Reporty
GP Paris 2008
18th & 19th October 2008
Nějak prošvihnu termín pro zabukování letenky v ideální cenové relaci a dávat za ni přes pět tisíc se mi fakt nechce. Vypadá to bledě, ale nakonec se na GPT domluvím s Davidem Rozenem. Jeli by autem a nemají odvoz. No super. Paříž je necelých devět set kilometrů, takže to bude v podstatě pohodová jízda. Posádka se vykrystalizovala během několika dnů do posádky identické a výjezdem do Bruselu, to jest já, David Rozen, Martin Mede a Honza Gončarov. Posádku na plný počet doplnil Mirek „Dušan“ David. Trochu jsem zapátral po ubytování a našel jsem dle mého názoru pohodový apartmán pro pět lidí za sedmadvacet Euro na hlavu necelé dva kilometry od site. Další příprava spočívala v naplňování lucky poolu. Poslední tři týdny jsem poctivě prohrál i nemožné a to jak v reálu, tak na on-line. To by bylo, abych to v Paříži nevytěžil.
V pátek v osm hodin ráno jsme již komplet v Chebu a můžeme vyrazit. Sluníčko svítí, auto polyká kilometry, po páté hodině celkem snadno najdeme site a zaregistrujeme se. Do hotelu dorazíme o několik minut později. Dvě luxusní ložnice, obýváček s gaučem tak akorát pro mně a vybavená kuchyňka. Jdeme s Honzou na obhlídku okolí a pět, sedm minut od hotelu je obchoďák jako hrom. Co si víc přát. Koupíme nějaké jídlo, pivko, kávu a jdeme zpět. Martin s Honzou si koupili fatpacky a tak si z boosterů složí sealdeck a že budou testovat. Já složím taky jeden ze zbylých boosterů (použiji jich jen pět). Je to naprosto dokonalý RGW tlačák s Sarkhan Vol . A nemyslete si, že díky tomu, že to bylo z boosterů, tak tam bylo houfy karet vícekrát. Ani omylem. Každá jen jednou. Tím jsem si vypustil svůj naplněný pool a bylo vymalováno. Že já se do toho pouštěl. Dáme jednu hru Tower decku, ve které mě v závěru ošidí Dušan a vyhraje.
Ráno je krásně a na devátou jsme připraveni. Ne tak Wizardi. Trochu je zaskočil počet a potřebují ke startu přijatelnou hodinku navíc. To uvítá zvláště Pobi, který má tu hodinku zakalkulovanou do příchodu.
Tak konečně je to tady. Sedíme u stolů a sepisujeme karty. Nějak jsem se moc po nich nekoukal, jen vím že tam byl Goblin Assault, foilový Ad Nauseam a Scourglass. Pak karty posílám dvakrát doprava a nakonec proti sobě. Dostávám karty, který mě fakt dostanou. Ne že by byly tak super, nebo tak špatný. Je tam poměrně hodně dobrých karet, ale skoro žádná manová fixace, což je dost průšvih. Není tam totiž v žádné kombinaci dost karet na trojbarvu s dostatkem potvor. Nejlepší fixace je v černé, nejlepší karty v bílé. Jenže výborné karty jsou v GWU barvách. Tak a máme pětibarvu jak vyšitou a bez manafixace. Dost se natrápím, než vymyslím BWUg. Pracně to dávám dohromady, ale přitom pořád ještě prověřuji RGw a GWUR. No, karty tu jsou sepsané, si to zkuste a uvidíte. Dopadne to tak, že do konce konstrukce zývají tři minuty, když dospěji k rozhodnutí, že to nebude černá, ale červená. Černá sice nabízí Agony Warp, Infest a dva Bone Splinters (na těch je fajn, že pokud je potvora, tak zabijí v podstatě cokoliv), ale zároveň mi konečně docvakne, co mi vadí na jinak skvělém Infestu. Zabije skoro všechno co mám a to není dobré. Dalším problémem je počet potvor, kterých bych rád hrál alespoň patnáct. Výsledkem je, že těsně před odevzdáváním decklistů rychle vyškrtávám černé karty a doplňuji červené. Vzniká WRUg postavené na rychlých first strike a exalted potvorách podpořených houfem poměrně kvalitního zabíjení a drtivým Empyrial Archangel. Bohužel již není dost času na řádné posouzení počtu jednotlivých zemí a tak od třetího kola pravidelně měním jeden Island za Plains. Nutno podotknout, že tím skoro končí moje color problémy.
No a tady je balíček.
Empyrial Archangel
2x Bant Charm
Waveskimmer Aven
2x Deft Duelist
Cloudheath Drake
Steelclad Serpent (potřeboval jsem také nějaké pořádné tělo do obrany)
2x Knight of the White Orchid
Knight of the Skyward Eye
Guardians of Akrasa
Sigiled Paladin
Welkin Guide
Oblivion Ring
Resounding Silence
Branching Bolt
Magma Spray
Resounding Thunder
Dragon Fodder
Soul´s Fire
Rockslide Elemental
Obelisk of Bant
Jund Panorama, Grixis Panorama, 7x Plains, 3x Mountain, 2x Forest, 3x Island (původně čtyři, ale to,byl fakt přehmat)
Další alespoň nějak hratelné, případně side karty v barvách:
W: Sighted-Caste Sorcerer, Welkin Guide, 2x Dispeller´s Capsule
U: Jhessian Lookout, Resounding Wave, Filigree Sages,
G: Qasali Ambusher, Jhessian Infiltrator, Rip-Clan Crasher, Cavern Thoctar, Rhox Charger, Elvish Visionary, Cylian Elf,
R: Bloodpyre Elemental, Hissing Iguanar, Thunder-Thrash Elder, Incurable Ogre, Volcanic Submersion,
Agony Warp, Infest, 2x Bone Splinters, Blister Beetle, Dregscape Zombie, Shore Snapper, Archdemon of Unx, Tidehollow Strix, Carrion Thrash, Blightning, Shadowfeed
No a na závěr nějaké smetí:
Tezzeret the Seeker, Cathartic Adept, Spell Snip, Vectis Silencers, Tortoise Formation, Glaze Fiend, Corpse Connoisseur, Swerve, Angel´s Herald, Marble Chalice, 2x Savage Hunger, Soul´s Might, Mighty Emergence, Godtoucher
Když jsem narychlo cpal karty do obalů, tak mezi prsty zůstal Agony Warp. Polil mě pot. Já ho přehlédl a nevyškrtnul ho společně s ostatními černými kartami. Hnal jsem se za judgem a po chvilce nejistoty nechal kartu vyškrtnout. Ještě že jsem díky manové náročnosti přidával sedmnáctou zemi jako jednačtyřicátou kartu. Nemusel jsem jí nahrazovat. Tedy to je začátek.
A již tu máme první kolo. Čeká mě Vincent Labarre. V první hře jsem zřejmě neodhadl jak se balíček bude chovat a nechal jsem si ruku bez bílé many. Bohužel jsem ji dolízl pozdě. Soupeř mě mezitím trochu okousal a pak mi zasadil drtivý úder Sigil of Distinction. Sice jsem mu ho v dalším kole odstavil Oblivion Ringem, ale znamenalo to, že jsem zase nic jiného nehrál. Kdyby soupeř správně hrál Sigil Blessing, tak jsem už byl po smrti. Takhle to trvalo o dvě kola déle. Ve druhé hře mám kvalitní nástup a soupeř má celkem brzy osm životů. Pak ale stabilizuje hru Jungle Weaver zahraným přes Sacellum Godspeaker. Trochu lituji, že nemám černé zabíjení. Já líznu šest zemí za sebou a končím tak se třinácti zeměmi na osm kouzel. Smutné. Jenže to jsem ještě netušil co mě čeká.
Druhou hru (Wilfried Bourdy) nasazuji první krok ke zlepšení manové stability balíčku. Nechávám soupeře začínat a dělám to tak až do konce turnaje. Soupeř hraje BR a v podstatě končí, když vyložím Deft Duelist. Tuším, že mu chyběla jedna barva. Jen nevím jaká. Další dvě hry jsou skoro jako přes kopírák. Mám flood jako prase a soupeř hraje karty Akrasan Squire, Deathgreeter, Goblin Mountaineer, Cathartic Adept, Hissing Iguanar a ještě tři Resounding Roar, díky kterým zabil moje potvory z úvodní ruky. Jenže já mám dál jen země a když konečně dojdou potvory, tak to vypadá, že to ještě dopadne dobře. Vždyť soupeř má na stole kupu smetí. Mám deset životů. Další kartou kterou líznu je Resounding Silence, takže až soupeř zaútočí, tak si to vypije. Leda kulový. Soupeř neútočí, zahraje Caldera Hellion, moje potvory smete, a svoje smetí obětuje. No, taky dobře, má prázdnou ruku a zbavil se svojí početní převahy. Nemám co zahrát, tak předám kolo s tím, že Resounding Silence dokončí čistku stolu. Soupeř lízne a usměje se. Následuje Blightning. Zahazuji obě své karty, mám čtyři životy a líznu zemi. A fakt to takhle bylo obě hry.
Kvalita prvních dvou soupeřů a jejich balíčků byla poznat i v celkovém umístění. Zatímco první soupeř uhrál šest výher, druhý se musel spokojit se třemi. Je jasné, že v podstatě nemám šanci na druhý den. Hráčů je neskutečných
Asi abych si vydechl, tak si soupeře můj balíček vychutná přesně tak, jak by to mělo vypadat. Nádherná křivka a odpověď na všechno. Ve druhé hře mám na stole pět potvor s first strikem a soupeř zůstane na třech zemích. Čtyři útoky a je konec.
Mattieu Billot mě vrátí do reality. Ve druhém kole vyloží nějakou dvojkovou potvoru, ve třetím kole Quietus Spike. Samozřejmě mě projede na osmnáct. Mně balíček moc neposlouchá, takže hraji důležitý Obelisk of Bant a očekávám drtivý dopad. Po útoku jsem na osmi životech. Soupeře však zastavím. Nejprve se zbavím díky Bant Charm Quietus Spike, dostávám se na šest životů a sesílám obranu, která mi dovolí vydechnout. O dvě kola později již soupeř hraje Vithian Stinger a zase to nevypadá dobře. Mám na ruce Empyrial Archangel a pokud dolíznu dost brzy zemi, tak jsem zase na chvíli zachráněn. Trvá to dvě kola, ale povede se. Soupeř vytřeští oči, ještě něco trošku zkouší, ale Vithian Stinger je mu fakt nanic, tak vzdá. Druhá hra je plně v režii houfů mých rytířů, zabíjení jim čistí cestu a na ruce to jistí Empyrial Archangel. Není ho však potřeba.
Také Florian Tachau (nakonec uhrál čtyři výhry) se seznámí s mojí necílovatelnou armádou v plné síle. Oba Deft Duelist dělají svoji práci opravdu dobře a zabíjení na ruce se stará, aby se nestali obětí nějakého ohavného triku, případně aby přežvýkali i pašíka. Když je již soupeř přesvědčen, že může zastavit tak díky Flameblast Dragon, má pět životů a já sešlu Empyrial Archangel. Jdeme na další. Tentokráte si balíček bere volno a vyloženě nechodí. Soupeř na šesti zemích položí Flameblast Dragon a já na to reaguji nepříliš spolehlivým Oblivion Ringem. Dál v podstatě nic moc nehraji, jen zabíjím co soupeř vyloží. Pak zabíjení dojde, ale soupeři pašíci ne. Začnu vykládat potvory a díky first strike zastavím celý útok. Mám pět životů. Soupeř dá na konci kola Naturalize, osvobodí draka a je dohráno. Ve třetí hře sice mocně zatlačím na začátku, ale mám jen rytíře a ty zastaví soupeř vyložením Bull Cerodon. O kolo později sesílá starého známého prudila draka a i když mám v balíčku pět řešení, tak nedolíznu nic. Během dvou kol je konec. A aby tomu borec dal korunu, tak si ještě odnesl mojí oblíbenou tužtičku. Moc štěstí mu ale nepřinesla.
Anteu Pentecote hrál hodně devour karet a balíček byl nepříjemně rychlý. Co k tomu říci? Byl jsem rychlejší, byť jen o kolo a ve druhé hře soupeř nedolízl klíčovou zelenou a tak to bylo levné. Ale i to se počítá.
Thomas Tsigounis viděl můj balíček ve své nejbrutálnější podobě. Na třech zemích a Obelisk of Bant jsem odehrál celou hru a vyhrál. Rytíři v obraně a double exalted do útoku podporovaný trikováním byl k neporažení. Ve druhé hře jsem lízl na úvodní ruku rychlou potvoru, soupeř ji rychle zabil a já jsem další neviděl. Zato jsem viděl soupeřův Sigil of Distinction a vůbec se mi nelíbil. No, alespoň jsem se tak netrápil. Čtyři útoky a konec. V poslední, klíčové hře jsem postupně dolízal všechny červené karty, ale neměl jsem ani Mountain, ani Panorama. A to jsem díky rytířům v maximální míře akceleroval. Naštěstí. Místo Mountainy jsem lízl Empyrial Archangela a bylo rozhodnuto. To je prostě správný borec na konec.
A už je tu poslední kolo a v něm Sylvan Courial. První hra je v pohodě, ale ve druhé se nemůžu dostat na červenou manu a tak s rukou plnou zabíjení prohrávám. Poslední hra tohohle GP. Začnu tlakem rytířů a doufám že vydržím. Když se mu konečně podaří stabilizovat situaci na stole, je už na odstřel a o to se postará Soul´s Fire. Uf. 6-3 nakonec není nejhorší při tom startu. Škoda těch prvních her. Ostatní kluci z auta nedopadli lépe, takže jako výprava nic moc výsledek.
Přesto se myslím všichni dobře bavili. Kolem jedenácté odvezu na hotel Pobiho a pak se vracím pro ostatní. Za chvíli už hrajeme Tower deck. Hra končí kolem jedné mojí výhrou.
Ráno vstávám po sedmé a dávám dohromady Legacy deck. Chystám se na souboj o iPOD. Volba padne na Dreadstill. Kluci mají v plánu každý něco jiného. Martin vyráží do Disneylandu, Honza do Paříže, David se chystá na dvojku a Dušan na drafty. No a já na zmíněné Legacy. Zaregistruji se, chvíli koukám lidem do desek, pak pokecám s Pobim, který se na chvilku zastavil s Katkou (chystají se do Paříže a navečer letí domů). Nějakou dobu sebou vláčím pět obrázků Commandů od Englanda, které nějaký zoufalec zapomněl na místě výměny, ale když se nikdo nehlásí, přestane mě to bavit a starost přenechám rozhodčím. No, ani se nenaději a je tu začátek turnaje. Jo, málem bych zapomněl.... balíček.
4x Force of Will
4x Counterspell
4x Stifle
4x Phyrexian Dreadnought
4x Brainstorm
3x Standstill
3x Swords to Plowshares
3x Duress
3x Pernicious Deed
2x Trickbind
3x Chrome Mox
3x Wasteland
4x Undenground Sea
4x Mishra´s Factory
3x Tropical Island
3x Flooded Strand
3x Tundra
3x Polluted Delta
1x Island
Sideboard:
3x Hurkyl´s Recall
3x Engineered Plague
3x Leyline of the Void
2x Extirpate
1x Tormod´s Crypt
1x Chill
1x Disenchant
1xTheTabernacleatPendrellVale
Trochu komplikované jsem to měl při stavbě sideboardu. Znáte to, když člověk neví field, tak je patnáct karet málo. Nakonec se ukázalo, že chyběly Arcane Laboratory proti Monoblue storm, kterých jsem potkal nejvíc a proti kterým jsem měl v balíčku více zbytečných karet, než jsem dokázal účelně nahradit. Affinity jsem tam viděl (a nepotkal) jen jednu, takže Hurkyl´s Recall nebyly užitečné karty. Taky myslím, že jsem podcenil přítomnost Painterstone ( v side bych měl Gaea´s Blessing) a kdybych to neudělal, měl bych v side karty i na zmíněný Monoblue storm. Další variantou proti Stormu byl side v podobě vlastní storm karty (Brain Freeze)
Sešlo se sto šest zájemců o iPOD a tak se hrálo na sedm kol a bez TOP 8. na ceny bylo ještě asi čtyři a půl displaye. Bylo potřeba uhrát alespoň patnáct bodů, aby člověk něco urval.
V prvním kole vyhrávám hod kostkou a nechávám průměrnou ruku. To se ukáže jako klíčová chyba, protože soupeř Carl Bergman hraje Ad Nauseam Tendrills a na třinácti životech to nakopne a zabije mě. Přitom hraji v základu šest rušení stormu. Žádné jsem nelízl. Faktem je, že bych si proti tomuhle balíčku ruku nenechal. Ve druhé hře jdeme oba na pět karet. Soupeř poměrně brzy rozjede kolotoč kouzel pro storm, jehož výsledkem je deset gobliních tokenů. Mám na ruce Pernicious Deed, takže by to mohlo vypadat pohodově, zvláště když soupeř má na stole jednu zemi a prázdnou ruku. Skutečností ovšem je, že já lížu jen země a žádná z nich není schopná dodat tolik potřebnou černou. Škoda.
Pascal De Waegeneer ve druhém kole mi to dost ulehčí. Má sepsáno jen devětapadesát karet a tak dostane gamelos. Ukáže se, že hraje Countersliver a to je proti Phyrexian Dreadnought nevýrazný soupeř, pokud přijde na stůl ve druhém kole po Duressu. Zkázu završí Wasteland na soupeřovu zemi. Co kdyby náhodou dolízl Swords to Plowshares. Docela jsem byl rád, že jsem se tohohle balíčku zbavil tak lacino. Nemám rád necílovatelnou chamraď. :)
Ve třetím kole s Benjamin Dulcide vyhrávám hod kostkou a jdu na pět karet. Soupeř je na tom úplně stejně. Bohužel mám flood a soupeř Gobliny, takže se netrápím dlouho. Ve druhé hře pokládám v prvním kole Chill a ve druhém první Engineered Plague. Když o tri kola položím druhé, soupeř vzdává a jdeme na další. Druhou hru mám start skoro stejný, ale další vývoj již nevypadá tak dobře. Mám sice ve hře Chill a jedny Engineered Plague, ale místo druhých soupeře trápí The Tabernacle at Pendrell Vale. Obranu drží dvě Mishra´s Factory. Soupeř platí dvě země za Goblin Warchief a za Wort, Boggart Auntie. Jen jsem nepochopil proč nepoužil Wasteland na zničení The Tabernacle at Pendrell Vale a používal ho místo toho na placení. Později jsem mu ho zničil svým Wastelandem a když mu začala chybět mana, tak se chytal za hlavu. Já lízal jen země a občas nějaké rušení. To padlo na eliminaci důležitých karet jako Blood Moonu. Celou dobu protáčel pře Wort, Boggart Auntie Gempalm Incinerator, aby se dostal k dalšímu Blood Moonu a ke Goblin Kingovi. Když mu prošel Blood Moon do hry, měl jsem k dispozici Island a manu z Chrome Moxu. Pak konečně vyložil Goblin Kinga, jenže já položil konečně prvního Phyrexian Dreadnought a o kolo později druhého. Zabil jsem ho ve třetím nastaveném kole.
Moji radost z výhry poněkud zchladí Charles To. Jeho RGW mě zašlape do země. V první hře sice začínám a vykládám Phyrexian Dreadnought v třetím kole a soupeře zabíjím, ale druhé dvě hry jsou zcela v režii jeho a jeho Krosan Grip. Ve druhé hře ho topdeckne do prázdné ruky kolo před smrtí, ve třetí hře má dokonce tři a tři Swords to Plowshares. Přesto stihne ještě v prvním kole vyložit Aether Vial, přes něj seslat Wild Nacatl a o dvě kola později Woolly Thoctar. Víc karet nepotřebuje. Taková razance byla s mým manafloodem nad moje síly.
David Rousselle hrál první Monoblue, který jsem potkal. Byla to taková docela příjemná směs s několika způsoby zabíjení. Zabíjel jak Brain Freeze, tak třeba Phyrexian Dreadnought hledaný přes Trinket Mage. Artefaktů uměl najít více a protáčel je přes Academy Ruins. V první hře soupeř začínal a já musím na šest karet. Strhla se bitka o to, zda bude či nebude mít Sensei´s Divining Top. Nakonec jsem ho přesvědčil a na tom jsme se shodli, že ho vlastně nechce a že snad někdy příště. O chvíli později posadil na stůl svého Phyrexian Dreadnought, který ale mnoho škody nenadělal, neboť dostal Swords to Plowshares. To měl soupeř osmadvacet životů (trochu jsem ho kousal Mishra´s Factory). Já jsem Phyrexian Dreadnought vykládal třikrát a byl to pokaždé ten samý, jen trpěl nějakou bumerangovou infekcí. Do třetice se to podařilo a pak stačily tři útoky. Druhá hra probíhala podobně, jen s jinými dílčími výsledky. V souboji o Sensei´s Divining Top jsme se dohodli že právě teď a nikdy jindy je ono „někdy příště“, což mu přineslo výhody. Reagoval jsem sesláním Pernicious Deed s tím, že na ruce mám Disenchant. Soupeř ovšem nezaváhal a položil Pithing Needle na Pernicious Deed a další Sensei´s Divining Top. Manu vzal z Academy Ruins. Toho jsem využil a zahrál Wasteland, kterým jsem zemi zničil. Soupeř si chtěl nevím co v reakci líznout přes Sensei´s Divining Top, takže jsem reagoval zničením Pithing Needle a odpálením Pernicious Deed. Soupeř tedy zachránil druhý Sensei´s Divining Top a situace na stole se projasnila. Tohle bylo někdy na počátku, myslím tak okolo pátého kola. O druhý Sensei´s Divining Top se postaral Force of Will a pak se dlouho, jak to jen kontroly umí, hrálo stylem Draw and Go. Já se mezitím dvakrát pokusil o vyložení Phyrexian Dreadnought, ale pokaždé skončil na ruce. Soupeř později lízl další Academy Ruins a vrátil si na vrch knihovny Sensei´s Divining Top. Soupeř měl jednadvacet životů. Potřetí sesílám úspěšně Phyrexian Dreadnought a kupodivu začnu i tlačit. Ještě předtím ale soupeř sešle dva Trinket Mage. Bojím se, že hledá Aether Spellbomb, ale naštěstí nalezené artefakty neřeší situaci na stole. Prostě jen potřeboval získat čas. Oba mágové jdou do bloku a soupeř má třináct. Výhra je na dosah ruky. Další útok a soupeř má jeden. Jdeme do finálního útoku a šup Phyrexian Dreadnought je zase na ruce. Znovu ho tlačím na stůl, ale soupeř je připraven a končí v hrobě. Líznu Mishra´s Factory, položím a čekám co soupeř. Ten lízne kartu, koukne na ni, složí hru a podá mi ruku. Jsem příjemně překvapen a výhru přijímám. Pak ukazuji soupeři na jeho Academy Ruins a v hrobě Pithing Needle, na které úplně zapomněl :). No, neměl z toho zrovna radost.
Čeká na mně další Monoblue pilotovaný Maxime Chambonneau. Začínám a oba jdeme na šest. Okusuji soupeře Mishra´s Factory a netuším co na mě čeká. Phyrexian Dreadnought ani Stifle nikde. Na šesti zemích to mám pohromadě a tak sesílám Duress. Vůbec jsem netušil, že na seslání Duress bude mít tak alergickou reakci. Vůbec mi nechtěl ruku ukázat. Zareagoval na to sesláním High Tide, pak ještě jedním, který jsem ale zrušil, protože jsem začal tušit nějakou neplechu, pak následoval nějaký proliz, Turnabout (nebo Reset, již nevím), Cunning Wish, a dva Brain Freeze. Umel si šedesát tři karet a já ti pak ukážu ruku. (dokonce si myslím, že byla prázdná). Kdybych to byl věděl, tak jsem ten Duress nehrál :). Moc se mi líbilo, co balíček uměl. Ve druhé hře to bylo skoro stejné, jen se obávám, že jsem mu trochu napomohl. Duress v úvodní ruce totiž vyřadil Brain Freeze a já hlupák je pak pro jistotu Extirpate připravil pro Cunning Wish. Jenže to vlastně v konečném důsledku bylo jedno, protože on stejně všechno poslal do remove při hraní Flash of Insight. Když to soupeř rozjel, měl jsem na ruce dva Stifle, takže jsem doufal, že to proběhne jinak, než před tím. Jenže soupeř měl na Stifle neskutečně elegantní odpověď. Remand. Ne na Stifle, ale na Brain Freeze. Nejen, že si ho vzápětí zahrál znovu a měl k dobru další spelly, ale ještě si za to lízl. Druhý dostal Force of Will a bylo hotovo. Tentokráte to bylo „Umel si milion!!“. Moc krásný balíček. Hodně užitečná se ukázala nenápadná Flash of Insight.
Mám devět bodů, možnost výhry je v trapu, ale turnaj je fakt hodně velká zábava, takže jdu i do posledního kola. Čeká mě Jeremy Levieux a další Monoblue, tentokrát verze Stasis. V první hře seslal soupeř Jace Beleren. Já zkompletoval dvojici Phyrexian Dreadnought a Trickbind. Další kolo jsem Jace Beleren zabil a kolo poté projel do soupeře. Pomohla i Mishra´s Factory. Soupeř protlačil Stasis a bylo po útocích. Dlouhou dobu jsme pak oba jen lízali a pokládali země. Lízal je neskutečně dobře. Pak jsem udělal první chybu turnaje o které vím. Zahrál jsem Duress na soupeře a přitom jsem zapomněl, že nějakých šest sedm kol zpět jsem zahrál Standstill. Soupeř lízl tři karty a zahrál Thwart za vrácení tří ostrovů. No super. To jsem to urychlil. Po několika kolech soupeři země docházely, takže se pomocí Chain of Vapor pokoušel vrátit Stasis. Byl jsem připraven a souboj jsem vyhrál. Neodtapl si a já ho dalším útokem zabil. Do druhé hry jsem dostal ideální ruku. To se nedalo prohrát. První kolo Polluted Detla na Underground Sea, Duress. Soupeř má země, Stasis a myslím Brainstorm. Zahazuji Brainstorm a soupeř jen Draw and Go. Hraji zemi, Phyrexian Dreadnought se Stifle a soupeř dolíznuté Force of Will za Stasis. Jsem sice překvapen, ale ne nepřipraven. Hraji svoje Force of Will za Brainstorm. Tím je rozhodnuto. Ani nevím zda soupeř zabíjel jen mletím, či i jinak.
Celkově tedy 4-3, což je kladný výsledek, hodně jsem se bavil, soupeři byli fajn, balíčky co do typu každý jiný. A řekněme si na rovinu, bylo by divné, kdybych vyhrál, protože Legacy sice mám rád, ale nemám moc příležitosti k jeho hraní. Na špičce herního pole byly myslím různé balíčky s modrou. Moc se mi líbilo, že se ve formátu zabydlelo nebo alespoň kázalo několik karet z posledních bloků.
Je dobojováno. Kluci se pomalu scházejí, trochu měníme, pak hrajeme Tower deck dokud nás nevyžene úklid. Dohrává se poslední turnaj, kterým je 2HG. O vítězi GP je již rozhodnuto. Česká výprava nezaznamenala výraznější úspěch, ale úplně špatné to zase nebylo V obrovské konkurenci se do druhého dne dostali dva kluci a oba skončili v penězích. Jedeme na hotel, kde něco pojíme a pak pokračujeme v hraní Tower decku.
V lehce zamračeném ránu jdeme nakoupit sýry a víno do obchoďáku a kolem desáté už valíme již opět prosluněnou Francií domů. Cesta ubíhá v rozhovorech typu „Ty sýry jsou docela cítit co?“ „Víte, kluci, tak já se raději obuji, já jsem myslel, že to nebude poznat“. V pohodě jsme před sedmou v Chebu. Velice příjemný výlet.
Luboš „Placka“ Platzer
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.