grandfathers
1 Pendelhaven
4 Wirewood Lodge
12 Forest
3 Arbor Elf
4 Heritage Druid
4 Llanowar Elves
4 Wirewood Symbiote
4 Priest of Titania
4 Elvish Archdruid
4 Elvish Harbinger
2 Ezuri, Renegade Leader
1 Viridian Corrupter
4 Lys Alana Huntmaster
4 Sylvan Messenger
4 Gilt-Leaf Archdruid4 Leyline of Lifeforce
2 Lifeforce
1 Tormod’s Crypt
1 Meekstone
1 Thran Lens
1 Beast Within
1 Viridian Corrupter
4 Fracturing Gust
Rozbor jednotlivých karet:
Okina, Temple to the Grandfathers – vyloženě na chuť, umí to co Forest a v jedné z asi tisíce her může +1/+1 pomoci Ezurimu. Uznávám, že častěji spíše uškodí, protože je cílem pro Wasteland, nicméně ta má i lákavější oběti.
Pendelhaven – tato země pomůže určitě častěji, protože má hned 19 potencionálních cílů a navíc člověk při použití její ability nepřijde o manu respektive přijde jen o jednu (za ni samotnou).
Wirewood Lodge – podstatně slabší verze Gaea’s Cradle, ale také s podstatně nižší cenovkou, ideální samozřejmě ve spolupráci s Priest of Titania a Elvish Archdruid.
Forest – co k nim napsat, celkový počet 18 zemí mi přijde tak akorát.
Arbor Elf a Llanowar Elves – vždy si přeju mít jeden kousek na úvodní ruce, protože to znamená 3 many ve druhém kole a tudíž možnost seslání Elvish Archdruid nebo alespoň Elvish Harbinger.
Heritage Druid – na úvodní ruce v podstatě zbytečný, ale po vyložení Lys Alana Huntmaster je to úžasný manový zdroj.
Wirewood Symbiote – jediný ne-Elf v balíčku, než jsem si ho osobně vyzkoušel, neuvědomil jsem co všechno vlastně umí. 1. Dokáže ochránit klíčové Elfy před cílujícím zabíjením, 2. když je na stole pár Elfů, tak přes Priest of Titania/Elvish Archdruid přidává dost many, 3. když je na stole Lys Alana Huntmaster/Gilt-Leaf Archdruid, vrátíte si libovolného Elfa (nejlépe Elvish Harbinger/Viridian Corrupter/Sylvan Messenger kvůli jejich trigerům) a po jeho opětovném seslání dáte do hry 1/1 Elf Warriora respektive si líznete kartu, 4. můžete si Elfy vracet i v protihráčově kole po zablokování nějakého kouska nebo jen tak na konci kola (musíte si však dát pozor na instatní zabíjení).
Priest of Titania – i přes absenci Arbor ELf/Llanowar Elves na úvodní ruce ho lze zahrát ve druhém kole. Manový zdroj k pohledání, ne nadarmo je to jeden z nejdražších commonů vůbec a nejdražší karta balíčku. Přidává manu i za protihráčovy Elfy (včetně Mutavaultů, čehož však v tomto balíku nejde rozumně zneužít).
Elvish Archdruid – o jednu manu dražší než Priest of Titania, ale +1/+1 všem Elfům včetně těch z Lys Alana Huntmaster.
Elvish Harbinger – vyhledávač klíčových Elfů. Zařadil jsem ho raději než Green Sun’s Zenith z vícero důvodů – narozdíl od Green Sun’s Zenith spouští abilitu Lys Alana Huntmaster/Gilt-Leaf Archdruid, spolupracuje i s Wirewood Symbiote (toho však nedokáže vyhledat), přidává manu a je to prostě Elf Druid na stole. Nejčastěji ho používám pro připravení Sylvan Messenger na vršek knihovny.
Ezuri, Renegade Leader – tomu se říká zabiják.
Viridian Corrupter – boření artefaktů se neztratí snad v žádném balíčku.
Lys Alana Huntmaster – všechny karty jsou pro balíček (přinejmenším v určité fázi) důležité, nicméně Alana je neskutečná, zvláště pak ve dvou kusech na stole.
Sylvan Messenger – statistika říká, že s ním nalíznete 2,5 Elfů a na spodek knihovny odešlete 1,2 zemí + 0,3 Wirewood Symbiote. Hodně pomáhá proti diskartování a částečně i proti counterspellům/zabíjení, protože kompenzuje fakt, že v Elfech dochází karty opravdu rychle.
Gilt-Leaf Archdruid – během pár kol se s ním dá nalízat celý balík a když se povede sebrat protihráči země....tak to zatím každý vždy složil.
Leyline of Lifeforce – karty za 0 man podle mého názoru kazí hru (tímto děkuji za ban Mental Misstep!), ale v tomto případě obětuji své ideály a doufám, že přijde na úvodní ruku. Jsem ochoten v určitých případech i 1-2x mulliganovat, jen aby byla na stole.
Lifeforce – pokud to přijde alespoň trochu dobře, tak celočernou vyřeší sám o sobě a ostatní zčásti černé balíčky výrazně omezuje.
Tormod’s Crypt – proti pracovníkům s hrobem mám jeden kousek ještě z dob pravěku (asi před 15 lety).
Meekstone – měl by mi teoreticky dát nějaký čas proti jinak neřešitelným bytostem (Progenitus) či když mne protihráč moc ujíždí např. Tarmogoyfy/čolky.
Thran Lens – jediná karta na obranu proti Perish a případně protekcím.
Beast Within – na cokoli, co bych neměl šanci obehrát.
Viridian Corrupter – Umezava’s Jitte, Batterskull, meče atd., co dodat.
Fracturing Gust – automatický bye proti Afinitě, Enchantressce apod. mi zatím na každém turnaji vyhrál tři body.
Popravdě řečeno si jsem vědom toho, že sideboard není žádný zázrak a největší slabina mého hraní je, že ani správně sideboardovat neumím. Jakékoli vaše názory a návody ohledně sideboardu proto rozhodně ocením.
Princip:
Balíček hraji různě podle toho, kterou z klíčových karet mám na úvodní ruce a logicky i v reakci na to, co zahraje protihráč. Samozřejmě jde vždy o to vyblít na stůl co nejvíce Elfů, nicméně strategie jsou v podstatě tři.
1. Nejraději mám ruku s Lys Alana Huntmaster, která chodí na stůl ve třetím kole a za každého seslaného Elfa vytvoří 1/1 Elf Warriora. Ten je pak manový zdroj pro Heritage Druid/Priest of Titania/Elvish Archdruid. Většinou stačí, když Lys Alana Huntmaster vydrží na stole 2-3 kola a vyskáče z ní dost bojovníků na rozhodnutí hry.
2. S Priest of Titania/Elvish Archdruid a Ezuri, Renegade Leader na ruce jde o to vskutku co nejrychleji seslat jakékoli Elfy, Ezurim jim dát Overrun a zaútočit.
3. Nejslabší ruka je s Gilt-Leaf Archdruid, který jde na stůl nejčastěji ve třetím kole, nicméně díky němu se poměrně rychle prolíznu k Lys Alana Huntmaster/Ezuri, Renegade Leader a mezitím případně něco blokuje, přesněji řečeno zabrání v útočení protihráčovým bytostem s dvojkou dopředu.
Jen pro ilustraci - při testingu se mi několikrát podařilo např. 1. kolo: Forest+Llanowar Elves, 2. kolo: Priest of Titania, 3. kolo: Lys Alana Huntmaster, 4. kolo: Forest+Heritage+Gilt-Leaf Archdruid+....není problém zahrát všechny Elfy z balíku a klidně třeba 50 či víc si jich vytvořit přes (několik) Lys Alana Huntmaster. Vtipné na tom je, že první tři kola můžu nešťastně láteřit něco ve smyslu „já jsem se tak mana screwnul“ nebo „ty jsi mne teda umíchal.“
Všem výše popsaným strategiím však samozřejmě vadí diskartace, counterspelly, zabíjení a zejména pak hromadné ničení, jak jsem si s tím já respektive balíček poradil se dočtete níže.
Turnaj:
Na turnaji se sešlo/sjelo pouhých 10 hráčů a hrály se tak 4 kola s následnou top 4. Při cenách 3 boostery na hráče bych v největším městě na Moravě tedy očekával vyšší účast a to ještě na turnaj přijel jeden aktuálně Pražák (o něm ale později).
Než jsem ráno vyrazil, stanovil jsem si neskromný cíl vyhrát 4 kola, ať už se jich bude pořádat kolik chce. To jsem však předpokládal, že bude hrát kolem 16 lidí, což v Černém rytíři čítá 5-6 kol s umístěním dle finálních standingů bez top 4/8. Tento systém se mi líbí více než následná top 4/8, protože v jejím případě si hráči na turnajích s vyšší účastí v posledních kolech turnaje dávají remízy, aniž by si zahráli. Nicméně je jasné, že i tento systém má své mouchy – např. když prohrajete kvůli mana screw/flood, tak budete naštvaní více než u systému s top 4/8. Můj cíl byl tedy vcelku smělý, protože jsem „musel“ uhrát 4-0 v základě nebo 3-1 a následně vyhrát první kolo v top 4. No uvidíme.
1. kolo – Jan Brodzák (UW) – 2. či 3. po základě
Kromě toho, že si protihráčovo příjmení matně pamatuji z nějakých stránek o Magicu, jsem už ze způsobu jakým si míchal vlastní balík pochopil, že tohle budu mít zřejmě opravdu těžké. Náladu mi trochu pozvedl hod mojí desetistěnnou kostkou 9:6 (tohle už vážně nemůže být o náhodě – vyhrávám cca 80% hodů!). Nicméně záhy mi radost pokazilo hned první kolo, kdy na stůl putovala Savannah (proti UW to mám fakt dost tragický).
Následoval klasický vývoj souboje – v mém prvním kole manový Elf, v protihráčově jen zmiňovaná Savannah, v mém druhém Priest of Titania -> Swords to Plowshares, v protihráčově druhém Standstill, v mém třetím tuším Lys Alana Huntmaster -> Force of Will, v protihráčově třetím Stoneforge Mystic pro Umezava’s Jitte, v mém čtvrtém pak druhý Force of Will už nevím na co a po několika dalších kolech s notně naboostovanou Umezava’s Jitte jsem to zabalil.
Sideboarding: -3 Arbor Elf, -3 Heritage Druid (s tímto balíčkem UW na rychlost neujedu) za +4 Leyline of Lifeforce, +1 Beast Within, +1 Viridian Corrupter (viz. odstavec Rozbor jednotlivých karet).
Leyline of Lifeforce mi téměř vždy chodí na úvodní ruku (šikulka), Viridian Corrupter taktéž jeden přišel, zbytek karet kromě lehkého mana screw v pohodě, takže jsem si to nechal. V druhém protihráčově kole si Stoneforge Mystic opět přinesl Umezava’s Jitte, kterou však hned sejmul necounterovatelný Viridian Corrupter. Po pár dalších kolech však přišel druhý Stoneforge Mystic a s ním Batterskull, u něhož protihráč udělal chybku, když si ho nechal snížit infektem od Viridian Corrupter. Posléze přišel na stůl Jace, který mi kontroloval vršek knihovny a nabíral si countery. Bohužel ani nepotřeboval nic odesílat na spodek knihovny, protože prostě nic moc nechodilo. Když za stavu 10:26 na životy s již opět 4/4 Batterskullem a Jacem s 9 countery přišla Humility, tak už vážně nemělo smyl dál hrát. Na Humility jsem měl v balíčku beztak jedinou odpověď v podobě Beast Within, která i kdyby prošla přes Jace, tak přes Force of Will už nikoli. 0-1
Po hře jsem od protihráče vyzvěděl, že Humility hraje v základu (asi jsem měl ten Beast Within dát také do základu) a jediné counterování má Force of Will, tudíž Leyline of Lifeforce tentokráte nebyla zrovna šťastná volba na sideboardování. Při obhlídce fieldu jsem zjistil následující: 2 fritky, 1 BUG, 1 Tarmogoyf s Progenitusem, 1 mono white s 8 hromadnými ničeními, zbytek jsem nestihnul a začal jsem litovat, že jsem nejel raději do Ostravy, protože jsem tam narážel na rozhodně hratelnější soupeře.
2. kolo – Jaroslav Nachtigall (kombo) – 1. po základě
Po vyhlášení pairingů jsem zjistil, že jsem oním „šťastlivcem,“ který byl jako jediný z 5 lidí napárován nahoru. Protihráče jsem dosud nikdy neviděl osobně, ale podle jména jsem věděl, že je ostřílený mazák, který již nějakou dobu pracuje v Praze (jak jsem se zmiňoval výše v odstavci Turnaj). Při míchání jsme chvíli pokecali, díky čemuž jsem poznal, že někteří hodně zkušení hráči umí být v pohodě, i když proti nim sedí amatér.
Hod desetistěnkou 7:2 mne opět nabudil. Jarda mi první tři kola nic necounteroval ani nezabíjel, takže jsem si říkal, že by to mohlo jít. Jenže ve skutečnosti to bylo u Jardy takto – 1. kolo: Ancient Tobm+Grim Monolith, 2. kolo: fetchka pro dual+Intuition pro Pact of the Titan, 3. kolo: nádherný Snow-Covered Island+Hive Mind+Pact of the Titan. Můj balíček holt dokáže zabít nejdříve ve čtvrtém kole, Jardův dokonce už ve druhém, o čemž se později přesvědčil jeden z jeho protihráčů.
Sideboarding: -3 Wirewood Symbiote, -3 Gilt-Leaf Archdruid (snaha být co nejrychlejší) za +1 Beast Within, +1 Viridian Corrupter, +4 Fracturing Gust (všechno špatné, ale pořád lepší než to, za co jsem je vyměnil).
Průběh druhé hry byl téměř identický, jen mi Jarda ukázal ještě i další karty jeho balíčku (Brainstorm, Ponder a Show and Tell) a opět hru ukončil ve svém třetím kole. Už v průběhu druhé hry (kdy nám oběma dopředu bylo jasné, že ji prohraju) mi Jarda (vzhledem ke spoustě času zbývajícího do konce kola) nabídnul možnost zahrát si proti jinému jeho balíčku mimo turnaj. Bez váhání jsem přijal a prohrál dalších 1-3. Ano, jednou jsem neslavně zvítězil díky Jardově dvojitému mulliganu a také protože jsem začínal a měl jsem v podstatě ideální ruku. Tímto děkuji Jardovi za pokec, rady a skvělou atmosféru. 0-2
Se stávajícím skóre jsem již na top 4 pomýšlet nemohl, tak jsem doufal, že uhraju alespoň jednu výhru, abych nebyl poslední.
3. kolo – Drahomír Havlíček (mono white)
Opět jsem byl napárován nahoru (asi karma). Tento pohodový pán se svým synem obráží spoustu Magicových turnajů v různých koutech ČR. Zatím jsem se s ním utkal pouze jednou v červnu v Černém rytíři na legacy v posledním 5. kole turnaje, kde jsem mu hru jeho mono blacku znechutil nasideboradovaným Lifeforce a porazil ho 2:0. Byla to pro něj smolná prohra, protože v celkovém pořadí kvalifikace do finále v Praze díky ní přišel o bye. Ještě před hrou mi podal ruku se slovy: „Já jsem Drahoš,“ takže jsme si potykali. Ze scoutování po 1. kole turnaje jsem věděl pouze to, že hraje mono white s osmi hromadnými ničeními, což ve mne zrovna velké naděje na první výhru tedy nevzbudilo. Vyhrál jsem hod desetistěnkou poměrem 10:4 a tak jsem opět začínal.
Vzhledem ke strachu z Wrath of God jsem Elfy na stůl nehrnul s vervou jako obvykle, ale zase dost na to, abych byl v tlaku a protihráč s tím musel něco dělat. Prvně tedy přišel Swords to Plowshares, po pár kolech musel Drahoš zahrát i Wrath of God a spláchnout mi Elfy i se svými dvěma zídkami. Já udržoval stále stejné tempo, dával na stůl Elfy do tlaku, ale zároveň si jich nechával i dost na ruce, což šlo lépe než jsem sám čekal, takže jsem první hru dovedl do zdárného konce.
Sideboarding: -3 Arbor Elf, -3 Heritage Druid (hrát na rychlost by byl zbytečný risk) za +1 Beast Within, +1 Viridian Corrupter, +4 Fracturing Gust (osvědčená sestava).
Po několika kolech druhé hry dal Drahoš do hry Oblivion Stone, který mu však hned v mém kole zničil Viridian Corrupter. Po dalších pár kolech jsem Drahošovi poradil, jak má ne/zahrát Oblivion Ring, který chtěl dát původně na Priest of Titania, avšak v situaci, kdy jsem měl na stole Wirewood Symbiote a Priest of Titania bych si prostě jen vrátil na ruku. Zacílil tedy Oblivion Ring na Wirewood Symbiote a v dalším kole mne za moji pomoc „odměnil“ druhým Oblivion Ring na Priest of Titania. Je to jenom hra a já si přijel zahrát, nikoli vyhrát za každou cenu, takže i kdybych věděl, že má na ruce druhý Oblivion Ring, zachoval bych se stejně (Drahoš si zřejmě v první chvíli nevšimnul toho, že Wirewood Symbiote není Elf a tudíž nemůže vrátit sám sebe).
Oblivion Ringy následoval Nevinyrral’s Disk, který jsem nenechal odpálit - Fracturing Gust to všechno zničil a přidal mi k tomu 6 životů (ne, že by byly potřeba). Drahoš seslal Ethersworn Canonist, kterou si ale brzy musel zničit Wrath of God. Později pak dal ještě Phyrexian Revoker na Gilt-Leaf Archdruid (měl jsem tam již 5 Druidů) a Story Circle. Byl jsem rád, že jsem se neunáhlil a Beast Within jsem si na ruce podržel do příchodu Humility. Jen pár kol po jejím zničení mi Drahoš pogratuloval k výhře. 1-2
Lehké zbilancování - ve všech třech dosavadních kolech turnaje bych ocenil, kdybych měl Beast Within v základu. Ve všech třech dosavadních kolech turnaje jsem začínal. Třetí kolo turnaje jsem si opravdu herně užil, protože (pro mne) netrvalo jen 10 minut, hrál jsem opravdu dobře, balíček fungoval výborně a uhrál jsem tu druhoplánovou jednu výhru.
4. kolo – Michal Sobola (fritka)
Michal je výborný protihráč, protože se s ním člověk rozhodně nenudí a mám proti němu v Brně vyrovnanou bilanci 2:0 a 0:2. To ovšem hrál mono black, který přinejmenším na tomto turnaji vyměnil za mono red fritku. Takže jako na celém tomto turnaji to byl pro mne špatný match up. Navíc jsem poprvé prohrál hod kostkou a tak jsem si ho ani nezapsal, protože jsem počítal s tím, že report psát nebudu. Při míchání jsem se stačil zmínit, že nechápu v čem je ta Goblin Guide tak skvělá a doufám, že mi můj názor potvrdí či vyvrátí, což se i stalo.
Michal položil Mountain a zmiňovanou Goblin Guide mne hned projel za 2 životy. V rychlém sledu pak následoval Grim lavamancer a dvakrát Lava Spike (vše do hlavy). Skončil jsem tuším na šesti životech (zapisoval je Michal, tak si nejsem 100% jistý) a s tím co měl na stole by stačil jeden blesk navíc, abych prohrál. Byla to pro Michala dost smůla, protože karty na ruce měl myslím rovnou tři. Zřejmě bych prohrál, kdyby se rozhodl sestřelit mi Priest of Titania. Takto se mi podařilo ukázat vše, co balíček umí – vyrobit X 1/1 Elf Warriorů, nalízat si Y karet a sebral bych Michalovi země a ujel ho s mnohonásobným Overrun získaným přes Ezuri, Renegade Leader. Složil to dříve, než jsem stačil realizovat všechno, ale byl jsem rád, že mne nechal alespoň chvíli hrát si kombem a mít z toho radost. A přitom věděl, co ho čeká, protože jsem ho již v minulosti podobným způsobem porazil. Goblin Guide mne připravila o 6 životů, což je za 1 manu vskutku neskutečná produktivita a přestávám ji tedy podceňovat.
Sideboarding byl vskutku krátký: -1 Sylvan Messenger za +1 Beast Within (jen pro jistotu).
tak mi svoji skvělou formu Goblin Guide potvrdila i ve druhé hře, kde mne opět stála 6 životů. Ani tentokráte mi Michal neodstřelil jediného Elfa, což považuji za chybu, protože bez Priest of Titania bych byl tak o 2 kola pomalejší a blesk ztracený na Elfovi by si tak nahradil dvěmi nalíznutými kartami. Takto jsem vyhrál ve svém čtvrtém kole – 1. kolo: Forest+Arbor Elf, 2. kolo: Okina, Temple to the Grandfathers+Priest of Titania+Heritage Druid, 3. kolo: Forest+Lys Alana Huntmaster+Priest of Titania+1/1 Elf Warrior, 4. kolo: Ezuri, Renegade Leader+1/1 Elf Warrior a útok. 2-2
Celkový výsledek 2-2 byl rozhodně horší, než v co jsem doufal před turnajem, na druhou stranu poměrně slušný vzhledem ke složení fieldu. Protože po turnaji většinou chodím do steakové hodpody (na steak samozřejmě) a ta otevírala až v 15 hodin, měl jsem dobrou půlhodinu času. Zůstal jsem tedy v herně, rozehrál jednu hru mimo turnaj a v tom mne zastihla naprosto nečekaná zpráva, že jsem skončil čtvrtý a zahraju si tak v top 4 s vítězem základní části. To mne fakt dostalo, protože jsem čtvrté místo vůbec nečekal a tak jsem se celou dobu hraní semifinále smál, jaká je to neskutečná haluz. Paradoxně mi pomohla věc, na kterou jsem si na začátku druhého, třetí i čtvrtého kola stěžoval – napárování k výše postaveným hráčům.
Semifinále - Jaroslav Nachtigall (kombo)
V opravdu rozverné náladě jsem Jardovi hned na začátku duelu slíbil, že pokud ho náhodou (což myslím doslova) porazím, tak ho pozvu na steak. Bohužel se tak nestalo, Jarda tudíž jedl jinde a za své.
Průběh her byl obdobný jako ve druhém kole základní části. Hod kostkou jsem tentokráte vyhrál těsně 8:7, takže můžu směle tvrdit, že jsem Jardu dvakrát porazil (bohužel však jen v tom hodu kostkou). Drobným rozdílem bylo, že si dal Jarda ve druhé hře dvojitý mulligan kvůli zemím (po němž měl kompletní kombo na ruce), já ji navíc začínal a tak jsem si myslel, že mám alespoň zanedbatelnou šanci na vítězství. Šel jsem do risku s ideální rukou, nicméně ani jedním zdrojem zelené many a modlil se, abych si ji líznul hned na první draw, což se i stalo. Vypadalo to tedy následovně: 1. kolo: Wirewood Lodge, 2. kolo: Pendelhaven+Priest of Titania, 3. kolo: Llanowar Elves+Heritage Druid+Priest of Titania+Lys Alana Huntmaster, ve 4. kole bych zřejmě vyhrál, ale Jarda dal ve svém třetím nasideboardovaný Engineered Plague, na který jsem měl jedinou odpověď respektive vlastně otázku: „Na jaký creature type?“ S úsměvem mi odpověděl: „Elf.“ Tak jsem mu podal ruku, pogratuloval a upřímně mu popřál, ať turnaj vyhraje. Škoda, že ani v jedné ze čtyř her proti Jardovi mi nepřišel Elvish Harbinger, díky kterému bych mohl doplatit alespoň Pact of the Titan, na Pact of Negation by museli přijít hned dva, což je už dost nereálné.
Shrnutí:
Skončil jsem tedy celkově čtvrtý z deseti, což je mé zatím nejlepší umístění na turnaji (alespoň nominálně), přeci jen jsem již skončil i pátý z šestnácti, což je percentuelně lepší umístění. Vyhrál jsem krásné 4 boostry (nejcennější kartou byl Sun Titan), což je dvojnásobek mé nejvyšší a dalo by se říci i pravidelné výhry. Nakonec to byl vlastně poměrně povedený turnaj, který mne opravdu bavil a pfeffer steak po jeho konci byl nikoli sladkou nýbrž ostrou tečkou nakonec. Později jsem se ještě na netu dozvěděl, že jsem dostal bye a vstupné zdarma na turnaj do Prahy 15.10.2011, kam však bohužel nepojedu.
Změny balíčku:
Nepromýšlel jsem je zatím nějak důkladně (beztak zřejmě postavím zase něco z půlky jiného), ale určitě bych přidal čtvrtého Arbor Elf respektive nahradil všechny čtyři Fyndhorn Elves a přesunul Beast Within ze sideboardu do základu. Co bych vyhodil, je těžší, protože se mi osvědčily všechny karty, ale asi 1-2 Sylvan Messenger (nehrál jsem ale proti diskartaci, vůči které je skvělý) a v závislosti na tom 0-1 Gilt-Leaf Archdruid.
Pro tohle mne Magic baví:
Ve třetím kole turnaje po seslání Gilt-Leaf Archdruid se mne Drahoš zeptal, jestli může před sebráním své země tapnout. Odpověděl jsem něco ve smyslu, že samozřejmě ano, ale na hru to asi moc velký vliv mít nebude. Poté si teprve uvědomil, že si ty země nechám až do konce hry (který však pravděpodobně nastane hned po jejich uzmutí), nikoli do konce kola. Jako reakci tedy zcela správně brzy na to seslal Phyrexian Revoker. Když jsem pak seslal druhého Gilt-Leaf Archdruid, tak se podivoval nad tím, že ta karta není legendární. Přitom já ji kupoval z Černého rytíře za 19 Kč/kus, takže je to vlastně nicka, ale při správné konstrukci balíčku dokáže být opravdu krutá. Doufám, že Drahošovi nebude tento odstavec vadit, protože to vskutku neměl být jeho záměr. Chtěl jsem jako obvykle poukázat na to, že Magic má levné a přitom skvělé karty (proto hraju zejména legacy). Potvrzuje to i Michalova reakce ze čtvrtého kola turnaje, kdy pronesl něco ve stylu: „Panebože už zase ten Gilt-Leaf Archdruid.“
Nedá mi to, abych si na závěr ještě nerýpnul. V Černém rytíři bohužel neměli tiskárnu, aby mi vyjeli standingy po základní části, tak jsem tam zanechal svůj e-mail s domluvou, že mi pošlou print-screen. Co myslíte, jak to dopadlo? Ani po mé pondělní e-mailové prosbě ho neposlali. Holt ochota sama....
Martin Barták alias Maissi
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.