Reporty
Launch Party aneb Třetí turnaj Magicového léta ve Vyškově
Launch party v Arkadynu
Vítám Vás u dalšího reportu z vyškovského Arkadynu!
Týden po prelease M10 se v klubu Arkadyn konala Launch Party, kde jsem samozřejmě nemohl chybět, bohužel jsem tentokrát už musel ze Třebové vyrazit sám, protože Ondra Řehák neměl chuť a ani čas strávit další neděli pařením kartiček. Nebudu se rozepisovat o cestě do Vyškova a podobně, protože jsem nic závratného nezažil. Zmíním jenom, že do Vyškova se rozhodl jet i ostravský Magic player Mattes Vantuch, který se rozhodl na poslední chvíli a předregistrovával se telefonicky někdy ve čtyři ráno, což Kopiho moc nepotěšilo. Chvilku po jedenácté jsme tedy začali rozbalovat karty a stavět balíčky. Pokud máte zájem, můžete se podívat, co mi boostry nadělily a zkusit zapřemýšlet, jak byste balíček poskládali. Samozřejmě budu vděčný za poznámky k buildingu, které můžete hodit do komentářů.
Cardpool krizt Main Deck 1 Lifelink
2 Holy Strenght
1 Angel’s Mercy
1 Silvercoat Lion
2 Veteran Armorsmith
1 Glorious Charge
1 Undead Slayer
1 Solemn Offering
1 Excomunicate
1 Guardian Seraph
1 Serra Angel
2 Siege Mastodon1 Deathmark
-
3 Acolyte of Xanthrid
2 Drudge Skeletons
1 Child of Night
1 Black Knight
1 Looming Shade
1 Soul Bleed
1 Megrim
1 Mind Rot
2 Warpath Ghoul
1 Wall of Bone
2 Kelinore Bat
1 Vampire Aristocrat
2 Tendrils of Corruption
1 Zombie Goliath
-
1 Ponder
1 Zephyr Sprite
1 Convicing Mirage
1 Sage Owl
2 Ice Cage
2 Cancel1 Giant Growth
2 Fog
1 Nature’s Spiral
1 Naturalize
1 Centaur Courser
1 Emerald Oryx
1 Giant Spider
1 Bountiful Harvest
-
1 Rod o Ruin
1 Howling Mine
1 Spellbook
1 Ornithopter
1 Dragon’s Claw
-
1 Jackal Familiar
2 Burst of Speed
1 Ignite Disorder
1 Pyroclasm
3 Trumpet Blast
1 Viashino Spearhunter
1 Seismic Strike
1 Act of Treason
1 Ball Lightning
2 Stone Giant
1 Lightning Elemental
1 Dragon Whelp
2 Berserkers of Blood Ridge
1 Siege-Gang Commander
2 Lava Axe
2 Yawning Fissure
-
1 Sunpetal Grove
1 Gargoyle Castle
Já jsem při stavbě uvažoval přibližně takto:
1. vybrat barvy, které nebudu hrát v závislosti na počtu hratelných karet
2. zvážit počet fixací a přidat popřípadě nějakou velice dobrou kartu na splash
3. zkouknout manovou křivku a doladit balíček
4. propočítat, jaké země do balíčku dám.
Takže, co se týkalo barevnosti, bylo jasné, že červená by měla v balíčku určitě být. Druhou barvu jsem zvažoval buď bílou nebo černou, protože v modré ani v zelené se nevyskytoval dostatečný počet hratelných karet. Splashovat, popřípadě hrát tříbarevný balíček by byla sebevražda, protože sealed deck neobsahoval žádnou fixaci, navíc jsem chtěl hrát Ball Lightning, což by byla karta velice obtížně sesilatelná.
Bylo jasné, že Siege-Gang, Ball Lightning, Dragon Whelp a Pyroclasma mohou celkem solidně zvrátit hru. Také Seismic Strike a Act of Treason by se měly postarat o soupeřovu obranu a na dostřelení hráče jsem přidal ještě 2 Lava Axe, protože jsem předpokládal, že pokud se soupeř dostane díky rychlému náporu mých bytostí na 5 životů, pár kol do smrtící Lava Axe bych mohl ustát a pak ho dorazit. Viashino a Berserkeři byli spíše výplní, ale Stone Gianti se ukázali jako celkem solidní bytosti.
První myšlenka padla na bílo-červenou variantu, hlavně proto, že jsem viděl silnou leteckou oporu díky Guardian Seraphovi a Serra Angelovi, i nějaké rychlé bílé bytosti v podobě párečku Veteran Armorsmothu a Liona. Když balíček hodnotím zpětně bylo zbytečné hrát Solemn offering v základu a myslím, že Undead Slayer měl také zůstat v sideboardu a místo nich raději zařadit 3/5 Mostodoní těla. Problém tohoto balíčku byl zejména v tom, že Veteráni jsou přes dvě bílé many a Gianti plus dráček zase stojí dvě červené o Ball Lightningu nemluvě. V sideboardu jsem měl připravenou černou zálohu, kterou jsem měl v plánu sidovat, pokud by se soupeř po sidu připravoval na WR variantu. Deck jsem ale během turnaje nakonec upravil a červenočernou jsem hrál jako základ.
Černá totiž poskytovala také celkem rychlé bytosti - Child of Night Black knight za dvě many a na trojmanovém slotu Vampire Aristocrata, Warpath Gholy a 2/1 netopýry. Výborný kousek na obranu proti agresivnímu soupeři v podobě regenerační zdi a hlavně velice dobré zabíjení, které navíc přidává životy Tendrils of Corruption. Neměl bych také zapomenou na výborný Gargoyle Castle, který se vždycky jako sedmnáctá země hodí.
Při stavbě RB varianty jsem nějak pozapomněl na Looming Shade, což by byla jistě také plnohodnotná bytost do mého balíčku. Tady jsou oba decklisty:
|
|
Na první pohled je zřejmé, že BR varianta je o třídu lepší, zejména díky tomu, že má menší nároky na to, aby správně přišly země a také kombinace Stone Giant - Vampire Aristocrat, popřípadě Act of Threason s Arictocratem jsou velice vypečené. Navíc jsem sideboard mohl vylepšit o Deathmarku, jakožto další zabíjení proti G/W protihráčům. Ze sidu se ještě dali regenerační kostlivci (zastavení přerostlých pašíků), ale během celého turnaje to nebylo třeba.
Na turnaj přišlo pěkných 18 hráčů, takže se hrálo pět kol a jako bonus top čtyřka.
1.kolo Martin Wencl (RB)
První hru začínám agresivně 2/3 a soupeřovu Looming Shade exkomunikuji na vršek balíčku. Shade se vrátí a následný 2/2 fear si už vyžádá poklizení Pyroclasmou. Veteran dostává Tendrils, což soupeře vrací na 18 životů. 4/1 Haste ale trošku překvapí a Ball Lightning sráží oponenta na čtyři životy. Druhé Tendrils mi ale berou vítr z plachet, když si soupeř přidává šest životů a cpe na stůl bytosti jako na páse. Už vidím, že začínám ztrácet kontrolu nad hrou, když ale hru rozřízne Act of Treason a já zabíjím soupeře přesně na život.
Bohužel se ukazuje, že plán na tlak přes WW není to pravé ořechové, když si nedolíznu druhou bílou manu během prvních asi šesti kol a dva Veteráni mi smrdí na ruce. Soupeř mi zatím zabíjí obra a zemi zastaví Wall of Bone. Dračím letectvem se mi ale daří tlačit, takže soupeř musí použít Tendrils. Na stůl přichází Siege-Gang, bohužel ale na špatné straně stolu. Naštěstí si zkušeně otočím Pyroclasmu, takže hrozící nebezpečí je rychle zažehnáno. Dostávám Mind Rotem a začínám hrát vrškovku, Gravedigger vykope z hrobu Siege-Ganga a jdeme na třetí.
Oba po jednom mulligenu, já začínám až Seraphem a soupeřovi exkomunikuji Shade. Následná 2/3 a 2/1 tlačí až do prvních Tendril, kdy jde soupeř z jednoho života opět na šest. Naštěstí ale nic nepředvádí a Gravedigger tahající zpět Shade, toho už moc nepředvede.
2. kolo Drahomír Havlíček (UBW)
Z fleku dostávám Duressem, který bere naštěstí jen Lava Axe a následuje Mind Rot, Takže s rukou Siege-Gang, Lightning Elemental a čtyřmi zeměmi na stole se necítím moc bezpečně, když vidím soupeřovu ruku plnou karet. Projíždím tedy za čtyřku, na kterou má soupeř solidní zesměšňovadlo v podobě Weakness a aby toho nebylo málo, na stůl jde Jace a oba lížeme. Ode mě jen Siege Gang, který se na mé straně stolu dlouho neohřeje a je zabit. Alespoň goblini koušou soupeře, který se dostává na 13 životů. Gobliní „chrlič“ vyskočí ze hřbitova díky Rise from Grave a gobliny máme už oba. Přetahovaná tímto ale nekončí, protože Excomunicate vrací Siege-Ganga zpět na můj balíček. Mezitím ovšem Jace nepříjemně posiluje a countery se na něm jen hemží. Ve chvíli, kdy mám na stole menší armádu, se soupeřův planeswalker zakousne do mojí knihovny a mně zbývají už jen tři karty. Silence hraná v upkeepu mě má vyřídit, na ruce mám ovšem Seismic Strike, kterým odpovím a zbořím soupeřovu obranu a v útoku potom seberu Drahomírovi jeho posledních šest životů.
Nasiduju černou polovinu decku a s RB tlačákem se nenechám zahnat do úzkých a s přehledem rozjíždí agro. Weakness vyloudí Ghoul a na stůl přijde ještě 2/1 lifelink, který se vymění se Sage Owlem. Rod of Ruin dává asi 3 zranění, než se mi podaří aktivovat Gargoylí zemi. Token ale dostává Unsummonem, takže jsem docela rozmrzelý. Líznu však Siege-Gang Commandera a hra je rozhodnuta, neboť soupeř neukáže žádné zabíjení.
3. kolo Tomáš „Cumel“ Kummer (UG)
Ve třetím kole nastupuji proti vyškovské legendě Cumlovi a posílám soupeře do pěti, abych to neměl moc těžké. Moji plánovanou tlačící strategii hned rozbíjí 1/4 želva, kterou následně vyměním za 2/1 a Pyroclasmu, což nebylo zrovna moc moudré. Naštěstí se ale Cumel nevzpamatovává moc rychle z počátečních mulligenů, takže risknu letecký útok Aristocratem, který byl původně pod Ice Cage. Ten sežere všechny moje bytosti včetně Stone Gianta, který ho poslal do vzduchu, a kupou gobliních tokenů a jako 12/12 zasazuje smrtící ránu.
V následující hře mě trošku trápí 4/5 oživený les, takže moje útočné choutky držím na uzdě. Na deseti životech se Cumlovi podařilo vyblít na stůl 9/9 Shroud pašíka. Já místo toho, abych vyložil Rod of Ruins a pustil se do střílení, vykládám bytost, což se mi následně stává osudným. Soupeř má totiž nachystaný Overrun, a tak si dávám odchod na párek resp. na třetí hru.
Během poslední hry jsem byl pouze překvapen, když jsem dostal druhou mlhou, ale jinak se soupeř nedostal do větších šancí. Ještě, že mlhu neměl Cumel v první hře, když jsem zaútočil Aristocratem a posekal všechny svoje bytosti – naštěstí jako poslední kartu držel zemi. Příště už takhle hloupě a riskantně útočit nebudu :-)
4. Štěpán Jakubec (RW)
Jelikož má soupeř taky devět bodů, počítám s tím, že zápas nebude zrovna procházka růžovým sadem a že mě možná nemile překvapí nějaká brutální Rarita. Oponent zkouší tapovače, kterého preventivně sesmažím, abych mohl v klidu útočit. Štěpán se zjevně potýká s nedostatkem zemí, takže jeho tlak Raging Goblinem a 2/1 vojáčkem zastaví Stone Giant. O chvilku později dostává spacák, ale to už můžu oživit Gargoyla, který se ovšem dlouho na stole neohřeje a Excomunicate ho totálně zesměšní. Karet na ruce mám pořád dost, takže začínám tlačit dráčkem a přikládám i Viashina. Po pár průletech je oponent nucen vyplýtvat Fireball na létající dračí mršku, která ho nepříjemně pokousala. To už vidím, že boros aggro ztrácí jednoznačně na tempu. Za stavu 12:6 na životy (pro mě) finálním útokem vyhrávám první hru.
Následuje vynikající nástup Aristocrat, dráček, 2/1 Vampire a Act, což se s Arictocratem docela povedlo. Navíc je na druhé straně stolu pouze bílo, takže nehrozí nepříjemné blesčíky. Dráček je zbržděn Excomunikací a ani Fireball není zrovna to, co moje bytosti mají rádi. Soupeř má deset životů a za pětečku dostává ještě Axou. Říkám si , že už to bude jen formalitka, zejména když mám ještě dost životů. V tom se ale vyrojí zástupy bílých vojáků v čele s kapitánem a já začínám tušit potíže. Deathmarka se zvládne postarat o vojenskou anténu na nožičkách, ale když se naše životy zaseknou na jedničkách, v klíčovém momentě nepodpoří Štěpána jeho balíček bleskem a tak opět vyhrávám.
5. kolo Lubomír Rotrekl (RG)
Od minulého týdne mám na soupeře pifku, neboť mě na prelease solidně rozsekal, tudíž o remíze nemůže být ani řeč. Naneštěstí nemá protivník s mými kouzly moc starostí, když 2/1 netopýr schytá ťavku od Sparkmage a Rod of Ruin se poroučí díky Acidic Slimovi. Do hry mě trošku vrací Tendrils, ale Siege-Ganga na „špatné“ straně stolu jsem neměl šanci rozdýchat, protože jsem byl už tak pod tlakem 4/4 pašíka a pumpovacího Hellhounda.
Ve druhé hře se na stole objeví „Gobliňák“ znovu, dokonce už ve 4. kole podpořený manaelfem. Tendrils z vršku zažehnají celkem rychle hrozící nebezpečí a jelikož protihráč už nic jiného nepředvádí, hladce ho zdolávám aggro strategií a dorážkou Axe + Ball.
Rozhodující hra ukazuje, že balíček stojící proti mně je celkem nekonzistentní, protože kromě Gorgon Flailu a asi dvou bytostí, nemusím řešit vůbec nic a se ztrátou jediného života rozjíždím svého posledního soupeře v základní časti.
Top 4
Lubomír měl být mým soupeřem i v top čtyřce, ale po předchozí hře neměl chuť hrát a znechucený svým balíčkem ani nenastoupil ke hře, takže můj postup do finále nebyl vybojovaný. Ani s Cumlem, který vyhrál předchozí zápas jsem nehrál, protože jsme spolu už nechtěli kvůli jednomu boostru zdržovat hernu o další hodinu. Pro vítěze byl sice připravený krom boostrů i pohár, ale dohodli jsem se, že ho společně věnujeme Arkadynu, jako poděkování za skvělou akci.
Pokud byste chtěli vidět finální standingy zavítejte na web vyškovské herny. To stejné platí i o fotkách z akce, ze kterých vám můžu poskytnout malou ukázku:
Tomáš Kříž
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.