Reklamní
Vítěz Pro Touru Sigurd Eskeland na „dovolené“ v Čechách
Vítěz Pro Touru Sigurd Eskeland na „dovolené“ v Čechách
Bývalého učitele na škole v Oslu a velmi úspěšného hráče Magic: The Gathering Sigurda Eskelanda není třeba příliš představovat. Sigurd patřil po dlouhá léta mezi nejúspěšnější hráče na „okruhu“ profesionálních magicových turnajů, přičemž jeho největším úspěchem bylo vítězství na Pro Touru New York v roce 2000, kde se hrál block constructed (Mercadian Masques a Nemesis) a Sigurd k výhře dokormidloval svůj celomodrý control postavený okolo karty Rising Waters. Za zmínku ještě stojí, že v dobách své kariéry hráče MTG byl Sigurd po několik let v týmu Mogg Squad společně s Jakubem Šlemrem, který se nyní také věnuje na plný úvazek pokeru, ať už při hře nebo psaním strategických článků pro výukový server Poker-Arena.cz | online poker zdarma.
V roce 2006 pověsil Sigurd MTG a učení na hřebík a vrhnul se plně do budování kariéry profesionálního hráče pokeru a začal hrát Poker Texas Holdem. Obě hry mají mnoho společného a tak není divu, že se Sigurdův metodický a analytický přístup osvědčil i zde. V zásadě se dá dokonce říct, že pravidla pokeru jsou ještě o poznání jednodušší, než u magicu, ale komplexnost hry je ve výsledku stejná. V MTG dokráčel Sigurd na pomyslný vrchol a stal se jedním z nejúspěšnějších hráčů. Stejně tak dosáhl na vrchol i v této disciplíně, když dokázal získat na World Series of Poker (WSOP – série prestižních pokerových turnajů, často považovaná za vrchol sezóny) zlatý náramek v jednom z turnajů spojený s finanční odměnou 260 497$.
Na přelomu listopadu a prosince se v Čechách konali dvě výjimečné akce – vůbec první podnik ze série turnajů World Poker Tour na české půdě WPT Bohemia v Rozvadově následovaný o pár dní později dalším turnajem tentokrát WPT Prague konaným – jak již název napovídá – právě v Praze. Sigurd využil této příležitosti k tomu, aby si udělal dvoutýdenní výlet po Českých památkách spojených právě s účastí na těchto turnajích. Nakonec se ukázalo, že na obdivování pamětihodností měl daleko méně času, ale rozhodně toho nelitoval. Podařil se mu totiž výjimečný kousek, když se v obou WPT turnajích umístil na finálovém stole! V prvním turnaji dokráčel dokonce až do závěrečného souboje ve dvou hráčích, kde se však musel nakonec sklonit před svým soupeřem, ale přesto za druhé místo získal příjemnou odměnu 73 701$. Dařilo se mu také o několik dní později v Praze, kde za páté místo získal dokonce 107 691$. Celkově vzato – podařený výlet.
Přestože stejně jako v magicu hraje i v pokeru nezanedbatelnou roli štěstí, je vidět že v dlouhodobé perspektivě jednoznačně převažuje herní um. Koneckonců, potvrzuje to i celá řada úspěšných hráčů magicu, kteří se dokázali prosadit v pokeru, jak si můžete přečíst v článku „Veteráni v magicu, profíci v pokeru“.
Sigurdovi je nyní 37 let, žije spokojeně v Oslu s manželkou a dvěma dcerami a jak sám říkal: „Doufám, že budu i nadále úspěšný. Chci se stále zlepšovat, a proto se snažím pracovat na své hře – to je totiž na pokeru to nejlepší, vždycky se máte ještě co učit“. Navíc může hrát poker každý ze svého domova, třeba na online herně PokerStars.
Redakce
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.