Novinky
Středeční výhledy #1 2015
Zdravím Vás všechny u středečních výhledů. Jmenuju se David Adamus. Jsem za Havířova a tuhle rubriku jsem „prozatím převzal“ po Tomovi Vaňkovi. Proto se budu, co nejvíce snažit jet podle jeho načatého stylu ať nedochází k moc výrazným změnám a Vám se pořád pohodlně čte. Budu se snažit vydávat opravdu každý týden pokud to čas dovolí :o).
Ohlédnutí
- 1) GP Denver
- 2) GP Manila
- 3) SCG Open Columbus
Co nás čeká
- 4) Turnaje
- 5) Fate Reforged
- 6) Modern Masters 2
Ohlédnutí
1) GP Denver
Mnozí z nás si mysleli, že standard se už po té době ustálil. Nejdříve dominoval Abzan Midrange poté se ukázali BGx based decky s kartou Whip of Erebos. Mistrovství světa však, ale přineslo změny. Yuuya Watanabe se svými Jeskai tokeny uhrál solidní čtvrté místo. A o týden později šlo vidět jak spoustu hráču šáhlo právě po jeho decku. GP Denver, ale ukázalo, že všem dnům není konec a na světlo se dostaly další zajímavé decky. Jedním z nich je Boros Midrange, který Sam Pardee dopilotoval až do TOP 4.
Grand Prix se zůčastnilo 1536 hráčů i přesto, že kapacita byla 1500. Jde vidět, že se i o těch 36 chudáku dokázali hoši z CFB postarat. GP podle mého pozorování jednoznačně vedl Abzan nikoliv však v midrange verzi ale v aggru. V Top 8 byli hned tři. Dále se tam dostal výše zmíněný Boros Midrange, Mardu Midrange, Abzan Midrange, Gruul Monstra a k nim se do praty přidal Dimir Control, který nakonec celé GP vyhrál.
Top 8 byla zase plná známých jmen. Nechyběl nám tam veterán William „Huye“ Jensen, Valentin Mackl, Matt Sperling, Sam Pardee a Paul Cheon. GP nakonec vyhrál Andrew Brown se svým Dimir Controlem.
Deck měl hodně vychytaný, hned na první pohled šlo vidět, že vychytal snad všechny mouchy podle mě dost slabého decku. Zajímavá je Interpret the Signs v majnu v jednom kousku a o to lepší bylo vidět, když si nascryoval navršek Pearl Lake Ancienta.
Dimir control - 1. místo | Andrew Brown |
Main Deck | Sideboard |
3 Radiant Fountain 1 Evolving Wilds 1 Flooded Strand 1 Bloodstained Mire 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 4 Swamp 5 Island 4 Polluted Delta 4 Temple of Deceit 4 Dismal Backwater 4 Bile Blight 4 Hero’s Downfall 4 Dissolve 2 Negate 2 Thoughtseize 4 Perilous Vault 1 Ashiok, Nightmare Weaver 4 Dig Through Time 2 Jace’s Ingenuity 1 Interpret the Signs 2 Pearl Lake Ancient 2 Silence the Believers | 2 Thoughtseize 3 Ashiok, Nightmare Weaver 4 Jorubai Murk Lurker 4 Drown in Sorrow 1 Liliana Vess 1 Prognostic Sphinx |
Nejhranější karty na GP Denver:
1. Fleecmane Lion
2. Bile Blight
3. Stormbreath Dragon (ukázal své kvality, proti nosorožcům i orlům)
4. Siege Rhino
5. Pearl Lake Ancient
2) GP Manila
Do filipínské metropole zavítalo krásných 1410 lidí. GP bohužel nemělo video coverage tak jsem si musel vystačit s články. Do exotické Manily zavítala i Česko-Slovenská výprava v čele s Martinem Jůzou, Davidem Berkou a Ivanem Flochem. Pro Martina to byl další úspěšný turnaj, na kterém udělal už svojí #20 Top 8 na GP. Bohužel však vypadl hned ve čtvrtfinále se svým Abzan Whipem, kdy hrál proti Golgari Devotionu od japonské legendy Makihito Mihary (strašne se mi ale líbilo vyjádření na coveragi)“ In order to stay alive, Mihara would be forced to block with all his mana creatures. Jůza wasn't about to let that happen and pointed Bile Blight at his OWN Sylvan Caryatid, taking down both of Mihara's Sylvan Caryatids with it. And kill him.“ Flochy skončil na 24. místě, rovněž gratulace. A hodně štěstí v Shizuoce příští týden.
Top 8 byla rovněž plná známých osobností. Byli zde Lee Shi Tian, Makihito Mihara, Martin Jůza, Kuo Tzu Ching a Christian Calcano. GP nakonec vyhrál nováček Joseph Sclauzero z Austrálie, který pilotoval Mardu. Dále byl v top 8 velice zajímavý deck Dae Hoon Wona, který hrál 4C se Sidisi a rovnou playsetem Soul of Theros.
Mardu - 1. místo | Joseph Sclauzero |
Main Deck | Sideboard |
3 Chained to the Rocks 4 Lightning Strike 3 Seeker of the Way 4 Goblin Rabblemaster 4 Hordeling Outburst 4 Crackling Doom 4 Butcher of the Horde 2 Sorin, Solemn Visitor 1 Utter End 2 Wingmate Roc 2 Sarkhan, the Dragonspeaker 1 Elspeth, Sun’s Champion 1 Murderous Cut 4 Bloodstained Mire 5 Mountain 1 Swamp 4 Nomad Outpost 4 Temple of Triumph 2 Temple of Silence 3 Battlefield Forge 2 Caves of Koilos | 1 Utter End 3 Anger of the Gods 3 Thoughtseize 3 Hushwing Gryff 2 Read the Bones 1 End Hostilities 1 Glare of Heresy 1 Erase |
4C - 5. místo | Dae Hoon Won |
Main Deck | Sideboard |
2 Anafenza, the Foremost 1 Ajani, Mentor of Heroes 1 Treasure Cruise 4 Soul of Theros 4 Murderous Cut 3 Commune with the Gods 4 Sidisi, Brood Tyrant 3 Courser of Kruphix 4 Satyr Wayfinder 4 Elvish Mystic 4 Sylvan Caryatid 4 Siege Rhino 4 Opulent Palace 4 Sandsteppe Citadel 3 Windswept Heath 3 Mana Confluence 1 Caves of Koilos 1 Llanowar Wastes 2 Yavimaya Coast 2 Forest 2 Plains | 1 Anafenza, the Foremost 1 Treasure Cruise 2 Drown in Sorrow 1 Bile Blight 4 Thoughtseize 1 Utter End 2 Negate 1 Disdainful Stroke 2 Glare of Heresy |
3) SCG Open Series Columbus
Hlavní turnaj, který byl ve formátu Standard, vyhrál Joe Lossett s UW Heroicem. Přišel si tak pro svou čtvrtou SCG trofej. Nejvíce mně ale zaujal 4C Delve deck Chrise Andersena (celkově se mi na dnešním fieldu hodně líbí UWBG decky. Nejzajímavější je opět playset Soul of Theros, která na ceně trošku povyrostla a momentálně ji lidé hodně schánějí. Trik spočívá v tom, že si pomocí Sidisi promelete duše a pak je zhrobu použijete většinou už pro lethal útok). V coveragi taky zaznělo hodnocení amerických hráčů i samotného SCG v oblasti MtG v Evropě. A příjemně mě překvapilo, že nás Američané považují za špičku v oboru. Podle statistik Česká republika skončila na druhém místě hned za Francií a na třetím místě bylo Německo. Ivana Flocha si spletli a řekli o něm, že je rovněž z České republiky, následně pak, ale byli opraveni.
UW heroic - 1. místo | Joe Lossett |
Main Deck | Sideboard |
1 Stubborn Denial 2 Seeker of the Way 4 Defiant Strike 2 Tranquil Cove 2 Feat of Resistance 4 Heliod’s Pilgrim 1 Mana Confluence 4 Temple of Enlightenment 4 Hero of Iroas 4 Favored Hoplite 2 Ordeal of Heliod 4 Gods Willing 4 Ordeal of Thassa 4 Battlewise Hoplite 2 Aqueous Form 1 Triton Tactics 4 Flooded Strand 9 Plains 2 Island | 2 Treasure Cruise 3 Stubborn Denial 1 Spectra Ward 1 Lagonna-Band Trailblazer 1 Mortal Obstinacy 1 Ajani’s Presence 1 Ordeal of Heliod 4 Glare of Heresy 1 Erase |
4C Delve - 6. místo | Chris Andersen |
Main Deck | Sideboard |
4 Sandsteppe Citadel 4 Opulent Palace 4 Sidisi, Brood Tyrant 4 Murderous Cut 3 Wingmate Roc 4 Siege Rhino 4 Soul of Theros 3 Mana Confluence 4 Courser of Kruphix 4 Satyr Wayfinder 2 Commune with the Gods 4 Sylvan Caryatid 3 Elvish Mystic 2 Thoughtseize 3 Windswept Heath 2 Forest 2 Plains 2 Yavimaya Coast 1 Caves of Koilos 1 Llanowar Wastes | 2 Disdainful Stroke 2 Treasure Cruise 1 Suspension Field 1 Banishing Light 1 Pharika, God of Affliction 3 Drown in Sorrow 2 Glare of Heresy 2 Negate 1 Thoughtseize |
Co nás čeká
4) Turnaje
10/01 – PTQ Ostrava (vítěz je kvalifikován na PT Dragons of Tarkir, obdrží letenku)
11/01 – PTQ Lipsko
10/11-11/11 GP Omaha/Shizuoka
31/01 – PTQ Praha
21/02 – PTQ Budapešť
22/02 – Wroclaw
25/04 – Regional PTQ Praha
31/01 – PTQ Praha
21/02 – PTQ Budapešť
22/02 – Wroclaw
25/04 – Regional PTQ Praha
Seznam všech českých PPTQ
11/01 Ostrava – Black Lotus - Standard
24/01 Praha – Mephit - Standard
25/01 Praha – Mephit – Sealed deck
01/02 Praha – Černý Rytíř - Standard
07/02 Praha – Najáda – Sealed deck
08/02 Praha – Temný Střelec – Sealed deck
08/02 Brno – Rishada – Modern
14/02 Beroun - Sealed
21/02 Brno – Černý Rytíř – Sealed deck
21/02 Stochov – Kal-El - Modern
21/02 Plzeň – Harrenhal – Sealed deck
22/02 Ústí nad Labem – DDM - Modern
11/01 Ostrava – Black Lotus - Standard
24/01 Praha – Mephit - Standard
25/01 Praha – Mephit – Sealed deck
01/02 Praha – Černý Rytíř - Standard
07/02 Praha – Najáda – Sealed deck
08/02 Praha – Temný Střelec – Sealed deck
08/02 Brno – Rishada – Modern
14/02 Beroun - Sealed
21/02 Brno – Černý Rytíř – Sealed deck
21/02 Stochov – Kal-El - Modern
21/02 Plzeň – Harrenhal – Sealed deck
22/02 Ústí nad Labem – DDM - Modern
5) Fate Reforged
Spoil sezóna Fate Reforged je v plném proudu. Nejvíce se mi zatím líbí karta Soulfire Grand Mastera. Který mi přijde natolik silný, že bych ho zkusil i v modernové/legačkové fritce. Fate Reforged je jedna z větších druhých edic bloku, obsahuje 185 karet. Byla designována stylem bottom up, tedy nejdříve mechaniky a až poté obrázky a jména. Zároveň byla navržena tak, aby šla draftovat se dvěma velkými edicemi, které se spolu vzájemně nedraftují. Na draftování se po vydání této edice bude používat jeden booster Fate Reforged a dva boostery Khans of Tarkir.
V příběhu Sarkhan Vol putuju přes Uginův Nexus 1280 let zpět do minulosti, aby mohl ovlivnit moment, který zpečetil budoucnost Tarkiru – bitvu mezi Uginem a Nicolem Bolasem. V této době již klany existují, ale nebojují proti sobě, nýbrž proti hordám draků.
Za zmínění pak stojí pětice dvojbarevných draků, kteří jsou ve spřátelených barvách. Stále ještě ale chybí RG drak.
Karty na Mythic slotu vypadají zatím dost hratelně. Chány a draky najdeme pouze na Rare slotu. Další zajímavostí je, že si v FTF boosteru můžete místo basic landu otevřít fetchland s KTK :).
Prerelease Fate Reforged začíná o týden dříve než normálně z důvodů vydání Modern Masters 2 viz níže. Zase si budete moci vybrat z pěti různých kitů podle klanu. Na Fate Reforged prerelease (17. -18. ledna 2015) dostanete k tradičním boosterům navíc speciální Ugin’s Fate booster. Ten bude kromě normálních karet obsahovat jednu základní zemi, jeden token a dvě karty z Khans of Tarkir s alternativním dračím artem.
Další nemilou zprávou je, že od začátku tohoto roku WOTC navýšilo cenu MtG sortimentu v Evropě o 8%. Ceny prewka by se to ještě, ale nemělo nějak dotknout.
6) Modern Masters 2
Channel Fireball zveřejnil video jako upoutávku na GP Las Vegas, které se bude konat 28. Května ve formátu MMA2 Limited. Kapacita je 10 000 lidí p případě zaplnění se bude dělit na dvě samostatné GP.
Tímto se s vámi loučím a přeju mnoho zdaru v MtG.
Kontakt: adamus.nphdr@gmail.com
Facebook: David Adamus
S pozdravem
Za středeční výhledy
David Adamus
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Recenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentářePondelí s Komandérem - mocní Eldrazi
Nu, pokud by zabanovali vše, co má velkou manovou výhodu, tak to můžu ten Eldrazi balíček zase rozpustit... Sol ring nemám, takže asi...
všechny komentářeRozhovor s hráčem Flesh and Blood Janem Kučerou
To je mně Tě líto, že nechceš létat a obecně cestovat daleko, kvůli planetě Zemi. Právě naopak, poznal by jsi nové pohledy na svět a třeba...
všechny komentářeTOP 10 nejlepších Šnekú ve hře Magic the Gathering
aha, teraz pozerám lepšie, že nemá ulitu. snail/slug
všechny komentářeStředeční výhledy 18/2024
Zkusím kvíz: 1) Zahraji Nahiri's Sacrifice, do které obětuju Fear - Chainsaw má 2 countery 2) Cílím 2 dmg do priesta a 1 do cultisty 3)...
všechny komentářeGoblin sem, Goblin tam, Goblin, kam se podívám
Ahoj, zajímavé počtení. Pár sbírek mtg karet mám také, naštěstí pro mě se jedná o již uzavřené sady typu Ice age, The Dark apod. Hodně...
všechny komentáře