Vskutku divoký rok. Můžeme brát alespoň malá pozitiva v podobě online hraní.
Na novou edici se těším.
Díky za vzpomínkový rozbor. 👍
0 hlasů
Dnes si spolu projdeme ty nejdůležitější Magicové události, které nám přinesl rok 2020.
Foto: Wizards of the Coast, Channel Fireball, MTGGoldfish, Red Bull, DreamHack, Eleague, rahnart.com, twitter.com
Na rok 2020 rozhodně jen tak nezapomeneme. Celosvětová pandemie koronaviru ovlivnila životy nás všech a také veškeré Magicové dění. Byl to rok plný bezprecedentních rozhodnutí, rok plný překážek a rok plný výzev. Možná, že na něj nebudeme vzpomínat v nejlepším, ale tady je. V celé svojí kráse…
Rok 2020 začal banováním. Na formátu Modern byly zakázány karty Oko, Thief of Crowns, Mox Opal a Mycosynth Lattice.
Oko se stal po třech měsících nejhranější kartou formátu, Mox Opal již dostihl čas („Affinity is dead!“) a Mycosynth Lattice se kombila s Karnem, the Great Creator až příliš dobře…
V americkém Austinu se uskutečnilo Mythic Championship Team Series Final, neboli finále „Pro Touru týmů“ za rok 2019. Hrály se týmové drafty sady Theros Beyond Death (týden před prerelease!) a tým Hareruya Sword (Kelvin Chew, Jéremy Dezani, Javier Dominguez, Grzegorz Kowalski, Andrea Mengucci a Lee Shi Tian) zvítězil nad Ultimate Guard Pro Teamem (Andrew Cuneo, Reid Duke, Jon Finkel, William Jensen, Paul Rietzl, Matt Sperling). A pokud mě paměť neklame, myslím si, že to byl (zatím) poslední turnaj, na kterém jsme viděli Jona Finkela…
Theros Beyond Death se zařadil na Standard jako sada s nižším „power levelem“ (což je asi jedině dobře), i když jedna karta poněkud „unikla“… Uro, Titan of Nature’s Wrath.
Některé další karty byly ovšem velmi zajímavé: Underworld Breach (o kterém si povíme ještě později), Thassa’s Oracle (který se velmi skamarádil s Inverterem of Truth na formátu Pioneer), Heliod, Sun-Crowned (jenž se spřátelil s Walking Ballistou) a Anax, Hardened in the Forge zase pro změnu „nakopnul“ Mono-Red Aggro na formátu Standard.
Nezapomeňte také, že se Elspeth vysvobodila z podsvětí Therosu a že ji tedy dále do budoucna můžeme potkat na místech nečekaných… ;-)
Dana Fischer se na MagicFestu v Austinu stala nejmladší hráčkou, která vyhrála finanční odměnu. Bylo to v jejím věku 9 let.
Jakub Tóth se v Mythic Qualifieru na Magic Aréně kvalifikoval na Mythic Invitational Ikoria. Osud toho turnaje byl úplně jiný, než by kdokoli z nás vymyslel, ale pro Jakuba to byl důležitý krok na cestě do Rivals League…
Na přelomu ledna a února se do praxe uvedla nová podoba vrcholového turnajového hraní – konaly se rovnou tři Players Toury! Jeden víkend se hrálo v Bruselu a v Nagoyi, další pak ve Phoenixu. Magic se hrál normální „papírový“, formátem byly drafty sady Theros Beyond Death a Pioneer. Po mnoha dřívějších banech na tomto formátu (které byly v podstatě „testovací“ a měly formát nějakým způsobem „založit“) se nejvíce hrálo Mono-Black Aggro a zcela nový balíček založený na kartách Thassa’s Oracle a Inverter of Truth…
Players Tour v Bruselu vyhrál Joel Larsson se svým balíčkem Sultai Delirium.
Players Tour v Nagoyi vyhrál Kenta Harane s Bant Spirity.
Ve Phoenixu se objevil ve větším množství další kombo-balíček, a sice Lotus Breach. (Kombo bylo založené na kartách Lotus Field, Thespian Stage, Hidden Strings, Fae of Wishes a Underworld Breach). Ve finále s tímto balíčkem pak William „Huey“ Jensen podlehl Coreymu Burkhartovi s Dimir Inverterem.
Čeští a slovenští hráči se účastnili Players Touru evropského (až na Petra Sochůrka :-)). Nejlepším výsledkem bylo 28. místo Martina Jůzy. Na přidruženém MagicFestu v Bruselu byl nejlepším Čechem Jan Gabriel na 106. místě.
DreamHack Anaheim byl první Magicový turnaj, který se hrál na místě přes Magic Arénu stylem „Bring Your Own Device“. Standard „breaknul“ Aaron Gertler s tehdy novým balíčkem Temur Adventures…
Největší událostí tohoto měsíce (a nejspíše i celého roku) bylo Mistrovství světa v Magicu za rok 2019. Hrálo se v Honolulu na Havaji, poprvé se celé Mistrovství odehrálo výlučně na Magic Aréně (draft byl „papírový“, ale balíčky se pak přenesly do digitální podoby) a na ceny se rozdala nejvyšší suma v historii – 1 000 000 $!
Mezi šestnácti kvalifikovanými byl našim jediným zástupcem Ondřej Stráský, nicméně bohužel vypadl v úvodní fázi turnaje.
Nejlepšími třemi balíčky tehdejšího Standardu byly Temur Reclamation, Jeskai Fires a Mono-Red Aggro, nicméně byl to hráč s UW Controlem, který si odnesl trofej nejcennější. Hráč s velkým H. Paulo Vitor Damo da Rosa se stal Mistrem světa v Magicu za rok 2019.
Paulo si odnesl výhru v hodnotě 300 000 $, ale na jeho novou Magicovou kartu stále ještě čekáme… :-)
Na Magic Aréně se odehrála první Mythic Point Challenge, za jejíž body se později ještě rozšířila Rivals League (konkrétně v této Challenge si Standa Cífka připsal plných 10 bodů), a také se tento měsíc rozjela Česko Slovenská liga (MTGACZSK Liga), jenž se hrála opravdu hodně dlouho, ale pro jejího vítěze to stálo opravdu za to… ;-)
29. února vyšla speciální sada pro hodně „casual“ hraní – Unsanctioned. A samozřejmě také nechyběly speciální země.
Počátkem března se koná poslední „papírový“ MagicFest vůbec – MagicFest Lyon. Protože koronavirus byl již na vzestupu, zúčastnilo se jej pouze 583 hráčů. Posledním „Grand Prix Championem“ je tak Biagio Ruocco.
MagicFest v Turíně byl zrušen. A dále pak bylo zrušeno úplně všechno… MagicFesty, Players Toury, Players Tour Finals, Mythic Invitational Ikoria, turnaje sérií Star City Games a Cardmarket Series, PTQ v Ostravě… „Papírový“ Magic utrpěl obrovskou ránu, protože toto všechno je zrušeno i dodnes! Můj přehled však tady nekončí, protože se našly způsoby, jak hrát. Ano, Magic Aréna má ještě jisté chyby a nedodělky, ale buďme rádi, že jsme ji měli z roku 2019 tak nějak „připravenou“…
Na Mythic Qualifieru se tento měsíc kupříkladu kvalifikoval Ivan Floch a Martin Hrycej to stihnul ještě v „papírovém“ Magicu v Bratislavě.
Channel Fireball ve spolupráci s Wizardy rozjel „24/7 coverage“, která trvala několik týdnů. Její náplní bylo streamování denních kvalifikací, jenž vedly na historicky první MagicFest Online. Na něj se kvalifikovalo 380 hráčů, Ivan Floch uhrál Top 8 a vítězem se stal Marc Jacobson se Sultai Rampou.
Na formátu Legacy byla zakázána karta Underworld Breach, na formátu Modern Once Upon a Time a na formátu Historic se „suspendují“ první karty…
Také vychází Historic Anthology II (s Meddling Magem a Maelstrom Pulse) a můžeme si zahrát vůbec první „Cube“ na Magic Aréně. Nicméně protože „Player Draft“ tehdy ještě na Magic Aréně nebyl, šlo o „Cube Sealed Deck“ ;-)
Do našich obchodů také dorazily Mystery Boostery. Ale jestli jste stihli jejich „prerelease“, tak to už asi jak kde…
Druhý MagicFest Online svedl dohromady 297 hráčů a dočkali jsme se rovnou dvojnásobného českého úspěchu: Mikuláš Dio a Ondřej Stráský uhráli Top 8, přičemž Ondra se svojí Bant Rampou celý MagicFest vyhrál!
Oba tyto MagicFesty vyvrcholily v následném „finále“. Toho se zúčastnilo 121 hráčů a s Rakdos Sacrifice zvítězil Fabrizio Anteri.
Nejlepším českým výsledkem bylo 13. místo Standy Cífky. V Mythic Point Challenge na něj navázali Ivan Floch a Jakub Tóth (oba uhráli 10 výher). A pak už byl zabanovaný Lutri…
Ano, Lutri je asi první Magicovou kartou, která byla zabanována ještě předtím, než vyšla. Zakázán byl na formátech Brawl a Commander. Čímž se dostáváme k Ikorii…
Prerelease sady Ikoria: Lair of Behemoths se odkládalo tak dlouho (až na květen), až jsme si je vlastně museli uspořádat sami jako prerelease „domácí“. Nebo respektive můžeme říci, že se její prerelease uskutečnilo v digitálním světě – na Magic Aréně a na Magic Onlinu…
Ikoria byla sada plná zvláštních mechanik (Mutate) a nápadů (karetní styly Godzilla Monster Series) a čas ukázal, že mezi nejlepší karty této sady patří Shark Typhoon a „Triomy“.
Na tehdejším Standardu ale ovšem mnohem více vadila kombinace karet Lukka, Coppercoat Outcast + Agent of Treachery…
A pak tu také byli Companioni…
S nimi hráči „breaknuli“ všechny formáty prakticky během prvních dvou týdnů. Magic se stal velice zvláštní hrou a to nejenom proto, že se „na Standardu přehnala Gyruda“ nebo že by balíčky najednou měly 80 karet…
Po vydání Ikorie se konal první MagicFest Online druhé „sezóny“. Hráči (466 účastníků) zaregistrovali ponejvíce Jeskai Fires s Kerugou a Temur Reclamation. Zvítězil James Ramsey s Rakdos Sacrifice balíčkem, ale nejzajímavějším deckem byl Jeskai Cycling sestavený prakticky z „úček a commonů“ :-)
Na tomto turnaji dokráčel Ivan Floch do další Top 8.
Společně s Ikorií vyšlo také pět balíčků Commander 2020.
Na Magic Aréně si poprvé můžeme zahrát Player Draft, FNM z domu a společnost Channel Fireball většinu svého obsahu zpoplatňuje v rámci CFB Pro.
Dalšímu MagicFestu Online již dominuje Jeskai Lukka Fires (Yorion), se kterým celý turnaj vyhrál Oliver Tiu. Ondra Stráský se umístil na 12. místě. V následném finále druhé série (kterého se mohlo zúčastnit již jenom 128 hráčů) zvítězil Jason Fleurant s Temur Adventures.
Z českých hráčů se tohoto turnaje zúčastnil pouze Ondra Stráský, který skončil na 62. místě.
Začalo mnoho sérií, které se hrály výhradně pomocí Magic Arény. První turnaj série Red Bull Untapped byl asi největším turnajem na Magic Aréně vůbec, protože se jej zúčastnilo 2 466 hráčů! Petr Hensel v něm došel až do Top 32, kde prohrál s pozdějším vítězem Enrico Gobettim hrajícím UW Yoriona.
Channel Fireball pořádá první CFBPro Showdown s „finálním bossem“ Luisem Scott-Vargasem a Eleague Showdown představuje hraní ve stylu „King of the Hill“. To (po několika týdnech hraní) vyhrál Martin Jůza.
Na Magic Aréně vychází Historic Anthology III (zdraví nás Ulamog!) a můžeme si zahrát vůbec první Aréna Open – turnaj o reálné peníze, na který se není potřeba dopředu kvalifikovat.
Na nejvyšší odměnu 2 000 $ dosáhli z končin českých a slovenských hned tři hráči: Ondra Stráský, Tomáš Pokorný a „Pejho“.
Ani tomuto měsíci se nevyhnuly nějaké ty bany. Na formátu Vintage (tj. na formátu, kde se nezakazuje vůbec :-)) byl zakázán Lurrus of the Dream-Den. Na formátu Legacy byl zakázán Lurrus a Zirda, the Dawnwaker (byly tu jisté obavy o jisté kombo s jedním jistým artefaktem… :-)).
A na závěr měsíce se stalo něco, co se dotklo všech Magicových hráčů na celém světě – DCI čísla byla deaktivována, Planeswalker body byly zrušeny, historie byla (navzdory četným hlasům) vymazána…
Co znamenal DCI program pro celý Magic, na to si můžete zavzpomínat ve skvělém článku od Adama Kosky. Plány byly (a jsou) poměrně pěkné – každý hráč bude mít jeden účet a to jak pro „papírový“ Magic, tak pro Magic Arénu, Magic Online a mobilní aplikaci Companion. Ale smazání a další nezálohování historie je prostě špatně… :-(
Oznámení o aktualizaci Banned a Restricted listu bylo doplněno poměrně nevídaným krokem: Mechanika Companion byla změněna! Samozřejmě, že různé úpravy pravidel provází Magic odnepaměti, ale toto bylo poprvé, co se změnila pravidla přímo pro jedinou mechaniku. A jak moc to celé designerský tým netrefil? O tři many… ;-)
Na formátu Standard byl zakázán Agent of Treachery a Fires of Invention. Dále byly na všech formátech zakázány karty, které jsou rasistické nebo kulturně urážlivé.
V červnu se konala další vlna Players Tourů. Celkem se odehrály čtyři (rozdělené byly do dvou víkendů) a jelikož to byly vůbec první „Pro Tour at home“, tak se také aktualizovala pravidla pro digitální Magic. „Ghosting“ a „Outside Assistance“ byly oficiálně zakázány.
Players Touru 1 dominovala Temur Reclamation. V Top 8 jsme mohli vidět 32x Growth Spiral, 32x Breeding Pool a 31x Fabled Passage… Také se do ní historicky poprvé probojovali dva bratři – Dominik a Simon Görtzenové. Ivan Floch se umístil na 11. místě, celkovým vítězem se stal Elias Watsfeldt s Temur Reclamation.
Players Tour 2 byl také v područí Temur Reclamation. Zvítězil s ní Ryuji Murae.
Nejlepším českým výsledkem bylo 63. místo Dominika Proška.
„Metagame“ třetího Players Touru se lehce posunula směrem k Bant Rampě, ale z globálního pohledu to byl opět souboj dvou balíčků. Do toho se snažili promluvit „Pro Playeři“ s Orzhov Yorionem. Ben Stark s tímto balíčkem uhrál Top 8 a Seth Manfield skončil na 10. místě.
Patrik Szmatana se umístil na 16. místě. Celý turnaj vyhrál William Craddock s Jund Sacrifice.
Vítězem čtvrtého Players Tour se stal Akira Asahara s Temur Reclamation. Šlo o jeho „back-to-back“ Top 8.
Nejlepším českým výsledkem bylo 147. místo Františka Křížkovského.
Na Magic Aréně se hrál další Mythic Qualifier. Ivan Floch a Jakub Tóth opět zabodovali za 10 výher a stali se hráči Rivals League! Současně tímto skončila tzv. „Částečná sezóna“ (Partial Season) pro období ledna až srpna 2020 a celá Magic Pro League a Rivals League tak byla „zamražena“ do celé sezóny následující. (Boje v „Gauntlet“ turnajích se na srpen plánovaly, ale všechno to vzalo za své…) Zbývalo tedy nyní již jenom odehrát Players Tour Finals, Mythic Invitational a Grand Finals, které se hrály již „pouze“ o peníze a o slávu.
Pod domácími kamerami se také uspořádal první CommandFest Online, jenž přinesl změnu v pravidlech takovou, že Commandeři již od té doby „umírají“…
V červnu také začíná svoji online sérii společnost Star City Games a do našich obchodů zamířila tato luxusní Secret Lair:
V závěru měsíce vychází Core Set 2021, který je kvalitou reprintů nazýván „Masters Setem“…
Do Magicu byli vpuštěni psi a nový Teferi s phasingem Standard nezničil. (Zatím… ;-))
V červenci vychází Jumpstart („Smíchej dva boostery a hraj!“), i když pouze v digitálním prostředí. Na poctivé „papírové“ boostery Jumpstartu jsme si v Evropě museli počkat až do podzimu…
Vtipné je, že s touto sadou se na Magic Arénu (a na formát Historic) dostala Phyrexian Tower a také jistý goblin…
A jestli je Allosaurus Shepherd nejdražší kartou v moderní historii Magicu, to už si můžete přečíst v rozboru Jumpstartu od Kumana… ;-)
Na formátu Historic se banovalo (nicméně všechny nejrůznější zákazy, suspendace a odsuspendace na tomto formátu zde nerozebírám), na formátu Modern byl zakázán Arcum’s Astrolabe.
Na formátu Pioneer byla naopak odbanována Oath of Nissa.
Ve druhé mezinárodní kvalifikaci série Red Bull Untapped se z 1 310 hráčů umístil v Top 16 Václav Vencl.
V posledním červencovém víkendu proběhl Players Tour Finals (jehož Top 8 se dohrávala 1. srpna). Tohoto turnaje se mohli účastnit nejlepší hráči z lednových a červnových Players Tourů – celkem jich bylo 145. V poli plném Temur (a čtyřbarevné) Reclamation vybojoval Top 8 Michael Jacob s Mardu Winotou.
15. místo patřilo Ivanu Flochovi, celkovým vítězem se stal Kristof Prinz se čtyřbarevnou Reclamation.
Přišla bohužel i velmi smutná zpráva. Zemřel Gabe Walls, americký hráč Magicu, pokeru a Heathstonu, který osobně ovlivnil mnoho hráčů „staré gardy“…
I když zbývalo do rotace jenom něco přes měsíc, Wizardi se rozhodli pro velké změny…
Na Standardu byly zakázány karty Wilderness Reclamation, Growth Spiral, Teferi, Time Raveler a (možná i poněkud překvapivě) Cauldron Familiar.
Na formátu Pioneer byly zakázány karty Inverter of Truth, Kethis, the Hidden Hand, Walking Ballista a Underworld Breach.
V srpnu proběhl druhý CommandFest Online…
… a vyšel (tentokrát už opravdový) „Masters Set“ – Double Masters. Dvě „rára“ v jednom boosteru, dva „picky“ z jednoho boosteru, karty pěkné… Co víc chtít? ;-)
Na Magic Aréně se hraje další Aréna Open (tentokrát ve formátu Historic) a vychází Amonkhet Remastered (kde by tedy Thoughtseize a Collected Company čekal asi málokdo… :-)). A po téměř ročním vývoji mezi nás vstoupila nová oficiální Magicová aplikace Companion.
Mythic Invitationalu se zúčastnilo 160 hráčů. Formátem byl Historic, „metagame“ byla plná goblinů, kteří ale celkově spíše neuspěli. Ve hvězdami nabité Top 8 (kterou jsme mohli kvůli technickým problémům sledovat až v pondělí :-)) zvítězil Seth Manfield se Sultai Midrangem. Seth se stal pátým hráčem v historii, který kdy vybojoval 3 (a více) „Top Finishů“.
Nejlepším českým/slovenským výsledkem bylo 21. místo Ivana Flocha.
V Mythic Qualifieru pro tento měsíc uspěl Pavel Matoušek.
V září vyšla zatím poslední „klasická“ edice na Standard – Zendikar Rising. Vrátily se oblíbené mechaniky jako Kicker a Landfall a největší novinkou byly modální oboustranné karty, které byly zrealizovány i jako „země/země“ :-)
Mě osobně se cyklus „Pathwayů“ a dalších těchto karet líbí a jsem moc zvědavý, jak budou vypadat v dalších sadách, nicméně na druhou stranu mám trochu strach, aby nebyly „až příliš dobré“, jako třeba Adventury z Throne of Eldraine…
S touto sadou byl také představen zcela nový typ „zážitkového“ boosteru – Set Booster.
A dokonce jsme se dočkali i starých známých „expedic“…
… a to i s „fetchlandy“!
Nastala tzv. „rotace Standardu“, takže jsme se museli rozloučit se sadami Guilds of Ravnica, Ravnica Allegiance, War of the Spark a Core Setem 2020. „Power level“ těchto sad byl opravdu vysoký, proto se zdálo, že se Standardu „uleví“. Bohužel to ale nebyla tak docela pravda…
Nejprve byla ale na Standardu zakázána ještě poněkud jiná karta…
Hlavní událostí tohoto měsíce bylo 2020 Season Grand Finals. Zúčastnilo se jej pouze 32 hráčů (Top 16 z Players Tour Finals a Top 16 z Mythic Invitational) a hrál se jak Standard, tak Historic. Oběma formátům dominoval Omnath, nicméně na formátu Historic vznikl poměrně zajímavý „combo deck“ :-)
Ve velmi silně obsazené Top 8 dokázal zvítězit Austin Bursavich s Omnath Adventures.
Ivan Floch byl jediný z „našich“, který se Grand Finals účastnil, ale bohužel se mu vůbec nezadařilo.
Tím oficiálně skončila „Částečná sezóna“ a po další „opravě“ Standardu (byly zakázány karty Omnath, Locus of Creation, Lucky Clover a Escape to the Wilds) jsme mohli jít vstříc sezóně nové…
Ta začala prvním League Weekendem pro hráče Magic Pro League a Rivals League. V MPL to nejlépe „vykopnul“ Rei Sato s 11 výhrami, v Rivals League uhráli 9 výher Luis Scott-Vargas, Bernardo Santos a Standa Cífka!
Zajímavých „weekendů“ bylo v tomto měsíci více. Na Magic Onlinu se uskutečnily tři turnaje ve formátu Legacy, které, co do počtu hráčů, strhaly rekord. A na jednom z nich (Rishadan Port Championshipu) vybojoval celkové vítězství Antonín Braniš s Death & Taxes!
Eternal Weekend pokračoval třemi turnaji ve formátu Vintage. I tam padaly rekordy (427 účastníků) a zdá se, že se na formátu zabydlel Fleetwheel Cruiser ;-)
Channel Fireball představil novou turnajovou sérii CFB Clash, ale také se hrál jeden Showdown, který vyhrál Ondra Stráský. „Final bosse“ LSVho ale neporazil…
Poslední kvalifikace série Red Bull Untapped (Week of Wings) se zúčastnilo 1 011 hráčů. Václav Vencl se umístil na 105. místě. Série vyvrcholila závěrečným finále pro 16 hráčů. Celkovým vítězem se stal Kazune Kosaka.
Wizardi vydali poněkud kontroverzní Secret Lair a sice „crossover“ mezi Magicem a seriálem (komixem) The Walking Dead.
Na jednu stranu je to hezké (a takovýchto „crossoverů“ máme čekat do budoucna víc), ale na stranu druhou se ty karty nedají příliš dobře sehnat (a na tzv. „Eternal“ formátech povolené jsou!). Prozatímní odpovědí je, že pokud bude po těchto kartách větší poptávka, budou vytištěny jejich skutečné „Magicové“ verze a tyto vydané verze budou jejich „jakoby Godzilla Monster Series treatmentem“…
Listopad začal druhým League Weekendem. „Metagame“ Standardu (a to i současného) byla tvořena převážně z Gruul Adventures, Dimir Rogues a Esper Doom Foretoldu. Na prvním místě Magic Pro League dohnal Paulo Vitor Damo da Rosa Reie Sata a ve vedení Rivals League je Luis Scott-Vargas. Čeští hráči na tom jsou relativně dobře. Ondřej Stráský byl v tuto chvíli v MPL na 6. místě, Standa Cífka v Rivals League sdílel 3. – 4. místo.
Na Magic Onlinu se uskutečnil dlouho odkládaný Magic Online Championship za rok 2019. Byl to velice prestižní turnaj pouze pro 24 hráčů a hrálo se ve formátech Vintage Cube Draft, Pioneer a Modern. Alexander Rossijcenko obsadil 22. místo a Petr „Pirát“ Daněk 14. místo. Ceny byly ale velmi štědré, takže snad jsou spokojeni :-)
Celkovým vítězem se stal Michael Jacob, když ve finále porazil asi toho největšího „MODO grindera“ Logana Nettlese. Michael hrál na Modernu Heliod Company a na Pioneeru Mono-Green Planeswalkery.
Závěrem měsíce se Magic Online ozval ještě jednou, protože se hrála první Magic Online Champions Showcase (neboli totéž co předtím, jenom v nové podobě). 8 účastníků si zahrálo draft sady Zendikar Rising a Modern, vítězem se stal Kazuya Takuwa.
Další české úspěchy přidala série CFB Clash. Na finálový turnaj se kvalifikovali Tomáš Pokorný (uhrál na jednom z turnajů Top 16) a Lukáš Dušek (uhrál na jednom z turnajů finále!). V „Championship Weekendu“ pro 54 hráčů Tomáš do druhého dne nepostoupil, Lukáš ano, ale byl vyřazen v Top 32. Celkovým vítězem této série se stal cftsoc.
V turnaji F2K United Invitational pro významných 40 Magicových streamerů vybojoval Ondra Stráský druhé místo.
A také bych měl zmínit jméno Jana-Moritze Merkela, který nejprve uhrál Top 8 na CFB Pro Showdownu, pak vyhrál Week of Wings a dále vyhrál další CFB Pro Showdown! (Na LSVho ve finále si ale nepřišel… :-))
Konal se třetí CommandFest Online a na Magic Arénu jsme mohli přivítat Kaladesh.
Na pulty našich obchodů přistála sada Commander Legends a vy, kteří čtete Středeční výhledy pravidelně, již víte, která karta bude následovat… ;-)
Na kvalifikaci série SCG Tour Online uhrál Tomáš Pokorný 25. místo z 289 hráčů, nicméně jeho největší úspěch měl teprve přijít…
Prvním velkým turnajem v nové sezóně byl Zendikar Rising Championship. Zúčastnilo se jej 183 hráčů a formátem byl Standard i Historic. Na Standardu se objevil ve větším množství nový balíček – Mono-Green Food – a na Historicu se na výsluní vrátily „Sacrifice“ balíčky.
Top 8 tohoto turnaje byla opět úžasná a my musíme jednak pogratulovat celkovému vítězi, Bradovi Barclaymu…
… a Tomášovi Pokornému, který vybojoval 4. místo a účast v Challenger Gauntlet v závěru této sezóny!
Další české úspěchy jsme zaznamenali v sérii SCG Tour Online. David Adamus vybojoval 33. místo (z 219 hráčů), Lukáš Dušek Top 12 (z 234 hráčů).
Z Rivals League odstoupily Jessica Estephan a Emma Handy a zbytek je už současnost…
Tak vidíte. Nakonec bylo o čem psát. Rok 2020 byl pro nás a pro Magic těžký. Přišli jsme o mnoho turnajů…
… a o mnoho příležitostí se setkávat s přáteli nad papírovými kartami. Přesto ale „digitalizace Magicu“ tak nějak zafungovala, věci se přeplánovaly a událo se toho hodně.
Ano, Wizardi si zaslouží kritiku za to, že „prize payout“ byl na turnajích velmi zredukován, za to, že nám smazali odehranou historii a za to, že designový tým nedokázal udržet ani Standard v rozumných mezích. Na druhou stranu je vidět, že s komunitou komunikují více než kdy dřív a svoje chyby přiznat umí.
A čeští a slovenští hráči zase umí digitální Magic! :-) Vždyť těch úspěchů na Magic Aréně i na Magic Onlinu bylo tolik, že bych je sám nespočítal… :-)
Byl to těžký rok. Byl to šílený rok. A já si moc přeji, abychom se letos zase mohli scházet a hrát jako za starých časů… Přeji vám i Magicu mnoho úspěchů a vše nejlepší do nového roku 2021!
Pepa / Josef Janák / Chainer
P0dbi
13.01.2021 07:49
Vskutku divoký rok. Můžeme brát alespoň malá pozitiva v podobě online hraní.
Na novou edici se těším.
Díky za vzpomínkový rozbor. 👍
0 hlasů
Sabre
13.01.2021 12:46
hezký článek
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|