Novinky
Středeční výhledy #7 2014
Vítejte u dalšího dílu středečních výhledů. Dnes se budeme věnovat PT Journey to Nyx, nové sadě Conspiracy a Vintage Masters. Přidal jsem také seznam turnajů na léto včetně kompletního seznamu PTQ na PT Hawai.
Ohlédnutí
1) GP Varšava, GP Minneapolis
2) PT Journey to Nyx
3) Walking the Planes #23
Co nás čeká
4) Modern Event deck
5) Conspiracy
6) Vintage Masters
7) Nová judge promo
8) Turnaje
Střípky
Ohlédnutí
1) GP Varšava, GP Minneapolis
Jedno z posledních blízkých evropských GP se konalo ve Varšavě ve formátu Limited a účast českých hráčů byla hojná. GP se navíc zúčastnilo pouze 1000 hráčů a do druhého dne tak postoupilo přijatelných 130 hráčů. Z těchto 130 pak bylo 11 Čechů. Další selekcí pak byla alespoň top64 a tedy peníze. Do ní se z jedenácti dostalo nakonec šest českých zástupců. Vzestupně Jan Krumpholc na 45. místě, Ondřej Stráský na 33. místě. Lukáš Dušek a Marek Tichý na 26. a 25. místě. Tomáš Kuchta na 22. místě a nejlépe se dařilo Standovi Cifkovi, který uhrál 14. místo. Do TOP8 postoupil z prvního místa s přehledem slovenský hráč Ivan Floch, který bohužel v TOP8 vypadl v prvním kole. Celkově byla TOP8 plná vcelku neznámých jmen a celkovým vítězem se stal Fabrizio Anteri.
Link na coverage naleznete zde.
V Minneapolis si pak Modern přijelo zahrát 1690 hráčů. Z hlediska decklistů bylo jistě největším překvapením vítězství Scapeshiftu. Zbytek byl pak již standardní kombinace Twin, RUW, Jund a Pod s tím, že v TOP16 byla větší koncentrace Podů, zatímco v TOP8 větší koncentrace modrých balíčků. Metagame z druhého dne ukázala, že Modern je aktuálně vcelku rozmanitý a nejhranějším balíčkem byl Pod s pouze 19% fieldu. Zajímavým příběhem byl příběh Briana Braun-Duina, který letěl na GP s tím, že cokoliv jiného než TOP8 je selhání. TOP8 nakonec z 1670 hráčů opravdu uhrál a díky hodně specifickým okolnostem se tak kvalifikoval ne na jeden ProTour, ne na dva ProTour ale dokonce na tři další ProToury. Ze známějších hráčů bych v TOP8 zmínil jen Shauna McLarena. V TOP16 byl pak ještě LSV a evropan Valentin Mackl.
Link na coverage naleznete zde.
Scapeshif GP #1 Main Deck Sideboard 1 Breeding Pool
1 Cascade Bluffs
1 Flooded Grove
3 Forest
1 Halimar Depths
3 Island
2 Misty Rainforest
2 Mountain
4 Steam Vents
4 Stomping Ground
2 Valakut, the Molten Pinnacle
4 Sakura-Tribe Elder
3 Snapcaster Mage
3 Cryptic Command
2 Electrolyze
3 Izzet Charm
4 Remand
2 Repeal
4 Scapeshift
4 Search for Tomorrow
4 Serum Visions
3 Telling Time2 Ancient Grudge
2 Anger of the Gods
1 Batterskull
1 Engineered Explosives
2 Obstinate Baloth
2 Relic of Progenitus
1 Spellskite
2 Swan Song
2 Vendilion Clique
2) PT Journey to Nyx
Tento víkend se nejlepší hráči planety sletěli do Atlanty zahrát si blokový ProTour Journey to Nyx. Blok obvykle nebývá moc zajímavý, protože malý cardpool neumožňuje efektivně najít odpovědi na nejsilnější karty. V Theros bloku dominovala Midrange strategie, což je ta lepší eventualita. Pilířem všech balíčků by bylo možno nazval dvojici Sylvan Caryatid a Courser of Kruphix. Obě karty dosáhli na číslo 28 z 32 možných v TOP8.
Pojďme se podívat, co vše nám tedy ProTour Journey to Nyx přinesl. Nejdříve zmíním, že coverage byla opět velice dobrá a plná zajímavých vsuvek. V sobotu jste se mohli dozvědět něco o novém speciálním produktu Conspiracy a v neděli nám pak bylo odhaleno jméno nové sady, který přijde v září a nahradí Return to Ravnika. O všem se v těchto výhledech ještě dozvíte.
Nejdříve k samotným balíčků. Z blokového PT lze s určitou dávkou skillu a štěstí vyčíst, které karty se budou hrát i na novém Standardu. Nejsilnější kartou bloku byla jistě Elspeth, kdy mnoho her vlastně jen obnášelo čekání na Elspeth a to, zda na ni má soupeř odpověď. Sadu definoval skvělý removal. Heroes Downfall, Silence the Believers, Oblivion Ring, Bile Blight, Infest. Mnoho všestranných odpovědí. Nebyla tak proto velkým překvapením, že jednou z definujících karet byla i Prognostic Sphinx, které se uměla bránit před množstvím removalu a zároveň se uměla vypořádat s Elspeth a neumírala na její druhou schopnost. Oba teamy Fireballu přišli s BUG balíčky, které využívaly BG základ a díky modré získaly Sphinx, Ashioka a Kioru. Do TOP8 nakonec dostali hned 3 hráče. Druhou úspěšnou strategií byla Naya, což bylo vlastně RG slashující Elspeth. Další možností pak bylo hrát Junk, který hrál i celkový vítěz Patrick Chapin. Chapin hrál verzi, kterou bych pojmenoval Good stuff, kdy prostě hrál dobré zabíjení, dobré bytosti a Elspeth. Do TOP8 se dostal i jiný build Junku, který spoléhal více na synergii v podobě enchantmentů a Eidolon of Blossoms. Jediný zástupce aggra v TOP8 byl RW Heroic, jediný balíček nehrající playset Caryatidů a kentaurů. V TOP decklistech však naleznete i MonoR verze, UW heroic a MonoBlack aggro. Dle mého názoru nejzajímavějším balíčkem byl UB Inspire pilotovaný například Raphaelem Levym. Do coverage se dokonce dostalo i nekonečné kombo okolo karty Thassas Ire. Obecně bych tedy usoudil, že nejsilnější barvou je zelená a černá. Čas léta bych využil k pomalému tradování pro Sylvan Caryatidy, Courser of Kruphix, Thoughtseize, Heroes Downfall, Temple of Malady a Elspeth. Nové sady formát jistě ještě výrazně změní, ale je vcelku rozumná šance, že tyto karty budou dobré i další sezónu.
Další na programu je česká a slovenská výprava. Na PT se kvalifikovalo 6 českých hráčů. Martin Jůza, Stanislav Cifka, Lukáš Jaklovský, Petr Sochůrek, Dominik Prošek a Mates Vantuch. K ním pak můžeme přidat trojici Slováků Mateje Zatlkaje, Roberta Jurkoviče a Ivana Flocha. První den se bohužel moc nevydařil a Martin Jůza, Lukáš Jaklovský a Robert Jurkovič se s turnajem museli rozloučit. Naděje vysvitla, když Standa dokázal uhrát 3:0 na druhém draftu a najednou tu byla možnost, že by dokonce mohl uhrát TOP8. Ostatním se moc nedařilo, ovšem Standa dokázal svůj RW tlačák pilotovat od vítězství k vítězství a když byl v posledním kole napárován k prvnímu v pořadí Patricku Chapinovi, tak mohl s klidem dát remízu do TOP8. TOP8 se bohužel hrála jen na 2 vítězné a tak jsme si Standu moc na kameře neužili. Je to škoda, protože jeho balíček mi připadal zajímavý a určitě bych se rád podíval, jak by matchup s Josh Utter-Leytonem hrál. Standa si však v obou hrách které prohrál vybral rozhodnutí, které hrálo do karet, které měl Josh na ruce a jelikož ten si vždycky lízl Courser of Kruphix, tak Standu udolal 2:1. Standa si však odnesl 10 000USD a hlavně 20 ProBodů, které ho vyhouply na 3. místo v celkovém pořadí tohoto roku (pozor ne TOP25), díky čemuž má dobré šance kvalifikovat se na Players Championship a také opět reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa teamů. Jen zajímavostí pak je, že Standa vyrovnal Jakuba Šlemra v počtu lifetime ProBodů a je tak na děleném druhém místě za Martin Jůzou. Standa se také dostal do TOP100 v lifetime ProPoints na světě.
Podíváme se ještě jak se dařilo ostatním zahraničním hráčům na tomto PT. TOP8 na tomto PT patřila rozhodně mezi ty zajímavější. Krom Stanislava Cifky se do ní dostal člen Hall of Fame Patrik Chapin, hráč roku Josh Utter-Leyton a druhý nasazený hráč Reid Duke. To jsou již 4 poměrně zajímavá jména. K tomu přidáme Jamie Parka. Toto jméno možná mnoha hráčům moc neřekne, ale Jamie získal titul, který má pouze několik hráčů. Uhrál top8 na PT v třech různých dekádách. Ke kartám se vrátil poměrně nedávno, když se rozhodl ubrat na pracovním nasazení a více si užívat. Podařilo se mu vyhrát PTQ, uhrát TOP8 na největším Constructed GP v dějinách (GP Richmond) a uhrát TOP8 na prvním PT po jeho návratu. Pokud si Jamie udrží formu, tak je možné, že koukáme na jednoho z nejlepších hráčů planety. Sung Wook Nam asi také mnoha hráčům nic neřekne, ale patří mezi známé online hráče a nedávno vyhrál GP Sydney a poté uhrál druhé místo na PT, takže se nebude jednat o žádnou lehkou váhu. Krom toho je to také první korejský hráč, který uhrál TOP8 na PT. Těchto šest hráčů pak doplnil Japonec Yuuki Ichikawa, protože co by to bylo za TOP8 bez Japonce, a Ital Andrea Mengucci. Ještě zmíním TOP16, na kterou dosáhl Joel Larsson (aka Model, 2. místo na PT Montreal), Jared Boetcher (9. místo na předchozím PT Born of the Gods), Paul Rietzl (vítěz PT Amsterdam) , Tom Martell (vítěz PT Montreal) a Eric Froehlich (smolař roku), takže i TOP16 by tvořila hodně prestižní TOP8.
Shrnutí na závěr. Zjistil jsem, že mám pravděpodobně hodně odlišný vkus na MTG než většina. Formát se mi totiž líbil, což bylo v rozporu s většinovou reakcí na fórech a twitteru, kde si lidé stěžovali na to, že je to nuda sledovat. Obecně bych řekl, že formát byl velice skill intensive, množství Scry umožňovalo hráčům dělat rozhodnutí, která mohla znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou. Zároveň operovali s daleko více informacemi díky svým i soupeřovým Courser of Kruphix, takže nejen že věděli část toho, co má soupeř na ruce, ale také věděli, že soupeř ví o části jejich ruky. Při pohledu na Standovu hru v TOP8 jsem si pak uvědomil, že i Aggro je na formátu poměrně obtížné hrát a rozhodnutí v něm jsou daleko složitější (prostě nejsou to Zombie se strategií one drop, 2 drop, 3 drop, Aristokrat, Aristokrat GG). Vypadá to tedy, že se máme na co těšit v další sezóně.
Link na coverage je zde.
3) Walking the Planes #23
Populární show Walking the Planes je zpět s novým (starým) dílem. Tentokrát nás zavede na GP Philly a nechci spoilovat, ale je takovej střední.
Link zde.
Co nás čeká
4) Modern Event deck
Modern event deck je již v předprodeji a tak se jen rychle koukneme na to, co nám přinesl a jaký to bude mít přibližně efekt. Jedná se o BW Tokeny a balíček vypadá vcelku obstojně. Na rozdíl od Standard event decků obsahuje karty povětšinou 4x a můj názor je, že je schopný i něco uhrát. Zároveň lze i dobře vylepšovat v případě, že se vlastníkovi strategie zalíbí. Z finančního hlediska není zase tak neuvěřitelný. Aktuálně mají karty prodej cca 2900 Kč, což z něj dělá rozumný produkt. Pokud by obsahoval více dražších karet, tak by se pravděpodobně nedostalo moc kopií mezi hráče nebo by se jeho cena výrazně zvýšila. Takto je tak akorát na hraně toho, co již není výhodné kupovat na spekulace. Osobně bych sice hlasoval pro Aven Mindcensora v sidu a nějakou tu Fetid Heat, ale nemůžeme chtít vše. Cena karet by měla ještě o něco klesnou v nejbližší době. Hlavně u karet, které nepatří mezi T1. Naopak Path to Exile bych se nebál nakupovat, protože tato karta byla již několikrát vytisknutá a vždy se její cena opět zvedla.
BW Tokens Modern Event deck Main Deck Sideboard 4 Caves of Koilos
2 City of Brass
4 Isolated Chapel
5 Plains
4 Swamp
1 Vault of the Archangel
4 Windbrisk Heights
2 Soul Warden
3 Tidehollow Sculler
3 Honor of the Pure
2 Inquisition of Kozilek
4 Intangible Virtue
4 Lingering Souls
3 Path to Exile
4 Raise the Alarm
2 Shrine of Loyal Legions
4 Spectral Procession
1 Sword of Feast and Famine
3 Zealous Persecution
1 Elspeth, Knight-Errant2 Burrenton Forge-Tender
2 Dismember
3 Duress
2 Ghost Quarter
3 Kataki, War’s Wage
3 Relic of Progenitus
5) Conspiracy
Na ProTouru jsme se mohli podívat na video z draftu edice Conspiracy a musím říci, že to vypadalo opravdu zábavně. Zajímavé karty, zajímavé situace, netradiční multiplayer. To vše zabalené do edice plné unikátních karet a dobrých reprintů. Dočkáme se reprintu nejlepšího removalu dějin Swords to Plowshers, Brainstormu, Misdirekce, Explorace a Reflecting Poolu. To je vcelku slibný začátek.
Co je ale zajímavé jsou nové unikátní karty. Krom Dacka Faidena nám v posledních dnech přibylo množství dobrých karet. Začneme Councils Judgment, protože to je dle mého názoru karta s největším potenciálem. V normální hře to funguje tak, že vyberete nonland permanent a odstraníte ho ze hry. Jedná se tedy víceméně o jednobarevný Maelstrom Pulse. To co si však mnoho hráčů neuvědomí je to, že tato karta necílí, vy prostě hlasujete pro bytost. Můžete tedy hlasovat i pro bytost s Protekcí na bílou, Hexproof a tak dále. Councils Judgment tak umí zabít Progenita, Emrakula, Geist of Saint Traft, Nimble Mongoose a hlavně otravu největší – True Name Nemesis. Jako bonus je tato karta insane v multipalyeru, kdy s trochou štěstí a umu můžete zničit tolik permanetů, kolik je hráčů u stolu. Můj názor je ten, že tato karta má automatické místo ve všech Cube a jednokarťácích (hrajících bílou) a bonusem toho, že je možná hratelná na Legacy (zde jsem prozatím nenašel shodu s Legacy hráči v tom, zda je dost dobrá a zda je jí kde hrát). Druhou kartou s velkým power levelem je Grenzo, Dungeon Warden. Legendární Goblin umí tahat bytosti ze spodku knihovny do hry. Podmínka je, že musí mít útok shodný nebo nižší než on sám. Jelikož je v základu 2/2 a umí se zvětšovat, tak je možné, že by se mohl vejít do Goblinů. Goblini stejně hrají téměř samé bytosti a nějaký ten Siege-gang Commander zadarmo potěší. Jako bonues je pak synergie se Scry :) Rozhodně minimálně zajímavý Rakdos generál do EDH. Sada nabízí i další zajímavé kousky jako Haste Clone s Dethrone, Mythic Drak s Dethrone a tak dále. Boostery Conspiracy sice nebudou stát úplně stejně jako běžné boostery, ale nebude to žádný Modern Masters a boostery by měly stát pouze o něco málo více než normální. Když už je řeč o Modern Masters, Conspiracy není limitovaný produkt a pokud o něj bude zájem, tak bude dotisknut. Můj názor je, že o něj zájem bude a proto by karty z Conspiracy mohl potkat stejný osud jako Commander 2013. Tedy ze začátků drahé (pamatujete True Name Nemesis za 1000) a po dalších dotiscích levnější. Otázkou samozřejmě je, kdy by další dotisk přišel a jak vysoko karty mohou vzrůst v mezidobí.
6) Vintage Masters
Po úspěchu Modern Masters bylo jasné, že se můžeme těšit na Modern Masters 2. Bylo také jasné, že bude existoval skupina lidí, kteří budou dělat vtipy na Vintage Masters... No ukázalo se, že nakonec měli pravdu. Wizards pro nás opravdu připravili Vintage Masters. Protože však existuje reserved list, tak tato sada v reálu nemůže existovat. To však nebrání jejímu online vydání. Vintage Masters jsou bezpochyby nejvíce nabitou sadou v dějinách a těžko jí něco překoná. Krom komplet Power 9 se můžeme těšit na většinu důležitých Vintage karet. Bazar, Workshop, Force of Will, Mana Drain, Dualy, LED a mnoho dalších (Hulking Goblin). Upřímně vůbec netuším, jaká bude tato sada na draftování, takže tohoto zhodnocení se zdržím. Pro ty, kteří se v onlinu neorientují jen podotknu, že na Online nejsou všechny karty dostupné. Některé dřívější edice nevyšly a třeba Power 9 na online prostě neexistovala. Vintage Masters tak umožní hrát Vintage na Onlinu, což je dle mého super relevantního názoru (jsem naprosto Vintage virgin) skvělá věc. Chápu že součástí Vintage bylo i faktické vlastnění těch nádherných karet, ale upřímně najít někoho na Vintage turnaj není vůbec jednoduché. Takto si budou moci hráči zahrát tento formát pravidelně z klidu domova. Jelikož je Vintage vcelku populární dle mého názoru, tak o tyto turnaje nejspíše bude zájem. Jak budou nové karty drahé? Wizards přišli s speciálním nápadem, jak zamezit tomu, aby bylo přeci jen moc Black Lotusů. Je to ikonická karta a vlastnit Black Lotus by mělo být něco i v Online světě. Proto přidali novou raritu – Ultra mega giga Mythic. V každém boosteru Vintage Master bude foil stejně jako v Modern Masters. Existuje malá šance, že místo foilu bude nějaký kousek Power 9 se speciálním raritou zářící oranžová. Takže pokud bude Vintage na Online populární, tak lze čekat, že opět nebude moc levné. Jestli je to dobře nebo špatně nebudu hodnotit. Poslední poznámka k tomuto tématu je to, že Magic Online není zrovna nejjistější prostředí pro investice. Neustále dynamické prostředí, retrodrafty, proma a další faktory způsobují časté výkyvy cen karet. Například nedávno byl nejdražší kartou na MODU Lions Eye Diamond za 150 tixů a Force of Will za 130 tixů. Po jejich reprintu jako promo a ohlášení v Vintage masters však jejich cena klesla na 70 resp. 35 tixů. Naopak Wasteland poté co se neobjevil v kompletním spoileru vyskočil na 100 tixů z necelých 75.
Poznámka na konec. Je dobré si všimnout jedné smutné věci. Vintage Masters vychází ve stejnou dobu jako Conspiracy a tak se mu nedostalo moc pozornosti. Rozdíl mezi prezentováním Conspiracy (promo video se známými tvářemi, každý den info o pár kartách) a Vintage Masters je obrovský a ukazuje přístup Wizards k online hraní. Vintage Masters prostě nemělo zaclánět a tak po pár spoilerech prostě dali celou sadu na web projistotu ještě ne s originálními obrázky (Swordy jsou například v oficiálním spoileru s ilustrací z FTV, takže nevíme jakou budou mít raritu). To je opravdu škoda, protože Magic je skvělá hra a online poskytuje nekonečné možnosti. Ve srovnání s obrovským nástupem Hearthstonu (vítěz prvního ročník Hearthstonu má více peněz než vítěz ProTour) Magic nezachycuje obrovský potenciál online hraní.
Link na spoiler zde.
7) Nové judge proma
Již je to chvíli, co Wizards představili nová proma pro rozhodčí. Po vcelku mdlých promech z minulé sezóny se můžeme těšit na pořádnou nálož. Speciálním promem je Force of Will, kterou budou (prozatím) dostávat pouze rozhodčí, kteří pomohli certifikovat jiné rozhodčí. Jedná se tedy o super drahé promo a jeho cena se aktuálně pohybuje okolo 15 000 Kč. Z běžných prom se můžeme těšit na Sword of Feast and Famine ve starém designu, Elesh Norn v jejím mateřském jazyce (Phyrexianština) či Hannu s nádhernou ilustrací. Jako proma také vyjdou populární Generál Oloro a Nekusar. Nejméně zajímavá proma jsou pak Greater Good a Riku.
8) Turnaje
Příští víkend si budete moci zahrát poslední PTQ na M15 Pro Tour v Portlandu. PTQ jsou v Mnichově a Poznani. Další víkend již začíná nová PTQ sezóna (což také znamená, že končí aktuální PWP sezóna, tak si zkontrolujte PWP body ať nedopadnete jako Chlupáč). Formátem nové sezóny je Modern a odměna opravdu stojí za to. Kvalifikace na PT Hawai. Proto jsem zde přidal co nejkompletnější seznam PTQ v našem okolí. Bohužel to zrovna nevypadá moc růžově. PTQ v Budapešti by normálně bylo pozvánkou na celý víkend a průzkum zajímavého města. Bohužel druhý den se hraje PTQ v Praze a tak pokud by hráč chtěl hrát obě PTQ, tak ho čeká nepříjemná večerní jízda a únava další den. Lipsko další týden je pro pražské hráče skvěle situované. Samozřejmě někteří smolaři mají státnice 3 dny potom... Obecně 3 PTQ v prvních dvou týdnech nedávají tolik času na testování, což u formátu, který odměňuje připravené hráče není ideální. Na Modern šlo samozřejmě testovat dlouho dopředu, takže si nemám na co stěžovat. Pro hráče z Ostravy je pak možnost dorazit na PTQ Vratislav. V červenci nás pak čeká pouze osamocené PTQ v Rakousku. Z GP připadá v úvahu hlavně Milán díky levné letecké dopravě a Utrecht. Utrecht bude Standard po PT ve stejném formátu, takže nebude třeba nic vymýšlet.
24/05 – GP Atlanta - Limited
25/05 – PTQ Lipsko – Limited
31/05 – GP Manchester – Blok Constructed
31/05 – GP Sao Paulo – Team Limited
31/05 – PTQ Mnichov – Limited
31/05 – PTQ Poznaň - Limited
07/06 – PTQ Budapešť – Modern
08/06 – PTQ Praha – Modern
14/06 – GP Moskva – Standard
15/06 PTQ Lipsko – Modern
21/06 - GP Chicago – Standard
21/06 – PTQ Vratislav - Modern
28/06 – GP Washington DC – Limited
28/06 – GP Milan – Limited
05/07 – PTQ Linz – Modern
26/07 – GP Boston – Modern
26/07 – GP Taipei – Limited
01/08 – ProTour Portland – Standard
09/08 – GP Utrecht – Standard
17/08 WMCQ (hádám, že Praha)
18/08 – PTQ Praha – Modern
30-31/08 WMCQ
13-14/09 WMCQ
Střípky
Nová podzimní sada se bude jmenovat Khans of Tarkir a pokud jsem se dobře díval, tak bude zasahovat do čínsko-japonsko-mongolské tématiky. Taktéž se v ní dočkáme něčeho co jsme dlouho chtěli a už to tu bylo a něčeho co jsme dlouho chtěli a ještě to tu nebylo! Všeříkající nápovědy. Tarkir je také domovským světem Sharkana.
Zapomněl jsem zmínit nový event deck z Journey to Nyx. Po sérii skvělých event decků přišel takový středí. Izzet kombinace bez žádné vyloženě drahé karty. Člověk by čekal alespoň nějaký ten temple nebo dual. Balíček sice obsahoval 3x Young Pyromacery, kteří byli poměrně drazí, ovšem jak nás zkušenost naučila, tak karty, které jsou v event decku ve větším počtu ztratí výrazně hodnotu. Proto bych se od samotného event decku držel zpátky a naopak bych nakoupil těch pár kusovek, po kterých jste toužili. Když už jsme u event decků. Heroes Downfall byl v posledním event decku a na jeho ceně to lze vidět. Patří mezi nejhranější karty na bloku a rozhodně bych se snažil ho sehnat v nejbližší době. Downfall nebude nejspíš nikdy nějak extra drahý, ale lepší ho mít v zásobě, než ho v listopadu kupovat za 170.
Po PT se vcelku změnili TOP25 rankings. Standa se po svém skvělém finishi posunul na 3. místo. Bohužel náš druhý zástupce Martin Jůza z žebříčku vypadl. Zajímavostí jsou také již 3 kanadští hráči v TOP25.
Link na žebříček naleznete zde.
Tímto se s vámi loučím a doufám, že se vám středeční výhledy líbily. Pokud byste měli zájem o nějaké specifické téma do dalších výhledů, tak se nebojte napsat do komentářů. Do budoucna počítám se sérií o Magic Online (možná i v samostatných článcích). Čekám však na to, až zase zprovozní premier play. Aktuální informace o nových kartách, pohybech cen a vše okolo magicu pravidelně přidávám na facebookové stránky Černého rytíře zde. Pokud chcete být více v obraze, tak si tuto stránku můžete přidat do oblibených. Některý druh informací se přeci jen nehodí do formátu Středečních výhledů jednou za 14 dní (občas i větší pauza).
Středeční výhledy Vám přináší Poker-Arena.cz - největší pokerový portál v Čechách a na Slovensku.
Každý den zde naleznete nejnovější novinky a zajímavosti ze světa pokeru, pokerová videa v češtině a strategické články.
Kontakt:
Email: Cho.manno@seznam.cz
Facebook Tomáš Vaněk
S pozdravem
Za středeční výhledy
Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentáře