Standard
Rozbor Intropacku Rise of the Eldrazi - "Totem Power"
Čtvrtým intropackem, na který se podíváme, je zeleno-bílý „Totem Armor“. Bílá barva je zde zastoupena menším počtem bytostí a soustředí se spíše na očarování, jelikož základní kartou, na které je balíček postaven, je Kor Spiritdancer, jehož síla roste úměrně s počtem aur. Okolo této nadmíru zajímavé bytosti je založeno i navržené vylepšení decku na konci článku. Většina bytostí je tedy zelená, a pokud by selhal zmíněný Kor Spiritdancer, necháme tyto bytosti „vyrůst“ pomocí služeb Gigantomancera, druhé vzácné karty. Pokud raději útočíte, než bráníte, může být tento intropack pro Vás tou správnou volbou.
Kromě dvou vzácných karet obsahuje „Totem Power“ i další karty umocňující jejich efekt, celý decklist si můžete prohlédnout níže:
"Totem Power" | WotC |
Main Deck | Sideboard |
1 Cudgel Troll 1 Daggerback Basilisk 2 Elvish Visionary 1 Gigantomancer 1 Kor Spiritdancer 1 Nema Siltlurker 1 Ornithopter 1 Pelakka Wurm 1 Prized Unicorn 1 Soul’s Attendant 2 Sporecap Spider 1 Stomper Cub 1 Angel’s Mercy 1 Boar Umbra 1 Eland Umbra 1 Harmless Assault 1 Mammoth Umbra 2 Pacifism 1 Righteousness 1 Spider Umbra 9 Forest 9 Plains |
Začátek hry pomůže přežít bytost Ornithopter, která se vykládá zdarma. Pokud jí navíc posílíme útok nějakou tou aurou, létáním soupeře slušně potrápíme.
Soul’s Attendant za W je téměř identickou kopií Soul Warden z M10. Důležité je slovíčko „téměř“, u Soul Warden na přidání životů zapomenout nemůžeme, u verze z RotE už ano, vzhledem k tomu, že popis schopnosti obsahuje slovíčko „MAY“. Při dobré paměti poslouží ale stejně dobře, a pokud se jí soupeř rychle nezbaví, přidá nám slušný počet životů k dobru. Spider Umbra za G je první z aur posilujících Spiritdancera, na jiné bytosti oceníme spíše schopnost Totem armor. Righteousness za W je instantem přidávajícím blokerovi +7/+7, karta se využije hlavně proti silným bytostem soupeře, například Eldrazi. Tato karta soupeře dozajista nepotěší.
Dvoumanový slot patří v tomto decku mezi nejvytíženější. Obsahuje Elvish Visionary ve dvou kopiích, za 1G sympatické líznutí karty a 1/1 bytost. Škoda, že nebyla zařazena spíše Wall of Omens z RotE, za 1W defender 0/4 a prolíz. Na druhou stranu, s nějakou tou aurou či po posílení Gigantomancerem můžeme s elfíkem útočit, takže i v pozdějším kole se tato bytost neztratí. Kor Spiritdancer za 1W je na počátku 0/2, s každou přiloženou aurou roste o dva v útoku i odolnosti, navíc si za každou zakouzlenou auru lízneme kartu, tedy i za Pacifismus, kterým zabráníme soupeřově bytosti útočit a blokovat, nebo za očarování Journey to Nowhere, které bych zařadil spíše než zmíněný Pacifismus. Spiritdancer je velmi šikovnou kartou, která odstraňuje karetní nevýhodu při zařazení aur do balíčku, ale je třeba jej chránit stejně jako každou klíčovou bytost. S exilem ani -X/-X si Totem armor bohužel neporadí. Poslední kartou za 1W je Eland Umbra přidávající očarované bytosti čtyři do obrany, jedna z horších aur v tomto balíčku.
Dále zde potkáváme staré známé z předcházejících intropacků, obránce Sporecap Spider s reach ve dvou kopiích a Daggerback Basilisk se schopností deathtouch. Tvůrci si tyto dvě commonky zřejmě velmi oblíbily a i my pro ně zajisté najdeme při hře využití. Velmi dobrou aurou je Boar Umbra za 2G přidávající po trojce do útoku i odolnosti. Určitě lepší aura než Mammoth Umbra za 4G, která má navíc pouze vigilance. Mít bytost posílenou ve třetím kole je dozajista výhodnější než v pátém s vigilance.
O manu dražší zelené bytosti jsou zastoupené Prized Unicornem a Cudgel Trollem. Schopnost jednorožcova vynuceného blokování je skvělá v situaci, kdy se oba hráči zakopou a soupeře je třeba dorazit masivním útokem. Cudgel Troll je pro změnu regenerující se bytost s využitím v útoku i obraně, záleží na konkrétních podmínkách. Obě bytosti patří mezi to lepší v intropacku. Naopak instanty Harmless Assault a Angel’s Mercy patří mezi ty horší. Místo první z nich by bylo lepší zařadit o manu levnější Safe Passage nebo dokonce o dvě many levnější Angelsong, záleží na efektu, který potřebujeme získat. Druhá karta přidává sedm životů za 4 many. Ve čtvrtém kole, pokud na stole vydrží, nám téměř stejný efekt dodá Soul’s Attendant za pouhou jednu manu.
Za pět man zverbujeme do svých služeb sympatickou šelmu Stomper Cub a méně sympatického ještěra Nema Siltlurker. Šelma má kromě charakteristik 5/3 důležitý trample, ideální kandidát na očarování aurou, pokud zrovna Kor Spiritdancer není na stole. A možná i tehdy, pokud na stole je:) Nema Siltlurker má charakteristiky otočené, útok 3 a odolnost 5, bohužel žádná další schopnost za pět man zamrzí.
Vrcholek manové křivky tvoří Gigantomancer těsně následovaný Pelakka Wurmem. Za 4GGG získáme 7/7 červa s trample, k tomu sedm životů, a pokud červík umře, lízneme si za něj kartu, moc pěkná bytost. Gigantomancer za 7G je drahá a sama o sobě slabá 1/1 bytost, ale za pouhou jednu manu vylepší cílové bytosti charakteristiky na 7/7. Při následujícím útoku soupeř přijde o obranu nebo o životy. Intropacky ovšem obsahují zrádný Act of Treason, takže pokud si ho od Vás soupeř na kolo vypůjčí, nerozchodíte to pro změnu Vy. Intropacky naštěstí zabíjí poměrně pomalu, takže jsem ho často dostal na bojiště před koncem hry, v constructed jsou ovšem daleko lepší karty, které lze za podobnou cenu vyložit, od čehož se odvíjí i nízká cena této karty.
Jestliže Vás balíček zaujal, je možné si jej objednat přes
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.