Dobre se to cetlo, tak snad to vyjde priste :)
0 hlasů
Obsáhlý report z Grand Prix Praha 2016 včetně rozboru svého balíčku nám poslal David Sadílek. Přečtěte si, jak dopadl a jak si na tom stojí jeho balíček.
Někdy ke konci roku 2015, když mi odrotoval standardový Burn zbyli mi 4 Eidolon of the Great Revel (tzv. indulón) a oči pro pláč, rozhodl jsem se opatřit několik dalších kousků a začít hrát Burn na Legacy formátu. S pozdviženým obočím jsem zjistil, že GP v Praze bude letos taktéž Legacy. Začal jsem tedy poctivě, nicméně ne příliš frekventovaně :o), trénovat a vymetat GP trialy v zoufalé posedlosti získáním dvou BYE na pražské GP. Samozřejmě se mi to nepovedlo, takže se loňský úspěch před GP Krakow neopakoval, ale několikrát jsem byl opravdu blízko.
S kamarádem Martinem jsme si řekli, že do toho půjdeme, když už máme ty legačkové balíčky, jak já říkám v plné síle (bez nějakých levnějších a samozřejmě tím pádem často i slabších náhrad). Plesknul jsem tam on-line registraci s převodem 65 Euro (což mi přišlo krutopřísně drahý, ale prý zvýšili ceny pro vítěze, což je podle mě taky nesmysl, protože vyhrát takový turnaj je prostě obyčejná haluz a doplácí na to všichni) a říkal si, že ještě v pátek před turnajem stejně zkusím štěstí na Early Bird Trialu (za 450 Kč podložka a možnost získání 2 BYE? No nekupte to! Loni dokonce půl displeje za 3 výhry :o)). Jenže ouha!
V pátek šlo sice všechno fajn, ale vypadnutí v prvním kole s Land balíčkem Artura Panfilowa mi trošku pokazilo plán (a ještě dávali jen tu main eventovou podložku, kterou bych dostal tak jako tak, opravdu vopruz). V prvním kole jsem na krátko ostříhaného a řádně obrejleného Poláka rozjezdil dvěma Goblin Guide, jedním Monastery Swiftspear a Eidolon of the Great Revel i když od prvního kola otravoval s Maze of Ith. Krasojízdu zakončil Price of Progress asi přibližně za miliardu. Posílen zvýšeným sebevědomím jsem okamžitě nasajdoval 3 krát Relic of Progenitus a jeden Sulfuric Vortex. Po úvodním draw jsem trošku znejistěl, protože jedna země na ruce nevěstí nikdy žádnou velkou jistotu, ale Relic tam byl, nějaký ten blesčík také, tak jsem si říkal, že časem doteče i nějaká ta další země. No jenže nedotekla! V prvním kole jsem položil Relic, který okamžitě dostal Abrupt Decay a pak si oponent rozjel Life from the Loam a asi po šesti kolech mletí a vracení zemí mě zabil 20/20 Marit Lage tokenem z Dark Depths. Na vršku knihovny jsem měl ještě asi 5 karet než bych si líznul zemi a celkem jsem mu dal asi 8 dmg. Trošku jsem znejistěl, ale ve třetí hře, kdy jsem začínal, bylo vše teoreticky nakloněno spíše na mojí stranu. Jenže praxe se ukázala zcela jinak. Opět one lander draw s Relikou na ruce, jenže tentokrát se žádný nekonečný Loam neukázal. Položil dvě Thespian´s Stage a Mox Diamond, ve třetím kole doložil Dark Depths a šel jsem na párek. Sice jsem opět hrál jen s jednou zemí, druhou jsem dolíznul až ve svém posledním kole, ale na ruce jsem držel tolik dmg, že by ho to odpálilo až zpátky do Polska, avšak o jedno až dvě kola později.
Takže jsem si vyzkoušel, jak to nemá chodit, pinknul jsem si ještě 4 hodiny práce v laboratoři a potáhl se k domovu. Než jsem však odešel z letňanského výstaviště, "musel" jsem se zeptat, zda se ještě nemusíme registrovat nějak na místě, když jsme se registrovali on-line, protože nějací dva chytrolíni (pro mě docela relevantní MTG hráči) nám s úplným chladným a skálopevným přesvědčením tvrdili, že on-line registrace nestačí. "Kupodivu" to byl úplný nesmysl :o).
Po standardním přegépéčkovým špatným spaním jsme s kamarádem Martinem vyrazili směr Letňany na Player´s Meeting v 9 hodin. Tam nás vybavili šikovnou krabičkou s podložkou a aktuální GP promo kartou Stoneforge Mystic. Pak už se jen podepsaly standardní smlouvy o převodu našeho veškerého majetku na Wizards of the Coast (ruku na srdce, kdo z vás ten papír opravdu celý četl?), naskočily pairingy do prvního kola a šlo se na věc. Samozřejmě jsem si ihned všiml, že mi zkomolili jméno na Sadelek, ale DCI číslo souhlasilo, tak jsem se na to vykašlal a hrál pod novou přidělenou identitou :o).
Volba balíčku
Burn jsem si postavil hlavně kvůli jeho finanční dostupnosti a také kvůli tomu, že jsem již spoustu karet měl z odrototovaného Burnu na standard. "Pár" kousků jsem si půjčil od kamaráda Martina, 4x Goblin Guide vyskočil z mojí sbírky goblinů a voialá ... Legacy Burn byl na světě. Navzdory relativní lowcostovosti decku je docela dobře možné uhrát i nějaký ten lepší výsledek. Avšak přijde mi, že to je skoro jak chodit do kasína na ruletu. Uživatel balíčku je na 100 % odkázaný na to, co lízne a nedokáže to prakticky nijak změnit, takže hru nemůže až tolik ovlivňovat svými hráčskými schopnostmi (i když to je v mém případě skoro i lepší :o)). Původně jsem si myslel, že tento balíček je úplně blbovzdorný autopilot, prostě nasouká 6 blesků do soupeře ve třetím kole a je konec. Jenže už při několika prvních hrách jsem začal zjišťovat, že tomu asi úplně tak nebude a i s Burnem se dá udělat spousta špatných rozhodnutí. Zejména taková karta Fireblast dokáže potrápit svého sesílatele, když ji zahraje bez rozmyslu, naopak v krajně nouzových situacích je zcela nedocenitelná. Ze začátku jsem hodně podceňoval Goblin Guide a Eidolon of the Great Revel, ale z toho si troufám říct, jsem už vyrostl.
Základ Burn balíčku se u většiny hráčů vůbec neliší. Rozlišuji takové dvě základní verze a to je s Monastery Swiftspear a druhá se Searing Blood + Searing Blaze. Velmi často se hraje v základu i 2x Sulfuric Vortex, ale já ho prostě nemám rád, vždy když jsem ho položil, tak nic neřešil a ještě jsem navíc vždycky umřel já. Stejně tak v každém mirror matchy soupeř po položení Vortexu vždy prohrál. Tak jsem ho odsunul do sideboardu v jedné kopii a do základu nacpal jak oba Searingy tak Swiftspeary. Searing Blood mi přijde skoro i lepší, protože na filedu je spousty příšer s jedničkou či dvojkou do zadu a Searing Blaze se mi mnohokrát nepodařilo zahrát za 3 z důvodu absence landfallu.
David Sadílek
GP Praha 2016
3 Red Elemental Blast |
2 Smash to Smithereens |
1 Pyrokinesis |
3 Relic of Progenitus |
3 Exquisite Firecraft |
2 Vexing Shusher |
1 Sulfuric Vortex |
Searing Blood deals 2 damage to target creature. When that creature dies this turn, Searing Blood deals 3 damage to the creature's controller.
You may exile a red card from your hand rather than pay Pyrokinesis's mana cost. Pyrokinesis deals 4 damage divided as you choose among any number of target creatures.
Whenever a player casts a spell with converted mana cost 3 or less, Eidolon of the Great Revel deals 2 damage to that player.
Haste Prowess (Whenever you cast a noncreature spell, this creature gets +1/+1 until end of turn.)
Exquisite Firecraft deals 4 damage to target creature or player. Spell mastery — If there are two or more instant and/or sorcery cards in your graveyard, Exquisite Firecraft can't be countered by spells or abilities.
Lava Spike deals 3 damage to target player.
Chain Lightning deals 3 damage to target creature or player. Then that player or that creature's controller may pay {R}{R}. If the player does, he or she may copy this spell and may choose a new target for that copy.
Price of Progress deals damage to each player equal to twice the number of nonbasic lands that player controls.
Vexing Shusher can't be countered. {R/G}: Target spell can't be countered by spells or abilities.
Destroy target artifact. Smash to Smithereens deals 3 damage to that artifact's controller.
{T}: Target player removes a card in his or her graveyard from the game. {1}, Remove Relic of Progenitus from the game: Remove all graveyards from the game. Draw a card.
At the beginning of each player's upkeep, Sulfuric Vortex deals 2 damage to that player. If a player would gain life, that player gains no life instead.
Rift Bolt deals 3 damage to target creature or player. Suspend 1—{R} (Rather than play this card from your hand, you may pay {R} and remove it from the game with a time counter on it. At the beginning of your upkeep, remove a time counter. When the last is removed, play it without paying its mana cost.)
{R}, {T}, Remove two cards in your graveyard from the game: Grim Lavamancer deals 2 damage to target creature or player.
Counters a blue spell being cast or destroys a blue card in play.
Lightning Bolt does 3 damage to one target.
You may sacrifice two mountains instead of paying Fireblast's casting cost. Fireblast deals 4 damage to target creature or player.
Searing Blaze deals 1 damage to target player and 1 damage to target creature that player controls. Landfall — If you had a land enter the battlefield under your control this turn, Searing Blaze deals 3 damage to that player and 3 damage to that creature instead.
Haste Whenever Goblin Guide attacks, defending player reveals the top card of his or her library. If it's a land card, that player puts it into his or her hand.
Co se týče oponentů, tak když vezmeme v potaz, že to oběma přijde normálně (žádná mana screw ani flood), tak nejhorší jsou hry proti kombům z důvodu takřka nulové možnosti zasáhnout do rozjetého komba. Takže Storm, Azami/Maniac, Goblin Charbelcher atd. jsou skoro neřešitelné záležitosti. Velmi špatný matchup je i Reanimator, tam záleží hodně na draw, ale pokud položí Iona, Shield of Emeria tak je konec bez nároku na odvolání. Show and Tell je taky nic moc, často si položí nějakýho toho Emrakula a Burn nemá ani žádný permanent na ruce. Hodně vadí, když oponent položí do druhého kola Chalice of the Void nebo kombinaci Sensei´s Divining Top s Counterballance, Tyhle autoconterovací permanenty Burn porazí jen při zcela optimálním draw. Můj názor se odráží i na mém sideboardu.
Relic of Progenitus je asi nejsajdovanější karta. Dá se na Storm, různé formy dredge balíčků, Cokoli s Tarmogoyf, Deathrite Shaman, okrajově Snapcaster Mage. Balíčků, které manipulují s hrobem je hromada a dá se nasajdovat i na proliz v případě kdy není nic lepšího co dát dovnitř.
Zatím jsem se stávající verzí spokojen, leda vyzkoušet Ensnaring Bridge v sajdu. Pořád si také pohrávám s myšlenkou vyzkoušet Burn verzi úplně bez příšer :o) s Flame Rift a Skullcrack. Ale tak nejsem Tom Ross, abych přišel na něco nového a převratného.
Report z Grand Prix Praha 2016
1. kolo – Švýcar Urs Riedweg (2:0)
Premiérová hra na GP byla přesně ve stylu, který bych si představoval po celý turnaj, prostě totální masakr. Nevím, na kolik to soupeřovi s Affinitou nepřišlo, ale za svůj balíček si nemohu moc stěžovat. První hru si začal a ve druhém kole položil Chalice of the Void na 1, což je tak nesmyslně nesmyslná ptákovina, která ve většině her Burn totálně odrovná. Samozřejmě i tentokrát mi to vyplo 3 blesky co jsem měl na ruce. Jenže... ve svém prvním kole jsem již protlačil Goblin Guide a ve druhém již přispěchal Eidolon of the Great Revel, kterého Chalice na 1 moc nezajímal. Mnohem více ho už zajímal Arcbound Ravager a Cranial Plating. Jednou jsem se nechal hryznout oplátovaným Ravagerem za 6 a pak jsem mu ukázal 2 Price of Progress po 6 dmg a byl konec. Ve druhé hře oponent dal muligan na 5 a já s ponecháním optimální ruky očekával dost rychlý a pro něj jistě nepříjemný konec. První kolo jsem opět vyslal gobliního průvodce :o), ve druhém kole Searing Blaze na jeho Frogmite, ve třetím Monastery Swiftspear okořeněného Searing Blood na jeho oživený Inkmoth Nexus a nakonec 2 Rift Bolt a Price of Progress.
2. kolo – Němec Manuel Peter (2:1)
V první hře proti čtyřbarvě BUGW (nevím, jak se to jmenuje :o)) (Esper Deathblade - poznámka editora) se opakoval můj problém se zeměmi, který jsem měl na trialu den před tím. Nechal jsem si ruku s jednou zemí, třemi Lightning Bolt, Eidolon of the Great Revel a Price of Progress. Začal jsem do něj soukat Blesky, naneštěstí jsem jeden Chain Lightning investoval do Deathrite Shaman. Ve třetím kole co položil True-Name Nemesis jsem byl stále na jedné maně a byl tak vykolejený, že jsem mu nedal na konci kola Lightning Bolt do xichtu a to byl pravděpodobně zásadní okamžik (i když pak bych to asi stejně špatně nastackoval, takže bych to projel asi tak jako tak, ale jde o to, že se to dalo i přes zjevnou nepřízeň vyhrát). Další kolo položil Stoneforge Mystic a našel Umezawa´s Jitte v pátém položil a připojil k Nemesis a už měl dva cukříky. V šestém se projel ještě jednou a já dolízl zemi a tušil šanci. V sedmém kole jsem měl 9 životů, dvě hory a nabito a odjištěno :o). On zaútočil Nemezí a nenasytně připumpoval 3 (+6/+6) cukry aby mě dorazil. Já jsem mu v reakci poslal 2 Lightning Bolt a Fireblast s dojmem, že by se mu mohlo chtít umřít, když má těch 8 životů a teoretické +2 životy z "Jitky". Jenže jeho smysl pro přežití byl silnější a dal si Swords to Plowshares na nabušenou Nemesi. Takže skončil na 9 životech a já s holým zadkem... teda čistým stolem :o). Pak jen přehodil Umezawa´s Jitte na Stoneforge Mystic a dopižlal mě. Po hře říkal, že dlouho Legacy nehrál, což mi došlo už v momentu co si na sideboardování vytáhl obrovskou plachtu s tahákem. Ve druhé hře mi to přišlo již normálně a rozjezdil jsem ho velmi nehezkým způsobem. Goblin Guide, Eidolon of the Great Revel a pak už jenom Searing Blood, Lightning Bolt a Fireblast. Ve třetí hře mi přišly země opět normálně a velmi mě potěšil sideboard přítomný na úvodní ruce ve formě Smash to Smithereens a Pyrokinesis. Celé to doprovodil Eidolon of the Great Revel, který vyskočil ve druhém kole po jeho Stoneforge Mystic, který hledal Batterskull, což mi zas až tak moc nevadilo. Ve třetím kole místo položení Batterskull dal druhého Stoneforge Mystic a našel Umezawa´s Jitte. Tehdy jsem usoudil, že když se nám tak hezky tapnul, že by bylo fajn mu oba šmoulíky odšmoulovat na věčnost rozdělenou Pyrokinesis. Na to se moc přívětivě netvářil a říkal, že nechtěl pokládat Batterskull, protože se bál (nebo ji u mě v ruce viděl, co já vím), že mám Smash to Smithereens. Inu, kdo se bojí, nesmí do lesa a tak jsem ho do toho, jak by řekl sám, Waldu odtáhl Eidolonem za pačesy. V pátém kole co na 8 životech položil za 5 man ustrašeně Batterskull opravdu tím Smashem dostal :o) a umřel :o).
3. kolo – Belgičan Jani Lindroos (1:2)
Tenhle Fin žijící v Belgii mě zase trošku vrátil na zem, i když jsem si to od něj skoro nezasloužil. Kombo decky jsou obecně pro Burn dost špatný, takže i jeho Storm nebyl výjimkou. První hru si mě asi jen "osahal", začínal jsem a zakousl se do něj Monastery Swiftspear, dále jsem přidal Lava Spike a Chain Lightning, bohužel mi v nestřežený okamžik zahodil 2 Price of Progress a dal Tendrils of Agony za 12, naštěstí jsem pokračoval v dolízávání dalších blesků a během dvou kol šel k zemi. Nasajdoval jsem samozřejmě Relic of Progenitus v domnění, že by se to na takový balíček mělo běžně dávat, jenže za všechny hry s ním jsem neviděl ani Cabal Ritual ani Past in Flames, takže to asi nebyl úplně úspěšný side (jenže ono na druhou stranu nebylo skoro co jiného když dmg do příšer šel ven). Nicméně ve druhé hře mi ve druhém kole ukázal, že si umí líznout 2 Lion´s Eye Diamond a 2 Lotus Petal, Burning Wish, dále si vyndal ze sajdu Dark Petition a pokračoval Ad Nauseam a s 16 životy líznul asi 20 karet, pak jen Tendrils of Agony asi za 40. Ve třetí hře měl prostě úplně všechno, co potřeboval. Já jsem měl za celou hru 2 Relic of Progenitus, a záchranu ve formě Eidolon of the Great Revel a Sulfuric Vortex mi oboje zahodil Cabal Therapy s předcházející Gitaxian Probe. Snažil jsem se ho nějak pižlat, ale pak nastormoval 11 gobliních tokenů z Empty the Warrens a o kolo později si to ještě pojistil Tendrils of Agony za 8 dmg.
4. kolo – Ukrajinec Yuri Kupriyanov (0:2)
Asi abych si nepřipadal moc dobrej, jsem vyfasoval další kombo deck, tentokráte All my spells. Celá hra i s malým pokecem nakonec netrvala ani 15 minut a to 10 minut trval sideboard s mícháním a muliganováním. Začal si a v prvním kole mě "zabil" Azami, Lady of Scrolls a Laboratory Maniac kombem. Funguje to tak, že mu odemele celou knihovnu Balustrade Spy nebo Undercity Informer, tak mu do hry naskáčou 4 Narcomoeba, ještě si to pojistí flashbackem Cabal Therapy na Force of Will a pak přes flashback Dread Return vytáhne Angel of Glory´s Rise, ten mu vytáhne Azami a Maniaka a pak si prostě lízne kartu :o), fakt pecka no. Druhou hru jsem si věřil, měl jsem totiž na úvodní ruce Relic of Progenitus a čekal jsem, že přes to prostě nemůže projít. No jenže ve svém prvním kole po dvou muliganech na 5 karet položil Chrome Mox a Reliku mi odpálil Nature´s Claim. To jsem teda opravdu koukal jako puk. No a pak mě ve třetím kole zase rozjel kombem, bohužel jsem neměl ani 2 instatnty, kterými bych mohl kombo narušit zabitím Maniaka a vyhrát, jenže přes Cabal Therapy by mi asi ani nepomohly. Prostě marnost nad marnost.
5. kolo – Ital Sajjad Hamza (1:2)
Tento rozměrově výrazný týpek se svým Eldrazi balíčkem oháněl jak s hořící mačetou. No do jisté míry mu také velmi ochotně pomáhal můj balíček, který si zase nechal země pro sebe. V první hře si začal a položil Ancient Tomb, tou si nakonec namlátil asi za 10 životů, takže to bylo pro mě skoro ideální, když jsem si nechal ruku s jednou zemí, Grim Lavamancer a pěti blesky. No jenže týpek si položil Thorn of Amethyst a já jsem si druhou zemi už nedolíznul. Po pěti kolech mě zajel a já bych si zemi nelíznul dalších pět kol. Ve druhé hře si dal muligan na 6 a ve svém prvním kole položil Chalice of the Void, to mě samozřejmě naštvalo, protože mi to zase vyplo asi 3 karty na ruce. Tak jsem si mrmlajíc líznul ... chvilku jsem nevěřícně zíral a pak mu Chalice zbořil Smash to Smithereens, pak jsem ho zasypal hromadou blesků a byl rychle konec. Ve třetí hře si položil zase Chalice of the Void v prvním kole, tentokrát už můj balíček nespolupracoval, takže jsem ho nějakým způsobem zmlátil na 4 životy a pak jsem pokorně umřel pod záplavou Eldrazi monster.
6. kolo – Němec Philipp Winter (2:1)
Tento hráč zvolil Mono Green variantu TwelvePost, zatím jsem hrál jen proti UG verzi, ale ta mi přijde mnohem silnější díky Show and Tell, který jsem tady řešit nemusel (resp. on nemohl vyřešit mě :o)). V první hře si položil ještě zavčas Glacial Chasm přes Crop Rotation, takže jsem několik kol syslil spelly, které do něj budu moci v nějakém nestřeženém okamžiku vysypat, jenže takový okamžik nenadešel a on se pořád léčil přes další a další Glimmerpost. Nakonec jsem si to prohrál defakto sám, protože patrně z Goblin Guide jsem viděl, že má na vršku Crop Rotation, ve hře Primeval Titan a 4 životy. Nevím proč, ale nechal jsem ho hrát a líznout Rotaci, pak jsem mu před útokem dal Fireblast, ale on si v reakci dal Crop Rotation a vyléčil se o 10. Vyskočily mu další 2 Cloudpost a pak už jen Emrakul, the Aeons Torn, kterého by si vracel přes Karakas. Druhou hru jsem již nezkonil a ve druhém kole položil Eidolon of the Great Revel, ten mu pořádně naložil i když nemohl jezdit přes Elephant Grass, ale to moc nevadilo, protože i jemu to blokovalo dost manu a já ho mohl stejně nerušeně opékat na mírném ohni blesky. Pak už jen lehký doťuk ve formě Price of Progress. Ve třetí hře si jednou zamuliganoval a hned na začátku mě počastoval oblíbeným Glacial Chasm, tak jsem jen seděl, pokládal země a čekal na příležitost. Po tom co ho země kousla za 6, tak mu zbývaly 3 životy a já cítil šanci se 4 Mountain ve hře, 2 Fireblast a 1 Lightning Bolt na ruce. Položil si Oracle of Mul Daya, zahrál si zemi navíc a na vršku se objevila další Glacial Chasm. V upkeepu tedy nezaplatil tu starou a chtěl si líznout a pak položit novou, jenže to už měl jen 3 životy a shořel před výměnou zemí jako papír.
7. kolo – Čech Martin Vonasek (2:0)
Až v sedmém kole jsem potkal kolegu z Česka, který hrál "standardní" Storm s Tendrils of Agony. Bohužel měl také jako já 4:3, takže vítěz prostě poslal toho druhého domů. První hru jsem si začal a předvedl pěkné peklo, jak se sluší a patří a Martin po muliganu na 6 toho už moc neudělal. Goblin Guide, Eidolon of the Great Revel, Monastery Swiftspear, 2 Lightning Bolt a Fireblast byla takřka optimální křivka. Druhou hru jsem zase vedl dilema, zda položit Relic of Progentitus první kolo nebo až ve druhém a mít hned manu na remove všeho. Řekl jsem si, že je důležité ho co nejdříve ujet tak jsem první kolo položil Goblin Guide, stejně bych mu mohl Relikou removnout jen jednu kartu. No jenže on si dal v prvním kole Gitaxian Probe a zahodil mi Relic of Progentitus přes Cabal Therapy. Na 8 životech se pokusil nakopnout kombo, ale "bohužel" skončil ve fázi, kdy měl asi 12 zahraných spellů, Tendrils of Agony na ruce a 3 černé many v poolu. Poté, co vzdal otočil vrchní kartu balíčku kde seděl toužený Cabal Ritual. To bylo vážně o fous ... pro oba.
8. kolo – Čech Matous Brejcha (1:2)
Pool proher jsem si již naplnil, takže už zbývalo uhaluzit nějak dvě poslední kola, což mi nějak Matouš nedopřál a pěkně si mě pomoštil Infectem. Začal jsem a nechal si "pro změnu" ruku s jednou zemí, i když jsem věděl, proti čemu hraju, nějaké ty blesčáky tam byly, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít. Jeho Glistener Elf dostal v prvním kole bez protestování Lightning Bolt, pak přiložil Noble Hierarch a ve třetím Blighted Agent toho už mi bleskem spálit nenechal a ve svém kole na něj plesknul 2x Invigorate a jel mě za letál. Ve druhé hře jsme si oba pěkně pomuliganovali, já tedy už nechtěl nechat jednu zemi, tak jsem šel na 6 karet bez země a pak 5 karet se 3 zeměmi Lightning Bolt a Searing Blood. On keepnul 6 karet. Hra to byla divná předivná, jeto potvory jsem mu uklízel nějak bez problémů, dokonce jsem si ani nenaběhnul do Daze (na to jsem lízal dost zemí :o)). On mi taky uklízel co jsem měl, jeden Grim Lavamancer dostal Force of Will a druhý Hydroblast, Eidolon of the Great Revel dostal posilující žeton z Necropede a blok od Dryad Arbor. V jeden okamžik se mě jal jezdit jedním (měl celkem 2) Noble Hierarch, po čtyřech kolech mě to přestalo bavit a poslal jsem mu Searing Blood, takže od té doby pižlal po jedničkách. Pak jsem mu smotal i toho druhého a lízal jsem jen samé země. Matouš položil Inkmoth Nexus, tak jsem si říkal, že s tou jednou Mountain na ruce to moc nevyškubnu a poputuju do penálu. Jenže Nexus jezdil překvapivě po jedničkách 2 kola, pak přiložil Blighted Agent a dvě kola jezdil po dvojkách :o). Nakonec už měl jen 4 životy a já na ruce Ligntning Bolt a Smash to Smithereens. Dolízl jsem Monastery Swiftspear, projel se za jedna a po dmg podpořil Boltem. Zkusil Spell Pierce, jenže po tom co jsem měl ve hřbitově 6 feček a ve hře 9 Mountain tak to nebyl až takový problém doplatit :o). No a ve třetí hře jsem si došel už jen pro totální mošt ve formě Noble Hierarch, Inkmoth Nexus s Invigorate, toho jsem se pokusil ještě podstřelit Fireblastem, ale Matouš pojistil Vines of Wastwood, o Berserk jsem věděl od minulého kola přes Goblin Guide. A bylo vymalováno, alespoň pro mě.
9. kolo – Čech Jan Brodzak (2:0)
Poslední kolo jsem si tedy zahrál už jen tak pro formu. Honza z Brna hrál UW Miracles, ale podle toho jak mu to chodilo, to vypadalo, že ho jeho balíček nenávidí ještě víc jak ten můj mě :o). V první hře si začal, a za celou (krátkou) hru mi ukázal jen 2 Plains a Sensei´s Divinig Top. Já nechal ruku s jednou zemí, protože ačkoli mě to vždycky zkazilo celou hru, tak všichni oponenti říkali, že Burn nechává ruku s jednou zemí úplně v pohodě. Nu v tomto případě jsem ve druhém kole hned dolízl druhou a Goblin Guide z prvního kola k sobě přibral ještě 2 gobliní soudruhy :o). Jednoho střelil Sword to Plowshares, ale pak jsem přiložil Eidolon of the Great Revel a celé to jistil dvojitý Chain Lightning a nějaké další bleskáče na ruce. Vůbec bych netušil, co hraje za balíček, kdyby mi věrní goblini neukázali jeho Snapcaster Mage. Po tomto letmém oskautování jsem neomylně nasidoval Vexing Shusher a Exquisite Firecraft. Ve druhé hře ho od prvního kola začal okusovat Monastery Swiftspear a pak se přidal i právě Vexing Shusher. V jeden okamžik mu tam vyskočil Monastery Mentor. Já jsem využil vysoké protapovanosti soupeře a zase se neohroženě proběhnul oběma svými potvorami. Jak jsem předpokládal, zablokoval Mentorem Shushera a chtěl si ho zachránit přes Brainstorm, jenže já mu v reakci poslal naproti nekántrovatelný Fireblast a bylo. Pak už jsem mu jen odstranil žeton (pro jistou aby mi třeba neskočil na Vexing Shusher) a Red Elemental Blastem zrušil Snapcaster Mage. Pak už jen Exquisite Firecraft jako třešnička na dortu.
Poslední kolo mě alespoň trošku uchlácholilo, že smolný to nemám jen já. Nakonec jsem se svým 5:4 zaujal 664 místo z 1477 účastníků, to zase není až tak moc špatný na tak obřího dřeváka jako jsem já. Lepší průměr, jako vždy :o). Loni stačilo na GP Krakow na postup 7:2 a já měl 6:3, tak to v Praze letos dopadlo přesně tak, jak jsem na začátku proklamoval, stačilo 6:3 a já uhrál 5:4 :o). Mohlo to dopadnout i jinak? Těžko! :o) Nakonec sečteno podtrženo jsem až tolik chyb neudělal a hry, které jsem prohrál, byly často na nedojití druhé many i když všichni pořád říkali, že jednu zemi s Burnem můžu klidně nechat. Tak pořád nevím. A já navíc ty muligany prostě tak moc nenávidím :o). Kamarád Martin skončil se svým Death and Taxes s 2:6:1 což teda byla škoda, protože víme, že balíček má i na víc.
GP se účastnili dva malíři (jak já říkám, artisti) Tomasz Jedruszek a Mark Tedin. Mark mi podepsal tři Gobliny do sbírky a playset Lava Spike do Burnu (konečně si zahraju také podepsané karty), Tomasz zase měl nějaké pěkné autorské tokeny (mezi nimi samozřejmě i gobliní). U několika obchodníků jsem taky celkem přehrabal asi několik tisíc foilů a světe div se, asi 60 francouzských, italských a nějakých dalších gobliních kousků do sbírky se opravdu našlo, takže z tohoto pohledu se GP pro mě relativně vydařilo :o).
Po skončení posledního kola kolem deváté hodiny ze mě veškeré napjetí spadlo (ono teda částečně spadlo už po osmém kole kdy se mi zavřela brána pro postup) a posílen návalem endorfinů nebo nějakého podobného bordelu, co dodává sebevědomí, jsem šel při odchodu oťuknout hezkou členku týmu security. Připravil jsem si: "Ahoj... říkám si, neštěstí ve hře... řeknu si slečně o číslo." Asi ji to opravdu pobavilo, ale že prý nemůže. Asi by jí to manžel nedovolil :o). Tak jsem poděkoval a pelášil domů.
David Sadílek
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|