Články
Report z Premodern turnaje Euro Champs 2023
Premodern Euro Champs 2023
O víkendu 29. září až 1. října se v německém Darmstadtu konal 4. ročník evropského šampionátu ve formátu premodern. Hlavní event byl v sobotu s kopou side eventů oba ostatní dny - v pátek se hrál FNM o pivo pro všechny se skóre 4:0 a premodern repack draft, v neděli pak oldschool, commander a Hessen nationals.
Abych správně vykreslil image chudého chlapce z vesnice, co přišel do velkého města, tak nutno podotknout, že veškerá moje příprava spočívala v nepravidelné účasti na turnaji buď v Rytíři, nebo v Najádě jednou až dvakrát měsíčně. Díky bohu je tu metagame celkem široká, nicméně ne všechny matchupy jsem si mohl vyzkoušet dopředu…ale zatím žádný spoilery.
Na sajtu jsem dorazil už v pátek, protože jsem se, spolu s Fugáčem, přihlásil na repack draft, zbytek Čechů dorazil později jen na main event. Prvni sranda proběhla ještě dřív, než jsem vůbec přišel; jelikož se dalo platit za pivo jenom v cashi, tak jsem se cestou od hotelu musel stavit v bankomatu, ale první dva co jsem našel na Google mapách jaksi neexistovaly. Do třetice to už vyšlo a stejně se samozřejmě nezačínalo na čas, takže cajk. Na místě bylo tak 30 lidí, hráči mastili poslední testovací hry před akcí, místní vendor chystal voňavky na prodej v podobě P9, OG duálů, starejch foilů apod. Chvilku jsem si poslintal, ale po chvíli jsem došel k názoru, že se mi zatím spíš ještě hodí obě ledviny a šel jsem radši pokecat na pivo s němcema.
Důvod, proč mají lidi párové orgány
Fuga skončil u stejnýho stolu, jako já, nafasovali jsme repacknutý boostery a šli na věc. Zábava byla, že jsme absolutně netušili, jaký archetypy jsou v poolu, takže to člověk dedukoval za běhu a pak si zpětně vyčítal, co poslal dál. Navíc distribuce rarity nebyla jako u klasickýho boosteru, takže zatímco v prvním jsem otevřel dvě réra, tak ve druhým nebylo ani jedno. Můj P1P1 byl už skoro Spiritmonger, ale nakonec jsem ho se slzou v oku poslal dál a vzal Waterfront Bouncera, kterej se (spoiler alert) ukázal být jednoznačně MVP celýho balíku. Druhej pick byl tuším Beast Attack, po něm jsem ale několik boosterů neviděl ani jednu playable zelenou kartu a prohloubil svůj commitment do modrý Rishadan Cutpursem, pár solidníma kouzlama jako Boomerang a Repulse a začal se z toho klubat pirátskej bounce-tax archetyp (jestli se to vůbec dá nazvat archetypem). K tomu přibylo trochu červenýho ničení a druhá barva zůstala až do třetího packu otevřená. V druhým packu jsem na pick 1 neměl žádný réro (víceméně ani žádnej relevantní playable), ale na druhej pick přišel Alexi, Zephyr Mage, kterej do záměru balíku pěkně zapadl - chyběly tomu už jen madness karty, ale tu jsem snad neviděl ani jednu. Rukama se mi míhala spousta goblinů, kleriků (který nakonec nikdo nehrál, ale kdyby jo, tak tam do nich bylo úplně všechno - několik Starlit Sanctum, Master Apothecary, Celestial Gatekeeper apod.). P3P1 byl naprosto bez přemejšlění Triskelion, následně moje jediný fixování do červený Shivan Reef a Rancor, kterej mě ještě na chvilku zviklal do zelený. Vzhledem k tomu, že moje jediný dobrý karty byly Beast Attack sice s thresholdem, ale oba casty za tři zelený, Rancor a dál jenom fixování (Yavimaya Elder a Veteran Explorer), přiklonil jsem se spíš k červený, kde jsem měl aspoň nějakej removal. Nakonec jsem skončil s touhle hromádkou; jenom lituju, že jsem pustil druhýho bouncera:
Moc jsem tomu sice nevěřil, hlavně vzhledem k počtu kouzel a absenci madnessu/flashbacku do discardu, ale nějakou myšlenku to snad trochu mělo. První hru jsem hrál proti černobílýmu balíku s trochou kleriků. Kdyby byl býval plně commitnul tribal během prvních pár picků, tak si jsem docela jistej, že je by to byl fakt neporazitelnej balík, ale takhle to bylo o něco slabší. V první hře jsem začal T2 bouncerem, kterej tam vydržel až do konce hry a obtěžoval oponentovy silný příšery. Postupně jsem přidával i nějaký ofenzivní příšery, který sice jednou spláchnul vratama (tuším Akroma's Vengeance?), ale bouncer jednu z nich vrátil a pak už neměl odpověď - Triskelion už byla jenom třešnička na dortu. V druhý hře sice nebyl bouncer, ale později místo něj přišel Alexi, kterej v late game vracel čtyři příšery na ruku za cenu dvou karet, který mi doplnila koncentračka a analýza (ještě lepší by bylo, kdybych jí dvě kola nezapomněl flashbacknout). Soupeř ještě hrozil Magetou, ale to nebylo nic, s čím by si pár bumerangů a Repulse neporadilo. Poslední damage nasázel Avarax, i když by byl o dost lepší, pokud bych si toho druhýho nelíznul kolo před tím, než jsem zahrál toho prvního.
2:0
Ve druhý hře jsme se potkali s Fugou, takže jsem nejdřív pochopitelně doplnil pivo (Lukáš bohužel řídil) a šli jsme na věc. Oponent hrál BGW, ve čtvrtým kole položil Graveborn Muse, čemuž naštěstí předcházel o kolo dřív můj vyhazovač a další dvě kola jsem mu milerád obětoval jednu kartu z ruky aby múzu vrátil. To ho dostatečně zpomalilo, abych na stůj dostal hrozby typu Rishadan Airship a umlátil ho jima. Ve druhý hře přišel zase bouncer, ve třetím kole pirát a později pak Avarax (kterej tentokrát i něco našel); na soupeřově stole se chvilku ohřál Dark Supplicant, kterej dával jasně najevo, že Scion se na stůl nesmí dostat, což se naštěstí povedlo.
4:0, že by to nebyl takovej jank?
Jo, tohle už nebyl moc férovej stav
Ve finálovým kole mě čekal Pasi, kterej nadraftoval gobliny a už před začátkem se mi omlouval, že jeho balík není fér. Oukej, to člověku dodá sebevědomí, ale neva, od toho mám pivo. Ve zkratce: T2 fanatik co odstřelil bouncera, T3 Sparksmith, kterej odstřelil všechno ostatní. Druhá hra byla delší, ale taky v ní figuroval Sparksmith, dál taky Cabal Slaver a Skirk Drill Sergeant. Proti odtaplýmu Sparksmithovi nepřišel bumerang ani Repulse, po pár kolech ho odstřelil tuším meteor, ale goblinů už bylo v tu chvíli moc.
Vítěznej balík, za který by se Pasi skoro nemusel stydět ani na main eventu
Konečný skóre 4:2 na hry a prohra proti vítězi stačila na druhý místo, takže jsem ještě dostal prize booster (taky repack), ve kterým jsem otevřel Oath of Druids, pár premodern playables a foilů. No, vzhledem k tomu, že jsem se na sobotní event moc nepřipravoval, tak jsem si řekl, že se na něj aspoň vyspím, takže jsem někdy po desátý vyrazil na hotel, tam se zaregistroval na turnaj přes novou aplikaci (melee.gg místo původní Tolarie) a následně to zalomil.
Main event
Oficiální začátek hlavního programu byl psanej na desátou, ale v deset se samozřejmě nezačlo. Po příchodu už bylo na místě spousta členů našeho českýho gangu, kterej byl opravdu početnej - něco přes 20 lidí, vyjma Němců jsme byli nejpočetnější národnost! Na testovacím streamu si organizátoři připravili solidní trolling - v dolním panelu byl drobnej nápis "Necro is unbanned", na což oba Jirkové okamžitě zareagovali přípravou košíku na cardmarketu a s ostatníma jsme vedli dlouhý debaty o tom, do čeho bude necropotenci nejlepší nacpat. Předturnajový projev Martina Berlina všichni bedlivě poslouchali, ale bohužel (bohudík) se Necro Winter konat nebude.
Na turnaj jsem se vydal s UW Parallax Replenish deckem, do kterýho jsem se zamiloval po loňským Lobsterconu, kde s ním Mike Flores skončil třetí a zapáleně popisoval všechny komba a situace, se kterýma si umí poradit. Ačkoliv tak název sice napovídá, tak většinou nevyhrávám na samotnej Replenish (hlavně vzhledem k oblíbenosti controlu, kterej je proti tomuhle balíku asi nejhorší matchup), ale spíš na postupný pokládání enchantmentů a zpomalování soupeře pomocí Parallax Tide (klidně i bez komba se Seal of Cleansing). Nejdůležitější koncept decku je interakce s Parallax enchantmentama: pokud mám na stole právě Seal, tak fór spočívá v tom zacílovat buď země Tidou nebo příšery Wavou a s podržením priority si enchantment s abilitou na stacku rovnou odstřelit. Díky tomu se nejdřív vyhodnotí efekt “When Parallax XXX leaves the battlefield”, kterej v tu chvíli nevrátí do hry nic (jelikož karta ještě nic neexilovala) a až potom odstraní soupeřovy karty, který už se nevrátí nikdy (a to i tehdy, pokud bych enchantment jen otočil flickerem). Další kombo je kombinace Parallax Wave a Opalescence, díky který může Wave exilovat sama sebe a tím pádem se okamžitě vrátit do hry s pěti counterama, tudíž funguje jako nekonečný swordy na příšery a enchantmenty. No a pak jsou tady ještě další kombinace a menší interakce - pokud do hry dostanu Parallax Wave i Tide a Opalescence, tak můžu opakovaně exilovat všechno kromě artifactů, se dvěma Opalescencema s tím už nemůže soupeř ani nic dělat, protože případnej Disenchant na Opalescence odvrátím schováním Wavou, Tidou si zase s full kombem můžu udělat nekonečný množství many a tak dále. Proti klíčovejm potvorám (Lackey, Dreadnought, Meddling Mage, …) hraju 4 swordy v mainu, plus jeden Chain of Vapor, kterej řeší Dreadnoughta, ale taky umí zachránit moje enchantmenty (případně obojí najednou za jednu modrou), nebo pořešit non-creature hrozby soupeře (Dragon Breath v Hermitovi, Tangle Wire, Stasis, …). Poslední lepidlo decku jsou looting karty jako Attunement, Frantic Search a Careful Study, který mi jednak pomůžou najít combo pieces a taky je dostat do hrobu pro Replenish; Frantic Search mi pak v kombinaci se sol landama (tomba a city) navíc umožní vykouzlit manu navíc. A Intuition, nejsilnější tutor, u kterýho je ale vždycky nejtěžší vymyslet, co hledat, pokud nejde o tři stejný karty a musím dát vybrat soupeři.
Sideboard je primárně anti-control (chanty, Abeyance a Mana Short), zášlehy a Chill proti fritce a goblinům (Chill má plusový body jakožto enchantment), dva sealy navíc z pochopitelnejch důvodů a anděly, který jsem přidal o pár dní dřív. Ty jednak zpomalí aggro, vyřeší damage z vlastních zemí a hlavně po první hře hodně lidí odsiduje aspoň část removalu; odmorphování zadarmo pomocí Parallax Wave je jenom bonus. Záměrně nemám ochranu proti Tormod’s Crypt, jelikož balík nespoléhá jenom na Replenish a když se do hry dostane krypta, tak holt hraju okolo ní. Zkoušel jsem i Stifly, který někdo hraje (kombo s Parallax enchantmentama), ale přišlo mi to o něco málo lepší bez nich.
Před samotným hraním jsme ještě všichni pro ozvláštnění dostali dva papírky s dobrovolnejma "achievementama", za jejichž splnění člověk dostal pár karet. Moje papírky říkaly, že musí jeden z hráčů začít main fázi se všema svejma (alespoň 3) permanentama taplejma; druhej zase že musí hráč zahrát po sobě kouzla s CMC 1, 2 a 3. Za splnění jsem si otevřel playset Miscalculation.
Tak jo, jde se na věc!
Round 1: UWG Oath (asi)
Nejdřív to vypadalo na bye, jelikož jsem byl asi 20 minut bez soupeře, ale nakonec jsem dostal náhradního, místo toho, abychom měli bye oba. Oponent ale nebyl moc silnej, ani nehrál moc dobře - vlastně mi ani moc neukázal, co hraje - Oath jsem neviděl ani jeden, ani nic moc jinýho relevantního. Jediný, co jsem za obě hry viděl, byl jeden beton a procyklovanej dekret. V první hře jsem během pár kol dostal přes studie a tuňáka celý kombo do hrobu a následně ho dostal do hry přes Replenish. Ve druhý hře jsem po sidu pokládal enchantmenty pomalu - nejdřív jsem pár kol zdržel tidou, pak tam dostal tuším wavu, ale soupeř ještě trochu pohrozil Akroma's Vengeance. Následně jsem po jednom hardcastnul dvě Opalescence, v obavě ze dvou counterspellů, který mi ukázal dvěma faktama, ale z nějakýho důvodu nezrušil ani jeden, tak jsem ho po dvou útocích za 8 a 12 ujezdil.
1-0-0 (2:0)
Round 2: Gobbos
Ve druhým kole přede mě zasednul Brit s obřím červeným nápisem BURN, rozbalil rudou podložku a nachystal balík s červenejma obalama - ok, control to asi nebude. Karty nám nešly ani jednomu, začli jsme oba s pěti, což mi u hráče s červenejma obalama celkem vyhovovalo. Lakoš v prvním kole prozradil, že jsem se nemýlil v očekávání, takže dostal připravenejma swordama, ale tím to pro mě skončilo, žádný další playables jsem nenašel a zelený skrčci mě umlátili. Ve druhý hře jsem zariskoval parádní rukou bez swordů (ale zato s prolizem, navíc jsem byl OTP), ale naštěstí položil soupeř v prvním fanatika, takže jsem byl v klidu. Do třetího kola jsem měl připravenou tidu, ale na stole jen jeden pain land, kterej navíc dostal Wastelandem. Do reakce jsem zahrál Frantic Search, a udělal hroznej misplay - zahodil líznutou fetchku. Naštěstí jsem ale našel Replenish a a šli jsme na třetí. Karty nejdou ani tady, jdeme oba na 6, lackey dostane v prvním kole blastem, ale soupeř položil ve druhým kryptu, což mi změnilo připravenej rychlej plán v ruce (bez Stiflu a s odsidovanejma sealama s ní nemám co dělat). Hraju to teda opatrně a zahazuju Replenish do Frantic Searche, soupeř zahraje eventuálně další dva lokaje, ale ti jsou bez goblinů na ruce dost neškodní. Já morfuju nasidovanýho anděla, on najde matronou ringleadera, jednoho lakoše zablokuju andělem a odmorfovávám, jelikož jsem si už nasázel dost damage tombou, ale soupeř ho dostřelí nasidovanou pyrokinezí. Hra byla dost dlouhá, enchantmenty jsem dostal do hry po jednom - ale dost problémů řeší wave a intuice na tři Opalescence, takže už jezdím za 4 do prázdnýho stolu. Na ruce ještě suším tidu, pain land sice uklidí Wasteland, ale mám druhou intuici, takže najdu tři modrý zdroje a kompletuju kombo. Chill už je jen třešnička na dortu…
2-0-0 (4:1)
Game 3: Fritka
Tohle byl fofr. Oba jdeme na 6; v momentě, kdy vidím T1 Bloodstained Mire, mi je jasný, že tady mám na výhru maximálně tři kola, takže agresivně zahazuju v prvním kole tide a wave do studie. Dostávám hromadu damage, ale brzy dostanu Opalescence do hrobu a zavírám Replenishem. Ve druhý hře nemám ani tentokrát štěstí na opening hand a nechávám pět karet s Chillem, soupeř začíná lavamancerem, já pokládám Chill, na což on reaguje bleskem do hlavy a další dva lavamancerem, nicméně Pyroblast se nekoná. A vzhledem k tomu, že dalších pár kol zůstane na dvou horách, tak mi Chill vyhrává hru - sice si nelížu žádný enchantmenty, takže hledám intuicí tři tuňáky, ale druhou pak tři Opalescence a končím Replenishem, díky kterýmu mám přes 20 zranění na stole. Uf, začínám znervózňovat, takovej začátek jsem nečekal a obzvlášť z vyhry proti těžkýmu matchupu mám radost. No co, tak k obědu si dám jenom malý pivo a budu se snažit dál…
3-0-0 (6:1)
Game 4: Gro-a-tog
Předchozí den jsem hrál večer svoje první 4 hry proti Gro-a-togovi v rukách Franty Kotase a dostal jsem 3:1 (jednu hru jsem si teda prohrál sám když jsem nezahrál nejdřív zemi abych měl na Daze), takže jsem ze soupeře moc radost neměl. Smůla se na nás ale lepí na oba, protože všechny tři hry jsme byli oba mana screwed. V první hře sworduju Quirion Dryad, nicméně veškerý moje další snažení hatí asi 18x Daze a zabíjí mě Dr. Teeth. Po sideboardu se mi daří víc a vyhrávám obřím Replenishem, jinak žádná větší akce neproběhne. Ve třetí otevírá medlářem na swordy, který se mi v následujících několika kolech nahromadí na ruce všechny 4. Pokládám tuňáka, v hrobě se mi hromadí enchantmenty, na ruce přibývají dva Orim's Chanty a jedna Abeyance, ale Replenish snad v půlce balíku nenajdu a bohužel umírám na postupný okusování mágem v kombinaci s damagem z vlastních ze zemí…
3-1-0 (7:3)
Game 5: Tomáš Botka on Madness
Tak jo, první bratrovražedný souboj v rámci české expedice! Teda bejt to bez counterspellů, byl bych radši…Tom byl ale frajer a řekl mi, co hraje, jelikož on si narozdíl ode mě můj deck pamatoval. První hra vypadala přesně tak, jak bych očekával: enchantment - Counterspell a takhle třikrát (!) za sebou. Pro chuť jsem ještě dostal dvakrát Daze, ale naštěstí mě ohlodávala jenom Rootwalla, která ještě k tomu dostala swordama. Po pár kolech na mě na konci kola vyskočil Arrogant Wurm, ale mně naštěstí přišel Replenish, na kterej už soupeř neměl odpověď. Druhou hru jsem si líznul skoro dokonalou ruku a byl jsem si celkem jistej, že tohle bude snad v pohodě. T2 mongrel dostal obratem swordama, tak z něj ještě vyskočila Rootwalla, která mě opět trochu otravovala. Hrál jsem pomalu svoje enchantmenty se záměrem vyměnit je za counterspell, což se dařilo a dostal jsem do hrobu Parallaxy Tide a ještě něco. Na konci kola jsem pak našel intuicí dvě opalescence a wave, kterou mi Tomáš dal do ruky, tudíž jsem měl v hrobě připravenou pěknou armádu 12 damage, čekající na Replenish, který jsem měl v ruce. Nicméně jsem navíc topdecknul Tidu, tak jsem jí pro efekt ještě zahrál pro 4 země a v příštím kole pojistil Orim's Chantem Replenish.
4-1-0 (9:3)
Game 6: Jirka Tůma on Zombie Infestation
Tak si teda i další kolo pokecáme česky…podobně jako i to minulý jsem si se svojí pamětí akvarijní rybky nepamatoval, co Jirka hraje, ale po pár kolech to bylo se Survivalem na stole o něco jasnější. První hra teda byla poměrně rychlá a až na brzkej Replenish do celýho komba se v ní nic zásadního nestalo. Zato druhá nám zabrala dost času. Na ruku se mi nedostaly všechny kusy komba jako v první hře, tak jsem začal přes tombu morphlým andělem ve druhým kole, který přežil až do konce. Tomba se ale opět ukázala jako dvousečná zbraň (na čemž bylo nejvtipnější, že jsem je měl právě od Jirky půjčený vzhledem k zákazu gold bordered karet na turnaji)... Soupeř brzy položil Survival a postupně z něj vyskákaly všechny 4 Rootwally, který mě v kombinaci s tombou dostaly až na pokraji smrti, jelikož odmorphování anděla by mě stálo 4 životy, který jsem už neměl. Naštěstí jsem topdecknul Replenish, kterej vrátil 3 wavy, nicméně bez Opalescence šlo opět jenom o zdržení. Příští kolo jsem si líznul ale filtrovací zemi a později pláň, se kterou jsem už mohl Opalescenci zahrát bez zranění a projet Jirku za 16 s odmorphovaným andělem, což bylo přesně o 1 zranění víc, než jsem potřeboval.
5-1-0 (11:3)
Game 7: Angry Hermit
Do tohohle matchupu jsem šel celkem sebevědomě, protože jediná možnost prohry tady byla absence odpovědi na ultrarychlýho druida (která se, pravda, zvyšuje T1 Duressem/terapií). Navíc i před sidem jsem měl v maindecku 4 swordy, 2 sealy na noughta a Chain of Vapor na noughta, případně na Dragon Breath (plus samozřejmě 4x Parallax Wave v pozdější fázi). V první hře mi stačilo vyswordovat Dreadnoughta a soupeř ve zbytku hry neměl žádnou další akci. Po sidu jsem šel na 6 a oponent začal Sylvan Safekeeperem, což je pro mě dost nepříjemná záležitost, nicméně na Dreadnoughta v dalším kole jsem měl připravenou svojí oblíbenou odpověď - Orim's Chant v reakci na summon na stacku. Následně jsem položil wavu, kterou si soupeř nechal vzít Safekeepera, v dalším kole Opalescence a poslal tam dva útoky za 4. Ze strany soupeře neproběhla (za danýho stavu celkem pochopitelně) žádná akce, jenom po položení Tidy měl dva stifly na kombo při removování Parallax Wave, takže odešla do hrobu, nicméně jsem měl ještě jednu na ruce. V reakci na úklid zemí ještě našel Hermita Worldly Tutorem, ale to už bylo celkem irelevantní. Na ruce jsem měl navíc ještě Abeyance a swordy.
6-1-0 (13:3)
Game 8: Matěj Orálek on Gro-a-tog
Ještě před závěrečným kolem jsem s klukama analyzoval výsledky, jestli by mi stačila na topku plichta, nicméně odpověď byla dost nejistá. U stolů s potenciálem na čtvrtfinále jsme seděli tři Češi - já s Matějem a Vašek Lhotka (taky proti Replenishi). Ze soupeře jsem moc radost neměl, protože jednak pro mě není Gro-a-tog moc dobrej matchup, ostatně jsem proti němu jednou prohrál, a navíc hraje Matěj dost dobře 🙂 Na výběr ale nebylo, tak jsme šli na věc. První hru jsem celkem rychle prohrál, soupeř pokontroloval důležitý kouzla a betonem znemožnil můj návrat do hry. Ve druhý jsem hrál opatrně okolo Daze, jednou jsem byl v pozdější fázi drzej s Intuicí bez odtaplý země a hned jsem dostal Force Spike. Nakonec mi ale prošel Replenish (možná byl posichrovanej Orim's Chantem), takže jdeme na třetí. Matěj přidal ještě další karty ze sidu a hra se co, co se kontrolu týče, vedla v podobném duchu, jako ta minulá, jenom na stůl položil mága zakazujícího tuším swordy, kterýho brzy následoval druhej a jezdili každý kolo za čtyři. Oba nás překvapila slova "time" od judge, takže Matěje čekaly tři další kola a mě už jen dvě, takže na výhru bych musel topdecknout v příštím kole. To se nestalo, a soupeř přidal třetího medláře přes Abeyance (jen kvůli cantripu) v jeho kole, jenomže já jsem měl životů dost - takže končíme (pro Matěje o kolo) plichtou.
6-1-1 (14:4)
Vzhledem k tomu, že jsme byli poslední, tak mi obratem někdo z Čechů (kteří sledovali celej náš závěr) prozradí, že jsem v topce. WTF, tak tohle by mě fakt ani ve snu nenapadlo, když jsem sem jel…nechápu, zmateně přijímám gratulace a přemýšlím, co teď. Na prvním místě je Pablo s jednou prohrou, takže mě čeká nejlepší premodern hráč elfů a ještě k tomu OTD. Ne, že by elfové pro mě byly tak špatnej matchup, ale Pablo pro mě špatnej matchup je - hraje fakt pekelně dobře. Nejzásadnější problém ale asi je, že proti elfům hraju svojí první hru…Nastává teda zběsilej brainstorming s ostatníma, jakej teda bude můj plán, co nasidovat a odsidovat a já v posledních minutách studuju elfí decklisty. Vyhlášení topky probíhá někdy v půl 10 (všechny kola se hodně zdržely) a asi o 10 minut později jde na věc.
8 statečných
Top8 - Pablo on Survival Elves
Tak je to tady. Pablo je ve skvělý náladě, ale zdá se, že piva nemají sebemenší vliv má jeho úroveň hraní. V první hře lížu skoro dokonalou ruku - ostrov, sol land, Careful Study, Replenish, Tide + Wave a ještě něco. Začínám studií do dvou enchantmentů v hrobě a vím, že nejpozději ve třetím kole zabíjím Replenishem. Bohužel měl ale Pablo už ve druhým spoustu elfů, tudíž spoustu many, a Survival na stole. Já ve druhým hraju tuňáka a předávám štafetu, ale Pablo pokládá tu jednu kartu, kterou v ten moment může vyhrát - dráty. Zoufale ještě zkouším tuňáka, protože jediný, co mě může zachránit, je Frantic Search v ruce, ale ani jedna z vrchních čtyř to bohužel není.
PoV: právě dostáváš na frak od opilýho španěla
Siduju dva Sealy (Survival, dráty) a dva Orim's Chanty (proti elfům prakticky Time Walk) místo dvou Intuicí, který jsou moc pomalý, jedný Tidy a Chainu. Ve druhý hře líznu nejdřív 6 zemí a pak ani jednu, takže začínám trochu otráveně s pěti; mulligan kvůli zemím a ne kvůli interakci je vždycky trochu hořkej. Kupodivu ale hra trvá poměrně dlouho - dost ho zpomalují první dva vyswordovaní Quirion Rangeři. Ve druhým pokládám Seal a o dvě kola později Parallax Wave - a tady udělám botu, která mě pravděpodobně stála hru. Místo toho, abych mu kombem Wave + Seal odstřelil natrvalo tři Symbioty na stole, tak mu je jenom dočasně exilnu (nějak jsem se přesvědčil, že když si koupím dvě kola, tak to stačí a chtěl jsem si nechat Seal na dráty nebo Survival). Pablo ve svým navíc vrací naturalízou Symbioty do hry, pokládá Tangle Wire a nechává mě hrát. Uklízím dráty Sealem a za skandování publika kouzlím Replenish, ale bohužel mu chybí spousta paliva v hrobě, takže vrací wavu, dva sealy a tuňáka. Soupeř hraje Survival, ale já mám ve hře je ještě Parallax Tide, kterou jsem hrál myslím z ruky o kolo dřív; tou exiluju důležitou horu, bez který Anger nedává Pablově armádě haste. K mýmu překvapení mi ale oznamuje, že má ve hře od minulýho kola 12 veverek, který tam jaksi zapomněl dát, a projíždí me za lethal tak jako tak.
6-2-1 (14:6)
Tím teda pro mě turnaj končí, ale s výsledkem jsem nadmíru spokojenej - čekal jsem přinejlepším pozitivní výsledek, ale top8 by mě ani ve snu nenapadla. Pablo nakonec vyhrává celej turnaj (všechny kola topky mimochodem bez prohry) v překvapivým finále proti Jacobovi s White Weenie. Atmosféra topky byla skvělá už při vyhlášení, ale i během hraní - jenom to už dost lidí zapíchlo vzhledem k velkému zpoždění všech kol (finále se hrálo do půl druhý). Já to teda balím asi v jedenáct a poskytuju nocleh Kikáčovi, kterej původně plánoval jet zpátky busem, ale 11 hodin cesty versus necelejch 5 se mnou autem ho přiměly změnit plán. Na turnaji sice nehrál, ale kus základní části komentoval na streamu.
Ráno jsem si připadal jako celebrita, když mi několik náhodnejch lidí v hotelu gratulovalo, tak jsme u snídaně ještě pokecali o turnaji. Kolem desátý vyrážíme směr Praha a mě hřeje dobrej pocit ze skvělýho umístění ve skoro největším premodern turnaji na světě (181 hráčů, přičemž letošní Lobstercon měl 186). Laťka pro příští rok je nasazená proklatě vysoko 🙂
Ondra “Kráťa” Kratochvíl
Všechny fanoušky Magic the Gathering formátu Premodern by mohly zajímat i další články, které jsme si pro vás zde na CMUSu připravili. Podívejte se například na rozbor Dead Guy Ale balíčku od Davida Bezdomnikova, případně rozbor červeného Burn balíčku, který napsal Michal BlackKnight Černý.
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.