ad kviz: lethal damage je 1, takže do súpera prejde vo first combat stepe 0-4dmg (záleží, kolko dmg sa rozhodne hráč udeliť do wolfa), to isté platí pre druhý combat step. Takže dokopy môže do hráča udeliť 0-8 dmg do hráča.
0 hlasů
Náplní dnešních Výhledů je Mythic Championship VI, PTQ v Praze, Theros, novinky v organizovaném hraní, a spousta dalších aktualizací…
Foto: Wizards of the Coast
Obsah
Stalo se
Co nás čeká
Střípky
Stalo se:
Mythic Championship VII
6. až 8. prosince se v Long Beach v americké Kalifornii odehrál letošní poslední Mythic Championship. 67 hráčů (32 hráčů Magic Pro League a 35 Challengerů) změřilo síly ve Standardu na Magic Aréně. Již ve středu před turnajem byly zveřejněny decklisty (pěkně seřazené podle počtu výher je naleznete nejlépe tady), které složily následující metagame:
Mezi nejpopulárnější balíčky se podle očekávání zařadily nejrůznější Sacrifice decky, Jeskai Fires a Izzet/Simic Flash. Mezi „rogue“ balíčky jsou nalezení nejrůznější experimenty s kartou Fires of Invention – Jund Fires, Rakdos Fires a dokonce pětibarevné Fires s Niv-Mizzetem! :-)
Výsledkově turnaj probíhal tak, že v prvním herním dni „odpadlo“ mnoho Sacrifice decků, a ve druhém dni zase Jeskai Fires. Kdo se tedy nakonec radoval? Nejlepším balíčkem pro tento turnaj byl bezesporu Simic Flash (s Nissou a Hydroid Krasisem) z dílny Setha Manfielda, který dostal do Top 8 nejenom jeho, ale i jeho „kolegy ve zbrani“ Brada Nelsona a Javiera Domingueze. Velmi zajímavý balíček hrál i Andrea Mengucci (Simic Rampu s Finale of Devastation a End-Raze Forerunners). Chris Kvartek ukázal opět pěkný deckbuilding skill, když do BG Adventur přidal Rotting Regisaury a The Great Henge. A nejlepší build Sacrifice decku měl nejspíš Piotr „Kanister“ Glogowski, který se svým Jund Sacrifice celý turnaj vyhrál!
Jeho vítězství bylo jednak naprosto čisté (za celý víkend neprohrál ani jeden zápas!) a také naprosto zasloužené. Hrát Jund Sacrifice, a správně ovládat všechny triggery, je poměrně náročné a v mnoha zápasech ukázal absolutně mistrovskou technickou „play“. (Ke zhlédnutí doporučuji hlavně zápas proti PVDD Rosovi.) Jak už jsem zmiňoval dříve, v „Kanistrovi“ se rodí nová velká hvězda…
Protože po turnaji na Standardu nenastaly žádné bany (doufám, že jsem něco nevyspoiloval :-)), je rozbor metagame poměrně důležitý. Před turnajem se o ní rozepsal Frank Karsten tady a po turnaji tady. Tyto články bych ještě doplnil následující maticí:
Martin Jůza a Standa Cifka vsadili na BG Sacrifice (s Bolasovou Citadelou). Standovi se bohužel nepodařilo uhrát potřebnou pátou výhru a se skóre 4-4 tak do druhého dne nepostoupil. (I tak si ale odnesl pěkných 7 500$.) Martinovi se dařilo lépe. Ve druhém dni uhrál 4-3 a na pomocné hodnocení skončil devátý! Top 8, která utekla o kousek, samozřejmě zamrzí, ale náplastí mu může být výhra 10 000$ a zajištěná pozvánka do Magic Pro League na příští („částečnou“) sezónu, což vůbec neměl jisté. Velmi gratulujeme a Martinovi přejeme spoustu dalších úspěchů!
Pozvánky do Magic Pro League, nové Rivals League a na Mistrovství světa v Magicu byly velmi sledovanou náplní celého šampionátu, a jak to všechno dopadlo, o tom si přečtete trochu níže.
Celkově bych turnaj zhodnotil tak, že se historie začíná pomalu opakovat: Byla to další Top 4 pro Javiera Domingueze a Andreu Mengucciho (po jejich Top 4 na MC V), další Top 8 pro Paula Vitora Damo Da Rosu (po Top 8 na MC VI – celkově je toto již jeho čtrnáctá PT/MC Top 8 a Jona Finkela začíná už dotahovat pěkně natěsno!), další druhé místo Brada Nelsona (po druhém místě na MC III) a další „nezastavitelný“ běh Chrise Kvarteka. Uvidíme, co nám tihle borci ukáží příští rok, zatím světovému Magicu dominují dokonale.
Grand Prix Brisbane
O stejném víkendu jako MC VII se konalo i Grand Prix v australském Brisbane. 455 hráčů si to také rozdalo ve formátu Standard. Složení Top 8 bylo dost jiné než na MC: 4x Jeskai Fires, 1x Golos Fires, 1x Simic Ramp, 1x Simic Flash a 1x Mardu (RWB) Knights (decklisty Top 32 můžete nalézt tady). V Top 8 bylo i několik známých jmen (Jason Chung, Chih-Cheng Yeh), ale turnaj vyhrál s Jeskai Fires Kyle Gibson.
Grand Prix Oklahoma City
14. až 15. prosince se odehrálo další Grand Prix ve formátu Standard, a sice v Oklahoma City. Turnaje se zúčastnilo pouze 348 hráčů, takže ten, kdo postoupil do druhého dne, měl finanční výhru již zajištěnou!
Do Top 8 postoupil ze známých hráčů Frank Karsten („He is back!“) a Alex Majlaton. Složení balíčků v Top 8 bylo velmi pestré (můžete je najít tady) a velmi se mi líbí balíček právě Frankův. Hrál Gruul Adventures/Aggro, což byl na Mythic Championshipu prakticky nehraný deck (!), ale Frank ví, co je dobré, a jak metagameovat. O svém balíčku napsal samozřejmě článek a takto vypadá „matchup matice“ sesbíráná z výsledků celého Grand Prix.
Celkově turnaj vyhrál Matt Carlson a připsal tak další výhru balíčku Jeskai Fires.
CommandFest Washington, DC.
O víkendu 14. až 15. prosince se uskutečnil další CommandFest (setkání hráčů casual formátů), tentokrát v americkém Washingtonu. K vidění bylo opravdu všechno možné… :-)
Více fotografií bych už ale nechal na Twitter #CommandFestDC.
PTQ v Praze
V sobotu 13. prosince se konalo PTQ v Praze, kterého se zúčastnilo pouze 32 hráčů! V luxusních prostorech jsme se cítili opravdu „komorně“ a Arcbound Ravager vyšel na každého…
Metagame byla následující:
Po pěti kolech odehraných švýcarským způsobem postoupili do Top 8 tito hráči:
Po dalších třech kolech vyřazovacích bojů vzešel celkový vítěz turnaje Tomáš Müller. Perličkou je, že do Top 8 postoupil jako jediný hráč se skóre 3-2 a to ještě až na druhé pomocné hodnocení! Ale to se samozřejmě také počítá, takže Tomášovi gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí na vůbec prvním Players Tour!
Aktualizace Banned a Restricted listu
V pondělí 16. prosince mohli Wizardi opět aktualizovat Banned a Restricted list na všech formátech. V tomto prohlášení si jednak můžete přečíst, že neprovedli žádné změny, a za druhé, že se další pevné datum pro aktualizace těchto listů nestanovuje. Zdůvodnění je takové, že v současné době je poněkud obtížné přijít s nějakým pevným datem, když se například metagame vyvíjí velmi rychle a turnajů, které by „náhlý“ ban ovlivnil, je mnoho. Další aktualizaci tedy máme čekat někdy v lednu a doufejme, že Wizardi budou s ohlášeními rozumní…
Osobně si myslím, že i když bylo sedm balíčků v Top 8 MC VII se zelenou (a to považte, že se zakázaly tři zelené karty!), tak další turnaje už ukazují jistou diverzitu, proto se domnívám, že formátu Standard nyní již žádné bany nehrozí. (I když doufám, že v Therosu nějakým způsobem posílí bílá, protože ta se v současnosti téměř vůbec nehraje.)
Na formátu Modern začíná být poněkud nepříjemný Oko, Thief of Crowns a Urza, Lord High Artificer (a „klasicky“ Mox Opal), ale mám pocit, že formát Modern teď nikoho příliš nezajímá, proto bany ještě nějakou tu chvíli nehrozí.
16. listopadu byly nicméně zakázany karty Oko, Thief of Crowns a Nexus of Fate na formátu Pioneer.
Že se postupné bany na formátu Pioneer „propracují“ až k Okovi, to bylo poměrně jasné, ale i Nexus of Fate již začal být poněkud problematický (a nudný). Další aktualizace Banned listu formátu Pioneer bude v pondělí 6. ledna, prohlášení od Wizardů můžete najít tady.
Co nás čeká:
World Championship 2019
Mistrovství světa v Magicu se hraje poctivě každý rok, takže nyní nás čeká to s číslovkou XXVI. (I když toto číslování je asi pro každého novinkou ;-)) V několika posledních měsících se o tomto šampionátu hovořilo možná až přespříliš, ale důvody k tomu jsou hned dva: První je ten, že tohoto turnaje se zúčastní pouze 16 hráčů (poslední šampionáty hostily hráčů 24), takže i skutečně velmi dobří hráči měli velké problémy se kvalifikovat. Druhým důvodem je největší finanční prémie v historii – na tomto Mistrovství světa se rozdělí celkem 1 000 000$! Vítězi připadne rovnou 300 000$.
A kdo se tedy kvalifikoval? Je to Javier Dominguez (jako současný mistr světa), sedm vítězů sedmi letošních Mythic Championshipů (Jean-Emmanuel Depraz jako finalista MC V), čtyři nelepší (non-Javier) hráči Magic Pro League a dále čtyři nejlepší Challengeři. (Vtipné je, že Javier Dominguez by se na tento turnaj mohl kvalifikovat třemi různými způsoby.) Pěkně v grafice vidíte všechny účastníky tady:
My budeme samozřejmě držet palce Ondrovi Stráskému, který se na turnaj kvalifikoval vítězstvím MC VI. Turnaj se odehraje 14. až 16. února v Honolulu na Havaji. Formát zatím není znám, ale jsou jisté zvěsti, že hrát se bude (i?) na Magic Aréně…
Mythic Championship 2019 Team Series Final
Mistrovství světa ovšem není jediný turnaj, který je potřeba za rok 2019 odehrát. I letos se konala „soutěž týmů“ a nejlepší dva čeká finále. V neděli 12. ledna (na MagicFestu v Austinu) střetnou svoje síly týmy Ultimate Guard Pro Team (Andrew Cuneo, Reid Duke, Jon Finkel, William Jensen, Paul Rietzl, Matt Sperling) a Hareruya Sword (Kelvin Chew, Jérémy Dezani, Javier Dominguez, Grzegorz Kowalski, Andrea Mengucci, Lee Shi Tian). Hrát se budou týmové drafty sady Theros Beyond Death, která bude mít prerelease ještě až za týden! Z celé události nás čeká živá coverage a vítězové si kromě nehynoucí slávy odnesou ještě 100 000$. (Poražení 50 000$). Oznámení tohoto turnaje můžete najít tady.
Nová Magic Pro League a Rivals League
Po MC VII je již jasné, jak bude vypadat nová Magic Pro League (MPL) pro příští „částečnou“ sezónu. (Protože sezóny by měly být vždy od září do září, bude následujících osm měsíců pouze jisté „přechodné období“.) Tady je máte!
Hráčů MPL bude nyní již pouze 24, proto nás velmi těší, že v ní máme české hráče hned dva – Martina Jůzu a Ondru Stráského. Přejeme jim mnoho štěstí, ať už je čeká příští rok v Magicu cokoli! :-)
Pozvánky (které hráči mohou odmítnout) do nové Rivals League budou rozeslány takto:
Těchto 28 hráčů ještě doplní čtyři hráči nominovaní samotnými Wizardy. I v Rivals League máme zastoupení, a sice Standu Cifku. I jemu přejeme mnoho zdaru!
Jaké přesné turnaje/povinnosti/streamování hráče MPL a Rivals League čekají, není ještě úplně jasné, ale hned brzy v lednu bychom se to měli dozvědět. Všechny hráče nové MPL představuje tento článek a s hráči Rivals League se můžete seznámit tady.
Změny v organizovaném hraní
Wizardi oznámili, jak budou vypadat turnaje na Magic Aréně v roce 2020.
Mythic Invitational – Každý Pro Tour/Mythic Championship na Magic Aréně se nyní bude jmenovat Mythic Invitational a budou to 128-členné turnaje, které se budou hrát čtyři dny. Každý z nich bude mít rozpočet na výhry 750 000$ a příští rok nás čekají celkem tři:
Dodatečné informace (formáty, turnajová struktura,…) budou následovat příští rok.
Jedním ze způsobů, jak se na Mythic Invitational kvalifikovat je přes Mythic Qualifier (to je nové jméno pro MCQ Weekend). Na každý Mythic Invitational povedou dva Mythic Qualifiery, kterých se můžete zúčastnit, pokud máte v předchozím měsíci Top 1200 Mythic Rank na Magic Aréně. Viz následující tabulku:
Podoba Mythic Qualifieru se také změní. Místo dvoudenních turnajů to bude turnaj již jenom jednodenní. Hráč zaregistruje balíček na Standard a odehraje turnaj na deset výher nebo dvě prohry (podle toho, co přijde dříve). A jak sami tušíte, tak těch deset výher vás kvalifikuje na Mythic Invitational. Jednoduché :-)
Nicméně i pokud to tak daleko nedotáhnete, budou na vás čekat odměny v podobě gemů a od páté výhry i Mythic Pointy. Ty půjde vyhrát i v dalším turnajovém schématu, a sice v…
Mythic Point Challenges – Tyto turnaje jsou zatím ohlášeny dva: na 29. února a 4. dubna. Lze se na ně kvalifikovat opět Top 1200 Mythic Rankem podle následující tabulky:
(Porovnáním s předchozí tabulkou si povšimněte, že za prosinec 2019 se kvalifikujete na „obojí“, ale dále to je po měsících pěkně na střídačku.)
Mythic Point Challenge se bude hrát ve formátu Standard na deset výher nebo tři prohry (podle toho, co přijde dříve) a od páté výhry opět půjde vyhrát nějaké ty Mythic Pointy. (Přesná čísla ještě nejsou známá a časem se ještě možná mohou změnit, protože zatím nikdo nedokáže s určitostí říci, jak se celý systém bude chovat :-))
Mythic Pointy – A k čemu Mythic Pointy vlastně budou? Top 8 hráčů s nejvyšším počtem Mythic Pointů v Q1 2020 se kvalifikuje na první Mythic Invitational. Počítají se pouze ti hráči, kteří nejsou na Mythic Invitational kvalifikováni nijak jinak, jde tedy i o nás, „běžné“ (non-MPL, non-Rivals) hráče. Dále nás velký počet Mythic Pointů ušetří od dalšího „grindění“ na Mythic Rank, protože: Top 200 hráčů s nejvyšším počtem Mythic Pointů v Q1 2020 se automaticky kvalifikuje na všechny Mythic Qualifiers a Mythic Challenges v Q2 2020.
Osobně musím říci, že takto je ten systém „jasný“. Ale když k tomu přidáte ještě Players Pointy (to budou body, které budou hráči získávat na „papírových“ turnajích), „zlomkové“ pozvánky a naprosto „svůj“ kvalifikační systém Magic Onlinu (viz níže), vznikne z toho něco, co bude velmi obtížné sledovat. Inu, snad se v tom neztratíme…
Theros se blíží
Další Magicovou sadou, která se zařadí na Standard, bude Theros Beyond Death, jehož prerelease nás čeká 17. až 19. ledna 2020. Spoiler sezóna již pomalu začíná, tak se nějaké informace uvolnily již oficiálně.
Karty budou postupně zveřejňovat streameři, důležité Magicové personality a společnosti podle tohoto seznamu. Karty, které budete moci otevřít v „normálních“ boosterech, budou aktualizovány tady a jejich varianty (z Collector boosterů, doplňkových produktů, proma, …) budou k nalezení tady.
Ano, i nyní náš čekají Collector boostery. Podobně jako u sady Throne of Eldraine můžeme i v nich najít následující „varianty“ základních karet:
O složení Collector boosteru nejlépe vypovídá následující obrázek:
Čekají nás také „tematické“ boostery, které budou obsahovat opět 35 karet a budou opět jednobarevné. Bude v nich možné otevřít i některé nové rare karty, které v normálních boosterech nebudou. Informace o nich naleznete tady a informace o Collector boosterech jsou zde.
Theros je inspirovaný řeckou mytologií a na naší druhé návštěvě (po šesti letech) prozkoumáme blíže jeho podsvětí. Čekají nás tedy opět enchantmenty, bohové, jejich dary, a velmi epické nestvůry. Co se týče mechanik, tak z původního Therosu se vrátí Devotion a Constellation, čekají nás ale i Ságy a jedna zbrusu nová mechanika – Escape. Také se vrátí jedna stará známá…
Pro popis jednotlivých mechanik Therosu vás odkážu na tento pěkný článek.
Jak jste si mohli všimnout již výše, Theros představí „full-art“ země s pohledem do „svého vesmíru“ – Nyxu.
Tyto země se jako foilové (společně s bohem Athreosem) měly dávat ke každému booster boxu v akci Buy-a-Box. Nicméně došlo k drobné produkční chybě, takže země jsou k této akci přidávány pouze nefoilové. Wizardi ale situaci napraví, foilové země do obchodů zašlou později a zákazníci by tak o ně neměli přijít. Více v oficiálním vyjádření.
Challenger Decks
3. dubna 2020 nás čekají další dva Challenger balíčky. Budou to 60 karetní balíčky s 15 karetními sideboardy, které jsou určené přímo pro turnajové hraní a silou měly zapadnout do metagame, která bude tou dobou na Standardu. Balíčky nepředstaví žádné nové karty, budou tvořeny pouze z těch karet, které na Standardu tou dobou již budou.
Update Magic Arény
12. prosince se opět lehce aktualizovala Magic Aréna. Změny popisuje toto oznámení.
Wizardí programátoři stále pracují na lepším a hladším průběhu hry (performance) a balíčky si již můžeme třídit pomocí nejrůznějších kritérií, takže už nemusíme pracně hledat nejnovější „New Deck“ :-)
Od 12. prosince do 16. ledna si také můžeme zahrát Brawl „neomezeně“, ale… Za vstupné je nutné zaplatit 10 000 goldů nebo 2 000 gemů a jelikož jsou výhry spíše nic moc, tak komunita se k tomu staví poměrně negativně. („Proč mám platit za to, že chci hrát Brawl ,podruhé'?“) Díky této akci byl ovšem do světa Magic Arény (a na formát Historic) přiveden Rhys the Redeemed.
Od 3. do 16. ledna si budeme moci opět zadraftovat Dominarii a od 11. do 13. ledna nás čeká Historic Challenge o poměrně velké ceny. A když už mluvíme o formátu Historic, tak…
Update formátu Historic
10. prosince byly na formátu Historic suspendovány karty Once Upon a Time, Field of the Dead, Veil of Summer a Oko, Thief of Crowns.
Co znamená „suspendovány“? Suspendovány znamená zabanovány, ale potenciálně dočasně. Po nějaké době (v tomto případě v březnu) se suspendované karty přezkoumají a buďto se povolí, nebo půjdou už na „tvrdý“ ban list. V případě zabanování budou hráči odškodněni divokými kartami takto: Pokud má hráč kopie nějakých karet, které byly zabanovány na Standardu, a dostal za ně odškodné, tak po dalším zabanování na formátu Historic další odškodné již nedostane. Pokud si ovšem hráč kartu pořídil po zabanování na Standardu, ale před zabanováním na Historicu, tak odškodné dostane.
Více si o budoucích plánech na formátu Historic můžete přečíst v tomto oznámení.
Změna turnajového systému na Magic Onlinu
Od začátku nového roku se změní kvalifikační systém na Magic Onlinu, hlavně díky „sjednocení“ Magic Online PTQs a Magic Online Championship Series (MOCS). To, co vidíte výše, je Qualifier Point (QP). V Ligách, Preliminaries a Format Challenges budete moci tyto QP vyhrát a pro vstup do PTQs, Showcase Challenges a Showcase Last Chance Event je budete moci zase utrácet. Je to jednoduché…
… ale pro vysvětlení celé turnajové struktury…
… a přesné popisy jednotlivých turnajů, vás již jenom odkážu na příslušné oznámení. Pokud to s Magic Onlinem myslíte vážně, tak vám velmi důrazně doporučím uložit si do záložek tuto stránku.
Pointou celého systému je kvalifikace buďto na Players Tour nebo na Players Tour Finals nebo na Magic Online Champions Showcase, což bude turnaj pouze pro osm hráčů, kteří budou osobně hrát v americkém Seattlu o výhry v celkové výši 70 000$. Vítěz pak postoupí přímo na Players Tour Finals. Více informací o tomto turnaji ještě přijde.
Celá tato turnajová struktura/sezóna bude vždy 17-týdenní a bude možné hrát prakticky ve všech formátech: Standard, Pioneer, Modern, Legacy, Pauper a Limited. U Vintage nás čekají pouze Preliminaries a Vintage Challenges.
Aktualizace Magic: The Gathering Companionu
Poté, co se v této mobilní aplikaci na uspořádávání vlastních turnajů vychytaly nejrůznější bugy, Wizardi testují její přínos i pro reálné „papírové“ turnaje v hernách. Papírové pairingy, standingy a result slipy by se již mohly stát minulostí. Při příchodu na turnaj dostaneme od organizátora kód, který vložíme do aplikace…
… a vše uvidíme v ní. Stejně tak výsledek zápasu budeme moci poslat rozhodčím přímo přes tuto aplikaci.
Na této stránce si můžete přečíst více. Řeší se hlavně to, jestli by měly výsledek potvrzovat oba hráči. Spíše je ale lepší, aby ne, protože dvojí potvrzování (a zapomnětlivost) by už zdržovala. K turnajovým podvodům nejspíš docházet nebude, protože špatně odreportovaný výsledek druhý hráč uvidí a kdykoli půjde dohledat a opravit. Jsem zvědavý, kdy to uvidíme na opravdových turnajích.
DreamHack – Turnaje na Magic Aréně
Esportová společnost DreamHack uspořádá příští rok čtyři turnaje na Magic Aréně.
Na každém z těchto turnajů se rozdají ceny v celkové výši 100 000$ a celé turnaje budou vysílány živě. Máte-li náhodou v únoru cestu přes Anaheim, tak o lístky můžete požádat od pondělí 23. prosince tady. Oficiální oznámení naleznete tady.
Nadcházející turnaje
Další zajímavé turnaje naleznete… Inu, zkuste přes Vánoce pozvat vaše kamarády a nějaký turnaj pro ně uspořádejte sami ;-)
Střípky:
Novinky z Game Awards 2019
Na letošní akci Game Awards Wizardi představili nejenom trailer k sadě Theros Beyond Death, ale i dvě nové počítačové hry. Magic: Legends by mělo být akční MMORPG od autorů Neverwinteru odehrávající se ve světech hry Magic: The Gathering. Dungeons & Dragons: Dark Alliance bude „third-person“ RPG umístěné ve světě Forgotten Realms. Slay together online!
Judge Academy Promos 2020
Promiňte, judgeové, ale musel jsem to na vás „prásknout“. Prý dostanete krásné foilové karty! :-)
Dražba LSVho balíčku z Pro Touru Berlín
Tato věc je pro opravdové fajnšmekry a milovníky Magicové historie. Sběratel Avrom Oliver draží vítězný balíček Luise Scotta-Vargase z Pro Touru Berlin 2008.
Aktuálně je nejvyšší nabídka 1750$, ale pokud máte zájem, tak rychle přihoďte a sledujte tento příspěvek na Facebooku.
Report Petra Sochůrka
Petr Sochůrek se na stránkách týmu Hareruya rozepsal o svém vítězství v Bangkoku, o Grand Prix v Nagoyi a o MC VI v Richmondu. Report určitě stojí za přečtení.
Kvíz
Zaútočíte Questing Beastem, který má equipnutý Embercleave. Soupeř Questing Beasta zablokuje Wicked Wolfem a obětuje do něj jídlo. (Wicked Wolf tak bude 4/4 indestructible.) Kolik zranění do soupeře můžete dát v „prvním úderu“? Kolik v „druhém úderu“? A kolik tedy celkem?
Doufám, že jste si poslední Výhledy letošního roku užili a jménem celé redakce CMUSu Vám přeji krásné svátky a mnoho štěstí (i toho Magicového :-)) do nového roku 2020!
Pepa / Josef Janák / Chainer
Grahf
26.12.2019 09:15
ad kviz: lethal damage je 1, takže do súpera prejde vo first combat stepe 0-4dmg (záleží, kolko dmg sa rozhodne hráč udeliť do wolfa), to isté platí pre druhý combat step. Takže dokopy môže do hráča udeliť 0-8 dmg do hráča.
0 hlasů
jirxu
27.12.2019 10:08
Řekl bych, že v druhem combat damage stepu je na blokujici příšeře stále přiřazená lethal dmg, takze v druhé raně, může útočník nechat protramplit 5dmg..
0 hlasů
Grahf
27.12.2019 15:13
deathtouch sa čekuje len pri udelení dmg, následne je po sba príšera zničená (či má indestructible, alebo regeneration už deathtouch nezajíma). V dalšom combat stepe už hra neregistruje, že má príšera na sebe lethal dmg.
0 hlasů
jirxu
27.12.2019 22:28
pravda...na to jsem zapomnel. Nicméne ta jedna dmg na prisere zustane po prvním striku...nicméně jiz není lethalni, takze se musí udelit znovu lethal dmg v druhem stepu jak si psal.
kdyby bloker byl 1/1, tak by druhy strike plne protramplil
0 hlasů
Chainer
23.01.2020 23:18
Ano, Grahf má pravdu. 5/5 Questing Beast může při first striku udělit 1 damage do Wicked Wolfa a 4 damage protramplit do soupeře. Při "normálním" striku ale bude muset Wicked Wolfa zabíjet znovu. Takže opět 1 damage do Wolfa a 4 do soupeře. Poznamenal bych, že Trample lze nevyužít (a na turnajích se musí hlásit), tudíž lze soupeři udělit i méně zranění než 8 (a Wicked Wolfovi více než 2).
Jirxuova poznámka je ale také poměrně pěkná. Kdyby Questing Beasta blokoval X/1 indestructible (X musí být alespoň 3 ;-)), tak: Questing Beast udělí při first striku 1 damage do bytosti a 4 do soupeře. Při "normálním" striku už ale hra vidí, že na sobě bytost má letální damage (ne kvůli deathtouchi, ale kvůli tomu, že je prostě X/1 s jedním zranením), a proto už lze protramplit do soupeře za 5.
Dobrá práce, hoši! :-)
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
24.1. Regional Championship Praha 2025, Praha Modern či Limited |
|
8.2. Prerelease Aetherdrift, Různé Sealed |
|
21.2. MagicCon: Chicago, USA, Chicago Různý |
|
20.6. MagicCon: Las Vegas, Las Vegas, USA různé |
|
26.9. MagicCon: Atlanta, Atlanta, USA různé |
|