Novinky
Středeční výhledy #17 2013
Vítejte u dalšího dílu Středečních výhledů. Obsahem dnešního dílu bude GP Praha, GP Praha 2014 a Theros Spoiler.
Ohlédnutí
1) GP Praha
Co nás čeká
2) Theros - SPOILER
3) Grand Prix na rok 2014 – Více GP, více cen
4) Turnaje
Střípky
Ohlédnutí
1) GP Praha
Účast na Grand Prix Praha nakonec výrazně převýšila mé očekávání a hlavní turnaj si přišlo zahrát solidních 1505 hráčů. Zajímavostí jistě byl fakt, že nejpočetnějším národem byli Němci. Česká účast opět o něco poklesla oproti minulým rokům. To nejsou dobré zprávy pro český Magic. Mnoho hráčů však dalo přednost zajímavým sideeventů před drahým hlavním turnajem. Potvrdila se taky záliba českých hráčů v Legacy, kdy startoval jeden Legacy 8-men za druhým. Nu zpět k hlavnímu turnaji. Nová pravidla pevně stanovila počet kola GP na 15 a tak se první den hrálo pouze 9 kol. Výsledek 7:2 zajišťující postup do druhého dne nakonec zvládlo uhrát hned 204 hráčů, což znamenalo, že uhrát ceny v druhém dni nebude vůbec lehké. Jak jsem zmiňoval v minulých výhledech. Dlouhá a planeswalker body nabitá sezóna dala Bye opravdu hodně hráčům a tím se výrazně zvýšil počet hráčů v druhém dni. Do druhého dne se probojovalo 31 českých hráčů. Zajímavostí je, že Martin Jůza si troufl říci, že jeho sealed deck je dost dobrý na 9:0 a následně s ním i 9:0 uhrál.
Druhý den si pak všichni postupující hráči mohli dopřát dva M14 drafty, kde se ukázalo, kdo měl jen štěstí na dobrý sealed deck a kdo opravdu tuší. Nejvíce tušil opět Martin Jůza, který skončil na prvním místě po základní části a mohl si tak připsat další TOP8 do svého resumé. Velký počet lidí v druhém dni pak způsobil hned několik smolných momentů. Honza Brožek se i přes výsledek 6:0 druhý den nedostal do TOP8 a skončil na pomocné 9. Naštěstí podle nových pravidel všichni hráči se skóre 13:2 jsou automaticky kvalifikováni na PT. Honza se tak může podívat na PT Born of Gods. Hned za Honzou se pak na desátém místě umístil Jakub Erenyi, který tak pokračuje ve svých dobrých výsledcích z minulých turnajů. Do TOP32 se prokousal Dominik Záluský. TOP64 pak uhrálo hned několik hráčů. Stanislav Cifka (34), Lukáš Ziezinger (41), Mikuláš Dio (62) a Josef Vlach (63). Dalším smolným momentem pak bylo to, že skóre 11:4 nemuselo stačit na ceny a celkem 22 hráčů se s tím skóre umístilo mimo ceny. Mezi těmito hráči bylo i pět Čechů. Toto je samozřejmě nešťastné, protože o tom, kdo uhraje ceny pak rozhoduje pomocné hodnocení, což zvýhodňuje hráče s Bye.
Do TOP8 se pak kromě Juzáma dostal ještě člen Hall of Fame Raphael Levy, který přišel s vlastní strategií draftování bílé, což byla barva, od které se všichni drželi dále. Mě se například stalo, že Banisher Priest obešel stůl v druhém draftu druhý den. Levy tak také pokračuje v úspěšné sezóně a po vítězství v teamech si připsal další ProBody a vypadá to, že opět získal chuť hrát. V osmičce pak Martin nabral velice pěkný balíček, který by mohl stačit i na vítězství, bohužel ho hned v prvním kole převálcoval Marco Cammilluzzi s skvělým RG, celý turnaj nakonec vyhrál ruský hráč Anatoly Chuhwichov.
Zazvonil zvonec a pohádky je konec. GP Praha je minulostí a tak nezbývá, než se těšit na další turnaje v budoucnu (třeba GP Praha :) )
Link na coverage naleznete zde.
Link na skvělou coverage od CMUSU naleznete zde. Den 1, druhá část, Den 2.
Link na report Levyho s rozborem draftování bílé je zde.
Co nás čeká
2) Theros – SPOILER
Theros se blíží a tak se můžeme podívat na ty nejzajímavější karty. Prozatím je známo 134/249 karet a již minulou středu Theros prolomil rekord v předprodejních cenách a stal se nejdražší edicí v dějinách Magicu. Toto se samozřejmě srovná, prozatím bych to dal na vrub tomu, že Theros je plný unikáních karet, které se obtížně oceňují. Přeci jen tři Planeswalkeři a pět bohů s cenou dost zamávají.
Musím říci, že ze začátku jsem byl k Therosu trochu skeptický, nové schopnosti se mi moc nezdály. S představením nových karet však musím říci, že Theros vypadá jako nejúžasnější set co jsem kdy viděl. A to mě znáte, obvykle bývám ke kartám přehnaně skeptický. Jen se sami podívejte, co vše Theros nabízí. V tomto článku se dočkáte spíše takového shrnutí jednotlivých karet a vypíchnutí těch nejlepších. Přeci jen půlka sady ještě chybí a tak je brzy na nějaké unáhlené závěry. Pokud budu občas psát něco, co se vám zda jasné, tak se omlouvám, někdy prostě nelze o dobré kartě říct nic jiného, než že je dobrá :)
Bílá:
Chained to the Rocks – Karta, která vypadá o dost lépe, než jaká bude. Přesto však Epic flavor win a k tomu hratelná karta. Porovnejte to s Journey to Nowhere, která byla jen o manu dražší a nepotřebovali jste Mountain. Jen chci podotknout, že mi připadá divné, že pokud někoho připoutáte ke skále, skálu pak zasáhne meteorit (Stone Rain) a skálu rozmetá na kousky, tak se připoutaný spokojeně vrátí na bojiště.
Elspeth, Suns Champion – Nová Elspeth bude velice pravděpodobně patřit mezi hratelné karty. Umí se přímo skvěle bránit a sama o sobě dokáže vyhrát hru. Šest man je přesně tolik, aby nebyla moc broken, ale zároveň aby byla hratelná. V poslední době se Wizards daří dle mého názoru velice dobře balancovat sférochodce.
Soldier of the Pantheon – O kolik je možno udělat lepšího Savannah Liona? Tento voják nám to rozhodně hodlá předvést. Protekce proti vícebarevným kartám po vícebarevném bloku je naprosto neuvěřitelná. Blokuje Voice, Smithera, Emisaře, Reckonera. Nefunguje na něj Azorious Charm, Detention Sphera. K tomu všemu pak ještě dostanete občas nějaké ty bonusové životy. A není legendární a je to Human.
Glare of Heresy – Bílá dostala asi nejlepší kartu z cyklu karet proti vlastní barvě. Exile je na této kartě velice důležité. Umí se totiž skvěle zbavit Voice of Resurgence. Díky multicolor setu je pak cílů pro tuto kartu opravdu dost. Boros Reckoner, Loxodon Smither, Detention Sphere a samozřejmě bílé karty :)
Spear of Heliod – Při prvním pohledu na tuto kartu jsem si říkal, že je prostě broken. Anténa je sama o sobě hratelná karta a tohle má ještě relevantní bonusovou schopnost? Legendárnost kopí však možná představuje větší drawback než bonusová schopnost dává užitek. Antény totiž chce hrát v balíčku 4x a rozhodně se nebráníte tomu, mít jich na stole více. Každopádně Kopí je hratelné a aggro založené na bílé bude pravděpodobně existovat a dokonce bude asi i dobré :)
Čestné zmínky:
Fable Hero – Pěkná bytost do MonoW (GW) aggra. Doporučuji kombinovat se Selesnya Charmem.
Hundred-Handed One – skvělý obrázek, zábavná schopnost. Skoro i playable :)
Heliod, God of Sun – Bílý bůh je takový podivný. MonoW bude sice Devotion spouštět poměrně dobře, ale jeho schopnosti jsou takové podivné. Vigilance je nic moc a dělání vojáků je dost pomalé. Pravděpodobně karta do sidu proti kontrolům.
Černá:
Agent of the Fates – Velice zajímavé použití schopnosti Heroic. 3/2 za tři many je rozumný poměr a je zde šance, že Agent bude nakonec lepší než Lifebane Zombie. (Human)
Thoughtseize – Co říci. Seiza je skvělá karta, která je sice lepší na starších formátech, ale je velice pravděpodobné, že bude šikanovat Standard stejně jako Modern. Chase rare, dobrá investice někdy v listopadu, prostě skvělá karta. Bude pravděpodobně dobrá i proti agresivním balíčkům.
Tormented Hero – Nový černý one drop. Je to Human (Necromancer). Oproti bílému one dropu je komicky špatný, ale možná že Orzhov Aggro bude deck. Pár levných bytostí, Orzhov Charm jako removal nebo trigger Heroic vlastností, Nekromacer a Aristokrat.
Heros Downfall – Instantní Dreadbore + bez červené. Pouze o manu dražší. Oh jeee. Skvělá karta, jasný pick pro příští sezónu.
Whip of Erebos – Bič je karta, na které lze založit celou strategii. Pravidelná Reanimace? Cool. Lifelink vašim bytostem? Cool. Bonus v podobě dobré interakce s Obzedatem? Cool. (Oživený Obzedat pomocí biče se po Exilu opět vrátí do hry další kolo). Bič možná bude moc pomalý na Standard, možná nebude co oživovat, Bič je ale neuvěřitelná karta, která určitě poputuje do všemožných jednokarťáků a Casual decků.
Čestné zmínky:
Erebos, God of Dead – Asi také jen sideboard materiál. Upřímně netuším, jak moc je dobrý.
Nighthowler – Bonehoard se chvíli na Standardu hrál, nikdy nebyl úchvatný. Pokud se ale budete chtít mlít pro Bič, tak si asi zahrajete i tuto kartu.
Červená:
Ember Swallower - Karta, která je tak trochu mimo pozornost. 4/5 za 4 je rozumný poměr. Nehraje však do karet agresivní červené. Tato karta by se však mohla hrát v nějaké R/G Rampě. Výhoda Swallowera je ta, že i bez Heroic je to prostě rozumná bytost. Rozhodně ho nepodceňujte.
Fanatic of Mogis – Za kolik asi tak Fanatic dá? Za 1 občas, za 3 snad v pohodě, za 6? No problem. MonoR bude mít hodně možností. Emisař, Reckoner, Ash Zealot, Chandra Phoenix, všichni hodně červených v manacostu. Fanatic tak dle mého názoru jasný pick do MonoR.
Hammer of Purphoros – Kladivo to bude mít těžké. Dobře spolupracuje s samotným Purphorosem, a je skvělé do lategame. MonoR ale asi nebude chtít jít touto cestou a radši bude hrát Reckonera, Phoenixe a k tomu Fanatiky.
Lightning Strike / Magma Jet – Červená dostává opravdu naloženo. Obvykle byli hráči MonoR rádi, když si mohli zahrát jeden dobrej burn spell. Teď si mohou vybírat, zda radši jeden dmg navíc nebo Scry 2. Taktéž malinko hloupé, že Searing Spear přejmenovali na Lightning Strike v sadě, které se kopími jen hemží....
Purphoros, God of the Forge – Purphoros je dle mého názoru nejlepší Mythic sady. Červená nebude mít problém dosáhnout na Devotion. Zároveň obě Purphorosovi schopnosti jsou velice dobré a je možné ho jen splashovat do nějaké kombinace s tokeny. Škoda, že již nejsou na formátu Lingering Souls :) Znáte to... Čtvrté kolo Purphoros, páte kolo souls + flashback za 8 do soupeře.
Anger of the Gods – Slagstorm je zpátky. Tentokrát umí exilovat bytosti jako bonus. Voice, koukám se na tebe. Předtím jste mohli hrát Voice jako takovou ochranu před mass removalem. Už tomu tak není. Naneštěstí pořád můžete přikládat bytosti jako Loxodon Smither a Advent of the Wurm. Přesto Anger of the Gods asi potrápí nějaké ty GW ruce s 2x Voice nebo Voice + nový Lev. Anger je také kartou, která výrazně posílí Grixis a také poníží Nekromancera. Dle mého názoru TOP3 v sadě v tom, jak ovlivní formát.
Čestná zmínka:
Stormbreath Dragon – Drak přímo z reklamy na winterfresh těží z popularity Thundermaw Hellkite. Hellkita to ale není. Je menší (umírá na Mortars) a netapuje ostatní letce. Osobně mu moc nefandím. Je ale dost možné, že se dokáže prosadit. Obecně ale myslím, že červená je natolik dobrá, že Draka prostě nepotřebuje.
Zelená:
Boon Satyr – Tuto kartu lze lehce přehlédnout, protože na první pohled vypadá jako obyčejné účko do sady. 4/2 Flash s rozumnou Bestow cenou. Satyr by mohl být hratelný.
Sylvan Caryatid – Zelená ztratí rotací hodně ofenzivních bytostí. Prase, Strangleroot, Predator Ooza. Možná, že cesta zelené se bude muset ubírat směrem manarampy. Sylvan Caryatid je skvělým prostředkem k tomuto účelu. Protože zelená nejspíše ztratí část popularity v aggrech, tak i 0/3 bloker bude více relevantní, protože bude méně Rampagerů. RG Rampa bude možná deck. Caryatid, Xenagos, nový Slagstorm, zatím jen jádro, uvidíme v dalších edicích.
Čestné zmínky:
Bow of Nylea – Moc schopností na můj vkus :)
Nylea, God of the Hunt – Nylea je nejslabší z bohů. Málo muziky za moc many. Hodně jí uškodila i rotace Geista a Oozy.
Polukranos, World Eater – Pořád na hraně hratelnosti. Ale mám pocit, že se do balíčků moc nepodívá.
Multicolor:
Fleecemane Lion – Hned ze začátku jedna z nejlepších karet sady. Watchwolf s nerelevantním bonusem v podobě Monstority. Lvi jsou skvělí. Ve druhém kole jsou pravděpodobně větší než cokoliv ostatního a poté, co je pocukrujete se jich soupeř bude zbavovat opravdu hodně těžko a to včetně imunity proti Supreme Verdictu. GW tak dostává další skvělou bytost, která se navíc umí vyhnout wratům. Takže GW je jasným soutěžícím o nejlepší balíček do další sezóny.
Steam Augury – Fakta jsou zpět. Tedy skoro Fakta. Krom červené many v manacostu budete právě rozdělovat karty na hromádky a soupeř bude vybírat, který si vezmete. I přes tento výrazný downgrade budou nová Fakta nejspíše dost dobrá na Standard. Grixis tak dostane další dárek.
Xenagos, the Reveler – aktuálně nejdražší karta sady. Xenagos nepatří mezi lehké váhy. Přestože první schopnost Xenagose nevypadá nijak moc broken, tak právě ona může být tou důležitější. Dělat 2/2 Haste Satyry je pěkné, ale 2/2 dělal i Garruk Relentless a ten byl jen zelený a ještě k tomu měl druhou dobrou schopnost a uměl se flipovat. Xenagos se jistě dá do teamu s Sylvan Caryatidem a RGx Rampa jede. Druhé kolo Sylvan, třetí kolo Xenagos. Čtvrté kolo pak můžete hrát sedmidrop, nebo dokonce osmidrop (pokud jste cestou zahráli mana elfa tak i 9 drop). To je samozřejmě dream křivka a často budete muset Xenagose „nabít“ na 4 aby nedostal bleskem. Každopádně pokud bude do čeho rampit, tak je zde ta možnost.
Čestné zmínky:
Ashiok, Nightmare Weaver – bohužel Ashioka lze poměrně dlouho ignorovat a proto se spíše neprosadí.
Destructive Revelry – Rozumná odpověď na Detention Sphere. Nejspíš ale nebude dost cílů na to, aby byla karta na Maindeck.
Medomai the Ageless – Kdyby tato karta byla 4/5, tak už by se dalo mluvit o něčem. 4/4 umírá na Mizzium Mortars. Přesto je její efekt tak silný, že za prvé věřím, že jí Wizards dobře testovali a není broken a za druhé ji nelze ignorovat. Pokud nebudete proti GW v sedmém kole mrtví, tak by vám Medomai měla zajistit dostatečnou výhodu.
Ashen Rider – Nový Angel of Despair s bonusovou aktivaci když umře a jednou manou navíc. Nefunguje už tak dobře s Bičem, ale pořád rozumný cíl pro reanimaci.
Země:
Dopředu se vědělo, že Theros bude obsahovat nové země. Spekulovalo se s cyklem okolo Nimbus Maze z Futuresight. Poté se spekulovalo se zeměmi co za obětovaní umějí Scry2. Scry nakonec bylo tou správnou schopností. Země jdou do hry taplé, takže to výrazně omezí možnost hrát 3barevné aggro , což je dobře. Zajímavým počinem je barevné rozdělení zemí, kdy máme dva dualy pro spřátelené barvy a 3 pro znepřátelené. Manabase bude lépe fungovat pro Esper než pro RUW a Grixis.
Chybí vám něco? Co třeba modrá barva. Bohužel modrá je v Therosu dost náročná na posouzení. Krom jasného Dissolve jsou karty většinou dost na hraně. Master of Waves a Thassa, God fo Sea jsou oba dost závislí na Devotion. Nový Agur of Bolas je dle mého názoru hrozný, protože tu kartu prostě nelíže.
Barvy, která v Therosu posílí jsou červená, bílá a černá. Zelená má solidní základ z minulého bloku v podobě GW bytostí a Domriho. Moc nového zatím nedostala. Modrá je záhada a uvidí se podle dalších karet. Každopádně nikdo jí už nevezme Supereme Verdict, Azorius Charm, Revelaci a Jace. Grixis by možná mohl být tou správnou cestou po rotaci. Na bloku se již teď poměrně dost hraje. Fakta, nová Slagstorm a skvělý removal, který zabíjí planeswalkery.
3) Grand Prix na rok 2014 – Více GP, více cen
Minulý týden Wizards odkryli lokace a formáty Grand Prix na příští rok. Spolu s tím prezentovali i několik menších změn ve struktuře Grand Prix. Nejdříve tedy změny. Sobotní registrace na sajtě bude zrušena, ušetří se tím čas a turnaje by měly začínat včas. Team GP se nově budou hrát úplně bez bye. Tato změna bude platná již na Team GP v této sezóně (Japonsko). Zároveň na Limited Team GP bude v druhém dni Team Draft nahrazen pěti koly Sealed decku s novým poolem. Team Draft si zahrají až teamy v TOP4. Poslední a největší změnou bude zvýšení cen na GP (konečně...) a zároveň rozšíření honorovaných pozic dle účasti. Tedy GP nad 1200 hráčů budou nyní vyplácet ceny do TOP100 (250 USD). Musím říci, ze mi tyto změny velice líbí. Akorát Team Sealed druhý den je trochu nešťastné řešení problému s team draftama.
Individual Grand Prix, starting December 7, 2013
Place | Up to 1,199 Players | 1,200-2,399 Players | 2,400+ Players |
1st | $4,000 | $4,000 | $4,000 |
2nd | $2,700 | $2,700 | $2,700 |
3rd-4th | $1,500 | $1,500 | $1,500 |
5th-8th | $1,000 | $1,000 | $1,000 |
9th-12th | $600 | $600 | $600 |
13th-16th | $550 | $550 | $550 |
17th-23rd | $500 | $500 | $500 |
24th-32nd | $400 | $400 | $400 |
33rd-64th | $300 | $300 | $300 |
65th-100th | -- | $250 | $250 |
101st-150th | -- | -- | $200 |
Total | $35,000 | $44,000 | $54,000 |
Teď k samotnému rozvrhu. Další rok nás čeká 46 GP po celém světě rozdělených do čtyř sezón (ubude tedy Bye). Velkým překvapením jsou opakující se evropské lokace z loňského roku. Podíváme se znovu do Prahy, Vídně, Varšavy, Utrechtu a Štrasburku. Samozřejmě si nestěžuji, jen mě to překvapuje. Takže....
Season 1
Grand Prix PRAHA – 10. ledna 2014 – Modern (dále jistě všichni pochopí, že se jedná o rok 2014)
Grand Prix Paris – 14. února - Legacy
Grand Prix Barcelona – 28. únor – Team Sealed Deck
V první sezóně se nám vrátí GP do Prahy. Výhodou je, že pokud jste hráli letošní GP v Praze a podíváte se třeba i do Vídně, tak budete velice pravděpodobně mít dost PWP bodů na nějaký ten Bye. Trochu sporný je formát. Modern je jistě zábavný formát, balíčky nerotujou, skvělá investice. Problém ale je ten, že ne každý si může dovolit drahý modernový deck a modernové GP mají tak historicky menší účast. Výhodou je samozřejmě to, že se na Modern můžete připravit dlouho dopředu, protože poslední edicí před GP Praha bude Theros. Zbytek GP nás pak přivede do dvou krásných měst. Do Paříže se dokonce podíváme na Valentýna, takže můžete zkusit spojit kartičky s výletem s vaší drahou polovičkou. Barcelona pak patří mezi TOP2 nejkrásnější města, která jsem navštívil, nevím akorát, zda konec února je ten nejvhodnější termín. (Edit: Barcelona není Sealed deck ale Team Sealed deck. Team GP patří vůbec mezi nejoblíbenější formáty vůbec) Suma sumárum první sezóna je tak dobrá, jak si jen můžete představit. Domácí GP, zajímavé formáty, krásná města.
Season 2
Grand Prix Vienna – 21. března – Sealed deck
Grand Prix Warsaw – 9. května – Sealed deck
Grand Prix Manchester – 30. května – Blok Constructed !!!
GP se do Vídně vrátí opravdu rychle, 2 GP ve třech měsících je dost prapodivný tah. Přesto, pro moravské hráče blíže než Praha, nebudeme si stěžovat. Při poslední návštěvě Varšavy sem byl nadmíru spokojen. Polsko je opravdu levná země a GP tak nevyjde na moc peněz. Rozhodně se tam hodlám opět podívat a užít si pěkné jarní počasí. Taktéž dálnice nejsou už tak strašné, jak se říkalo :) Sezónu pak zakončí GP v Manchesteru ve velice nezvyklém formátu Blok Constructed. Do Manchesteru létá z Prahy Easy Jet za docela rozumné peníze. Jen takový Fun fact. Manchester je centrem britské gay komunity (mrkací smajlík).
Season 3
Grand Prix Moscow – 13. června – Standard
Grand Prix Utrecht – 27. června – Sealed deck
Grand Prix Milan – 8. srpna – Standard
Třetí sezóna nám nabídne trochu oddechu. Grand Prix v Moskvě je opravdu jen pro fajnšmekry, protože do Ruska je třeba mít víza a celkově tak výlet vyjde dost draho. Výhodou je možnost sehnat si pěkné ruské kartičky. Utrecht pak patří mezi takové průměrné lokace. Samotné město se mi minulý rok vcelku líbilo, bohužel Holandsko je drahá země a tak potenciální výlet opět vyjde dost draho. Milán je pak skvělá lokace hlavně proto, že do něj létá Wizzair za drobné.
Season 4
Grand Prix Stockholm – 24. října – Standard
Grand Prix Madrid – 14. listopadu – Modern
Grand Prix Strasbourg – 28. listopadu – Sealed deck
Poslední sezóna také patří mezi ty průměrné. Štrasburk je v dojezdové vzdálenosti autem. Madrid i Stockholm bych zařadil spíše do kategorie pro nadšence (tedy pokud se vám líbí daný formát, či město). Já osobně jsem se chtěl do Švédska dlouho podívat a tak se pokusím do Stockholmu dostat.
Na závěr bych jen chtěl říci, že další rok Magicu nám nabízí opravdu skvělé možnosti. Magic obecně má dle mého názoru množství pozitivních vlivů na hráče (logické a strategické myšlení, soustředění, kreativita, spoření atd), jedním z nich je skvělá záminka pro cestování. Proto jako vždy doporučuji, nebojte se a vyrazte někam s kartičkama. První dvě sezóny jsou plné skvělých možností. P.s. Promo pro nový rok bude Batterskull
Link na seznam všech GP naleznete zde. Link na nové rozdělení cen zde.
4) Turnaje
14/09 – GP Detroit Modern
14/09 – PTQ Mnichov
21/09 – Prerelease Theros
06/10 – PTQ Brno
12/10 - 4. turnaj série CMUS Sixtour, formát Modern, pořadí po 3. turnaji naleznete zde.
Střípky
Anglický hráč Neil Rigby hrál své sté PTQ na kterém uhrál svou 54. TOP8. Můžeme si říct, že v Anglii to hrajou jako jelimani a uhrát něco nebude těžké. Přesto 54 PTQ TOP8 je pěkný výsledek. Tuto statistiku pak okomentoval David Williams, který vložil svou statistiku. Tvrdí, že hrál 76 PTQ, na kterých uhrál 46 TOP8. 13 jich pak vyhrál a 13x vzdal ve finále. Je nutné podotknout, že PTQ v USA nepatří mezi nejmenší a být 26x ve finále z 76 pokusů je dost neuvěřitelné.
Na PTQ v Mnichově je možné část vstupného zaplatit ve formě Boosterů. Vstupné činí 15€ + 8 Boosterů. Jak se pořadatelé vypořádají s Boosterbox mappingem nevím, ale je fajn, že se člověk může zbavit zbytečných boosterů.
V pondělí 23/09 můžete očekávat update Banned and Restricted listu. Bude něco zabanovaného na Modernu?
Nedávno někdo sestrojil stránku, kde si můžete nechat spočítat vaší Win % a zjistit s kým jste hráli nejvíce, jaké máte s kým skóre a tak dále. Návod jak stránku používat je poměrně jednoduchý. Link je zde.
Na nedávné GP se jednomu hráči stalo to, že ho okradli a on tak neměl na cestu zpět domů. Místo aby šel na policii a zavolal svým známým, tak se rozhodl vyřešit situaci svérázně. Prostě šel domů pěšky. O 1300 km později se domů výrazně opálený opravdu dostal. Příběh dokonce zaujal i zahraniční noviny a skrze ně se dostal i na Seznam. Link na článek zde.
Theros má vcelku pěkný trailer. Link zde.
Tímto se s vámi loučím. Doufám, že se vám dnešní díl líbil. Na další díl se můžete těšit nejspíše až za tři týdny, protože v době prerelease není moc o čem psát.
Kontakt:
Email: Cho.manno@seznam.cz
Facebook Tomáš Vaněk
S pozdravem
Za středeční výhledy
Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.