Novinky
Středeční výhledy #14 2014
Vítejte u dalšího dílu Středečních výhledů. V dnešních Výhledech se dočkáte od všeho trochy. Mistrovství světa, Grand Prix, Standard, Modern, Modern Masters 2 a další zprávy ze světa Magicu. Bohužel se Výhledy lehce opozdily a tak prosím omluvte nepřítomnost některých nových informací (fečky ve Fate Reforge, GP Milan, SCG PC a další).
Ohlédnutí
1) GP Madrid, GP New Jersey, GP Ottawa
2) GP Strasbourg, GP San Antonio
3) StarCityGames Open Richmond
4) Mistrovství světa
Co nás čeká
5) Nová tvář StarCityGames Open
6) Modern Masters 2
7) Preliminary PTQ
8) Turnaje
Střípky
Ohlédnutí
1) GP Madrid, GP New Jersey, GP Ottawa
GP Madrid jsme již nakousli v minulém dílu. Přeskočíme tedy trable s registrací na GP, které hrálo maximální možný počet hráčů – 1900. GP Stockholm nasadilo opravdu vysokou laťku neustále se zlepšujícím výkonům Československého teamu. První den na GP Madrid vypadal opět velice nadějně. Prapor tentokrát nesli hlavně slovenští hráči. Ivan Floch a Milan Nižnanský skončili první den s čistým 9:0. Všichni slovenští hráči pak dokázali postoupit do druhého dne. Druhý den se bohužel již tolik nedařilo a nejlépe nakonec dopadl Ivan Floch na 10. místě. Do peněz se pak dostal ještě Milan Nižnanský na 13. místě, Ondřej Stráský na 60. místě. TOP 100 pak uhrál ještě Ondřej Kedrovič, Marcel Kondrk a Marek Vardzik. Ze známých hráčů se do TOP 8 dostal pouze Marcio Carvalho.
Co asi nejvíce zajímalo většinu hráčů bylo, zda bude Treasure Cruise/Dig Through Time dominovat formátu a která z těchto karet bude nakonec lepší. Výsledky GP byly pro mě poměrně překvapivé. V TOP8 bylo více Siege Rhinů než Treasure Cruisů. V TOP8 byla trojice Birhing Podů, Junk, RG Valakut, Scapeshift, UR Delver a MonoW Martir. Nakonec sice UR Delver ukořistil první místo a lze tedy říci, že Treasure Cruise vyhrál GP, nebyla to však zdaleka taková dominance, jakou bych očekával. Je ještě nutné zmínit fakt, že na 9 -14 místě byly pouze balíčky hrající Delve karty (Cruise/Dig) a Delve mechanika tedy opravdu výrazně zasáhla do formátu. Bude se tedy zakazovat? Před GP jsem si byl tak 90% jistý, že Treasure Cruise bude zakázán na všech eternal formátech. Teď si sem již jen tak na 70% jist, že ho na Modernu zakáží (jelikož je zakázaná Ancestral Visions a Cruise je lepší). Co by se mohlo stát je to, že by Cruise zakázali a odbannovali Vizi.
Zajímavá informace na závěr. Nejpočetnější karty v TOP16 (nonland): 23 Serum Vision, 22 Abrupt Decay, 16 Birthing Pod, 15 Dig Through Time, 15 Snapcaster, 14 Tarmogoyf. U zemí pak zvítězila Scalding Tarn před Verdant Catacomb a Windswept Heat.
Link na coverage je zde.
GP New Jersey bylo magicovým představením epických rozměrů. 4000 hrajících hráčů a podle dat kolem 6000 unikátních hráčů navštívilo tento turnaj. Formát: Legacy! Osobně bych si nedokázal představit, že formát jako Legacy dokáže přitáhnout tak obrovské množství hráčů. Nejde o to, zda si myslím, že Legacy není dobrá, ale o to, že Legacy je drahá a vstup do formátu je velice obtížný. StarCityGames však předvedly, že jsou několik déle před ostatními v organizování a propagaci turnajů (největší rozdíl je samozřejmě s přístupem evropských organizátorů, kteří namísto snahy vyrovnat SCG a CFB radši hrají nižší ligu).
GP New Jersey bylo důkazem, že Legacy není mrtvý, ani umírající formát. Takto masivní GP často způsobí skokový nárůst ceny klíčových karet. Tentokrát se však žádný nárůst nekonal, což mě přivádí k myšlence, že loňský skok v ceně dualů byl spíše bublinou a že cenová úroveň se ve formátu spíše stabilní.
TOP8 byla vcelku rozmanitá. Jediný balíček, který byl zastoupen vícekrát byly UW Miracles (2x). Dále se ukázal 1x UR Delver, Jeskai Stoneblade, Infect, Storm, UR Landstill a MUD. Celkovým vítězem se stal Jeskai Stoneblade s 4x Treasure Cruise maindeck (takže i toto GP technicky vzato vyhrál Treasure Cruise i když bez Delvera). Krom zažitých archetypů se do TOP8 dostaly dva balíčky, které tak často nevídáme. MUD a UR Landstill. Zatímco MUD je známý archetyp, který se akorát moc neumísťuje, tak UR Landstill je pro mě novinkou a například Sudden Shock bych na Legacy asi nečekal.
Ze známých hráčů se do TOP8 dostala dvojice Tom Ross a Brian Braun-Duin (BBD), kteří se dokonce potkali až ve finále celého turnaje. Tom Ross je známý tím, že na Legacy hraje pořád Infect a má ho neuvěřitelně nahraný (díky němu pak Infect vypadá jako dobrý deck i když je ve skutečností spíše podprůměrný). V minulých Výhledech jsem již zmínil fakt, že na 11. místě skončil Tomáš Vlček a se skóre 13:2 se kvalifikoval na PT Washington.
Link na coverage naleznete zde.
GP Ottawa
Khans of Tarkir nám připravili velice komplexní Limited formát, který výrazně odměňuje přípravu. Není tak divu, že TOP8 z kanadské Ottawy byla nabitá známými jmény. Sam Black, Shahar Shenhar, Oliver Niel a eventuální vítěz Seth Manfield (již třetí GP titul tento rok). Více o KTK Limited bude u evropského GP Strasbourg.
Link na coverage zde.
2) GP Strasbourg, GP San Antonio
Jak jsem již zmínil výše. Limited Khans of Tarkir hodně odměňuje přípravu a porozumění formátu. Strasbourg byl skvělým místem, kde mohli čeští hráči předvést jejich skill. Klíčem k správnému postavení Sealed decku je správná manabase. Jelikož obvykle hrajete 3 barvy, tak o playable není zase takový nedostatek. Na tento přístup není mnoho hráčů zvyklých a často tak dělají chybu, že se snaží automaticky postavit nejsilnější balíček a až poté do něj dělají manabase. Namísto toho by hráči měli zjistit, co jim manabase dovoluje a podle toho postavit balíček. Khans tak přidávají k sealed decku další vrstvu v podobě manabase. Nezkušení hráči tak mají možnost udělat více chyb již při stavbě balíčku.
Do Strasbourgu dorazilo necelých 2000 hráčů včetně početné české výpravy. Zmíníme však pouze ty, kteří se dostali do TOP100, tedy do peněz. Jan Ksandr skončil na 76. místě, Jarda Bouček na 64. místě, Jakub Vojta 60., Ondřej Janeček 36. Ze zajímavějších umístění Martin Hrycej na 17. místě když prohrál poslední kolo o TOP8 s Kentarem Yamamotou. TOP8 nakonec uhrál Martin Jůza, který nakonec prohral s Tomášem Nagym v TOP4. Ze slovenských hráčů se nejlépe umístil Ivan Floch, který doplnil svojí šňůru skvělých výsledků 14. místem. Ze známých hráčů se pak do TOP8 dostal Tomáš Nagy (vítěz), Pierre Dagen, Kentaro Yamamoto a Martin Jůza.
Link na coverage zde.
Formátem texaského GP San Antonio byl Standard. TOP8 byla velice různorodá (pouze 2x Abzan Midrange). Z nových archetypů se prosadil UW Heroic a nový pohled na MonoR , který splashuje modrou na Treasure Cruise. Celkovým vítězem se pak stal Mardu Midrange, pro který mám poslední dobou vcelku slabost. Jména v TOP8 mi bohužel nic neříkají. Na devátém místě se umístil americký profesionál a kulinářský mistr David Ochoa.
Link na coverage zde.
Red Cruise GP santiago Main Deck Sideboard 3 Treasure Cruise
4 Fated Conflagration
4 Firedrinker Satyr
4 Goblin Rabblemaster
4 Hordeling Outburst
4 Lightning Strike
4 Magma Jet
4 Monastery Swiftspear
2 Sarkhan, the Dragonspeaker
4 Stoke the Flames
4 Bloodstained Mire
2 Island
6 Mountain
1 Polluted Delta
4 Shivan Reef
1 Swiftwater Cliffs
4 Temple of Epiphany
1 Wooded Foothills1 Swiftwater Cliffs
3 Anger of the Gods
3 Chandra, Pyromaster
3 Disdainful Stroke
2 Keranos, God of Storms
3 Negate
3) StarCityGames Open Richmond
Normálně o SCG turnajích ve výhledech nehovořím, ale Standard SCG v Richmondu přinesl hned několik zajímavých balíčků, které bych vám rád představil. Na prvním místě se umístil Jeskai Kombo balíček, který se řadí do velice vzácné kategorie aggro-kombo. Ano čtete správně. Balíček funguje jako Jeskai tokens s přidaným kombo killem přes Retraction Helix a Buben. Na druhé místo se dostal Esper Kontrol, což také není běžný archetyp na letošním Standardu. Bran Nelson pak ještě doplnil na pátém místě výčet zajímavých balíčků o 4c speciál.
Link na balíčky zde.
4c special Brad Nelson Main Deck Sideboard 2 Murderous Cut
2 Sarkhan, the Dragonspeaker
4 Siege Rhino
3 Butcher of the Horde
4 Sandsteppe Citadel
4 Crackling Doom
2 Nomad Outpost
1 Ajani, Mentor of Heroes
2 Mana Confluence
2 Satyr Wayfinder
4 Temple of Plenty
4 Courser of Kruphix
4 Lightning Strike
2 Elspeth, Sun’s Champion
3 Chained to the Rocks
4 Sylvan Caryatid
2 Bloodstained Mire
4 Wooded Foothills
1 Swamp
3 Mountain
2 Forest
1 Llanowar Wastes2 End Hostilities
2 Utter End
1 Ajani, Mentor of Heroes
3 Xenagos, the Reveler
4 Anger of the Gods
1 Glare of Heresy
2 Thoughtseize
4) Mistrovství světa
Mistrovství světa jednotlivců
Na turnaj bylo kvalifikováno pouze 24 hráčů z celého světa a klíč byl opravdu tvrdý. Proto lze považovat za velkou prestiž zastoupení jak České tak Slovenské republiky na tomto turnaji. Stanislav Cifka a Ivan Floch změřili síly s těmi nejlepšími. Jak to dopadlo? No tak středně :) Turnaj se hrál na 14 kol (3x Vintage Masters, 4x Modern, 3x KTK draft a 4x Standard). Po 14. kole byl cut do TOP4. Vintage Masters draft začal slibně. Standa dokázal vyhrát svůj pod a Flochy s velice bizarním balíčkem nakonec uhrál 2:1. Na Modernu pak oba hráli RU Delvera. Standu bohužel potkala před prvním kolem Modernu nehoda ve které figuroval celý balíček a voda. Standa tak na poslední chvíli musel shánět karty do balíčku a nakonec mu bylo dovoleno hrát několik karet naproxovaných (ale o tom se nesmí moc mluvit). Balíček ho poté ještě potrestal 0:4. Flochy si dal 3:1 a byl po prvním dni na druhém místě za suverénem turnaje – Patrickem Chapinem. V druhém dni draft opět přál Standovi, který hrál 2:1. Flochy naopak 1:2. Před Standardem tak Flochy potřeboval 3:1 a Standa 4:0. Bohužel oba hráli UB kontrol, který osobně opravdu nemám rád a pokaždé když ho vidím na kameře tak ten deck vypadá úplně příšerně. Kombinovaný výsledek byl nakonec 3:5, což Flochymu stačilo na TOP8 a Standovi na TOP16. Celkový výsledek tedy Ivan Floch 8 ProBodů a 5000 USD a Stanislav Cifka 6 ProBodů a 3000 USD.
Turnaj byl plný známých jmen a tak si jen těžko dovedu představit špatnou TOP4, ovšem letošní byla opravdu mimořádná. Patrick Chapin, suverén turnaje, který prohlásil, že jeho vítězství na PT Journey into Nyx bylo jen kvalifikací na tento turnaj. Chapin se na turnaj opravdu pečlivě připravoval a dlouho to vypadalo, že je neporazitelný. První den dokonce zakončil se skóre 7:0. Yuyaa Watanabe je mnohými vnímán jako nejlepší hráč na planetě. Vítěz prvního ročníku tohoto turnaje navíc pilotoval inovativní build okolo Jeskai Ascendancy na Standardu. Shahar Shenhar, vítěz předchozího ročníku a tedy obhájce titulu Mistr světa. Shahar si dával malou pauzu od MTG, takže o něm nebylo tolik slyšet v poslední době. Jeho silnou stránkou je však příprava na turnaje ve „vyřešeném“ formátu. Poslední ze čtveřice byl černý kůň turnaje Kentaro Yamamoto, Kentarovo jméno asi nebude pro mnohé z vás moc známé, ale byl to právě on, který dokázal na PT Theros uhrát TOP8 s tehdy neznámým Monoblack s maindeck Pack Rat a zkazil tak Standard na další rok. V TOP4 nejdříve Patrick Chapin zničil Kentara 3:0 a následně Shahar udělil dle mého názoru celkem lekci Watanabemu, kdy to byl on, kdo celou dobu diktoval tempo zápasu. Ve finále pak Chapinům Abzan hladce prohrál s Shaharovou Sidisi a Shahar Shenhar tak obhájil titul mistra světa.
Co přineslo Mistrovství světa z pohledů deck buildingu? Na Modernu jasně dominovala modrá. Lízání karet je prostě dobré. Pouze 4 z 24 hráčů nehráli modrou. Na formát se opět podívala Pyromancer Ascension. Delver se hrál jak čistě UR tak s bílou a nebo se zelenou. Za vítěze se považovala Jeskai Ascendancy s Fatestitcherem (což způsobilo vyprodání Fatestitcherů a prudký nárůst ceny u této uncommony). Standard pak jasně ovládla BG kombinace. V jejím čele pak stála Sidisi s bičem.
Link na oficiální coverage zde.
Link na přehledný dokument s tím kdo hrál co a kolik uhrál je zde.
Jeskai Tokens Watanabe Main Deck Sideboard 4 Goblin Rabblemaster
4 Seeker of the Way
4 Lightning Strike
4 Raise the Alarm
4 Hordeling Outburst
4 Jeskai Ascendancy
2 Jeskai Charm
2 Chandra, Pyromaster
4 Stoke the Flames
4 Treasure Cruise
3 Battlefield Forge
3 Flooded Strand
1 Island
2 Mountain
4 Mystic Monastery
2 Plains
3 Shivan Reef
2 Temple of Epiphany
4 Temple of Triumph2 Erase
2 Magma Spray
4 Disdainful Stroke
2 Glare of Heresy
1 Anger of the Gods
3 End Hostilities
1 Elspeth, Sun’s Champion
Mistrovství světa teamů
Mistrovství světa teamů bylo pravou oslavou Magicu. Teamy z celého světa se sjely do Nice a o emoce nebyla nouze. Atmosféra turnaje byla daleko uvolněnější a téměř každý si našel někoho komu fandit. Jedním z favoritů turnaje pak byl velice silný tým Slovenska. První den se hrály 3 kola team Sealed decku a 4 kola unified Standardu. Oběma teamům se vcelku dařilo. Slováci ukončili den na 2. místě. Český team pak jen o něco pozadu na místě pátém. Tento turnaj má však zcela unikátní strukturu a výsledek z prvního dne moc neznamenal. Druhý den se teamy rozdělily do skupin a z každé skupiny postoupila pouze ta lepší dvojice. Český team měl ve skupině Slovinsko, Srbsko a Jižní Afriku. Bohužel se skóre 1:2 se mezi nejlepší dvojici neprobojoval a vypadl tak v TOP32, což znamenalo 3 ProBody a 1000 USD pro každého člena teamu. Naopak team Slovenska vyřadil Skotsko a Guatemalu a spolu s Jižní Koreo postupil do TOP16. Zde je čekala skupina smrti. Spojené státy americké, Rusko a Mexiko. Slováci nakonec postoupili i z této skupiny. V TOP8 se pak potkali s teamem USA, který nakonec překazil úspěšný postup Slovenska turnajem. Slováci získali po 5 ProBodech a 2000 USD každý. Zbytek turnaje však pokračoval ve velkém tempu. Brazílie prohrála s Anglií, Řecko vyřadilo USA, Dánsko Anglii a ve finále se tak potkal team Řecka s Dánskem. Oba teamy vyhráli jeden zápas a vše se točilo okolo jediného zápasu. Za stavu 1:1 pak přišla jedna z nejneuvěřitelnějších her co jsem viděl. Loni ukončil finále topdeck Rakdos Return. Letošní finále překonalo všechno očekávání a rozhodně doporučuji hru shlédnout. Zcela šokovaný obličej Bena Starka po skončení hry mluví za vše. Ben po zápase prohlásil, že Řecko mělo tak 95% na výhru a Ben má vždycky pravdu. Mistrovský titul však získal dánský team a to i přes ultimátku Ashioka v rozhodující hře.
Link na oficiální coverage zde.
Link na ne až tak přehledný seznam teamů a jejich výkonů zde.
Co nás čeká
5) Nová tvář StarCityGames Opens
Hned v prvním bodu dnešních Výhledů jsem vychválil schopnost SCG organizovat turnaje. SCG tuto schopnost nezískaly mávnutím kouzelného proutku ale dlouho zkušeností s organizováním vlastní série Open turnajů. Jelikož se jim daří i v této oblasti a účast často přesahuje únosnou hranici, tak se SCG rozhodlo změnit pro následující rok model těchto turnajů. Namísto každý den jeden velký turnaj bude jeden hlavní turnaj na víkend a v neděli pak dva menší ve zbývajících formátech. Velký turnaj bude vlastně kopií GP. 9 kol a cut s 7:2 první den a 6 kol + top8 druhý den. Tomu bude odpovídat i navýšení cen na 20k USD a zvýšení vstupného. První místo tak získá 5000 USD, což je více cash něž za výhru GP (na GP se hráč kvalifikuje na PT a získá letenku, takže je pořád lepší vyhrát GP). SCG si však vlastně organizuje vlastní GP. Velká výhra pro organizovaný Magic, velká výhra pro USA a samozřejmě velká výhra pro StarCityGames. Výhra je to také pro Modern, který se dostal na úroveň Legacy. Naopak Legacy utrpí, protože v předchozím modelu byla hlavním turnajem druhého dne, zatímco teď bude vždy soupeřit s Modernem. Nejvíce turnajů je ve formátu Standard.
Více informací na linku zde.
6) Modern Masters 2
Wizards oficiálně potvrdili to, co bylo asi nejméně tajným tajemstvím ve světě MTG. „Neznámý“ speciální produkt bude příští rok Modern Masters 2. Tato zpráva překvapila asi tak 3 lidi. K tomu jsme se dozvěděli, že trojice GP na konci května bude opravdu s Modern Masters 2 a lokace budou Las Vegas (překvapení), Utrecht (můj tip Amsterdam nebyl tak daleko) a Chiba (bez názoru). Pojďme k zajímavějším informacím. GP budou mít kapacitu 5 tisíc hráčů s výjimkou Las Vegas, kde bude kapacita navýšena na 10 000 hráčů s možností toho, že se budou hrát dvě pětitisícové GP. Las Vegas i Utrecht pak budou čtyřdenní akce! Modern Masters se vytiskne více než předchozích, ale stále to bude limitovaná edice. Zvýší se cena boosteru na 10 USD.
Asi nejdůležitější informací bylo to, které edice v MM2 můžete najít a které ne. Jako hranice byl určen Innistrad a v MM2 se tedy můžou objevit karty od Mirrodinu až po New Phyrexii. Známe také dvě karty, které budou v MM2 na jistotu. Emrakul v rarite Mythic a Etched Champion. Zatímco Emrakul nám příliš informací nedává (možná, že se snížila šance na Kozílka), tak Etched Champion nám silně napovídá, že Metalcraft bude jednou z mechanik MM2. Můžeme tedy očekávat reprint jedné z nejdražších karet Modernu – Mox Opal. V dalším dílu Výhledů si pro vás připravím rozsáhlou analýzu toho, které karty by MM2 být mohli a tak dále. Prozatím několik rychlých postřehů. MM2 by mohlo mít větší vliv na cenu než MM1 (kde vliv reprintu převážil vzrůstající zájem o formát). Pokud máte tedy karty z edic ohrožených reprintem a neplánujete je hrát, tak bych silně uvažoval o tom se karet zbavit (ovšem ne panicky prodávat). Pokud plánujete karty hrát, tak do května je ještě opravdu hodně času. Bude do té doby také PT ve formátu Modern, což by cenu karet mohlo ještě trochu popohnat. Skvělou investicí teď budou formát staple z ISD a RTR bloku.
7) Preliminary PTQ
Kompletní seznam Preliminary PTQ nám nabízí vcelku zajímavý pohled na Magic v různých regionech. Právě pohled na formátové rozdělení PPTQ nám dobře odkrývá, která země preferuje který formát (teoreticky). V minulých letech to bylo vždy pevně dáno. 25% PTQ tvořil Standard, 25% Modern a 50% Sealed deck. Jak si který formát stojí v novém modelu? Asi nikoho nepřekvapí, že Sealed deck neobhájil svojí pozici. Celosvětově je rozdělení PPTQ výrazně v prospěch Standardu. 70% všech PPTQ je Standard, 16% Modern a 14% Sealed deck. Mnoho lidí se bálo o osud Modern a v některých regionech měli pravdu. V Japonsku například Modern tvoří pouze 1% všech PPTQ (1 z 131). V USA pak pouze 8%. Naopak Evropa Modern hodně drží. Velké evropské země mají rády eternal. Francie 23% Modern, Německo 25% Modern. Itálie 56% Modern a Španělsko dokonce 61% Modern. (Anglie se jako vždy více člení k USA s 14% Modernu). To jen potvrzuje to, co většina spekulantů dobře ví. Modern je v Evropě populární a proto dražší. Ceny Modernových karet jsou v USA výrazně nižší a důvod je tomu prostý, Modern tam není tak populární. V tomto srovnání je poměrně překvapivý výsledek v České republice. U nás totiž na celé čáře vyhrál formát Sealed deck s 59%. Standard pak tvoří 29% a Modern 12%.
Dalším zajímavým údajem je celkových počet PPTQ, který je pouze 2281 s 30 Reginal PTQ to tedy vychází v průměru na 76 hráčů na jedno regional PTQ. Můžeme brát v úvahu, že nějaké to procentu vítězů na turnaj nedorazí. Na Regional PTQ tak nebude zase tak velká konkurence a kvalifikovat se v novém modelu možná nebude tak těžké ( a také Promo Liliana bude o něco méně).
8) Turnaje
2015
10/01 – PTQ Ostrava
11/01 - PTQ Lipsko
31/01 – PTQ Praha
13/02 GP Sevilla - Standard*
21/02 – PTQ budapešť
22/02 – Wroclaw
25/04 – Regional PTQ Praha ( a všechny ostatní ve stejný den).
*GP Sevilla bude organizovat nový organizátor Mind Sport International, který se zabýval spíše organizací esport akcí a deskových her.
Seznam všech českých PPTQ
2015
11/01 Ostrava – Black Lotus
24/01 Praha – Mephit
25/01 Praha – Mephit
01/02 Praha – Černý Rytíř
07/02 Praha – Najáda
08/02 Praha – Temný Střelec
08/02 Brno – Arrakis
14/02 Beroun
21/02 Brno – Černý Rytíř
21/02 Stochov – Kal-El
21/02 Plzeň – Harrenhal
22/02 Ústí nad Labem - DDM
Střípky
Blizzards slíbili, že po vydání posledního datadisku, který v SC2 otevře kampaň za Protosse přidají jeden automatický pravidelný turnaj za den. Asi si říkáte, proč to zmiňuji ve Výhledech, když se to týká Starcraftu2. Důvod proč to zmiňuji je ten, že se vlastně jedná o Daily event a Blizzards stojí nejen za SC ale také za Hearthstone. Prozatím totiž všechny digitální hry, které by mohli MTGO konkurovat, postrádaly solidní strukturu interních turnajů. Pokud však Blizzards nastolí nový trend, tak můžeme očekávat, že další ho budou následovat. Což nakonec může vyvinout dostatečný tlak/inspiraci na MTGO.
Subtématem nedávné epizody Southparku jménem Cock Magic je Magic the Gathering. Přestože epizoda rozhodně nedosahuje kvalit WOW epizody, tak už jen to, že je MTG natolik známý, aby ho v Southparku parodovali považuji za velký úspěch.
Pětice brazilských hráčů byla zabanována na dva roky za obtěžování rozhodčí opačného pohlaví skrz zprávy (chat). Předpokládám, že se při tom kluci dobře bavili a nikdo z nich nečekal, že by trochu srandy mohlo mít nějaké vážnější důsledky. To mě přivádí k jiné myšlence. Pokud by byl někdo od Wizards přítomen na běžném turnaji v Černém rytíři, tak by se asi nestačil divit. Zvláště u určité skupiny pražských hráčů se MTG slang vyvinul do velice ofenzivního a urážlivého typu. Sami hráči jsou na to obvykle zvyklí, ale pro nováčky to musí být často šok, když zhruba třetině výrazů nerozumí, druhou třetinu tvoří popichování a urážky a zbytek jsou spojky. Jelikož nemá smysl to více rozebírat, protože si to stejně nikdo k srdci nevezme, tak jen na závěr konstatuji, že kultura vyjadřování na turnajích je u nás na hrozné úrovní a často hraničí s lehkou formou šikany.
Po velice slabém promu na Leden nám Wízards představili o něco méně slabší, ale stále slabé promo na únor. Je jím Distainful Stroke. Pokud by někoho napadlo, že Treasure Cruise by si jistě zasloužil promo více, tak má pravdu.
Wizards se rozhodli navázat na epizodu ze seriálu Southpark a Kenny McCormick dostal special invite na PT Fate Reforged – Dočkáme se Kennyho na PT?
Organizátor GP Gordion Knot Games si na GP Madrid uřízl pořádnou ostudu. Wizards se nakonec rozhodli se GKG natvrdo rozvázat spolupráci a GKG přijdou o všechny GP na příští rok (nejbližší již v březnu Liverpool o kterém již víme, že ho bude pořádat americký Channel Fireball !!).
Tímto se s vámi loučím a doufám, že se vám středeční výhledy líbily.
Středeční výhledy Vám přináší Poker-Arena.cz - největší pokerový portál v Čechách a na Slovensku.
Každý den zde naleznete nejnovější novinky a zajímavosti ze světa pokeru, pokerová videa v češtině a strategické články.
Kontakt:
Email: Cho.manno@seznam.cz
Facebook Tomáš Vaněk
S pozdravem
Za středeční výhledy
Tomáš Vaněk
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.