Ostatní
Soutěž o 18 boosterů: Rozbor WB Tokens
Soutěž o 18 boosterů: Rozbor WB Tokens
Představujeme vám jeden ze soutěžního balíčku v soutěži o 18 boosterů Avacyn Restored. Pokud chcete taky boostery Avacyn Restored zdarma, tak nám zašlete rozbor dvojkového balíčku s cenou do 4000,- Kč dle ceníku Černého rytíře. Více o soutěži se dozvíte zde. Jelikož máme v zásobě ještě 4 články, tak bude vyhodnocení soutěže až 17.6. Děkujeme vám za pochopení a příště si dáme větší rezervu.
Zdravím všechny čtenáře mého článku, kterým se pokusím Vám představit můj současný deck.
Jen okrajově, nejsem žádný zasloužilý hráč, hraju necelé dva roky, začínal jsem tedy těsně před vydáním edice M12. Nejsem příliš aktivní hráč, od doby mého prvního (allcommon boros) balíčku jsem udělal radikální změnu pouze dvakrát, a tak jsem došel k balíčku, který Vám chci nyní představit. Nejsem si zas tak jistý, že je schopen vyhrávat větší turnaje typu WCQ, ale má šanci se dobře umístit. Představím Vám dvě verze, jednu, kterou hraji na menších turnajích typu FNM v Praze a jeden, který bych pravděpodobně hrál, kdyby mé finanční možnosti byly trochu rozsáhlejší a kdybych potřeboval umisťovat se i na větších turnajích.
Balíčkem jsou WB tokeni, kteří bohužel už svou slavnou dobu mají za sebou, ale já je mám stále rád. Je to agresivní balík, je v mých oblíbených barvách a je relativně levný (nikdy jsem neměl rád balíčky hrající modrou – vysoká cena duálů a přesilněnost jiných karet jako Snapcaster atp. a nelíbí se mi moc její specifický styl hry).
Deck představoval již před nějakou dobou Petr Daněk (alias Pirát) ve svém videu, hrál však trochu jinou verzi, pozměněnou, dražší a hlavně přizpůsobenou tehdejší metagame. Můžete popř. srovnat v odkaze zde.
Tady je má současná verze:
WB Tokens Jakub Štingl Main Deck Sideboard 12 Plains
4 Swamp
4 Isolated Chapel
3 Vault of the Archangel
4 Gather the Townsfolk
4 Lingering Souls
3 Oblivion Ring
4 Honor of the Pure
4 Intangible Virtue
1 Blade Splicer
2 Hero of Bladehold
4 Champion of the Parish
4 Doomed Traveler
4 Midnight Haunting
2 Go for the Throat
1 Tragic Slip1 Phyrexian Metamorph
(2) 1 Stony Silence
2 Nihil Spellbomb
2 Revoke Existence
2 Mirran Crusader
2 Mental Misstep
2 Gut Shot
2 Timely Reinforcements
(1 Sword of War and Peace)
Jak vidíte, tak sideboard je hodně aktuální, spíš až moc. Je samozřejmě přizpůsobený herně a balíčkům, které v ní potkávám, ale normálně bych ho stavěl úplně jinak. Možná Vám přijde zvláštní přítomnost Sword of War and Peace v něm, tu vám však stěží vysvětlím. Je to spíš takový osobní pocit, že by bylo lepší hrát ho v sidu, protože se mi nějak nikdy nepodařilo ho nějak efektivně využít. Stejně chci nejdříve vykládat potvůrky po křivce a pět man na vyložení i equip je prostě pět man, hodí se spíše proti kontrolu (Lingering Souls) a proti Humanům, jeho nevýhodou je však vysoká cena (okolo 669 korun).
Aby v tom byl ale nějaký systém, dám se do podrobného vylíčení strategie a funkce jednotlivých kartiček.
Z názvu je zřejmé, že tokeni budou hlavní zabijáci v decku. Balíček však není založen pouze na nich. Máme 8 jednomanových bytostí, což je optimální počet, slabým místem však je dvoumanový slot. 8 antén nezastaví nápor takových Strangleroot Geistů a jiné havěti, takže čtyřikrát Gather the Townswalk je nutnost. Zato trojmanovek je dostatek. Na Lingering Souls vznikl tento balíček a Midnight Haunting ho skvěle doplňuje. Blade Splicer je skvělý proti agrům, vešel se mi ale pouze jednou. Končíme na čtyřech manách, kde je největší bytost decku Hero of Bladehold, který většinou ukončuje hru jedním útokem. Ještě jsem zapomněl na aktivační abilitu jednoho skvělého landu (4 many plus tapnutí), která je rovněž v našich barvách a většinou hodně závratně obrací race proti jiným aggrům – Vault of Archangel. Zabíjení je zastoupeno docela hodně (3 Oblivion ring, 2 Go for the Throat, 1 Tragic slip), což je hlavní rozdíl mezi mým a Pirátovým decklistem. Nyní se podíváme na karty podrobněji a potom rozeberu sideboard.
Rozbor karet:
Champion of the Parish – základ všech současných balíčků hrajících bílou. Jak už pisatel RW humanů zmínil, bylo opravdu výhodné si ho v playsetu pořídit, když byl na šedesáti kačkách. V balíčku je Gather the townswalk, Doomed traveler, Blade Splicer a Hero of Bladehold, v sidu Mirranský Crusader. Takže ačkoliv to nebude takové terno jako v decích, které si rovnou říkají Humans, Pařížan určitě poroste a stane se tak zabijákem kontrolů.
Doomed traveler – druhý jednomanový drop, rovněž zastoupen ve čtyřech kopiích. Slabinou našeho decku je, že do čtvrtého kola má skoro všechny karty z ruky na stole, jenže pak přijdou vrata, kterých se v poslední době vyrojilo docela dost, a my najednou nevíme, co na to říct. Proti kontrolu je tedy potřeba trochu změnit přístup, a když vidíme, že nám soupeř ve třetím kole naše potvůrky nekántruje, tak je tam dále slepě necpat, ale raději si počkat. Pokud jsme však natolik slepí, že na toto nedbáme, může nás Traveler velmi dobře zachránit.
Gather the Townswalk – výborná spolupráce s Pařížanem, a nezbytnost jeho přítomnosti v decku byla už vysvětlena. Jen ještě zmíním, že zdánlivě nevyužitelná druhá schopnost, která nám dokáže na stole vyrobit místo dvou, pět vyvedených vojáčků, mě již několikrát proti fritce, UR delverovi či jiným pochybným buildům zachránila život.
Intangible Virtue/Honor of the pure – co dodat, antény jsou pilíře našeho balíčku a takové Ray of Revelation nás dokáže dost dobře vypéct, ale neviděl jsem moc decků v poslední době v této barevné kombinaci. Jenom pozor na to, že bílý hrdina pokládá tokenní soldiery už taplé, když máte Virue, takže vám to kolo v obraně nepomohou.
Lingering souls – Jak jsem se zmiňoval, na této kartě vznikla myšlenka balíčku. A když ještě v těch samých barvách vyšel Vault of Archangel, měl jsem jasno, co budu následujících několik měsíců hrát. Někdy je nepříjemné, když máte na stole pouze jeden swamp, v ruce zabíjení a v hrobě Lingering a tato situace se stává docela často, takže uvažuji o zařazení pátého swampu, ale zase potřebuje mít Pařížana na stole v prvním kole, takže si nejsem vůbec jistý.
Midnight Haunting – skvělá karta do decku, její instantnost vykompenzuje absenci jakýchkoliv triků, ačkoliv je trochu nápadné mít odtaplé tři many, ruku plnou karet a na stole anténu. Na druhou stranu je skvělá možnost zahrát na konci třetího kola proti kontrolu Haunting a dostat tak soupeře do stavu nemožnosti se rozhodnout, zda zkántrovat a riskovat tak hrdinu v následujícím kole anebo nekántrovat.
Blade Splicer – jedna kopie je spíše na chuť, ale ještě ze dvou dalších důvodů. Soupeř ho většinou nečeká a hlavně je skvělý proti všem agrům, rovněž také na mirror, kde je to o štěstí, o meči války a míru a o nečekaných tricích tohoto typu.
Hero of Bladehold – tím končí výčet karet–bytostí nebo karet, které nám bytosti poskytují. Někdo by zařadil tři hrdiny, někdo čtyři, já bych v mainu viděl optimálně tři, ale jednoho jsem bohužel někde ztratil a stále jsem ho nesehnal a kupovat se mi ho nechce. Rovněž to bývala skvělá investice, když se pohyboval na devadesáti korunách. Dobrá čísla, úžasná schopnost, podporují ho obě antény, soupeř je zkrátka po jednom útoku většinou hotovej.
Oblivion Ring – univerzální zabíjení, myslím, že třikrát určitě není moc, když je tolik karet, které nám vysloveně vadí. Nejčastější cíl je Oblivion ring soupeře, potom Sword of WaP, Ratchet bomba, prasata jako Wurmcoil Engine, Elesh, Gideon atd. Jak říkám, Ray of Revelation mě jednou pěkně vypeče.
Go fro the Throat/ Tragic slip – Určitě bude někdo tvrdit, že je v decku moc zabíjení, mě se však zatím pouze osvědčuje. Obě zabíjení mají mnoho cílů Slip – Delver, champion v prvním kole, manaBirds, Llanowar, povedlo se mi i zabít s tim Elesh po jejím hromadném killu, před příchodem duše z travelera, která poté soupeře dodělala. „Goučko“ skvěle narušuje plán párujícím se RW humanům, rovněž dosáhne na Elesh, titány a když už tady byl ten UG infect, tak proti němu je rovněž výborné (kvůli Spellskite).
Někoho určitě zarazí nepřítomnost Sorina (lorda z Innistradu). Je to z důvodu, který jsem již zmínil, tedy finančního, ale vlastně zjišťuji, že se mi moc nelíbí. Zas takový kontrol nejsem, abych ho dokázal na stole nějak dlouho udržet, především na současné velmi agresivně naložené metagame. A když přijde, tak toho zas tolik neudělá. Anténa dopředu mi match-up s aggrem moc nevylepšuje a vampírek také race moc neobrací. Určitě se ale těším na nějaké komentáře k této a i jiným nejasnostem v decklistu.
Strategie je taková, že ideálně dostanete na stůl první kolo Champion of the Parish, druhé kolo Gather the Townswalk, třetí kolo nějakou tu anténu a tento dost agresivní začátek budete jistit Lingering soulsama v ruce. Na hraní to není moc složitý balíček (prostě vykládáte potvůrky a tapujete je do útoku), stačí ho dobře znát a znát možnosti svých karet atd. Balíček nemá zas tak špatný lategame, na rozdíl od takového RG tlaku – síla Lingering souls je obrovská.
Sideboard:
Sideboard je velice rozmanitý a prakticky po každém turnaji ho obměňuji. Může to působit jako hromádka karet, kterou jsem našel doma, je to však z toho důvodu, že většinou není moc karet, které bych chtěl dávat ven. Většinou měním tak tři, čtyři karty, proti kontrolům občas trochu víc.
Mental Misstep – proti delverovi. Asi není, co více dodávat Delver, Vapor Snag, Ponder, karty jako Pillar of Flame, Stromkirk Noble v UR delverovi, který taky potkávám celkem často, těch všech se chceme pokudmožno zabvit, protože když my nemáme Pařížana, tak má soupeř téměř vždy rychlejší start. Dále je dost dobrý proti Humanům a jejich Pařížanovi, bohužel se ale nezbavíme Thalie, což chceme více, tam sidujeme raději Gut Shot.
Nihil Spellbomb – proti Solar Flare nebo Frites jsme v nevýhodě, že nemůžeme sidovat Gafdigger’s Cage, protože si tím znemožníme i Lingering Souls, což by byl dost špatný krok. Spellbomba má ale několik nepatrných plus oproti kleci – je levnější, pokud se jí bude chtít soupeř zbavit, tak to bude docela značná karetní nevýhoda + zbavení některých pěných cílů pro Snapcastera v hrobě (v případě Solar Flare) a pokud ji na stole nechá, tak ho to také hodně zdrží a my ho většinou stíháme dodělat dříve, než dostane prase na stůl.
Revoke Existence – cíle: SoWaP a další hračky (Runechanter’s pike), Oblivion Ring, Wurmcoil Engine, antény soupeře…. Přemýšlel jsem o Divine Offeringu, protože častěji potkávám delvera nebo RG aggro než balíky hrající enchantmenty, ale obávám se, že by se mi to jednou vymstilo. Každopádně očekávám nějaké komentáře k tomuto dilematu ;-)
Mirran Crusader – Někdo hraje Celestial Purge, někdo křižáka… obě je to v první řadě proti zombiím, to je asi pochopitelné. Křižák je v tokenech mnohem lepší (Honor of the Pure, meč), poslední dobou mají ale zombie v základu červenou na blesky, na druhou stranu je zase křižák dobrý ještě proti UB kontrolu, protože na něj prakticky nemá odpověď. Také je dobré sidovat ho proti balíčkům, kde čekáme Ratchet bombu (Esper) ať máme bytosti, které nám nezabije jedna jediná karta.
Stony Silence – Proti kontrolu s Ratchet bombou, proti Delverovi (ten ji také často siduje a tam jsou ještě meče). V sideboardu je napsáno 1(2) a SoWaP je také v závorce, tzn, že uvažuju o zařazení 61. Karty do mainu, jíž by byl zmíněný meč a v sideboardu by se našlo místo pro druhý Silence. Když sidujeme Silence, meč musí určitě pryč, protože si spolu úplně nerozumí
Timely Reinforcement – UR delver, fritka, Goblini, RG aggro – všechny tyto decky v Praze občas potkávám nejčastěji RG, kde je potřeba počáteční tlak geistů zastavit.
1 Sword of War and Peace – Možná se podivíte nad jeho přítomností v balíčku, potom jak jsem se zmiňoval o svých finančních možnostech. Ten jsem otevřel už hodně dávno a od té doby ho stále mám. Vždycky jsem ho na chuť hrál, nedávno se tedy přemístil do sideboardu, hlavně proti humanům, se kterými mám asi tak nejhorší match-up (záleží tedy na konstrukci). Také je skvělý proti kontrolům hrajících bílou a tedy i Lingering Souls.
Gut shot – skvělá sidovka, která má na dvojce neobvykle vysoké množství cílů. Delver, Stromkirk Noble, Birds of Paradise/Avacyn's Pilgrim/Llanowar elves, to všechno jsou bytosti, které vybízí pro hraní této karty v sidu
Phyrexian Metamorph – Když nemám svůj meč a soupeř ano, tak proč si ho také nevytvořit? Dalším cílem bude asi Geist of Saint Traft, abych měl ještě něco proti delverovi. Geist mi přijde jako jedna z nejméně férových karet poslední doby, tak když ho nemůžu mít já, tak nikdo. Další vhodný cíl je třeba Elesh Norn. (Solar Flare, Frites...) Je ovšem pravda, že jeden kus je trochu podivný počet, jak jsem však zmiňoval jsem stále ve fázi testingu a zkouším, co mi tato karta dokáže poskytnout.
Chtěl bych ještě zmínit kartu, která je na současném standartu nutností, ale její vysoká cena (200,-) je opět patrnou překážkou. Mám na mysli Surgical Extraction, která má nyní na standartu mnoho cílů zejména v podobě Lingering Souls, také je dobrá v reakci na Snapcastera, po odpálené bombě, která vám hodně vadí, bude taky skvělá. Hlavní cíl bude především u Frites, kde v nejlepším případě odstraní všechny kopie Unburial Rites po tom, co je soupeř přes nějaký Looting zahodí do hřbitova.
Sideboard samozřejmě hodně závisí na tom, jaké balíčky potkáváte. Pokud hodně kontrolů se Sun titanem, přidejte Stony Silence, pokud delvera a humany, přidejte Mental Misstep. Je to asi docela pochopitelné, side nikdy nebude dostatečný všestranně.
To je vše, co jsem chtěl zmínit k sideboardu, určitě k němu bude hodně výtek, já jsem se spíše pokusil zmínit všechny karty, o jejichž zařazení jsem uvažoval a dodat vám tak nějaké podněty.
Něco jsem již zmínil, něco ještě k match-upům s jednotlivými balíky na fieldu uvedu.
Matchupy:
Esper kontrol/ Solar Flare – hodně záleží, zda hraje soupeř v základu Ratchet bomby a pokud ano, tak jestli k nim hraje ještě Sun Titana. Samozřejmě ideálku Pařížan -> Gather the Townswalk většinou těžko rozchodí, kor pokud jste na play. Vrata vám samozřejmě rovněž vadí, ale většinou to není zas tak složité. Máte taky výhodu, že soupeř je trojbarevný, takže mu to občas nemusí přijít (třeba dvě bílé na vrata). Obecně je to tak 50 na 50, nesmíte dělat chyby.
Side Solar Flare: 2 Nihil Spellbomb, 1(2) Stony Silence, Sword of War and Piece (Lingering)
Side Esper: to samé, ale spellbomba asi nebude tolik nutná.
UB kontrol – dnes už ho tolik nepotkávám, existence kaple (Isolated Chapel) vede ke stavbě Esperu či Solar Flar, což je lepší deck. Většinou vám vadí jen černé cursy -> Oblivion Ring a opět Ratchet bomby. Mirranského křižáka jsem již zmiňoval, myslím, že mi proti UB už pár her vyhrál.
Frites – Elesh Norn je jedna z karet, které opravdu nemáte rádi, tak se musíte snažit, aby se nedostala na stůl. Jsou různé cesty k vítězství – dostat soupeře dřív než on dostane Elesh na stůl, když vidíte, že to nestihnete, nechat si něco (Lingering, hrdinu) na ruce a počkat si na Elesh s O-ringem nebo prohrát, nasidovat další Ring, Nihil Spellbomb, Tragic slip (na manaakceleraci) a Phyrexian Metamorph. Mnozí říkají, že je to hrozný matchup, podle mě to není nemožné (už jsem proti tomu na turnaji vyhrál), nicméně žádná sláva to není.
Side: Gut Shot, Phyrexian Metamorph, Nihil Spellbomb a Sword oWaP, který pravděpodobně nebude soupeř čekat a také uchrání jednu vaši bytost před Elesh či Inferno titánem
Humans – další karta, se kterou si balík opravdu nerozumí – Thalia. Potřebujete se jí rychle zbavit, to je jeden z důvodu velkého množství zabíjení v základu. Po sidu hrajeme Gut Shoty, SoWaP, Mental Misstep (Pařížan), revoke existence na meče nebo Angelic Destiny. Obecně jsou humani také dost špatný matchup
RG aggro – často hraje ve více kusech poslední kartu, kterou opravdu neradi vidím na druhé straně stolu – SoWaP. Je určitě výhodnější si O-ringem počkat na něj, protože jinak je vyložení meče většinou konečná. Pokud však meč na ruku soupeři nepadne, není to zas tak špatný matchup. Máme dost značnou převahu, co do počtu potvor, většina má lítání, což RG hodně vadí a vigilance z Intangible Virtue nám vyhrává race (plus Vault of the Archangel). Když dokážeme ubránit počáteční tlak, tak je to docela dobrý matchup.
Side: Gut Shot na manovače, Revoke Existence na meč, Timely Reinforcement
UW/UR Delver – asi nejsložitější matchup. Delver je asi nejhranější balíček hlavně z toho důvodu, že je hrozně univerzální. Modrá barva bohužel způsobuje to, že nikdy nevíte, co od něj můžete čekat. Počet mečů v základu, v sidu, počet pík (Runechanter’s Pike), jestli hraje Midnight Haunting atd. Hodně by se vyplatilo sidovat proti němu Surgical Extraction a použít ho třeba na Snag, který nám hodně vadí nebo i na Ponder. Opravdu velmi důležité je soustředit se na hru, nedělat chyby a to hlavně ve druhé popř. třetí hře, kdy už přibližně víte, co může zahrát, jako verzi přesně. Také je dobré odhadovat, co asi nasiduje a co dá pryč. Myslím, že proti delverovi je to tak 55-60% pro něj, ale je to možná mými nedostatečnými zkušenostmi.
Jasná sidovka je Mental Misstep, Gut shot, dobrým trikem by mohl být Phyrexian Metamorph na Geista a když bude mít soupeř meče, tak revoke existence.
UR delver je trochu jiný matchup. Většinou to bývá tak, že jednu hru vyhraju já, druhou on a třetí je těsná. Je trochu rychlejší a nemá hru až tolik pod kontrolou, a proto je dobré sidovat Timely Reinforcements, tedy aspoň pokud jste na draw. Potom, co vás jednou, dvakrát projede delverem nebo Stromkirk Noblem , vy dáte ve druhém anténu a ve třetím Reinforcementy, většinou to už jen tak neuracuje.
Další (důležité) matchupy:
Zombies – spíše dobrý mp, záleží na sideboardu soupeře, zda se tam najdou Ratchet bomby atd. A také záleží na příměsi, kteoru do k černé hraje. S červenočernými zombíky budeme mít o něco horší mp než s modrými kvůli velkému množství blesků a nemožnosti zastavit zombie Mirran Crusaderm po sidu
Side: Mirran Crusader (UB, monoB), Timely Reinforcement
Tempered Steel – Spíše dobrý mp, naším cílem bude přečíslit soupeře velkým množstvím tokenů a podpořit je vigilancí (Intangible Virtue). O-ring si musíme nechat na Steel samotný.
Side: Revoke existence, Timely Reinforcement
Fritka, goblini – Spíše dobrý matchup, je potřeba jen zastavit počáteční tlak a pak pokudmožno obrátit za pomoci Vaulty.
Side: Timely Reinforcement, Mental Misstep (gobliní granát, Stromkirk Noble, Spikeshot Elder...)
Mirror, GW tokens – průměrný mp. Blade Splicer je naše hlavní zbraň! Takže jeden kus asi není úplně adekvátní počet. Potkáváte-li na rozdíl ode mě často tokeny, tak tomu přizpůsobte sideboard. Proti Gwčku máme Vault of Archangel, zabíjení na hrdinu a O-ring v základu.
Side: SoWaP, Revoke Existence
Žádné další matchupy mě již nenapadají, takže je to úplně všechno k mé konstrukci a strategii hraní balíčku.
Podle Černého rytíře ze 3. června je cena mé verze balíčku asi 3700 korun. Lepší verze by byla o trochu dražší, rozdíl však nebude moc velký. Také do ceny započítávám jeden meč a všechny pětikorunové a tříkorunové karty a myslím, že se dá balíček sehnat daleko levněji, protože něco seženete od přátel a něco už budete doma mít.
Jisté je to, že se mi s ním podařilo vyhrát jedno FNM a dobře se umístit na několika dalších turnajích a to nejsem, co se hráčského skillu týče, zas tak dobrý hráč.
Kdyby měl někdo zájem o levnější balíček tohoto typu, tak ho ještě potěším informací, že většinu karet bude možno hrát na standartu ještě během dalšího roku – kromě Honor of the Pure, Hero of Bladehold, Blade Splicera a některých sidovek.
Tady nabízím verzi, kterou bych hrál na větším turnaji, tedy přizpůsobenou trošku jiné metagame, než je ta v mé herně, a jiným finančním možnostem. Určitě čekám nějaké ohlasy v komentářích…
WB Tokens vol. 2 Jakub Štingl Main Deck Sideboard 4 Swamp
4 Isolated Chapel
3 Vault of the Archangel
4 Gather the Townsfolk
4 Lingering Souls
3 Oblivion Ring
4 Honor of the Pure
4 Intangible Virtue
1 Sword of War and Peace
3 Hero of Bladehold
4 Champion of the Parish
4 Doomed Traveler
4 Midnight Haunting
2 Go for the Throat
1 Tragic Slip2 Stony Silence
2 Nihil Spellbomb
2 Revoke Existence
2 Mental Misstep
3 Surgical Extraction
1 Sword of Body and Mind
1 Sword of War and Peace
2 Gut Shot
Tato verze je o cca 1100 korun dražší, pouze kvůli zmíněným Extrakcím, jednomu zelenomodrému meči a třetímu hrdinovi v základu.
To je ode mne pro dnešek všechno k mému oblíbenému balíčku. Omluvte prosím všechny pravopisné či stylistické chyby, článek byl psaný poněkud ve spěchu, takže nebyl doveden k úplné dokonalosti.
Děkuji všem poctivým čtenářům, kteří se dostali až sem a doufám, že někomu můj článek alespoň něco dal.
Zdraví Vás
Jakub Štingl
Komentáře
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Pondelí s Komandérem - Pán s Prstenem
Ač komandéra hraji velmi málo, rád odTebe čtu každý článek:) Nejvíce mne pobavila polemika s Aragornem. To, že Wizárdi ztvárnili Saurona...
všechny komentářeStředeční výhledy 20/2024
Byznys byl a je, pro mne bohužel, v této hře od nepaměti. Byl to také, pro mne, hlavní důvod, proč jsem v 16ti letech, s přichodem edice...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Cumulative Upkeep
Ďakujem za pekný komentár. :) To všechno, alebo nic, v článku samozrejme spomenuté je, asi si to kvôli referencii na Daru Rolins...
všechny komentářeReport z 30. Mistrovství světa World Championship v Las Vegas
Uf... Co na tohle všechno říct jiného, než... Vítej zpátky! :-) Přeji ti hodně štěstí. A to nejenom v Magicu, ale prostě celkově v...
všechny komentářeStředeční výhledy 19/2024
UPDATE: Co stalo ve Vegas, nezůstává jenom ve Vegas :-) O minulém víkendu se toho stalo opravdu hodně: Máme (staro)nového Mistra světa...
všechny komentářeRecenze Investování do MtG Collector Booster Boxů v roce 2024
Ano o tom som pocul, ale MtG viem aspon hrat aj pravidla a normalne a mam take predsudky, ze Pokemon je len pre male deti :).
všechny komentáře