Novinky
Středeční výhledy #6/2012
Přeji krásný den, vážení přátelé Magicu.
Vítejte u druhých březnových Výhledů, dnes se kromě několika promokaret dočkáte i decklistů nového Duel Decku Venser vs. Koth, ohlédnutí za dvěma Grand Prix a představení Magic Online Cube. V dnešních bonusech najdete i slibovaný rozhovor.
Celou část Ohlédnutí napsal Jaroslav Bílek.
Ohlédnutí
1) Profesionální Magic v posledních týdnech
Výhledy
1) MPS Japanese lands
2) Nová Judge foil proma
3) FNM promo duben – Dismember
4) Duel Decks: Venser vs. Koth – decklisty
5) Duel Decks: Venser vs. Koth – alternativní arty
6) Magic Online Cube
7) World Cup Qualifiery v České republice
8) Ultra Pro produkty pro Avacyn Restored
9) Přehled turnajů
10) Potvrzení o zastavení vydávání magicových románů
11) Březnová změna DCI Banned & Restricted Listu
12) PAX East Boston
13) Avacyn Restored – příběh a trailer
Bonusy
1) Ze sociálních sítí
2) Rozhovor
OHLÉDNUTÍ
Profesionální Magic v posledních týdnech
Na základě domluvy s Lobem a Adamem Faldynou, autorem Středečních výhledů, se budu podílet na části týkající se shrnutí proběhnuvších turnajů. V objektu mého zájmu tak budou profesionální magicové turnaje, jejich hvězdy a dění okolo nich. Hned na začátku považuji za důležité zmínit, že se určitě nebude jednat o vyčerpávající analýzu, či dokonalé zmapování světového dění. Spíše se budu snažit představit čtenářům této rubriky zajímavosti, které mě v poslední době zaujali, či přímo souvisí s primárním předmětem mého zájmu tedy historií profesionálního hraní hry Magic the gathering.
Lidé
I když je naším primárním záměrem mapovat odehrané profesionální turnaje, nebylo by dobré zapomínat i na jednotlivce, kteří je hrají. Mnoho z nich má totiž zajímavé osudy či výsledky, které přesahují rámec zaznamenaných turnajových výsledků.
Jon Finkel
Toto jméno není třeba ve světě Magicu jistě blíže představovat. Pokud přesto nevíte, o koho jde doporučuji, například profil této osobnosti z mého pera, který naleznete na Cmusu zde:
Jon se totiž, zdá se, po letech spíše sporadického hraní, opět vrací na turnajové kolbiště a pochopitelně si bere zaslouženou porci pozornosti. V loňském roce se v jeho souvislosti skloňovala především jeho „seznamovací“ aférka s jednou nepříliš moudrou Američankou, zatímco letos je to především jeho semifinálová partie z PT Haway3 (nelíbí se mě označení PT Dark Ascension). Tato partie samozřejmě rozpoutala mnoho vášnivých diskuzí, či parodií na Youtube (například má oblíbená zde: http://www.youtube.com/watch?v=7QdwFDndfGk). Jon se ale o slovo hlásí i v dalších akcích této sezony. Byl 20. na GP Seatle-Tacoma a 52. na GP Nashville. Je tak dalším „legendárním“ hráčem, který slaví úspěšný comeback. Pokud mluvíme o úspěšných návratech, nebylo by korektní zapomínat také na Roba Doghertyho. Ten sice letos neuhrál finále PT jako Finkel, nicméně se na turnajích a jejich honorovaných pozicích objevuje stále více a je tedy pravděpodobně jen otázkou času kdy po mnoha letech opět uvidíme Doghertyho tvář v profilu top8 účastníků.
Matthew Costa
Je alespoň pro mě spolu s Reidem Dukem tváří současné americké MTG budoucnosti. Během pár týdnů uhrál nejen top8 na PT Haway3 a vyhrál GP Baltimore, ale „skóroval“ i na dalších letošních MTG akcích. Zároveň je to stále příjemně vystupující „kluk odvedle“, který neví, jestli kvůli studijním povinnostem nebude muset vynechat účast na PT Barcelona2.
Reid Duke
Je dalším novým talentovaným hráčem, na kterého by jste měli zaměřit svou pozornost, pokud přemýšlíte od koho okopírujete decklist pro svůj lokální turnaj. Na svém kontě má titul mistra světa digitálního Magicu a pochopitelně tedy také více než dost zkušeností. Dokladem jeho hodnoty je mimo výhry na GP v Nashville tento týden nepochybně i fakt, že v přípravě na PT Haway3 pracoval ve skupině spolu s Johnem Finkelem, Patrickem Chapinem, Samem Blackem, Garry Thomsonem a dalšími hvězdami a byla to právě tato skupina, která potom trápila své soupeře UW delverem obohaceným o spirití tématiku. I když je paradoxem, že právě Reid Duke a Patrick Chapin potom na samotném turnaji hráli vlastní grixis control se splashí na Ray of revelation.
Brian Kibler
O tom že je Kibler jednou z největších hvězd současného Magicu, nelze pochybovat. Ostatně pokud hodnotíme hvězdnost jen podle zájmu fanoušků a medii, byl ji vždy (více o jeho minulosti můžete najít v mém dalším článku staršího data zde: http://www.cmus.cz/dnn/%C4%8Cl%C3%A1nky/V%C5%A1echny%C4%8Dl%C3%A1nky/tabid/265/articleType/ArticleView/articleId/1253/Profil-Pro-playera—Brian-Kibler.aspx). Za zmínku však stojí forma, se kterou se Brian dovedl vrátit na nejprestižnější Magicové turnaje. Pokud se totiž podíváme na jeho aktivní kariéru mezi lety 2000-2005, zjistíme že uhrál jednu top8 na PT a jen dvakrát byl v top16, zatímco po svém návratu k aktivnímu hraní má k současnému datu mezi lety 2009-2012 čtyři top8 na PT, včetně dvou prvních míst. Inu Brian evidentně zraje jako víno.
Jackie Lee
Jestli bylo něčeho vždy v Magicu málo, bylo to žen. V poslední době se však v Americe o slovo evidentně hlásí „2. ženská MTG generace“ se k veteránce jménem Melisa de Tora přidala účastí v top8 na GP Lincoln Mary Jacobson (ve druhém dni porazila mimo LSV například i našeho Standu Cífku), a pochopitelně Jackie Lee. Ta se o místo na slunci zase přihlásila uhráním top8 na GP Baltimore, kde se její červeno-zelené potvůrky prodraly polem PT playerů a jejich UB controlů. Nebyl to však její poslední dobrý výsledek, protože uhrála peníze i na dalším GP v Seattlu kde se pro změnu hrál limited. I když na GP Nashville zůstala Jackie těsně před branami druhého dne(6:3), nebyla top8 o přítomnosti ženy ochuzena. Pomyslnou štafetu tentokrát převzala Lissa Jensen. Bude nesporně zajímavé sledovat kolik žen se nakonec v roce 2012 prosadí a jestli třeba nějaká v budoucnosti nevyhraje PT nebo mistrovství světa.
Turnaje
GP Indianopolis
Se hrálo ve formátu legacy a z vítezství se nakonec radoval Tom Martell. Ten přišel s UBW deckem kolem karty stoneforge mystic, který obohatil o notoricky známou kartu poslední dní Lingering souls. Ze známých hráčů se v top8 oběvil ještě Caleb Durwald, který pilotoval RUG balíček, který je vlastně již xy tou úpravou klasického RUG, jenž se na formátu legacy hraje od jeho začátku. Decklisty celé top8 najdete pokud jste je ještě neviděli zde(http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=mtg/daily/eventcoverage/gpind12/welcome#1). Překvapením je úmístění „dredge“ v top8. Ačkoliv se tato strategie hraje na legacy již řadu let, je to poprvé co se s ní někdo dostal na turnaji GP takto daleko. Zajímavostí je jistě také přítomnost balíčku kolem karty Hide Tide v top8. Tato karta již sice byla součástí mocných kombo balíčků Magicového středověku, nicméně v legacy se příliš velké pozornosti doposud netěšila. Například GarryT se v jednom rozhovoru svěřil s tím, že je to podle něj především pro velkou herní obtížnost takových strategii.
GP Nashville
Tento turnaj se stal kořistí Reida Duka. V top 8 nebyla nouze o kvalitní hráče. Ze známých jmen se v ní umístil ještě Josh-Utter Leyton, Todd Anderson, Shuuhei Nakamura a Caleb Durwald. Caleb tak navíc uhrál druhou top8 na GP v řadě. Z našich hráčů se zde prosadil jen Lukáš“Tiran“Jaklovský, který nakonec obsadil smolné 10. místo. Není bez zajímavosti, že Lukášův soupeř s partie o top8 si v posledním kole fikaně domluvil remízu na 9. místo.
Zajímavosti
M.O. Jones se krátce po PT Haway3 pokusil rozpoutat tímto článkem na blackborder.com (http://www.blackborder.com/q/node/14153) podle mě důležitou diskuzi o úrovni coverage na PT. Právě Coverage měla být jedním z triumfu WOTC pro tento rok na okruhu profesionálních turnajů. Bohužel asi není současné složení komentátorů, kde jeden je „historik“ a druhý „statistik“ příliš šťastné a například naprostá ignorace Bluffu S. Estradiho v partii proti T. Martellovy je podle mnohých dokladem potřeby mít za komentátorským pultíkem někoho kdo není jen „teoretik“, ale také stále ještě Magic na vysoké úrovni sám hraje. Bude zajímavé sledovat jaké závěry z toho WOTC vyvodí pro PT Barcelona2.
Pro valnou většinu z vás nebude překvapujícím zjištěním, když si tu ode mě přečtou, že na stránkách týmu ChannelFireball najdete mnoho kvalitních článků. Nicméně bych přeci jen rád upozornil na dva články, které by vaší pozornosti neměli uniknout, ani kdyby jste náhodou nebyli pravidelným čtenářem těchto stránek. Autorem obou článku je Paolo Vitor da Rosa. Jde o (http://www.channelfireball.com/articles/pv%E2%80%99s-playhouse-distorting-reality/) a (http://www.channelfireball.com/articles/pv%E2%80%99s-playhouse-%E2%80%93-technical-play/ ).
To by bylo pro dnešek pro dnešek vše a za 14 dní se vrátím s další porcí zajímavostí a událostí ze světa profesionálního Magicu.
Jaroslav Bílek
VÝHLEDY
1) Obchody v Japonsku po třech letech opět dostávají pětici MPS (Magic Premier Shops) basic landů, tentokrát s tématikou Innistrad (zvláště na Islandu je vidět symbol Avacyn).
Pětici zemí ilustroval Adam Paquette.
2) Rozhodčím se na Pro Tour Avacyn Restored v Barceloně do rukou dostanou dvě nová Judge proma. Prvním z nich je nezbytnost pro téměř každý Commander balíček, Command Tower. Druhou promo kartou je Sneak Attack, který původně vyšel v Urza's Saga s alternativním obrázkem. Hodnota Sneak Attack v obchodech je cca 600 korun.
3) FNM promo na duben je Dismember, první FNM promo karta využívající mechaniku phyrexianské many. Černá barva dostává v posledních měsících více kvalitních FNM promo karet než ostatní barvy (Go for the Throat, Despise, Dismember).
4) Známe kompletní decklisty nejnovějšího Duel Decku: Venser vs. Koth. Duel Deck si můžete v předprodeji zakoupit u Černého Rytíře za 399,- korun.
Venser - Duel Deck WoTC Main Deck Sideboard 1 Whitemane Lion
1 Augury Owl
1 Coral Fighters
1 Minamo Sightbender
1 Mistmeadow Witch
2 Scroll Thief
1 Neurok Invisimancer
2 Slith Strider
1 Sky Spirit
1 Wall of Denial
1 Galepowder Mage
1 Kor Cartographer
1 Clone
1 Cryptic Annelid
1 Primal Plasma
1 Sawtooth Loon
1 Cache Raiders
1 Windreaver
1 Jedit’s Dragoons
1 Sunblast Angel
1 Sphinx of Uthuun
1 Venser, the Sojourner
1 Path to Exile
2 Preordain
1 Sigil of Sleep
1 Revoke Existence
1 Angelic Shield
1 Oblivion Ring
1 Safe Passage
1 Steel of the Godhead
1 Vanish into Memory
2 Overrule
1 Azorius Chancery
1 Flood Plain
1 New Benalia
2 Sejiri Refuge
1 Soaring Seacliff
7 Plains
11 Island
Koth - Duel Deck WoTC Main Deck Sideboard 2 Plated Geopede
1 Pygmy Pyrosaur
2 Pilgrim’s Eye
1 Aether Membrane
2 Fiery Hellhound
1 Vulshok Sorcerer
1 Anger
1 Cosi’s Ravager
1 Vulshok Berserker
1 Bloodfire Kavu
1 Stone Giant
1 Geyser Glider
1 Lithophage
1 Torchling
1 Chartooth Cougar
1 Earth Servant
1 Greater Stone Spirit
1 Bloodfire Colossus
1 Koth of the Hammer
2 Wayfarer’s Bauble
1 Armillary Sphere
1 Journeyer’s Kite
1 Vulshok Morningstar
1 Searing Blaze
1 Vulshok Battlegear
1 Downhill Charge
2 Seismic Strike
1 Spire Barrage
1 Jaws of Stone
1 Volley of Boulders
25 Mountain
5) V produktu Duel Deck: Venser vs. Koth se objeví 5 nesférochodeckých karet s alternativním artem a emblémy obou sférochodců.
6) Wizards splnili další přání mnoha hráčů a uvádí do provozu na Magic Online Cube. Cube je formát, na kterém hráči draftují pouze karty, které jsou skvělé na Limited prostředí. 720 karet, které první verze Cube obsahuje, je společným výběrem Toma LaPilla a Maxe McCalla.
Formát Cube umožňuje hrát s mnoha silnými kartami z celé historie Magicu.
Kompletní seznam karet obsažených v první verzi Cube najdete zde. Cube se bude čas od času měnit.
7) V následujícíh týdnech proběhnou tři The World Magic Cup Qualifiers v České. Pro účast na těchto kvalifikačních turnajích musíte do 1. dubna nasbírat minimálně 200 sférochodeckých bodů. Všechny WMCQ se konají ve formátu Standard. Data Qualifierů vyšla pěkně tak, že co měsíc, to Qualifier a další člen národního týmu.
První Qualifier bude hlavní součástí PelikánConu a bude se konat 15. dubna v Olomouci na adrese Mrštíkovo náměstí 14.
Druhý Qualifier se bude pořádat 26. května v Praze na adrese U Průhonu 22 v Café Restaurant MOLO.
Třetí, poslední Qualifier se bude konat 30. června v pražské herně Černý Rytíř na adrese Za Poříčskou bránou 21.
Počet základních kol je určen účastností.
Zde je seznam hráčů k dnešnímu dni, kteří se mohou WMCQ účastnit:
1 | Martin Juza | 1941 |
2 | Stanislav Cifka | 1464 |
3 | Mates Vantuch | 1003 |
4 | Petr Sochurek | 999 |
5 | Lukas Blohon | 852 |
6 | Tomas Vanek | 788 |
7 | Jakub Erenyi | 778 |
8 | Bojan Glisic | 648 |
9 | Jakub Roh | 643 |
10 | Petr Danek | 641 |
11 | Lukas Jaklovsky | 639 |
12 | Michal Hribek | 632 |
13 | Martin Rylko | 601 |
14 | David Jirasek | 582 |
15 | Ondrej Maly | 581 |
16 | Vladimir Hula | 579 |
17 | Robert Patek | 578 |
18 | Michal Hájek | 527 |
19 | Tomas Bilek | 505 |
20 | Petr Semrad | 494 |
21 | Lukas Cichovsky | 489 |
22 | Richard Bednarik | 488 |
23 | David Dobis | 461 |
24 | Radim Hájek | 454 |
25 | Ladilav Heiduk | 448 |
25 | Jan Grygar | 448 |
27 | Lukeš Bøéa | 445 |
28 | Jiri Vanek | 425 |
29 | Frantisek Bauer | 419 |
30 | Tomas Dubrava | 417 |
31 | Jan Brodzak | 410 |
32 | Ondrej Smid | 408 |
33 | Jaroslav Boucek | 403 |
34 | Dominika Knapova | 391 |
35 | Tom Ristovský | 384 |
36 | Jakub Vojta | 382 |
37 | Tomas Petruska | 380 |
38 | Michal Kala | 370 |
39 | Frantisek Mastny | 366 |
40 | Zdenek Chlupac | 361 |
41 | Jakub Jahoda | 356 |
41 | Tomas Beranek | 356 |
43 | Petr Kytka | 351 |
44 | Roman Pivec | 350 |
45 | pavel roessler | 348 |
46 | Petr Zvolánek | 347 |
47 | Jan Hanzálek Z | 345 |
48 | Josef Vlach | 338 |
49 | Martin Ryba | 337 |
49 | Mikulas Dio | 337 |
51 | Cestmir Knap | 333 |
52 | Justin Hamilton Salem | 331 |
53 | Tomas Uherek | 325 |
54 | Tomas Kriz | 316 |
54 | Jan Dolejs | 316 |
56 | Jonas Kozak | 308 |
57 | Lukas Jurnicek | 306 |
57 | Ondrej Strasky | 306 |
59 | Petr Brozek | 303 |
59 | Richard Vojta | 303 |
61 | Jakub Jandák | 302 |
62 | Petr Kludka | 298 |
63 | Lukas Princ | 287 |
64 | Dominik Mišík | 285 |
64 | Tomas Zyskal | 285 |
66 | Kristian Janda | 280 |
66 | Jan Gabriel | 280 |
68 | Michal Dio | 278 |
69 | Daniel Gargulák | 274 |
70 | Jan Skoda | 273 |
71 | Jiri Siroky | 271 |
72 | Martin Sury | 270 |
73 | Matyas Hrabe | 269 |
74 | Ivo Kratena | 267 |
75 | Lukáš Vebr | 265 |
76 | Jiri Rybar | 264 |
77 | Stefan Conka | 261 |
78 | Petr Meissner | 260 |
79 | Petr Kucharik | 257 |
80 | Jan Strašák | 252 |
81 | Lukas Zeizinger | 251 |
81 | Jiri Kubos | 251 |
83 | Lubos Platzer | 250 |
83 | Martin Podlaha | 250 |
85 | Jakub Bakule | 249 |
86 | Ondrej Janecka | 246 |
86 | David Hrejsa | 246 |
88 | Miroslav Cajthaml | 241 |
89 | Pavel Ceska | 238 |
90 | Martin Svec | 237 |
91 | Martin Melichar | 236 |
92 | Ondrej MACIARZ | 234 |
92 | Miroslav Sliacky | 234 |
94 | Drahomir Havlicek | 233 |
95 | Vojtech Ottomansky | 231 |
95 | Ivo Dienelt | 231 |
95 | Dominik Prosek | 231 |
98 | Pavel Nerad | 229 |
99 | Drahomir Havlicek Jr. | 223 |
99 | Adam Koska | 223 |
101 | Petr Nahodil | 222 |
102 | Lubos Kukacka | 221 |
102 | Jakub Fides | 221 |
102 | Pavel Bortevsky | 221 |
102 | Rostislav Josek | 221 |
106 | Michal Adamec | 219 |
106 | karel schneider | 219 |
108 | Dalibor Fukala | 218 |
108 | Vojtech Mraz | 218 |
110 | Ondrej Stanek | 217 |
111 | Frait Frantisek | 215 |
112 | Jaroslav Loucim | 214 |
113 | Marek Stuchlý | 213 |
114 | Radim Zaoral | 211 |
115 | Ladislav Necas | 210 |
116 | Ondrej Rosenkranz | 208 |
117 | Michal Hlavacek | 206 |
118 | Leon Trnecka | 202 |
119 | Stepan Horalek | 200 |
8) Známe několik nových artů z Avacyn Restored a to všechno jen díky zveřejnění herních produktů od Ultra Pro. Jak to tak vypadá, Helvault obsahoval více andělů, než jen Avacyn.
Další tři podložky ukazují dva arty samotné Avacyn a démona Griselbranda. K Avacyn Restored tedy celkem vychází šest podložek, což je o hodně více, než obvykle.
Kompletní nabídku od Ultra Pro k Avacyn Restored si můžete prohlédnout zde.
9) Dalším bodem na programu je přehled turnajů na příští týdny a měsíce.
14. - 15. dubna se bude v Olomouci konat každoroční turnajové klání PelikánCon, které letos láká doubledraftem o 7000 korun a prvním The World Magic Cup Qualifierem. Oficiální pozvánku naleznete zde.
1. dubna startuje CMUS SixTour v pražské herně Černý Rytíř ve formátu Standard. Oficiální pozvánku naleznete zde.
26. - 27. května se koná Víkend s MTG v Café Restaurant Molo na adrese U Průhonu 22, Praha. Součástí bude první pražský WMCQ, Game Day Avacyn Restored a GPT Ghent ve formátu Legacy. Kromě samotného hraní turnajový víkend láká i luxusním prostředím a jídlem. Oficiální pozvánku naleznete zde.
V průběhu je i série deseti turnajů Černého Rytíře Praha s celkovou dotací 100 000,- korun.
Zbylých šest turnajů proběhne od 21.4 – 17.6.2012.
21.4. Legacy o 10.000,- Kč
22.4. Standard o 10.000,- Kč
19.5. Legacy o 10.000,- Kč
20.5. Double draft o 10.000,- Kč
16.6. Legacy o 10.000,- Kč
17.6. Standard o 10.000,- Kč
25.3. se bude v polském městě Szczyrk na adrese Wrzosowa 28a Pro Tour Avacyn Restored Qualifier – Barcelona.
28. a 29. dubna budou po celé republice probíhat prerelease Avacyn Restored.
10) Smutnou zprávu přinesl Mark Rosewater všem fanouškům storyline. Magicové romány nedosahovaly dostatečné prodejnosti a román k Innistrad jménem Curse of the Chain Veil byl zrušen. Jediným tištěným médiem týkajích se Magic příběhů budou IDW komiksy o Dacku Faydenovi.
11) Dne 20. března 2012 DCI zakázalo na Innistrad Block Constructed karty Intangible Virtue a Lingering Souls s platností od 2. dubna 2012. Důvodem banu je převaha různých tokenovacích decků na Block Constructed. Intangible Virtue a Lingering Souls byly zakázány v zájmu rozmanitosti formátu. Uvidíme, jak tento zákaz ovlivní blížící se Pro Tour Avacyn Restored. Ostatní formáty zůstávají beze změny.
Je tomu již téměř 9 let, co se na Block Constructed zakazovaly karty, naposledy se tak stalo u bloku Mirrodin.
12) Ve dnech 6. - 8. dubna 2012 proběhne Pax East v Bostonu. Wizards of the Coast na takovéto akci nemohou chybět. Čtyřiašedesát hráčů si jako první zahrají s The Magic Online Cube. V sobotu sedmého dubna proběhnou mimo jiné první preview k Avacyn Restored, ještě předtím, než v pondělí 9. dubna začne oficiální preview sezóna!
Na místě budou samozřejmě probíhat turnaje. Účastníci si během Pax East budou moci zahrát Booster Draft, Standard, Modern, Extended, Legacy, Vintage, 2HG Booster Draft, Commander – Constructed, Commander – Limited, Sealed Deck, Twisted Booster Draft, Innistrad Block Mini Sealed Deck, Mini Master, Beginners Tournament a Team Mini Master.
13) Avacyn Restored, závěrečný set Innistrad bloku, řeší spor dvou dam. Jednou z nich je Thalia, která dostala svou kartu v Dark Ascension. Thalia je inkvizitorka, voják a přemožitelka upírů. Díky výbornému bojovému umění a úspěchům na bitevním poli si získala reputaci a o několik měsíců později se stala katarkou.
Lothar, strážce Thrabenu pracoval ve službách Lunarchy. Když Lothar viděl, jak Thalie přemohla celou smečku vlkodlaků, stala se po Lotharovi druhým nejvyšším velitelem. A díky tomu se dozvěděla o Helvaultu – stříbrném obelisku. Helvault byla chráněná svatá relikvie Avacyniny církve.
Účel Helvaultu byl znám pouze Avacyn, lunarchovi Mikaeovi a jeho několika biskupům. Avacyn použila Helvault jako vězení pro nepřemožitelné démony. Ale Helvault se nakonec stal vězením i pro Avacyn. Když Avacyn přijala výzvu démona Griselbranda na souboj, oba skončili v Helvaultu a Innistrad se tak ponořil do temnoty.
Mikaues věděl, že Avacyn je uvězněna, ale neřekl to ani Lotharovi. Jen mu řekl, ať Helvault chrání svým životem. Lothar této povinnosti naučil Thalie. Netušila, co je uvnitř, jen věděla, že Helvaut musí být zachráněn za každou cenu.
Sourozenci Gisa a Geralf, oba nekromanti, obléhali Thraben pomocí ghůlů a skaabů. Thalia vymyslela plán. Kolem útočníků založila požár a tak všichni vzplanuli, než se dostali ke katedrále. Bohužel, Lothara trápili podivné, zlé hlasy, které jej dohnaly k šílenství a nakonec Lothar zemřel (karta Wrack with Madness). Té noci se Geralf vkradl do Mikaeovým komnat a zavraždil ho. Mikaeus byl pohřben v tajnosti a tajemství o Avacyn si vzal do hrobu.
Thalia pamatovala na svůj slib a dál nesla svou povinnost chránit Helvault.
Na scéně se objevuje druhá dáma, Liliana, která přichází na Innistrad kvůli uzavřenému paktu s démony. Už zabila Kothopheda, další na řadě je Griselbrand. Lilianu stále pronásleduje Garruk a kletba, která ho stravuje, ho učinila neúnavným lovcem.
Při pátrání Liliana zjistila, že Griselbrand se nachází v Helvaultu.
A brzy nadejde moment, kdy se Liliana a Thalia střetnou v bitvě o Helvault a v té chvíli bude odkryt osud Avacyn.
Doba temna skončila. Začíná rozbřesk.
Další část příběhu odkrývá trailer k Avacyn Restored. Závěr příběhu se dozvíme v prvním preview článku dne 9. dubna 2012.
Na prerelease Avacyn Restored si budete moci otevřít svůj vlastní Helvault. Co se v něm ukrývá ví zatím jen několik vyvolených lidí od Wizards. A hráči se to dozví až na prerelease samotném.
BONUSY
1) Na sociálních sítích se během uplynulých dvou týdnů opět objevilo několik zajímavých novinek. Innistrad a Dark Ascension měly být prapůvodně samostatný blok, úplně oddělený a bez žádných spojitostí s Avacyn Restored. Avacyn Restored by tedy pod jiným jménem vyšla na jaře, ale žádnou spojitost s Innistrad by neměla. Byla by tedy blokem o jednom jediném setu. Více o tom, proč byly původně edice rozděleny a proč se nakonec Wizards rozhodli propojit je, se dozvíme až po vydání Avacyn Restored.
Je velmi pravděpodobné, že Avacyn Restored nebude obsahovat žádnou mechaniku představenou v Innistrad a Dark Ascension.
Kódová jména edic pro podzimní blok 2012 jsou Hook-Line-Sinker, pro podzimní blok 2013 Friends-Romans-Countrymen a pro podzimní blok 2014 Huey-Dewey-Louie.
Věděli jste, že Requiem Angel a Increasing Devotion na svém obrázku znázorňují tutéž sochu?
Budoucí bloky budou obsahovat čtyři až šest sférochodeckých karet. V každé edici by se měl vyskytovat minimálně jeden sférochodec.
Karta Avacyn v Avacyn Restored se bude pravděpodobně jmenovat Avacyn, Angel of Hope.
2) Do dnešních Výhledů jsem si připravil rozhovor s Martinem Pelíškem, kterého můžete znát jako Martina White z prvního magicového filmu TAP: Maxova hra, který měl nedávno premiéru a nyní začínají jeho promítání po celé republice i po světě.
Martin Pelíšek se narodil 30. června 1989 v Klatovech. V současné době studuje na VOŠ v Praze. Již v minulosti hrál menší role. Role Martina White je jeho první větší rolí.
Odkdy hraješ Magic a kdo tě k Magicu přivedl?
Aktivně se Magicu věnuji už od listopadu, ale začal jsem ho hrát na turnajích od prerelease Dark Ascension... Jinak k Magicu mě přivedla Maxova hra. Sice jsem to chtěl už dříve hrát, ale nikdy jsem se k tomu nedostal.
Jaký je tvůj největší turnajový úspěch?
Asi ještě žádnej, hraju turnaje pro začátečníky, ale ještě jsem žádný turnaj nevyhrál.
Která je tvoje oblíbená barva a co hraješ na Standardu?
Moje oblíbená barva je bílá a zelená, ale ne z hlediska hratelnosti, ale spíše z hlediska vizuálního. Jinak na Standardu hraju právě GW Humany.
Který formát Magicu je tvůj nejoblíbenější?
No, vzhledem k tomu, že jsem neměl možnost vyzkoušet jiný, tak Standard.
Jak jsi získal svou roli v TAP: Maxova hra?
No, to bylo docela vtipný. Na internetu jsem našel inzerát, že hledají herce do filmu a protože mě to baví, byl jsem na několika natáčeních, ale vždy jen jako kompars, takže mě lákalo vyzkoušet si hlavní roli. Každopádně, uskutečnil se casting, kde jsme se museli naučit jednu scénu ze scénáře, předvedli jsme to a vybrali mě :-) Hráli jsme záchodovou scénu na mistrovství před Karlovým zápasem s Maxem. To, že mě vybrali, jsem se dozvěděl asi za týden přes email.
Která scéna z Maxovy hry je tvá nejoblíbenější?
Asi to běhání celé party, pamatuju si, že tenkrát bylo hezky a byla sranda. A taky ten koncert byl dobrej.
Před premiérou filmu byly reakce hráčů na TAP: Maxovu hru spíše negativní. Jak ses cítil před premiérou?
Před premiérou jsem se docela bál toho, jak ti lidé zareagují na ten film po zhlédnutí. Já osobně jsem totiž kompletní film viděl až na premiéře. Takže strach a napětí z toho, jak to všechno dopadne
A jak probíhala premiéra?
Já myslim, že úplně suprově. Na začátku měl režisér proslov, kde nám lidé zatleskali, což mě trochu uklidnilo, a věřil jsem tomu, že ten film ty lidi nezklame. Co se týče samotného promítání filmu, mně osobně se to líbilo, i když bych tam chybky našel. A konec? Ten byl úplně nejlepší, protože lidé začali tleskat. To byl asi nejlepší moment.
Je ti Martin, tak jak ho známe z filmu, v něčem podobný?
Pár věcí by se určitě našlo, třeba to, jak podporuje partu nebo v tom uvažování, že se na něco kouká jinak než ostatní a donutí je tím o tom přemýšlet i z jiné stránky.
Kdybys nehrál postavu Martina Whita, kterou ze zbylých hlavních rolí ve filmu by sis chtěl zahrát?
Asi Karla Adama, je takový snílek, který chce vrátit to, co bylo dříve a co všechny spojovalo.
Začínáš pociťovat popularitu? Otáčejí se za tebou hráči na ulici, jestli to opravdu byl “ten z Maxovy hry”?
Tak trochu, jednou se mi stalo, že se mě ptal jeden hráč, jestli jsem nehrál v Maxově hře. Ale myslím, že spousta lidí, kteří hrajou Magic, Maxovu hru ještě neviděli.
Nastala během natáčení chvíle, kdy jsi litoval, že jsi vyhrál casting?
To určitě ne, já sem si vcelku užíval ty natáčecí dny, i když občas mě štvalo, že jsem musel jít točit, když se mi moc nechtělo. Ale tak to určitě nesouviselo s tím, že bych toho litoval.
Kolik času jsi Maxově hře věnoval?
To nevím, tam to bylo někdy problémové s tím natáčením, protože se točilo jen o víkendu a třeba někdo o víkendu nemohl, tak se to muselo přesunout na další.
Jsi s filmem spokojený?
Tak, spokojený jsem, ale chyby by se určitě našly.
Jaké jsi měl zkušenosti s herectvím před Maxovou hrou?
Pouze komparzní roli v reklamě na T-Mobile a ve filmu Muži v naději.
Kolik jsi rozdal autogramů?
Autogramů sem rozdal asi deset, ale jen na premiéře. Ještě se mi nestalo, že by mě někdo zastavil na ulici a chtěl autogram :-)
Chceš v herectví pokračovat?
Určitě chci, baví mě to :-)
Čeho by jsi chtěl v Magicu dosáhnout?
Tak určitě chci hrát a dostat se na větší turnaje, nejvíc mě na tom láká ta představa cestování, při kterém člověk pozná spoustu nových lidí různých národností :-)
Díky za rozhovor :-)
Dvacátého března zasáhla nejen hráče Magicu zpráva o smrti Lukáše Ladry. Dovolte mi citovat Jakuba Červinku: „Včera 19. 3. v odpoledních hodinách dohrál svoji poslední hru první šéfredaktor časopisu Excalibur Lukáš Ladra, de facto první český herní novinář u nás. Tento velikán známý také pod zkratkou L.L.G. se nesmazatelně zapsal do herních tabulek naší historie a srdcí svých čtenářů. Lukáš Ladra, který si dokázal svoji veselou povahou podmanit všechny spoluhráče, se kterými se při svém putování potkal, nás bez varování opustil ve věku 45 let. Památkou na něj zůstává nepřeberné množství vzpomínek na nekonečnou řadu báječně propařených hodin online i offline společného hraní. Kdo jsme ho znali, nikdy nezapomeneme.“
Dnešní Výhledy končí. Děkuji Jaroslavu Bílkovi za část Ohlédnutí, Pavlu Češkovi za seznam kvalifikovaných hráčů a Martinu Pelíškovi za poskytnutí rozhovoru. V příštích Výhledech se můžete těšit na rozhovor s mladým vítězem PTQ Barcelona v Praze Mikulášem Diem. O svůj názor na Výhledy se můžete podělit v komentářích.
Na viděnou za 14 dní.
Adam Faldyna
adam.faldyna@email.cz
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.