Reporty
Jak to Elfové vysvětlili (jenom) čolkům
Jak to Elfové vysvětlili (jenom) čolkům
LEGACY 10.3.2012 – Klub Kentaur, Ostrava
Úvod:
Březen do Ostravy jedem, tedy přesněji řečeno v březnu do Kentaura jedu. Tento měsíc se nese ve znamení GPT Turín (modern) a GPT Manchester (sealed-deck), z čehož plyne, že snad žádná herna na Moravě nepořádá víkendovou legacy. Světlou výjimkou jako vždy naštěstí zůstává Scooterův ostravský Kentaur. Bohužel vadou na kráse je to, že zrovna 10.3. nikomu z mého okolí nevyhovuje. Vydám se tudíž na strastiplnou cestu sám samotinký a budu tam jako jediný hrdě hájit barvy jižní Moravy proti šikům drsných severských bojovníků. A teď zase trochu normálněji o událostech před turnajem (kdo nerad omáčku, nechť přeskočí rovnou ke kapitolám o balíčku potažmo přímo k popisu průběhu turnaje).
Kamarádovi Petrovi koliduje termín turnaje s pracovní směnou jeho přítelkyně (všichni to s těma ženskýma máme evidentně stejný). Jirka a Ondra netuším, kde budou. Na základě mých reportů (wow) se ozval Tomáš ze Slavkova, který by se mnou/námi chtěl začít jezdit na dálný sever. Samozřejmě jsem ho vřele přivítal na palubě, bohužel však až od dubna. Tom totiž hraje převážně WOW a 10.3. tak bude na turnaji v brněnském Černém rytíři. No a přerovský Honza Gybas pro změnu rozhodcuje turnaj v Kroměříži.
Nikdo se mnou sice nepojede, nicméně vyhlídky na sobotu mám, řekl bych i přesto vcelku pozitivní:
Varianta 1. - úroveň balíčku se potvrdí, něco s ním uhraju v top 8, skončím tudíž na solidních cenách a budu se moct chlubit.
Varianta 2. - jako obvykle vyletím v prvním kole top 8, takže alespoň něco dostanu. Nestihnu halový fotbálek ve Znojmě, ale kamarád Petr mne (konečně) pozve do Brna na steak u příležitosti jeho třicátin.
Varianta 3. - ukáže se, že v Olomouci to byla jen haluz a já se nedostanu ani do top 8. Tím pádem však stihnu haláč. Pokud by bylo do 16 lidí (což nepředpokládám) nebo bude po 4 kolech jasné, že se do top 8 nedostanu, tak dropnu a stihnu i ten steak.
Můžete si sami tipnout, která varianta se nakonec vyplnila (jestli vůbec nějaká). Do komentářů klidně napište, kterou variantu by jste přivítali, být na mém místě. Sám si nejsem jistý, kterou bych preferoval. Nejraději bych samozřejmě zažil variantu 4. - účast do 16 hráčů, umístění na 1. místě dle finálních standingů, pak steak v Brně a halový fotbálek ve Znojmě. Ještě, že člověk může snít....
Úvod – aktualizace:
Dva dny před turnajem se dozvídám, že se mi mé vyhlídky poněkud kazí. Haláč je zrušen prý snad kvůli nějakým opravám či co (proč to k sakru musí opravovat v zimě?!?). Petr mne na steak pravděpodobně nepozve, protože bude do pozdních večerních hodin hrát upravenou verzi Shadowrunu s kamarády a jeho ženštinou (tohle tedy evidentně stejný nemáme, protože asi není zrovna moc bab, který by hrály fantasy hry na hrdiny). No nic, holt budu muset ten turnaj vyhrát, abych splnil alespoň jednu z variant. Co nadělám? :)
V noci ze čtvrtka na pátek spím tak šikovně, že si pohnu s krkem a otočit hlavou je takřka neřešitelný problém. Beru to však pozitivně, protože kdyby byla ještě reálná „fotbalová“ varianta číslo 3 (jako že není), tak by mne to každopádně dosti nakrklo.
Elves Maissi Main Deck Sideboard 4 Ancient Ziggurat
2 Hinterland Harbor
4 Forest
4 Snow-Covered Forest
4 Snow-Covered Island
4 Fyndhorn Elves
3 Llanowar Elves
1 Sylvan Safekeeper
4 Wirewood Symbiote
2 Coiling Oracle
4 Elvish Visionary
4 Priest of Titania
4 Elvish Archdruid
4 Elvish Harbinger
2 Ezuri, Renegade Leader
2 Viridian Shaman
2 Gilt-Leaf Archdruid
1 Momir Vig, Simic Visionary
1 Sages of the Anima
4 Green Sun’s Zenith2 Surgical Extraction
1 Elvish Hexhunter
1 Quirion Ranger
2 Lifeforce
2 Caller of the Claw
2 Lys Alana Bowmaster
1 Viridian Shaman
4 Leyline of Sanctity
Konstrukce balíčku:
Po svém prvním vyhraném turnaji (viz. report z 19.2.2012) rozhodně odehraju i další turnaj se stejným respektive hodně podobným balíčkem. Za necelé 3 týdny člověk moc změn udělat nestihne, nicméně několik karet jsem přeci jenom ve Workstationu odzkoušel. Dokonce jsem si lehce přičichnul i k jiné barvě než zelené! V modro-zelené jsem našel hned tři zajímavé kousky, které bych chtěl otestovat turnajově.
Jenže mám hned dva problémy - Momir Vig, Simic Visionary není nikde skladem a pak ještě jedna taková drobnost, že nemám žádné fetchky ani duály. Momira mi dokázal v rekordním čase sehnat kámoš Petr (moc děkuju) a země jsem vyřešil po svém. Koupil jsem druhý playset Ancient Zigguratů (ten první jsem totiž minule daroval Petrovi k narozkám), dále playset Snow-Covered Islandů a půjčil si od Petra 2 Hinterland Harbory. Však ono to snad nějak dojde. Jsem zvědavý na počet mulliganů, který mne kvůli colorscrew na turnaji čeká.
Sideboard jsem jako obvykle přeházel dosti razantně. Mimo jiné jsem zneužil Petrovi neúčasti a půjčil jsem si (opět díky) jeho Surgical Extraction (zejména proti Dredge a Punishing Fire) a Leyline of Sanctity (zejména proti fritce), abych si je vyzkoušel v praxi.
Fungování balíčku:
Ezuri, Renegade Leadera povyšuji na hlavního zabijáka balíčku, bez něhož to s nynějšími úpravami zrovna moc dobře nepůjde. Karetní výhodu mi má přinést čtveřice Coiling Oracle, Elvish Visionary, Gilt-Leaf Archdruid a Sages of the Anima.
Nově zařazený Coiling Oracle je vlastně značně lepší Elvish Visionary a to rovnou ze dvou důvodů. Oracle dává země přímo do hry, takže jich lze dostat na stůl více než jednu za kolo. A hlavně je Druid, tudíž si za jeho seslání líznu kartu přes Gilt-Leaf Archdruida (na rozdíl od Visionáře). Visionář pak zase skvěle funguje se Sages of the Anima (na rozdíl od Oracla).
Elvish Harbinger by měl podpořit to, aby se mi sešly ty správné dvojice. Pokud navíc Green Sun’s Zenithem vytáhnu na stůl Wirewood Symbiote a začnu protáčet Oracla či Visionáře, tak to je teprve mazec. Samozřejmě mne k tomu protihráč musí pustit, takže jestli se mi podařil nějaký opravdu pořádný rozjezd, se dočtete níže.
V samotestingu na Workstationu mám stále problémy s balíčky, které hrají Delver of Secrets respektive Insectile Aberration. Proto jsem do sideboardu zařadil Lys Alana Bowmaster, která to v některých případech řeší, v jiných však nikoli. Proti jiným balíčkům mi to fungovalo dobře, tak uvidíme.
Cesta:
Tentokrát jsem výjimečně nikde nezabloudil, takže cesta do Ostravy proběhla v klidu. Zajímavější to ovšem bylo zpátky do Znojma – všude samej polda obírající chudáky řidiče o část jejich průměrné měsíční mzdy 24 319 Kč (taky vás baví číst takové kecy na netu?), jeden vypadnutej cestovní kufr uprostřed dálnice a pak týpek, kterýmu několik kilometrů svítila brzdová světla a jel asi 65 km/h mimo obec.
Říkal jsem si, že má určitě nějakou poruchu, protože přece nemůže brzdit do kopce. Nicméně poté, co světla zhasnula a on si to šinul dál těch svých 65 km/h, jsem na něj získal řekněme poněkud odlišný názor. Když konečně odbočil na vedlejší, prozradilo mi o něm vše Zetko na víku jeho kufru. Na druhou stranu je pomalá jízda možná lepší, než magor ve Volvu, který předjede kolonu asi osmi aut na dvojité plné v zatáčce pod horizontem. A v zápětí to pak ještě vylepší předjetím tří aut (včetně mne) postupně přes plnou, šrafovaný úsek, odbočovák na benzínku, odbočovák v protisměru na benzínku, šrafovaný úsek a plnou čáru. Přesně kvůli takovejm kreténům bývají nehody, u kterých umírají nevinní lidi. Debil!
Turnaj:
Zaregistrovalo se celkem 26 hráčů, což považuji za solidní počet vzhledem k souběžně konanému „ZUZY cupu“ v Praze. Překvapilo mne, že možná půlku z nich jsem v životě neviděl. Prohodil jsem pár slov se Scootrem (majitel herny) a s Arkanem (Aleš Seidler) o jisté části turnaje v Olomouci (kdo četl report, ten asi chápe). S Ivem Kunčickým posléze proběhl kouzelný rozhovor: „Tak co, přijel sis pro Scrubland?“ táže se Ivo. „Jojo, chtěl jsem říct Scootrovi, ať mi ho rovnou dá, abych mohl hned zase jet,“ odpovím. „Měl jsi mu zavolat, ať Ti ho pošle poštou, aby ses sem nemusel vláčet z takový dálky,“ zakončí Ivo. Aneb povznesená nálada panuje celé herně, paráda.
1. kolo – Tomáš Teuer (MERFOLKS) – 9. celkově (3-2)
Slovensky mluvící Tomáš je přinejmenším toho času Ostravák a hraje svoji první legacy. Někdy v průběhu hry mu (s nadsázkou) prozradím, že nemá úplně nejlehčí napárování, protože sedí proti vítězi poslední severomoravské legacy. Sebevědomí mu asi zrovna nezvedne ani to, když se se mnou před začátkem hry osobně seznamuje Evžen a bavíme se o mých reportech (díky za pokec i podporu). Během druhé hry pak přichází Arkan a oslovuje mne mistře, čímž si na Toma nevědomky ještě přisadí. Musela to být jistě nemilá psychická deka. Jen pro pořádek uvedu, že Mistr je samozřejmě jen jeden, což všichni víme a ctíme. Jeho úrovně natož potom na jeho úspěchy já nikdy nedosáhnu (poměrně často píšu ironicky, ale tohle rozhodně není ten případ).
Vyhraju hod na mé desetistěnce v poměru 6:3, položím Forest a nechám Toma hrát. Ten po Islandu vyloží Cursecatchera a já si uvědomím, že proti čolkům jsem si balíček ani jednou nevyzkoušel. Nicméně nějaký counterspell a polykač soli by mne snad neměl ohrozit. Jediná Tomášova protihra je Wasteland na Ancient Ziggurat, takže mám v 5. kole na stole hezkou sestavu Elfíků: 2x Priest of Titania, 2x Elvish Archdruid, Coiling Oracle, Elvish Visionary, Green Sun’s Zenithem donesený Ezuri, Renegade Leader a k tomu Wirewood Symbiote. Po trojnásobném Overrunu z Ezuriho následuje hromadný útok a jdeme na další. Rybičky mne i díky Islandwalku od Lorda of Atlantis nakousali na 13 životů. (1-0)
Nasideboarduju jen jednu Lys Alana Bowmaster za Sylvan Safekeepera. Tom začne Islandem a Aether Vialem, což značí potíže. Ty skutečné na mne však teprve čekají - Elvish Visionary dostane Submergem, Llanowar Elves to schytá od Daze a Elvish Archdruid pak Force of Willem. Moji mrtvolu ohlodávají dva Silvergill Adepti a Lord z Atlantidy. Tentokrát měl Tomáš protihry více než dost. (1-1)
V rozhodující hře si nalíznu pěknou ruku a cítím se tudíž sebevědomě. Dám Forest + Fyndhorn Elves. Tom Island + Aether Vial a moje sebedůvěra klesá. V druhém kole dám Island + Coiling Oracla, na jehož seslání Tomáš reaguje Submergem s cílem Fyndhorn Elves, které tapnu pro manu, dám na vršek knihovny (Submerge), revealnu (Oracle), dám do ruky a sešlu je zpět za jejich vlastní manu. Tom ve svém druhém kole položí Wasteland a druhý Vial.
Na mé straně postupně přijde druhý Oracle, Elvish Visionary, Llanowar Elves a Priest of Titania, který dostane Spell Snare (schovával si ji na něj). Následně z Tomáše vytáhnu Force of Will na Elvish Archdruida, abych uvolnil cestu Green Sun’s Zenithu pro Wirewood Symbiote. Tím si zajistím lízání 2 karet během jednoho kola. Tom se mezitím činí maximálně naboostovaným Coralhelm Commanderem, ale místo dalších čolků mu dojdou jen dvě Mutavaulty a třetí Vial.
V šestém kole pošlu Elvish Harbingera pro nasideovanou Lys Alana Bowmaster. Ta o kolo později nadvakrát odstřelí tu nepříjemnou létající rybu, která mne po čtyřkách oždibala až na 8 životů. Pak už není problém, aby znovu zaúřadoval Ezuriho opakovaný Overrun za 41. Kdoví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby se čolci Tomovi více okotili. Hráli jsme sice skoro až do limitu, ale přesto stihnu shlédnout nastavovaná kola na jednom z posledních stolů a je mi jasné, že vážně nechci potkat Tomáše Janczyka. (2-1)
1-0
Záda Tomáše Teuera, v rohu moje maličkost a vysmátý přihlížející Evžen
2. kolo – Tomáš Janczyk (RUG TEMPO) – 5. po základě (3-1-1), konec v top 4
Koho by jste tipovali, že při pravděpodobnosti 1:24 dostanu? Tohle jsem už někde slyšel: „V samotestingu na Workstationu mám stále problémy s balíčky, které hrají Delver of Secrets respektive Insectile Aberration.“ No a Tomáš (teprve druhý v pořadí) kromě Delvera hraje ještě Punishing Fire, Grim Lavamancery, Lightning Bolty, Magma Jety atd.. Prostě pohodička :(. Tohle by musela být opravdu sakra haluz, abych vyhrál. Každopádně i druhý Tom se ukáže jako výborný parťák, takže pozitivní atmosféra pokračuje i přes (pro mne) negativní vyhlídky na výsledek. Než začneme, tak se ještě dozvím, že Tomáš hraje legacy (potažmo celý Magic) vskutku velmi zřídka. Na jeho skillu to však rozhodně není znát.
Tom přehodí moji šestku svojí sedmičkou a začne mulliganem, na šesti si ruku po chvíli uvažování nechá a dá Tropical Island + Ponder. Zadoufám, že by mohl mít manascrew, což se však nepotvrdí. Během dalších třech kol mne dvakrát potěší Daze a dva Grim Lavamanceři (hezkej úvod). Tomáš mne ani nadále vůbec nešetří a praží mi nebohé Elfíky nejen Lavamancerem, ale ještě i dvěma Punishing Firema. Na příchod Grove of the Burnwillows také nijak zvlášť dlouho čekat nemusí. K dokonalosti mu už chybí pouze ten Delver.
Na druhou stranu díky tomu, že všechno smaží do bytostí, mám stále přes 10 životů, když si v 9. kole konečně líznu Green Sun’s Zenith na Sylvan Safekeepera (se 6 zeměma na stole), kterého okamžitě následuje Elvish Archdruid. Začínám nahlas spekulovat o tom, že bych přeci jen ještě mohl mít šanci. Tom mne během pouhých dvou kol utvrdí o opaku – všechno mi nastřílí do hlavy a je konec. Kéž by ten Zenith přišel tak o 3 kola dříve, stále jsem měl na ruce několik Elfů a mohla to být ještě celkem honička. Protože jsme oba u hry poměrně dlouho promýšleli, časový limit se značně přiblížil a dalo se tušit, že případnou třetí hru už nestihneme. (1-0)
Nasideboarduju Leyline of Sanctity, Surgical Extraction a jednu Lys Alana Bowmaster. Začátek vypadá velmi slibně – Leyline jde rovnou na stůl a záhy za ní pošlu Sylvan Safekeepera, Priest of Titania a Coiling Oracla, který Tomášovi ukáže Extrakci. Posléze si vysvětlíme, jakým způsobem mu musím odstranit Punishing Fire (ten tudíž Ponderem pošle na vršek knihovny a poté odmíchá). Už vidím, jak mi zdálky mává remíza, která by proti tomuto balíčku byla zlatá. Tom však dá znovu dva Lavamancery, proloží to pár bleskama a v 7. kole dorazí opozdilec Delver. Ten se další dvě kola neotočí a já si mezitím v klidu Harbingerem připravím Lys Alana Bowmaster. Když nahlásí konec časového limitu, nezbývá než podat Tomovi ruku a pogratulovat mu. Má to hezky postavený, takže mne samotného překvapilo, jak houževnatě jsem odolával. (2-0)
1-1
Moje nabušená hlava, míchající Tomáš Janczyk a další hráči
3. kolo – Martin Kolek (MERFOLKS) – 13. celkově (3-2)
Je vysoce pravděpodobné, že další prohru si s ohledem na postup do top 8 nemohu dovolit, takže prostě musím zabrat. V cestě mi stojí (respektive sedí) protihráč, kterého neznám a tudíž ani netuším, s čím na mne vyrukuje.
Nekompromisní desítka nedá Martinově dvojce šanci, takže začínám. Martin dá ve svém Island a Cursecatchera, což mne potěší. Ještě větší radost mi udělá to, že Martin na začátku nemá vůbec žádnou protihru. V duchu si také gratuluju, že neudělám tu kravinu, abych položil Island. Když totiž ve druhém kole dám raději Ancient Ziggurat (který by teoreticky mohl dostat Wastelandou), v Martinově druhém následně dojde Lord of Atlantis. Island si tedy nechám až do konce hry na ruce. Na Martinově stole se vylíhnou dva Merrow Reejerey a rázem jsem i přes jeden chumpblock ve čtvrtém kole na 4 životech. Podobný vývoj jsem však očekával, takže jsem si Elvish Harbingerem připravil Ezuri, Renegade Leadera, který hru zajímavě pickne. Martin nemůže útočit, protože bych mu všechny vodomily smoštoval, jenže já taky nemohu útočit, protože bych mu to přes obránce nedal za 19 životů.
Hra se tudíž mění ve zběsilé počítání útočníků, potencionálního uděleného zranění a ztrát bytostí. Několik kol je to opravdu na palici, protože se síly přelévají podle toho, kdo je v dané chvíli aktivní hráč. Pořád to ale ani jednomu z nás na zabití protihráče nestačí. Já si ohromným způsobem pomáhám točením Coiling Oracla přes Wirewood Symbiote, Martin zase využívá dva Merrow Reejerey, aby mne potapoval. V jednom kole už chci Martina zabít, ale pak mne upomene, že jeden z plánovaných útočníků má summonig sickness. Nově příchozí si tedy začnu skládat na jiné místo, abychom se toho napříště vyvarovali. Jenže hned poté na Martinovu část stolu zavítá Merfolk Sovereign, která téměř okamžitě ukončí bolehlav z matematiky.
Píšu téměř, protože už zbývá pouze jediný výpočet – zabiju Martina ve svém kole nebo ne? Sestava jeho čolků je luxusní: 2x Lord of Atlantis, 2x Merrow Reejerey, 1x Merfolk Sovereign, 1x Silvergill Adept a 1x Cursecatcher. Jenže Ezuri je prostě vůdce jak se patří a dokáže naboostované Elfy (útokem asi za 90 zranění) dovést k vítězství. Tuhle hru jsem si vskutku parádně užil a zářím jako sluníčko (s bolavou hlavou od počtů). (1-0)
Sideboarding na druhou hru je stejný jako v prvním kole turnaje - jedna Lys Alana Bowmaster za Sylvan Safekeepera. Bohužel stejně začne i samotná hra a to sice Island + Aether Vial. Přes dva Silvergill Adepty se Martin prolízne ke dvěma Coralhelm Commanderům a na jednoho z nich naháže 4 countery. Mezitím mi ještě Force of Willem zcounteruje Elvish Archdruida a v 6. kole již není co řešit. Tahle tedy vážně nebyla těsná. (1-1)
Druhá hra sice byla rychlovka, nicméně stejně nezbývá moc času. Díky Atlanťákovi mám na colorscrew ještě větší šanci než normálně, ale balíček mne podrží a ke Coiling Oracle dodá do ruky znovu i Ancient Ziggurat. Jedu takto – 1. kolo: Forest + Fyndhorn Elves, 2. kolo: Ancient Ziggurat + Elvish Harbinger pro Ezuriho, 3. kolo: Coiling Oracle + Priest of Titania, 4. kolo: Fyndhorn Elves + Elvish Archdruid (který dostane Force of Willem) + Ezuri + Wirewood Symbiote.
Ten FoW je asi překvapující, když Martin ví, že mám na ruce Ezuriho. Jenže já pro změnu nevím, že v dalším kole přijde Pithing Needle. Netrápí mne to, protože si v klidu pošlu Symbiotikem vráceného Harbingera pro Viridian Shamana a Martinovi je tudíž jasné, že prohraje. Zkusí tedy obětovat Ghost Quarter, jestli si náhodou nevytáhnu Island a on mne následně nezabije díky Islandwalku z Lorda, což neudělám. Při seslání Shamana cílujícího jehlu, mne pak ze srandy drsně vytrikuje Dazou, jestli si připlatím tu jednu manu, což udělám. Ezurim řádně nadupaní Elfové si poté pro Martina dojdou.
Cítím se jako hustej čolkobijec, ale lituju Martina, že jsem mu pohřbil naděje na postup do top 8, protože to byl výbornej protihráč. Rád si výhru proti němu zase někdy zopakuju :). Poslední, co stihnu před dalším kolem turnaje, je postěžování si, že hraju vždy tak dlouho, že se nestačím mezi koly najíst. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. (2-1)
2-1
4. kolo – Tomáš Petruška (ZOO) – 4. po základě (3-1-1), konec v top 8
Třetí Tomáš v pořadí na první pohled vypadá jako takovej introvertní klučík (neber/te to jako urážku, on tak prostě působí). Jenže ze Scootrových webovek moc dobře vím, že je zatraceně zkušenej a vyhrál už bezpočet turnajů, i když zejména ve formátu standard. Už jsem hrál proti několika opravdu ostříleným mazákům, ale takový griff jako Tom snad vážně nikdo nemá. Psaním krátkých poznámek jsem (i přes veškerou svou marnou snahu) každopádně strávil mnohem více času, než Tomáš potřeboval na rozmyšlení se, zahrání fetchky, zamíchání balíčku, zaútočení a seslání karty. Natož potom, abych snad stíhal kopnout mu balíček. Mazec.
Tom mi hned na začátku hozenou desítkou proti mé čtyřce ukáže, jak se duel bude vyvíjet. V prvním kole je Savannah následována Noble Hierarchem. Ve druhém pak za Taigou jde na stůl Geist of Saint Traft (hraje ho jen jednou, mám to ale štěstí). V dalším kole se Tomáš už ani neobtěžuje sesílat bytosti, dá mi raději Swords to Plowshares na Priest of Titania a Geistem mi napráská za libových 7. Elvish Archdruid je v mém smeten Lightning Helixem a Tom je na 23. Ve čtvrtém kole položí Knight of the Reliquary a opět mne letí za hezkých 7. Je moje čtvrté kolo, mám 7 životů, na stole Forest a Island. Tomu říkám kláda! (0-1)
Tomáš mne tak rozsekal, že jsem si zapomněl zapsat sideboarding. Nebo je taky dost možné, že než jsem stihnul nalinkovat životy na druhou hru, tak už měl nasideboardováno i zamícháno a já jsem ho nechtěl zdržovat zbytečnostmi, jako je výměna pár karet. O této hře je podstatné napsat toliko, že jsem Tomovi zničil ve třetím kole Umezawa’s Jitte. Posléze mne velmi rychle zničil Tomášův Huntmaster of the Fells. Takovýto neskutečný nářez mi žádný nekombo balík ještě neuštědřil. Měl jsem pocit, že by mne Tom dokázal umlátit, i kdyby měl v balíku jen a pouze 60 fetchek. Vážně mazec. Do konce kola zbývalo asi 49,5 minuty, takže celkem dost času na jídlo, záchod i brečení. (0-2)
2-2
Po vyhlášení standingů po 4. kole základní části turnaje si prvních 6 hráčů dá pohodlné remízky (jak já to nesnáším), ale o poslední postupové místo se bude hrát a teoretická šance je i se skóre 3-2. V posledním 5. kole turnaje prohraje můj protihráč z 1. kola Tomáš Teuer s mým protihráčem z 2. kola Tomášem Janczykem, čehož jistě lituje, protože v případě výhry by se skóre 4-1 byl vítězem celé základní část turnaje (i přes svoji premiérovou účast na legacy). Já musím každopádně vyhrát a k tomu ještě doufat v pozitivní konstelaci ostatních výsledků.
5. kolo – Jiří Kántor (GW AGGRO) – 10. celkově (3-2)
Jirka je pro mne další neznámá tvář a chce se ještě pokusit porvat o top 8, v což já díky statistice a napárování už moc nevěřím. Celý turnaj jsem odházel svojí desetistěnkou, která mne nyní v rozhodující chvíli zradila v poměru 1:4. Navíc je má první země na stole ne zrovna ideální Hinterland Harbor. Jirka si dojde ve druhém kole Stoneforge Mysticem pro Umezawa’s Jitte. K tomu v mém druhém kole sešle první Swords to Plowshares na Priest of Titania, v mém čtvrtém kole druhé Swordy na Wirewood Symbiote a v mém pátém kole skrz Path to Exile pošle Viridian Shamana (který mu zbořil Jittu) zřejmě někam na Seyschely. Více už toho opravdu není potřeba a dva Qasali Pridemage mi to vysvětlí. (0-1)
Nasideboraduju tuším třetího Viridian Shamana a Surgical Extraction. Při míchání balíčku si pochvaluju, jak jsem celý turnaj nemusel i přes absenci fetchek a dualů ani jednou mulliganovat, a že jsem nebyl prakticky vůbec barevně omezen. Samozřejmě okamžitě přijde mulligan (bez zemí to prostě nepůjde ani v Elfech). Má první země na stole je opět ne zrovna ideální Hinterland Harbor (kéž bych býval mlčel). Jirka mne rozhodně nehodlá šetřit a v mém druhém kole tak dorazí první Swordy, ve svém druhém pošle Mystica opět pro Jittu. Tu ve třetím kole položí na stůl a v mém čtvrtém kole mi pro jistotu ještě zmastí Priest of Tatania druhými Swordy. Qasali Pridemage a Knight of the Reliquary dokonají dílo mé zkázy. (0-2)
2-3
Nechci odjet s pachutí čtyř krutých porážek za sebou, takže požádám Jirku o jeden mimoturnajový duel. Ten beztak musí čekat, až dohrají ostatní a nemá tudíž důvod nesouhlasit (díky). Náladu si vskutku spravím, když dám Jirkovi neskutečnej kouř, zejména za pomoci Sages of the Anima.
Nakonec se tedy vyplnila (nepředpokládaná) varianta 5. – nedostal jsem se do top 8, nezahrál jsem si haláč a Petr mne na steak z „rodinných“ důvodů nepozval. Můžu jen doufat, že příště se všechno zase v dobré obrátí....
Plusy:
- Jednoznačně všichni protihráči a atmosféra v celé herně.
- Skvělý duel 3. kola turnaje s Martinem Kolkem.
- Ezuri, Renegade Leader – je prostě fakt přísnej.
- Colorscrew nastal jen v posledním kole turnaje a to ještě pouze částečný.
- Smoštoval jsem čolky (dvakrát).
Mínusy:
- Neotestoval jsem si turnajově Momir Vig, Simic Visionary a v podstatě ani Sages of the Anima.
- Opětovně se projevilo, že dlouhodobě nemohu nalézt pro své balíky patřičnou ochranu proti většímu množství cíleného zabíjení.
- Vyplnění varianty 5.
Martin Barták alias Maissi
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.