Reporty
Jak Elfové ovládli Olomouc
Jak Elfové ovládli Olomouc
LEGACY 19.2.2012 – Skautská klubovna, Olomouc
Úvod:
S blížícím se koncem ledna začínám přemýšlet, kam na legacy vyrazím v únoru. Vypadá to zpočátku na Ostravu, ale Scooter nakonec turnaj v Kentauru přehodí z neděle na sobotu 11.2., což mi bohužel nevyhovuje. Brněnský Černý rytíř pořádá legacy 18.2., ale ani s tímto termínem se můj kalendář nepotká. Radost mi tedy udělá až Jirka Balun, který vyhlásí turnaj na fóru CMUSu. Navíc tento termín může i kámoš z Brna, takže je definitivně rozhodnuto. Napíšu Honzovi Gybasovi a ten mi potvrdí, že Přerov taktéž dorazí.
Dlouho dopředu vím, že nechci hrát stejný kombo balík, co před Vánoci v Ostravě. Vezmu si tedy svůj druhý home-made build. Tentokrát ho dopředu ani moc netechním. Začátkem února dá kámoš vědět, že ze Soldierů zkusí postavit Humany. Zkoušíme tedy společně vymýšlet jeho balíček a já jsem překvapený, že už první build nevypadá v samotestingu na Workstationu vůbec zle. Téměř každým dnem pak doznává ještě určitých změn a s tím, co jsme nakonec vytvořili, jsme poměrně spokojení.
Mně to samozřejmě posléze také nedalo a na poslední chvíli jsem vyzkoušel několik úprav svého balíčku, které se myslím docela povedly. Rozhodně si to hodlám vyzkoušet. V Olomouci bude stejně jen hrstka lidí, beztak nedopadnu nic moc a report z turnaje tudíž rozhodně psát nebudu, tak proč si trochu nepotestovat.
Elves Maissi Main Deck Sideboard 4 Snow-Covered Forest
14 Forest
4 Fyndhorn Elves
1 Heritage Druid
4 Llanowar Elves
1 Sylvan Safekeeper
4 Wirewood Symbiote
4 Elvish Visionary
4 Priest of Titania
4 Elvish Archdruid
4 Elvish Harbinger
2 Ezuri, Renegade Leader
2 Viridian Shaman
2 Lys Alana Huntmaster
2 Gilt-Leaf Archdruid
4 Green Sun’s Zenith3 Meekstone
4 Lifeforce
1 Wellwisher
2 Caller of the Claw
1 Viridian Shaman
4 Fracturing Gust
Jedná se o balíček popisovaný v mém reportu z 8.10.2011. Když pominu zařazení základních zemí místo nezákladních, tak jsem v něm vyměnil celkem 11 karet ze základu (výměnu Viridian Corruptera za Shamana v tomto kontextu nepočítám). K sedmi změnám jsem přistoupil i v sideboardu. Princip fungování balíčku je popsán ve zmiňovaném reportu, nicméně v krátkosti to nyní shrnu.
Protihráče chci zabít pomocí Lys Alana Huntmaster respektive jí vytvořenými tokeny nebo Gilt-Leaf Archdruidem respektive jím vytvořenou karetní výhodou a v případě velkého úspěchu případně i sebráním protihráčových zemí. Záložní variantou je Ezuri, Renegade Leader a jeho (několikanásobný) Overrun. Green Sun’s Zenithem nejčastěji tahám Wirewood Symbiote nebo Sylvan Safekeepera, v případě potřeby Viridian Shamana. Klíčové Elfy se snažím připravovat na vršek knihovny Elvish Harbingerem.
Cesta:
Vyjel jsem ze Znojma asi o hodinku dříve než bylo nutné, abychom ještě v Brně s kamarádem stihli osobně probrat jeho nově poskládaný balíček. Dozvěděl jsem se, že nesehnal některé karty, které tam chtěl původně hrát, takže jsme pokecali o jejich náhradnících. Pak jsme si dali zkušebně pár her a vyrazili směr dálnice (což je hodně nadnesené slovo) na Olomouc.
Nebyl bych to ale já, aby cesta proběhla bez potíží. To si tak čumím na civilní policejní auto a přemýšlím, kde asi mají radar či kolegy, když minu sjezd z dálnice (u Olomouce se to za dálnici považovat dá). Naštěstí se po několika ujetých kilometrech dá z exitu bez bloudění najet přímo na opačný směr dálnice. Díky tomuto zdržení dorazíme na místo tak akorát, abychom se stihli zaregistrovat a sepsat decklisty, takže dobrý.
Honzovi Gybasovi zaplatím za karty, které mi koupil u Scootra (ještě jednou moc díky) a předám je kámošovi. V průběhu turnaje mu pak pogratuluju k jeho třicátinám, co měl před několika dny a prozradím mu, že ty karty má ode mne darem. Na znak vděčnosti mi řekne, že steaky dneska platí on (už teď se mi sbíhají sliny).
Turnaj:
Překvapila mne poměrně malá velikost místnosti, která byla přecpaná hráči. Očekával jsem účast kolem 14 lidí (i ceny Jirka Balun rozděloval rozdílné do 12 lidí a od 13 lidí). No nakonec nás bylo rovnou 25, což je hodně solidní počet. Jirka na to zareagoval značným navýšením cen (1. místo Taiga, 2. místo Plateau a i třeba za 7. místo byl Portálový Wrath of God). Docela by mne zajímalo, jestli díky tomu neskončil v mínusu, sám totiž obsadil neoblíbené 9. místo, takže tím si ke snížení cen nepomohl. Na druhou stranu předpokládám, že Taiga za 1. místo je přesně ta, kterou vyhrál týden předtím u Scootra.
Pořád jsem nechápal, jak se vejde 12 dvojic do místnosti, kde jsou stoly naprosto maximálně pro 8 dvojic. Ukázalo se, že herní místnost je tam ještě jedna. Byla tam sice trochu zima, ale nakonec jsem tam hrál stejně raději, protože v té hlavní bylo naopak až moc teplo a vydýchaný vzduch.
Cíle jsem si dopředu (pro mne netradičně) tentokrát žádné nedával, ale jako každý bych samozřejmě rád skončil na cenách.
1. kolo – Tomáš Mikulík (DELVER) – 16. po základě
Hod mojí desetistěnkou vyhraju v poměru 6:3 a doufám, že první vyhrání štěstí z balíčku nevyhání. Hned v prvním kole mne po položeném Islandu potěší svou přítomností Delver of Secrets. V samotestingu na Workstationu jsem proti Kanadě s tímto balíčkem uhrál maximálně tak 2:8, takže super vyhlídky. Z Delvera se záhy stane hmyzoň, který mne nepříjemně kouše za krkem či spíše do krku. Tomáš naštěstí trpí značným colorscrew (2x Mishra’s Factory a 3x Wasteland), což mi podstatně zvyšuje šanci uspět. Cpu na stůl jednoho Elfa za druhým a Tomáš dokonce do Force of Will zahazuje druhého Delvera, protože nemá žádnou jinou protihru (nicméně si myslím, že to byla chyba a kdyby přišel druhý Delver, tak by mne sundal).
Když si Tom konečně lízne fetchku, tak si k mému překvapení najde Tundru. Následně pošle Stoneforge Mystica pro Sword of Fire and Ice, což mne taky překvapí, protože bych čekal Umezawa’s Jitte případně Batterskull. Druhý jmenovaný se však podívá do hry kolo po meči a Tomášův hmyzoň mne vycůcne na 8 životů. To už je však pro Toma pozdě, protože Viridian Shaman zboří Batterskull a druhý Ezuri, Renegade Leader poskytne mým Elfíkům Overrun, takže Tomáše zadupou do země.
Musím se ještě pochlubit, jak jsem přišel o prvního Ezuriho – útočil jsem s ním jako 6/6 trample do dvou Mishra’s Factory a jaksi jsem nevěděl, že se můžou po bloku zvětšit a nadělit tak těch 6 zranění potřebných k zabití chudáčka Ezuriho (člověk se pořád učí). Během hraní mi Tomáš řekl, že se k Magicu vrátil po pauze od roku 2004. Na jeho hře to samozřejmě bylo poznat, protože několika nepřesností se dopustil, ale každopádně měly menší dopad než ta moje frajeřina s Ezurim. (1-0)
Nasideboarduju Meekstone, třetího Viridian Shamana a Wellwishera. Tomáš se s tím nepáře – 1. kolo: fetchka pro Tundru + v mém Brainstorm, 2. kolo: Island + Stoneforge Mystic pro Sword of Fire and Ice, 3. kolo: Mishra’s Factory + Batterskull, 4. kolo: fetchka + Sword of Fire and Ice + útok Batterskullem. Já to však mám ještě agresivnější a Tom opět nemá žádnou protihru. Shaman pošle do kytek Batterskull, s ničením neequipnutého meče se ani neobtěžuju a Ezurim dvojnásobně naboostovaní Elfové dokonají dílo zkázy.
Chci sice s tímto balíčkem vyhrávat přes Lys Alana Huntmaster nebo Gilt-Leaf Archdruida, ale když je výhodnější řešit situaci Ezurim, tak to hólt musím nějak přetrpět no. Každopádně hra mne bavila, Tomášovi popřeju štěstí a rád si proti němu zase někdy zahraju, protože je v pohodě. Než si zajdu nahlásit výsledek, tak prohodíme ještě několik vtípků a podělím se s ním i o pár svých postřehů, jak by mohl vylepšit svou hru. (2-0)
1-0
2. kolo (část první) – Tomáš Klíč – 20. po základě
Jediné, co stihneme odehrát, je mnou vyhraný hod protihráčovou kostkou a každý po jednom kole. Posléze se rozšíří zpráva o tom, že někdo špatně nahlásil výsledek a bude tudíž nové napárování. Škoda, vedl jsem už o 1 život (fetchka).
2. kolo (část druhá) – Petr Bocák (COUNTERBALANCE) – 8. po základě
Protihráč začíná, protože jsem se šestkou neuspěl proti jeho desítce na mé desetistěnce. Poměrně záhy se na protihráčově straně stolu objeví Counterbalance a já začnu vyšilovat. Nikdy v životě jsem se s tímto balíkem nesetkal, což je z mého následného hraní více než patrné. Nevím, kolika chyb jsem se v této hře dopustil, ale málo jich asi nebylo. Kombinace Counterbalance a Sensei’s Divining Top se ukázala být neskutečně účinná. K tomu nějaký ten counterspell, Cursed Scroll, Jace, the Mind Sculptor a Tarmogoyf.
Jenže ono to na mne nestačilo! Jak rád bych se Viridian Shamanem zbavil Topy, jenže to jaksi moc nejde. Tak si holt Shaman smlsne alespoň na Scrollu, který si stačil střelit jen jednou. Hodně mi pomůže Gilt-Leaf Archdruid, díky kterému se (i přes přerušování Counterbalancí s odeslanou Topou na vršek knihovny) prostřednictvím jednomaňáků prolížu k Ezurimu (jojo, jen si je klidně counterspellujte, však já si za ně stejně líznu). Mezitím mne Tarmogoyf třikrát projede až na 9 životů (protihráč dokonce odpálí Engineered Explosive naprázdno, jen aby si ho zvětšil, což se mi nezdá jako dobrý nápad, ale to je jeho věc). Ezurim Overrunovaní Elfové stáhnou protihráče ze 13 na 4 životy a v dalším kole ho obdobným způsobem dorazí. Nemůžu uvěřit, že jsem tohle vážně vyhrál. (1-0)
Nasideboarduju Fracturing Gust, třetího Viridian Shamana a Wellwishera za jednomaňáky. Protihráč se tentokráte kromě Counterbalance se Sensei’s Divining Top pochlapí i v černé barvě, kde ukáže několik přímých zabíjení a Dark Confidanta. Fracturing Gust za celou hru nedojde a tak mi to neblokovaný Tarmogoyf postupně vysvětlí. (1-1)
Po pár kolech třetí hry přijde kámoš, sedne na lavici a zeptá se, jak to vypadá. Je zrovna protihráčovo kolo, takže mu chci odpovědět, aniž bych zdržoval hru. Protihráč mne však předstihne a odmění mého kamaráda za jeho prostý dotaz asi nějak takto: „Můžeš být zticha? Já se tady snažím přemýšlet. Díky!“ Vzhledem k tónu jaký použil, to však vyznělo spíše jako: „Drž hubu, teče mi do bot a fakt hodně moc chci toho lempla s Elfama porazit.“ Samozřejmě jsme to po hře v soukromí probírali a kámoš v danou chvíli silně zvažoval, jestli ta hláška byla dostatečně „napřesdřžkoidní“ nebo ne. Škoda, že je to takový pacifista. V celém průběhu hraní mi protihráč opakovaně jasně dával najevo, jak moc je chytrej a jak hrozně špatně to hraju, což je něco přesně pro mne (grrrr).
Ale zpět zase ke hře. Protihráč mne úspěšně ujíždí prvně jedním a brzy poté hned dvěma Confidantama, které mu to však vracejí v jeho upkeepu. Když ohlásí nastavování pěti kol, protihráč mi sdělí, že mne nestihne zabít. Po krátkém zauvažování je mi jasné, že já to také nezvládnu. Navíc si myslím, že kdyby bylo více času, tak by vyhrál protihráč. Přijmu tedy ruku k remíze (nejsem Suárez), ale štěstí mu tedy nepopřeju (alespoň doufám – už se fakt nepamatuju).
Jak teď píšu report, tak jsem si vzpomněl ještě na jednu věc. Když jsem si přes Gilt-Leaf Archdruida po seslání Fyndhorn Elves, Llanowar Elves a Priest of Titania lízal karty, tak se protihráč domáhal u Honzy Gybase zkontrolování, jestli jsou opravdu Druidové. Po dobu zjišťování samozřejmě odmítl pokračovat ve hře, i když jsem ho ujišťoval, že je nehraju poprvé a tudíž mám z errat ověřeno, že se jedná o Druidy. Proč bych koneckonců jinak Gilt-Leaf Archdruida vůbec hrál? Komu není rady, tomu není pomoci. Teď mne alespoň příjemně zahřálo u srdce, že mne (mimo jiné) i kvůli tomuto nestihl ujet :). (1-1)
1-0-1
3. kolo – Petr Horák (GW HUMANS) – 10. po základě
S bodovým stavem jsem spokojený, ale náladu mám naprosto zkaženou. Před rozlosováním proto kámošovi řeknu, že bych si chtěl poprvé v životě na turnaji zahrát proti němu. Oba víme, že to na něj mám hodně dobrý, ale o to tady vskutku nejde. Mé přání je záhy reporterem vyslyšeno a hned se cítím podstatně lépe. Dokonce i hodím jeden vtípek, který pak při míchání balíčků nádherně rozvíjíme. Vždy si zapisuju, proti komu hraju a téměř vždy se protihráčů ptám na jejich jméno, protože je v reporteru uvedené bez diakritiky a nerad bych je komolil. Nejinak jsem se zachoval i u kámoša, se kterým se znám více než 10 let. Následovaly pak oboustranné dotazy na místo původu apod., no prostě sranda.
Již tedy v dobrém rozpoložení jsem na své destistěnce hodil krásnou jedničku, kterou kámoš překonal rovnou dvojnásobně. Následně mne dokázal postupně sjet na 17, 12 a 8 životů. Mezitím jsem však začal kombit Wirewood Symbiote a Elvish Visionary, posléze přišla Lys Alana Huntmaster a mohli jsme jít vcelku rychle na další hru. (1-0)
Nasideboarduju Meekstone a Wellwishera. Petr proti mně nutně potřebuje alespoň jednoho z playsetu Sunstrike Legionnaire, který by mi nadělal nemalé potíže (často dokonce neřešitelné). Nakonec si nicméně nechá velice agresivní ruku bez Legionáře a zkusí mne umlátit dříve, než se stačím rozvinout. V rychlém sledu dostane do hry Champion of the Parish, Avacyn’s Pilgrim, druhého Šampióna a Mayora of Avabruck. Ujíždí mne neskutečně rychle a rate mých životů klesá na 17, 14 a 1.
Už to chci vzdát a jít na rozhodující hru, ale nakonec se ještě rozmyslím a opět si trochu pohraju se Symbiotikem a Visionářem. Při posledním líznutí pak na mne z knihovny vykoukne Meekstone. Úplně jsem na něj zapomněl! To však (bohužel pro Petra) kompletně mění situaci. Na stole mám dost blockerů na několik Petrových 2/2 človíčků a nepříjemného 3/3 s First strike a Vigilance. Po pár dalších kolech si už musím jenom pohlídat, abych neseslal druhého Elvish Archdruida a Ezuri si připíše další hřebíček do rakve.
Kamarád měl smůlu na napárování, protože celkově turnaj zakončil na hezkém 10. místě se stavem 3-2. Kdyby mne však nepotkal, tak mohl mít klidně 4-1 a být do třetího místa. Na druhou stranu, vzhledem k nově složenému a ještě nedostavěnému balíčku, je to výsledek více než povzbuzující do dalších turnajů a technění. (2-0)
2-0-1
4. kolo – Jaroslav Bouček (NAYA FIRE) – 14. po základě
S Jardou jsem se potkal téměř před rokem ve Vyškově na standardu série CMUS 6Tour, kde mne porazil 0:2. Jedná se o hodně zkušeného borce, ale přitom je v pohodě, takže jsem si na napárování nestěžoval. Při míchání mi Jarda spokojeně sdělí, že by to pro něj měl být dobrej matchup a ještě to podpoří osmnáctkou proti mé patnátce na jeho dvacetistěnce.
Vcelku rychle a z mého úhlu pohledu nemile mne Jarda seznámí s tím, co hraje za balíček, když mi začne přidávat životy pomocí Grove of the Burnwillows (to je ta příjemnější část) a střílet mi Elfy neustále se vracejícím Punishing Firem (to je ta poněkud méně příjemná část). Stačí jen pár kol a je vymalováno. Škoda, že Sylvan Safekeeper přišel už s křížkem po funuse. Kdyby se uráčil dorazit o dvě nebo ještě lépe o tři kola dříve, tak by to snad měl Jarda respektive jeho Knight of the Reliquary o něco těžší. Ta tedy vážně nebyla těsná. (0-1)
Nasideboarduju Meekstone, třetího Viridian Shamana a Wellwishera. Jarda se snaží, abych se nedostal do hry a exiluje mi skrz Swords to Plowshares prvního jednomaňáka. Hned poté přijde Ethersworn Canonist. Já zkusím Elvish Archdruida, který je opět vyslán do pryč Swordama. Další kolo pošlu Elvish Harbingera připravit Ezuriho a položím Meekstone. O kolo později Viridian Shamanem zbořím Canonistu. Díky Meekstonu Jarda nemůže útočit a Punishing Fire mu ne a ne přijít. Mám tudíž dostatek času na seslání Wellwishera, Priest of Titania a nakonec i Ezuriho, díky kterému Jardu rozcupují původně maximálně 2/2 Elfové. (1-1)
Jarda jde tuším do jednoho mulliganu, já mám naopak ruku velmi dobrou. Jarda dá fetchku, odpálí ji a Green Sun’s Zenith mu přinese Dryad Arbor. Říkám si, že to asi bude problém, protože mne bude chtít rozsekat rychle. V dalším kole letí druhý Zenith pro Noble Hierarch a já se jenom modlím, aby ve třetím nepřišel Natural Order a přes něj Progenitus, což by pro mne znamenalo KO. Jenže z Jardovy strany je tohle v podstatě vše, protože mu několik kol nedojde čtvrtá mana na Wrath of God, který suší na ruce.
Já si mezitím hraju de facto sám pro sebe. Na stůl se podívá Lys Alana Huntmaster i Gilt-Leaf Archdruid, což je skvostná kombinace. Spolu s Wirewood Symbiote opravdu stačí jen málo kol a stůl je plný tokeních 1/1 Elf Warriorů a z knihovny je najednou půlka Elfů ve hře. Nakonec se mi přes Gilt-Leaf Archdruida podaří Jardovi sebrat země právě předtím, než by si líznul potřebnou čtvrtou na vrata. Já jsem s výsledkem nadmíru spokojen, Jarda naopak nemůže uvěřit tomu, že duel vskutku prohrál. (2-1)
3-0-1
Ze standingů po 4. kole zjistím, že jsem s 10 body na neuvěřitelném 2. místě. Nade mnou je dvanáctibodový hráč a 6 hráčů pode mnou je devítibodových. I kdyby si všichni dali remízu a jeden sedmibodový by vyhrál, tak šance že vypadnu z top 8, je opravdu hodně malá (pokud vůbec nějaká je). Navíc teď budu hrát s prvním, takže pomocné body se mi zlepší. Ano čtete správně, budu hrát. Mé názory na remízy v posledním kole turnajů jsem již popisoval v předchozích reportech, tak si je tam v případně zájmu můžete nastudovat (nechci opakovaně flamovat).
5. kolo – Michal Špaček (FRITKA) – 2. po základě, 5. celkově
Michal s hraním posledního kola základní části turnaje nemá problém, koneckonců by stejně měl skončit nejhůře druhý, tak proč si nezahrát. Při míchání balíčku se mi pochlubí, že je to jeho první legacy vůbec a ještě k tomu samozřejmě s (částečně) vypůjčeným balíčkem. Upřímně mu pogratuluju, protože tomu tedy vážně říkám úspěch. Navíc se Michal ukáže být velice dobrým parťákem do hry, takže si oba souboj o první místo náležitě užijeme (i když jeden z nás dvou přeci jen více).
Když Michal ve svém prvním kole pošle do boje Goblin Guide, jsem opravdu rád, že jsem na mé desetistěnce před chvilkou hodil čtyřku a Michal jen jedničku (asi tušíte proč). Z mé strany to byla vážně ideálka – 1. kolo: Forest + Fyndhorn Elves, 2. kolo: Forest + Priest of Titania + Wirewood Symbiote, 3. kolo: Forest, Fyndhornem 1 mana do poolu, seslání Lys Alana Huntmaster, Priestem 3 many do poolu, hmyzákem vrácení Fyndhorna do ruky a odtap Priesta, Priestem 2 many do poolu, seslání druhé Lys a položení 1/1 Elf Warriora, seslání vráceného Fyndhorna a položení dvou 1/1 Elf Warriorů. Po třech kolech mám na stole 7 Elfů a Michal smutně kouká na svoji osamocenou Guidu. Od začátku mi Michal všechno pálí do hlavy, takže mne postupně sjede na 7 životů, nicméně v 5. kole ho zástup mých Elfů udolá. (1-0)
Nasideboarduju Caller of the Claw a Wellwishera. Ve druhé hře začíná Michal a tím pádem to pro mne bude podstatně složitější. V prvním kole se na jeho straně stolu zjeví Grim Lavamancer a začnu se tudíž obávat, že by Michal mohl změnit taktiku a začít mi střílet do klíčových kusů. To se však naštěstí neděje a Michal dál vše praží do hlavy. Což by na druhou stranu mohlo značit hromadné ničení.
Přestanu řešit předpoklady a jedu si opět to svoje - 1. kolo: Forest + Llanowar Elves, 2. kolo: Forest + Priest of Titania + Wirewood Symbiote, 3. kolo: Forest, Priestem 2 many do poolu, seslání Gilt-Leaf Archdruida, Llanowarem 1 mana do poolu, hmyzákem vrácení Llanowara do ruky a odtap Priesta, seslání Elvish Harbingera a líznutí karty a připravení Caller of the Claw na vršek knihovny, seslání vráceného Llanowara a líznutí připraveného Callera. Ve čtvrtém kole se na stůl dostane Lys Alana Huntmaster a druhý Gilt-Leaf Archdruid. Nalížu nějaké ty karty, vytvořím nějaké ty tokeny a hlavně si hlídám 3 many na seslání Callera, aby Michal nemohl zahrát Volcanic Fallout (který však stejně neměl). V 5. kole pak dostanu do hry celkem 30 tokenů, sešlu více než půl knihovny, seberu Michalovi země a zabiju ho pětinásobným Overrunem z Ezuriho. Zbývá ještě dodat, že než mi Michal země předal, tak mne dostal na 2 životy.
Jsem přímo nadšen. Takhle má balíček chodit! Takhle má balíček zabíjet! Děkuju Michalovi, že to nesložil a nechal mne, abych si s tím pohrál až do úplného konce a patřičně si tak vychutnal zisk prvního místa po základní části turnaje. (2-0)
4-0-1
Čtvrtfinále – Petr Bocák (COUNTERBALANCE) – 8. po základě, 7. celkově
Po chvíli marného hledání soupeře se mi ozve protihráč z druhého kola základní části turnaje, což mne vysloveně potěší. Pomyšlení na to, jak se budu přes hodinu pachtit s protihráčovou Counterbalancí a jeho přístupem k hraní mi hned řádně otočí náladu. Navíc pravděpodobně zase nepostoupím z prvního kola vyřazováku a s touto pachutí pak pojedu cca hodinku do Brna, kde si posléze vypláchnu hubu steakem. Výborný vyhlídky.
Vyhraju hod mojí desetistěnkou, když protihráč hodí jedničku a já sedmičku (alespoň něco). Protihráč pošle do hry postupně 2 Dark Confidanty. Counterbalanci ani Sensei’s Divining Top nemá a ani větší množství protihry se nekoná, takže se snažím sesílat, co to jde. Zvolím taktiku nebránění Confidantů, aby se protihráč zabil sám. Po několika kolech dojdeme do fáze, kdy jsem na 8 životech a Green Sun’s Zenithem si vytáhnu na stůl Sylvan Safekeepera.
Což se záhy ukáže jako moc dobrá volba, když protihráč v upkeepu otočí 2 jednomanové zabíjení v černé. Zkusí je zahrát, takže posílám 2 Foresty do hrobu a zbývá mi jediný. Protihráč mne útokem Confidantama dostane na 4 životy a vzhledem k chumpblocku Tarmogoyfa už nemám na stole skoro nic. Líznu si nějakého drahého Elfa, na kterého nemám manu. Protihráč bohužel v upkeepu otočí jednu zemi, takže se sekne jen za 2 a zároveň mu 2 životy zbývají. Musím chumpblockovat jednoho Confidanta a jsem taky na 2 životech. Opět líznu něco drahého a musím doufat, že posledním jediným otočením ve svém upkeepu protihráč prohraje. Ukáže mi Trinket Mage a tudíž vedu. (1-0)
Nasideboarduju Lifeforce a třetího Viridian Shamana (nic z toho mi však během hry nedojde). Mám ten pocit, že protihráč si dá dvojitý mulligan. Stejně tam však při nejbližší možné příležitosti nacpe 2 Tarmogoyfy, kteří mne i přes chumpblocky postupně pomlátí na 8 životů. Protihráč však zase nemá Counterbalanci, Sensei’s Divining Top ani moc protihry. Dle libosti si tak hraju s Wirewood Symbiotikem a Elvish Visionary. Následně pak s dvěma Symbiotiky a dvěma Visionáři. Prolížu se k Ezurimu a protihráč to po líznutí zabalí.
Ke konci souboje předvedl protihráč neskutečné divadlo, za které bych ho tady měl hanit ještě tak minimálně jednu stránku, ale kašlu na to. Proč si kazit náladu, když jsem ho smoštoval a navíc konečně (poprvé v životě) postoupil do další části vyřazovací fáze turnaje, kde už jsou ceny dost luxusní. (2-0)
5-0-1
Semifinále – Adam Růžička (NAYA STONE-BLADE) – 3. celkově
Adama znám od vidění z ostravského Kentaura, ale ještě jsme se neutkali. Během krátké chvíle zjistím, že to je velice příjemný člověk, za což jsem, vzhledem k minulému protihráči, skutečně rád. Další povzbuzení pro mne je hod jeho dvacetistěnkou v poměru osmnáct ku desíti.
Bohužel co se týče vývoje hry, tak mne Adam tedy rozhodně nešetří – kombinace Umezawa’s Jitte na Stoneforge Mysticovi, Grove of the Burnwillows na stole a Punishing Firu ve hřbitově je nepřekonatelná. Snažím se s nastalou situací něco udělat, ale jsou to vskutku dost marné pokusy. Jittu zboří Viridian Shaman nalezený Elvish Harbingerem. Další 2 Harbingeři najdou Lys Alana Hunmaster a Gilt-Leaf Archdruida aneb prostě to, co Fire neodpálí na jeden výstřel. Na oba má však Adam odpověď ve formě Swords to Plowshares a všechny 3 Harbingery postupně usmaží Firem. Sylvan Safekeeper ani Green Sun’s Zenith si nelíznu, takže mi to Adamův Knight of the Reliquary nakonec vysvětlí. Ta tedy vážně nebyla těsná a bohužel fakt netuším, co proti tomu můžu udělat (což v průběhu hry několikrát poraženecky zopakuju). (0-1)
Nasideboarduju Meekstone, třetího Viridian Shamana a Wellwishera. No a tahle hra byla vážně zajímavá! Řekl jsem přihlížejícímu kámošovi, že budu agresivně mulliganovat do Meekstonu na ruku. Dvakrát jsem pak vskutku mulliganoval, avšak kvůli absolutnímu manascrew. Na pěti kartách už jsem ruku nechal (samozřejmě bez Meekstonu). Vzhledem k tomu, že hra byla poměrně dlouhá a nezapisoval jsem si poznámky, tak se posunu rovnou do následující situace. Adam (17 životů) má na stole: Karakas, Maze of Ith a nějaké dulály, z bytostí pak 2 Relikviáře (7/7, jeden z nich tapnutý po útoku), Mother of Runes, Aven Mindcensor a Birds of Paradise.
Já jsem na tom podstatně hůře (4 životy): nějaké Foresty, Safekeeper, Symbiotik, Ezuri, Harbinger, Priest, tuším 2 Fyndhorny a Wellwisher (kterého se mi podařilo nalézt i přes Adamova Mindcensora). Tapnu Priesta pro 6 man do poolu, vrátím si Wellwishera Symbiotikem a odtapnu Priesta, sešlu vráceného Wellwishera, tapnu Priesta pro 6 man do poolu, zaplatím dvojitý Overrun a útočím 8/8 Ezurim, 7/8 Harbingerem a dvěma 7/7 Fyndhornama. Adam se mi pokusí vrátit Karakasem Ezuriho do ruky, což mu zakážu Safekeeperem. Propočtem si ověříme, že mu to dám za 18, takže jsem vyhrál! Přísedící rýpou do Adama, že se v obou hrách dopustil několika chybiček (taky jsem si jich všimnul). Ten jim oponuje, že balíček nemá nahraný. Každopádně jdeme na rozhodující hru. (1-1)
Tentokrát si dá agresivní mulligan Adam, pro změnu kvůli manaflood. Na pěti kartách ruku nechá (země, Noble Hierarch a Natural Order na nasideboardovaného Progenituse). Bohužel pro Adama si toho Progenituse ihned topdeckne a nemá ho čím poslat zpět do balíčku. Do hry tak dá Orderem jen Relikviáře a já po pár kolech nemám sebemenší problém Adama rozjet. Holt pro jednoho smůla, pro druhého štěstí. Na druhou stranu jsem měl opět ve hře Wellwishera (který by mi přidával 7 a posléze i mnohem více životů za kolo) i Safekeepera (který by ho tam udržel) a pokud by tudíž Adamovi hodně rychle nepřišel Punishing Fire, tak bych ho zvládnul zabít i s Progenitusem na stole. (2-1)
6-0-1
Než jsme stihli dohrát, tak došel Honza Tříska s tím, že svého protihráče porazil 2-1 a pokud dokážu porazit Adama, tak si Elfíci povodí celý field. Zbytek hry mi pak samozřejmě fandil a Eflí finále se tedy nakonec opravdu konalo! No vlastně bohužel nekonalo.
Organizátor Jirka Balun musel už jet domů a klíče od skautské klubovny nebylo komu předat. Chvíli jsem zvažoval, že bych ho vzal autem, ale bylo to na opačnou stranu směru mé jízdy a v 6 večer se mi už fakt nechtěla dělat zajížďka (beztak mne čekalo cca 120 km cesty). Po chvíli přemýšlení tak o vyhraném turnaji rozhodl hod kostkou. Já to říkám neustále, že Magic je o skillu v hodu kostkou! A tady se to potvrdilo v plné parádě. Moje desetistěnka mne podržela hozenou osmičkou a Honzu zradila sedmičkou. Takže jsem vyhrál svůj první turnaj! Do reporteru jsme zapsali 2-1, vzali duálky, rozloučili jsme se a vyrazili.
Ale nikoli domů, nýbrž vstříc nejbližší hospodě, kam jsme šli ukojit své Elfobratrovražedné choutky! Kámoš měl sice mírnou snahu mne ukecat, abychom jeli domů (koneckonců na mě čučel cca 3 hodiny a těšil se na steak, na kterém jsme se domluvili dávno před turnajem). Tohle jsem si ale prostě nemohl nechat ujít a Honza byl naprosto stejného názoru. Oba dva jsme byli úplně vysmátí, nadšení a stále jsme tomu nemohli uvěřit.
Finále – Jan Tříska (ELVES)
Ve velice rozverné náladě jsme se usadili v nejbližším pajzlu, který byl naštěstí úplně prázdný a nezahulený. Každý jsme sebou měli jednoho kamaráda na podporu. Ve čtyřech lidech jsme tak při míchání balíčků vedli diskuzi na téma, jestli výhry v Magicu vážně dělá hod kostkou. V duelu Elfů se to zdálo jako velice pravděpodobné. Hozená dvojka na mé desetistěnce mne tudíž dvakrát nepotěšila. Honza nezaváhal a ukázal svůj skill hozením devítky.
Pak to bylo vcelku vtipné – Honza: Forest + Fyndhorn Elves, já: Forest + Fyndhorn Elves. Ve druhém Honzově přijde Quirion Ranger a Elvish Archdruid. V mém druhém mnohem lepší Priest of Titania (přidává i za protihráčovy Elfy) a Llanowar Elves. Jenže Honza to zazdil druhým Rangerem, díky kterému mu Archdruid přidal dost man na Emrakula, the Aeons Torn a bylo vymalováno. Škoda, myslím, že bych Honzu ve svém třetím dokázal zabít - Wirewood Symbiote by odtapnul Priesta, aby mi dodal dostatek many na trojitý Overrun z Ezuriho. (0-1)
Nasideboarduju Meekstone a Wellwishera za Viridian Shamany, Sylvan Safekeepera a jednoho Elvish Harbingera. Honza jde dvakrát do mulliganu, protože nemá ani jednu zemi na ruce (taky jich tam hraje jen 12). Na pěti kartách si to nechá bez země (zato s Glimpse of Nature). Když si ji pak ani během 4 kol nelízne, tak můžeme jít na rozhodující hru celého dnešního dne. (1-1)
Jenže do poslední hry zase začíná Honza a jsme zpět u tématu - kostka rozhoduje v Magicu hry. Začátek byl opět vtipný - Honza: Forest + Fyndhorn Elves, já: Forest + Fyndhorn Elves. Ve druhém kole dá Honza zase Elvish Archdruida (tuším opět díky Quirion Rangerovi) a ještě přihodí dalšího jednomanového Elfa. Já ve druhém sešlu Priest of Titania a Wirewood Symbiote. Tentokráte Honza nemá Emrakula, takže sešle Eladamri, Lord of Leaves a útočí dvěma neblokovatelnýma 2/2. Když chvilku přemýšlím o chumpblocku, upozorní mne na ten Forestwalk.
V mém třetím se na stůl podívá Gilt-Leaf Archdruid, Elvish Harbingera pošlu připravit Ezuriho a položím líznutý Meekstone. Honza ve svém 4. kole útočí třema neblokovatelnýma 2/2 a já zase přemýšlím nad chumpblockem, takže jsem opět upozorněn na ten Forestwalk (už mi to po tom celým dnu fakt nezapalovalo a hlavně jsem se soustředil čistě na svoji hru). Položím Ezuriho a uvědomím si, že Eladamri dává ten Forestwalk všem Elfům! Po spočítání manových zdrojů Ezurim naboostuju své Elfy a díky Forestwalku Honzu zabiju. Honza na to chvíli nešťastně kouká a pak mi pogratuluje.
Mazec! Já jsem vážně regulérně vyhrál celý turnaj nejen po základní části, což se mi již podařilo 10.12.2011 (viz. můj minulý report), ale teď dokonce i po té vyřazovací. A zapsaný stav 2-1 v reporteru navíc i odpovídal realitě. Honza si vezme svoji Plateau, já svoji Taigu a řekl bych, že oba dva nadmíru spokojení konečně vyrážíme vstříc našim domovům. (2-1)
7-0-1
Plusy:
- Ezuri, Renegade Leader – proti každému protihráči mi vyhrál minimálně jednu hru, což je slušný počin na záložní variantu zabíjení.
- Mé skóre proti balíkům s Punishing Fire je aktuálně 3-0 a to ho zařazuji na seznam 3 nejvíc hate karet pro mé balíky místo Grim Lavamancera.
- Jo a výhra turnaje :).
Mínusy:
- Protihráč z druhého kola a semifinále.
- Steak jsme nakonec nedali a odložili ho na příště - beztak jsem domů dorazil ve 20.30.
- Budu si muset pořídit nové obaly - vydržely jen 12 turnajů.
Martin Barták alias Maissi
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.