Novinky
Středeční výhledy #1 2013
Vítejte u prvního dílu středečních výhledů v nové roce. Přeji vám příjemné počtení a doufám, že se vám tento díl bude líbit. Z minulých komentářů jsem nakonec usoudil, že ohlédnutí za minulým rokem 2012 je dobrý nápad a tak jsem ho ve spolupráci s Jakubem Havelkou zařadil.
Na co jsme zapomněli:
1) TOP8 na GP se kvalifikuje na PT
Co se událo:
2) GP Indianapolis
3) Modern PTQ
Co nás čeká:
4) Modern
5) Seznam PTQ na další sezónu
6) První střípky z Gatecrash
Bonus:
Ohlédnutí za rokem 2012
Výhledy na rok 2013
Na co jsme zapomněli:
1) TOP8 na GP Kvalifikuje na PT
Konec roku byl malinko hektický a událo se toho opravdu hodně a tak se stalo, že team středečních výhledů (tj. já) zapomněl na některé zajímavé věci. Jednou z těchto novinek bylo i nové rozšíření kvalifikace na GP z původních TOP4 na celou TOP8. Je zde však jeden háček. GP musí hrát alespoň 1200 hráčů, aby byla kvalifikována TOP8. Z mé strany samozřejmě skvělý tah, který alespoň zlekha odlišil malá asijská GP od velkých turnajů v EU a USA.
Co se událo:
2) GP Indianapolis
Wizárdi vybrali pro toto GP poměrně zajímavý termín. 22.-23. prosinec. Turnaj tak přilákal "pouze" 815 hráčů. Možná i díky tomu v prostředí RTR Limited vykrystalizovala neuvěřitelná TOP8.
Coverage zde.
Nabitou TOP8 nakonec vyhrál Ben Stark a opět tak potvrdil pozici jednoho z nejlepších limited hráčů planety (k naší nelibosti, protože jsme všichni fandili párkovi). Jeho report si můžete přečíst zde. Doporučuji však pouze čtenářům, kteří si chtějí přečíst, jak je Ben Stark dobrej, protože to je viceméně obsah celého článku.
3) Modern PTQ:
O svátcích již proběhly 3 pro nás relevantní PTQ turnaje. 2x Online, 1x Německo.
První PTQ na MTGO vyhrálo UW, decklisty zde. Podívejte se na balíček na 30. místě. GW enchantment speciál, který na MODU nestál skoro nic. O jedno PTQ později má hned dva zástupce v TOP8 a jedná se tak o první objev sezóny. Rychlý, levný, účiný, super nenáročný a extrémě otravný jako soupeř. Jak to funguje? Prostě na Hexprove bytost nalepíte hodně enchant creature a do 2-3 kol zabijete soupeře. Totem armory vám dají protekci proti Wratum a jedem. Jedinou slabinou je tak Liliana, na kterou zde mate pochystany Dryad Arbor. Po shlédnutí pár replayu je nutné podotknout, že nepřipravený soupeř to bude mít opravdu hodně těžké.Decklisty z druhého PTQ zde.
GW enchant aggro MODO Main Deck Sideboard 2 Dryad Arbor
4 Horizon Canopy
3 Misty Rainforest
4 Razorverge Thicket
3 Temple Garden
4 Verdant Catacombs
4 Gladecover Scout
4 Kor Spiritdancer
4 Slippery Bogle
4 Daybreak Coronet
4 Ethereal Armor
4 Hyena Umbra
2 Keen Sense
3 Path to Exile
4 Rancor
3 Spider Umbra
4 Spirit Mantle2 Gaddock Teeg
2 Lifelink
2 Nature’s Claim
1 Path to Exile
2 Qasali Pridemage
4 Relic of Progenitus
2 Torpor Orb
Ještě se hrálo PTQ v Dortmundu, které zde udávám proto, aby jsme se mohli podívat, jaká je metagame u sousedů. Decklisty zde. Chybí zde decklist prvního místa, dle mých informací vyhrál Scapeshift.
Dnes k ránu se pak ještě dohrálo třetí online PTQ, které opět vyhrál Jund. Decklisty zatím k dispozici nejsou, mohu jen říci, že v TOP8 byly 3x Pod, 3x Jund, 1x UW a 1x Infect (AJ Sacher).
Co nás čeká:
4) Modern
Je to tak. Modernu se prostě nevyhnete. Modernová sezóna klepe na dveře a tak se můžeme těšit na množství článků, decklistů a všeho potřebného k vyyřešení formátu. Přestože si mnozí hráči stěžují na malou interaktivitu v Modernu, tak dle mého názoru to je dobrý formát s velkou škálou hratelných balíčků a s téměř nekonečnými možnostmi pro pěkný tier3 deck :)
Prozatím se podíváme na hratelné decky. Jejich rozbor/roztřídění na T1-2 si necháme na další díl.
Co tedy můžete hrát?
Splinter Twin (druhé místo na prvním německém PTQ
UR Storm
Tron (RG)
Birthing Pod (kiki, melira, oboje, s chordem, bez chordu)
Jund
Zoo
Infect
Boros delver
UW (midrange)
Affinity
Scapeshift (vyhrál první německé PTQ)
Burn
Souls Sisters
A opravdu mnoho under radar strategií, které mají šanci zvítězit. Například BW Tokens, RUG tempo, UR kontrol, Teachings.
Dalším tématem, které budeme spíše rozebírat v budoucnu je cena karet na Modernu a její budoucí vývoj. Zatímco MTGO dosáhlo vrcholu cen modernových karet (tedy alespoň doufám), tak změny v cenách a dostupnosti papírových karet nás ještě budou čekat. Navíc každoroční fluktuace cen Modernových karet bude tento rok podpořena vydáním edice Modern Masters v létě tohoto roku. O vlivu této edice na cenu karet budeme spekulovat jindy, ale již teď je jasné, že na tom půjde vydělat dost peněz. Vydáním modernové edice v létě, tedy ve chvíli, kdy Modern nikoho nezajímá bude znamenat výrazný převis nabídky nad poptávkou a tedy pokles cen vydaných karet. Proto dle mého názoru se blíží nejlepší doba na prodej vašich modernových karet v případě, že neplánujete hrát modernové PTQ. Samozřejmě není třeba moc spěchat, karty by ještě mělí jít malinko nahoru a okno prodeje Modernu se zavře až tak v poslední třetině sezóny. (všechno mé názory, team středečních výhledů nenese žádnou zodpovědnost za smůlu, která vás může potkat).
Jako vždy také platí, kupovat balíček na začátku sezóny je výhodnější než v jejím průběhu. Více si s ním zahrajete a zároveň se vyhnete nebezpečí, že bude opravdu moc dobrý během sezóny a jeho cena půjde výrazně nahoru.
5) Seznam turnajů:
5.1. PTQ Mnichov
12.1. PTQ Vídeň
19.1. PTQ Budapešť
24.2. PTQ Brno
2.3. PTQ Praha?
5.-6. 1. GP Denver – Legacy
12.-13. 1. GP Atlantic City - Standard
12.-13. 1.GP Singapur – Limited
19.-20. 1. GP Bilbao - Modern
19.-20.1, GP Sydney – Limited
9.-10.2. GP London - Limited
26.1. Prerelease Gatecrash
7.2. Prerelease Gatecrash MTGO
15.-17.2. PT Montreal
Jak vídíte, start do PTQ sezóny začíná poměrně rychle Mnichovem a Vídní. Zvláště Vídeň je pro moravské hráče dobře dostupná a mohu jen doporučit její návštěvu. Obecně PTQ v první třetině sezóny jsou skvělý zážitek a nejvíce vás odmění za dobrý testing. Většina hráčů totiž stále netuší, hraje obvykle svůj pet deck nebo to, co hráli minulou sezónu. Také ještě nemají balíček 100% kompletní a samozřejmě s ním nemají dostatek zkušeností proti aktuálnímu fieldu. Prostě procházka růžovým sadem.
Poznámka: U Prahy je otazník, protože si nejsem jist, zda turnaj v Praze opravdu bude. Prozatím je napsán do Šumperka, ale dle mých informací je plánován pro Prahu.
6) Spoiler Gatecrash
Trailer je zde.
Wizárdi nám k vánocům nadělili představení klíčových mechanik nových Guild v podobě spoileru jedné karty z každé guildy. Po jedné si je teď představíme.
Simic – Evolve
Boros – Battalion
Orzhov – Extort
Gruul – Bloodrush
Dimir – Cipher
Evolve:
Pokud příjde bytost do hry pod vaší kontrolu a tato bytost má vyšší útok nebo obranu než bytost s evolvem, dej +1/1 counter na bytost s evolvem.
Dle mého názoru constructed unplayable mechanika. Bytosti musí chodit na vaší stranu stolu a tak nemůžete získat výhodu ze soupeřových bytostí. Zároveň tato mechanika neodměňuje vytváření velkého množství malých tokenů, což by byla jediná možnost, jak tuto mechaniku udělat dobrou. Na limited určitě zajímavá a hlavně velice zábavná mechanika.
Battalion:
Pokud bytost s Battalionem a alespoň 2 další bytosti útočí, udělej pěknej efekt :)
Jedinou známou kartou je Anděl, který dělá při útoku Lightning Helix. Mé hodnocení této mechaniky je jednoznačně constructed playble. Karty jako Midnight haunting tuto mechaniku spustí velice jednoduše a téměř bez nebezpečí výrazného přetížení bordu a následných wrat. Záleží tedy pouze na tom, zda Boros dostane kartu s dostatečně dobrým Battalionem. Anděl dle mého názoru nebude dostatečně dobrý v konkurenci ostatních 4 dropů s haste. Na limited samozřejmě pěkná schopnost, která vás odmění za opatrnou hru a ne bezhlavé trady bytostí kdykoliv můžete.
Extort:
Pokud zahrajete kouzlo, můžete zaplatit W/B, pokud tak uděláte, každý opponent ztratí 1 život a vy dostanete tolik životů, kolik jste ubrali.
Mé hodnocení: Constructed unplayble. Nutnost platit manu za tuto mechaniku z ní dělá přiliš pomalou na constructed. Tato mechanika stejně jako třeba scavange bude jen drobným bonusem na kartách, nikoliv důvod, proč některou kartu hrát. Na limited opět velice pěkná mechanika, která zvláště ve více kopiích na stole bude vytvářet pěkné herní pozice. Zároveň bude hráče odměňovat za rozvážné hraní spellů a šetření si jich na později.
Bloodrush:
Zaplaťte manu, zahoďte kartu s Bloodrush z ruky: Cílový útočící bytost dostane +X/+X do konce kola, kde X/X jsou parametry zahozené bytosti. Vypadá to také, že cílová bytost získá i schopnosti zahození bytosti typu First Strike, Trample atd.
Mé hodnocení je opět constructed unplayable. Obecně myši na constructed dobré nejsou a toto nebude vyjímka. Pokud se karta s Bloodrush bude hrát, tak za a) protože to bude dobrá bytost a Bloodrush bude jen bonus a nebo za b) bude mít neuvěřitelný poměr cena / +X/+X. Na limited si naopak myslím, že je mechanika až moc tupá. Výběr mezi myší a bytostí vás vůbec nepotrestá za to, když si balíček zaplácáte myškama. Zároveň ale možnost posilovat jen útočící bytost vám nedává moc možností schopnost použít. Záleží, jak bude Gruul agresivní, podle toho bude tato mechanika silná/slabá.
Cipher:
Po zahrání karty s Cipherem ji můžete removnout ze hry a "přilepit" (zašivrovat) ji na bytost vaší kontroly. Pokud tato bytost dá combat damage do protihráčem její controller může zahrát kopii přilepeného kouzla bez placení many.
Tak tato schopnost zní trochu složitě, ale pokud ji dobře rozumím, tak koukáme na jasného vítěze v kategorii nejvíc broken. Dimir guilda sice nepatří mezi největší fandy combat damage, ale možnost zahrát kouzlo každé kolo znovu bez placení many je opravdu broken. Pokud najdete správné kouzlo a správnou bytost (Invisible Stalker), tak gg. Předpokládám ale, že wizárdi ví, co dělají a kouzla s Cipherem budou dobře vybalancovaná. Na limited pak tato schopnost může donutit soupeře blokovat když chcete, ztížit mu rozhodování kdy útočit a samozřejmě občas vyhrát hru na Flying bytosti.
Bonus:
Co nás možná čeká v roce 2013:
Často jsem slyšel, že by jste rádi, aby se autoři nebáli a šli s kůží na trh. Užijte si tedy naše věštění z křišťálové koule. Prosím zároveň ale neberte tuto sekci smrtelně vážně, jedná se pouze o spekulace našeho teamu a to ještě k tomu ne vždy myšlené vážně.
Ozhov breakne formát.
S příchodem Gatecrash se na Modernu odbanuje Ancestral Vision.
Tomoharu Saito se kvalifikuje na PT a uhraje top 8.
Týmové GP v Utrechtu v březnu se stane největším turnajem všech dob, bude přítomno 800+ týmů.
CFB bude hrát na blokovém PT San Diego boros aggro.
Yuuya bude mít na konci PoY přes 100 bodů a stane se PoY.
World Championship vyhraje hráč japonského původu a japonci tak obnoví svou dominanci v profesionálním magicu.
Do konce sprna vyhraje Kiki PTQ.
Limited GP Praha bude stát 1250 a z Moravy tak přijede jen Mates a Petr Nahodil.
Po přichodu Modern Masters bude stát Goyf jen 900 Kc a cena všech vydaných modern karet klesne o 30%, jen fetchky se všechny dostanou do rozmezí 500 - 800 Kč.
Martin Jůza si zapamatuje jméno Romana Pivce.
Downtime na modu bude trvat jen 30 minut.
Příští podzimní sada překoná v prodejích Ravnicu.
Community cup vyhrají hráči.
Středeční výhledy stihnu před 11 večer pouze 3x.
Žena se umístí v TOP8 na PT.
Černý rytíř bude expandovat do Německa pod skratkou schwartze knechte. Po tvrdých konkurenčních bojích se mu povede vytvořit si stabilní pozici pro další expanzi.
Ohlédnutí za minulým rokem:
Toto ohlédnutí pro vás Jakub Havelka. Tímto byhc mu chtěl poděkovat a doufám, že se vám bude líbit.
Leden
První GP roku se koná v Austinu ve formátu limited. Domácím borcům vyfouknul vítězství Raphael Lévy. Martin Jůza i Standa Cifka hned napoprvé získávají pro-points za umístění kolem 30. místa.
Mnohem zajímavější bylo GP Orlando (standard), kde bylo finále dvou velikánů – Patrick Chapin a Conley Woods. Oba hráli rogue decky, se kterými porazili do té doby suverénního Delvera. Z vítězství se nakonec radoval Conley s BG Wolf Runem. Juzám tu opět sebral pár pro pointů.
Únor
Poté, co nám vyšla nová edice, Dark Ascension se zraky všech upínají na PT Honolulu. Po delší době můžeme na PT vidět Jona Finkela, který pilotuje novou verzi Delvera s Lingering Souls a Drogskol Captainem, se kterou se dostal až do Top8, kde sehrál neuvěřitelné hry s Brianem Kiblerem pilotující RG Wolf Run. Finále bylo nakonec plně v režii týmu Channel Fireball, který hrál právě Wolf Run, kde demonstrovali sílu do té doby podceňovaného Huntmastera. Brian Kibler nakonec porazil v mirroru PVho a splnil si tak svůj sen.
Skvěle se dařilo i českým hráčům – Lukáš Blohon se se svým Birthing Podem dostal do top8. Tiran byl trošku smolně devátý a dařilo se i Mattesovi, který dokonce vedl po prvním dni!
Ze zbytku února bych ještě zmínil modernové GP Lincoln, které vyhrál Bronson Magnon s Loamem, Limited GP Madrid, kde Juzám uhrál top8 a GP Baltimore, které vyhrál Matthew Costa s tradiční verzí Delvera.
Březen
Březen začíná velkým dvojkovým GP v Lille, kde triumfoval Richard Parker s UB zombíky. Hned 4 Češi tu dosáhli na pro body – Bůh, Juzám, Standa Cifka a Mattes.
Další týden se koná v Indyanapolis legacy GP, kde se ve finále utkaly dva nejsilnější decky poslední sezony – RUG Delver a Esper Stoneblade. Vítězí Tom Martell s Esperem. Zbytek března už byl poněkud nudný, ale je třeba zmínit tiranovo 10. místo na limited GP Nashville.
Z tuzemska nelze opomenout velkolepou premiéru Maxovy Hry. Také je tu bohužel i jedna smutná událost, v podobě úmrtí Lukáše Ladry.
Duben
Hned první dubnový den se raduje z vítězství na GP Turín Antonino De Rosa s RUG Delverem. Opět se tu velmi dařilo Čechům, na pro body dosáhli Bůh, David Dobiš, Jakub Erenyi a Standa Cifka. Kromě toho je v dubnu už jen jedno GP, a to limited v Manchesteru. Na něm uspěli Tiran a Tomáš Vaněk.
Na konci měsíce vychází Avacyn Restored a s jeho vydáním už se všechno chystá na další PT.
U nás se rozjíždí SixTour, prvním turnajem je dvojka v Rytíři, kde triumfoval Stráča s Delverem. Akcí měsíce je ale olomoucký Pelikáncon, kde se koná první „kvalda“ na nové, týmové worlds. Na první kvaldu dorazilo 87 hráčů a vítězem se stal Jakub Vojta, když ve finále porazil Juzáma v mirroru Delverů.
Květen
Jak už jsem zmiňoval, tak květnovým vrcholem byl PT Avacyn Restored v Barceloně, kde se hrálo block contructed. Ačkoli většina známých pro playerů hrála Bant nebo různé čtyřbarvy, tak pro výhru si došel relativně neznámý Kanaďan Alexander Hayne se svým inovativním UW miracle deckem. Z našich hráčů byl nejlepší Standa Cifka, který skončil na krásném 15. místě. V top32 pak byl ještě Bůh.
První dvojkové GP s Avacyn Restored se konalo v Minneapolis. Většina hráčů sice stále hrála různé mutace UW Delvera, ale ve finále proti sobě stanuli Brad Nelson s Grand Architectem a Christian Calcano s UR Delverem. Výhru nakonec ukořistil druhý jmenovaný.
Z ostatních turnajů je třeba zmínit mekku evropského eternalu, Bazaar of Moxen, kde se hrálo o Power 9 z Bety a Alphy, černookrajové duály a další pěkné kousky. Legacy nakonec splitovalo top4, kde byl Maverick, RUG Dever, Show and Tell a Esper. Vintage vyhrál Erik Hegemann s Dredgem.
Na konci měsíce se pak v pražské restauraci Molo22 koná další WCQčko, které pro sebe ukořistil Tomáš Vaněk se čtyřbarevnou verzí Birthing Podu.
Červen
V Manile vyhrává své druhé letošní GP Yuuya Watanabe s inovativní verzí UW Delvera, ve které hrál jen 19 zemí. Juzám tamtéž obsazuje skvělé šesté místo.
Ten samý týden jsou ve státech SCG Invitationals, kde opět triumfuje UW Delver pilotovaný Laurenem Nolanem.
O týden později se koná modernové GP v Yokohamě. Ve finále se utkaly dva dosud málo vídané decky – Monoblue Fearie a WB Tokeni. Zvítězil Jyun'ichi Miyajima s tokeny.
U nás pokračuje SixTour dalšími dvěma turnaji. Double Draft v Rytíři vyhrál Martin Hrycej a dvojku, která byla součástí Šumperákonu, Dominik Prošek.
V Černém Rytíři se pak rozhodlo o našem posledním účastníkovi World Magic Cupu – stal se jím Pavel Češka, který si turnaj povodil jak jinak, než s UW Delverem…
Červenec
Prázdniny začínají legačkou v Atlantě, kde triumfoval Gaudenis Vidugiris s RUGčkem. Za zmínku stojí výkon Sama Blacka, který se s vlastním deckem (zombáci) dostal do top8.
Ovšem největším legacy turnajem roku je GP Gent, kde se sešlo 1345 hráčů. Finále bylo ryze německou záležitostí a tentokráte v něm byly dva ne tak obvyklé decky – Ad Nauseam a Elfové. Zvítězil Timo Schünemann se stormem. Z naší početné výpravy dosáhli na pro body Tomáš Vlček a Jiří Mendl.
V Columbusu se pak ještě konalo modernové GP, kde zvítězil Jacob Maynard s Affinitou.
Mimo jiné nám taky vychází nová základní sada, Magic 2013, ve které se objevuje Thragtusk, který poté až do konce roku výrazně ovlivní standard.
Srpen
Mistrovský měsíc, první na řadě je týmové mistrovství. Nás zastupují Juzám, Váňa, Pavel Češka a Jakub Vojta. Bohužel se nám ani trochu nevedlo a skončili jsme hluboko v poli poražených. Naopak Slováci proklouzli hladce top8, kde ovšem vypadli s pozdějšími vítězi z Taiwanu.
Smutně to skončilo pro LSVho, který se nechal přemluvit od Juzáma, aby hrál RG Rampu, která se ale neukázala jako dobrá volba a nakonec po výsledku 2:5 nepostoupil do týmové části, kam postupovali jen tři nejlepší členové týmu…
Druhé v pořadí pak bylo Magic Players Championship – prestižní turnaj, kam bylo pozváno 16 nejlepších hráčů uplynulé sezóny, mezi kterými nechyběl Martin Jůza, co by evropský pro point leader.
První den začal cube draftem, což se wizardům velice povedlo a řekl bych, že na koukání to byl jeden z nejzajímavějších eventů, co jsem vůbec kdy viděl. Následoval draft M13 a končilo se šesti koly modernu. Martin Jůza do posledního kola bojoval o top4, ale nakonec skončil devátý. Vítězem se stal Yuuya Watanabe s Jundem, který ve finále porazil Shoutu Yasooku s jeho RUG speciálem.
Z ostatních turnajů se ještě konalo limited GP Boston, kde si Juzám střihnul 26. místo a Gen Con (jehož součástí vlastně byly týmové worldsy), kde dvojku vyhrál Monogreen Infect a legačku a Show and Tell.
Nejdůležitější novinkou z tuzemska je, že koncem měsíce otevírá Najada v Holešovicích svou hernu a rytíř má tak konečně pořádnou konkurenci.
Zaří
Konají se pouze dvě GP, obě ve formátu limited. V Moskvě dosáhnou na pro body Tiran a Juzám.
Další zajímavé turnaje jsou SCG Invitationals v Atlantě, kde vyhrává Todd Anderson pilotující Delvera na dvojce i na legacy a italský eternal turnaj Ovino, po Bazaar of Moxen druhá největší eternal akce v Evropě. Legacy tam vyhrál Alex Del Valle s reanimátorem a Vintage Jaime Cano se Snapcaster Controlem.
Koncem měsíce pak vychází nová, netrpělivě očekávaná základní sada, Return to Ravnica, se kterou ze standardu odchází Scars of Mirrodin blok.
Řijen
Na týmovém GP v San Jose (limited) zaválel tým Flochy, Tiran a Slávek, když obsadil vynikající čtvrté místo.
S novou edicí tu byl i poslední Pro Tour roku, který se konal v Seattlu ve formátu modern. Před turnajem byl odbanován Valakut, tak se čekalo, zda tu uspěje.
Nakonec se objevil v top8, ale vítězem byl někdo úplně jiný a to náš Standa Cifka, který dokonale překvapil field s Vajíčky. Dokonce nechybělo moc a Standa by celým Pro Tourem prošel bez jediné prohry, i tak bylo jeho skóre famózní – 18:1! Ve finále Standa porazil Yuuyu Watanabeho s Jundem. Ostatním Čechům se bohužel tolik nevedlo a tak byl Standa tentokráte jediným českým zástupcem v top50.
Poslední říjnový víkend se pak koná limited GP Philadelphia, které se účastí 1986 hráčů stalo největším GP v uplynulém roce. Na GP váleli Juzám a Tiran. Jednu chvíli to vypadalo na české finále, jenže radost nám zkazil Shuhei Nakamura, který nejdříve porazil Juzáma a poté ve finále i Tirana… Do top16 se ještě dostal Standa Cifka.
V našich luzích a hájích se pak uskutečnil další díl SixTouru, který byl opět součástí Šumperákonu. Z vítězství v double draftu se radoval Jan Hanzálek.
Listopad
V Lyonu a Chicagu se konají dvě modernová GP, vítezí v nich Jeremy Dezani a Jacob Wilson, oba s Judem. Verze Jacoba Wilsona splashuje bílou kvůli Lingering Soulsům.
Pro české hráče je vrcholem listopadu dvojkové GP v Bochumi a nakonec se toho GP také stává jejich kořistí. Z výhry se raduje Juzám se speciálem Brada Nelsona (reanimátor s Craterhoof Behemothem), třetí je Váňa s RB aggrem a Tiran (také s Nelsonovým speciálem) končí čtrnáctý. Na pro body dále dosáhli Ondřej Malý a Standa Cifka.
Ve zbytku měsíce se odehrají ještě dvě další dvojková GP ve Státech. V Charlestonu vítězí Jon Bolding a v San Antoniu Tyler Lytle, oba s RB tlačákem.
V listopadu také skončil letošní ročník české Legacy & Vintage Series. Vítězem legacy se stal Tomáš Mikeš, vintage opanoval Jan „Zuzy“ Zuskač.
Prosinec
Hned první prosincový týden se koná limited GP v Lisabonu. Opět se dařilo naší trojici Juzám, Standa a Tiran. Celé GP si pak povodil Ivan Floch, zejména díky Supreme Verdictu ve finálovém draftu.
O týden později se koná modernové GP v Torontu a dvojkové v Nagoje. Modern opanoval Willy Edel, který do své verze jundu přidal Thundermaw Hellkity a v Nagoje všechny zaskočil Yuuji Okita se svým pětibarevným reanimátorem.
V Los Angeles je na pořadu dne další SCG Invitationals, kde Reid Duke všechny „unudil“ svým Dark Bantem.
Zajímavostí je, jak hodně ovlivňují legacy Deathrite Shaman a Abrupt Decay. V legacy části invitationals jsme mohli vidět čtyřbarevný Stoneblade splashující právě tyto dvě karty.
Poslední GP roku se pak uskutečnilo v Indianapolis. Pěkný dárek pod stromeček si tam nadělil Ben Stark.
U nás se v poklidu dohrály poslední dva tunaje SixTouru. Doubledraft v Rytíři vyhrál Mattes, kdo vyhrál šestý turnaj, jímž byl standard, se mi bohužel nepodařilo dohledat, ale každopádně ve finálovém draftu exceloval Petr Sochůrek a stal se tak králem letošního ročníku! V týmové soutěži zvítězil tým NUTS.
Pokud méte čas, tak doporučuji navštívit ohlédnutí za minulými roky na cmusu. Je to krásné nostalgické počtení a můžete se podívat, jak moc se Magic za poslendích pár let změnil. Link zde 2011 2010 2009
Úspěchy českých hráčů:
1. místo - Stanislav Cifka, PT Return to Ravnica
6. místo - Lukáš Blohon, PT Dark Ascension
9. místo - Lukáš Jaklovský, PT Dark Ascension
15. místo - Stanislav Cifka, PT Avacyn Restored
1. místo - Martin Jůza, GP Bochum
2. místo - Lukáš Jaklovský, GP Philadelphia
3. místo - Martin Jůza, GP Philadelphia
3. místo - Tomáš Vaněk, GP Bochum
4. místo – tým Standa, Flochy a Tiran, GP San Jose
6. místo - Martin Jůza, GP Yokohama
8. místo - Martin Jůza, GP Madrid
10. místo - Lukáš Jaklovský, GP Nashville
12. místo - Martin Jůza, GP Lisabon
13. místo - Stanislav Cifka, GP Philadelphia
14. místo - Jukáš Jaklovský, GP Bochum
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.