Novinky
Středeční výhledy #8 2014
Vítejte u dalšího dílu středečních výhledů. Nejdříve bych se chtěl omluvit za opravdu dlouhou pauzu mezi jednotlivými díly Středečních výhledů. Konec zkouškového byl velice náročný nezbýval mi bohužel čas na další věci. Dnešní díl tak bude o něco delší než obvykle. Dnes se můžete těšit na spoiler M15, informace o nových produktech WOTC, konec Verze 3 na onlinu a samozřejmě ohlédnutí za všemi Grand Prix ve světě.
Ohlédnutí
1) Zámořská GP: GP Atlanta, GP Sao Paulo, GP Chicago, GP Washington DC
2) Evropská GP: GP Manchester, GP Moskva, GP Milan
3) Walking the Planes #24 a #25
4) Vintage Masters – shrnutí
5) Digitální produkty: Změna domovských stránek WOTC, Konec verze 3 na MTGO
6) Modern PTQ
Co nás čeká
7) Magic 2015 – Spoiler
8) Clash deck M15
9) Hall of Fame 2014
10) Změna udělování Bye
11) Turnaje
Střípky
Ohlédnutí
1) Zámořská GP: GP Atlanta, GP Sao Paulo, GP Chicago, GP Washington DC
První ze čtveřice zámořských GP se konalo v Atlantě a jeho formát byl Theros Limited. Protože Theros Limited už asi nikoho moc nezajímá, tak zmíním jen několik zajímavostí. GP se zúčastnilo slabých 1298 hráčů a do TOP8 se dostalo hned několik zajímavých jmen. William Jensen, Chris Fennell, Shain McLaren, Tomoharo Saito a John Stern. Poslední dva jmenovaní se potkali ve finále ve kterém byl úspěšnější John Stern. Těsně za branami TOP8 pak zůstalo množství známých hráčů. Yuuya Watanabe, Todd Anderseon, Martin Juza, Pat Cox, Wafo-Tapa, David Shields, Owen Turtenwald, Shuhei Nakamura a Raphael Levy. Takovouto soupisku jmen by si člověk mohl zaměnit za seznam známých hráčů, kteří dali Day2. Toto je však výčet ze standingů mezi 12.-21. místem.
Link na coverage je zde.
Druhé GP se konalo v Sao Paulu a formátem byl zajímavý Team Sealed deck. GP se zúčastnilo 315 teamů a hrálo se poměrně netradiční rozložení 8 kol první den a 5 kol den druhý. Česká republika mělo poměrně nečekaně zastoupení v teamu Matoušek, Melichar, Ristovský, který se dostal do druhého dne, kde nakonec skončil na pěkném 30. místě, což na peníze nestačilo. Ze standingů TOP4 mi bohužel žádné jméno nic neříká.
Link na coverage je zde.
Další na pořadí je GP Chicago, jehož formátem byl Standard. Přestože Standard po příchodu Journey to Nyx začal být více rozmanitý a začalo se dařit midrange archetypům kolem kombinace Courser of Kruphix a Underworld Connection, tak výsledky GP tomu moc nenapovídaly. Do TOP8 se dostaly pouze 3 archetypy. MonoBlack, UW a MonoBlue. Finále pak bylo v režii dvou Monoblack. Nuda? Nepochybně. Zajímavější bylo GP z personálního hlediska. Do Chicaga se podívalo úctyhodných 2049 hráčů. Do TOP8 se po dlouhé době probojovala žena, Jadine Klomparens, která nakonec prohrála až ve finále. Ze známých hráčů se pak do osmičky probojoval Adrian Sulivan, Oscar Jones (Pyromanic4290 na MTGO), Jared Boettcher a Yuta Takahashi. Další zajímavostí bylo to, že toto bylo myslím první GP na které byla coverage již na nových stránkách, takže vše bylo o dost nepřehlednější a zapnout stream bylo téměř nad lidské síly mnoha diváků.
Link na coverage je zde.
Posledním ze zámořských GP bylo GP ve Washingtonu. Opět ne již moc aktuální formát Theros Limited přilákal lehce přes 1400 hráčů. Do TOP8 se probojovala hned dvě známá jména Yuuta Watanabe a William Jensen. (čestná zmínka pro Christiana Calcana). Pro Jensena to byla již 8. TOP8 tuto sezónu, což je opravdu neuvěřitelné. Zajímavá statistika byla například ta, že pouze 30 hráčů má více TOP8 Lifetime než Jensen tuto sezónu. Do finále se nakonec dostal Watanabe, který podlehl Miku Sigristovi.
Link na coverage je zde.
2) Evropská GP: GP Manchester, GP Moskva, GP Milan
Prvním z evropských GP se konalo v Manchesteru a formátem byl unikátní Block Constructed. Jediné GP v tomto formátu následovalo kousek po blokovém PT a formát tak byl vcelku dobře vyřešen. Každý očekával velké množství Courser of Kruphix na všech frontách a tak na tyto balíčky byla většina lidí připravena. Do TOP8 se nakonec dostalo „pouze“ 20 kentaurů. Tři baličky tedy kentaura nehrály (2x MonoBlack aggro a 1x RW). Na formátu se objevilo i několik pokusů breaknout field. Nejzajímavější byl určitě MonoBlue aggro s Whelming Wave a Scourge of Fleets. Nejúspěšnějším pak bylo UW Heroic, které hrál i Martin Jůza a Petr Sochůrek. Balíček fungoval jako klasický UW Heroic z PT, ovšem byl více odolný díky kombinaci karet Fabled Hero, Brimaz a Eidolon of Countless Battle. Martinovi se nakonec podařilo uhrát s balíčkem opět 14. místo, kdy ho z boje o TOP8 vyřadil Valentin Mackl. Z českých hráčů pak peníze hrál ještě Richard Bednařík, který skončil na 87. místě. Mackl TOP8 nakonec uhrál a tato osmička pro něj byla velice důležitá. Přestože Mack uhrál asi 8 TOP16 a 3 TOP8 tak stále nebyl kvalifikován na další PT a toto byla jeho poslední šance. Díky této TOP8 a následnému PT si Mack zajistil Gold a kvalifikaci na celou další sezónu. Toto si zapamatujte, protože Mackl bude ještě hrát roli ve výhledech. Ze známějších hráčů se do TOP8 dostal ještě Carvalho. GP vyhrál Venezuelan Fabrizio Anteri, pro kterého to bylo druhé vítězství v období tří týdnů (GP Varšava).
Link na coverage zde.
Kdo si přijel zahrát Standard do Moskvy tak jistě nelitoval. Přeci jen GP o 531 hráčích se dnes již nevídají. Krásných 8 kol první den a pouze 87 hráčů v druhém dni. Formát byl o mnoho rozmanitější než Chicagu. Jund, Boros, Bant, Monoblack a také 4 barevný good stuff balíček, který hrál Ashioka, Elspeth, Kioru, Blood Barona, Pack Rats a také například Far // Away. Ze známých hráčů se do TOP8 dostal asi jediný známý Rus Dmitry Butakov a také šestnáctý hráč na světě Lee Shi Tian. Z českých hráčů jsem na standingách našel Richarda Bednaříka, který si přijel pro kapesné v podobě 60. místa a 300USD.
Link na coverage naleznete zde.
4c special Gp Moscow Main Deck Sideboard 2 Breeding Pool
2 Godless Shrine
4 Overgrown Tomb
3 Temple Garden
4 Temple of Mystery
1 Temple of Plenty
4 Temple of Silence
4 Watery Grave
2 Blood Baron of Vizkopa
2 Courser of Kruphix
1 Obzedat, Ghost Council
4 Pack Rat
1 Polukranos, World Eater
4 Sylvan Caryatid
1 Voice of Resurgence
2 Abrupt Decay
3 Advent of the Wurm
2 Far // Away
2 Golgari Charm
3 Hero’s Downfall
1 Ultimate Price
2 Underworld Connections
1 Whip of Erebos
2 Ashiok, Nightmare Weaver
1 Elspeth, Sun’s Champion
2 Kiora, the Crashing Wave1 Deicide
1 Erebos, God of the Dead
1 Golgari Charm
3 Notion Thief
1 Pithing Needle
2 Sin Collector
2 Ultimate Price
3 Unflinching Courage
Posledním GP na které se dnes podíváme bude GP Milan. Theros Limited přitáhl pouze 1146 hráčů. Výhodná pozice Milána tentokrát asi nezafungovala a převážil ji efekt začínajících prázdnin. Pro české hráče byl však Milán výhodnou lokací, protože do něj létal levný WizzAir a přinejhorším se tam dalo dostat i autem. Do druhého dne se dostalo hned 8 českých hráčů. Ovšem draftování tentokrát nebylo silnou stránkou českých výprav a peníze tak uhrál pouze Pavel Matoušek za 27. místo. Slovenské výpravě se dařilo o poznání lépe a Ivan Floch uhrál další TOP8 ve formátu Theros Limited. TOP8 byla na evropské poměry plná známých jmen. Nico Bohny, Ivan Floch, Jeremy Dezani a Timothé Simonot. Flochy nakonec podlehl v TOP4 Bohnymu, který prohral s Dezanim ve finále. Dezani si díky vítězství opět posunul do čela žebříčku a sesadil Reida Duka.
Link na coverage naleznete zde.
3) Walking the Planes #24 a #25
V dlouhé prodlevě mezi díly Středeční výhledů vyšli dokonce dvě episody Walking the Planes. 24. episoda nese název Tilt. Episoda 25 s názve Magic Club pak zabrouzdá do více casual vod.
Link na 24 zde.
Link na 25 zde.
4) Vintage Masters – shrnutí
V minulém dílu jsem vám představil Vintage Masters na MODU a dnes bych rád krátce shrnul jak to vlastně dopadlo. Nu nechci to nějak zkrášlovat, ale Vintage Masters měl zdrcující úspěch. Formát byl zábavný na draftování a možnost otevřít si super drahou kartu byla takovým bonusem. Power začal zlehka na 250 tixech za Lotus a během prvních pár dní zaznamenaly téměř všechny karty prudký pád díky velkému množství draftů. Lotus se tak dal koupit za 130 tixů a Force of Will za 10. Protože však drafty něco stojí, tak po víkendu došly mnoha lidem tixy a příliv karet do systému zpomalil. Klíčové kusy tak začaly stoupat. Force of Will dokonce až na 30 tixů a Black Lotus na chvíli dokonce překonal svojí cenu z prerelease období. Poptávka se nakonec také uklidnila a cena karet začala pozvolna klesat v důsledku draftů, což dělá až do dnes (dnes se možná tento trend změní, protože nové oznámení nám ukázalo, jak se můžou podmínky měnit a Vitange Masters se odporoučejí již 25. července místo konce září, což by mohlo ceny opět trochu vyhnat nahoru). Krom velice zajímavého Limited nám Vintage Masters přineslo i samotnou Vintage na Modu. Stále panuje řada pochyb, zda se Vintage udrží na MODU jako formát. Z mého pohledu však považují za úspěch, že se začala hrát alespoň v nějakém množství. Osobně o Vintage moc nevím, ale přijde mi to jako velice zábavný formát a mohu jen doporučit shlédnout Vintage sérii od LSV na Channell Fireballu. Pokud máte čas, tak to opravdu stojí za to. Finální shrnutí. Vintage Masters byla trefa do černého a velký úspěch pro Magic Online.
5) Digitální produkty: Změna domovských stránek WOTC, Konec verze 3 na MTGO
Bezesporu největší slabina WOTC jsou její digitální produkty. S výjimkou Duels of the Planeswalkers (které myslím WOTC outsorcuje a které mají obrovský úspěch) je to bída s nouzí. MTGO je stále ještě v troskách po fiasku s premier eventy. To však neodradilo WOTC k hned dvěma velkým krokům. Nejprve došlo ke změně domovských stránek Wizards of the Coasts a poté k definitivnímu potvrzení konce verze 3 na MODU. Přechod na nové stránky byl, jak se dalo předpokládat, dosti chaotický. Stáre linky přestaly fungovat, nic moc nešlo najít a tak dále. Obecně lidé se špatně vypořádávají se změnami a jsou často nespokojení už jen proto, že to nevypadá a nefunguje stejně jako předtím. Přestože nové stránky nejsou nejúchvatnější, tak nakonec to nebylo tak hrozné, přeci jen většina lidí používá k hledání informací o MTG stejně google a ten funguje pořád bez problémů. Druhá změna je však dost významnější. Současná verze MODA (V3) bude již 16. července vyřazena a Magic Online si tak zahrajete pouze na Betě (V4). Jelikož Beta má k dokonalosti opravdu hodně daleko, tak panují pochyby, zda v tak krátkém čase dokáží vývojáři vychytat alespoň ty největší problémy a zda bude celá verze stabilní. Mnoho hráčů Betou otevřeně opovrhuje a odmítá na ní hrát. Lze tak minimálně krátkodobě očekávat odliv hráčů a tedy propad cen v online ekonomice. Tento fakt ještě povzbudilo poslední oznámení, které trochu neočekávaně ruší Vintage Masters turnaje. Vše se točí kolem několika klíčových problému. WOTC nejsou schopni včas a dobře informovat o plánovaných změnách a jejich nenadálé zásahy mají často velký význam pro online ekonomiku. MODO ekonomika je již tak neuvěřitelně competetiv prostředí s velkou konkurencí a zásahy „shoda“ ještě více podkopávají důvěru spotřebitelů. Přeci jen hráči očekávají, že se jim část peněz, které na MODU utratí, vrátí zpět. Plánované odstavení tak představuje značné riziko a zároveň dobrou investiční příležitost. Pokud ceny karet opravdu klesnou, tak se samozřejmě vyplatí je nakoupit a využít iracionálních důvodů prodávajících (V4 se mi nelíbí, nebudu hrát... Toto si jistě pár lidí řekne. Je však jasné, že mnozí se k tomu stejně nakonec po chvíli vrátí, protože jim bude magic chybět).
6) Modern PTQ
O nečeských PTQ informuji opravdu jen výjimečně. Ovšem aktuální zprávy si místo jistě zaslouží. Na PTQ v Lipsku se totiž velice dařilo českým barvám a projednou se nám také podařilo nějaký ten slot ukrást a to dokonce s drtivou převahou. Ze 170 hráčů se do TOP8 dostala hned čtveřice Čechů a ve finále si o letenku zahrála dvojice Čechů Ondřej Stráský a Tomáš Kuchta. Stráča nakonec vyhrál a opět se podívá na PT Hawai (lakoš). Další zahraniční PTQ tentokrát v Linci také neskončilo špatně, když Lukáš Blohon dokázal projít základní částí bez prohraného zápasu a i v TOP8 jel na dobré vlně. Ve finále mu nakonec vzdal Valentýn Mackl, který byl již na Hawai kvalifikovaný díky TOP8 v Manchesteru. Eternal formáty českým hráčům jdou a Modern není výjimkou. Stráčovi i Lukymu gratuluji a doufám, že se k nim připojím na PTQ v Praze.
Co nás čeká
7) Magic 2015 – Spoiler
Protože Výhledy měly vskutku dlouhou pauzu, tak jsem vás nemohl zásobit prvními informacemi o pár uniklých kartách. Čas utíká jako voda a celý spoiler M15 je již nějakou dobu k dispozici. Podívejme se tady, co nám M15 přináší nového a starého. Při projíždění sociálních sítí jsem byl překvapen, jak pozitivní reakce na M15 jsou. Téměř nikdo neoznačuje sadu za propadák a většina se kloní k názoru, že M15 je dosud nejlepší M set. Osobně jsem samozřejmě o dost skeptičtější, ale když to říkají skoro všichni, tak na tom možná něco bude. Jako klasicky podotýkám. M15 je velký letní set, kterého se obvykle nerozbalí ani omylem tolik, kolik jiných velkých setů. Karty jsou tedy de facto o něco vzácnější než jejich protějšci z dalších sad. Zároveň klasika. Set vstupuje na nejsilnější Standard, takže se mnoho karet hned neprosadí. Zároveň se set draftuje 3x M15, takže v době draftování bude karet přebytek a jejich cena by mohla jít dolu. Nemá asi smysl sem psát výčet karet, které byly v létě svého vydání levné a v zimě stejného roku drahé (stejně ho napíšu, abych ukázal, jak hrozně tušim: Sublime Archangel, Thundermaw Hellkite, Mutavault, Chandra, všichni Garrukové myslím, Angelic Destiny a mnoho dalších). Zvláště bych se zaměřil na Mythic rare, protože u nich bude více patrný jejich nedostatek v případě, že si najdou cestu na Standard.
Teď již přímo ke kartám.
Z 15 ti mythic rare hned 12 zabírá dvojice cyklů. Planeswalkeři a Souls of něco. K klasické pětici planeswalkerů přibyl dvojbarevný Garruk. Obecně mi přijde selekce planeswalkerů okej. Liliana je špatná, Chandra je playable, to již víme. Nový Ajani mi přijde spíše horší než starý Ajani a výrazně horší než starý Gideon či Elspeth. Jace mi přijde jako asi nejhorší modrý sférochodec a předpokládám, že si cestu na formát nenajde. Nissa mi pak přijde velice silná a naopak očekávám, že se na Standardu prosadí. Dokonce by se dala hrát i na Modern v Genesis Wave balíčku. Bonusový planeswalker Garruk, Apex Predator je opravdu řezník. Sedm man je hodně a mnoho hráčů bych tak Garruka mohlo odsoudit jako unplayable, ovšem možnost zabít Elspeth za +1 dělá z Garruka playable. Stačí se podívat na blokový PT, kde se hrály dlouhé mirrory BUG, BGW a dalších, kde by možnost zabíjet vše a dělat tokeny nebyla k zahození. BG je pak asi nejsilnější bloková kombinace, takže Garruk má ty správné barvy. Celkově mi tedy jako nejlepší planeswalker přijde Nissa s velkým náskokem.
Druhým cyklem jsou Souls of něco. Souly nebezpečně připomínají Titány, kteří dominovaly Standardu a každý z nich si našel uplatnění. Jedná se také o 6/6 Mythic za 6 man. Je těžké je hodnotit bez zkušeností s hraním a trochu mě nalomila pozitivní reakce na zahraničních serverech, ovšem budu trvat na svém. Toto rozhodně nejsou Titání a není to moc těsné. Ani jeden ze Soulů se podle mě neprosadí. Největší šanci má samozřejmě Souls of New Phyrexia.
Zbylé mythic tvoří nový legendární pětibarevný Sliver, který dává všem nezničitelnost a rozhodně ho považuji za hit. Lilianin závoj, který je podle mě miss a nová variace na Oblivion Stone se jménem Perilious Vault, který považuji za rozumnou kartu.
Na rare slotu nás pak čekají opravdu krásné věci. Série karet, které designovali vybrané osobnosti mimo Magic (Tvůrce Minecraftu a jeho karta Aggressive Mining) jsou opravdu zajímavé a unikátní karty. Nový Ob Nixilis, nová Avacyn. Waste Not, karta vytvořená komunitou. K tomu reprint pár money karet Urborgu, Phyrexian Revokera a Chord of Calling. Zajímavostí je set zemí, které Wizards vybrali. Jedná se o znepřátelené kousačky původně z Apocalyps. V sadě je pak další spousta velice hezkých karet. Stroj zkázy, sršní hnízdo a jejich královna. Slivří země. Kopec karet s unikátním efektem a flavorem až ke stropu. Všimli jste si něčeho? Zatím jsem snad nevyjmenoval jediné rare, které by mělo změnit Standard. Jsem celkem zvědavý, jak M15 nakonec dopadne. Chybí je totiž něco jako Mutavault (Thragtusk), nebo alespoň Chandras Phoenix. Abych nezapomněl, ještě zmíním Torpor Orb na nožičkách, který je sice velice silný, ale zároveň opět bez velkého dopadu na Standard.
Na závěr pár zajímavých dat. Nejprodávanějším Planeswalkerem v předprodeji je prozatím Nissa. U rare vede Waste Not, které ale mělo tu výhodu, že bylo známé dlouho dopředu a předprodávalo se delší dobu. Nejrychleji prodávanou kartou (tedy vezmu li v potaz počet prodaných kusů a dobu, kdy byla karta ve spoileru) je myslím Hornet Nest....
8) Clash deck M15
Clash decky jsou novou obdobou event decků. Slouží tak, že si nejdříve můžete zahrát s balíčky proti sobě a až vás to omrzí, tak si z nich složíte balíček jeden (podle přiloženého návodu), který by měl být srovnatelný s event deckem. Obsah clash decků již známe a vypadá to, že M15 na nás bude hodná. Můžete se těšit na jednu z nejlepších karet bloku Courser of Kruphix, Nykthos a UG Temple. Již to by mělo Clash deck v klidu zaplatit. Navíc některé karty budou mít nový obrázek a Temple of Mystery vypadá opravdu úchvatně.
Cena karet v těchto balíčcích přeci jen spadne, ale lze očekávat, že Clash Deck M15 bude dobrou koupí (uvidíme, za kolik ho budou obchody prodávat, ale očekávám, že za doporučenou cenu).
Link na decklisty je zde.
9) Hall of Fame 2014
Jako vždy v tomto čase nás i tento rok čeká hlasování do Hall of Fame a já jako vždy musím říct, že přestože v Čechách se o to moc lidí nezajímá, tak hlavně v USA je to hlavní téma dne. Nejčastěji se skloňují následující jména. Wafo-Tapa, Rietzl, Mihara, Edel a Saito. Pokud by někoho zajímal můj názor (což nezajímá), tak bych volil Wafo-Tapu. Miharu a Saita.
10) Změna udělování Bye
Aktuální systém udělování bye na základě získaných Planeswalker bodů v každé sezóně se dočká výrazných změn. Podle nových pravidel se budou bye udělovat na základě Planeswalker bodů získaných za rok. To je samozřejmě uživatelsky výrazně příjemnější změna. Po přidání dalšího PT byly sezóny již poměrně krátké a získat bye tak byla jednak výrazně těžší a také jste o ně mohli rychle přijít, když jste vynechali jen pár turnajů. Nově se bye získávají na celý rok a jakmile nasbíráte dost bodů, tak máte na rok vystaráno. Hranice byla určena na 1300 PWP na jeden bye a 2250 PWP na druhý bye. Tři bye již za Planeswalker body získat nepůjde. Hranice je dle mého názoru nastavena poměrně nízko a celkových bye tak výrazně přibude. Nový systém se mi stále líbí výrazně víc než starý a akorát doufám, že příští rok malinko posunou hranice nahoru. Na závěr zmíním, že nový systém vstupuje v platnost na konci této sezóny, tady 30. srpna (získáte i bye za sezónu, které budou vyšší). Roční bye se počítají podle minulého roku, který končil 2. června. Kazem na kráse nového systému byl však způsob oznámení, kdy změnu oznámili doslova několik dní před koncem roční sezóny. Pokud vám tedy chybělo jen několik desítek bodů, tak jste nedostali moc času si je jít nasbírat. Udivující tím pádem byl i výběr hranice bodů, protože za poslední 3 dny sezóny se již žebříček PWP moc nezmění a WOTC tak vědělo téměř přesně kolik hráčů bye získá. Asi jsou tím pádem spokojení s jejich množství. Pro zajímavost v Čechách se na dva bye dostalo 45 hráčů. Na jeden bye pak daleko více, ovšem data jsou pouze pro prvních 100.
Link na oficiální prohlášení je zde.
11) Turnaje
26/07 – GP Boston – Modern
26/07 – GP Taipei – Limited
01/08 – ProTour Portland – Standard
09/08 – GP Utrecht – Standard
16/08 – PTQ Praha – Modern
17/08 WMCQ – Standard
30-31/08 WMCQ
13-14/09 WMCQ
Střípky
Novým WMCQ Promem bude Geist of Saint Traft. Geist je velice kvalitní promo a určitě vám zaplatí rozumnou část vstupného. Pokud jsem dával pozor, tak na WMCQ je kvalifikováno cca 600 hráčů a Geist by mohl přilákat nejednoho z nich.
Prerelease zdarma? Nevěříte? Jako takovou malou náplast na to, že hráči budou muset hrát na betě je Prerelease zdarma pro každý účet. Na WOTC neuvěřitelně štědrá akce dá každému účtu, který se přihlásil alespoň jednou od dubna 2008 vstupné na 1 prerelease. Speciální prerelease budou rozděleny na Friendly sealed event a na Competetive sealed event. Jistě pěkný dárek od WOTC.
Willy Edel napsal velice pěkný článek o Jundu na Modern. Pokud vás přitahuje BG základ na Modern, tak doporučuji přečíst. Link zde.
Horkou novinkou je pak nový set SDCC planeswalkerů pro tento rok. Jedná se o další várku superdrahých celočerných planeswalkerů. Tentokrát se můžete těšit na celou šestici sférochodců z M15. Očekávaná cena? Prozatím se na Ebay pohybují okolo 600-800 dolarů za balení. Na Comic Conu bude také k dispozici speciální verze Garrukovy sekery.
Tímto se s vámi loučím a doufám, že se vám středeční výhledy líbily.
Středeční výhledy Vám přináší Poker-Arena.cz - největší pokerový portál v Čechách a na Slovensku.
Každý den zde naleznete nejnovější novinky a zajímavosti ze světa pokeru, pokerová videa v češtině a strategické články.
Kontakt:
Email: Cho.manno@seznam.cz
Facebook Tomáš Vaněk
S pozdravem
Za středeční výhledy
Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentáře