Novinky
Flash News #13/2014
1. PT Journey to Nyx, Atlanta (Theros Block Constructed / Limited)
3. GP Varšava (Theros Sealed)
O týden později bylo nejhranějším deckem BG Devotion a tak není divu, že ve finále se střetly dva decky, které s ním mají velmi dobrý matchup – RW Burn a Brave Naya. Zvítězil Tyler Winn s fritkou, který během celého turnaje uhrál impozantních 11:0:1. Ve fritce z nových karet exceloval Eidolon of the Great Revel, oba decky pak hrály Mana Confluenci.
Poslední květnové Open pak patřilo BW Midrangi, který pilotoval teprve patnáctiletý Charlie Rinehart. Ve finále navíc neporazil nikoho jiného, než obávaného Chrise VanMetera, který hrál své oblíbená Jund Monstra.
6. Legacy na SCG Open – Cincinnati, Knoxville & Somerset
Somerset byl pak, co se výsledků týče, jednoznačně nejrozmanitější. Finálo bylo sice bitvou tier 1 decků - Craig Krempels s UWR Delverem porazil Jamese Rynkiewicze se Shardless BUGem, ale poté to byl jeden rouge deck za druhým! Třetí místo obsadil 12 Post, čtvrtá byla RW verze Grindstonu, která maindeckovala i kombo Rest in Peace + Helm of Obedience, osmý byl NO BUG a těsně za top8 skončil zajímavý Bant s Edricem.
7. Spring States Championships (Standard)
Poražení finalisté:
8. Bazaar of Moxen 9 (Legacy, Vintage, Modern, Duel Commander)
Vždy jednou za rok se dostane na výsluní block constructed. Někdo ho má rád kvůli tomu, že je to náročný formát pro stavbu decku, jelikož se v reálu vůbec nehraje (pouze na onlinu), někdo z výsledků předpovídá, co se bude hrát v další sezóně standardu.
Tentokráte byly všechny decky dosti podobné, jelikož dvě nejsilnější karty byly Sylvan Caryatid a Courser of Kruphix, což de facto vyřadilo ze hry všechna aggra. Hlavní otázka tak byla vlastně pouze, jestli chcete zabít soupeře Sfingou (Prognostic Sphinx), nebo Elspethou (Elspeth, Sun’s Champion).
Všechno to vyústilo v top8, ve které bylo přítomno shodně 28 Caraytid i Courserů! Jediný, kdo vybočoval z řady, byl náš Standa Cífka s Boros Heroicem. Ve čtvrtfinále ho ale bohužel velmi rychle porazil Josh Utter-Leyton. I tak je to ale vynikající úspěch!
Ostatním českým hráčům se bohužel vůbec nevedlo, ze zbylé pětice (Martin Jůza, Lukáš Jaklovský, Matěj Vantuch, Petr Sochůrek a Dominik Prošek) byl nejlepší Dominik Prošek na 136. místě…
Top8 doslova překypovala známými jmény: Reid Duke, Jamie Park (letos se po několika letech vrátil ke hraní a hned má na kontě top8 z GP i PT!), Nam Sung Wook (letos byl 2× v top8 na GP a z toho jednou vyhrál), Patrick Chapin a již zmiňovaní Stanislav Cífka a Josh Utter-Leyton.
Z výhry se nakonec radoval Patrick Chapin, se svým originálním Junkem. Na rozdíl od ostatních zvolil agresivnější verzi s Brimazem a Fleecemane Lionem a očividně se mu to vyplatilo.
Pro zajímavost se podívejme na to, kterým deckům se nejvíce dařilo v constructed části, která čítala deset kol:
Junk Midrange | Patrick Chapin |
Main Deck | Sideboard |
4 Forest 4 Mana Confluence 2 Plains 3 Swamp 4 Temple of Malady 4 Temple of Plenty 4 Temple of Silence 4 Brimaz, King of Oreskos 4 Courser of Kruphix 4 Fleecemane Lion 2 Polukranos, World Eater 4 Sylvan Caryatid 1 Banishing Light 4 Hero’s Downfall 1 Read the Bones 4 Silence the Believers 3 Thoughtseize 4 Elspeth, Sun’s Champion | 2 Arbor Colossus 1 Bile Blight 2 Boon Satyr 2 Deicide 2 Drown in Sorrow 1 Feast of Dreams 2 Glare of Heresy 1 Gods Willing 1 Read the Bones 1 Thoughtseize |
Pro zajímavost se podívejme na to, kterým deckům se nejvíce dařilo v constructed části, která čítala deset kol:
Nejlepším výkonem bylo 8:1:1, což mělo šest hráčů – 1× Junk Midrange, 1× BUG Control, 1× BG Constellation, 1× Monoblack Aggro, 1× Junk Constellation a 1× Esper Control
Sedm hráčů mělo 8:2 – 1× UB Inspired, 2× BUG Control, 1× Junk Midrange, 1× BG Constellation, 1× Naya Constellation a 1× Jund Midrange
Dvanáct hráčů uhrálo 7:2:1 – 1× Boros Heroic, 3× Junk Constellation, 4× Naya Midrange, 1× UW Heroic, 2× BUG Control, 1× Junk Mindrange
7:3 pak mělo dalších 18 hráčů, atd…
A na závěr nejhezčí momentka z top8 - reakce teamatů Patricka Chapina poté, co ve finále nechal ruku bez zelené many a dolízl Forest :)
A na závěr nejhezčí momentka z top8 - reakce teamatů Patricka Chapina poté, co ve finále nechal ruku bez zelené many a dolízl Forest :)
2. GP Minneapolis (Modern)
Modern přilákal do Minneapolisu pěkných 1690 hráčů a to včetně celé světové špičky, která si odskočila během testingu na PT.
Na své skvělé představení z PT Valencia zde navázal Shaun McLaren, který hrát opět UWR Control a v prvním dni zůstal neporažen a hladce postoupil do top8. Na rozdíl od PT ale přidal do decku „casual“ kombo Kiki-Jiki + Restoration Angel. Výsledný deck proto dostal nickname Kiki Control.
Novinku představil i Team ChannelFireball – Melira Pod bez Meliry (tzv. Archangel Pod). Jde o verzi Junk Podu, která hraje více karet se silným power levelem, jako Thoughtseize, Voice of Resurgence, nebo Restoration Angel. V decku stále zůstává kombo Archangel of Thune + Spike Feeder. LSV s deckem až do posledního kola bojoval o top8, ale nakonec prohrál win-in match s Jundem a skončil na 15. místě.
Zajímavý příběh prožil během GP i Brian Braun-Duin. Po prvním dni měl s Melira Podem 7:2 a potřeboval uhrát 6:0 ve druhém dni, aby se kvalifikoval na PT. To se mu nakonec povedlo, i když v top8 nestačil na Shauna McLarena…
Kromě zmiňované dvojice byla v top8 ještě dvě známá jména, kterým se v poslední době velmi daří - Nathan Holiday (letos jedno GP vyhrál a jednou byl druhý) a Jun Young Park (dvě GP top8).
Ve finále se nakonec střetli Andrew Huska (který postupně porazil LSVho, Nathana Holidaye a Shauna Mc Larena - celkem pěkná série) s Jundem a Jun Young Park se Scapeshiftem. Jun Young Park nakonec vytěžil maximum z toho, že na Scapeshift nebyl téměř nikdo připraven a zvítězil 2:1!
Scapeshift | Jun Young Park (vítěz) |
Main Deck | Sideboard |
1 Breeding Pool 1 Cascade Bluffs 1 Flooded Grove 3 Forest 1 Halimar Depths 3 Island 2 Misty Rainforest 2 Mountain 4 Steam Vents 4 Stomping Ground 2 Valakut, the Molten Pinnacle 4 Sakura-Tribe Elder 3 Snapcaster Mage 3 Cryptic Command 2 Electrolyze 3 Izzet Charm 4 Remand 2 Repeal 4 Scapeshift 4 Search for Tomorrow 4 Serum Visions 3 Telling Time | 2 Ancient Grudge 2 Anger of the Gods 1 Batterskull 1 Engineered Explosives 2 Obstinate Baloth 2 Relic of Progenitus 1 Spellskite 2 Swan Song 2 Vendilion Clique |
Jund | Andrew Huska (2. místo) |
Main Deck | Sideboard |
4 Blackcleave Cliffs 1 Blood Crypt 1 Forest 2 Grove of the Burnwillows 2 Marsh Flats 1 Misty Rainforest 1 Overgrown Tomb 4 Raging Ravine 1 Stomping Ground 2 Swamp 1 Twilight Mire 4 Verdant Catacombs 2 Courser of Kruphix 4 Dark Confidant 3 Scavenging Ooze 4 Tarmogoyf 3 Abrupt Decay 2 Anger of the Gods 3 Inquisition of Kozilek 4 Lightning Bolt 1 Maelstrom Pulse 2 Slaughter Pact 1 Terminate 3 Thoughtseize 1 Chandra, Pyromaster 3 Liliana of the Veil | 2 Ancient Grudge 1 Batterskull 2 Engineered Explosives 3 Fulminator Mage 1 Golgari Charm 1 Liliana of the Veil 1 Rakdos Charm 1 Scavenging Ooze 1 Thoughtseize 2 Thrun, the Last Troll |
Kiki Control | Shaun McLaren (3. místo) |
Main Deck | Sideboard |
4 Arid Mesa 1 Cascade Bluffs 4 Celestial Colonnade 1 Desolate Lighthouse 1 Hallowed Fountain 2 Island 1 Mountain 1 Plains 1 Sacred Foundry 4 Scalding Tarn 3 Steam Vents 1 Sulfur Falls 2 Tectonic Edge 3 Kiki-Jiki, Mirror Breaker 4 Restoration Angel 2 Snapcaster Mage 1 Vendilion Clique 4 Wall of Omens 1 Cryptic Command 4 Electrolyze 4 Lightning Bolt 4 Mana Leak 3 Path to Exile 2 Remand 1 Spell Snare 1 Sphinx’s Revelation | 1 Anger of the Gods 1 Celestial Purge 1 Dispel 1 Izzet Staticaster 2 Relic of Progenitus 1 Rest in Peace 1 Shadow of Doubt 1 Spellskite 3 Stony Silence 1 Wear // Tear 2 Wrath of God |
Archangel Pod | Luis-Scott Vargas (15. místo) |
Main Deck | Sideboard |
3 Forest 3 Gavony Township 1 Godless Shrine 2 Marsh Flats 2 Misty Rainforest 2 Overgrown Tomb 4 Razorverge Thicket 1 Swamp 1 Temple Garden 4 Verdant Catacombs 1 Archangel of Thune 4 Birds of Paradise 1 Eternal Witness 1 Harmonic Sliver 1 Kitchen Finks 1 Linvala, Keeper of Silence 1 Murderous Redcap 2 Noble Hierarch 1 Orzhov Pontiff 1 Restoration Angel 1 Reveillark 1 Scavenging Ooze 1 Shriekmaw 1 Sin Collector 1 Spellskite 1 Spike Feeder 3 Voice of Resurgence 2 Wall of Roots 3 Abrupt Decay 4 Birthing Pod 2 Chord of Calling 3 Thoughtseize | 1 Aven Mindcensor 1 Burrenton Forge-Tender 2 Creeping Corrosion 2 Dismember 1 Eidolon of Rhetoric 1 Entomber Exarch 2 Lingering Souls 1 Linvala, Keeper of Silence 2 Path to Exile 1 Qasali Pridemage 1 Thoughtseize |
3. GP Varšava (Theros Sealed)
Ačkoli to byla první příležitost, jak si zahrát s kompletním blokem, tak účast byla „pouhých“ 1 004 hráčů. Díky poměrně blízké vzdálenosti z toho bylo ale hned 71 našich hráčů. Do druhého dne jich postoupilo 11.
Na top8 to nakonec nikomu nestačilo, ale Standa Cífka si připsal další pěkný výsledek v podobě 14. místa. Do top64 se dále dostali Tomáš Kuchta, Marek Tichý, Lukáš Dušek, Ondřej Stráský a Jan Krumpholc.
Na top8 to nakonec nikomu nestačilo, ale Standa Cífka si připsal další pěkný výsledek v podobě 14. místa. Do top64 se dále dostali Tomáš Kuchta, Marek Tichý, Lukáš Dušek, Ondřej Stráský a Jan Krumpholc.
V top8 byl přítomen slovenský matador Ivan Floch, který dokonce opanoval základní část, ale vypadl hned ve čtvrtfinále. Dlouho to poté vypadalo, že zvítězí Javier Dominguez, který vždy ve druhém kole zahrál Akroan Skyguarda a většinou to stačilo. Nakonec to až ve finále nestačilo na Fabrizia Anteriho, který tak získal svojí první výhru na GP.
4. GP Atlanta (Theros Sealed)
První americký sealed s kompletním blokem přilíkal 1 299 hráčů, mezi nimiž byla i naše trojice Martin Jůza, Standa Cifka a Lukáš Jaklovský.
Velmi se zde dařilo známým jménům a top8 byla opravdu našláplá k prasknutí - Tomoharu Saito, William Jensen, Jon Stern, Chris Fennel, Vidianto Wijaya a Shaun McLaren!
Nejvíce se nakonec dařilo Jonu Sternovi, který skončil ve finálovém draftu s pěkným UGčkem. Byla to letos jeho třetí top8 na GP, čili jak se říká – do třetice…
Dařilo se i Martinovi Jůzovi, kterého od top8 dělila pouze jedna výhra a obsadil 14. místo. Do druhého dne postoupil i Tiran, ale smolně skončil 105., přičemž ceny byly pro prvních sto…
5. Standard na SCG Open – Cincinnati, Knoxville & Somerset
První SCG dvojka s Journey to Nyx přilákala 476 hráčů. A jak už je zvykem, tak v prvním týdnu jsme neviděli téměř žádné inovace. Monoblack začal díky Temple of Malady splashovat zelenou a kontroly přidaly pár kopií Banishing Lightu.
Finále pak bylo záležitostí právě těchto dvou decků: Eric Rill (UW Control) se střetl s Andrew Tenjumem (BG Devotion). Zvítězil Andrew 2:1, když ve třetí hře obstaraly všech 20 damage jeho dva Mutavaulty.
Nejzajímavější deck pak představil (jako už nesčetněkrát) Jeff Hoogland a to Junk Midrange, ve kterém exceloval Ajani, Mentor of Heroes. S deckem si dal v základní části 8:0!
BG Devotion | Andrew Tenjum |
Main Deck | Sideboard |
11 Swamp 2 Golgari Guildgate 4 Mutavault 4 Overgrown Tomb 4 Temple of Malady 4 Desecration Demon 4 Gray Merchant of Asphodel 4 Lifebane Zombie 4 Pack Rat 4 Underworld Connections 3 Abrupt Decay 3 Devour Flesh 4 Hero’s Downfall 4 Thoughtseize 1 Vraska the Unseen | 2 Dark Betrayal 1 Devour Flesh 2 Doom Blade 2 Golgari Charm 2 Pharika’s Cure 2 Erebos, God of the Dead 4 Duress |
Nejzajímavější deck pak představil (jako už nesčetněkrát) Jeff Hoogland a to Junk Midrange, ve kterém exceloval Ajani, Mentor of Heroes. S deckem si dal v základní části 8:0!
Junk Midrange | Jeff Hoogland |
Main Deck | Sideboard |
2 Forest 1 Swamp 3 Godless Shrine 1 Mana Confluence 4 Overgrown Tomb 3 Temple Garden 3 Temple of Malady 4 Temple of Plenty 4 Temple of Silence 2 Archangel of Thune 2 Blood Baron of Vizkopa 1 Lifebane Zombie 3 Scavenging Ooze 4 Sylvan Caryatid 4 Courser of Kruphix 1 Obzedat, Ghost Council 2 Banishing Light 2 Underworld Connections 3 Abrupt Decay 4 Advent of the Wurm 4 Hero’s Downfall 2 Ajani, Mentor of Heroes 1 Elspeth, Sun’s Champion | 2 Lifebane Zombie 2 Sin Collector 1 Underworld Connections 2 Bile Blight 2 Golgari Charm 2 Putrefy 1 Obzedat, Ghost Council 1 Erebos, God of the Dead 2 Thoughtseize |
O týden později bylo nejhranějším deckem BG Devotion a tak není divu, že ve finále se střetly dva decky, které s ním mají velmi dobrý matchup – RW Burn a Brave Naya. Zvítězil Tyler Winn s fritkou, který během celého turnaje uhrál impozantních 11:0:1. Ve fritce z nových karet exceloval Eidolon of the Great Revel, oba decky pak hrály Mana Confluenci.
Boros Burn | Tyler Winn |
Main Deck | Sideboard |
9 Mountain 2 Mana Confluence 4 Mutavault 4 Sacred Foundry 4 Temple of Triumph 4 Chandra’s Phoenix 4 Eidolon of the Great Revel 2 Chained to the Rocks 4 Boros Charm 4 Lightning Strike 4 Magma Jet 3 Searing Blood 2 Shock 4 Skullcrack 4 Warleader’s Helix 2 Wild Guess | 4 Firedrinker Satyr 2 Chained to the Rocks 1 Dictate of the Twin Gods 4 Satyr Firedancer 2 Wear // Tear 2 Act of Treason |
Brave Naya | Jamie Arnold |
Main Deck | Sideboard |
2 Plains 4 Mana Confluence 4 Sacred Foundry 4 Stomping Ground 4 Temple Garden 1 Temple of Abandon 3 Temple of Plenty 4 Boros Reckoner 4 Dryad Militant 4 Fleecemane Lion 4 Ghor-Clan Rampager 3 Loxodon Smiter 3 Soldier of the Pantheon 4 Voice of Resurgence 4 Boros Charm 4 Brave the Elements 4 Selesnya Charm | 3 Keening Apparition 3 Unflinching Courage 2 Giant Growth 3 Domri Rade 1 Glare of Heresy 3 Mizzium Mortars |
Poslední květnové Open pak patřilo BW Midrangi, který pilotoval teprve patnáctiletý Charlie Rinehart. Ve finále navíc neporazil nikoho jiného, než obávaného Chrise VanMetera, který hrál své oblíbená Jund Monstra.
BW Midrange | Charlie Rinehart |
Main Deck | Sideboard |
2 Plains 11 Swamp 4 Godless Shrine 4 Mutavault 1 Temple of Enlightenment 4 Temple of Silence 3 Blood Baron of Vizkopa 4 Desecration Demon 3 Lifebane Zombie 3 Pack Rat 1 Sin Collector 1 Obzedat, Ghost Council 2 Banishing Light 2 Underworld Connections 2 Bile Blight 4 Hero’s Downfall 2 Ultimate Price 1 Whip of Erebos 4 Thoughtseize 2 Elspeth, Sun’s Champion | 1 Pithing Needle 2 Sin Collector 3 Dark Betrayal 1 Deicide 3 Doom Blade 2 Drown in Sorrow 3 Duress |
6. Legacy na SCG Open – Cincinnati, Knoxville & Somerset
V Cincinnati to byla tak trochu nudná klasika, v top8 jsme mohli vidět RUG a UWR Delvera, Death and Taxes, Reanimator, Sneak and Show a Deathblade. Finále pak opanoval švédský matador Per Nyström s Death and Taxes, když hladce porazil RUGčko. Od vydání Spirita of Labirynth a Brimaze tahá v tomto matchupu RUG za hodně krátký konec provazu…
O týden později už to bylo mnohem zajímavější – ve finále se střetli Andrew Schneider s UR Delverem a Arthur Reynolds s Grindstonem (UR verze). Navzdory šesti maindeck REB/Pyroblastům prohrál Arthur 2:0.
V popředí výsledkové listiny jsme mohli vidět i několik zajímavých decků, například Merfolky s Chalice of Void (kterou deck obchází pomocí Caverny), nebo Nic Fit s Karnem a playsetem Perníků.
Death and Taxes | Per Nyström |
Main Deck | Sideboard |
11 Plains 2 Horizon Canopy 4 Rishadan Port 4 Wasteland 2 Karakas 4 Phyrexian Revoker 1 Aven Mindcensor 3 Flickerwisp 4 Mother of Runes 3 Serra Avenger 4 Stoneforge Mystic 2 Spirit of the Labyrinth 1 Brimaz, King of Oreskos 4 Thalia, Guardian of Thraben 4 Aether Vial 1 Batterskull 1 Sword of Fire and Ice 4 Swords to Plowshares 1 Umezawa’s Jitte | 1 Grafdigger’s Cage 1 Pithing Needle 1 Ratchet Bomb 2 Ethersworn Canonist 1 Mirran Crusader 2 Wilt-Leaf Liege 2 Oblivion Ring 2 Rest in Peace 1 Armageddon 1 Cataclysm 1 Sunlance |
O týden později už to bylo mnohem zajímavější – ve finále se střetli Andrew Schneider s UR Delverem a Arthur Reynolds s Grindstonem (UR verze). Navzdory šesti maindeck REB/Pyroblastům prohrál Arthur 2:0.
UR Delver | Andrew Schneider |
Main Deck | Sideboard |
2 Island 2 Mountain 3 Arid Mesa 3 Misty Rainforest 4 Scalding Tarn 4 Volcanic Island 4 Delver of Secrets 4 Goblin Guide 2 Grim Lavamancer 4 Snapcaster Mage 4 Brainstorm 4 Force of Will 4 Lightning Bolt 2 Price of Progress 2 Spell Pierce 4 Chain Lightning 1 Forked Bolt 4 Gitaxian Probe 3 Ponder | 2 Sulfuric Vortex 2 Flusterstorm 1 Price of Progress 2 Pyroblast 2 Smelt 3 Surgical Extraction 3 Lava Spike |
V popředí výsledkové listiny jsme mohli vidět i několik zajímavých decků, například Merfolky s Chalice of Void (kterou deck obchází pomocí Caverny), nebo Nic Fit s Karnem a playsetem Perníků.
Chalice Merfolks | Jonathan Aiken |
Main Deck | Sideboard |
12 Island 4 Cavern of Souls 2 Mishra’s Factory 4 Mutavault 4 Cosi’s Trickster 4 Cursecatcher 4 Lord of Atlantis 4 Master of the Pearl Trident 4 Phantasmal Image 4 Silvergill Adept 4 True-Name Nemesis 2 Sygg, River Cutthroat 3 Chalice of the Void 4 Force of Will 1 Umezawa’s Jitte | 2 Grafdigger’s Cage 1 Pithing Needle 2 Tormod’s Crypt 2 Back to Basics 2 Dismember 1 Echoing Truth 1 Hurkyl’s Recall 1 Mindbreak Trap 1 Negate 2 Swan Song |
BUG Walkers | David McDarby |
Main Deck | Sideboard |
1 Forest 2 Island 3 Swamp 2 Bayou 3 Misty Rainforest 4 Polluted Delta 2 Tropical Island 2 Underground Sea 3 Verdant Catacombs 1 Baleful Strix 4 Veteran Explorer 4 Pernicious Deed 4 Brainstorm 4 Cabal Therapy 4 Gitaxian Probe 3 Hymn to Tourach 4 Innocent Blood 1 Ponder 4 Jace, the Mind Sculptor 2 Karn Liberated 3 Liliana of the Veil | 2 Ensnaring Bridge 2 Notion Thief 2 Flusterstorm 4 Force of Will 1 Negate 2 Surgical Extraction 2 Vendilion Clique |
Somerset byl pak, co se výsledků týče, jednoznačně nejrozmanitější. Finálo bylo sice bitvou tier 1 decků - Craig Krempels s UWR Delverem porazil Jamese Rynkiewicze se Shardless BUGem, ale poté to byl jeden rouge deck za druhým! Třetí místo obsadil 12 Post, čtvrtá byla RW verze Grindstonu, která maindeckovala i kombo Rest in Peace + Helm of Obedience, osmý byl NO BUG a těsně za top8 skončil zajímavý Bant s Edricem.
Natural Order BUG | Eli Kassis |
Main Deck | Sideboard |
1 Forest 1 Island 1 Swamp 2 Bayou 4 Misty Rainforest 3 Polluted Delta 3 Tropical Island 1 Underground Sea 4 Verdant Catacombs 1 Gaea’s Cradle 4 Baleful Strix 4 Shardless Agent 1 Craterhoof Behemoth 4 Deathrite Shaman 4 Noble Hierarch 2 Scavenging Ooze 1 Edric, Spymaster of Trest 1 Progenitus 2 Vendilion Clique 1 Abrupt Decay 4 Brainstorm 3 Force of Will 1 Hymn to Tourach 1 Inquisition of Kozilek 3 Natural Order 3 Thoughtseize | 2 Nihil Spellbomb 2 Null Rod 2 Heartwood Storyteller 2 Carpet of Flowers 2 Engineered Plague 2 Abrupt Decay 1 Thrun, the Last Troll 1 Dryad Arbor 1 Karakas |
Edric Bant | Matthew Szabo |
Main Deck | Sideboard |
1 Forest 1 Island 4 Flooded Strand 4 Misty Rainforest 1 Savannah 2 Tropical Island 3 Tundra 4 Wasteland 1 Karakas 4 Judge’s Familiar 2 Looter il-Kor 4 Noble Hierarch 1 Scavenging Ooze 4 Stoneforge Mystic 2 True-Name Nemesis 3 Edric, Spymaster of Trest 1 Batterskull 1 Sword of Feast and Famine 1 Sword of Fire and Ice 4 Brainstorm 3 Daze 4 Force of Will 4 Swords to Plowshares 1 Umezawa’s Jitte | 1 Grafdigger’s Cage 1 Manriki-Gusari 1 Pithing Needle 1 Relic of Progenitus 1 Arcane Laboratory 2 Rest in Peace 1 Seal of Primordium 2 Enlightened Tutor 3 Envelop 2 Spell Pierce |
7. Spring States Championships (Standard)
States Championships jsou premier event pořádaný SCG dvakrát do roka, přičemž formátem je vždy standard (ano, to je ten event., kde se kdysi za top8 dostával fullart Doran a Mutavault). Nemám přesné informace o účasti na jednotlivých turnajích, ale přirovnal bych to k našemu sixtouru.
Dělat statistiky ze všech top8 by bylo na zbláznění, tak jsem si pro vás připravil alespoň přehled decků, které se dostaly do finále, což zároveň snad jasně potvrdí odpůrcům standardu, že tenhle formát rozhodně nejsou pořád dokola ty samé dva-tři decky.
PS: Pokud by něco zkoušel výsledky sečíst, tak 51 není chyba, jelikož je tam navíc Portoriko. Jeden decklist se pak tuším někde ztratil.
Vítězné decky:
10× UW-based Control (4× UW, 4× Esper, 2× UWR)
6× Monoblue Devotion (z toho jednou verze s bílou splashí)
6× Monoblack-based Devotion (4× BG, po jednom MonoB a BW)
6× Boros Burn
4× Jund Monsters
3× Junk Midrange
3× Naya-based Aggro (po jednom Brave Naya, Naya Zoo a Naya Hexproof)
2× Boros Aggro
2× Monored Aggro
9× Other (4C Control, Naya Constellation, Junk Reanimator, Monoblack Aggro, Naya Walkers, BW Humans, GW Aggro, RG Devotion, Golgari Dredge)
Poražení finalisté:
13× UW-based Control (7× UW, 4× Esper, 1× UWR, 1× Bant)
12× Monoblack-based Devotion (8× BG, 4× MonoB)
7× RG/Jund Monsters (3+4)
3× Monored-based Devotion (2× Boros, 1× Rakdos)
3× Monoblue Devotion
2× , Monored Aggro
10× Other (BW Midrange, RG Devotion, Monogreen Aggro, Bant Constellation, Monoblack Aggro, BW Aggro, White Weenie, Golgari Dredge, Naya Hexproof, Brave Naya)
Nejzajímavější decky (karta, která mezi zajímavými brew jasně dominuje, je Eidolon of Blossoms):
Naya Constellation | Aaron Chism |
Main Deck | Sideboard |
7 Forest 5 Plains 1 Sacred Foundry 1 Stomping Ground 4 Temple Garden 2 Temple of Abandon 4 Temple of Plenty 1 Temple of Triumph 4 Sylvan Caryatid 4 Courser of Kruphix 4 Eidolon of Blossoms 4 Nyx-Fleece Ram 2 Assemble the Legion 4 Banishing Light 2 Dictate of Heliod 2 Soul Tithe 4 Sphere of Safety 1 Bow of Nylea 2 Ajani, Mentor of Heroes 2 Elspeth, Sun’s Champion | 1 Pithing Needle 2 Scavenging Ooze 4 Voice of Resurgence 1 Assemble the Legion 2 Blind Obedience 3 Consign to Dust 1 Bow of Nylea 1 Purphoros, God of the Forge |
4C Walkers | Ryan Reeves |
Main Deck | Sideboard |
1 Island 2 Plains 1 Swamp 4 Breeding Pool 2 Godless Shrine 4 Hallowed Fountain 2 Overgrown Tomb 1 Temple Garden 2 Temple of Deceit 2 Temple of Enlightenment 2 Temple of Silence 3 Watery Grave 1 Elixir of Immortality 1 Banishing Light 4 Detention Sphere 3 Abrupt Decay 3 Azorius Charm 2 Doom Blade 2 Hero’s Downfall 1 Negate 3 Sphinx’s Revelation 1 Syncopate 4 Supreme Verdict 3 Urban Evolution 1 Elspeth, Sun’s Champion 3 Jace, Architect of Thought 2 Kiora, the Crashing Wave 1 Vraska the Unseen | 1 Pithing Needle 1 Aetherling 2 Blood Baron of Vizkopa 1 Abrupt Decay 1 Gainsay 1 Negate 1 Reprisal 1 Obzedat, Ghost Council 2 Bow of Nylea 1 Drown in Sorrow 3 Thoughtseize |
Bant Midrange | Alexander Lapping |
Main Deck | Sideboard |
5 Forest 1 Island 2 Plains 4 Breeding Pool 4 Temple Garden 4 Temple of Enlightenment 4 Temple of Mystery 4 Angel of Serenity 4 Gatecreeper Vine 4 Courser of Kruphix 4 Eidolon of Blossoms 4 Banishing Light 1 Blind Obedience 4 Detention Sphere 1 Sphinx’s Revelation 3 Syncopate 4 Supreme Verdict 3 Elspeth, Sun’s Champion | 4 Centaur Healer 2 Mistcutter Hydra 1 Blind Obedience 3 Nyx-Fleece Ram 4 Dispel 1 Negate |
8. Bazaar of Moxen 9 (Legacy, Vintage, Modern, Duel Commander)
Hlavním bodem každého BoM je legačka, takže logicky začneme u ní. Zúčastnilo se jí 535 hráčů, včetně několika českých výprav, kterým se však příliš nedařilo…
Stejně jako na podzim, i tentokráte neobsahoval vítězný deck žádné Brainstormy!
Nejlépe se totiž vedlo Niklasi Kronbergerovi se 4C Loamem. Poraženým finalistou byl francouzský legacy specialista, Jean-Marie Accart se Shardless BUGem. A abych znázornil převahu decků bez modré, tak zmíním, že na třetím až pátém místě skončili Elfové a dvakrát Death and Taxes. Poslední tři místa v top8 pak obsadily Miracly.
Vintage na Bazaaru je pravděpodobně nejprestižnější vintage turnaj vůbec, pravidelně se na něj sjíždí nadšenci z celé Evropy, což tentokráte znamenalo účast 214 hráčů.
Nejlépe se totiž vedlo Niklasi Kronbergerovi se 4C Loamem. Poraženým finalistou byl francouzský legacy specialista, Jean-Marie Accart se Shardless BUGem. A abych znázornil převahu decků bez modré, tak zmíním, že na třetím až pátém místě skončili Elfové a dvakrát Death and Taxes. Poslední tři místa v top8 pak obsadily Miracly.
4C Loam | Niklas Kronberger |
Main Deck | Sideboard |
4 Verdant Catacombs 4 Wasteland 2 Tranquil Thicket 2 Barren Moor 2 Bayou 2 Scrubland 2 Taiga 2 Grove of the Burnwillows 1 Savannah 1 Maze of Ith 1 Horizon Canopy 1 Karakas 1 Dryad Arbor 1 Urborg, Tomb of Yawgmoth 4 Dark Confidant 4 Knight of the Reliquary 1 Gaddock Teeg 1 Scavenging Ooze 1 Tarmogoyf 3 Life from the Loam 3 Punishing Fire 3 Abrupt Decay 2 Green Sun’s Zenith 4 Chalice of the Void 4 Mox Diamond 1 Sylvan Library 3 Liliana of the Veil | 1 Gaddock Teeg 3 Ethersworn Canonist 1 Qasali Pridemage 2 Choke 2 Golgari Charm 1 Thrun, the Last Troll 4 Leyline of the Void 1 Ancient Grudge |
Vintage na Bazaaru je pravděpodobně nejprestižnější vintage turnaj vůbec, pravidelně se na něj sjíždí nadšenci z celé Evropy, což tentokráte znamenalo účast 214 hráčů.
Nejlépe ze všech se nakonec dařilo holandskému hráči, Gwenu De Schamphelaereovi, který hrál Tezzerator, na kterém mne zaujaly hned dvě věci. Jednak přítomnost Toxic Deluge v mainu a poté možnost přesidování na Oathy (s Rune-Scarred Demonem). Poraženým finalistou byl Lalaïna Randrianome s klasickým Jace Controlem (Grixis). Zbytek top8 tvořily dva MUDy, dvě BUG Zoa a po jednom další Tezzerator a 4C Goodstuff.
Součástí Bazaaru byl samozřejmě i Modern, který přilákal 307 hráčů. Na turnaji se nejvíce dařilo rouge deckům, celkovou výhru ukořistil Serafin Wellinger s GW Hatebeary a poraženým finalistou byl Nicolas Massat s Blue Moonem. V top8 se objevil i Patrick Dickmann, který se vrátil k UR verzi Twinu. A s čím vším se dá dostat do top8, nám ukázal Hans Christian Ljungquist s Monogreen Aggrem.
Tezzerator | Gwen De Schamphelaere |
Main Deck | Sideboard |
4 Scalding Tarn 3 Island 2 Misty Rainforest 2 Underground Sea 1 Snow-Covered Island 1 Library of Alexandria 1 Tolarian Academy 1 Tropical Island 2 Snapcaster Mage 1 Blightsteel Colossus 4 Mana Drain 4 Force of Will 2 Steel Sabotage 2 Mental Misstep 1 Brainstorm 1 Demonic Tutor 1 Mystical Tutor 1 Misdirection 1 Spell Snare 1 Flusterstorm 1 Thirst for Knowledge 1 Ancestral Recall 1 Vampiric Tutor 1 Yawgmoth’s Will 1 Fact or Fiction 1 Toxic Deluge 1 Time Walk 1 Tinker 1 Mox Emerald 1 Mox Ruby 1 Mana Crypt 1 Black Lotus 1 Time Vault 1 Sensei’s Divining Top 1 Mox Sapphire 1 Mox Jet 1 Sol Ring 1 Mox Pearl 1 Mana Vault 1 Voltaic Key 2 Jace, the Mind Sculptor 2 Tezzeret the Seeker | 1 Misdirection 1 Flusterstorm 3 Swan Song 1 Nihil Spellbomb 2 Hurkyl’s Recall 4 Oath of Druids 1 Forbidden Orchard 2 Rune-Scarred Demon |
Součástí Bazaaru byl samozřejmě i Modern, který přilákal 307 hráčů. Na turnaji se nejvíce dařilo rouge deckům, celkovou výhru ukořistil Serafin Wellinger s GW Hatebeary a poraženým finalistou byl Nicolas Massat s Blue Moonem. V top8 se objevil i Patrick Dickmann, který se vrátil k UR verzi Twinu. A s čím vším se dá dostat do top8, nám ukázal Hans Christian Ljungquist s Monogreen Aggrem.
GW Hatebears | Serafin Wellinger |
Main Deck | Sideboard |
4 Ghost Quarter 4 Horizon Canopy 4 Temple Garden 4 Razorverge Thicket 3 Plains 2 Gavony Township 1 Forest 4 Noble Hierarch 4 Restoration Angel 4 Leonin Arbiter 4 Flickerwisp 4 Blade Splicer 3 Scavenging Ooze 3 Thalia, Guardian of Thraben 3 Aven Mindcensor 1 Linvala, Keeper of Silence 4 Path to Exile 4 Aether Vial | 1 Aven Mindcensor 1 Mark of Asylum 1 Akroma, Angel of Fury 1 Dismember 1 Sunlance 2 Choke 2 Burrenton Forge-Tender 2 Creeping Corrosion 3 Stony Silence 1 Gaddock Teeg |
Monogreen Aggro | Hans Christian Ljungquist |
Main Deck | Sideboard |
22 Forest 4 Kalonian Tusker 4 Leatherback Baloth 4 Experiment One 4 Dryad Militant 3 Strangleroot Geist 2 Scavenging Ooze 1 Thrun, the Last Troll 4 Vines of Vastwood 3 Giant Growth 2 Beast Within 2 Prey Upon 4 Rancor 1 Garruk, Primal Hunter | 2 Choke 2 Torpor Orb 3 Pithing Needle 3 Oxidize 4 Skylasher 1 Thragtusk |
Tak trochu francouzskou doménou je Duel Commander, který měl hned dva main eventy, s návštěvností 87 a 78 hráčů. V sobotu (87 hráčů) se nejlépe dařilo Borisi Baillouxovi s Marath Elfballem. V jeho decku mne zaujalo nenápadné kombo Marath + Ivy Lane Denizen. Dalěí generálové v top8 byli Oloro (RIP), The Mimeoplasm, Ezuri, Geist of Saint Traft, Thraximundar, Vendilion Clique (alias fun police) a další Marath.
V neděli pak zvítězil Marc Vogt s dnes již zabanovaným Oloro Reanimátorem. Zbytek top8 byl podobný jako den předtím – Geist, Mimeoplasma, Vendilion Clique, Marath, další Oloro – Doomsday verze a přibyla nám tu Jenara.
9. Czech Vintage & Legacy Series 2014 – díl třetí, ČR Praha
Marath Elfball | Boris Bailloux |
Main Deck | Sideboard |
1 Marath, Will of the Wild 3 Forest 1 Horizon Canopy 1 Plains 1 Mountain 1 Dryad Arbor 1 Wirewood Lodge 1 Dust Bowl 1 Deserted Temple 1 Verdant Catacombs 1 Windswept Heath 1 Misty Rainforest 1 Wooded Foothills 1 Sacred Foundry 1 Stomping Ground 1 Temple Garden 1 Savannah 1 Plateau 1 Taiga 1 Arid Mesa 1 Scalding Tarn 1 Command Tower 1 Petrified Field 1 Nykthos, Shrine to Nyx 1 Kessig Wolf Run 1 Cavern of Souls 1 Wasteland 1 Gaea’s Cradle 1 Bloodstained Mire 1 Marsh Flats 1 Flooded Strand 1 Devoted Druid 1 Joraga Warcaller 1 Arbor Elf 1 Quirion Ranger 1 Joraga Treespeaker 1 Weathered Wayfarer 1 Heritage Druid 1 Sylvan Ranger 1 Copperhorn Scout 1 Fyndhorn Elves 1 Elvish Mystic 1 Llanowar Elves 1 Wirewood Symbiote 1 Birchlore Rangers 1 Boreal Druid 1 Birds of Paradise 1 Avacyn’s Pilgrim 1 Priest of Titania 1 Ivy Lane Denizen 1 Craterhoof Behemoth 1 Primeval Titan 1 Acidic Slime 1 Wirewood Channeler 1 Karametra’s Acolyte 1 Purphoros, God of the Forge 1 Skyshroud Elf 1 Seeker of Skybreak 1 Rofellos, Llanowar Emissary 1 Wirewood Herald 1 Gyre Sage 1 Lotus Cobra 1 Fauna Shaman 1 Bloom Tender 1 Scryb Ranger 1 Stoneforge Mystic 1 Viridian Zealot 1 Elvish Visionary 1 Imperial Recruiter 1 Elvish Archdruid 1 Eternal Witness 1 Mirror Entity 1 Viridian Joiner 1 Greenweaver Druid 1 Wood Elves 1 Viridian Corrupter 1 Fyndhorn Elder 1 Elvish Champion 1 Knight of the Reliquary 1 Worldly Tutor 1 Enlightened Tutor 1 Green Sun’s Zenith 1 Summoner’s Pact 1 Crop Rotation 1 Chord of Calling 1 Beast Within 1 Eladamri’s Call 1 Sylvan Scrying 1 Eldrazi Monument 1 Expedition Map 1 Skullclamp 1 Lightning Greaves 1 Umbral Mantle 1 Earthcraft 1 Survival of the Fittest 1 Sylvan Library 1 Garruk Wildspeaker 1 Xenagos, the Reveler |
9. Czech Vintage & Legacy Series 2014 – díl třetí, ČR Praha
Dnešní díl zakončíme v našich luzích a hájích, konkrétně u třetí zastávky v rámci letošního „Zuzy cupu“, která konala v květnu v pražském rytíři.
Bohužel není znám celkový počet hráčů, nicméně z výhry se radoval Tomáš Kuchta, shodou okolností také se 4C Loamem. Poraženým finalistou byl Dominik Mikoláš s UWR Delverem a třetí místo pak obsadil Vojta Mráz se svým speciálem. Zbytek top8 byl Deathblade, Elfové, Merfolci, RUG Delver a 4C Delver (alias Sváča Delver).
Původně jsem pro vás měl jako bonus připravený decklist velmi zajímavého RUG Tempa s Young Pyromancerem a Quirion Dryadou Jiřího Lebedy, ale nakonec se mi ho úspěšně povedlo někde založit, tak snad někdy příště…
A čistě pro úplnost - Vintage ovládl Daniel Krutil s Grixis Controlem před Zdeňkem Zůnou se Standstillem.
A to je z dnešního, vyčerpávajícího dílu vše, na viděnou zase někdy příště.
Kombohelmy | Vojtěch Mráz |
Main Deck | Sideboard |
4 Scalding Tarn 4 Flooded Strand 3 Polluted Delta 4 Volcanic Island 3 Island 1 Ancient Tomb 3 Snapcaster Mage 3 Trinket Mage 4 Helm of Awakening 4 Sensei’s Divining Top 4 Grapeshot 3 Intuition 3 Ponder 3 Counterbalance 4 Brainstorm 4 Force of Will 4 Accumulated Knowledge 1 Snap 1 Engineered Explosives | 1 Flusterstorm 2 Spell Pierce 1 Tormod’s Crypt 1 Meekstone 1 Engineered Explosives 2 Moltensteel Dragon 2 Red Elemental Blast 2 Misdirection 2 Sulfur Elemental 1 Relic of Progenitus |
Původně jsem pro vás měl jako bonus připravený decklist velmi zajímavého RUG Tempa s Young Pyromancerem a Quirion Dryadou Jiřího Lebedy, ale nakonec se mi ho úspěšně povedlo někde založit, tak snad někdy příště…
A čistě pro úplnost - Vintage ovládl Daniel Krutil s Grixis Controlem před Zdeňkem Zůnou se Standstillem.
Zdeněk Zůna | Standstill Control |
Main Deck | Sideboard |
4 Mishra’s Factory 4 Wasteland 1 Strip Mine 4 Scalding Tarn 2 Volcanic Island 2 Tropical Island 1 Barbarian Ring 3 Island 1 Mountain 1 Faerie Conclave 1 Library of Alexandria 1 Snapcaster Mage 4 Force of Will 2 Mental Misstep 4 Lightning Bolt 4 Mana Drain 1 Ancestral Recall 2 Spell Pierce 1 Ancient Grudge 1 Black Lotus 1 Mox Ruby 1 Mox Sapphire 3 Engineered Explosives 2 Crucible of Worlds 4 Standstill 4 Jace, the Mind Sculptor | 4 Ingot Chewer 2 Goblin Welder 1 Pyroblast 1 Red Elemental Blast 1 Bojuka Bog 2 Tormod’s Crypt 3 Grafdigger’s Cage 1 Flusterstorm |
A to je z dnešního, vyčerpávajícího dílu vše, na viděnou zase někdy příště.
Kumano
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentáře